2024-06-25   10:21:37
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset UGP1 2023, Växjö

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 1
Plats: Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saatvik Poudel 2010 Växjö Simsällskap +0.73 1:11.36
50m: 33.38
100m: 1:11.36
(37.98)
2 Alvin Askebring 2010 Oskarshamns Simsällskap +0.74 1:24.76 +13.40
50m: 37.63
100m: 1:24.76
(47.13)
3 Victor Dancea 2010 Värnamo Simsällskap +0.68 1:28.16 +16.80
50m: 38.58
100m: 1:28.16
(49.58)
- Filip Edmundsson 2010 Kalmar Simsällskap +0.63 DSQ
Grenen officiell:  2023-01-28 10:33:23
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Magnus Andersson 2009 Västerviks Simsällskap +0.76 1:17.81
50m: 35.02
100m: 1:17.81
(42.79)
2 Joel Petersson 2009 Karlskrona Simsällskap +0.66 1:19.56 +1.75
50m: 35.49
100m: 1:19.56
(44.07)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:33:23
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Strålman 2008 Kalmar Simsällskap +0.69 1:04.74
50m: 29.94
100m: 1:04.74
(34.80)
2 Elliot Edqvist 2008 Växjö Simsällskap +0.67 1:06.77 +2.03
50m: 30.53
100m: 1:06.77
(36.24)
3 Kalle Karlsson 2008 Karlskrona Simsällskap +0.73 1:07.85 +3.11
50m: 29.18
100m: 1:07.85
(38.67)
4 Joel Wall 2008 Växjö Simsällskap +0.66 1:08.63 +3.89
50m: 31.56
100m: 1:08.63
(37.07)
5 Kasper Bartoszek 2008 Kalmar Simsällskap +0.68 1:10.41 +5.67
50m: 32.12
100m: 1:10.41
(38.29)
6 Andrei Patrick Popescu 2008 Växjö Simsällskap +0.67 1:12.16 +7.42
50m: 32.11
100m: 1:12.16
(40.05)
7 Vilgot Grimvall 2008 Västerviks Simsällskap +0.64 1:20.02 +15.28
50m: 36.83
100m: 1:20.02
(43.19)
8 Enzo Fridsta 2008 Västerviks Simsällskap +0.57 1:21.75 +17.01
50m: 35.72
100m: 1:21.75
(46.03)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:33:23
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Love Kling 2007 Växjö Simsällskap +0.76 1:07.87
50m: 32.18
100m: 1:07.87
(35.69)
2 Adam Johansson Wild 2007 Kalmar Simsällskap +0.62 1:08.15 +0.28
50m: 31.09
100m: 1:08.15
(37.06)
3 Isak Hässlebro 2007 Växjö Simsällskap +0.67 1:08.87 +1.00
50m: 32.48
100m: 1:08.87
(36.39)
4 Tiam Blomdahl 2007 Kalmar Simsällskap +0.77 1:11.45 +3.58
50m: 32.36
100m: 1:11.45
(39.09)
5 Axel Hägg 2007 Anderstorps Simsällskap +0.78 1:12.69 +4.82
50m: 32.27
100m: 1:12.69
(40.42)
6 Edvin Örnerheim 2007 Växjö Simsällskap +0.71 1:14.84 +6.97
50m: 34.31
100m: 1:14.84
(40.53)
7 Riccardo Byggeth 2007 Karlskrona Simsällskap +0.62 1:18.92 +11.05
50m: 32.87
100m: 1:18.92
(46.05)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:33:23
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Szymon Machaj 2006 Kalmar Simsällskap +0.66 56.84
50m: 26.54
100m: 56.84
(30.30)
2 Theo Ståhle 2006 Växjö Simsällskap +0.60 59.36 +2.52
50m: 27.66
100m: 59.36
(31.70)
3 Alwin Edqvist 2006 Växjö Simsällskap +0.64 1:01.11 +4.27
50m: 28.38
100m: 1:01.11
(32.73)
4 Mattias Jönsson 2006 Växjö Simsällskap +0.61 1:05.45 +8.61
50m: 30.16
100m: 1:05.45
(35.29)
5 Danis Jugo 2006 Värnamo Simsällskap +0.82 1:18.63 +21.79
50m: 36.04
100m: 1:18.63
(42.59)
6 Alex Shiu 2006 Kalmar Simsällskap +0.76 1:24.60 +27.76
50m: 35.57
100m: 1:24.60
(49.03)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:33:23
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emanuel Tidåsen 2002 Växjö Simsällskap +0.62 59.31
50m: 27.94
100m: 59.31
(31.37)
2 Albin Tallbäck 2005 Värnamo Simsällskap +0.73 1:04.05 +4.74
50m: 29.60
100m: 1:04.05
(34.45)
3 Linus Kling 2004 Växjö Simsällskap +0.73 1:05.52 +6.21
50m: 29.74
100m: 1:05.52
(35.78)
4 Tony Kerman 2005 Anderstorps Simsällskap +0.75 1:08.41 +9.10
50m: 31.38
100m: 1:08.41
(37.03)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:33:23
2023-01-28 10:33:30 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Växjö Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner