2024-07-15   04:53:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP1 2023, Växjö

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Document
Resultat
UGP 1
Plats: Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023
Gren 10, 400m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lovisa Holm 2010 Värnamo Simsällskap +0.71 5:49.84
50m: 38.65
100m: 1:22.01
(43.36)
150m: 2:06.06
(44.05)
200m: 2:50.90
(44.84)
250m: 3:36.43
(45.53)
300m: 4:21.04
(44.61)
350m: 5:06.59
(45.55)
400m: 5:49.84
(43.25)
Grenen officiell:  2023-01-28 17:14:33
Gren 10, 400m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mylana-Maria Rozvadovska 2009 Växjö Simsällskap +0.87 4:44.17
50m: 32.39
100m: 1:06.99
(34.60)
150m: 1:42.91
(35.92)
200m: 2:19.03
(36.12)
250m: 2:55.39
(36.36)
300m: 3:31.20
(35.81)
350m: 4:08.14
(36.94)
400m: 4:44.17
(36.03)
2 Edith Bard 2009 Anderstorps Simsällskap +0.97 5:18.64 +34.47
50m: 36.26
100m: 1:16.08
(39.82)
150m: 1:57.43
(41.35)
200m: 2:38.33
(40.90)
250m: 3:19.21
(40.88)
300m: 4:00.53
(41.32)
350m: 4:41.68
(41.15)
400m: 5:18.64
(36.96)
3 Tira Thordin 2009 Växjö Simsällskap +0.69 5:22.07 +37.90
50m: 35.49
100m: 1:14.92
(39.43)
150m: 1:55.80
(40.88)
200m: 2:36.84
(41.04)
250m: 3:18.24
(41.40)
300m: 3:59.70
(41.46)
350m: 4:41.92
(42.22)
400m: 5:22.07
(40.15)
4 Emilia Gustafsson 2009 Karlskrona Simsällskap +0.73 5:35.72 +51.55
50m: 37.58
100m: 1:20.08
(42.50)
150m: 2:04.31
(44.23)
200m: 2:49.03
(44.72)
250m: 3:31.73
(42.70)
300m: 4:14.11
(42.38)
350m: 4:56.23
(42.12)
400m: 5:35.72
(39.49)
5 Sonia Westerstrand 2009 Kalmar Simsällskap +0.75 5:38.81 +54.64
50m: 36.33
100m: 1:19.66
(43.33)
150m: 2:03.55
(43.89)
200m: 2:47.42
(43.87)
250m: 3:32.00
(44.58)
300m: 4:15.92
(43.92)
350m: 4:59.73
(43.81)
400m: 5:38.81
(39.08)
6 Ellen Skarpnord 2009 Kalmar Simsällskap +0.77 5:40.23 +56.06
50m: 38.22
100m: 1:20.51
(42.29)
150m: 2:04.24
(43.73)
200m: 2:48.50
(44.26)
250m: 3:32.40
(43.90)
300m: 4:16.39
(43.99)
350m: 4:59.83
(43.44)
400m: 5:40.23
(40.40)
7 Hedda Mirus 2009 Kalmar Simsällskap +0.82 5:45.35 +1:01.18
50m: 37.43
100m: 1:19.81
(42.38)
150m: 2:05.16
(45.35)
200m: 2:50.67
(45.51)
250m: 3:34.85
(44.18)
300m: 4:18.25
(43.40)
350m: 5:02.71
(44.46)
400m: 5:45.35
(42.64)
8 Sarah Andersson 2009 Värnamo Simsällskap +0.69 5:55.99 +1:11.82
50m: 38.71
100m: 1:22.17
(43.46)
150m: 2:06.16
(43.99)
200m: 2:51.59
(45.43)
250m: 3:38.24
(46.65)
300m: 4:26.09
(47.85)
350m: 5:12.68
(46.59)
400m: 5:55.99
(43.31)
9 Ida Machaj 2009 Kalmar Simsällskap +0.54 6:13.79 +1:29.62
50m: 40.54
100m: 1:26.66
(46.12)
150m: 2:15.00
(48.34)
200m: 3:03.63
(48.63)
250m: 3:52.05
(48.42)
300m: 4:41.28
(49.23)
350m: 5:29.01
(47.73)
400m: 6:13.79
(44.78)
Grenen officiell:  2023-01-28 17:14:33
Gren 10, 400m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine Karlsson 2008 Oskarshamns Simsällskap +0.69 4:55.02
50m: 32.94
100m: 1:09.08
(36.14)
150m: 1:46.17
(37.09)
200m: 2:23.55
(37.38)
250m: 3:01.28
(37.73)
300m: 3:39.65
(38.37)
350m: 4:17.94
(38.29)
400m: 4:55.02
(37.08)
2 Silje Larsen Roos 2008 Oskarshamns Simsällskap +0.69 5:16.75 +21.73
