Tulokset Vantaa Junior Meet 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset 10 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milja Parkkamäki |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
264 |
42.04 |
|
|
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 43.75 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Taisia Volkova |
2013 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
230 |
44.03 |
+1.99 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 45.24 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
205 |
45.71 |
+3.67 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 44.57 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Valtanen |
2014 |
Simmis Wanda ry |
|
165 |
49.10 |
+7.06 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 51.69 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
STELLA ROASTO |
2013 |
Ujumisklubi Briis |
|
164 |
49.21 |
+7.17 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Janni Loikala |
2013 |
Riihimäen Uimaseura |
|
152 |
50.51 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.61 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milla Anna Jauhonen |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
141 |
51.82 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.95 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iiris Sorsa |
2013 |
Uimaseura Aquila |
|
139 |
52.05 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.25 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sanni Asikainen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
|
136 |
52.36 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.56 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
RAHEL KURVET |
2013 |
Ujumisklubi Briis |
|
127 |
53.62 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kerttu Jääskeläinen |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
97 |
58.71 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.23 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 10:06:00 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset 11-12 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
LAURETTE ELLA EHA |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
380 |
37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.54 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Miloserdova |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
366 |
37.70 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.92 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
355 |
38.10 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.72 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Makarova |
2011 |
Uinti Imatra |
|
346 |
38.40 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.80 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milja Ylitalo |
2011 |
Simmis Grani |
|
341 |
38.59 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HELENA KOEL |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
335 |
38.81 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
334 |
38.87 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
|
324 |
39.28 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.81 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
|
312 |
39.75 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.07 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SOFIA PAIDRE |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
297 |
40.40 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elea Savanainen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
279 |
41.26 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.68 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veera Pellikka |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
268 |
41.80 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.04 |
(-12.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
254 |
42.55 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.03 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Ella Kostilainen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
251 |
42.72 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.84 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
RENATE SAAR |
2012 |
Ujumisklubi Briis |
|
251 |
42.72 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.16 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
KAROLIN METSUR |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
251 |
42.73 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.90 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
248 |
42.90 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lumi Sutinen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
226 |
44.29 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.21 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
LUISA PLATO |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
224 |
44.38 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
221 |
44.58 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.92 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Selma Pelkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
218 |
44.77 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.17 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linnea Skyttä |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
213 |
45.13 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.92 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Pinja Karlsson |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
212 |
45.20 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.89 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Pieroni |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
206 |
45.63 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.85 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
205 |
45.72 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.54 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Selina Kärkkäinen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
204 |
45.79 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.10 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Iida Kaffka |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
189 |
46.96 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.03 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
181 |
47.67 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.26 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anna Helmi Halmepuro |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
174 |
48.26 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.48 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
ROMI EELRAND |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
174 |
48.31 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.67 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Maisa Puukko |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
163 |
49.30 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
LENNA ROASTO |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
152 |
50.52 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.50 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
EMMA Walther |
2012 |
HTU Stadi |
|
147 |
51.10 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.61 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Leila Lintula |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
146 |
51.16 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.85 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
RETI AAVA |
2012 |
Ujumisklubi Briis |
|
139 |
52.04 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.00 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Olivia Lume |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
138 |
52.14 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.53 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Rauha Riikonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
129 |
53.27 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.95 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Aino Virtanen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
128 |
53.45 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.71 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Penni Nyqvist |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
122 |
54.26 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.01 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mia Emilia Kapanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
120 |
54.60 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Iina Kokkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
118 |
54.97 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.47 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emma Kuusonen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
111 |
56.06 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.31 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Amanda Fagerström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
99 |
58.15 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.77 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Anna Jäntti |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
99 |
58.29 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 10:06:00 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
507 |
33.82 |
|
|
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
505 |
33.86 |
+0.04 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
484 |
34.34 |
+0.52 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
EMMA ROASTO |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
472 |
34.64 |
+0.82 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
|
471 |
34.66 |
+0.84 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.78 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
462 |
34.88 |
+1.06 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
462 |
34.89 |
+1.07 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vivian Blomvall |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
446 |
35.30 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.38 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
KÄTRIIN TAEL |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
433 |
35.64 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.30 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
|
426 |
35.85 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
420 |
36.01 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
MARIT MUIDRE |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
420 |
36.02 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.85 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
|
416 |
36.12 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.82 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peppi Vartiainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
413 |
36.20 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.79 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
405 |
36.44 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.79 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
405 |
36.46 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.09 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
398 |
36.65 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
LENNA ROONI |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
388 |
36.96 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
FIONA JAMSA |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
384 |
37.10 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.54 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
383 |
37.13 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.56 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
CHARLOTTE LUKIE EHA |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
363 |
37.82 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.60 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hanna Reinikainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
361 |
37.86 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.09 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aada Kaila |
2009 |
Cetus Espoo |
|
357 |
38.00 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.17 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
|
355 |
38.07 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.45 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
355 |
38.10 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.96 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
353 |
38.16 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Matilda Oinonen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
348 |
38.34 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.06 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Minni Koskivirta |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
339 |
38.68 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.06 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oona Pölönen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
337 |
38.75 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.33 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sarah Perasath |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
336 |
38.80 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.60 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ella Määttä |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
331 |
39.00 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
|
327 |
39.14 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.66 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
322 |
39.34 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.60 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
321 |
39.38 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.92 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
|
309 |
39.87 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.76 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Arina Bogdanova |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
309 |
39.87 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.59 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Aada Laukniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
301 |
40.24 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.87 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
300 |
40.30 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
291 |
40.67 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.26 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
|
288 |
40.85 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.84 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Inka Vihreäpuu |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
286 |
40.91 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
279 |
41.26 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.63 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
264 |
42.03 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.78 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
264 |
42.04 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.41 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Anna Laukkanen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
254 |
42.57 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.34 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Pihla Tähkäpää |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
253 |
42.62 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.03 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Minni Rajalin |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
244 |
43.15 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.72 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Janna Suominen |
2009 |
Heinolan Isku |
|
242 |
43.29 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.96 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
241 |
43.33 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.81 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Siiri Rouhiainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
233 |
43.83 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.70 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
232 |
43.86 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.92 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
231 |
43.92 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.30 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Silja Soininen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
228 |
44.15 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.48 |
(+5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
BERIT HELENA URVAK |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
227 |
44.21 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.95 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Lumia Lätti |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
226 |
44.28 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.78 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Lilja Sorsa |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
224 |
44.39 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.40 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Sanni Arvonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
219 |
44.75 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.72 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Vilma Vainio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
213 |
45.16 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.28 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Elsa Kettunen |
2009 |
HTU Stadi |
|
211 |
45.27 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Veera Kaksonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
210 |
45.39 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.26 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Ellen Eriksson |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
204 |
45.76 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.37 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Renata Niidusaar |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
198 |
46.27 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.67 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=63 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
194 |
46.60 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.49 |
(-8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=63 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
194 |
46.60 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.79 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Veera Honkanen |
2009 |
HTU Stadi |
|
190 |
46.92 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.57 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Erika Santala |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
171 |
48.56 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.93 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Sanni Niiranen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
170 |
48.65 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.95 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Alisa Kiuru |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
162 |
49.45 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Hilla Hietakangas |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
131 |
53.06 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.20 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Ennaliina Malinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
89 |
1:00.24 |
+26.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.37 |
(+5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 10:06:00 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset 16-17 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
545 |
33.03 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
435 |
35.60 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
433 |
35.66 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
|
424 |
35.89 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.14 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viivi Pesonen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
370 |
37.56 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.78 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
350 |
38.28 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.11 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilla Lehtonen |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
333 |
38.91 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.59 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
LINDA VOLKOV |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
328 |
39.09 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Neri Lätti |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
292 |
40.66 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.15 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Soininen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
240 |
43.36 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.80 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 10:06:00 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 10:13:37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet 11 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
NORMAN MILLER |
2012 |
Ujumisklubi Briis |
|
175 |
42.31 |
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(+6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Batista |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
174 |
42.44 |
+0.13 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 42.48 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antoni Ushakov |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
160 |
43.62 |
+1.31 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 44.53 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aapo Tikkanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
157 |
43.90 |
+1.59 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 43.84 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toivo Männikkö |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
153 |
44.31 |
+2.00 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 46.11 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iaroslav Bondarenko |
2012 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
139 |
45.68 |
+3.37 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 45.42 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jesse Kettunen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
135 |
46.16 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.73 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
124 |
47.49 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.92 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eino Loponen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
123 |
47.65 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.88 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
115 |
48.68 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.41 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Manni |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
90 |
52.85 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.83 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valto Hamunen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
75 |
56.01 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Otto Vuori |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
75 |
56.20 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vincent Laine |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
73 |
56.54 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.90 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eemil Arvonen |
2014 |
Riihimäen Uimaseura |
|
58 |
1:01.12 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.30 |
(-13.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Samuel Weichert |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
40 |
1:09.04 |
+26.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.95 |
(-11.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valle Hamunen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Puukko |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
KRISTOFER VITSUT |
2013 |
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 10:24:59 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet 12-13 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
MARK REBANE |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
270 |
36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.83 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
250 |
37.62 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.07 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
239 |
38.17 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.91 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
238 |
38.23 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.36 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
236 |
38.32 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.39 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
228 |
38.80 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.49 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Antti Laurila |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
|
217 |
39.40 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
AKSEL EGERT ADLER |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
203 |
40.28 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.42 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veeti Hakulinen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
201 |
40.46 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vertti Linnermo |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
199 |
40.60 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.71 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
198 |
40.67 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.88 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
194 |
40.89 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.09 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
193 |
41.01 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.75 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
DOMINIC RANNALA |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
179 |
42.01 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.62 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filip Kristian Raita |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
178 |
42.12 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.54 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kevin van Rooij |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
177 |
42.16 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.40 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
175 |
42.36 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.85 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jami Torvikoski |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
163 |
43.37 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
William Sirainen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
163 |
43.38 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.67 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aleksi Jormanainen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
149 |
44.70 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.80 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eetu Helminen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
147 |
44.89 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.13 |
(-6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aaro Hongisto |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
145 |
45.10 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.34 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Joonatan Tani |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
144 |
45.14 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.18 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Matias Nieminen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
138 |
45.80 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.83 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emil Kontio |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
135 |
46.19 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.70 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Andrei Pavilainen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
129 |
46.81 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.74 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Taisto Tikka |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
117 |
48.37 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.46 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
116 |
48.58 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.96 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aleksi Aakala |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
85 |
53.86 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.57 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Benjamin Köngäs |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
81 |
54.71 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sevastian Tarasov |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
68 |
57.83 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.92 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Perttu Silvonen |
2010 |
Heinolan Isku |
|
63 |
59.42 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.24 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 10:24:59 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
512 |
29.63 |
|
|
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
JOONAS SALK |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
512 |
29.63 |
= |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
RALF RÄNDLA |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
428 |
31.44 |
+1.81 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
415 |
31.77 |
+2.14 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
391 |
32.40 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
388 |
32.50 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
368 |
33.07 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.75 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
355 |
33.47 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viljami Kälviäinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
335 |
34.13 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.38 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
KAHRUT PÜTSEPP |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
333 |
34.19 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
332 |
34.22 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
329 |
34.32 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
HUGO SEBASTIAN KÄÄR |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
320 |
34.63 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.72 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noel Ehrlund |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
|
304 |
35.26 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
HANS HERMAN KALJUVEER |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
301 |
35.34 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
300 |
35.38 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joel Väisänen |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
289 |
35.86 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kaspar Ragnar Markus Varik |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
|
282 |
36.12 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.79 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jere Wasenius |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
270 |
36.66 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.46 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aukusti Partinen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
258 |
37.20 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.87 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
|
257 |
37.29 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.39 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Otso Partanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
253 |
37.47 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.29 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
|
235 |
38.37 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
235 |
38.41 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.57 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
209 |
39.95 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.31 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
196 |
40.76 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.09 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Morris Eklund |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
196 |
40.81 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.77 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
177 |
42.20 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.60 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kota Moriwaki |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
166 |
43.09 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.98 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vili Aalto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
80 |
55.02 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 10:24:59 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet 17-18 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
389 |
32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
386 |
32.54 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
289 |
35.83 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.61 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AARON RÄNDLA |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
259 |
37.17 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Lehtisalo |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
237 |
38.26 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.67 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 10:24:59 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 10:27:58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Perhosuinti Naiset 13 and younger - Final |
|
|
IKM13 |
3:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
336 |
2:55.14 |
|
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
260 |
3:10.70 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 10:33:39 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Perhosuinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
IKM13 |
3:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
460 |
2:37.69 |
|
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:35.96 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
381 |
2:48.02 |
+10.33 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:45.17 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
333 |
2:55.62 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.49 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
330 |
2:56.25 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.13 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
277 |
3:06.86 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siiri Pynnönen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
261 |
3:10.56 |
+32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
237 |
3:16.68 |
+38.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.25 |
(+11.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 10:33:39 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Perhosuinti Naiset 16-17 years - Final |
|
|
IKM13 |
3:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
531 |
2:30.34 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:23.32 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 10:33:39 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 10:33:42 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Perhosuinti Miehet 14 and younger - Final |
|
|
IKM14 |
2:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
247 |
2:55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.48 |
(+5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
220 |
3:02.56 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 10:42:05 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Perhosuinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
IKM14 |
2:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
452 |
2:23.69 |
|
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 2:18.84 |
(+4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
329 |
2:39.69 |
+16.00 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:35.60 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
308 |
2:43.27 |
+19.58 |
|
IKM15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otso Jalli |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
262 |
2:52.43 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Väisänen |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
159 |
3:23.28 |
+59.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.86 |
(+11.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
MÄRT LUKAS MARRAN |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 10:42:05 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Perhosuinti Miehet 17-18 years - Final |
|
|
IKM14 |
2:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
479 |
2:20.96 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:17.34 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
389 |
2:31.04 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.11 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 10:42:05 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 10:42:54 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset 11 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
Congrid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Suominen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
284 |
1:37.48 |
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:43.63 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
260 |
1:40.41 |
+2.93 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:41.59 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
228 |
1:44.86 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.95 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Virtanen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
208 |
1:48.14 |
+10.66 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:47.11 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milja Parkkamäki |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
192 |
1:51.07 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.11 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
RETI AAVA |
2012 |
Ujumisklubi Briis |
|
177 |
1:54.18 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
173 |
1:54.95 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.77 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
EMMA Walther |
2012 |
HTU Stadi |
|
171 |
1:55.48 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
STELLA ROASTO |
2013 |
Ujumisklubi Briis |
|
159 |
1:58.33 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
142 |
2:02.72 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.56 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iida Kaffka |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
128 |
2:07.03 |
+29.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.81 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Valtanen |
2014 |
Simmis Wanda ry |
|
127 |
2:07.36 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sohvi Rinne |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
127 |
2:07.46 |
+29.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.89 |
(-7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iiris Sorsa |
2013 |
Uimaseura Aquila |
|
100 |
2:17.81 |
+40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Fagerström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
97 |
2:19.26 |
+41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
RAHEL KURVET |
2013 |
Ujumisklubi Briis |
|
95 |
2:20.40 |
+42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kerttu Jääskeläinen |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
87 |
2:24.58 |
+47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Penni Nyqvist |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 11:42:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Congrid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
|
446 |
1:23.92 |
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:21.56 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
417 |
1:25.80 |
+1.88 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:27.73 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
CHARLOTTE LUKIE EHA |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
372 |
1:29.10 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.00 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
368 |
1:29.46 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.32 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
|
360 |
1:30.12 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.54 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Pellikka |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
359 |
1:30.21 |
+6.29 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:31.57 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
353 |
1:30.67 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.92 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
|
322 |
1:33.48 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.49 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SOFIA PAIDRE |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
315 |
1:34.21 |
+10.29 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:36.00 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lumia Lätti |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
312 |
1:34.53 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.85 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
308 |
1:34.95 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.80 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aamu Somerma |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
303 |
1:35.41 |
+11.49 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:37.10 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lumi Sutinen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
303 |
1:35.42 |
+11.50 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:35.23 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
KERTU KRETE RANDLA |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
301 |
1:35.64 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.30 |
(-7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
299 |
1:35.80 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.90 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Milja Ylitalo |
2011 |
Simmis Grani |
|
295 |
1:36.31 |
+12.39 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:39.84 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
288 |
1:37.03 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.08 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Miloserdova |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
273 |
1:38.85 |
+14.93 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:37.08 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ellen Eriksson |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
254 |
1:41.15 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.67 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Haapajärvi |
2010 |
Cetus Espoo |
|
252 |
1:41.52 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.93 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
|
251 |
1:41.63 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.52 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
236 |
1:43.65 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.22 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isabel Weichert |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
|
235 |
1:43.88 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.86 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rauha Riikonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
235 |
1:43.90 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.71 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lilli Lehto |
2010 |
Simmis Grani |
|
233 |
1:44.13 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.43 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilia Pieroni |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
227 |
1:45.05 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.21 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
219 |
1:46.25 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.68 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Laukkanen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
208 |
1:48.07 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.97 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
208 |
1:48.11 |
+24.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.93 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
203 |
1:48.94 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.02 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
|
202 |
1:49.27 |
+25.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.87 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Leila Lintula |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
201 |
1:49.43 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.02 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
201 |
1:49.44 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.24 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kaisla Virtanen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
199 |
1:49.83 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.73 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Pihla Tähkäpää |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
195 |
1:50.43 |
+26.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.82 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mandi Brandes |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
193 |
1:50.93 |
+27.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.83 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lilja Sorsa |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
188 |
1:51.75 |
+27.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.17 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ella Kostilainen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
186 |
1:52.20 |
+28.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.90 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Julia Hirvonen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
186 |
1:52.25 |
+28.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.91 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anna Helmi Halmepuro |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
178 |
1:53.92 |
+30.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.79 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alisa Kiuru |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
177 |
1:54.06 |
+30.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.93 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
176 |
1:54.38 |
+30.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.59 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
ARIANE KABIN |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
173 |
1:55.05 |
+31.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.40 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
172 |
1:55.19 |
+31.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.36 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
170 |
1:55.61 |
+31.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.73 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Anna Jäntti |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
153 |
1:59.84 |
+35.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.13 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Iina Kokkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
142 |
2:02.85 |
+38.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.89 |
(+4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ennaliina Malinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
116 |
2:11.34 |
+47.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.85 |
(+7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Pinja Karlsson |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
114 |
2:11.97 |
+48.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.67 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilla Hietakangas |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 11:42:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Congrid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
591 |
1:16.40 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KATRE ERIK |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
469 |
1:22.53 |
+6.13 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KÄTRIIN TAEL |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
459 |
1:23.10 |
+6.70 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
|
403 |
1:26.75 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.26 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
|
386 |
1:28.03 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.89 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
373 |
1:29.02 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.09 |
(+6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
MARJETTE METSUR |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
366 |
1:29.58 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.48 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
362 |
1:29.91 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.97 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
353 |
1:30.70 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.78 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
340 |
1:31.83 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.73 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
318 |
1:33.90 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.28 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
|
315 |
1:34.25 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.71 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Inka Vihreäpuu |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
307 |
1:35.02 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.82 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
EMMA ROASTO |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
306 |
1:35.11 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.50 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Minni Koskivirta |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
301 |
1:35.62 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.88 |
(+6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
|
299 |
1:35.89 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.06 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
294 |
1:36.40 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.60 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Peppi Vartiainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
293 |
1:36.50 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.36 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Arina Bogdanova |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
289 |
1:36.89 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.53 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
288 |
1:37.02 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.43 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vanessa Nylund |
2009 |
Simmis Grani |
|
284 |
1:37.47 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.80 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
280 |
1:37.92 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.42 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Veera Kaksonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
267 |
1:39.52 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.80 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nuppu Rehell |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
257 |
1:40.78 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.05 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oona Pölönen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
255 |
1:41.01 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.52 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
252 |
1:41.45 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.90 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kia Kallio |
2009 |
Cetus Espoo |
|
240 |
1:43.13 |
+26.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.61 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Silja Soininen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
237 |
1:43.58 |
+27.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.64 |
(+7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
|
225 |
1:45.34 |
+28.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.86 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
208 |
1:48.07 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.90 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Veera Honkanen |
2009 |
HTU Stadi |
|
150 |
2:00.66 |
+44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fiona Gardberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Elsa Kettunen |
2009 |
HTU Stadi |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
Janna Suominen |
2009 |
Heinolan Isku |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Vilma Vainio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 11:42:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset 16-17 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Congrid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
585 |
1:16.65 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:19.13 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
533 |
1:19.07 |
+2.42 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:17.59 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
|
483 |
1:21.69 |
+5.04 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:18.29 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inka Hämäläinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
456 |
1:23.30 |
+6.65 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:21.28 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
429 |
1:24.98 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.23 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
419 |
1:25.70 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.08 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
407 |
1:26.51 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.78 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
KIRKE REIDOLF |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
407 |
1:26.53 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.68 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilla Lehtonen |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
350 |
1:30.98 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.29 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viivi Pesonen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
294 |
1:36.40 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.59 |
(+10.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Soininen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
230 |
1:44.52 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.20 |
(+7.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 11:42:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 11:46:18 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
EL-VIS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
210 |
1:35.56 |
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:39.20 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Sydänmaa |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
209 |
1:35.79 |
+0.23 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:49.19 |
(-13.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antti Laurila |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
|
196 |
1:37.79 |
+2.23 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:40.27 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iaroslav Bondarenko |
2012 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
158 |
1:45.02 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.58 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
156 |
1:45.59 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.76 |
(-12.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Antoni Ushakov |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
139 |
1:49.79 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eetu Helminen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
132 |
1:51.71 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.74 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aleksi Jormanainen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
125 |
1:53.62 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.57 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Severi Tiippana |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
122 |
1:54.42 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.21 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aapo Tikkanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
119 |
1:55.49 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.36 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
118 |
1:55.84 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Kontio |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
94 |
2:04.79 |
+29.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.02 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eino Loponen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
72 |
2:16.20 |
+40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Samuel Weichert |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
68 |
2:19.35 |
+43.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.58 |
(-12.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 12:10:59 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
Sponsori: |
EL-VIS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
MORTEN HEIN |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
392 |
1:17.67 |
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:26.30 |
(-8.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Mäntylä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
360 |
1:19.90 |
+2.23 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:20.04 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Kontio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
323 |
1:22.87 |
+5.20 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:21.87 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
284 |
1:26.44 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.78 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Myller |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
269 |
1:28.05 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.37 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
MARK REBANE |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
252 |
1:29.99 |
+12.32 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:37.50 |
(-7.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eemil Saari |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
248 |
1:30.50 |
+12.83 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:35.82 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilho Eerik Pellikka |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
247 |
1:30.60 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.53 |
(+6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
245 |
1:30.82 |
+13.15 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:32.18 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
LUCA KOTKIN |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
242 |
1:31.24 |
+13.57 |
|
Rollo13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
239 |
1:31.54 |
+13.87 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:28.07 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
239 |
1:31.60 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.35 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
234 |
1:32.18 |
+14.51 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:34.12 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kevin van Rooij |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
234 |
1:32.24 |
+14.57 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:38.34 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aukusti Partinen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
231 |
1:32.57 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.04 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
|
217 |
1:34.61 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.28 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
|
213 |
1:35.16 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.39 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
|
205 |
1:36.37 |
+18.70 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:38.53 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
195 |
1:37.94 |
+20.27 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:41.60 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Matias Nieminen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
189 |
1:39.00 |
+21.33 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:45.21 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
184 |
1:39.93 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.33 |
(+4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
184 |
1:39.99 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.93 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jami Torvikoski |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
178 |
1:41.08 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.13 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Veeti Hakulinen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
176 |
1:41.44 |
+23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Miika Kapulainen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
167 |
1:43.12 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.44 |
(+5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Valtteri Simola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
167 |
1:43.19 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.38 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Vertti Linnermo |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
160 |
1:44.77 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.01 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
150 |
1:46.99 |
+29.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.52 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Filip Kristian Raita |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
145 |
1:48.06 |
+30.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.26 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kota Moriwaki |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
144 |
1:48.38 |
+30.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.68 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Andrei Pavilainen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
134 |
1:50.96 |
+33.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.65 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
William Sirainen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
127 |
1:52.98 |
+35.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.93 |
(-15.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Vili Aalto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
113 |
1:57.45 |
+39.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.32 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aleksi Aakala |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
103 |
2:01.18 |
+43.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.72 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Perttu Silvonen |
2010 |
Heinolan Isku |
|
82 |
2:10.51 |
+52.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Titus Mattila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 12:10:59 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
EL-VIS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
491 |
1:12.08 |
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:09.49 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yaroslav Uzlyakov |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
438 |
1:14.87 |
+2.79 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:14.84 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
RALF RÄNDLA |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
437 |
1:14.95 |
+2.87 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
405 |
1:16.84 |
+4.76 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Topias Partinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
386 |
1:18.06 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.54 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
RALF RANNAMÄE |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
365 |
1:19.58 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.00 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
347 |
1:20.90 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.19 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HUGO SEBASTIAN KÄÄR |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
344 |
1:21.12 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.40 |
(-10.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
318 |
1:23.29 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.30 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
310 |
1:24.03 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.74 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
298 |
1:25.08 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.97 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
294 |
1:25.48 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.84 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
|
285 |
1:26.43 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
|
275 |
1:27.45 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.96 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jere Wasenius |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
255 |
1:29.67 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.61 |
(-6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
|
233 |
1:32.39 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.99 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Otso Partanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
226 |
1:33.38 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.93 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Albin Antas |
2008 |
Simmis Grani |
|
207 |
1:36.14 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.54 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Morris Eklund |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
157 |
1:45.43 |
+33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
155 |
1:45.77 |
+33.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.74 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 12:10:59 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet 17-18 years - Final |
|
|
Sponsori: |
EL-VIS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uuri Aaron Ilmari Ranz |
2006 |
Simmis Grani |
|
528 |
1:10.36 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:11.38 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
478 |
1:12.73 |
+2.37 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:12.21 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
418 |
1:16.04 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.58 |
(-8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
|
322 |
1:22.96 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.75 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Lehtisalo |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
- |
|
AARON RÄNDLA |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 12:10:59 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 12:12:38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 400m Sekauinti Naiset 13 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
K-Market Rekola |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
6:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
5:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
5:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
5:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
5:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
5:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
|
433 |
5:51.82 |
|
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 5:57.45 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
390 |
6:04.36 |
+12.54 |
|
IKM13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
387 |
6:05.27 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:10.26 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
333 |
6:24.27 |
+32.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:23.09 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
288 |
6:42.96 |
+51.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabel Oravainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
264 |
6:54.86 |
+1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
238 |
7:09.80 |
+1:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 12:41:37 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 400m Sekauinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
K-Market Rekola |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
6:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
5:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
5:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
5:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
5:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
5:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
394 |
6:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
372 |
6:10.30 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:12.25 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
|
357 |
6:15.42 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:27.00 |
(-11.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
|
341 |
6:21.16 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:01.96 |
(+19.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
|
306 |
6:35.25 |
+31.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:29.95 |
(+5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Renata Niidusaar |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
277 |
6:48.37 |
+45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
269 |
6:52.13 |
+48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
266 |
6:54.03 |
+50.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:41.77 |
(+12.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Nummela |
2008 |
Nummelan Kisaajat |
|
205 |
7:31.56 |
+1:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 12:41:37 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 400m Sekauinti Naiset 16-17 years - Final |
|
|
Sponsori: |
K-Market Rekola |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
6:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
5:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
5:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
5:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
5:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
5:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
546 |
5:25.88 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 5:19.56 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 12:41:37 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05.03.2023 13:45:27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 400m Sekauinti Miehet 14 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
K-Market Rekola |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
5:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
5:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
5:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
5:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
5:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
5:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
360 |
5:42.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:56.58 |
(-13.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Kontio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
275 |
6:14.69 |
+32.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:10.38 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HANS HERMAN KALJUVEER |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
270 |
6:17.18 |
+34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lenni Parpola |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
255 |
6:24.48 |
+41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
188 |
7:04.96 |
+1:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 12:56:32 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 400m Sekauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
K-Market Rekola |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
5:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
5:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
5:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
5:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
5:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
5:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
456 |
5:16.62 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 5:02.71 |
(+13.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
396 |
5:32.00 |
+15.38 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 5:49.67 |
(-17.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nuutti Kerkkänen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
381 |
5:36.25 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.46 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
340 |
5:49.36 |
+32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 12:56:32 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05.03.2023 16:26:23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset 10 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
JD Multituote Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milja Parkkamäki |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
266 |
36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.75 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Taisia Volkova |
2013 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
235 |
38.31 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
208 |
39.91 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.66 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
STELLA ROASTO |
2013 |
Ujumisklubi Briis |
|
181 |
41.77 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.00 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Pajunen |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
171 |
42.60 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.53 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Janni Loikala |
2013 |
Riihimäen Uimaseura |
|
167 |
42.91 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.85 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milla Anna Jauhonen |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
167 |
42.94 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.33 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Valtanen |
2014 |
Simmis Wanda ry |
|
165 |
43.07 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.45 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
RAHEL KURVET |
2013 |
Ujumisklubi Briis |
|
149 |
44.63 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Meeri Vihreäpuu |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
118 |
48.14 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.47 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kerttu Jääskeläinen |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
104 |
50.29 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.68 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dëbora Bekteshi |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
87 |
53.30 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Huttunen |
2014 |
Simmis Wanda ry |
|
58 |
1:00.93 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 4:27:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset 11-12 years - Final |
|
|
Sponsori: |
JD Multituote Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
LAURETTE ELLA EHA |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
408 |
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.10 |
(-8.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
387 |
32.46 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Miloserdova |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
386 |
32.49 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.65 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
379 |
32.68 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viola Ukkola |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
364 |
33.13 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.14 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SOFIA PAIDRE |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
353 |
33.47 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lumi Sutinen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
352 |
33.51 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
KAROLIN METSUR |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
342 |
33.84 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.47 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ilona Marjanen |
2011 |
Simmis Grani |
|
325 |
34.41 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.52 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elea Savanainen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
324 |
34.43 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.15 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
HELENA KOEL |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
314 |
34.81 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
300 |
35.32 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Pieroni |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
293 |
35.60 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.02 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Kostilainen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
270 |
36.61 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Karhunen |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
268 |
36.69 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.21 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anni Sohlman |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
263 |
36.90 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aamu Somerma |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
263 |
36.91 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.10 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
262 |
36.97 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.72 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
