Results for Jääkarhu uinnit 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan Uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU Tampere ry. |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Vapaauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
SM-raja |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sinna Leinonen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
417 |
31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Pentikäinen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.75 |
339 |
33.94 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaisa Turta |
2012 |
Loimaan Uimaseura |
|
309 |
35.00 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Yli-Olli |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
309 |
35.01 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.48 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Ääri |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.70 |
292 |
35.66 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.59 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minea Mannersuo |
2011 |
TaTu Tampere |
+0.99 |
271 |
36.56 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.10 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Salmela |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.53 |
240 |
38.07 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lumi Kotiniitty |
2011 |
Uinti Tampere |
|
228 |
38.74 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.19 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siru Tikkanen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
225 |
38.89 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.37 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Peltola |
2011 |
Nokian Pyry |
|
191 |
41.03 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.03 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Minka Lempiälä |
2012 |
Loimaan Uimaseura |
+0.83 |
167 |
42.92 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.24 |
(-9.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alisa Hyytiäinen |
2012 |
Nokian Pyry |
+0.83 |
167 |
42.97 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.04 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oona Lehtinen |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
158 |
43.74 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Laitila |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
156 |
43.88 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.86 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Mäkinen |
2012 |
Nokian Pyry |
+0.70 |
154 |
44.12 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.78 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alisa From |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
152 |
44.30 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.69 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Venla Vuorisalo |
2012 |
Nokian Pyry |
|
150 |
44.54 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alisa Ruotsalainen |
2013 |
Salon Uimarit |
|
144 |
45.15 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilia Närhi |
2012 |
Lahden Uimaseura |
|
143 |
45.24 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.53 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aada Hyssy |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
139 |
45.64 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.75 |
(-12.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eevi Savolainen |
2013 |
TaTu Tampere |
+0.93 |
137 |
45.82 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.35 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veera Jokela |
2012 |
Loimaan Uimaseura |
|
128 |
46.92 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.78 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Inkeri Järvenpää |
2014 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.82 |
125 |
47.27 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.52 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amanda Taivassalo |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.90 |
118 |
48.20 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.32 |
(-9.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mianna Haapalainen |
2013 |
Lahden Uimaseura |
|
115 |
48.62 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.31 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jade Sydänheimo |
2012 |
TaTu Tampere |
+0.80 |
114 |
48.70 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Pihla Simperi |
2014 |
TaTu Tampere |
|
97 |
51.40 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.66 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Saara Mänty |
2012 |
TaTu Tampere |
|
92 |
52.32 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Iida Lönnström |
2012 |
TaTu Tampere |
+0.87 |
92 |
52.33 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Monica Zolgo |
2013 |
Loimaan Uimaseura |
+0.75 |
92 |
52.38 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.08 |
(-6.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tuulikki Toivio |
2014 |
TaTu Tampere |
|
92 |
52.43 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Valeria Tähtinen |
2013 |
Salon Uimarit |
|
87 |
53.22 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.22 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alina Helskyaho |
2012 |
Salon Uimarit |
|
86 |
53.53 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.47 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lilli Lappalainen |
2014 |
Salon Uimarit |
|
81 |
54.57 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.79 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Iida Suni |
2012 |
TaTu Tampere |
|
78 |
55.28 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.97 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Iida Kivelä |
2013 |
TaTu Tampere |
+0.88 |
74 |
56.23 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.54 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Moona Määttänen |
2014 |
Salon Uimarit |
|
74 |
56.26 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.71 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Senja-Maria Yrjölä |
2014 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
63 |
59.36 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ava Sjöblom |
2014 |
Salon Uimarit |
|
53 |
1:03.00 |
+31.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.38 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vella Kärnä |
2014 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 17.19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Vapaauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Päivärinta |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.70 |
664 |
27.13 |
|
|
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.62 |
539 |
29.08 |
+1.95 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
+0.58 |
525 |
29.33 |
+2.20 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
512 |
29.57 |
+2.44 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.83 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.82 |
488 |
30.06 |
+2.93 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.59 |
487 |
30.08 |
+2.95 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.49 |
473 |
30.37 |
+3.24 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.72 |
472 |
30.39 |
+3.26 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.74 |
471 |
30.41 |
+3.28 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alisa Välimaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
464 |
30.56 |
+3.43 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carola Lehtonen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.58 |
460 |
30.65 |
+3.52 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.58 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
458 |
30.70 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Tieaho |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.58 |
453 |
30.81 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.77 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.80 |
447 |
30.95 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aliisa Kunttu |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.56 |
438 |
31.16 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Juuli Pulkkinen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
433 |
31.27 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
432 |
31.29 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
429 |
31.37 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.82 |
429 |
31.37 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
|
428 |
31.40 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Pinja Metsäpelto |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
427 |
31.41 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
427 |
31.43 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilia Ådjers |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.62 |
423 |
31.52 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lydia Arvola |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
420 |
31.59 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.29 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.90 |
419 |
31.63 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
|
411 |
31.82 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Senja Pakkanen |
2008 |
Kankaanpään Uimarit |
|
410 |
31.86 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.77 |
396 |
32.21 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sanni Mäkelä |
2010 |
Uinti Tampere |
|
389 |
32.40 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.61 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Pihla Kapanen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
389 |
32.41 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Kiira Rasilahti |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
384 |
32.55 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Minttu-Ilona Saine |
2008 |
Porin Uimaseura |
+0.72 |
382 |
32.60 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.59 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.89 |
378 |
32.73 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.97 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Saara Viinikainen |
2010 |
Vanders |
+0.70 |
376 |
32.79 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kiia Väänänen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
375 |
32.82 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sandra Roivas |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
373 |
32.88 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Aino-Ilona Lehtonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.63 |
370 |
32.96 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Peppi Viljanen |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.58 |
365 |
33.11 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.07 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Deniz Aksu |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
358 |
33.32 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emmi Jokinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
346 |
33.70 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Netta Kivelä |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
338 |
33.97 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
329 |
34.26 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.56 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Minja Kautto |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.90 |
316 |
34.73 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.14 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Iita Helminen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
311 |
34.90 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.83 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Anna Korpi |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.66 |
309 |
34.99 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.81 |
307 |
35.06 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.41 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Elisa Turta |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
+0.69 |
306 |
35.11 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.06 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sofia Wigelius |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
304 |
35.18 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Hanna Armanto |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.72 |
265 |
36.83 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.37 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Sina Huvila |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.59 |
262 |
36.99 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Emma Rinne |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.86 |
237 |
38.24 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.10 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Aada Tapiola |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.70 |
234 |
38.36 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.54 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Fanni Blom |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.84 |
233 |
38.44 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.78 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Silja Rinta-Paavola |
2010 |
Kurikan Ryhti |
+0.85 |
231 |
38.53 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.92 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Nella Nylund |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.57 |
219 |
39.22 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.96 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Olivia Nurmi |
2010 |
TaTu Tampere |
|
211 |
39.74 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.85 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Miiri Mäkinen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
196 |
40.69 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.34 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Oona Kiiski |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
194 |
40.84 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.50 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Elsa Jokela |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
+0.85 |
183 |
41.69 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.20 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Iida Hatanpää |
2010 |
Nokian Pyry |
+0.89 |
177 |
42.13 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.32 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Sani Kärkkäinen |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
173 |
42.40 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.72 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Sara Kivelä |
2010 |
Salon Uimarit |
|
170 |
42.72 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.10 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Eeva Hautaluoma |
2008 |
Kurikan Ryhti |
+0.74 |
155 |
44.06 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.56 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isla Smeds |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 17.19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Vapaauinti Naiset 16-99 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nea Norismaa |
1995 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
623 |
27.70 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 27.31 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Janina Granberg |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
622 |
27.72 |
+0.02 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Frusti |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
621 |
27.74 |
+0.04 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.24 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.57 |
611 |
27.88 |
+0.18 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 27.91 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anniina Jokiniemi |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
568 |
28.57 |
+0.87 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annika Toiviainen |
2002 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
560 |
28.70 |
+1.00 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Ella Harell |
2007 |
Porin Uimaseura |
+0.52 |
540 |
29.05 |
+1.35 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Emilia Rahola |
2006 |
Porin Uimaseura |
+0.52 |
540 |
29.05 |
+1.35 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.26 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mirella Sauhula |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.81 |
540 |
29.06 |
+1.36 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.72 |
523 |
29.37 |
+1.67 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nea Reunanen |
2001 |
Porin Uimaseura |
+0.61 |
520 |
29.43 |
+1.73 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Santra Nieminen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.77 |
518 |
29.46 |
+1.76 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alina Talja |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.59 |
503 |
29.75 |
+2.05 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liisa Peetsu |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.59 |
499 |
29.84 |
+2.14 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.80 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anni Koivula |
2003 |
Nokian Pyry |
+0.86 |
498 |
29.86 |
+2.16 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Petra Soini |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.52 |
487 |
30.08 |
+2.38 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Kaituri |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.56 |
484 |
30.14 |
+2.44 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.12 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Helmi Heinonen |
2002 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.82 |
469 |
30.46 |
+2.76 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Veera Rantala |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
459 |
30.68 |
+2.98 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Selma Fallström |
2007 |
Valkeakosken Uimaseura |
+0.79 |
452 |
30.82 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.03 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jenna Rajahalme |
2002 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
447 |
30.94 |
+3.24 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 29.47 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ronja Myllykallio |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
441 |
31.09 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lyyli Järvi |
2007 |
Porin Uimaseura |
+0.60 |
430 |
31.35 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nelli Lehmijoki |
2005 |
Nokian Pyry |
+0.60 |
426 |
31.44 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elsa Päivärinta |
2004 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.69 |
422 |
31.55 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Iines Kuvaja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.75 |
417 |
31.66 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Helmi Matilainen |
2006 |
Valkeakosken Uimaseura |
+0.81 |
413 |
31.78 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.96 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emmiina Eho |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
411 |
31.82 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hilma Husari |
2004 |
Nokian Pyry |
+0.82 |
409 |
31.88 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Tytti Soininen |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
392 |
32.34 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Riikka Broman |
2006 |
Nokian Pyry |
+0.65 |
372 |
32.91 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.35 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elsa Koskinen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
365 |
33.11 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Isabel Rumask |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
356 |
33.37 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilona Niemi |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 17.19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 17.30.33 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|