Tulokset Jääkarhu uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan Uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU Tampere ry. |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Perhosuinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
SM-raja |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisu Mikke Laitinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.86 |
231 |
1:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.57 |
210 |
1:23.16 |
+2.59 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:19.91 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Seppälä |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
190 |
1:25.87 |
+5.30 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eino Kytöjoki |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.69 |
143 |
1:34.51 |
+13.94 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:35.20 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matias Holma |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.68 |
88 |
1:50.94 |
+30.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.11 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 15.43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Perhosuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
569 |
59.65 |
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:00.68 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.58 |
448 |
1:04.60 |
+4.95 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:05.22 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
353 |
1:09.96 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.47 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.75 |
350 |
1:10.13 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.03 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
349 |
1:10.17 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.72 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veikka-Eemil Lehtonen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
341 |
1:10.73 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.09 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.83 |
333 |
1:11.34 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.52 |
331 |
1:11.46 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.60 |
294 |
1:14.30 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.00 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oiva Saarinen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.69 |
292 |
1:14.53 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.64 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leevi Immonen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
274 |
1:16.07 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.14 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Onni Matti Elmeri Savolainen |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.80 |
271 |
1:16.40 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.43 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olavi Mäkinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.79 |
261 |
1:17.32 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.84 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
248 |
1:18.68 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.33 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frans Nieminen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.84 |
227 |
1:21.01 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.89 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Savolainen |
2007 |
Nokian Pyry |
+0.85 |
208 |
1:23.37 |
+23.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.62 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hugo Heikkilä |
2009 |
Nokian Pyry |
+0.76 |
140 |
1:35.19 |
+35.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.36 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dmytrii Mishchenko |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 15.43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Perhosuinti Miehet 17-99 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.70 |
712 |
55.36 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 54.54 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lassi Niemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
608 |
58.35 |
+2.99 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 55.91 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomas Lehtonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
565 |
59.80 |
+4.44 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 58.73 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.67 |
556 |
1:00.12 |
+4.76 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 58.90 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
519 |
1:01.50 |
+6.14 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 59.38 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
488 |
1:02.78 |
+7.42 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:00.65 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
476 |
1:03.30 |
+7.94 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:03.74 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
467 |
1:03.71 |
+8.35 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:01.50 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
449 |
1:04.56 |
+9.20 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:04.35 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
426 |
1:05.70 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.62 |
388 |
1:07.75 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.84 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.81 |
388 |
1:07.78 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.11 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
+0.73 |
380 |
1:08.25 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.28 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
370 |
1:08.82 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.53 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
369 |
1:08.91 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.41 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jami Ihalainen |
2003 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
337 |
1:11.05 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.68 |
329 |
1:11.61 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.22 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kalle Heinonen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
325 |
1:11.90 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.02 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Rasimus |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 15.43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 15.44.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|