Tulokset Jääkarhu uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan Uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU Tampere ry. |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
SM-raja |
4:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
4:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
4:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
4:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
4:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
5:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
5:55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niilo Lappalainen |
2011 |
TaTu Tampere |
|
336 |
5:16.35 |
|
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Bazhyna |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
323 |
5:20.44 |
+4.09 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 5:25.30 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
321 |
5:21.08 |
+4.73 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 5:17.30 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.57 |
314 |
5:23.66 |
+7.31 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 5:17.67 |
(+5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sisu Mikke Laitinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
311 |
5:24.59 |
+8.24 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 5:35.78 |
(-11.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eino Kytöjoki |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.85 |
296 |
5:30.07 |
+13.72 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 5:31.23 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Ilo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
295 |
5:30.50 |
+14.15 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 6:24.92 |
(-54.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lauri Seppälä |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.79 |
292 |
5:31.54 |
+15.19 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 5:25.04 |
(+6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Heinonen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
257 |
5:46.05 |
+29.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.94 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valtteri Saukko |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.82 |
252 |
5:48.37 |
+32.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:49.15 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Onni Elomaa |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
240 |
5:53.67 |
+37.32 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 7:53.97 |
(-2:00.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Timi Niemi |
2012 |
TaTu Tampere |
|
232 |
5:57.70 |
+41.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:03.44 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leevi Salo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
228 |
6:00.10 |
+43.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:51.06 |
(-1:50.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Venni Alho |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
214 |
6:07.80 |
+51.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:10.25 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias From |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
212 |
6:08.54 |
+52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Akseli Vahila |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.90 |
206 |
6:12.60 |
+56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Taneli Kotiranta |
2010 |
Uinti Tampere |
|
199 |
6:16.89 |
+1:00.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:54.31 |
(-37.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Heikki Eskelinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
199 |
6:16.92 |
+1:00.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:00.97 |
(-44.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aapo Teno |
2010 |
Lahden Uimaseura |
|
196 |
6:18.32 |
+1:01.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:01.14 |
(-42.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Noel Vainio |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
183 |
6:27.04 |
+1:10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:43.33 |
(-16.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Márton Kovács-Balogh |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.79 |
156 |
6:48.35 |
+1:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kiril Lopusiev |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.59 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 14.04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
4:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
4:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
4:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
4:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
4:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
5:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
5:55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
502 |
4:36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.55 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wille Vantala |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.55 |
469 |
4:43.15 |
+6.33 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 4:39.49 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.52 |
463 |
4:44.41 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.01 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
426 |
4:52.31 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.62 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
+0.89 |
407 |
4:56.95 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.53 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.62 |
407 |
4:56.95 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.84 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veikka-Eemil Lehtonen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.65 |
404 |
4:57.51 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.06 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
402 |
4:58.10 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.86 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aleksi Salo |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.67 |
393 |
5:00.42 |
+23.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.42 |
(+5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luka Heikkuri |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
388 |
5:01.70 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.06 |
(-40.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aapo Pajunen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
386 |
5:02.05 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.12 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ossi Nevalainen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
380 |
5:03.74 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.12 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.77 |
379 |
5:03.99 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.92 |
(-9.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jouko Raunio |
2008 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.68 |
377 |
5:04.47 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.87 |
(-7.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leevi Immonen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.91 |
376 |
5:04.76 |
+27.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.69 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eero Olli |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.54 |
375 |
5:05.07 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.98 |
(-28.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Atte Katajisto |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.56 |
363 |
5:08.22 |
+31.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.91 |
(-22.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hugo Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.82 |
354 |
5:10.95 |
+34.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.26 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eemeli Salo |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.81 |
353 |
5:11.13 |
+34.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.82 |
(+15.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Timi Tervo |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
353 |
5:11.33 |
+34.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.80 |
(-32.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Denis Karvanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.78 |
321 |
5:21.31 |
+44.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:08.21 |
(-46.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aarre Tuikkala |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
307 |
5:25.94 |
+49.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:12.57 |
(-46.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alex Isotalo |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
301 |
5:28.26 |
+51.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:06.92 |
(-38.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johannes Felin |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
292 |
5:31.38 |
+54.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.42 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
286 |
5:34.01 |
+57.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:12.49 |
(-38.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Roope Suuronen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
|
281 |
5:35.61 |
+58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Juska Nousiainen |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.88 |
260 |
5:44.59 |
+1:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
260 |
5:44.60 |
+1:07.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.84 |
(-6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Joonas Lappalainen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.83 |
217 |
6:06.01 |
+1:29.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:42.21 |
(-36.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Roope Rantanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.77 |
216 |
6:06.55 |
+1:29.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.60 |
(+14.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Werneri Toivanen |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
+0.74 |
208 |
6:10.91 |
+1:34.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:05.95 |
(+4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Henry Pettinen |
2009 |
Loimaan Uimaseura |
|
185 |
6:25.76 |
+1:48.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Topi Lemponen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.87 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 14.04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet 17-99 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
4:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
4:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
4:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
4:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
4:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
5:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
5:55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lassi Niemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
572 |
4:25.10 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 4:12.33 |
(+12.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.63 |
454 |
4:46.16 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.37 |
(-23.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
435 |
4:50.42 |
+25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Väinö Pitkänen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
392 |
5:00.57 |
+35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lassi Walden |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.59 |
364 |
5:08.18 |
+43.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.97 |
(+20.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alex Hamilton |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.85 |
259 |
5:45.24 |
+1:20.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:56.94 |
(-11.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 14.04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 14.06.15 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|