Tulokset Tonttu-uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 25m Vapaauinti Naiset 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flóra Jolsvai |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Kilk |
2012 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
17.30 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnessa Kirjanen |
2012 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
17.39 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liisbeth Osula |
2012 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
17.93 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
EMMA Walther |
2012 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
19.05 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilja Pellinen |
2015 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
30.18 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 25m Vapaauinti Naiset 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iida Pahkala |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
14.61 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
14.64 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
14.91 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
15.46 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Inka Kajander |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
15.54 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Keona Avae |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
15.96 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Camilla Marianna Råman |
2010 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
16.21 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iida Leimukoski |
2010 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
16.63 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Elisabeth Ots |
2010 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
16.69 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
17.02 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lilja Sorsa |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
17.29 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eve Huovila |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
17.87 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Stenström |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
18.70 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elina Haltia |
2010 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
19.03 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 25m Vapaauinti Naiset 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Hakanen |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Sunnarborg |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
15.18 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oona Ahola-Luttila |
2008 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
15.84 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Westerlund |
2009 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
15.95 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
16.92 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Kettunen |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
17.76 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Honkanen |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
18.38 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 25m Vapaauinti Naiset 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eevi Hirsi |
2007 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
14.39 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
14.51 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nea Mäkelä |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
14.77 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linn Nickels |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
15.91 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pinja Kaisla |
1998 |
Tuusulan Uimaseura ry |
-.-- |
|
16.78 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patrisia Kaisla |
1998 |
Kuopion Uimaseura |
-.-- |
|
20.25 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Vainio |
2007 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
20.76 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 11.09.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 25m Vapaauinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaur Jakob Port |
2012 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Santeri Heinikoski |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
16.45 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl-Oskar Ventmann |
2012 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
20.03 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Atte Savolainen |
2014 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
22.41 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 25m Vapaauinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Juusela |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caius Dufva |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
15.78 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kivi Hakkarainen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
16.59 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Atle Rekola |
2010 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
18.06 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 25m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otso Jalli |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
12.99 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
13.91 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Kaisto |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
14.07 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskari Olin |
2009 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
18.06 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 25m Vapaauinti Miehet 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Onni Järvinen |
2002 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
11.96 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaspar Ragnar Markus Varik |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
12.61 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
12.90 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
12.94 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henri Erlund |
2003 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
13.05 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 11.14.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Sekauinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
1:14.12 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iida Pahkala |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
1:15.59 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:19.97 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
1:23.46 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
1:28.12 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:35.12 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Riia Koskela |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:36.32 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siina Savolainen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
1:41.12 |
+27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
1:42.93 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Camilla Marianna Råman |
2010 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:43.07 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iiris Uusitalo |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:44.53 |
+31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viivi Sivonen |
2010 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:46.68 |
+33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
EMMA Walther |
2012 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:46.73 |
+33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilja Ahvenlampi |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:50.05 |
+36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sohvi Rinne |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
1:55.58 |
+42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Milla Anna Jauhonen |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Sekauinti Naiset 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stella Lahtinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Tikkanen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:20.91 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Wuoristo |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:21.89 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:24.98 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:26.49 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pikka Rissanen |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:31.27 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Heinonen |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:36.53 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Westerlund |
2009 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:37.76 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Weckström |
2008 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:46.60 |
+26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Sartiala |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:54.06 |
+34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veera Honkanen |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku |
|
|
|
|
- |
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Enemmän kuin yksi perhosuinnin potku ennen 1. rintauinnin potkua |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Sekauinti Naiset 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teela Saarentaus |
2007 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Hakala |
2004 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:14.60 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aava Aula |
2004 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:15.71 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Fallström |
2007 |
Valkeakosken Uimaseura |
-.-- |
|
1:16.49 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Matilainen |
2006 |
Valkeakosken Uimaseura |
-.-- |
|
1:17.45 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Salonsaari |