50m: 35.62
100m: 1:15.05
(39.43)
150m: 1:54.81
(39.76)
200m: 2:35.70
(40.89)
250m: 3:17.35
(41.65)
300m: 3:58.18
(40.83)
350m: 4:39.44
(41.26)
400m: 5:16.75
(37.31)
3 Alva Johansson 2008 Hultsfreds SS +0.73 5:31.01 +35.99
50m: 37.58
100m: 1:19.21
(41.63)
150m: 2:02.07
(42.86)
200m: 2:43.75
(41.68)
250m: 3:25.53
(41.78)
300m: 4:08.17
(42.64)
350m: 4:50.40
(42.23)
400m: 5:31.01
(40.61)
4 Iris Provencher 2008 Växjö Simsällskap +0.66 5:54.83 +59.81
50m: 36.55
100m: 1:18.70
(42.15)
150m: 2:02.72
(44.02)
200m: 2:48.18
(45.46)
250m: 3:35.49
(47.31)
300m: 4:23.12
(47.63)
350m: 5:10.42
(47.30)
400m: 5:54.83
(44.41)
5 Amanda Bergzén 2008 Kalmar Simsällskap +0.78 6:12.02 +1:17.00
50m: 40.88
100m: 1:29.08
(48.20)
150m: 2:17.57
(48.49)
200m: 3:06.46
(48.89)
250m: 3:54.94
(48.48)
300m: 4:42.70
(47.76)
350m: 5:28.83
(46.13)
400m: 6:12.02
(43.19)
Grenen officiell:  2023-01-28 17:14:33
Gren 10, 400m Frisim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap +0.83 4:32.29
50m: 31.43
100m: 1:05.79
(34.36)
150m: 1:40.15
(34.36)
200m: 2:14.56
(34.41)
250m: 2:49.53
(34.97)
300m: 3:24.49
(34.96)
350m: 3:59.15
(34.66)
400m: 4:32.29
(33.14)
2 Freja Månsson 2007 Växjö Simsällskap +0.83 5:00.62 +28.33
50m: 34.27
100m: 1:12.34
(38.07)
150m: 1:50.64
(38.30)
200m: 2:28.89
(38.25)
250m: 3:07.56
(38.67)
300m: 3:46.18
(38.62)
350m: 4:24.64
(38.46)
400m: 5:00.62
(35.98)
3 Julia Andersson 2007 Karlskrona Simsällskap +0.71 5:01.44 +29.15
50m: 33.36
100m: 1:11.19
(37.83)
150m: 1:49.88
(38.69)
200m: 2:29.01
(39.13)
250m: 3:07.71
(38.70)
300m: 3:46.86
(39.15)
350m: 4:25.23
(38.37)
400m: 5:01.44
(36.21)
4 Ida Robertsson 2007 Anderstorps Simsällskap +0.81 5:01.91 +29.62
50m: 34.60
100m: 1:11.88
(37.28)
150m: 1:50.45
(38.57)
200m: 2:28.76
(38.31)
250m: 3:07.37
(38.61)
300m: 3:46.92
(39.55)
350m: 4:26.33
(39.41)
400m: 5:01.91
(35.58)
5 Isabella Dinic 2007 Kalmar Simsällskap +0.72 5:03.60 +31.31
50m: 34.64
100m: 1:13.27
(38.63)
150m: 1:52.80
(39.53)
200m: 2:31.41
(38.61)
250m: 3:10.89
(39.48)
300m: 3:50.39
(39.50)
350m: 4:27.63
(37.24)
400m: 5:03.60
(35.97)
6 Meja Askebring 2007 Oskarshamns Simsällskap +0.68 5:16.93 +44.64
50m: 35.09
100m: 1:13.54
(38.45)
150m: 1:53.11
(39.57)
200m: 2:33.55
(40.44)
250m: 3:14.19
(40.64)
300m: 3:55.57
(41.38)
350m: 4:37.18
(41.61)
400m: 5:16.93
(39.75)
7 Isabella Westergren 2007 Hultsfreds SS +0.62 5:17.88 +45.59
50m: 34.50
100m: 1:13.59
(39.09)
150m: 1:53.87
(40.28)
200m: 2:35.56
(41.69)
250m: 3:17.20
(41.64)
300m: 3:58.69
(41.49)
350m: 4:40.04
(41.35)
400m: 5:17.88
(37.84)
8 Elsa Theander 2007 Kalmar Simsällskap +0.70 5:21.36 +49.07
50m: 35.67
100m: 1:15.60
(39.93)
150m: 1:56.33
(40.73)
200m: 2:37.57
(41.24)
250m: 3:18.88
(41.31)
300m: 4:00.00
(41.12)
350m: 4:41.33
(41.33)
400m: 5:21.36
(40.03)
9 Majken Hamstedt 2007 Västerviks Simsällskap +0.68 5:26.62 +54.33
50m: 36.28
100m: 1:17.07
(40.79)
150m: 1:58.52
(41.45)
200m: 2:39.56
(41.04)
250m: 3:22.44
(42.88)
300m: 4:05.38
(42.94)
350m: 4:47.53
(42.15)
400m: 5:26.62
(39.09)
10 Hillevi Jansons 2007 Kalmar Simsällskap +0.56 5:29.33 +57.04
50m: 35.71
100m: 1:16.19
(40.48)
