Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
KUS-GSS |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
21.01.2023 - 21.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milda Riska |
2014 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
202 |
1:25.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.52 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 13.07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Maria Mäetalu |
2012 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
219 |
1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.62 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christina Holm |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
185 |
1:28.09 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.70 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meea Harju |
2012 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
144 |
1:35.74 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.86 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arina Kublitskaya |
2012 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
105 |
1:46.38 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.50 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adalmiina Nikko |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
98 |
1:48.83 |
+25.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.55 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martta Laihorinne |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
79 |
1:56.84 |
+33.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.71 |
(+7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 13.07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Molly Riska |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
387 |
1:08.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alviina Kotkaniemi |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
322 |
1:13.30 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Serafiia Kotkaniemi |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
294 |
1:15.49 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.80 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Greta Kahinoja |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
189 |
1:27.42 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.86 |
(-11.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Kujanpää |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
186 |
1:28.00 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.59 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bettina Holm |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
141 |
1:36.35 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.83 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Lövmark |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
133 |
1:38.24 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.58 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 13.07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Hertsbacka |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
430 |
1:06.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.15 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaisa-Maria Rantatalo |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
278 |
1:16.93 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.81 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Gassner |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
260 |
1:18.72 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Karhu |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
242 |
1:20.62 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.49 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elli Åkerfelt |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
241 |
1:20.68 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.85 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nellie Kantola |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
175 |
1:29.68 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.52 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tova Klingenberg |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
159 |
1:32.75 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.27 |
(+3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Pulkkinen |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
146 |
1:35.42 |
+28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 13.07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Ylinen |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
452 |
1:05.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.71 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Marjamäki |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
359 |
1:10.67 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.69 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aliina Elli Ester Valjus |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
332 |
1:12.52 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.18 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellinor Österblad |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
272 |
1:17.47 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.56 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Syrjä |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
270 |
1:17.66 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.18 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aada Palomäki |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
235 |
1:21.41 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.83 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Nurmela |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
221 |
1:23.09 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.81 |
(+7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Rahkonen |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
200 |
1:25.81 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.19 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Tikkanen |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
106 |
1:45.95 |
+40.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.21 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 13.07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset 15-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mette Hagqvist |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
393 |
1:08.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.75 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Holmlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
379 |
1:09.39 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.02 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Santra Suarez |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
358 |
1:10.76 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.37 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Korri |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
308 |
1:14.34 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.76 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 13.07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Lahtinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
489 |
1:03.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.04 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Hietanen |
2005 |
Lapuan Virkiä |
|
441 |
1:05.97 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.80 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aamu Kannosto |
2005 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
414 |
1:07.41 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.41 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Salla-maaria Kauppinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
396 |
1:08.41 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.52 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evelina Myllykoski |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
393 |
1:08.55 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.76 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Hautala |
2003 |
Kurikan Ryhti |
|
387 |
1:08.94 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.30 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Kivelä |
2006 |
Kokkolan Uimaseura |
|
384 |
1:09.10 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.27 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronya Rajala |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
339 |
1:12.01 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anja Stephens |
2006 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
303 |
1:14.75 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.86 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Arvo |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
286 |
1:16.23 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.09 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 13.07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21.01.2023 13.12.28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|