261 |
37.03 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.86 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
260 |
37.04 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.60 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
254 |
37.36 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.84 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
RENATE SAAR |
2012 |
Ujumisklubi Briis |
|
248 |
37.67 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.10 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
244 |
37.83 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.59 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Helmi Halmepuro |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
242 |
37.95 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.95 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
LUISA PLATO |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
238 |
38.17 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Selina Kärkkäinen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
232 |
38.52 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.39 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Linnea Skyttä |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
218 |
39.29 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.27 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isabel Weichert |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
|
215 |
39.51 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.59 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Leila Lintula |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
208 |
39.94 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julia Hirvonen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
205 |
40.13 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.37 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Aino Virtanen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
200 |
40.46 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.90 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
EMMA Walther |
2012 |
HTU Stadi |
|
192 |
41.02 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.91 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sara Anjala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
179 |
41.99 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.09 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Saara Terävä |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
178 |
42.05 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.50 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
LENNA ROASTO |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
178 |
42.07 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
ROMI EELRAND |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
171 |
42.63 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.09 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Olivia Lume |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
170 |
42.70 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.81 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maisa Puukko |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
167 |
42.98 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.91 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Anna Jäntti |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
156 |
43.89 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.58 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
RETI AAVA |
2012 |
Ujumisklubi Briis |
|
156 |
43.93 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.50 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Niina Nurkkanen |
2011 |
HTU Stadi |
|
148 |
44.70 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.37 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Rauha Riikonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
147 |
44.79 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.03 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emma Kuusonen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
145 |
45.05 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.98 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Mia Emilia Kapanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
142 |
45.28 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Iina Kokkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
130 |
46.69 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.88 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sohvi Rinne |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
127 |
47.02 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.50 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Penni Nyqvist |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
125 |
47.32 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.98 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pinja Karlsson |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 4:27:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
JD Multituote Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
546 |
28.96 |
|
|
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
519 |
29.45 |
+0.49 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iida Pahkala |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
518 |
29.47 |
+0.51 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
515 |
29.52 |
+0.56 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
FIONA JAMSA |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
499 |
29.84 |
+0.88 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
498 |
29.85 |
+0.89 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.06 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
481 |
30.20 |
+1.24 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
475 |
30.32 |
+1.36 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.24 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
EMMA ROASTO |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
474 |
30.34 |
+1.38 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
|
466 |
30.53 |
+1.57 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
MARIT MUIDRE |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
466 |
30.53 |
+1.57 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
LENNA ROONI |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
466 |
30.53 |
+1.57 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
456 |
30.75 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.95 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anni Kahlos |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
453 |
30.81 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
|
444 |
31.01 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
440 |
31.10 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.18 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Peppi Vartiainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
436 |
31.20 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
|
435 |
31.23 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.24 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marie Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
424 |
31.50 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.57 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
423 |
31.52 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
|
418 |
31.64 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
417 |
31.67 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
416 |
31.69 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Veera Kaksonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
408 |
31.89 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
CHARLOTTE LUKIE EHA |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
408 |
31.91 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maria Laperie |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
406 |
31.96 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Irina Karvonen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
405 |
31.97 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
401 |
32.08 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
399 |
32.13 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Arina Bogdanova |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
397 |
32.20 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
|
396 |
32.22 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Enni Falk |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
391 |
32.35 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
|
389 |
32.41 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
MARJETTE METSUR |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
389 |
32.41 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
388 |
32.43 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
384 |
32.54 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
384 |
32.54 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Kia Kallio |
2009 |
Cetus Espoo |
|
382 |
32.61 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
380 |
32.66 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Inka Vihreäpuu |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
371 |
32.94 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Oona Pölönen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
370 |
32.96 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
369 |
32.99 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
|
367 |
33.05 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.99 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Inka Kajander |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
354 |
33.43 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
353 |
33.48 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
352 |
33.50 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.07 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Silja Soininen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
351 |
33.54 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
|
345 |
33.73 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=49 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
334 |
34.09 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=49 |
|
Ella Määttä |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
334 |
34.09 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.97 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
331 |
34.20 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Anna Laukkanen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
326 |
34.36 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.52 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Matilda Oinonen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
326 |
34.38 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.32 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
324 |
34.44 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.97 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
323 |
34.48 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.65 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Ada Sunnarborg |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
322 |
34.51 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.40 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
317 |
34.71 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Pihla Tähkäpää |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
314 |
34.81 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.74 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Seera Jartti |
2010 |
Cetus Espoo |
|
313 |
34.83 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.76 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Aada Laukniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
312 |
34.89 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.74 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
309 |
35.01 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.39 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Ilona Lehtonen |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
308 |
35.04 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.77 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Siiri Rouhiainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
298 |
35.40 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.33 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Anna Nummela |
2008 |
Nummelan Kisaajat |
|
294 |
35.58 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
287 |
35.86 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.80 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
287 |
35.87 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.74 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
281 |
36.13 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.63 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=68 |
|
Fiona Gardberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
274 |
36.42 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.35 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=68 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
274 |
36.42 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.69 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Lumia Lätti |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
268 |
36.67 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.11 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
BERIT HELENA URVAK |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
268 |
36.68 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.86 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Elsa Kettunen |
2009 |
HTU Stadi |
|
253 |
37.41 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.98 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Ellen Eriksson |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
251 |
37.52 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Lilja Sorsa |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
238 |
38.19 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.67 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
225 |
38.88 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.40 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Veera Honkanen |
2009 |
HTU Stadi |
|
223 |
38.99 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.08 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Renata Niidusaar |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
223 |
39.03 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.07 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Kaisla Virtanen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
221 |
39.10 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.96 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Erika Santala |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
218 |
39.28 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.99 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
212 |
39.68 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.23 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Alisa Kiuru |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
189 |
41.19 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.26 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Sanni Niiranen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
181 |
41.77 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.63 |
(-9.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Hilda Lampinen |
2009 |
HTU Stadi |
|
176 |
42.23 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.07 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Ennaliina Malinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
156 |
43.95 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 4:27:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset 16-17 years - Final |
|
|
Sponsori: |
JD Multituote Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naomi Hillers |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
601 |
28.04 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.04 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iryna Sierik |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
565 |
28.63 |
+0.59 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
563 |
28.66 |
+0.62 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.52 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
556 |
28.78 |
+0.74 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.33 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
491 |
30.00 |
+1.96 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viivi Pesonen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
476 |
30.31 |
+2.27 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
461 |
30.64 |
+2.60 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
454 |
30.78 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
435 |
31.22 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
409 |
31.88 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
LINDA VOLKOV |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
382 |
32.60 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
358 |
33.32 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Vainio |
2007 |
HTU Stadi |
|
157 |
43.81 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 4:27:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 16:30:07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet 11 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
JD Multituote Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tikkanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
205 |
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.56 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iaroslav Bondarenko |
2012 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
196 |
35.95 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.53 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
182 |
36.84 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.33 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Batista |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
181 |
36.91 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
171 |
37.65 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
NORMAN MILLER |
2012 |
Ujumisklubi Briis |
|
170 |
37.72 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.39 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eino Loponen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
169 |
37.81 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.25 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leevi Tuhkanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
145 |
39.75 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Manni |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
137 |
40.49 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.18 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
KRISTOFER VITSUT |
2013 |
Ujumisklubi Briis |
|
125 |
41.72 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.84 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Valto Hamunen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
121 |
42.19 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.35 |
(-6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valle Hamunen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
92 |
46.18 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.35 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jesse Kettunen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
85 |
47.42 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.42 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Benjamin Puukko |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
83 |
47.90 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.55 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vincent Laine |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
76 |
49.22 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.79 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Otto Vuori |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
72 |
50.22 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Otto Puurunen |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
68 |
51.05 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.74 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eemil Arvonen |
2014 |
Riihimäen Uimaseura |
|
61 |
52.86 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.66 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Samuel Weichert |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
47 |
57.86 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.72 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rolle Relander |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
35 |
1:03.80 |
+28.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.71 |
(+17.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Toivo Männikkö |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 4:46:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet 12-13 years - Final |
|
|
Sponsori: |
JD Multituote Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
LUCA KOTKIN |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
346 |
29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.18 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
315 |
30.71 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.52 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
279 |
31.99 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
279 |
32.00 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
MARK REBANE |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
272 |
32.25 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
272 |
32.27 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valtteri Simola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
270 |
32.33 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Antti Laurila |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
|
238 |
33.72 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
232 |
34.00 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.39 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
DOMINIC RANNALA |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
228 |
34.19 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
209 |
35.19 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jami Torvikoski |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
200 |
35.71 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aaro Hongisto |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
199 |
35.76 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.84 |
(-7.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
199 |
35.80 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.99 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
AKSEL EGERT ADLER |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
196 |
35.94 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.91 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tobias Signus |
2011 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
187 |
36.51 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.57 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Titus Mattila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
183 |
36.80 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.35 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Teemu Hanninen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
176 |
37.26 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.07 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julius Sydänmaa |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
174 |
37.44 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.26 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aleksi Jormanainen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
173 |
37.51 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.72 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Andrei Pavilainen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
160 |
38.47 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
156 |
38.79 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.11 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Severi Tiippana |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
144 |
39.84 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.83 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Taisto Tikka |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
144 |
39.84 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.10 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Noah Surakka |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
135 |
40.74 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.42 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
John Takala |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
112 |
43.34 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emil Kontio |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
111 |
43.44 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Joel Pajunen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
102 |
44.71 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sevastian Tarasov |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
76 |
49.20 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.79 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Perttu Silvonen |
2010 |
Heinolan Isku |
|
76 |
49.36 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.21 |
(-12.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 4:46:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
JD Multituote Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
555 |
25.44 |
|
|
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 25.76 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
462 |
27.03 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.77 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
JOONAS SALK |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
453 |
27.21 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
449 |
27.30 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
443 |
27.42 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
MÄRT LUKAS MARRAN |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
440 |
27.48 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.51 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
RALF RÄNDLA |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
438 |
27.52 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
438 |
27.53 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.70 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
HUGO SEBASTIAN KÄÄR |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
432 |
27.65 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
KAHRUT PÜTSEPP |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
431 |
27.68 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.81 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Otso Jalli |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
398 |
28.42 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.43 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
|
398 |
28.42 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
RALF RANNAMÄE |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
397 |
28.44 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.73 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
387 |
28.68 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kaspar Ragnar Markus Varik |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
|
369 |
29.15 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
366 |
29.21 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
MORTEN HEIN |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
365 |
29.25 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.90 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
361 |
29.36 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.26 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
353 |
29.56 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tomi Kaukosuo |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
347 |
29.74 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Leo Rajala |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
345 |
29.80 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nuutti Kerkkänen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
337 |
30.03 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
HANS HERMAN KALJUVEER |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
320 |
30.57 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
|
303 |
31.13 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lenni Parpola |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
298 |
31.30 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eemeli Kuusisto |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
291 |
31.54 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Viljami Kälviäinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
280 |
31.95 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.71 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
|
276 |
32.10 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.70 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
259 |
32.80 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julius Länsivuori |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
247 |
33.29 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.64 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Morris Eklund |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
246 |
33.34 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
221 |
34.55 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.98 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
218 |
34.72 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Teemu Askola |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
213 |
34.99 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.91 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
211 |
35.09 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.93 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kota Moriwaki |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
210 |
35.15 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.47 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Vili Aalto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
84 |
47.58 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.72 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 4:46:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet 17-18 years - Final |
|
|
Sponsori: |
JD Multituote Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sampo Rahikainen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
453 |
27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.19 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Uuri Aaron Ilmari Ranz |
2006 |
Simmis Grani |
|
422 |
27.87 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
420 |
27.92 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.98 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
410 |
28.13 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.98 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
377 |
28.93 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.33 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
374 |
29.00 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
AARON RÄNDLA |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
324 |
30.42 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Lehtisalo |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
297 |
31.34 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.89 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Käkelä |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
295 |
31.38 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 4:46:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 17:18:01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Rintauinti Naiset 13 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
3:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
|
420 |
3:05.45 |
|
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 3:04.87 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
393 |
3:09.66 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.15 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
391 |
3:09.98 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.95 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Pellikka |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
389 |
3:10.27 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lumia Lätti |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
351 |
3:16.98 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.35 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Seera Jartti |
2010 |
Cetus Espoo |
|
328 |
3:21.33 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.96 |
(-10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
326 |
3:21.78 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.47 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
KERTU KRETE RANDLA |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
303 |
3:26.67 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.91 |
(-12.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
|
276 |
3:33.40 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Keona Avae |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
198 |
3:58.20 |
+52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
|
195 |
3:59.53 |
+54.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.66 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iina Kokkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
178 |
4:06.76 |
+1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alisa Kiuru |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
171 |
4:10.28 |
+1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaisla Virtanen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 5:15:53 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Rintauinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
3:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
661 |
2:39.48 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:41.33 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
613 |
2:43.51 |
+4.03 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:41.76 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KÄTRIIN TAEL |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
462 |
2:59.68 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.40 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
KATRE ERIK |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
440 |
3:02.59 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.00 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
|
425 |
3:04.80 |
+25.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.31 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
395 |
3:09.33 |
+29.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.86 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
391 |
3:10.02 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.60 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
384 |
3:11.10 |
+31.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.15 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
357 |
3:15.78 |
+36.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.95 |
(+7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
348 |
3:17.54 |
+38.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.66 |
(+6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
|
334 |
3:20.09 |
+40.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.88 |
(+11.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minni Koskivirta |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
331 |
3:20.83 |
+41.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.64 |
(+10.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ilona Lehtonen |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
310 |
3:25.28 |
+45.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.65 |
(+8.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Inka Vihreäpuu |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
294 |
3:28.86 |
+49.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.84 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nuppu Rehell |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
290 |
3:29.82 |
+50.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.66 |
(-8.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
286 |
3:30.86 |
+51.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.76 |
(+5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
276 |
3:33.27 |
+53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
267 |
3:35.56 |
+56.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.23 |
(+12.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Venla Väisänen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
262 |
3:37.01 |
+57.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.73 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
194 |
3:59.71 |
+1:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iiris Tuukkanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
174 |
4:08.88 |
+1:29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
MARJETTE METSUR |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 5:15:53 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Rintauinti Naiset 16-17 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
3:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
|
493 |
2:55.86 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:51.49 |
(+4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
447 |
3:01.66 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.37 |
(-18.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inka Hämäläinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
405 |
3:07.67 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.36 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
371 |
3:13.37 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.43 |
(+10.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 5:15:53 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 17:17:46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet 14 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
MORTEN HEIN |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
385 |
2:53.13 |
|
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 3:10.50 |
(-17.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Mäntylä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
382 |
2:53.44 |
+0.31 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:53.29 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Kontio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
332 |
3:01.73 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.18 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
310 |
3:05.90 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.53 |
(-16.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Myller |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
287 |
3:10.92 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.18 |
(-10.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Ukkola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
284 |
3:11.50 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
260 |
3:17.18 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lenni Parpola |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
258 |
3:17.74 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aukusti Partinen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
258 |