150m: 1:58.09
(41.90)
200m: 2:40.56
(42.47)
250m: 3:23.32
(42.76)
300m: 4:06.04
(42.72)
350m: 4:48.41
(42.37)
400m: 5:29.33
(40.92)
11 Alice Harrysson 2007 Växjö Simsällskap 5:31.17 +58.88
50m: 35.83
100m: 1:16.83
(41.00)
150m: 1:59.62
(42.79)
200m: 2:42.24
(42.62)
250m: 3:25.09
(42.85)
300m: 4:07.95
(42.86)
350m: 4:50.16
(42.21)
400m: 5:31.17
(41.01)
12 Ida Thom 2007 Smålandsstenars Simsällskap +0.77 5:41.58 +1:09.29
50m: 37.12
100m: 1:19.17
(42.05)
150m: 2:01.91
(42.74)
200m: 2:44.60
(42.69)
250m: 3:28.65
(44.05)
300m: 4:13.88
(45.23)
350m: 4:58.34
(44.46)
400m: 5:41.58
(43.24)
13 Liv Möller 2007 Kalmar Simsällskap +0.83 5:53.03 +1:20.74
50m: 37.96
100m: 1:20.75
(42.79)
150m: 2:05.45
(44.70)
200m: 2:51.43
(45.98)
250m: 3:37.98
(46.55)
300m: 4:23.94
(45.96)
350m: 5:09.64
(45.70)
400m: 5:53.03
(43.39)
- Agnes Pehrsson 2007 Växjö Simsällskap +0.67 DNF
Grenen officiell:  2023-01-28 17:14:33
Gren 10, 400m Frisim Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap +0.73 4:29.03
50m: 31.45
100m: 1:05.52
(34.07)
150m: 1:39.39
(33.87)
200m: 2:13.32
(33.93)
250m: 2:47.53
(34.21)
300m: 3:21.68
(34.15)
350m: 3:55.56
(33.88)
400m: 4:29.03
(33.47)
2 Nina Mirkhan 2006 Värnamo Simsällskap +0.81 4:33.39 +4.36
50m: 32.50
100m: 1:06.85
(34.35)
150m: 1:41.05
(34.20)
200m: 2:15.39
(34.34)
250m: 2:50.28
(34.89)
300m: 3:25.02
(34.74)
350m: 3:59.46
(34.44)
400m: 4:33.39
(33.93)
3 Ellen Österberg 2006 Växjö Simsällskap +0.75 4:45.95 +16.92
50m: 32.50
100m: 1:08.65
(36.15)
150m: 1:45.37
(36.72)
200m: 2:21.83
(36.46)
250m: 2:58.30
(36.47)
300m: 3:35.38
(37.08)
350m: 4:11.74
(36.36)
400m: 4:45.95
(34.21)
4 Ella Sjö 2006 Växjö Simsällskap +0.71 4:59.58 +30.55
50m: 33.81
100m: 1:11.21
(37.40)
150m: 1:48.93
(37.72)
200m: 2:26.62
(37.69)
250m: 3:04.80
(38.18)
300m: 3:43.25
(38.45)
350m: 4:21.88
(38.63)
400m: 4:59.58
(37.70)
5 Moa Lind 2006 Växjö Simsällskap +0.75 6:28.00 +1:58.97
50m: 43.86
100m: 1:32.74
(48.88)
150m: 2:21.82
(49.08)
200m: 3:11.14
(49.32)
250m: 4:00.93
(49.79)
300m: 4:50.77
(49.84)
350m: 5:40.59
(49.82)
400m: 6:28.00
(47.41)
- Lovisa Nilsson 2006 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2023-01-28 17:14:33
Gren 10, 400m Frisim Damer 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Lindén 2005 Karlskrona Simsällskap +0.65 4:40.70
50m: 31.82
100m: 1:06.80
(34.98)
150m: 1:42.40
(35.60)
200m: 2:18.45
(36.05)
250m: 2:54.61
(36.16)
300m: 3:30.43
(35.82)
350m: 4:06.03
(35.60)
400m: 4:40.70
(34.67)
2 Iris Nyström 2004 Växjö Simsällskap +0.82 4:51.64 +10.94
50m: 33.49
100m: 1:09.38
(35.89)
150m: 1:46.09
(36.71)
200m: 2:22.95
(36.86)
250m: 3:00.09
(37.14)
300m: 3:37.50
(37.41)
350m: 4:14.86
(37.36)
400m: 4:51.64
(36.78)
3 Ella Harrysson 2005 Växjö Simsällskap +0.79 5:05.23 +24.53
50m: 34.28
100m: 1:11.75
(37.47)
150m: 1:50.10
(38.35)
200m: 2:29.32
(39.22)
250m: 3:08.43
(39.11)
300m: 3:47.78
(39.35)
350m: 4:26.87
(39.09)
400m: 5:05.23
(38.36)
Grenen officiell:  2023-01-28 17:14:33
2023-01-28 17:14:36 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Växjö Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner