Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
4:41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
4:51.43 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:59.80 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
5:01.76 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:04.80 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:13.12 |
+31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
5:14.37 |
+33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
5:16.06 |
+34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
5:16.34 |
+35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
5:17.22 |
+36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
5:27.89 |
+46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
5:34.95 |
+53.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
5:38.53 |
+57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 17:39:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
5:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Damm Nielsen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
6:19.96 |
+38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
6:32.26 |
+50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 17:39:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
4:59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:05.98 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
5:21.35 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
5:25.00 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:31.75 |
+32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
5:35.18 |
+36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:39.69 |
+40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
5:55.60 |
+56.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
6:02.77 |
+1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
6:19.09 |
+1:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
6:22.13 |
+1:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 17:39:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
5:24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:49.78 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
5:59.37 |
+34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 17:39:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 17:57.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
4:58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
5:25.23 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:11:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
5:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:11:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
4:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
4:55.44 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
4:56.95 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:00.13 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:12.83 |
+32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
5:13.81 |
+33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
5:14.25 |
+34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
5:14.93 |
+35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
5:19.00 |
+39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:20.71 |
+40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:24.46 |
+44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:24.75 |
+44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
5:29.98 |
+50.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:32.02 |
+52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:32.13 |
+52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
5:48.37 |
+1:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:55.40 |
+1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
6:14.29 |
+1:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:11:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
5:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
5:38.60 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:43.92 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
5:45.50 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
5:45.73 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:54.30 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
5:55.83 |
+27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:11:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 18:22.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.02 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Hessner |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
38.32 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.44 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.00 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.37 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.23 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
41.34 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie K. Eriksen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
41.44 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
45.64 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederikke Unn |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
49.40 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
58.77 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:24:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Holst Krabbe |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
44.78 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
45.02 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
49.20 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Tegllund Blaabjerg |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
51.92 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
51.93 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Aagaard |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
54.96 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:24:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
41.76 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.01 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.21 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
44.48 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.95 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
45.27 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
45.33 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.89 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
48.19 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.57 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.58 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
49.28 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
52.05 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
55.80 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:06.57 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:24:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
46.86 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
47.15 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
48.13 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.52 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
53.35 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
54.60 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
55.13 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
56.85 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
56.95 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
57.10 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:24:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 19:20.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Holst Krabbe |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
33.52 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
38.75 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolai Preben-Andersen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
39.28 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.51 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:33:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
48.19 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Kristian Lagermann |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:33:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.64 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.53 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.59 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
39.18 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
40.40 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
41.27 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.01 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl Prebensen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
43.63 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
46.58 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
47.09 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Konrad Mejnert |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
47.34 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
48.19 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
52.53 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.76 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:33:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
43.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
44.05 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
47.89 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
48.38 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.40 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50.34 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
51.31 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
51.34 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
51.57 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.51 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
56.69 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
58.10 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 18:33:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 19:28.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
2:47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:47.40 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:00.46 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:09.48 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Unn |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:15.32 |
+28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Lustman Siber |
2009 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
3:21.07 |
+33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:39.38 |
+52.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:11:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:01.24 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:05.29 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:14.08 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse i vending ved 75m |
|
|
|
|
- |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:11:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:49.52 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:56.44 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:02.69 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:03.61 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:07.92 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:09.87 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
3:10.04 |
+28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:10.30 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:10.36 |
+28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
3:13.80 |
+32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:15.21 |
+33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:18.56 |
+36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:20.51 |
+38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:22.76 |
+40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:23.18 |
+41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:43.37 |
+1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:52.18 |
+1:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne ikke drejet udad i brystsvømning |
|
|
|
|
- |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 asynkrone arme i brystsvømning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:11:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:15.22 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:16.98 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:23.47 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:35.42 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:46.98 |
+41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:54.24 |
+48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:54.40 |
+48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:54.58 |
+48.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 asynkrone arme v 45 m |
|
|
|
|
- |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.3 Swimmer did not remain and/or finish in the lane in which they started |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:11:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 19:27.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:41.88 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:28:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:28:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:41.76 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:48.09 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:50.30 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:57.38 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:00.91 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:07.44 |
+32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:08.94 |
+34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:09.83 |
+35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:17.33 |
+42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:28:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:53.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:57.25 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:04.78 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:11.95 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:14.81 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:15.68 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:16.74 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:19.11 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:23.38 |
+29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:58.55 |
+1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 en hånd ved brystafslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:28:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:04.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:28:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 19:43.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:12.17 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:12.64 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:12.75 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:14.26 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.56 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.56 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:21.33 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:26.92 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:27.90 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:29.24 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:16.99 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:19.23 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:22.64 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 19:43.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:40:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:40:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:14.24 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:15.31 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:20.09 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:20.25 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:23.88 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:25.65 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:25.76 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:27.46 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:12.30 |
+58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:40:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:38.91 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:43.71 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:40:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 19:46.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:33.27 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:34.00 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:34.98 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:36.43 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:37.51 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:38.50 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:40.87 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:45.44 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:45.45 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:45.62 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:46.03 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:46.67 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:50.84 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:58.01 |
+28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:58.56 |
+28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:58.92 |
+28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:59.54 |
+29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:01.30 |
+31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:04.04 |
+34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:04.65 |
+34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
3:05.05 |
+35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:06.84 |
+36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
3:10.91 |
+40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:13.19 |
+43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:14.54 |
+44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:18.04 |
+48.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:20.49 |
+50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:22.11 |
+52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amalie Damm Nielsen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
3:23.41 |
+53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:24.09 |
+54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:28.48 |
+58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:29.98 |
+1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:32.59 |
+1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:39.07 |
+1:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Marie Monrad Wæsel |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:42.99 |
+1:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:44.63 |
+1:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:50.71 |
+1:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:53.54 |
+1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sarah Lindhard Bjerre |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
4:00.85 |
+1:30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Cathrine Aagaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
4:06.16 |
+1:36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 10:06:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 10:19.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:16.00 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:21.31 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:39.29 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:39.53 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:52.78 |
+38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 10:38:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:40.53 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 10:38:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:32.75 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:37.90 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:38.13 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:41.80 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:48.58 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:50.41 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:51.34 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:51.94 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:54.58 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:56.40 |
+25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:57.90 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 10:38:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:56.65 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:59.59 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:04.49 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:04.97 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:05.45 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:07.59 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:14.31 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:16.31 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:27.10 |
+32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:27.72 |
+33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Robert Thorndal |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:30.16 |
+35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:32.37 |
+38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:39.73 |
+45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:52.12 |
+57.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 10:38:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:56.83 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:06.58 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:09.20 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:29.36 |
+39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Neil Utthasang Wolf |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 10:38:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 10:47.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
28.44 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
28.70 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
28.86 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
29.30 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.42 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
29.44 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
29.70 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
29.89 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.38 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie K. Eriksen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
30.40 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.48 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.51 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
30.97 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.33 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.69 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.70 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
31.70 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nanna Hessner |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
31.72 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
31.86 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.26 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
32.48 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
32.56 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.70 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
33.31 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Lustman Siber |
2009 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
33.80 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.12 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
34.55 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
37.58 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
42.93 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 11:04:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.07 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Holst Krabbe |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
33.54 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
34.29 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Caroline Tegllund Blaabjerg |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
34.77 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
34.77 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
35.49 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.03 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.37 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.52 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Aagaard |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.04 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karla Bennike |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
51.70 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 11:04:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
30.99 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.76 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
32.62 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
32.86 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
32.90 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.42 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.44 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.53 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.23 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.30 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.75 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.86 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.96 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
35.00 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.13 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
35.69 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.71 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.44 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.94 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
37.68 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
39.56 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
43.32 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Cathrine Aagaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.57 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 11:04:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.46 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.48 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.67 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.27 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sulla Skytte Pontikakis Christe |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
37.94 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.92 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.96 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
39.66 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.15 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Thorius |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
41.45 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Jönsson |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
41.93 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Rasmussen |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
42.30 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helga Nietzson-Bentholm |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
42.39 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
42.41 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
42.77 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.12 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anemone My Daneland |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
44.43 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mille Rosendahl Kammann |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
44.79 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
45.10 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Siri Emma Skøtt Ellerup |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
45.75 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asta Røskva Dybdahl |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
47.38 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Dicte Graabek |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 11:04:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Xenia Mørup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.29 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.68 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
41.12 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lova Halsteen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.26 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaisa Peters |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
44.44 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
44.85 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
47.52 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
48.29 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Victoria Damkjæ Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
48.88 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
48.91 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mie Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
52.58 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
53.24 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Rasmussen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
56.38 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dicte Larsen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
57.86 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rebekka Dietzel |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:00.92 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliva Møller |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:07.05 |
+29.83 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelia Rao Haagensen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 11:04:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 11:19.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
26.14 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
26.76 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Holst Krabbe |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
28.65 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolai Preben-Andersen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
29.47 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
29.70 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
32.56 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 11:22:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
29.64 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.46 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.70 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Kristian Lagermann |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
32.72 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.96 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 11:22:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
29.83 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
30.15 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.19 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.22 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
30.61 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.06 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.78 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.00 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
32.08 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.85 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
32.97 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.07 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.40 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.50 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.67 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karl Prebensen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
33.73 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.68 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
35.29 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
35.41 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
36.17 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.30 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
41.98 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 11:22:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
31.50 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.49 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
34.64 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.81 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.07 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.53 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.63 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
36.23 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
36.56 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.76 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.77 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.08 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.32 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
40.34 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andreas Timmerman |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
43.96 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
57.24 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 11:22:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.51 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
34.56 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.07 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.54 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.55 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
40.20 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
40.71 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Patrick Hyldekær Janstrup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.80 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
40.83 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
41.23 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Villum Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.75 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
42.61 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christopher Munkholt-Hansen |
2013 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
44.30 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johannes Korger |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.44 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikolaj Halfdan Gath |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
45.28 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ole Christensen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
46.51 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Erik Albert Bach-Keldsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