2007 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:20.78 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Haavisto |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
1:22.81 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anni Luhtanen |
2007 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:28.35 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Ryynänen |
2007 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:35.10 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Patrisia Kaisla |
1998 |
Kuopion Uimaseura |
-.-- |
|
2:00.58 |
+46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 11.37.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Sekauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
1:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:21.68 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Juusela |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:23.58 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:27.87 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amos Eriksson |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:28.66 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:29.66 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas von Boehm |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:40.53 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Lehtimäki |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:50.57 |
+29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joonas Sovasto |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:53.49 |
+31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrik Lehtimäki |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Matias Nieminen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Sekauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karmo Saarma |
2008 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
1:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:31.53 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:33.10 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sisu Iivari Venetjoki |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:33.93 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matti Ruotsalainen |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:36.10 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Sekauinti Miehet 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vili Sakko |
2007 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
1:10.86 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matias Pontalti |
2007 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:12.43 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tommi Myllynen |
2004 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
1:12.55 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
1:16.74 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veijo Tolonen |
1967 |
Tuusulan Uimaseura ry |
-.-- |
|
1:16.83 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henri Piipponen |
2005 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:17.91 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sami Tolonen |
2006 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
1:20.04 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bruno Aleksanteri Patrakka |
2005 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:20.27 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niilo Kommeri |
2007 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 11.51.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Vapaauinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
34.28 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flóra Jolsvai |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
34.49 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida Leimukoski |
2010 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
36.24 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Elisabeth Ots |
2010 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
36.60 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
37.77 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Meri Koskipää |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
37.91 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilja Ahvenlampi |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
40.15 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnessa Kirjanen |
2012 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
40.21 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iiris Uusitalo |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
40.55 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Stenström |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
40.87 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helmi Vuorinen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
43.05 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Valtanen |
2014 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
43.45 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iida Kinnunen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
44.27 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elina Haltia |
2010 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
46.49 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iisa Antila |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
48.43 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amanda Fagerström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
51.93 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Riia Koskela |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Vapaauinti Naiset 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Kahlos |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
30.69 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
31.08 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Hakanen |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
31.30 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
31.34 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
31.81 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilona Sauliala |
2008 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
31.91 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
32.17 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Janely Poppy Liiva |
2009 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
32.19 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lili Galambosi |
2009 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
32.25 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ada Sunnarborg |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
33.40 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Inka Vihreäpuu |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
33.49 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Chukhlebova |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
33.75 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sarah Perasath |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
33.88 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Nummela |
2008 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
34.72 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lumi Lintula |
2008 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
34.92 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oona Ahola-Luttila |
2008 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
36.03 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liine Raantse |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
36.60 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elsa Kettunen |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
40.98 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Vapaauinti Naiset 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eevi Hirsi |
2007 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teela Saarentaus |
2007 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
29.46 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Westerholm |
2007 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
29.94 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
30.72 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iina Vänttinen |
2006 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
31.34 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
32.17 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Haavisto |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
32.77 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nea Mäkelä |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
33.53 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Lehtilä |
2006 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
36.88 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Vainio |
2007 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
44.32 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Vapaauinti Naiset 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
31.22 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Terävä |
2005 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
31.79 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pinja Kaisla |
1998 |
Tuusulan Uimaseura ry |
-.-- |
|
36.70 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 11.59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 12.00.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Vapaauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
35.80 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Tikkanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
37.38 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaur Jakob Port |
2012 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
37.63 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaron Fabritius |
2010 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
38.66 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Atle Rekola |
2010 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
40.54 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Lehtimäki |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
41.01 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kevin Sjöberg |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
43.77 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joonas Sovasto |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