3:17.82 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.67 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
|
229 |
3:25.73 |
+32.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.32 |
(-16.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jami Torvikoski |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
199 |
3:35.47 |
+42.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.35 |
(-9.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Miika Kapulainen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
197 |
3:36.25 |
+43.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.18 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias Signus |
2011 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
132 |
4:07.30 |
+1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
Kevin van Rooij |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 5:35:22 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
|
578 |
2:31.14 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
548 |
2:33.89 |
+2.75 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 2:29.08 |
(+4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
487 |
2:39.99 |
+8.85 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:33.94 |
(+6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
RALF RÄNDLA |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
455 |
2:43.67 |
+12.53 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:42.00 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
437 |
2:45.87 |
+14.73 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:48.76 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Topias Partinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
408 |
2:49.72 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.74 |
(+3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
383 |
2:53.41 |
+22.27 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:48.91 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
328 |
3:02.61 |
+31.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.26 |
(+5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
315 |
3:05.04 |
+33.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.57 |
(+8.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
314 |
3:05.20 |
+34.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.59 |
(-6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
|
296 |
3:08.82 |
+37.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.55 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 5:35:22 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet 17-18 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uuri Aaron Ilmari Ranz |
2006 |
Simmis Grani |
|
528 |
2:35.76 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:35.44 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
522 |
2:36.38 |
+0.62 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:33.77 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
496 |
2:39.11 |
+3.35 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:37.04 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
420 |
2:48.12 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.16 |
(-23.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 5:35:22 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 17:35:55 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset 11 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
Fizza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
RENATE SAAR |
2012 |
Ujumisklubi Briis |
|
230 |
1:33.70 |
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-16.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
230 |
1:33.71 |
+0.01 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:37.03 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milja Parkkamäki |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
224 |
1:34.51 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.14 |
(-6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Taisia Volkova |
2013 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
222 |
1:34.85 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.96 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
212 |
1:36.22 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Flóra Jolsvai |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
209 |
1:36.71 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.56 |
(-21.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Karhunen |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
194 |
1:39.22 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.75 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
166 |
1:44.44 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.48 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sohvi Rinne |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
165 |
1:44.67 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.41 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Anjala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
147 |
1:48.65 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
EMMA Walther |
2012 |
HTU Stadi |
|
140 |
1:50.61 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.48 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Lume |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
133 |
1:52.43 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
STELLA ROASTO |
2013 |
Ujumisklubi Briis |
|
127 |
1:54.20 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Milla Anna Jauhonen |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
122 |
1:55.67 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.71 |
(-14.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Virtanen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
122 |
1:55.83 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.07 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
RETI AAVA |
2012 |
Ujumisklubi Briis |
|
121 |
1:56.05 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
RAHEL KURVET |
2013 |
Ujumisklubi Briis |
|
106 |
2:01.18 |
+27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 6:28:21 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Fizza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
435 |
1:15.80 |
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:17.55 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
LENNA ROONI |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
423 |
1:16.51 |
+0.71 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:17.50 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iida Pahkala |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
407 |
1:17.47 |
+1.67 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:14.54 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
|
395 |
1:18.28 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.06 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
|
393 |
1:18.37 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.90 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
362 |
1:20.56 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.97 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
343 |
1:22.00 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.54 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
LAURETTE ELLA EHA |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
342 |
1:22.14 |
+6.34 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:27.00 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
CHARLOTTE LUKIE EHA |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
341 |
1:22.21 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.20 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
326 |
1:23.45 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.49 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilda Oinonen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
321 |
1:23.88 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabel Oravainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
313 |
1:24.58 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.18 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
310 |
1:24.88 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.11 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lilli Lehto |
2010 |
Simmis Grani |
|
292 |
1:26.51 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.43 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
267 |
1:29.20 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.28 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aada Laukniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
251 |
1:30.98 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.16 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
246 |
1:31.59 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.26 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
234 |
1:33.11 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.87 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Kostilainen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
233 |
1:33.33 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.35 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
|
231 |
1:33.60 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.32 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ilona Marjanen |
2011 |
Simmis Grani |
|
229 |
1:33.90 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.91 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anni Sohlman |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
228 |
1:33.98 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.89 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
ARIANE KABIN |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
216 |
1:35.68 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.10 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lumia Lätti |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
214 |
1:36.03 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.01 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabel Weichert |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
|
203 |
1:37.66 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.44 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Siiri Rouhiainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
201 |
1:38.06 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.06 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lilja Sorsa |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
197 |
1:38.61 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.80 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Selma Pelkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
196 |
1:38.87 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.46 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anna Helmi Halmepuro |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
173 |
1:43.02 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.89 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
161 |
1:45.42 |
+29.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.68 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
149 |
1:48.27 |
+32.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.75 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
LENNA ROASTO |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
140 |
1:50.40 |
+34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Haapajärvi |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Niina Nurkkanen |
2011 |
HTU Stadi |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
KERTU KRETE RANDLA |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
- |
|
Pinja Karlsson |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SOFIA PAIDRE |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 6:28:21 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Fizza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
|
490 |
1:12.85 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:11.97 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
EMMA ROASTO |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
469 |
1:13.92 |
+1.07 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
457 |
1:14.57 |
+1.72 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:14.64 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vivian Blomvall |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
452 |
1:14.84 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.75 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sanni Aarnivuo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
444 |
1:15.29 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.26 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
442 |
1:15.39 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.23 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
426 |
1:16.34 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.69 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
417 |
1:16.88 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.09 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
411 |
1:17.23 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.56 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
|
397 |
1:18.11 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.81 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
388 |
1:18.74 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.35 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
381 |
1:19.22 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.84 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
379 |
1:19.32 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.11 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vanessa Nylund |
2009 |
Simmis Grani |
|
359 |
1:20.80 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.14 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
345 |
1:21.88 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.26 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Hakanen |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
342 |
1:22.09 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.05 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
|
342 |
1:22.10 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.93 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aada Kaila |
2009 |
Cetus Espoo |
|
338 |
1:22.45 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.77 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
336 |
1:22.60 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.76 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hanna Reinikainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
328 |
1:23.27 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.44 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kia Kallio |
2009 |
Cetus Espoo |
|
326 |
1:23.44 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.98 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
322 |
1:23.78 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.36 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Irina Karvonen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
306 |
1:25.20 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.97 |
(+7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Määttä |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
302 |
1:25.56 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.17 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
301 |
1:25.67 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.24 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Enni Falk |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
278 |
1:27.94 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Arina Bogdanova |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
274 |
1:28.39 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.20 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Silja Soininen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
261 |
1:29.83 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.56 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
|
257 |
1:30.34 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.26 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Minni Koskivirta |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
249 |
1:31.26 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.53 |
(+7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
248 |
1:31.39 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.40 |
(-8.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anna Nummela |
2008 |
Nummelan Kisaajat |
|
246 |
1:31.65 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.29 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
243 |
1:31.96 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.12 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Fiona Gardberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
208 |
1:36.85 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.30 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Elsa Kettunen |
2009 |
HTU Stadi |
|
193 |
1:39.26 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Veera Honkanen |
2009 |
HTU Stadi |
|
173 |
1:42.92 |
+30.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.46 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sanni Niiranen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
141 |
1:50.29 |
+37.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.27 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Hilda Lampinen |
2009 |
HTU Stadi |
|
127 |
1:54.16 |
+41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 6:28:21 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset 16-17 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Fizza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
554 |
1:09.92 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:08.79 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
532 |
1:10.89 |
+0.97 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:07.78 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iryna Sierik |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
480 |
1:13.37 |
+3.45 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:14.37 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
LINDA VOLKOV |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
358 |
1:20.85 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.74 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
337 |
1:22.54 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.19 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neri Lätti |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
324 |
1:23.57 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.93 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Vainio |
2007 |
HTU Stadi |
|
127 |
1:54.05 |
+44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 6:28:21 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 18:37:23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
Fizza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Laurila |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
|
242 |
1:22.77 |
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:21.60 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Sydänmaa |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
176 |
1:31.99 |
+9.22 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:59.80 |
(-27.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AKSEL EGERT ADLER |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
170 |
1:32.98 |
+10.21 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:30.40 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
168 |
1:33.46 |
+10.69 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:32.23 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Batista |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
165 |
1:33.89 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.38 |
(-7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aapo Tikkanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
151 |
1:36.87 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.17 |
(-8.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
|
150 |
1:37.01 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.79 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Kontio |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
144 |
1:38.33 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.12 |
(-9.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iaroslav Bondarenko |
2012 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
140 |
1:39.24 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.60 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Severi Tiippana |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
132 |
1:41.11 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.47 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joonatan Tani |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
118 |
1:45.18 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
118 |
1:45.20 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.11 |
(-7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Manni |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
93 |
1:53.57 |
+30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eino Loponen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
91 |
1:54.59 |
+31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vincent Laine |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
68 |
2:05.97 |
+43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 6:47:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Fizza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
320 |
1:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.71 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HANS HERMAN KALJUVEER |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
319 |
1:15.51 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.59 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
295 |
1:17.43 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.04 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Kuusisto |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
289 |
1:17.97 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.17 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
280 |
1:18.82 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.31 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
MARK REBANE |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
257 |
1:21.10 |
+5.73 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:25.60 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
|
234 |
1:23.68 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.74 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
225 |
1:24.80 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.13 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veeti Hakulinen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
223 |
1:25.08 |
+9.71 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:23.57 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
|
216 |
1:25.90 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.79 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eemil Saari |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
205 |
1:27.46 |
+12.09 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:25.76 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
200 |
1:28.19 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.81 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
191 |
1:29.46 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.55 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Sirainen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
184 |
1:30.65 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.96 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filip Kristian Raita |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
183 |
1:30.82 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.53 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
|
181 |
1:31.10 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.19 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julius Länsivuori |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
178 |
1:31.67 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.69 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Titus Mattila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
148 |
1:37.40 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.66 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Teemu Askola |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
137 |
1:39.96 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.38 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kota Moriwaki |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 6:47:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Fizza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
|
507 |
1:04.71 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:04.08 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
JOONAS SALK |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
468 |
1:06.44 |
+1.73 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:05.90 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
MÄRT LUKAS MARRAN |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
412 |
1:09.33 |
+4.62 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:07.00 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
386 |
1:10.82 |
+6.11 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:09.24 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
|
367 |
1:12.07 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.44 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
365 |
1:12.14 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.84 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
350 |
1:13.20 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.61 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viljami Kälviäinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
312 |
1:16.05 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.14 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otso Jalli |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
291 |
1:17.78 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.02 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
|
272 |
1:19.62 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.48 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
|
242 |
1:22.75 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.25 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Morris Eklund |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
185 |
1:30.52 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.33 |
(-10.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 6:47:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet 17-18 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Fizza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
420 |
1:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
405 |
1:09.73 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.59 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
369 |
1:11.88 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.77 |
(+5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
328 |
1:14.82 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.93 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Tuukkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
283 |
1:18.58 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.69 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 6:47:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 18:48:58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 400m Vapaauinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
Tapahtumaravintola Kuninkaan Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
6:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
5:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
5:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
4:58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
4:53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
4:54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
4:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
4:48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Pellikka |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
401 |
5:20.34 |
|
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 5:59.59 |
(-39.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milja Ylitalo |
2011 |
Simmis Grani |
|
374 |
5:28.00 |
+7.66 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 5:36.06 |
(-8.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Makarova |
2011 |
Uinti Imatra |
|
361 |
5:31.87 |
+11.53 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 5:23.00 |
(+8.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
346 |
5:36.47 |
+16.13 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 5:41.41 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viola Ukkola |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
339 |
5:38.97 |
+18.63 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 5:52.03 |
(-13.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Miloserdova |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
331 |
5:41.42 |
+21.08 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 6:03.03 |
(-21.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
327 |
5:43.06 |
+22.72 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 5:52.14 |
(-9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
|
322 |
5:44.89 |
+24.55 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 5:55.56 |
(-10.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
311 |
5:48.86 |
+28.52 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 5:49.61 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
KAROLIN METSUR |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
308 |
5:49.87 |
+29.53 |
|
Rollo12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
291 |
5:56.73 |
+36.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:05.70 |
(-8.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsa Suominen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
289 |
5:57.31 |
+36.97 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 6:06.91 |
(-9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
HELENA KOEL |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
280 |
6:01.09 |
+40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lumi Sutinen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
264 |
6:08.42 |
+48.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:55.58 |
(-47.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aamu Somerma |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
239 |
6:20.83 |
+1:00.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:31.33 |
(-10.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Pieroni |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
221 |
6:30.85 |
+1:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julia Hirvonen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
186 |
6:53.64 |
+1:33.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:22.08 |
(-28.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leila Lintula |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
184 |
6:55.63 |
+1:35.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:06.99 |
(-11.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
LUISA PLATO |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Rauha Riikonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 8:18:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 400m Vapaauinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Tapahtumaravintola Kuninkaan Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
6:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
5:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
5:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
4:58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
4:53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
4:54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
4:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
4:48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
|
588 |
4:42.15 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 4:34.85 |
(+7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
546 |
4:49.20 |
+7.05 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 4:43.97 |
(+5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
FIONA JAMSA |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
529 |
4:52.13 |
+9.98 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 5:05.30 |
(-13.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
LENNA ROONI |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
517 |
4:54.43 |
+12.28 |
|
IKM13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
MARIT MUIDRE |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
500 |
4:57.74 |
+15.59 |
|
IKM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
485 |
5:00.74 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.52 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
|
475 |
5:02.84 |
+20.69 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 5:01.50 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
|
472 |
5:03.44 |
+21.29 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 5:12.84 |
(-9.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
|
469 |
5:04.26 |
+22.11 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 5:09.81 |
(-5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
462 |
5:05.75 |
+23.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:03.60 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
450 |
5:08.41 |
+26.26 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 5:23.37 |
(-14.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
446 |
5:09.21 |
+27.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.25 |
(+10.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
445 |
5:09.56 |
+27.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.87 |
(-8.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
441 |
5:10.54 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.31 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
430 |
5:12.96 |
+30.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.39 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Peppi Vartiainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
411 |
5:17.92 |
+35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
410 |
5:18.12 |
+35.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.91 |
(-9.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anni Kahlos |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
409 |
5:18.22 |
+36.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.15 |
(+12.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
401 |
5:20.51 |
+38.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.91 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
|
395 |
5:21.97 |
+39.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.36 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
|
394 |
5:22.42 |
+40.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.81 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
|
394 |
5:22.43 |
+40.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.08 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
387 |
5:24.31 |
+42.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.76 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
380 |
5:26.34 |
+44.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.33 |
(-9.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oona Pölönen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
374 |
5:27.98 |
+45.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.84 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maria Laperie |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
372 |
5:28.47 |
+46.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.71 |
(-7.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
372 |
5:28.60 |
+46.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.78 |
(-8.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Inka Kajander |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
360 |
5:32.13 |
+49.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.18 |
(-15.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
359 |
5:32.54 |
+50.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.01 |
(-9.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
350 |
5:35.23 |
+53.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.19 |
(-12.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
349 |
5:35.58 |
+53.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.71 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
|
340 |
5:38.44 |
+56.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.05 |
(-11.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Siiri Pynnönen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
332 |
5:41.30 |
+59.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.04 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
323 |
5:44.29 |
+1:02.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.84 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Pihla Tähkäpää |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
322 |
5:44.74 |
+1:02.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.87 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Isabel Oravainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
322 |
5:44.87 |
+1:02.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.72 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Renata Niidusaar |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
311 |
5:48.80 |
+1:06.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.82 |
(-11.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
309 |
5:49.37 |
+1:07.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.21 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Anna Laukkanen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
299 |
5:53.31 |
+1:11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:52.44 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
296 |
5:54.39 |
+1:12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.20 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sarah Perasath |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
294 |
5:55.29 |
+1:13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:54.19 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
292 |
5:56.29 |
+1:14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.12 |
(+11.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Veera Kaksonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
285 |
5:58.82 |
+1:16.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.14 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
283 |
5:59.88 |
+1:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Venla Väisänen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
280 |
6:01.29 |
+1:19.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.35 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
278 |
6:01.81 |
+1:19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:28.07 |
(-26.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
272 |
6:04.44 |
+1:22.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:57.66 |
(+6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
267 |
6:06.99 |
+1:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Ada Sunnarborg |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
243 |
6:18.65 |
+1:36.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:07.44 |
(+11.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Sanni Arvonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
210 |
6:37.15 |
+1:55.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:52.35 |
(-15.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Camilla Marianna Råman |
2010 |
HTU Stadi |
|
178 |
6:59.69 |
+2:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Viivi Sivonen |
2010 |
HTU Stadi |
|
171 |
7:05.41 |
+2:23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Olivia Sartiala |
2009 |
HTU Stadi |
|
150 |
7:24.16 |
+2:42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Ennaliina Malinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
135 |
7:40.81 |
+2:58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilma Vainio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 8:18:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 400m Vapaauinti Naiset 16-17 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Tapahtumaravintola Kuninkaan Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
6:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
5:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
5:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
4:58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
4:53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
4:54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
4:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
4:48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
589 |
4:41.99 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 4:40.54 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naomi Hillers |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
580 |
4:43.37 |
+1.38 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 4:45.57 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
563 |
4:46.20 |
+4.21 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 4:53.99 |
(-7.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
383 |
5:25.48 |
+43.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.67 |
(+8.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
KIRKE REIDOLF |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
339 |
5:38.77 |
+56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Soininen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
316 |
5:46.75 |
+1:04.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.30 |
(+22.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 8:18:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 20:31:19 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 400m Vapaauinti Miehet 13 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
Tapahtumaravintola Kuninkaan Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
5:55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
5:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
4:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
4:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
4:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
4:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
4:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
4:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemil Saari |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
406 |
4:56.98 |
|
|
|
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 5:17.36 |
(-20.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
340 |
5:15.25 |
+18.27 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 5:20.84 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
304 |
5:27.08 |
+30.10 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 5:34.41 |
(-7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
290 |
5:32.27 |
+35.29 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 5:38.17 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
290 |
5:32.27 |
+35.29 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 5:46.22 |
(-13.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vertti Linnermo |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
288 |
5:32.92 |
+35.94 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 6:15.03 |
(-42.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
|
284 |
5:34.63 |
+37.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.95 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veeti Hakulinen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
275 |
5:38.31 |
+41.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.17 |
(-16.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valtteri Simola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
274 |
5:38.60 |
+41.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:02.82 |
(-24.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
249 |
5:49.64 |
+52.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:01.58 |
(-11.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
243 |
5:52.40 |
+55.42 |
|
Rollo12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
234 |
5:57.06 |
+1:00.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:35.10 |
(-38.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aleksi Jormanainen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
232 |
5:58.05 |
+1:01.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:36.71 |
(-38.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filip Kristian Raita |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
229 |
5:59.38 |
+1:02.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
229 |
5:59.65 |
+1:02.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.12 |
(+6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Sirainen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
219 |
6:04.58 |
+1:07.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:23.33 |
(-18.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
|
218 |
6:05.49 |
+1:08.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.75 |
(+24.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Teemu Hanninen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
136 |
7:07.14 |
+2:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 9:03:13 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 400m Vapaauinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Tapahtumaravintola Kuninkaan Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
5:55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
5:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
4:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
4:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
4:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
4:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
4:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
4:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
553 |
4:27.99 |
|
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 4:20.73 |
(+7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
543 |
4:29.59 |
+1.60 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 4:31.99 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KAHRUT PÜTSEPP |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
482 |
4:40.67 |
+12.68 |
|
IKM15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
462 |
4:44.57 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.04 |
(-6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
452 |
4:46.59 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.89 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
RALF RANNAMÄE |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
434 |
4:50.61 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
423 |
4:53.11 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.04 |
(-20.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nuutti Kerkkänen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
418 |
4:54.30 |
+26.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.07 |
(+11.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilho Eerik Pellikka |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
409 |
4:56.45 |
+28.46 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 4:47.89 |
(+8.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
384 |
5:02.63 |
+34.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.29 |
(-8.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
382 |
5:03.06 |
+35.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.13 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joel Kontio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
323 |
5:20.60 |
+52.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.85 |
(-26.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
311 |
5:24.67 |
+56.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.97 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aukusti Partinen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
303 |
5:27.62 |
+59.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.21 |
(+5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Otso Partanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
285 |
5:34.17 |
+1:06.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.37 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
247 |
5:50.63 |
+1:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
215 |
6:06.91 |
+1:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
197 |
6:17.87 |
+1:49.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:06.41 |
(+11.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matti Ruotsalainen |
2009 |
HTU Stadi |
|
183 |
6:27.21 |
+1:59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kaspar Eira |
2009 |
HTU Stadi |
|
172 |
6:35.66 |
+2:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sisu Iivari Venetjoki |
2009 |
HTU Stadi |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 9:03:13 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 400m Vapaauinti Miehet 17-18 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Tapahtumaravintola Kuninkaan Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
5:55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
5:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
4:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
4:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
4:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
4:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
4:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
4:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
|
552 |
4:28.27 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 4:26.25 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
467 |
4:43.50 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.93 |
(+11.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Tuukkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/4/2023 9:03:13 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.03.2023 21:03:22 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Perhosuinti Naiset 11 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
Partioaitta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
238 |
39.41 |
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 40.88 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milja Parkkamäki |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
235 |
39.54 |
+0.13 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 39.84 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flóra Jolsvai |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
209 |
41.12 |
+1.71 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 41.50 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
RENATE SAAR |
2012 |
Ujumisklubi Briis |
|
158 |
45.13 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
156 |
45.36 |
+5.95 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 46.64 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Karhunen |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
143 |
46.61 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Taisia Volkova |
2013 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
102 |
52.26 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.85 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Virtanen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
87 |
55.10 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Valtanen |
2014 |
Simmis Wanda ry |
|
85 |
55.37 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iida Kaffka |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
58 |
1:02.81 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.53 |
(+4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Viola Ukkola |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 9:53:15 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Perhosuinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Partioaitta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
451 |
31.85 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.90 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Miloserdova |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
376 |
33.82 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
344 |
34.85 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Pellikka |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
331 |
35.31 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.33 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
325 |
35.52 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.22 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
CHARLOTTE LUKIE EHA |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
324 |
35.56 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.40 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
313 |
35.98 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
304 |
36.32 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.37 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
297 |
36.60 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.21 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
296 |
36.65 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.94 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
|
289 |
36.93 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.52 |
(-8.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
285 |
37.10 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.15 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
280 |
37.34 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.28 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
LAURETTE ELLA EHA |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
279 |
37.36 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilli Lehto |
2010 |
Simmis Grani |
|
270 |
37.76 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.50 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
258 |
38.37 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.51 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Keona Avae |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
245 |
39.01 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.78 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
HELENA KOEL |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
245 |
39.04 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(-6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Haapajärvi |
2010 |
Cetus Espoo |
|
241 |
39.22 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.76 |
(-7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Inka Kajander |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
233 |
39.65 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.12 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ella Kostilainen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
226 |
40.08 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.51 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
SOFIA PAIDRE |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
214 |
40.78 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.56 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
|
211 |
41.01 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.05 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
208 |
41.17 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.32 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Pihla Tähkäpää |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
204 |
41.44 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.69 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ilona Marjanen |
2011 |
Simmis Grani |
|
201 |
41.65 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.80 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Selma Pelkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
191 |
42.39 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.60 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilia Pieroni |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
182 |
43.09 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lumia Lätti |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
180 |
43.24 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.71 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lotta Myllykoski |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
172 |
43.92 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.37 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Siiri Rouhiainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
170 |
44.10 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
168 |
44.22 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.04 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Peppi Mäkelä |
2010 |
Heinolan Isku |
|
168 |
44.25 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.74 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
154 |
45.51 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mandi Brandes |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
123 |
49.00 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.30 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Julia Hirvonen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
119 |
49.59 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
119 |
49.61 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.65 |
(+3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
LENNA ROASTO |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
113 |
50.42 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alisa Kiuru |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
101 |
52.41 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
LUISA PLATO |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
72 |
58.69 |
+26.84 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ennaliina Malinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
67 |
1:00.07 |
+28.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.95 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anna Jäntti |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
61 |
1:01.85 |
+30.00 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Hilla Hietakangas |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
57 |
1:03.43 |
+31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 9:53:15 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Perhosuinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Partioaitta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
478 |
31.24 |
|
|
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
444 |
32.01 |
+0.77 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KATRE ERIK |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
436 |
32.21 |
+0.97 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
427 |
32.44 |
+1.20 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
KÄTRIIN TAEL |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
420 |
32.61 |
+1.37 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
409 |
32.89 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
405 |
33.00 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
388 |
33.48 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
|
387 |
33.50 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Hakanen |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
382 |
33.65 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
381 |
33.69 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
377 |
33.79 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
377 |
33.79 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anni Kahlos |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
377 |
33.80 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
362 |
34.27 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
358 |
34.38 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
|
346 |
34.79 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Arina Bogdanova |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
342 |
34.92 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
MARIT MUIDRE |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
338 |
35.06 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.58 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
328 |
35.41 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.87 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ella Määttä |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
325 |
35.53 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.58 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
322 |
35.61 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
|
308 |
36.16 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Veera Kaksonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
295 |
36.69 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
|
294 |
36.71 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.06 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
286 |
37.05 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
261 |
38.18 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.84 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Siiri Pynnönen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
253 |
38.59 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.66 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
|
250 |
38.74 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.71 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
237 |
39.47 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.14 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
236 |
39.53 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.22 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oona Pölönen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
230 |
39.84 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.53 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
|
226 |
40.08 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.17 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Vanessa Nylund |
2009 |
Simmis Grani |
|
223 |
40.24 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
208 |
41.23 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.60 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Silja Soininen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
205 |
41.39 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.56 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Venla Väisänen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
199 |
41.79 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.94 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Minni Rajalin |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
197 |
41.97 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.31 |
(-11.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ada Sunnarborg |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
191 |
42.37 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.85 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Iiris Tuukkanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
178 |
43.37 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.57 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ilona Lehtonen |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
176 |
43.56 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.03 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Vilma Vainio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
151 |
45.87 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.82 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 9:53:15 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Perhosuinti Naiset 16-17 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Partioaitta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
543 |
29.94 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
494 |
30.90 |
+0.96 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.69 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
463 |
31.56 |
+1.62 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
459 |
31.67 |
+1.73 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
451 |
31.85 |
+1.91 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.59 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naomi Hillers |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
439 |
32.13 |
+2.19 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iryna Sierik |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
431 |
32.32 |
+2.38 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.15 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
388 |
33.48 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
383 |
33.64 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
315 |
35.87 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
314 |
35.92 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.01 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
KIRKE REIDOLF |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
312 |
35.99 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.07 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Inka Hämäläinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
281 |
37.27 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.60 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
280 |
37.30 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.94 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
LINDA VOLKOV |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
269 |
37.83 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.02 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Neri Lätti |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
181 |
43.18 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 9:53:15 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05.03.2023 09:55:26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Perhosuinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
Partioaitta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
AKSEL EGERT ADLER |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
174 |
39.83 |
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 41.76 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
174 |
39.84 |
+0.01 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Sydänmaa |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
156 |
41.31 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.15 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
147 |
42.17 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.37 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iaroslav Bondarenko |
2012 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
147 |
42.19 |
+2.36 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 42.96 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
|
115 |
45.68 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.05 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aapo Tikkanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
104 |
47.32 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.21 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
99 |
47.98 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.02 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aleksi Jormanainen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
93 |
49.06 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.05 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
92 |
49.21 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.79 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
86 |
50.26 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.36 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alvar Aho |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
64 |
55.39 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.47 |
(-9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Severi Tiippana |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
61 |
56.42 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.10 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Kontio |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
59 |
56.96 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.33 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kasper Manni |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
53 |
59.09 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.12 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 10:05:41 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Perhosuinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Partioaitta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
MORTEN HEIN |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
316 |
32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.40 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
311 |
32.84 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
305 |
33.08 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.02 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Ukkola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
304 |
33.12 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Ellonen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
280 |
34.03 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.98 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
277 |
34.13 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.14 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
LUCA KOTKIN |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
269 |
34.46 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
239 |
35.86 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.76 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
|
237 |
35.96 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
189 |
38.75 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.43 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
169 |
40.28 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.70 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
167 |
40.38 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.62 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veeti Hakulinen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
158 |
41.18 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
151 |
41.73 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.01 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julius Länsivuori |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
146 |
42.22 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.02 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Teemu Askola |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
130 |
43.96 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.35 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Titus Mattila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
126 |
44.41 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filip Kristian Raita |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
113 |
46.05 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.69 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matias Nieminen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
106 |
46.94 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.00 |
(-9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Sirainen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
105 |
47.07 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.69 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Miika Kapulainen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
88 |
50.03 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 10:05:41 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Perhosuinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Partioaitta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
557 |
27.06 |
|
|
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
481 |
28.42 |
+1.36 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
464 |
28.75 |
+1.69 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
461 |
28.81 |
+1.75 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
RALF RÄNDLA |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
460 |
28.83 |
+1.77 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
434 |
29.40 |
+2.34 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.65 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
JOONAS SALK |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
433 |
29.42 |
+2.36 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
425 |
29.61 |
+2.55 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
390 |
30.47 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Topias Partinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
382 |
30.69 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.12 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
|
375 |
30.86 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.57 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
KAHRUT PÜTSEPP |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
372 |
30.94 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaspar Ragnar Markus Varik |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
|
370 |
31.01 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
MÄRT LUKAS MARRAN |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
366 |
31.12 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
350 |
31.58 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noel Ehrlund |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
|
348 |
31.64 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
HUGO SEBASTIAN KÄÄR |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
337 |
31.99 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leo Rajala |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
327 |
32.30 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Otso Partanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
264 |
34.70 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.01 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
|
216 |
37.08 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Viljami Kälviäinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
210 |
37.44 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
|
205 |
37.73 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.29 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
195 |
38.36 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.84 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Morris Eklund |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
194 |
38.43 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.53 |
(-9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Joel Väisänen |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
194 |
38.46 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 10:05:41 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Perhosuinti Miehet 17-18 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Partioaitta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolai Teiramaa |
2006 |
Espoon Kilpauinti |
|
553 |
27.12 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 27.81 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
497 |
28.10 |
+0.98 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
459 |
28.85 |
+1.73 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sampo Rahikainen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
444 |
29.17 |
+2.05 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
407 |
30.04 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.07 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
373 |
30.91 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
368 |
31.07 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.92 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
360 |
31.30 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.58 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
356 |
31.40 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.58 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
AARON RÄNDLA |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
290 |
33.62 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 10:05:41 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05.03.2023 10:07:22 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset 13 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
Akin Sähkö Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
|
479 |
2:37.63 |
|
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:33.13 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
LENNA ROONI |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
452 |
2:40.67 |
+3.04 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:38.00 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
411 |
2:45.84 |
+8.21 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:44.24 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
|
396 |
2:47.84 |
+10.21 |
|
IKM13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
360 |
2:53.28 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.46 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
350 |
2:54.95 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maya Makarova |
2011 |
Uinti Imatra |
|
338 |
2:56.92 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
329 |
2:58.67 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.10 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
329 |
2:58.67 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.51 |
(+5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
KERTU KRETE RANDLA |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
310 |
3:02.07 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.22 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
307 |
3:02.81 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.11 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matilda Oinonen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
299 |
3:04.28 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.40 |
(+3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
285 |
3:07.27 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Laukkanen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
257 |
3:13.94 |
+36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mimosa Puikkonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
247 |
3:16.49 |
+38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pihla Ruuskanen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
214 |
3:26.14 |
+48.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.12 |
(-6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Oravainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 10:38:42 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Akin Sähkö Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
538 |
2:31.63 |
|
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:26.07 |
(+5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
478 |
2:37.73 |
+6.10 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:40.60 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
EMMA ROASTO |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
463 |
2:39.34 |
+7.71 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:35.51 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
462 |
2:39.52 |
+7.89 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:38.37 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vivian Blomvall |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
429 |
2:43.49 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.33 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
423 |
2:44.25 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.44 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
393 |
2:48.38 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.47 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
384 |
2:49.64 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(+9.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
378 |
2:50.57 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.24 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
377 |
2:50.67 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.93 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
366 |
2:52.41 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.26 |
(+7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
365 |
2:52.49 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.37 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
360 |
2:53.25 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.10 |
(+6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
360 |
2:53.36 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.71 |
(+11.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kia Kallio |
2009 |
Cetus Espoo |
|
359 |
2:53.53 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.06 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
351 |
2:54.73 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Peppi Vartiainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
347 |
2:55.46 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.56 |
(+9.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
339 |
2:56.90 |
+25.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.61 |
(+10.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
|
331 |
2:58.16 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.71 |
(+9.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
|
322 |
2:59.84 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.40 |
(-8.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hanna Reinikainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
306 |
3:02.87 |
+31.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.42 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
245 |
3:17.00 |
+45.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.03 |
(+5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
234 |
3:19.92 |
+48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Koponen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 10:38:42 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset 16-17 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Akin Sähkö Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
542 |
2:31.20 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:26.73 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Enni Tammilehto |
2006 |
Simmis Grani |
|
508 |
2:34.58 |
+3.38 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:27.25 |
(+7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iryna Sierik |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
458 |
2:40.00 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.60 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Soininen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
256 |
3:14.22 |
+43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viivi Pesonen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 10:38:42 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05.03.2023 10:39:57 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Selkäuinti Miehet 14 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
Akin Sähkö Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
296 |
2:47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
288 |
2:49.47 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.40 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HANS HERMAN KALJUVEER |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
282 |
2:50.58 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.45 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
278 |
2:51.31 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.44 |
(+5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Kontio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
252 |
2:56.99 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.86 |
(+8.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lenni Parpola |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
245 |
2:58.83 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
213 |
3:07.40 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.77 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Urho Ovaska |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
155 |
3:27.97 |
+40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Paavo Mäkelä |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
86 |
4:12.67 |
+1:24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 10:54:56 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Selkäuinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Akin Sähkö Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
439 |
2:27.22 |
|
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 2:23.68 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
|
404 |
2:31.37 |
+4.15 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:27.33 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
|
359 |
2:37.34 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.84 |
(+9.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nuutti Kerkkänen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
349 |
2:38.84 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.48 |
(+6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
344 |
2:39.65 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.42 |
(+5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
335 |
2:41.10 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.22 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otso Jalli |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
319 |
2:43.65 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.13 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
309 |
2:45.43 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.40 |
(+5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
293 |
2:48.50 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.00 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 10:54:56 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05.03.2023 11:00:56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Naiset 11 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
Pharmia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
1:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viola Ukkola |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
364 |
1:12.39 |
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flóra Jolsvai |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
331 |
1:14.73 |
+2.34 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:20.27 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Suominen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
316 |
1:15.84 |
+3.45 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:20.98 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
305 |
1:16.74 |
+4.35 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:16.30 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Taisia Volkova |
2013 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
234 |
1:23.91 |
+11.52 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 1:25.47 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
233 |
1:24.02 |
+11.63 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:26.92 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
RENATE SAAR |
2012 |
Ujumisklubi Briis |
|
232 |
1:24.14 |
+11.75 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:33.00 |
(-8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Karhunen |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
228 |
1:24.59 |
+12.20 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:26.52 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Anjala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
166 |
1:33.99 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.23 |
(-6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Lume |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
165 |
1:34.11 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.16 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
RETI AAVA |
2012 |
Ujumisklubi Briis |
|
162 |
1:34.84 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.00 |
(-13.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Virtanen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
157 |
1:35.75 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.26 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iida Kaffka |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
146 |
1:38.20 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.46 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
STELLA ROASTO |
2013 |
Ujumisklubi Briis |
|
138 |
1:39.88 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.00 |
(-8.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nelli Nivala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
134 |
1:40.85 |
+28.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.31 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Valtanen |
2014 |
Simmis Wanda ry |
|
128 |
1:42.58 |
+30.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.58 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Milla Anna Jauhonen |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
122 |
1:44.06 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.72 |
(-8.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Penni Nyqvist |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
115 |
1:46.19 |
+33.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.45 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
RAHEL KURVET |
2013 |
Ujumisklubi Briis |
|
111 |
1:47.54 |
+35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kerttu Jääskeläinen |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 11:51:39 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Pharmia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
1:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
|
510 |
1:04.72 |
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:04.26 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Pahkala |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
506 |
1:04.85 |
+0.13 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:06.08 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
LENNA ROONI |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
492 |
1:05.49 |
+0.77 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
481 |
1:05.98 |
+1.26 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:07.19 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
480 |
1:06.00 |
+1.28 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:07.17 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
478 |
1:06.13 |
+1.41 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:07.77 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Pellikka |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
409 |
1:09.64 |
+4.92 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:15.07 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
CHARLOTTE LUKIE EHA |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
405 |
1:09.87 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
404 |
1:09.90 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.42 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
LAURETTE ELLA EHA |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
401 |
1:10.11 |
+5.39 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
400 |
1:10.16 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.61 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Haapajärvi |
2010 |
Cetus Espoo |
|
381 |
1:11.31 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.96 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
374 |
1:11.75 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.98 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
|
360 |
1:12.68 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.81 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
352 |
1:13.17 |
+8.45 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:10.75 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lumi Sutinen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
341 |
1:13.96 |
+9.24 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:15.02 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
KAROLIN METSUR |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
333 |
1:14.54 |
+9.82 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(-9.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
333 |
1:14.55 |
+9.83 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:12.90 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Pihla Tähkäpää |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
317 |
1:15.76 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.07 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
|
311 |
1:16.26 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.82 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lotta Myllykoski |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
303 |
1:16.98 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.22 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
|
300 |
1:17.17 |
+12.45 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:17.65 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
300 |
1:17.20 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.34 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aada Laukniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
296 |
1:17.58 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.56 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ilona Marjanen |
2011 |
Simmis Grani |
|
290 |
1:18.12 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.86 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mimosa Puikkonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
289 |
1:18.15 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.87 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Seera Jartti |
2010 |
Cetus Espoo |
|
285 |
1:18.49 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.65 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
HELENA KOEL |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
283 |
1:18.67 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Siiri Rouhiainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
282 |
1:18.85 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.71 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
280 |
1:19.04 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.35 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
271 |
1:19.90 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.79 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
264 |
1:20.56 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.64 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emilia Pieroni |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
254 |
1:21.63 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.79 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aamu Somerma |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
250 |
1:22.06 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.20 |
(-9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
LUISA PLATO |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
247 |
1:22.41 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Peppi Mäkelä |
2010 |
Heinolan Isku |
|
246 |
1:22.48 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.94 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
245 |
1:22.57 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.09 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
ARIANE KABIN |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
239 |
1:23.31 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.40 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Camilla Marianna Råman |
2010 |
HTU Stadi |
|
238 |
1:23.39 |
+18.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.53 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lilja Sorsa |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
236 |
1:23.56 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.13 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Anna Helmi Halmepuro |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
236 |
1:23.66 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.63 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Selma Pelkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
232 |
1:24.13 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.15 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
227 |
1:24.68 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.56 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Matilda Koskela |
2011 |
Simmis Grani |
|
215 |
1:26.25 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.34 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Leila Lintula |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
202 |
1:28.01 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.39 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Linnea Skyttä |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
185 |
1:30.72 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.08 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Viivi Sivonen |
2010 |
HTU Stadi |
|
183 |
1:30.98 |
+26.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.29 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Julia Hirvonen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
180 |
1:31.54 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.77 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Maysa Himmich |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
177 |
1:31.93 |
+27.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.00 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
ROMI EELRAND |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
168 |
1:33.60 |
+28.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.30 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
LENNA ROASTO |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
167 |
1:33.80 |
+29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Alisa Kiuru |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
167 |
1:33.88 |
+29.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.45 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Ennaliina Malinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
150 |
1:37.27 |
+32.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.99 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Anna Jäntti |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
147 |
1:37.84 |
+33.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.36 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Hilla Hietakangas |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
120 |
1:44.62 |
+39.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.86 |
(+7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Iina Kokkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
109 |
1:48.19 |
+43.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.38 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selina Kärkkäinen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Alessandra Carranza |
2010 |
Simmis Grani |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SOFIA PAIDRE |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 11:51:39 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Pharmia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
1:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
|
593 |
1:01.53 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:00.61 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
FIONA JAMSA |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
539 |
1:03.52 |
+1.99 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:07.00 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
529 |
1:03.93 |
+2.40 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:03.58 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
507 |
1:04.81 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.59 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
EMMA ROASTO |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
456 |
1:07.18 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.43 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanni Aarnivuo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
442 |
1:07.88 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.52 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
436 |
1:08.15 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.36 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
435 |
1:08.22 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.23 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Hakanen |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
433 |
1:08.31 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.22 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
|
432 |
1:08.38 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.20 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
427 |
1:08.63 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
MARJETTE METSUR |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
410 |
1:09.55 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.76 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
402 |
1:10.04 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.11 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
400 |
1:10.14 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.26 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
386 |
1:11.00 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.64 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Veera Tawast |
2009 |
Simmis Grani |
|
385 |
1:11.03 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.25 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arina Bogdanova |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
383 |
1:11.17 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.03 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
344 |
1:13.74 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
|
343 |
1:13.82 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.22 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Minni Koskivirta |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
336 |
1:14.31 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.17 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
333 |
1:14.53 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.35 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
317 |
1:15.83 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.85 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Silja Soininen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
316 |
1:15.89 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.02 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Inka Vihreäpuu |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
316 |
1:15.89 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.41 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
315 |
1:15.92 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.03 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aada Kaila |
2009 |
Cetus Espoo |
|
310 |
1:16.38 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.49 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ilona Lehtonen |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
306 |
1:16.70 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.11 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Venla Väisänen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
282 |
1:18.79 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.96 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Minni Rajalin |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
257 |
1:21.31 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.25 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Iiris Tuukkanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
257 |
1:21.31 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.83 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Renata Niidusaar |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
253 |
1:21.73 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.77 |
(+3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Fiona Gardberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
252 |
1:21.85 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.97 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
247 |
1:22.32 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.52 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
BERIT HELENA URVAK |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
236 |
1:23.56 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.60 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Veera Honkanen |
2009 |
HTU Stadi |
|
196 |
1:28.95 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.97 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Olivia Sartiala |
2009 |
HTU Stadi |
|
158 |
1:35.56 |
+34.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.44 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sanni Niiranen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
149 |
1:37.33 |
+35.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.91 |
(-10.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 11:51:39 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Naiset 16-17 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Pharmia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
1:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naomi Hillers |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
620 |
1:00.64 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:00.92 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
549 |
1:03.14 |
+2.50 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:01.78 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
531 |
1:03.85 |
+3.21 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:03.98 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
516 |
1:04.46 |
+3.82 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:02.65 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
514 |
1:04.54 |
+3.90 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:03.74 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
500 |
1:05.13 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.53 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iryna Sierik |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
497 |
1:05.24 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.18 |
(+4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Rokkanen |
2007 |
Simmis Grani |
|
482 |
1:05.91 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
394 |
1:10.51 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.41 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Inka Hämäläinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
383 |
1:11.19 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
379 |
1:11.42 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.88 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
LINDA VOLKOV |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
376 |
1:11.63 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.62 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
367 |
1:12.19 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.61 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Neri Lätti |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
364 |
1:12.36 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.33 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
KIRKE REIDOLF |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
364 |
1:12.40 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 11:51:39 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05.03.2023 11:53:46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Vapaauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
Pharmia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
212 |
1:18.52 |
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:17.33 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
|
212 |
1:18.57 |
+0.05 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:20.04 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Jormanainen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
209 |
1:18.91 |
+0.39 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:20.38 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonatan Tani |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
196 |
1:20.64 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.26 |
(-6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Tikkanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
185 |
1:22.15 |
+3.63 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:19.66 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
AKSEL EGERT ADLER |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
176 |
1:23.48 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.80 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
NORMAN MILLER |
2012 |
Ujumisklubi Briis |
|
171 |
1:24.28 |
+5.76 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:34.40 |
(-10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eetu Helminen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
171 |
1:24.34 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.79 |
(-8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
167 |
1:25.00 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.04 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Batista |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
162 |
1:25.90 |
+7.38 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:28.66 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eino Loponen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
156 |
1:27.03 |
+8.51 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:37.17 |
(-10.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Sydänmaa |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
151 |
1:27.99 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.10 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
149 |
1:28.39 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.29 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iaroslav Bondarenko |
2012 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
145 |
1:29.16 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.05 |
(+7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Severi Tiippana |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
133 |
1:31.72 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.44 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Kontio |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
126 |
1:33.46 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.32 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kasper Manni |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
114 |
1:36.49 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
KRISTOFER VITSUT |
2013 |
Ujumisklubi Briis |
|
107 |
1:38.54 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vincent Laine |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
71 |
1:52.70 |
+34.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.86 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Samuel Weichert |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
53 |
2:04.30 |
+45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Köngäs |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
DOMINIC RANNALA |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 12:21:25 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Pharmia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Mäntylä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
449 |
1:01.19 |
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:00.98 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Ellonen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
385 |
1:04.41 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.51 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
362 |
1:05.75 |
+4.56 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:06.93 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
346 |
1:06.69 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.62 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemil Saari |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
339 |
1:07.18 |
+5.99 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:07.31 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
331 |
1:07.69 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.36 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aukusti Partinen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
316 |
1:08.73 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.86 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
LUCA KOTKIN |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
313 |
1:08.96 |
+7.77 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:06.70 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
308 |
1:09.33 |
+8.14 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:08.65 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
|
304 |
1:09.68 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.09 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
|
297 |
1:10.23 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
293 |
1:10.50 |
+9.31 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:10.47 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
MARK REBANE |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
260 |
1:13.39 |
+12.20 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:18.50 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
HANS HERMAN KALJUVEER |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
248 |
1:14.57 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kevin van Rooij |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
240 |
1:15.31 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.66 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julius Länsivuori |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
238 |
1:15.61 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.19 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
233 |
1:16.13 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.42 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
218 |
1:17.83 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.74 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
|
216 |
1:18.07 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.18 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Filip Kristian Raita |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
210 |
1:18.82 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.48 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matias Nieminen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
202 |
1:19.79 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.92 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kota Moriwaki |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
202 |
1:19.81 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.57 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
William Sirainen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
198 |
1:20.28 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.69 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sami Passinen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
195 |
1:20.69 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.67 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Miika Kapulainen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
191 |
1:21.28 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.84 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Matti Ruotsalainen |
2009 |
HTU Stadi |
|
191 |
1:21.28 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.89 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aaro Hongisto |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
170 |
1:24.53 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.62 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Roni Hynninen |
2010 |
Heinolan Isku |
|
138 |
1:30.52 |
+29.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.47 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Vili Aalto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
81 |
1:47.88 |
+46.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.72 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sevastian Tarasov |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
76 |
1:50.19 |
+49.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.42 |
(-25.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaspar Eira |
2009 |
HTU Stadi |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Sisu Iivari Venetjoki |
2009 |
HTU Stadi |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 12:21:25 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Vapaauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Pharmia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
584 |
56.06 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 55.99 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
|
565 |
56.65 |
+0.59 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 57.17 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
521 |
58.21 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.35 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
494 |
59.24 |
+3.18 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 59.29 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
JOONAS SALK |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
483 |
59.72 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
KAHRUT PÜTSEPP |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
477 |
59.94 |
+3.88 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
464 |
1:00.52 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.34 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
MÄRT LUKAS MARRAN |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
459 |
1:00.74 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.33 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
|
438 |
1:01.70 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.59 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Topias Partinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
404 |
1:03.36 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.73 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
HUGO SEBASTIAN KÄÄR |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
396 |
1:03.80 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
395 |
1:03.85 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.51 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
390 |
1:04.11 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.61 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
387 |
1:04.25 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.97 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
|
377 |
1:04.83 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Otso Partanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
373 |
1:05.08 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.47 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
|
366 |
1:05.48 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.13 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leo Rajala |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
351 |
1:06.39 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.12 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
|
347 |
1:06.65 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.26 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Albin Antas |
2008 |
Simmis Grani |
|
325 |
1:08.13 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.61 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kaspar Ragnar Markus Varik |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
|
304 |
1:09.64 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.51 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viljami Kälviäinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
291 |
1:10.70 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.44 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
253 |
1:14.01 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.99 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
RALF RANNAMÄE |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Morris Eklund |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 12:21:25 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Vapaauinti Miehet 17-18 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Pharmia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
502 |
58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.82 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
470 |
1:00.25 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.50 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Sampo Rahikainen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
470 |
1:00.25 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.56 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
467 |
1:00.39 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.50 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
437 |
1:01.71 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.13 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
434 |
1:01.85 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.86 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
424 |
1:02.37 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.56 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
414 |
1:02.83 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.34 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolai Teiramaa |
2006 |
Espoon Kilpauinti |
|
412 |
1:02.97 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.33 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Tuukkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
325 |
1:08.13 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.74 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
AARON RÄNDLA |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
295 |
1:10.32 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.48 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 12:21:25 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05.03.2023 12:31:58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset 11 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
Flamingo Spa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
3:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flóra Jolsvai |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
289 |
3:10.71 |
|
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 3:19.82 |
(-9.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
259 |
3:17.67 |
+6.96 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 3:21.28 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milja Parkkamäki |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
248 |
3:20.65 |
+9.94 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 3:37.57 |
(-16.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
209 |
3:32.26 |
+21.55 |
|
Rollo10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Karhunen |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
187 |
3:40.22 |
+29.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.65 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
EMMA Walther |
2012 |
HTU Stadi |
|
165 |
3:49.60 |
+38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 1:12:32 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Flamingo Spa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
3:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
|
456 |
2:43.79 |
|
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:46.83 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
|
385 |
2:53.35 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.89 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Miloserdova |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
370 |
2:55.67 |
+11.88 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 2:59.82 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
355 |
2:57.99 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.54 |
(-5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
350 |
2:58.81 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.21 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
350 |
2:58.88 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.70 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
343 |
3:00.01 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.95 |
(+5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
|
335 |
3:01.51 |
+17.72 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 2:59.27 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
KERTU KRETE RANDLA |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
315 |
3:05.17 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.00 |
(-6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilda Oinonen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
300 |
3:08.28 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.78 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Inka Kajander |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
292 |
3:10.09 |
+26.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.58 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Keona Avae |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
289 |
3:10.54 |
+26.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.84 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Seera Jartti |
2010 |
Cetus Espoo |
|
282 |
3:12.24 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.96 |
(+4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
276 |
3:13.67 |
+29.88 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 3:09.58 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
|
260 |
3:17.46 |
+33.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.52 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Laukkanen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
259 |
3:17.73 |
+33.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.98 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hilla Soppi |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
259 |
3:17.84 |
+34.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.85 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lumi Sutinen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
258 |
3:17.87 |
+34.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.77 |
(-27.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aamu Somerma |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
257 |
3:18.22 |
+34.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.63 |
(-14.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Kostilainen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
247 |
3:20.93 |
+37.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.05 |
(-14.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Pihla Ruuskanen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
225 |
3:27.30 |
+43.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.38 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isabel Weichert |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
|
212 |
3:31.41 |
+47.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.71 |
(-18.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Peppi Mäkelä |
2010 |
Heinolan Isku |
|
207 |
3:32.93 |
+49.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.11 |
(+4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mandi Brandes |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
191 |
3:38.63 |
+54.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.06 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
190 |
3:39.23 |
+55.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.60 |
(-10.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
179 |
3:43.70 |
+59.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.12 |
(+7.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Leila Lintula |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
179 |
3:43.75 |
+59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ennaliina Malinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
128 |
4:10.22 |
+1:26.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.09 |
(-28.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Helmi Halmepuro |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
- |
|
Lumia Lätti |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
- |
|
Isabel Oravainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
- |
|
Seela Ruponen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW7.6 |
|
|
|
|
- |
|
Viivi Sivonen |
2010 |
HTU Stadi |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
- |
|
Alessandra Carranza |
2010 |
Simmis Grani |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 1:12:32 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Flamingo Spa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
3:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
609 |
2:28.79 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:28.60 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
537 |
2:35.07 |
+6.28 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:29.18 |
(+5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
498 |
2:39.07 |
+10.28 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:37.38 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
KÄTRIIN TAEL |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
481 |
2:40.89 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
|
470 |
2:42.12 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.99 |
(+9.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
|
441 |
2:45.66 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.68 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
KATRE ERIK |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
431 |
2:46.95 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.00 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
419 |
2:48.53 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.94 |
(+9.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
390 |
2:52.53 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.82 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
|
384 |
2:53.49 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.34 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
372 |
2:55.25 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.29 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
370 |
2:55.54 |
+26.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.08 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
|
347 |
2:59.33 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.55 |
(+6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Määttä |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
347 |
2:59.41 |
+30.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.60 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
|
345 |
2:59.82 |
+31.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.85 |
(+6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
|
339 |
3:00.75 |
+31.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.15 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oona Pölönen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
331 |
3:02.26 |
+33.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.15 |
(-7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
292 |
3:09.97 |
+41.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.60 |
(-10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
|
283 |
3:11.92 |
+43.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.88 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vilma Vainio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
225 |
3:27.10 |
+58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ada Sunnarborg |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
207 |
3:32.92 |
+1:04.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.31 |
(-8.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Sartiala |
2009 |
HTU Stadi |
|
149 |
3:57.62 |
+1:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
- |
|
Enni Falk |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW7.5 |
|
|
|
|
- |
|
Veera Kaksonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
- |
|
Renata Niidusaar |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 1:12:32 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset 16-17 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Flamingo Spa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
3:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Enni Tammilehto |
2006 |
Simmis Grani |
|
604 |
2:29.17 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:27.27 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
551 |
2:33.79 |
+4.62 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:32.44 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
518 |
2:36.96 |
+7.79 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:35.82 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
|
512 |
2:37.59 |
+8.42 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:34.55 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
464 |
2:42.89 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.70 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
418 |
2:48.58 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.39 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
360 |
2:57.26 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.19 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 1:12:32 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05.03.2023 13:45:10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
Flamingo Spa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
223 |
3:07.74 |
|
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 3:10.43 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Sydänmaa |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
160 |
3:29.97 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
140 |
3:39.19 |
+31.45 |
|
Rollo11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Batista |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
139 |
3:40.05 |
+32.31 |
|
Rollo11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
138 |
3:40.29 |
+32.55 |
|
Rollo11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Severi Tiippana |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
118 |
3:52.24 |
+44.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.34 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alvar Aho |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 1:44:14 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Flamingo Spa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
MORTEN HEIN |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
383 |
2:36.92 |
|
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 3:40.70 |
(-1:03.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
323 |
2:46.04 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.54 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilho Eerik Pellikka |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
323 |
2:46.12 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.26 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
322 |
2:46.16 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.08 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Ukkola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
311 |
2:48.09 |
+11.17 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 2:48.08 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel Kontio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
297 |
2:50.79 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.54 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aukusti Partinen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
284 |
2:53.28 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.42 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
|
270 |
2:56.36 |
+19.44 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 2:58.96 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valtteri Simola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
235 |
3:04.63 |
+27.71 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 3:06.37 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veeti Hakulinen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
229 |
3:06.31 |
+29.39 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 3:08.92 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
207 |
3:12.51 |
+35.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.20 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jami Torvikoski |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
205 |
3:13.22 |
+36.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.17 |
(-10.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eeli Vesamäki |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
205 |
3:13.25 |
+36.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.25 |
(-26.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Teemu Askola |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
164 |
3:27.90 |
+50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaspar Eira |
2009 |
HTU Stadi |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Paavo Mäkelä |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
- |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Urho Ovaska |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
- |
|
Sisu Iivari Venetjoki |
2009 |
HTU Stadi |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 1:44:14 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Flamingo Spa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
528 |
2:21.01 |
|
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 2:19.23 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
480 |
2:25.56 |
+4.55 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:19.85 |
(+5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
RALF RÄNDLA |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
462 |
2:27.38 |
+6.37 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:26.00 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
456 |
2:28.09 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.37 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
424 |
2:31.74 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.45 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
410 |
2:33.35 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.70 |
(-13.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noel Ehrlund |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
|
323 |
2:46.06 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.06 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
|
283 |
2:53.55 |
+32.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.37 |
(+8.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 1:44:14 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet 17-18 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Flamingo Spa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
3:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
508 |
2:22.82 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:18.20 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
463 |
2:27.34 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.02 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
|
438 |
2:30.10 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.31 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolai Teiramaa |
2006 |
Espoon Kilpauinti |
|
422 |
2:31.89 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.72 |
(-17.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 1:44:14 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05.03.2023 13:44:50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Rintauinti Naiset 10 and younger - Final |
|
|
Rollo10 |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Taisia Volkova |
2013 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
180 |
51.80 |
|
|
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 50.40 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sanni Asikainen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
|
134 |
57.16 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.33 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
STELLA ROASTO |
2013 |
Ujumisklubi Briis |
|
132 |
57.41 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.99 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Anna Jauhonen |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
103 |
1:02.33 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.50 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Jääskeläinen |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
96 |
1:03.80 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.98 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
RAHEL KURVET |
2013 |
Ujumisklubi Briis |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Sofia Valtanen |
2014 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 4:19:11 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Rintauinti Naiset 11-12 years - Final |
|
|
Rollo10 |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
|
394 |
39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.67 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Pellikka |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
371 |
40.74 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.68 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SOFIA PAIDRE |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
345 |
41.76 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.95 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lumi Sutinen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
286 |
44.43 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.30 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aamu Somerma |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
266 |
45.53 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.32 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
KAROLIN METSUR |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
264 |
45.67 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.80 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Sohlman |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
259 |
45.91 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.44 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
228 |
47.93 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.25 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
LAURETTE ELLA EHA |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
221 |
48.43 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.10 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
HELENA KOEL |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
217 |
48.74 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linnea Skyttä |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
212 |
49.09 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.80 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Selina Kärkkäinen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
210 |
49.28 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.31 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elea Savanainen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
205 |
49.68 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.30 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matilda Koskela |
2011 |
Simmis Grani |
|
203 |
49.85 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.71 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Virtanen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
197 |
50.29 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.67 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
196 |
50.40 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.49 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
189 |
51.00 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.08 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leila Lintula |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
178 |
52.01 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.31 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
ROMI EELRAND |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
172 |
52.64 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.64 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
170 |
52.80 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.45 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iina Kokkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
158 |
54.17 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.81 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Kuusonen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
154 |
54.61 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.99 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
RETI AAVA |
2012 |
Ujumisklubi Briis |
|
152 |
54.83 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Jäntti |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
151 |
54.92 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.71 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nelli Nivala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
148 |
55.32 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.70 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Penni Nyqvist |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
143 |
56.02 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.99 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
LUISA PLATO |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
133 |
57.30 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Selma Pelkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
115 |
1:00.22 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.53 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
LENNA ROASTO |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
108 |
1:01.43 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Olivia Lume |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
82 |
1:07.41 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Kaiser |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 4:19:11 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Rintauinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
Rollo10 |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
596 |
34.81 |
|
|
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 34.56 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
591 |
34.91 |
+0.10 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 35.34 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KATRE ERIK |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
472 |
37.62 |
+2.81 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 38.55 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
KÄTRIIN TAEL |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
456 |
38.06 |
+3.25 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 38.44 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
413 |
39.34 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
CHARLOTTE LUKIE EHA |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
393 |
39.98 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.10 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
|
388 |
40.15 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.35 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
|
377 |
40.54 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
369 |
40.83 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.69 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
361 |
41.13 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.41 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
359 |
41.21 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.26 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
MARJETTE METSUR |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
354 |
41.39 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.77 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
|
351 |
41.53 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.13 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
|
347 |
41.69 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.98 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Inka Vihreäpuu |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
346 |
41.71 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.82 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hanna Reinikainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
329 |
42.40 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.87 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
327 |
42.50 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.18 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lumia Lätti |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
320 |
42.81 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.23 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Minni Koskivirta |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
318 |
42.91 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.61 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
|
315 |
43.05 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.21 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Veera Kaksonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
311 |
43.22 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.84 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
310 |
43.25 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.24 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
EMMA ROASTO |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
297 |
43.91 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.50 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
295 |
43.97 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.39 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
294 |
44.04 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.45 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
293 |
44.07 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.75 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silja Soininen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
287 |
44.40 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.96 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
276 |
45.00 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.24 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Arina Bogdanova |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
274 |
45.07 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.47 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
|
272 |
45.17 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.69 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Renata Niidusaar |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
264 |
45.64 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.47 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maria Laperie |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
253 |
46.30 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.46 |
(-11.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
240 |
47.12 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.98 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Janna Suominen |
2009 |
Heinolan Isku |
|
239 |
47.20 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.29 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
BERIT HELENA URVAK |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
232 |
47.62 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.90 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
231 |
47.74 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.56 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
230 |
47.82 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.80 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ella Määttä |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
226 |
48.07 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(+7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
219 |
48.54 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.20 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Oona Pölönen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
216 |
48.78 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.00 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
215 |
48.90 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.02 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lotta Myllykoski |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
207 |
49.51 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.30 |
(-6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Hilla Soppi |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
204 |
49.74 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.40 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
199 |
50.11 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.87 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Alisa Kiuru |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
185 |
51.36 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.47 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
ARIANE KABIN |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
170 |
52.82 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sanni Niiranen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
162 |
53.65 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peppi Ratinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 4:19:11 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Rintauinti Naiset 16-17 years - Final |
|
|
Rollo10 |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
579 |
35.14 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 35.11 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
553 |
35.68 |
+0.54 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.87 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
478 |
37.45 |
+2.31 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 36.76 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inka Hämäläinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
472 |
37.63 |
+2.49 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 36.14 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
466 |
37.79 |
+2.65 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 37.13 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
463 |
37.85 |
+2.71 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
|
458 |
38.01 |
+2.87 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 35.84 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
422 |
39.06 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
KIRKE REIDOLF |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
419 |
39.15 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.50 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
410 |
39.44 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
381 |
40.39 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.29 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Neri Lätti |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
357 |
41.27 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.31 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viivi Pesonen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
315 |
43.06 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lumi Arajuuri |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
257 |
46.04 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.66 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
257 |
46.07 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.62 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Soininen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
220 |
48.53 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.24 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 4:19:11 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05.03.2023 16:25:24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Rintauinti Miehet 11 and younger - Final |
|
|
Rollo11 |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iaroslav Bondarenko |
2012 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
149 |
48.91 |
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 49.64 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
148 |
49.02 |
+0.11 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 50.30 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toivo Männikkö |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
137 |
50.28 |
+1.37 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 54.53 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Batista |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
117 |
53.03 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.54 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
115 |
53.30 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.12 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Manni |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
103 |
55.31 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.31 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
NORMAN MILLER |
2012 |
Ujumisklubi Briis |
|
89 |
57.91 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
KRISTOFER VITSUT |
2013 |
Ujumisklubi Briis |
|
81 |
59.76 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eino Loponen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
77 |
1:00.97 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.62 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuel Weichert |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
57 |
1:07.15 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.92 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Vuori |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
56 |
1:07.62 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 4:31:42 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Rintauinti Miehet 12-13 years - Final |
|
|
Rollo11 |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
MARK REBANE |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
271 |
40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
LUCA KOTKIN |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
267 |
40.27 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.19 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
245 |
41.43 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.25 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
218 |
43.06 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.10 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Sydänmaa |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
201 |
44.27 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.65 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
172 |
46.62 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.72 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
DOMINIC RANNALA |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
151 |
48.73 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filip Kristian Raita |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
144 |
49.50 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.33 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Vertti Linnermo |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
143 |
49.52 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.53 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Sami Passinen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
143 |
49.52 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.78 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Signus |
2011 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
124 |
51.97 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.95 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joel Pajunen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
116 |
53.15 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.83 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Severi Tiippana |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
104 |
55.17 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.98 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sevastian Tarasov |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
87 |
58.42 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.89 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alvar Aho |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
85 |
58.98 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.37 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 4:31:42 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Rintauinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
Rollo11 |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yaroslav Uzlyakov |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
516 |
32.35 |
|
|
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
450 |
33.86 |
+1.51 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 34.27 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
RALF RÄNDLA |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
425 |
34.51 |
+2.16 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
JOONAS SALK |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
411 |
34.90 |
+2.55 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 36.14 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
MORTEN HEIN |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
400 |
35.21 |
+2.86 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 39.07 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
389 |
35.52 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HUGO SEBASTIAN KÄÄR |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
384 |
35.68 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.18 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
RALF RANNAMÄE |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
352 |
36.72 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.50 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
MÄRT LUKAS MARRAN |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
337 |
37.27 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Topias Partinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
337 |
37.28 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.09 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
330 |
37.55 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.87 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
327 |
37.63 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Myller |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
301 |
38.69 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.07 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
299 |
38.79 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.07 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nuutti Kerkkänen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
296 |
38.91 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.92 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aapo Ellonen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
258 |
40.74 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.63 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
251 |
41.09 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Otso Partanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
239 |
41.76 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.36 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aukusti Partinen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
231 |
42.24 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.30 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
205 |
44.00 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.82 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
162 |
47.53 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.06 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
145 |
49.30 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.92 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
138 |
50.16 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.83 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vili Aalto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
126 |
51.66 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.32 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kota Moriwaki |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
123 |
52.09 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.56 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 4:31:42 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Rintauinti Miehet 17-18 years - Final |
|
|
Rollo11 |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
449 |
33.87 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
324 |
37.76 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Tiihonen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
273 |
40.00 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.63 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Tuukkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
269 |
40.17 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.80 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
AARON RÄNDLA |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
218 |
43.10 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.14 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Käkelä |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
207 |
43.80 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.01 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 4:31:42 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05.03.2023 16:33:28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Vapaauinti Naiset 13 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
3:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
|
525 |
2:20.03 |
|
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:21.75 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
472 |
2:25.08 |
+5.05 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:27.71 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
463 |
2:26.02 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.18 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
|
439 |
2:28.58 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.19 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
|
437 |
2:28.82 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.20 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
405 |
2:32.62 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.27 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
402 |
2:32.97 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.11 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilli Lehto |
2010 |
Simmis Grani |
|
402 |
2:33.04 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.45 |
(-11.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
395 |
2:33.92 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.65 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maya Makarova |
2011 |
Uinti Imatra |
|
366 |
2:37.84 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.27 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
|
359 |
2:38.94 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.44 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
322 |
2:44.74 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.60 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
318 |
2:45.48 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.06 |
(-13.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
310 |
2:46.93 |
+26.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.43 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Laukkanen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
306 |
2:47.53 |
+27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
296 |
2:49.43 |
+29.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.39 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
|
294 |
2:49.86 |
+29.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.06 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
KERTU KRETE RANDLA |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
291 |
2:50.32 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lumi Sutinen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
288 |
2:51.02 |
+30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mimosa Puikkonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
280 |
2:52.54 |
+32.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.41 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
275 |
2:53.61 |
+33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
269 |
2:54.88 |
+34.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.72 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lotta Myllykoski |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
266 |
2:55.48 |
+35.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.89 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Pieroni |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
256 |
2:57.73 |
+37.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.73 |
(-15.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Kostilainen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
250 |
2:59.12 |
+39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Milja Parkkamäki |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
246 |
3:00.29 |
+40.26 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 3:15.24 |
(-14.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Taisia Volkova |
2013 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
226 |
3:05.44 |
+45.41 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 3:05.73 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Simmis Wanda ry |
|
209 |
3:10.16 |
+50.13 |
|
Rollo10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Selma Pelkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
209 |
3:10.24 |
+50.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.06 |
(-18.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Helmi Halmepuro |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
207 |
3:10.95 |
+50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mandi Brandes |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
199 |
3:13.47 |
+53.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.23 |
(-12.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
190 |
3:16.49 |
+56.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.71 |
(-19.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Julia Hirvonen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
185 |
3:18.21 |
+58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Leila Lintula |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
185 |
3:18.21 |
+58.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.15 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Olivia Lume |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
135 |
3:40.02 |
+1:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Aino Virtanen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
134 |
3:40.49 |
+1:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Penni Nyqvist |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
106 |
3:58.52 |
+1:38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
LENNA ROONI |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Siiri Rouhiainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
- |
|
Emma Kaiser |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peppi Ratinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 5:18:28 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Vapaauinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
3:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
|
595 |
2:14.27 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:09.57 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
524 |
2:20.10 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.89 |
(+7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
FIONA JAMSA |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
515 |
2:20.94 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.00 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
487 |
2:23.59 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.95 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
MARIT MUIDRE |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
477 |
2:24.56 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.59 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
422 |
2:30.60 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.02 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sanni Aarnivuo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
417 |
2:31.11 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.29 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Hakanen |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
398 |
2:33.57 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.49 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
389 |
2:34.70 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.50 |
(+8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
379 |
2:35.99 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.85 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
374 |
2:36.69 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.50 |
(-10.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
|
373 |
2:36.92 |
+22.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.73 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
371 |
2:37.17 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.23 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vanessa Nylund |
2009 |
Simmis Grani |
|
358 |
2:39.11 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.50 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Siiri Pynnönen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
323 |
2:44.64 |
+30.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.07 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aada Kaila |
2009 |
Cetus Espoo |
|
304 |
2:47.94 |
+33.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.63 |
(-10.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
302 |
2:48.26 |
+33.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.94 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
|
289 |
2:50.84 |
+36.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.32 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
283 |
2:51.90 |
+37.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.01 |
(+7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Inka Vihreäpuu |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
278 |
2:52.95 |
+38.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.85 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
270 |
2:54.62 |
+40.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.96 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
262 |
2:56.49 |
+42.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.66 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Minni Rajalin |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
247 |
2:59.83 |
+45.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.51 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Fiona Gardberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
244 |
3:00.72 |
+46.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.02 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Janna Suominen |
2009 |
Heinolan Isku |
|
223 |
3:06.29 |
+52.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.82 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 5:18:28 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Vapaauinti Naiset 16-17 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
3:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naomi Hillers |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
632 |
2:11.63 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:13.23 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Enni Tammilehto |
2006 |
Simmis Grani |
|
607 |
2:13.40 |
+1.77 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:09.79 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
564 |
2:16.74 |
+5.11 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:17.16 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
546 |
2:18.15 |
+6.52 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:14.21 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iryna Sierik |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
513 |
2:21.11 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.03 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Rokkanen |
2007 |
Simmis Grani |
|
439 |
2:28.55 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.68 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
LINDA VOLKOV |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
359 |
2:38.85 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.92 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lumi Arajuuri |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
307 |
2:47.46 |
+35.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.74 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 5:18:28 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05.03.2023 17:20:28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Vapaauinti Miehet 14 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Mäntylä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
429 |
2:15.24 |
|
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:15.99 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilho Eerik Pellikka |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
375 |
2:21.36 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.03 |
(+6.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lenni Parpola |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
342 |
2:25.78 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.60 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
LUCA KOTKIN |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
335 |
2:26.86 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.10 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
323 |
2:28.63 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.44 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
|
309 |
2:30.79 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.99 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
306 |
2:31.28 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.72 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
|
297 |
2:32.81 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.28 |
(-9.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vertti Linnermo |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
251 |
2:41.60 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.38 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
|
245 |
2:42.83 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.12 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
245 |
2:42.94 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.14 |
(-8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
229 |
2:46.48 |
+31.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.74 |
(-10.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veeti Hakulinen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
229 |
2:46.64 |
+31.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.15 |
(-18.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
|
226 |
2:47.30 |
+32.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.42 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Sirainen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
219 |
2:49.10 |
+33.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.95 |
(-12.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
214 |
2:50.36 |
+35.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.02 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aleksi Jormanainen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
214 |
2:50.47 |
+35.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.95 |
(-12.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
212 |
2:50.81 |
+35.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.04 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aapo Tikkanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
198 |
2:54.99 |
+39.75 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 2:57.26 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tobias Signus |
2011 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
185 |
2:58.85 |
+43.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.14 |
(-18.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kota Moriwaki |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
176 |
3:01.84 |
+46.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.89 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Iaroslav Bondarenko |
2012 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
170 |
3:04.08 |
+48.84 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 3:14.69 |
(-10.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lucas Batista |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
167 |
3:04.92 |
+49.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.79 |
(-23.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sami Passinen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
167 |
3:05.10 |
+49.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.54 |
(-26.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
166 |
3:05.43 |
+50.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.88 |
(-29.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eino Loponen |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
153 |
3:10.52 |
+55.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alvar Aho |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
93 |
3:44.77 |
+1:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vincent Laine |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
67 |
4:10.18 |
+1:54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HANS HERMAN KALJUVEER |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 5:46:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Vapaauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
|
523 |
2:06.53 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:05.71 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
491 |
2:09.27 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.81 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KAHRUT PÜTSEPP |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
473 |
2:10.88 |
+4.35 |
|
IKM15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
455 |
2:12.56 |
+6.03 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:12.28 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
445 |
2:13.55 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.72 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
RALF RANNAMÄE |
2008 |
Ujumisklubi Briis |
|
445 |
2:13.59 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
407 |
2:17.53 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.17 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
396 |
2:18.81 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.69 |
(-8.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
|
392 |
2:19.30 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.67 |
(+8.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yaroslav Uzlyakov |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
386 |
2:20.05 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.11 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
383 |
2:20.37 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.95 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Otso Jalli |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
372 |
2:21.80 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.80 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
365 |
2:22.62 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.77 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noel Ehrlund |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
|
349 |
2:24.79 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.99 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viljami Kälviäinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
273 |
2:37.14 |
+30.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.98 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
215 |
2:50.14 |
+43.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.66 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 5:46:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Vapaauinti Miehet 17-18 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ALTAALLE.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
3:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
442 |
2:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.62 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Tiihonen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
281 |
2:35.72 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.96 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 5:46:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05.03.2023 18:21:25 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Perhosuinti Naiset 13 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
HomeRun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Pellikka |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
345 |
1:19.09 |
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:31.55 |
(-12.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
306 |
1:22.28 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.34 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
244 |
1:28.76 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.07 |
(+4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
237 |
1:29.59 |
+10.50 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:29.68 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anni Sohlman |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
235 |
1:29.89 |
+10.80 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:33.62 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
231 |
1:30.38 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aada Laukniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
230 |
1:30.43 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.96 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milja Ylitalo |
2011 |
Simmis Grani |
|
211 |
1:33.18 |
+14.09 |
|
Rollo12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilla Soppi |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
201 |
1:34.59 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.34 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aamu Somerma |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
201 |
1:34.62 |
+15.53 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:40.93 |
(-6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Seela Ruponen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
149 |
1:44.45 |
+25.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.64 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 6:11:28 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Perhosuinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
HomeRun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
553 |
1:07.56 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:08.22 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
|
434 |
1:13.24 |
+5.68 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:11.54 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KATRE ERIK |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
401 |
1:15.21 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
377 |
1:16.78 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.85 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
371 |
1:17.20 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.94 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
328 |
1:20.44 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.77 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Tawast |
2009 |
Simmis Grani |
|
282 |
1:24.58 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.40 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
275 |
1:25.31 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.85 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
256 |
1:27.28 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.95 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
247 |
1:28.37 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.76 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
|
246 |
1:28.49 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.78 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
|
225 |
1:31.14 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.73 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 6:11:28 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Perhosuinti Naiset 16-17 years - Final |
|
|
Sponsori: |
HomeRun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
583 |
1:06.39 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:05.71 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
474 |
1:11.14 |
+4.75 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:07.03 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
434 |
1:13.25 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.76 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
420 |
1:14.05 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.35 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
|
414 |
1:14.38 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.64 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 6:11:28 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05.03.2023 18:13:27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Perhosuinti Miehet 14 and younger - Final |
|
|
Sponsori: |
SmartCraft |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
271 |
1:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.00 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
254 |
1:18.00 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.41 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Ellonen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
244 |
1:19.13 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.60 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
216 |
1:22.30 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.25 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
169 |
1:29.42 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.16 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eeli Vesamäki |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
148 |
1:33.32 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
125 |
1:38.87 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.92 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
110 |
1:43.15 |
+26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 6:17:30 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Perhosuinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
SmartCraft |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
|
495 |
1:02.50 |
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:02.29 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
|
464 |
1:03.87 |
+1.37 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:07.44 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
443 |
1:04.85 |
+2.35 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:04.54 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
355 |
1:09.79 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.81 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
352 |
1:10.00 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Antas |
2008 |
Simmis Grani |
|
172 |
1:28.79 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.22 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joel Väisänen |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
172 |
1:28.90 |
+26.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.61 |
(+4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 6:17:30 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Perhosuinti Miehet 17-18 years - Final |
|
|
Sponsori: |
SmartCraft |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
503 |
1:02.15 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:03.28 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sampo Rahikainen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
382 |
1:08.13 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.34 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 6:17:30 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05.03.2023 18:20:39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.03.2023 - 05.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 800m Vapaauinti Naiset 13 and younger - Final |
|
|
IKM13 |
10:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
10:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
10:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
10:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
10:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
9:57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
|
447 |
10:33.68 |
|
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 10:24.23 |
(+9.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
|
428 |
10:42.81 |
+9.13 |
|
IKM13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
422 |
10:45.83 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
406 |
10:54.56 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:48.62 |
(-54.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Pahkala |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
402 |
10:56.34 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:33.97 |
(-37.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
378 |
11:10.05 |
+36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Laperie |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
365 |
11:18.15 |
+44.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:57.90 |
(-39.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
363 |
11:19.56 |
+45.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 12:07.40 |
(-47.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
342 |
11:32.91 |
+59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
|
326 |
11:44.36 |
+1:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pihla Tähkäpää |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
313 |
11:53.68 |
+1:20.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:52.08 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
308 |
11:57.57 |
+1:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
301 |
12:02.59 |
+1:28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
282 |
12:18.64 |
+1:44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
277 |
12:22.88 |
+1:49.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 13:25.31 |
(-1:02.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elsa Suominen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
274 |
12:26.23 |
+1:52.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 7:33:53 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 800m Vapaauinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
IKM13 |
10:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
10:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
10:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
10:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
10:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
9:57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
532 |
9:58.16 |
|
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 9:52.95 |
(+5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
461 |
10:27.39 |
+29.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:28.11 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
446 |
10:34.32 |
+36.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:33.76 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
432 |
10:40.94 |
+42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
404 |
10:55.33 |
+57.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:13.15 |
(-17.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vivian Blomvall |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
402 |
10:56.53 |
+58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sanni Aarnivuo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
395 |
11:00.25 |
+1:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
385 |
11:06.22 |
+1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Kahlos |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
374 |
11:12.63 |
+1:14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:37.94 |
(+34.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Siiri Pynnönen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
328 |
11:42.74 |
+1:44.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Reinikainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
289 |
12:13.01 |
+2:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
286 |
12:15.72 |
+2:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
281 |
12:19.63 |
+2:21.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 12:38.45 |
(-18.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 7:33:53 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 800m Vapaauinti Naiset 16-17 years - Final |
|
|
IKM13 |
10:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
10:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
10:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
10:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
10:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
9:57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
578 |
9:41.67 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 9:37.63 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
562 |
9:47.32 |
+5.65 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 10:15.45 |
(-28.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
|
520 |
10:02.69 |
+21.02 |
|
GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
353 |
11:25.68 |
+1:44.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:20.79 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2023 7:33:53 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05.03.2023 19:35:33 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|