46.55 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Korsgaard Zimmerma |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
46.57 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
47.25 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johan Andersen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
48.71 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elias Nørhave |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
53.10 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigurd Bønlykke Olsen |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Marius Bruun |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 11:22:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 11:35.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:11.54 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:12.13 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:12.39 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:12.96 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:13.46 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.80 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:14.34 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:14.92 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:15.40 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:18.17 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie K. Eriksen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:18.67 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.05 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:23.05 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:23.74 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:24.55 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:26.13 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:26.53 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:26.90 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:27.16 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:31.35 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:42.83 |
+33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 12:01:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:21.43 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:24.49 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:26.53 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:26.57 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:28.18 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:28.38 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:29.74 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:29.90 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:31.95 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:32.69 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:32.91 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Tegllund Blaabjerg |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:35.35 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Aagaard |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:41.76 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:42.30 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:45.35 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karla Bennike |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:36.50 |
+1:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 12:01:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:18.96 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:20.11 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:22.65 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:23.24 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:25.32 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:26.07 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:26.26 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:26.76 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:28.43 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:30.37 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:30.69 |
+15.13 |
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:30.80 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:31.84 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:31.90 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:31.93 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:33.20 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:34.09 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:34.48 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:35.66 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:41.32 |
+25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:47.19 |
+31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:50.00 |
+34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:51.14 |
+35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Each stroke did not cover 1/4 of race distance |
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 12:01:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:30.69 |
+1.26 |
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:34.40 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:35.53 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:37.05 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:38.11 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:38.46 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:41.19 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:42.31 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:44.46 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:46.46 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:47.45 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Monrad Wæsel |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:47.68 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:47.90 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:47.99 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:49.36 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sulla Skytte Pontikakis Christe |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:49.64 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Helga Nietzson-Bentholm |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:49.83 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Thorius |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:50.68 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:52.72 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:52.91 |
+23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nora Lina Franco-Koed |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:55.79 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:55.86 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mille Rosendahl Kammann |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:57.61 |
+28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sarah Lindhard Bjerre |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:59.85 |
+30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anemone My Daneland |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:06.46 |
+37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 12:01:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:43.01 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:46.74 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:49.50 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Pasquale Lind-Christense |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:49.99 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Claudia Thøfner |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:53.03 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:59.50 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mie Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:11.93 |
+39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 12:01:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 12:44.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:04.33 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:05.04 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:06.27 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Holst Krabbe |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:13.32 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:14.50 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.69 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:17.69 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Nyborg Nielsen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:25.07 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 12:42:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:18.30 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:23.75 |
+5.76 |
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:26.33 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:30.51 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 12:42:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:14.63 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:16.92 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:18.38 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:19.03 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:19.31 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:21.71 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:21.83 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:22.80 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:23.14 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:25.43 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karl Prebensen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:26.38 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:28.07 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:29.16 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:29.64 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:29.79 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:29.86 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Konrad Mejnert |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:31.99 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:32.23 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:32.29 |
+18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:33.68 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:36.28 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:41.75 |
+28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:42.16 |
+28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:45.41 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 12:42:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:25.34 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:25.35 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:25.70 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:26.91 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:28.26 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:29.06 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:31.28 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:31.30 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:32.20 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:32.46 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.27 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:33.67 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:34.14 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:35.08 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:36.43 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:36.78 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:37.24 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:38.12 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:39.67 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:40.36 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:42.47 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:44.71 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:47.50 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:51.82 |
+30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:52.50 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:57.86 |
+36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Reimer Christensen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Incorrect individual stroke order i.e.not Fly, Back, Breast, Free |
|
|
|
|
- |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 12:42:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:23.75 |
|
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:32.58 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:34.54 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:35.55 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:38.39 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:40.50 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:41.23 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jökull Arnar Nørgaard |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:41.36 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luca Merlung Bottino |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:48.88 |
+25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:50.62 |
+26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:50.76 |
+27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Villum Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:51.06 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Patrick Hyldekær Janstrup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:51.81 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:52.20 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oscar Kronborg Gaardsted |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:53.85 |
+30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:58.19 |
+34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ole Christensen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:02.78 |
+39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johan Andersen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:11.33 |
+47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nikolaj Halfdan Gath |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:19.07 |
+55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Albert Bach-Keldsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Marius Bruun |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 12:42:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 13:17.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:49.20 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:52.55 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:54.10 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Hessner |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
3:09.91 |
+27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:17.05 |
+34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:32.22 |
+50.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
2:58.12 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 13:19:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:21.76 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Damm Nielsen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
3:41.74 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Holst Krabbe |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 13:19:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:03.48 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:12.02 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:15.28 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:17.56 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:22.06 |
+28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:22.67 |
+29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
3:22.99 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:27.01 |
+33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:37.89 |
+44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:49.43 |
+56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 13:19:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:39.58 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:40.75 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
4:31.17 |
+56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 13:19:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
4:11.37 |
+26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 13:19:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 14:25.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
3:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 13:46:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
3:35.82 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 13:46:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:01.81 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:02.16 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:02.86 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:05.58 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:12.03 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:13.94 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:15.63 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:26.97 |
+37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:32.36 |
+42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 13:46:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:30.56 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:34.39 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:38.56 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:41.04 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:42.88 |
+23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:44.65 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:54.07 |
+35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 13:46:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 13:46:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 13:47.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:01.76 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:02.35 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:02.84 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:03.10 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:03.17 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:03.36 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:04.03 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:04.82 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:05.07 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.50 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:05.55 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.63 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:05.69 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:05.74 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.76 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:06.13 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:06.21 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie K. Eriksen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:06.83 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:06.99 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:07.20 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:07.20 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:08.39 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:08.59 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:08.60 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:08.89 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.41 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:10.72 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:11.11 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:12.08 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:12.42 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nanna Hessner |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:12.68 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:16.07 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:16.34 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:16.47 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anna Lustman Siber |
2009 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:17.39 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:17.90 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:38.89 |
+38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 14:22:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:14.16 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:14.65 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:15.80 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:16.17 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:17.05 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:17.30 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:17.68 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Tegllund Blaabjerg |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:18.86 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:19.44 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:20.59 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:23.63 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Aagaard |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:26.94 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:26.95 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:31.02 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 14:22:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:10.11 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:11.70 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:12.04 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:12.14 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:12.44 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:13.09 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.43 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:14.38 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:16.54 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:17.11 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:17.34 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:17.83 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.11 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.25 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:21.74 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:22.38 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:22.79 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:34.68 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:39.89 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Cathrine Aagaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:42.10 |
+34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 14:22:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.75 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:17.23 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:20.42 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:22.94 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:26.95 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:27.76 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:29.39 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:32.02 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:34.65 |
+26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:35.04 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Monrad Wæsel |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:36.55 |
+28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:37.33 |
+28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Thorius |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:38.02 |
+29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:38.32 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:38.66 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:38.92 |
+30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:39.11 |
+30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Helga Nietzson-Bentholm |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:39.11 |
+30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anemone My Daneland |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:40.81 |
+32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Rasmussen |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:41.61 |
+33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:41.74 |
+33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nora Lina Franco-Koed |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:41.99 |
+33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mille Rosendahl Kammann |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:43.04 |
+34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sarah Lindhard Bjerre |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:43.19 |
+34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Siri Emma Skøtt Ellerup |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:43.87 |
+35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Asta Røskva Dybdahl |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:51.49 |
+43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Dicte Graabek |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:52.03 |
+43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Jönsson |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 14:22:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Xenia Mørup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:25.43 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:27.67 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:32.04 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:32.91 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:33.03 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lova Halsteen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:37.64 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Pasquale Lind-Christense |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:38.07 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:40.94 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Claudia Thøfner |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:41.39 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaisa Peters |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:44.07 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:44.34 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:44.35 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:48.39 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Victoria Damkjæ Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:55.49 |
+31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:00.73 |
+36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefine Rasmussen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:06.02 |
+41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Dicte Larsen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:20.56 |
+56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rebekka Dietzel |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:23.68 |
+59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oliva Møller |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:36.09 |
+1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelia Rao Haagensen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 14:22:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 14:51.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
56.61 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
58.10 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:05.56 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolai Preben-Andersen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:06.34 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:08.83 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Nyborg Nielsen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:10.48 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:10.89 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 14:53:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:05.32 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:08.74 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:09.82 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:13.19 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:13.45 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Kristian Lagermann |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:13.55 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:17.27 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 14:53:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:02.74 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:04.54 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:04.70 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.38 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:05.42 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:07.80 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:07.83 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:07.99 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:08.91 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.24 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:09.52 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:10.22 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.28 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:11.93 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:12.78 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:13.04 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:15.15 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:15.43 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:16.56 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:16.59 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:16.76 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:17.87 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.57 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:19.68 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:19.98 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Konrad Mejnert |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:21.46 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:22.29 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:24.24 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:26.35 |
+26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:27.02 |
+27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
William Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:33.09 |
+33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 14:53:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:13.35 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:14.01 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:14.78 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:15.04 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.22 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:15.51 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:16.60 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:16.89 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:17.16 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.60 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:18.58 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:18.65 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.61 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:19.69 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:20.22 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:20.66 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:21.76 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:23.26 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:23.82 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:23.84 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:26.28 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:28.07 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:28.36 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:29.24 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Robert Thorndal |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:29.29 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:31.76 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:33.01 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:33.64 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:35.16 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:36.40 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Samuel Reimer Christensen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:39.46 |
+26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Andreas Timmerman |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:43.43 |
+30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 14:53:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:14.69 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:16.58 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.48 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:20.70 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:23.64 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:26.85 |
+16.18 |
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:26.85 |
+16.18 |
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:29.69 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Kronborg Gaardsted |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:29.87 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jökull Arnar Nørgaard |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:31.00 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:34.98 |
+24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:35.50 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:39.53 |
+28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christopher Munkholt-Hansen |
2013 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:40.66 |
+29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sigurd Bønlykke Olsen |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:42.25 |
+31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johannes Korger |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:42.76 |
+32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Neil Utthasang Wolf |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:43.62 |
+32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Korsgaard Zimmerma |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:49.31 |
+38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:51.09 |
+40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elias Nørhave |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:00.25 |
+49.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 14:53:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 15:50.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4X50m Medley Damer 13 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Værløse Piger 1 |
16 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
0838AN |
|
35.51 |
|
|
|
|
35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Hessner |
2007 |
0764AU |
|
38.75 |
|
|
|
|
1:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
0716AU |
|
30.85 |
|
|
|
|
1:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie K. Eriksen |
2007 |
0754AU |
|
29.25 |
|
|
|
|
2:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mk damer 1 |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:31.84 |
+17.48 |
|
|
|
|
Laura Dybdahl |
2010 |
1032AT |
|
42.33 |
|
|
|
|
42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
1058AH |
|
44.55 |
|
|
|
|
1:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
0836AA |
|
32.38 |
|
|
|
|
1:59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Alichkina |
2010 |
1084AP |
|
32.58 |
|
|
|
|
2:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jørgens Teletubbies |
14 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:39.59 |
+25.23 |
|
|
|
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
1098AT |
|
41.75 |
|
|
|
|
41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Augustesen |
2009 |
0932BF |
|
42.79 |
|
|
|
|
1:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Pico |
2010 |
1038AA |
|
40.56 |
|
|
|
|
2:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
1038AO |
|
34.49 |
|
|
|
|
2:39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gsc årgangspiger |
14 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:54.33 |
+39.97 |
|
|
|
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
0968AA |
|
38.00 |
|
|
|
|
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
1260AD |
|
1:00.98 |
|
|
|
|
1:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
0986AA |
|
39.11 |
|
|
|
|
2:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Faurskov |
2011 |
1176AM |
|
36.24 |
|
|
|
|
2:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jørgens Banditter |
13 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
1068AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
1050AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carla Borella |
2011 |
1174AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Fredebo |
2010 |
1002AU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 15:34:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4X50m Medley Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma 4 piger 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
1240AC |
|
39.26 |
|
|
|
|
39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
38.53 |
|
|
|
|
1:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
34.33 |
|
|
|
|
1:52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Wismar |
2011 |
1112AC |
|
33.47 |
|
|
|
|
2:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
A6 Piger |
12 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:29.27 |
+3.68 |
|
|
|
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
1138AI |
|
39.93 |
|
|
|
|
39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Janniche |
2011 |
1114AD |
|
41.84 |
|
|
|
|
1:21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
1168AA |
|
33.28 |
|
|
|
|
1:55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Unterberg |
2011 |
1116AF |
|
34.22 |
|
|
|
|
2:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GSC Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:29.64 |
+4.05 |
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
|
36.82 |
|
|
|
|
36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
|
41.69 |
|
|
|
|
1:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
1106AD |
|
36.43 |
|
|
|
|
1:54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
1156AO |
|
34.70 |
|
|
|
|
2:29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma 4 piger 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:42.51 |
+16.92 |
|
|
|
|
Kaya Kjær |
2012 |
1244AB |
|
40.65 |
|
|
|
|
40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Molly Lassen |
2012 |
1242AC |
|
46.67 |
|
|
|
|
1:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
1170AF |
|
38.42 |
|
|
|
|
2:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Novak Bro |
2011 |
1164AF |
|
36.77 |
|
|
|
|
2:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigma 4 piger 3 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:03.16 |
+37.57 |
|
|
|
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
1220AI |
|
48.23 |
|
|
|
|
48.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
1162AF |
|
47.39 |
|
|
|
|
1:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svea Peters |
2012 |
1226AI |
|
49.36 |
|
|
|
|
2:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
1144AE |
|
38.18 |
|
|
|
|
3:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigma 5 Piger 1 |
10 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:14.91 |
+49.32 |
|
|
|
|
Anna Pasquale Lind- Christensen |
2013 |
1324AE |
|
50.96 |
|
|
|
|
50.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
1322AE |
|
53.50 |
|
|
|
|
1:44.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claudia Thøfner |
2013 |
1320AE |
|
51.94 |
|
|
|
|
2:36.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Xenia Mørup |
2013 |
1314AD |
|
38.51 |
|
|
|
|
3:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mk's Delfiner |
11 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
3:17.04 |
+51.45 |
|
|
|
|
Josefine Harpøth |
2012 |
1224AN |
|
47.22 |
|
|
|
|
47.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Lindhard Bjerre |
2012 |
1262AN |
|
1:00.13 |
|
|
|
|
1:47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Hetmar |
2012 |
1226AN |
|
47.35 |
|
|
|
|
2:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Helga Nietzson-Bentholm |
2012 |
1276AE |
|
42.34 |
|
|
|
|
3:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sigma 5 Piger 2 |
10 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:49.89 |
+1:24.3 |
|
|
|
|
Lova Halsteen |
2013 |
1328AE |
|
48.99 |
|
|
|
|
48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaisa Peters |
2014 |
1460AB |
|
56.51 |
|
|
|
|
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Højfeldt |
2014 |
1454AB |
|
1:06.83 |
|
|
|
|
2:52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte Larsen |
2014 |
1460AC |
|
57.56 |
|
|
|
|
3:49.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
MK damer 2 |
12 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Pihl |
2011 |
1150AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natasja Akstrup |
2011 |
1152AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
1148AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
1154AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 15:34:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 15:52.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4X50m Medley Herrer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Værløse Drenge |
16 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Nyborg Nielsen |
2008 |
0805AP |
|
38.10 |
|
|
|
|
38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
0899AD |
|
38.40 |
|
|
|
|
1:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Julius Holst Krabbe |
2007 |
0749AL |
|
30.32 |
|
|
|
|
1:46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Preben-Andersen |
2007 |
0751AN |
|
28.90 |
|
|
|
|
2:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 15:53:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4X50m Medley Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma 3 drenge |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
35.34 |
|
|
|
|
35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
35.94 |
|
|
|
|
1:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
31.50 |
|
|
|
|
1:42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
28.54 |
|
|
|
|
2:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:26.15 |
+14.83 |
|
|
|
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
1035AA |
|
39.89 |
|
|
|
|
39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
|
36.07 |
|
|
|
|
1:15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
1053AA |
|
36.29 |
|
|
|
|
1:52.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louis Moe |
2010 |
1065AO |
|
33.90 |
|
|
|
|
2:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma 4 drenge 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:32.54 |
+21.22 |
|
|
|
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
1069AI |
|
39.89 |
|
|
|
|
39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Federspiel |
2010 |
1027AB |
|
39.97 |
|
|
|
|
1:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Klinkby |
2010 |
1051AO |
|
36.80 |
|
|
|
|
1:56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lollike |
2010 |
1089AD |
|
35.88 |
|
|
|
|
2:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
A6 drenge |
13 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:36.69 |
+25.37 |
|
|
|
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
1189AA |
|
37.79 |
|
|
|
|
37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
1091AC |
|
44.99 |
|
|
|
|
1:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
1039AB |
|
38.96 |
|
|
|
|
2:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Jensen |
2011 |
1101AB |
|
34.95 |
|
|
|
|
2:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mk Herre 1 |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:40.72 |
+29.40 |
|
|
|
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
1013AI |
|
37.58 |
|
|
|
|
37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
1163AM |
|
45.89 |
|
|
|
|
1:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Buster Norup |
2010 |
1013AQ |
|
43.26 |
|
|
|
|
2:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Harpøth |
2012 |
1233AI |
|
33.99 |
|
|
|
|
2:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jørgens Maskiner |
13 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:51.07 |
+39.75 |
|
|
|
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
1127AC |
|
42.06 |
|
|
|
|
42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
1029AM |
|
53.33 |
|
|
|
|
1:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
1023AD |
|
40.96 |
|
|
|
|
2:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
1083AB |
|
34.72 |
|
|
|
|
2:51.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigma 4 drenge 3 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:58.15 |
+46.83 |
|
|
|
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
1133AD |
|
42.07 |
|
|
|
|
42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Ellekær |
2011 |
1151AJ |
|
52.05 |
|
|
|
|
1:34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Hougaard |
2011 |
1153AJ |
|
46.93 |
|
|
|
|
2:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
1195AE |
|
37.10 |
|
|
|
|
2:58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mk herre 2 |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:59.36 |
+48.04 |
|
|
|
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
1155AL |
|
43.60 |
|
|
|
|
43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
1185AM |
|
50.23 |
|
|
|
|
1:33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Hein |
2012 |
1261AJ |
|
49.77 |
|
|
|
|
2:23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Harholt |
2010 |
1011AQ |
|
35.76 |
|
|
|
|
2:59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SSK Drenge 4 |
13 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
3:16.49 |
+1:05.1 |
|
|
|
|
Robert Thorndal |
2011 |
1101AE |
|
44.32 |
|
|
|
|
44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Mir |
2010 |
1011AR |
|
55.53 |
|
|
|
|
1:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Harrild |
2011 |
1103AE |
|
57.63 |
|
|
|
|
2:37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Frimann |
2012 |
1251AC |
|
39.01 |
|
|
|
|
3:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigma 5 Drenge 1 |
11 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:18.85 |
+1:07.5 |
|
|
|
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
1201AG |
|
44.59 |
|
|
|
|
44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
1213AH |
|
52.56 |
|
|
|
|
1:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jökull Arnar Nørgaard |
2013 |
1377AC |
|
53.75 |
|
|
|
|
2:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Korger |
2012 |
1275AL |
|
47.95 |
|
|
|
|
3:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronnie |
12 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
3:25.90 |
+1:14.5 |
|
|
|
|
Oscar Kronborg Gaardsted |
2012 |
1229AI |
|
51.94 |
|
|
|
|
51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Reimer Christensen |
2011 |
1155AM |
|
59.04 |
|
|
|
|
1:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Pedersen |
2011 |
1173AK |
|
1:00.00 |
|
|
|
|
2:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
1157AI |
|
34.92 |
|
|
|
|
3:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sigma 5 Drenge 2 |
10 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:44.79 |
+1:33.4 |
|
|
|
|
Ole Christensen |
2013 |
1371AC |
|
57.78 |
|
|
|
|
57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Hyldekær Janstrup |
2013 |
1369AC |
|
59.19 |
|
|
|
|
1:56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villum Højfeldt |
2014 |
1411AB |
|
59.00 |
|
|
|
|
2:55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Andersen |
2014 |
1415AB |
|
48.82 |
|
|
|
|
3:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sigma 5 Drenge 3 |
10 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:51.86 |
+1:40.5 |
|
|
|
|
Neil Utthasang Wolf |
2013 |
1383AC |
|
51.67 |
|
|
|
|
51.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Halfdan Gath |
2013 |
1373AF |
|
1:04.48 |
|
|
|
|
1:56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Korsgaard Zimmermann |
2014 |
1413AB |
|
1:01.00 |
|
|
|
|
2:57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Nørhave |
2013 |
1375AD |
|
54.71 |
|
|
|
|
3:51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SvømSK Drenge 4 |
12 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Emil Martinussen |
2013 |
1371AG |
|
55.47 |
|
|
|
|
55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Timmerman |
2011 |
1195AL |
|
1:04.00 |
|
|
|
|
1:59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
1341AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Brandstrup |
2012 |
1247AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2023 15:53:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2023 15:54.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
32.06 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
32.75 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.03 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.08 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.21 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.79 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.92 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.00 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.51 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.15 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
35.56 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.23 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
36.24 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.37 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
36.60 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.76 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.30 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.55 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
37.60 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
37.73 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frederikke Unn |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
38.79 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
40.73 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
53.33 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 10:17:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.31 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
40.53 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
40.62 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
43.25 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.37 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Aagaard |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
47.24 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Holst Krabbe |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 10:17:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.06 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
37.90 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
38.58 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
39.05 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.25 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
39.51 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
42.69 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
43.46 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
44.81 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
45.19 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
45.41 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
45.91 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
46.95 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
47.20 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.00 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cathrine Aagaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
54.01 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 10:17:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.25 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.09 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
43.74 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
44.16 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
45.57 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.58 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
46.73 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
46.95 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
47.01 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
47.17 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
47.37 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helga Nietzson-Bentholm |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
47.39 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
47.55 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
47.77 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mille Rosendahl Kammann |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
48.35 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
48.39 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
49.27 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Marie Monrad Wæsel |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
49.27 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
49.58 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50.64 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asta Røskva Dybdahl |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
52.26 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Rasmussen |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
52.27 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anemone My Daneland |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
52.63 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
52.95 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Siri Emma Skøtt Ellerup |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
54.42 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Dicte Graabek |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
58.58 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
June Evelyn Uhl |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 10:17:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Xenia Mørup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.48 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
46.14 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
46.68 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mie Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
46.84 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lova Halsteen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
49.95 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
50.77 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
52.14 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
53.52 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Victoria Damkjæ Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
55.97 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dicte Larsen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
57.20 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rebekka Dietzel |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:02.42 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maliya Buaphan Hølmer |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 10:17:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 11:20.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.15 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.85 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.82 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.20 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
38.78 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 10:33:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.15 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
35.35 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
36.81 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
37.72 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.12 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
39.18 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
40.63 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 10:33:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.94 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
37.53 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
38.04 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
38.45 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.40 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
39.45 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.52 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
39.73 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
40.55 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
40.61 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
40.65 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
41.12 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Konrad Mejnert |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
41.68 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
42.09 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
42.09 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
43.78 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
49.96 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 10:33:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.55 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
41.37 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
41.46 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
41.91 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.44 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
45.93 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
51.72 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Timmerman |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
56.63 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 10:33:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
40.65 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
44.37 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
45.52 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jökull Arnar Nørgaard |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
48.41 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
49.53 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Albert Bach-Keldsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50.04 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
50.49 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
51.11 |
+11.60 |
|
OD2 |
|
|
|
|
=9 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
51.11 |
+11.60 |
|
OD1 |
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Korger |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
53.91 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kevin Krogh |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:06.13 |
+26.62 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Koerver Schmidt |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:10.77 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Christopher Munkholt-Hansen |
2013 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Elias Nørhave |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Korsgaard Zimmerma |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 10:33:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 11:07.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:19.03 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:21.42 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:21.82 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:27.93 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie K. Eriksen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
2:29.12 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:29.51 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:33.93 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:35.77 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederikke Unn |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:42.35 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:42.98 |
+28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:48.96 |
+34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Lustman Siber |
2009 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
2:51.84 |
+37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 11:17:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:45.38 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:48.41 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:49.22 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:53.05 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:53.71 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Damm Nielsen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
3:01.20 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:04.97 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Aagaard |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:05.24 |
+28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:06.11 |
+28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 11:17:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:23.77 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:31.19 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:35.13 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:35.95 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:37.12 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:38.27 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:38.35 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:38.97 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:38.99 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:41.58 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:45.88 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
2:51.34 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:57.17 |
+33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:57.29 |
+34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:59.47 |
+36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:08.37 |
+45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:28.74 |
+1:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:33.26 |
+1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 11:17:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:52.21 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:59.02 |
+31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:09.93 |
+42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:16.43 |
+49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:19.79 |
+52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:23.83 |
+56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Monrad Wæsel |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:24.58 |
+57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:25.28 |
+57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:27.55 |
+1:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:38.28 |
+1:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 11:17:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:57.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:04.15 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Xenia Mørup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:06.29 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:06.49 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:10.17 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:32.59 |
+34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:36.41 |
+38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaisa Peters |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:39.61 |
+41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Pasquale Lind-Christense |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:44.88 |
+47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maliya Buaphan Hølmer |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:46.21 |
+48.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:56.33 |
+58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Claudia Thøfner |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 11:17:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 11:48.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:27.29 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:30.13 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolai Preben-Andersen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
2:32.65 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Nyborg Nielsen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
2:38.55 |
+29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 11:55:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:29.75 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Kristian Lagermann |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:38.47 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 11:55:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:25.49 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:26.12 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:26.85 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:29.45 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:29.78 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:32.79 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:35.60 |
+26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:38.84 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:42.73 |
+33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:43.88 |
+34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:48.75 |
+39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:48.80 |
+39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:53.92 |
+44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:54.91 |
+45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:03.70 |
+54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 11:55:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:34.58 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:43.77 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:43.85 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:43.93 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:45.50 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:49.84 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:49.88 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:50.67 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:53.11 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:54.49 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:59.43 |
+30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:02.00 |
+32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:05.92 |
+36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:06.41 |
+37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:11.62 |
+42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christian Hegelund Lyhne-Knu |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:28.00 |
+58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:29.46 |
+1:00.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:32.22 |
+1:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 11:55:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:59.46 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:05.45 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:14.79 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jökull Arnar Nørgaard |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:22.84 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:27.56 |
+37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patrick Hyldekær Janstrup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:28.59 |
+38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:30.06 |
+40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luca Merlung Bottino |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:33.47 |
+43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Villum Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:40.04 |
+50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Korger |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:48.85 |
+59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Korsgaard Zimmerma |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 11:55:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 12:08.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
31.08 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.25 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
31.42 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.55 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.80 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
32.37 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
33.52 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
33.76 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie K. Eriksen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
34.31 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.45 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
34.96 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
35.23 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.48 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nanna Hessner |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
36.21 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
36.65 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.43 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
38.11 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.40 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.85 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
39.87 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
40.48 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50.35 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 12:27:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
38.01 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
40.93 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
42.71 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
43.50 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 12:27:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.99 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
34.13 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
37.44 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.19 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
39.54 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.23 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
40.62 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
41.79 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50.15 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 12:27:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
41.09 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
45.07 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
47.58 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
47.79 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
51.58 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 12:27:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
54.61 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mie Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:14.76 |
+30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 12:27:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 13:29.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
28.62 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Holst Krabbe |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
30.88 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.25 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
36.33 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 12:41:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
38.24 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 12:41:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
32.41 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
33.35 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.51 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.91 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.82 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
34.86 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.07 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.93 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.55 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
37.49 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
38.27 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
41.54 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
42.76 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
43.64 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
44.64 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
48.10 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
49.63 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 12:41:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
38.86 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.78 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
39.85 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
40.14 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.50 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
42.26 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.66 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
43.61 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.00 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
44.83 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
45.72 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
46.40 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
48.48 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
52.19 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
53.81 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
54.19 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
58.47 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:03.32 |
+27.08 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
- |
|
Robert Thorndal |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 12:41:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
40.92 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
41.88 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
45.42 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
48.97 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neil Utthasang Wolf |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50.76 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
51.22 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
53.79 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:02.68 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Villum Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:04.67 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Andersen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
- |
|
Elias Nørhave |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 12:41:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 13:13.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:17.94 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:18.10 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:20.88 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:21.83 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:21.89 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:22.74 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:23.95 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:26.03 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanna Hessner |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:26.79 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:26.97 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:28.68 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:28.71 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:28.86 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:29.20 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:31.09 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:32.91 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:37.05 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:39.44 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Lustman Siber |
2009 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:41.50 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:43.49 |
+27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 13:27:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:33.62 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:34.38 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:36.18 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:42.22 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:45.72 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:46.08 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Damm Nielsen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:46.97 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:50.88 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:56.22 |
+26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 13:27:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:27.83 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:29.27 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:29.66 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:32.20 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:32.64 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:34.19 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:35.14 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:38.23 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:43.09 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:43.47 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:43.96 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:45.36 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:46.08 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:46.96 |
+24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cathrine Aagaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:02.46 |
+40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 13:27:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:43.97 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:48.17 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:49.96 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:58.12 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:59.50 |
+27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:01.68 |
+29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siri Emma Skøtt Ellerup |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:07.75 |
+36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Røskva Dybdahl |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:11.05 |
+39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Rosendahl Kammann |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:11.56 |
+39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helga Nietzson-Bentholm |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:11.93 |
+40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:13.34 |
+41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:13.57 |
+41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Dicte Graabek |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:13.82 |
+42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Rasmussen |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:19.29 |
+47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Arm movements not simultaneous or not in the same horizontal plane |
|
|
|
|
- |
|
June Evelyn Uhl |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 13:27:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:52.00 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Pasquale Lind-Christense |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:55.23 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:55.68 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaisa Peters |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:56.64 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rebekka Dietzel |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:48.33 |
+1:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Claudia Thøfner |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 13:27:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 13:48.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:16.50 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Holst Krabbe |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:16.87 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:24.65 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolai Preben-Andersen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:26.35 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:26.42 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 13:48:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:46.55 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 13:48:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:22.96 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:24.49 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:24.85 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:28.07 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:34.62 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Prebensen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:35.15 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Konrad Mejnert |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:42.05 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:43.49 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:47.35 |
+25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:48.09 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:55.01 |
+33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 13:48:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:38.41 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:39.18 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:42.01 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:43.63 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:47.21 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:47.61 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:48.68 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:49.06 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:54.98 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Timmerman |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:21.94 |
+44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Hegelund Lyhne-Knu |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:22.71 |
+44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 13:48:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:51.34 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luca Merlung Bottino |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:00.54 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:02.98 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:08.12 |
+30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:08.90 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Albert Bach-Keldsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:18.45 |
+41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick Hyldekær Janstrup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:19.10 |
+41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christopher Munkholt-Hansen |
2013 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:35.39 |
+58.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Andersen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:36.38 |
+59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Arm movements not simultaneous or not in the same horizontal plane |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 13:48:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 14:01.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:10.80 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:11.68 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:12.19 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:12.40 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.21 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:14.04 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:16.42 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:16.81 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:16.98 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:17.13 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:17.42 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.50 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:19.59 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:20.69 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:21.89 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederikke Unn |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:25.06 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:26.27 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:26.53 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:30.38 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:48.69 |
+38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:51.22 |
+40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 14:37:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Holst Krabbe |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:26.27 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:26.57 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:27.31 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:32.19 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:33.92 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:38.75 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Aagaard |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:43.39 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 14:37:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:20.00 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:22.79 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:24.38 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:24.74 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:25.58 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:26.53 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:28.99 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:32.01 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:35.21 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:40.01 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:41.83 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cathrine Aagaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:58.28 |
+41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:01.36 |
+44.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 14:37:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:27.53 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:28.36 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:32.91 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:36.23 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:38.59 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:38.64 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:40.55 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:45.17 |
+27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Monrad Wæsel |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:46.15 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helga Nietzson-Bentholm |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:46.65 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:51.22 |
+33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:51.47 |
+33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asta Røskva Dybdahl |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:00.11 |
+42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anemone My Daneland |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:00.25 |
+42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dicte Graabek |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:07.82 |
+49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siri Emma Skøtt Ellerup |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Mille Rosendahl Kammann |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 14:37:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:38.32 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:41.75 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:45.10 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:53.63 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:04.47 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Victoria Damkjæ Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:04.51 |
+27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dicte Larsen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:09.92 |
+33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lova Halsteen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 14:37:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 14:55.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.55 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Nyborg Nielsen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:21.07 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 15:10:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:16.88 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:21.03 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:21.61 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Kristian Lagermann |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:24.18 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:26.74 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 15:10:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:11.19 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:15.30 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:16.73 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:18.90 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:19.14 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.68 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:22.36 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:23.57 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:23.59 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karl Prebensen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:27.57 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:27.73 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:35.07 |
+25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:35.60 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 15:10:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:25.71 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:26.95 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:28.83 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:29.01 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:29.48 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:30.73 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:31.18 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:34.05 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:34.50 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:36.66 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Robert Thorndal |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:38.36 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:39.46 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:40.49 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:45.60 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:47.56 |
+26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:53.21 |
+32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:59.75 |
+38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 15:10:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:33.73 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:38.33 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:44.44 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:48.77 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neil Utthasang Wolf |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:51.26 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:52.74 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:54.07 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christopher Munkholt-Hansen |
2013 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:02.26 |
+29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kevin Krogh |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:24.63 |
+51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Koerver Schmidt |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:27.14 |
+54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 15:10:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 15:34.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer 13 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Jørgens Piskeris |
14 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Stella Fredebo |
2010 |
1002AU |
|
34.94 |
|
|
|
|
34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
1038AO |
|
34.93 |
|
|
|
|
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
1098AT |
|
33.84 |
|
|
|
|
1:43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Augustesen |
2009 |
0932BF |
|
34.01 |
|
|
|
|
2:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
De Fire Havfruer |
13 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:18.44 |
+0.72 |
|
|
|
|
Emilia Klarskov |
2011 |
1122AG |
|
36.86 |
|
|
|
|
36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
1102AB |
|
31.53 |
|
|
|
|
1:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
1050AT |
|
34.54 |
|
|
|
|
1:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Pico |
2010 |
1038AA |
|
35.51 |
|
|
|
|
2:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gsc årgangspiger |
14 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:20.47 |
+2.75 |
|
|
|
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
0968AA |
|
32.89 |
|
|
|
|
32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Luna Faurskov |
2011 |
1176AM |
|
35.43 |
|
|
|
|
1:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Holm |
2012 |
1204AL |
|
39.97 |
|
|
|
|
1:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
0986AA |
|
32.18 |
|
|
|
|
2:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Værløse Piger 1 |
16 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Anna Lustman Siber |
2009 |
0968BE |
|
33.53 |
|
|
|
|
33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Damm Nielsen |
2010 |
1004AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Holst Krabbe |
2010 |
1006AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie K. Eriksen |
2007 |
0754AU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 15:20:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma 4 piger 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Wismar |
2011 |
1112AC |
|
33.21 |
|
|
|
|
33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
32.41 |
|
|
|
|
1:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
1240AC |
|
34.44 |
|
|
|
|
1:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
30.06 |
|
|
|
|
2:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.40 |
+3.28 |
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
|
33.17 |
|
|
|
|
33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
1106AD |
|
33.40 |
|
|
|
|
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
1156AO |
|
35.29 |
|
|
|
|
1:41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
|
31.54 |
|
|
|
|
2:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
A6 Piger |
12 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:14.89 |
+4.77 |
|
|
|
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
1168AA |
|
31.96 |
|
|
|
|
31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Janniche |
2011 |
1114AD |
|
35.26 |
|
|
|
|
1:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Unterberg |
2011 |
1116AF |
|
33.79 |
|
|
|
|
1:41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
1138AI |
|
33.88 |
|
|
|
|
2:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma 4 piger 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:23.59 |
+13.47 |
|
|
|
|
Molly Lassen |
2012 |
1242AC |
|
37.39 |
|
|
|
|
37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Kjær |
2012 |
1244AB |
|
36.06 |
|
|
|
|
1:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
1170AF |
|
35.45 |
|
|
|
|
1:48.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
1162AF |
|
34.69 |
|
|
|
|
2:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigma 4 piger 3 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:38.66 |
+28.54 |
|
|
|
|
Emily Novak Bro |
2011 |
1164AF |
|
36.09 |
|
|
|
|
36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
1220AI |
|
40.28 |
|
|
|
|
1:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
1216AI |
|
44.08 |
|
|
|
|
2:00.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
1144AE |
|
38.21 |
|
|
|
|
2:38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigma 5 Piger 1 |
10 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:39.89 |
+29.77 |
|
|
|
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
1322AE |
|
40.66 |
|
|
|
|
40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Xenia Mørup |
2013 |
1314AD |
|
38.38 |
|
|
|
|
1:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Pasquale Lind- Christensen |
2013 |
1324AE |
|
42.28 |
|
|
|
|
2:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
1310AD |
|
38.57 |
|
|
|
|
2:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mk's Delfiner |
11 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:45.12 |
+35.00 |
|
|
|
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
1254AN |
|
40.68 |
|
|
|
|
40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helga Nietzson-Bentholm |
2012 |
1276AE |
|
41.94 |
|
|
|
|
1:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Harpøth |
2012 |
1224AN |
|
43.45 |
|
|
|
|
2:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Hetmar |
2012 |
1226AN |
|
39.05 |
|
|
|
|
2:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mk's Havfruer |
11 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
3:03.99 |
+53.87 |
|
|
|
|
Dicte Graabek |
2012 |
1250AN |
|
46.53 |
|
|
|
|
46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Røskva Dybdahl |
2012 |
1248AN |
|
47.79 |
|
|
|
|
1:34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Mille Rosendahl Kammann |
2012 |
1260AN |
|
43.18 |
|
|
|
|
2:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Emma Skøtt Ellerup |
2012 |
1264AN |
|
46.49 |
|
|
|
|
3:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sigma 5 Piger 2 |
10 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:29.52 |
+1:19.4 |
|
|
|
|
Maliya Buaphan Hølmer |
2014 |
1464AB |
|
47.27 |
|
|
|
|
47.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaisa Peters |
2014 |
1460AB |
|
46.16 |
|
|
|
|
1:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lova Halsteen |
2013 |
1328AE |
|
45.47 |
|
|
|
|
2:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebekka Dietzel |
2014 |
1458AB |
|
1:10.62 |
|
|
|
|
3:29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 15:20:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 15:31.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Værløse Drenge |
16 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Julius Holst Krabbe |
2007 |
0749AL |
|
28.27 |
|
|
|
|
28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
0899AD |
|
32.43 |
|
|
|
|
1:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Nyborg Nielsen |
2008 |
0805AP |
|
31.56 |
|
|
|
|
1:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Preben-Andersen |
2007 |
0751AN |
|
28.82 |
|
|
|
|
2:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 15:30:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma 3 drenge |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
1:54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
29.81 |
|
|
|
|
29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
28.70 |
|
|
|
|
58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
29.11 |
|
|
|
|
1:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
27.22 |
|
|
|
|
1:54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:11.89 |
+17.05 |
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
|
30.57 |
|
|
|
|
30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
1053AA |
|
32.18 |
|
|
|
|
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
1035AA |
|
31.76 |
|
|
|
|
1:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
1115AC |
|
37.38 |
|
|
|
|
2:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
A6 drenge |
13 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:14.02 |
+19.18 |
|
|
|
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
1189AA |
|
31.93 |
|
|
|
|
31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
1091AC |
|
32.03 |
|
|
|
|
1:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
1039AB |
|
35.95 |
|
|
|
|
1:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Jensen |
2011 |
1101AB |
|
34.11 |
|
|
|
|
2:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mk Herre 1 |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:14.27 |
+19.43 |
|
|
|
|
Mads Harpøth |
2012 |
1233AI |
|
34.77 |
|
|
|
|
34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Buster Norup |
2010 |
1013AQ |
|
33.55 |
|
|
|
|
1:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
1013AI |
|
30.96 |
|
|
|
|
1:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
1155AL |
|
34.99 |
|
|
|
|
2:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigma 4 drenge 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:14.98 |
+20.14 |
|
|
|
|
Mads Klinkby |
2010 |
1051AO |
|
31.87 |
|
|
|
|
31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lollike |
2010 |
1089AD |
|
35.21 |
|
|
|
|
1:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
1069AI |
|
34.33 |
|
|
|
|
1:41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Federspiel |
2010 |
1027AB |
|
33.57 |
|
|
|
|
2:14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigma 4 drenge 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:18.70 |
+23.86 |
|
|
|
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
1195AA |
|
33.90 |
|
|
|
|
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Quaade |
2011 |
1183AE |
|
35.65 |
|
|
|
|
1:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
1133AD |
|
35.01 |
|
|
|
|
1:44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
1151AK |
|
34.14 |
|
|
|
|
2:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigma 5 Drenge 1 |
11 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:36.62 |
+41.78 |
|
|
|
|
Jökull Arnar Nørgaard |
2013 |
1377AC |
|
40.01 |
|
|
|
|
40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luca Merlung Bottino |
2012 |
1211AL |
|
42.45 |
|
|
|
|
1:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
1201AG |
|
38.58 |
|
|
|
|
2:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
1213AH |
|
35.58 |
|
|
|
|
2:36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mk herre 2 |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:37.88 |
+43.04 |
|
|
|
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
1163AM |
|
36.20 |
|
|
|
|
36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Harholt |
2010 |
1011AQ |
|
37.17 |
|
|
|
|
1:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Hein |
2012 |
1261AJ |
|
40.90 |
|
|
|
|
1:54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Rasmussen |
2011 |
1157AL |
|
43.61 |
|
|
|
|
2:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sigma 4 drenge 3 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:37.98 |
+43.14 |
|
|
|
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
1195AE |
|
37.85 |
|
|
|
|
37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Hougaard |
2011 |
1153AJ |
|
40.86 |
|
|
|
|
1:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Morville |
2011 |
1163AG |
|
39.38 |
|
|
|
|
1:58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Ellekær |
2011 |
1151AJ |
|
39.89 |
|
|
|
|
2:37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SSK Drenge 4 |
13 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:45.19 |
+50.35 |
|
|
|
|
Valdemar Harrild |
2011 |
1103AE |
|
41.40 |
|
|
|
|
41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Martinussen |
2013 |
1371AG |
|
46.72 |
|
|
|
|
1:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert Thorndal |
2011 |
1101AE |
|
40.12 |
|
|
|
|
2:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Mir |
2010 |
1011AR |
|
36.95 |
|
|
|
|
2:45.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sigma 5 Drenge 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:00.11 |
+1:05.2 |
|
|
|
|
Patrick Hyldekær Janstrup |
2013 |
1369AC |
|
45.88 |
|
|
|
|
45.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villum Højfeldt |
2014 |
1411AB |
|
44.02 |
|
|
|
|
1:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Korger |
2012 |
1275AL |
|
47.35 |
|
|
|
|
2:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Hegelund Lyhne- Knudsen |
2011 |
1197AN |
|
42.86 |
|
|
|
|
3:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jørgens Sprintere |
13 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
1023AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
1083AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Denholt |
2010 |
1061AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
1127AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2023 15:30:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 15:35.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|