43.96 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
27.14 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otso Jalli |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
28.58 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
29.20 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niilo Kivelä |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
30.04 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
30.16 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johann Jurgen Hunerson |
2009 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
30.28 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Kaisto |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
30.51 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vili Aalto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
47.72 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sasu Koivunen |
2008 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Emil Mattila |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Vapaauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
26.93 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
27.91 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaspar Ragnar Markus Varik |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
28.62 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
28.93 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valter Nylund |
2006 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
29.32 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stepan Steblevskiy |
2007 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
32.19 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rihard Kiil |
2007 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
33.53 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauri Hänninen |
2007 |
Keravan Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Onni Järvinen |
2002 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
27.31 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henri Erlund |
2003 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
28.27 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Hu |
2002 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 12.09.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Vapaauinti Naiset Masters 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaarina Markkula |
1952 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Vapaauinti Naiset Masters 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maija Rutanen |
1969 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Vapaauinti Naiset Masters 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Laijoki |
1978 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sanna Anttila |
1979 |
Elite Uinti ry |
-.-- |
|
33.97 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taina Martikainen |
1978 |
Elite Uinti ry |
-.-- |
|
34.04 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eeva-Mari Karine-Galambosi |
1979 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
36.16 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Suvi-Tuulia Törönen |
1979 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
39.12 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niina Lehmusvirta |
1982 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
39.22 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 12.10.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Vapaauinti Miehet Masters 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veijo Tolonen |
1967 |
Tuusulan Uimaseura ry |
-.-- |
|
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Vapaauinti Miehet Masters 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jouni Leimukoski |
1979 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Vapaauinti Miehet Masters 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli Kaure |
1983 |
Elite Uinti ry |
-.-- |
|
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 12.11.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Rintauinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
1:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:25.02 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
1:28.11 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:29.56 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Pahkala |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
1:32.51 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Elo |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:34.63 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:38.59 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alissa Brohez |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:40.68 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:41.31 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:42.11 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Keona Avae |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
1:45.89 |
+24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Riia Koskela |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:46.88 |
+25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:48.20 |
+26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eve Ukkonen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:48.41 |
+26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Dogan |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:48.50 |
+26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Siina Savolainen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
1:48.70 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sanni Korpiola |
2010 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:49.27 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lilja Sorsa |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
1:52.09 |
+30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:52.25 |
+30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iida Kinnunen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:52.27 |
+30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:53.71 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Helmi Vuorinen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:57.37 |
+35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Jäntti |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:02.13 |
+40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
2:07.94 |
+46.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sohvi Rinne |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
2:11.89 |
+50.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Enemmän kuin yksi perhosuinnin potku ennen 1. rintauinnin potkua |
|
|
|
|
- |
|
Stella Vilkman |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Enemmän kuin yksi perhosuinnin potku ennen 1. rintauinnin potkua |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Rintauinti Naiset 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:25.08 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
1:26.57 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Janely Poppy Liiva |
2009 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
1:30.71 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ilona Lehtonen |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
1:30.93 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Inka Vihreäpuu |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:33.42 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Heinonen |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:34.18 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leia Heinonen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:34.53 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peppi Stolt |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:34.61 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:35.31 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Rintauinti Naiset 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Fallström |
2007 |
Valkeakosken Uimaseura |
-.-- |
|
1:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
1:23.53 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:26.84 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Westerholm |
2007 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:28.29 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helmi Matilainen |
2006 |
Valkeakosken Uimaseura |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 12.28.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Rintauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ossi Härkönen |
2010 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
1:33.47 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amos Eriksson |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:35.40 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kivi Hakkarainen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:36.55 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:38.71 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Suominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:39.25 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leevi Heino |
2010 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:44.27 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:44.45 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kevin Sjöberg |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:58.27 |
+29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Rintauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luka Kyllönen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:44.64 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskari Olin |
2009 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä tai liikkeet eri horisontaalisessa tasossa |
|
|
|
|
- |
|
Kota Moriwaki |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Rintauinti Miehet 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tommi Myllynen |
2004 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
1:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
1:28.23 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stepan Steblevskiy |
2007 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:40.04 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauri Hänninen |
2007 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 12.37.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Selkäuinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.79 |
|
34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.71 |
|
35.59 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inka Kajander |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.84 |
|
39.76 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.78 |
|
41.03 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Flóra Jolsvai |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.77 |
|
43.68 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Kilk |
2012 |
RAM Tallin |
+0.32 |
|
44.02 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liisbeth Osula |
2012 |
RAM Tallin |
+0.86 |
|
46.01 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eve Huovila |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.79 |
|
46.80 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.83 |
|
48.39 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Stenström |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+1.17 |
|
50.52 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+1.45 |
|
50.55 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iiris Sorsa |
2013 |
Uimaseura Aquila |
+1.08 |
|
51.77 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sanni Asikainen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
+0.77 |
|
54.63 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Milla Anna Jauhonen |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.77 |
|
55.40 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Fagerström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+0.79 |
|
1:02.77 |
+28.33 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iisa Antila |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+1.26 |
|
1:03.27 |
+28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Selkäuinti Naiset 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.83 |
|
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.66 |
|
35.55 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.86 |
|
36.30 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lili Galambosi |
2009 |
Keravan Uimarit |
+0.85 |
|
37.75 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.62 |
|
38.33 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Chukhlebova |
2008 |
Haminan Uimaseura |
+0.77 |
|
38.87 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ursula Tamminen |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.76 |
|
40.29 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Nummela |
2008 |
Nummelan Kisaajat |
+0.78 |
|
40.56 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pikka Rissanen |
2009 |
HTU Stadi |
+0.82 |
|
41.29 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Kettunen |
2009 |
HTU Stadi |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Selkäuinti Naiset 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.89 |
|
37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
+0.87 |
|
38.25 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linn Nickels |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.94 |
|
40.73 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Ryynänen |
2007 |
HTU Stadi |
+0.85 |
|
44.32 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 12.47.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Selkäuinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.68 |
|
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.82 |
|
39.68 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
40.62 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Usmi |
2012 |
Simmis Wanda ry |
+0.87 |
|
40.70 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.92 |
|
41.82 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaron Fabritius |
2010 |
Octopus Lohja |
+0.90 |
|
47.36 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.70 |
|
48.41 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matias Nieminen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.97 |
|
50.83 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl-Oskar Ventmann |
2012 |
RAM Tallin |
+0.86 |
|
53.33 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Atte Savolainen |
2014 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Lukas Makauskas |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Selkäuinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caro reponen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
+0.84 |
|
33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otso Jalli |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.85 |
|
34.25 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niilo Kivelä |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.77 |
|
37.05 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaius Kankainen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.74 |
|
38.65 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
39.30 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
41.64 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.90 |
|
44.53 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sisu Iivari Venetjoki |
2009 |
HTU Stadi |
+0.91 |
|
44.56 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vili Aalto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+1.03 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Selkäuinti Miehet 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaspar Ragnar Markus Varik |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.72 |
|
34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valter Nylund |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.91 |
|
35.20 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sami Tolonen |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.74 |
|
41.09 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 12.53.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Selkäuinti Naiset Masters 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Laijoki |
1978 |
Keravan Uimarit |
+0.75 |
|
38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Taina Martikainen |
1978 |
Elite Uinti ry |
+0.88 |
|
39.91 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niina Lehmusvirta |
1982 |
Keravan Uimarit |
+0.94 |
|
58.79 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 12.55.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Selkäuinti Miehet Masters 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veijo Tolonen |
1967 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.88 |
|
35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Selkäuinti Miehet Masters 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jouni Leimukoski |
1979 |
Octopus Lohja |
+0.81 |
|
32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 12.57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 12.58.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m Sekauinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Elo |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
3:10.20 |
+30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flóra Jolsvai |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
3:14.82 |
+34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
3:32.39 |
+52.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alissa Brohez |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Meri Koskipää |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 13.08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m Sekauinti Naiset 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Kahlos |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
2:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
2:47.17 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Tikkanen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
2:58.94 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leia Heinonen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
3:02.60 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Nummela |
2008 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
3:27.51 |
+47.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Paavonen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Enemmän kuin yksi perhosuinnin potku ennen 1. rintauinnin potkua |
|
|
|
|
- |
|
Siiri Rossi |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Ada Sunnarborg |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön/käännöksen jälk.) |
|
|
|
|
- |
|
Helmi Onkamo |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 13.08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m Sekauinti Naiset 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aava Aula |
2004 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
2:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
2:59.96 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 13.08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 13.08.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 200m Sekauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
2:47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
2:55.67 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Savolainen |
2010 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
3:03.77 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Juusela |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
3:06.05 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Vinogradoff |
2010 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
3:14.03 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amos Eriksson |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
3:17.10 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
3:18.78 |
+30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kivi Hakkarainen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
3:20.52 |
+32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Suominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön/käännöksen jälk.) |
|
|
|
|
- |
|
Lukas Makauskas |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 13.24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 200m Sekauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sasu Koivunen |
2008 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
2:49.03 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:49.99 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
2:55.17 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karmo Saarma |
2008 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
3:03.77 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Mattila |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
3:10.58 |
+36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ruu Marjola |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 13.24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 200m Sekauinti Miehet 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rihard Kiil |
2007 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut käsivedon päätyttyä |
|
|
|
|
- |
|
Lauri Hänninen |
2007 |
Keravan Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 13.24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 13.25.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m Vapaauinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
1:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dasha Popik |
2010 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:07.50 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
1:10.00 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:10.37 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:11.30 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
1:12.57 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
1:13.78 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Inka Kajander |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
1:14.04 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:14.53 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Winqvist |
2010 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:16.75 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
1:17.30 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Keona Avae |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
1:19.57 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eve Ukkonen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:20.08 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:20.48 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kaisa Kyhälä |
2010 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:22.68 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iida Leimukoski |
2010 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
1:23.09 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eve Huovila |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:23.38 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:23.81 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:25.28 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Stella Vilkman |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:28.58 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Stenström |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:28.93 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jarina Hovén |
2011 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:29.58 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Viivi Sivonen |
2010 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:31.00 |
+25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Siina Savolainen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
1:31.72 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Margarita Tervo |
2010 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:32.72 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofia Dogan |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:32.89 |
+27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kerttu Apunen |
2011 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:36.36 |
+30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofia Valtanen |
2014 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:39.58 |
+34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sara Badran |
2010 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:39.74 |
+34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Milla Anna Jauhonen |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
1:50.72 |
+45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Iiris Sorsa |
2013 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:51.18 |
+45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Iisa Antila |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:52.41 |
+46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Camilla Marianna Råman |
2010 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 14.21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m Vapaauinti Naiset 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Hakanen |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
1:07.22 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
1:07.94 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:08.39 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siiri Tapaninen |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:10.10 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Janely Poppy Liiva |
2009 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
1:11.12 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pipsa Männistö |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:12.63 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Inka Vihreäpuu |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:16.41 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pikka Rissanen |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:19.29 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oona Ahola-Luttila |
2008 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
1:21.33 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilma Heinonen |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:23.10 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
1:23.87 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aino Weckström |
2008 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:28.55 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Sartiala |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:36.44 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 14.21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m Vapaauinti Naiset 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eevi Hirsi |
2007 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iina Vänttinen |
2006 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:08.35 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:08.77 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:10.41 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:10.96 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Holmila |
2005 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:14.46 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linn Nickels |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
1:15.50 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nea Mäkelä |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
1:15.91 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Luhtanen |
2007 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:16.08 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Ryynänen |
2007 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:19.47 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Suvi-Tuulia Törönen |
1979 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
1:29.74 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Lehtilä |
2006 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ei lähtenyt uintiin |
|
|
|
|
- |
|
Alma Westerholm |
2007 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 14.21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 14.23.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 100m Vapaauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
1:09.64 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:10.63 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
1:14.29 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Santeri Heinikoski |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
-.-- |
|
1:17.27 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aapo Tikkanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:18.82 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Usmi |
2012 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:19.44 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matias Nieminen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
1:24.92 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Heino |
2010 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:29.93 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Atle Rekola |
2010 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:34.38 |
+27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
1:36.18 |
+29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Patrik Lehtimäki |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:39.24 |
+32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 14.39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 100m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Kervinen |
2008 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
59.77 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:02.74 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Topias Heikkinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:02.97 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:05.53 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toni Lehikoinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:08.79 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaius Kankainen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:11.18 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
1:14.69 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sisu Iivari Venetjoki |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:18.03 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Roope Pirhonen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:19.21 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matti Ruotsalainen |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:23.66 |
+24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luka Kyllönen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:29.06 |
+29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gabriel Tervo |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:33.33 |
+33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kota Moriwaki |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jalo Rakemaa |
2008 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 14.39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 100m Vapaauinti Miehet 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
58.45 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sampo Rahikainen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
|
58.56 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
59.57 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vili Sakko |
2007 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
1:02.17 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tommi Myllynen |
2004 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
1:02.24 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henri Erlund |
2003 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
1:03.40 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sami Tolonen |
2006 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
1:05.60 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valter Nylund |
2006 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
1:05.68 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
1:07.12 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bruno Aleksanteri Patrakka |
2005 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
1:10.70 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Onni Järvinen |
2002 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niilo Kommeri |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 14.39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 14.39.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Rintauinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
39.24 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
39.61 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
41.32 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Pahkala |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
41.78 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
45.06 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
45.52 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Varpu Sola |
2012 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
49.87 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liisbeth Osula |
2012 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
51.07 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lilja Sorsa |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
52.72 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
EMMA Walther |
2012 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
53.02 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enni Harjanne |
2012 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
54.12 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Jäntti |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
57.30 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Valtanen |
2014 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
58.73 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sanni Asikainen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
1:00.83 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iiris Sorsa |
2013 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:02.46 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meri Koskipää |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Elina Haltia |
2010 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 14.47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Rintauinti Naiset 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
39.32 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lili Galambosi |
2009 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
40.92 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilona Lehtonen |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
41.58 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peppi Stolt |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
43.43 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Sauliala |
2008 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
43.50 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
43.74 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Chukhlebova |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
45.15 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Nummela |
2008 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
47.88 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Weckström |
2008 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
54.18 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Sartiala |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
58.71 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veera Honkanen |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
58.90 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ei lähtenyt uintiin |
|
|
|
|
- |
|
Sarah Perasath |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 14.47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Rintauinti Naiset 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
38.07 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Hakala |
2004 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
38.17 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
39.65 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Vainio |
2007 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
57.88 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 14.47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 14.47.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Rintauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kivi Hakkarainen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amos Eriksson |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
44.03 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
44.11 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
44.29 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caius Dufva |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
50.47 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrik Lehtimäki |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
56.61 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noel Andersson |
2011 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Santeri Heinikoski |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 14.56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Rintauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otso Jalli |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
50.42 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vili Aalto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
53.25 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Olin |
2009 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
58.68 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matti Ruotsalainen |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 14.56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Rintauinti Miehet 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tommi Myllynen |
2004 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
35.53 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaspar Ragnar Markus Varik |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
36.74 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 14.56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 14.57.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Rintauinti Naiset Masters 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaarina Markkula |
1952 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 14.57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Rintauinti Naiset Masters 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maija Rutanen |
1969 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 14.57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Rintauinti Naiset Masters 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sanna Anttila |
1979 |
Elite Uinti ry |
-.-- |
|
45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Laijoki |
1978 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
46.93 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niina Lehmusvirta |
1982 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
51.44 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 14.57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 14.58.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Selkäuinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.79 |
|
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.70 |
|
1:16.85 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dasha Popik |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.90 |
|
1:22.94 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.83 |
|
1:24.40 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.85 |
|
1:25.00 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+1.03 |
|
1:30.54 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
+0.86 |
|
1:31.22 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.76 |
|
1:31.35 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alissa Brohez |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.80 |
|
1:31.36 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sanni Korpiola |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.85 |
|
1:35.17 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iiris Uusitalo |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.99 |
|
1:38.76 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Siina Savolainen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.99 |
|
1:40.87 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Dogan |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+0.73 |
|
1:41.02 |
+27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sarah Kilk |
2012 |
RAM Tallin |
+0.76 |
|
1:41.21 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilja Ahvenlampi |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.77 |
|
1:42.31 |
+28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+1.30 |
|
1:44.96 |
+30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sohvi Rinne |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.83 |
|
1:48.29 |
+34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Margarita Tervo |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.94 |
|
1:48.94 |
+34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iida Kinnunen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.99 |
|
1:53.42 |
+39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+1.29 |
|
1:55.11 |
+41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amanda Fagerström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+0.83 |
|
2:11.36 |
+57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Selkäuinti Naiset 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
1:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.66 |
|
1:16.54 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Hakanen |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.82 |
|
1:19.05 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ursula Tamminen |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
1:24.60 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liine Raantse |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.74 |
|
1:24.97 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Westerlund |
2009 |
Uimaseura Aquila |
+0.56 |
|
1:33.83 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peppi Stolt |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.91 |
|
1:34.63 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ada Sunnarborg |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+1.03 |
|
1:39.31 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Selkäuinti Naiset 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lumi Öller |
2006 |
Helsingin Uimarit |
+0.77 |
|
1:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+1.05 |
|
1:20.43 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 15.08.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Selkäuinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.85 |
|
1:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
1:24.37 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Juusela |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
|
1:26.15 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.93 |
|
1:29.43 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kevin Sjöberg |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.94 |
|
1:55.23 |
+38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonas Sovasto |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+1.07 |
|
1:59.62 |
+42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Savolainen |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Selkäuinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
|
1:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caro reponen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
+0.85 |
|
1:15.38 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.85 |
|
1:18.82 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
|
1:19.59 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toni Lehikoinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.91 |
|
1:25.04 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
1:25.68 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
1:30.82 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kota Moriwaki |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Selkäuinti Miehet 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.87 |
|
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sampo Rahikainen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.69 |
|
1:13.38 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 15.18.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Vapaauinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
2:34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
2:40.62 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inka Kajander |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
2:40.94 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Keona Avae |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
2:54.96 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Winqvist |
2010 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
2:55.22 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
3:06.57 |
+32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Enni Harjanne |
2012 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
3:10.87 |
+36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
3:15.98 |
+41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Varpu Sola |
2012 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
3:29.58 |
+55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Vapaauinti Naiset 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:29.39 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
2:33.25 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Tapaninen |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
2:38.25 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ilona Lehtonen |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
2:42.35 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siiri Paavonen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
2:55.09 |
+30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siiri Rossi |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
3:11.85 |
+46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helmi Onkamo |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Vapaauinti Naiset 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
2:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Holmila |
2005 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
2:41.27 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 15.44.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Vapaauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
2:37.25 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Vinogradoff |
2010 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
2:51.58 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:51.95 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Tikkanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:53.26 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Usmi |
2012 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:53.54 |
+25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas von Boehm |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
3:13.56 |
+45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noel Andersson |
2011 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
3:30.51 |
+1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Lehtimäki |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
3:31.88 |
+1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Kervinen |
2008 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
2:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sasu Koivunen |
2008 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
2:15.68 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roope Pirhonen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
2:57.87 |
+42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ruu Marjola |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
3:06.54 |
+51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jalo Rakemaa |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Vapaauinti Miehet 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matias Pontalti |
2007 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
2:15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 15.45.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Perhosuinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
34.32 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
35.21 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
35.51 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
35.54 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
35.86 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
37.19 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
37.47 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
37.86 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilda Elo |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
39.37 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
40.52 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Elisabeth Ots |
2010 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
42.35 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
43.69 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stella Vilkman |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
44.04 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
44.65 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alissa Brohez |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
45.22 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Agnessa Kirjanen |
2012 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
45.81 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lilja Sorsa |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
51.07 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viivi Sivonen |
2010 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
52.01 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Perhosuinti Naiset 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Kahlos |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
34.52 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Tikkanen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
34.99 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
35.32 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Wuoristo |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
35.91 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lumi Lintula |
2008 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
37.97 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liine Raantse |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
38.20 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Nummela |
2008 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
38.68 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
41.27 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pipsa Männistö |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
41.71 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lotta Westerlund |
2009 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
46.91 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Perhosuinti Naiset 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eevi Hirsi |
2007 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
32.14 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
32.40 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silja Salonsaari |
2007 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
33.61 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
33.66 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Haavisto |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
34.00 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
34.33 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Terävä |
2005 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
34.45 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
35.45 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Westerholm |
2007 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
35.50 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linn Nickels |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
36.02 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anni Luhtanen |
2007 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
39.45 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nea Mäkelä |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
40.00 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 15.56.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 50m Perhosuinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
37.87 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
39.34 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
40.29 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
42.13 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas von Boehm |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
47.53 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
55.36 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Makauskas |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 16.00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 50m Perhosuinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Kervinen |
2008 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Topias Heikkinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
31.89 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otso Jalli |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
32.22 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caro reponen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
34.21 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johann Jurgen Hunerson |
2009 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
34.22 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 16.00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 50m Perhosuinti Miehet 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sampo Rahikainen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
|
28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
30.23 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaspar Ragnar Markus Varik |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
30.38 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henri Erlund |
2003 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
31.59 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
34.55 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henri Piipponen |
2005 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
35.74 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 16.00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 16.00.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 50m Perhosuinti Naiset Masters 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaarina Markkula |
1952 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 16.01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 50m Perhosuinti Naiset Masters 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Laijoki |
1978 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sanna Anttila |
1979 |
Elite Uinti ry |
-.-- |
|
39.91 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niina Lehmusvirta |
1982 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
|
49.93 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 16.01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 16.02.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Perhosuinti Miehet Masters 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli Kaure |
1983 |
Elite Uinti ry |
-.-- |
|
39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 16.02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 16.03.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 4x50m Medley Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Simmis Wanda IKM1 |
16 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Pravin Perasath |
2008 |
08A109 |
+0.68 |
29.14 |
|
|
|
|
29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Noora Glasin |
2006 |
06A441 |
-.-- |
37.28 |
|
|
|
|
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Venla Salminen |
2010 |
10A469 |
-.-- |
31.19 |
|
|
|
|
1:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Valtanen |
2007 |
07A069 |
-.-- |
25.94 |
|
|
|
|
2:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gladius 1 |
15 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
2:10.03 |
+6.48 |
|
|
|
|
Ava Herranen |
2009 |
09A299 |
+0.77 |
33.90 |
|
|
|
|
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Kahlos |
2008 |
08A595 |
-.-- |
37.71 |
|
|
|
|
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaspar Ragnar Markus Varik |
2007 |
07A748 |
-.-- |
31.24 |
|
|
|
|
1:42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otso Jalli |
2008 |
08A724 |
-.-- |
27.18 |
|
|
|
|
2:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simmis Wanda IKM2 |
14 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:11.65 |
+8.10 |
|
|
|
|
Otso Tuisku |
2008 |
08A788 |
+0.74 |
33.65 |
|
|
|
|
33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Saimi Oksanen |
2009 |
09A902 |
-.-- |
37.16 |
|
|
|
|
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
08A150 |
-.-- |
29.39 |
|
|
|
|
1:40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
09A214 |
-.-- |
31.45 |
|
|
|
|
2:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HU Petteri Punakuonot |
15 |
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
2:18.91 |
+15.36 |
|
|
|
|
Leo Savolainen |
2010 |
10B157 |
+0.88 |
36.01 |
|
|
|
|
36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teela Saarentaus |
2007 |
07A070 |
-.-- |
35.88 |
|
|
|
|
1:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Wuoristo |
2009 |
09A914 |
-.-- |
36.78 |
|
|
|
|
1:48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Kaisto |
2009 |
09A491 |
-.-- |
30.24 |
|
|
|
|
2:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HU Joulupukit |
17 |
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
2:20.97 |
+17.42 |
|
|
|
|
Lumi Öller |
2006 |
06A074 |
+0.84 |
37.53 |
|
|
|
|
37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Henri Piipponen |
2005 |
05A848 |
-.-- |
36.74 |
|
|
|
|
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruno Aleksanteri Patrakka |
2005 |
05A525 |
-.-- |
34.79 |
|
|
|
|
1:49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilona Sauliala |
2008 |
08A114 |
-.-- |
31.91 |
|
|
|
|
2:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nurmijärven Uinti Nuoret |
18 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
2:22.45 |
+18.90 |
|
|
|
|
Ursula Tamminen |
2008 |
08A467 |
+0.84 |
39.98 |
|
|
|
|
39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommi Myllynen |
2004 |
04A685 |
-.-- |
36.07 |
|
|
|
|
1:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nea Mäkelä |
2006 |
06B126 |
-.-- |
38.54 |
|
|
|
|
1:54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gleb Burakov |
2007 |
07B159 |
-.-- |
27.86 |
|
|
|
|
2:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HU Joulutortut |
18 |
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
2:23.91 |
+20.36 |
|
|
|
|
Siiri Paavonen |
2008 |
08A407 |
+0.85 |
43.54 |
|
|
|
|
43.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Jere Pasanen |
2008 |
08A331 |
-.-- |
36.12 |
|
|
|
|
1:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niilo Kivelä |
2009 |
09A728 |
-.-- |
34.79 |
|
|
|
|
1:54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aava Aula |
2004 |
04A128 |
-.-- |
29.46 |
|
|
|
|
2:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gladius 2 |
13 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
2:24.69 |
+21.14 |
|
|
|
|
Iida Pahkala |
2010 |
10A139 |
+0.92 |
35.83 |
|
|
|
|
35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aida Herranen |
2011 |
11A212 |
-.-- |
38.79 |
|
|
|
|
1:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
09A827 |
-.-- |
33.14 |
|
|
|
|
1:47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Nieminen |
2010 |
10A632 |
-.-- |
36.93 |
|
|
|
|
2:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
HU Lumiukot |
17 |
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
2:25.36 |
+21.81 |
|
|
|
|
Ronja Terävä |
2005 |
05A658 |
+0.90 |
37.18 |
|
|
|
|
37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Heinonen |
2009 |
09A090 |
|
44.42 |
|
|
|
|
1:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Pontalti |
2007 |
07B037 |
-.-- |
29.99 |
|
|
|
|
1:51.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Mattila |
2009 |
09A600 |
-.-- |
33.77 |
|
|
|
|
2:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
HU Piparkakut |
15 |
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
2:28.88 |
+25.33 |
|
|
|
|
Silja Salonsaari |
2007 |
07A778 |
+0.83 |
37.77 |
|
|
|
|
37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Topias Heikkinen |
2009 |
09A300 |
-.-- |
38.53 |
|
|
|
|
1:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roope Pirhonen |
2009 |
09A625 |
-.-- |
37.58 |
|
|
|
|
1:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Lumi Lintula |
2008 |
08A511 |
-.-- |
35.00 |
|
|
|
|
2:28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simmis Wanda R1 |
12 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:29.56 |
+26.01 |
|
|
|
|
Emilia Lindroos |
2011 |
11A075 |
+0.70 |
40.70 |
|
|
|
|
40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nilla Hagelin |
2010 |
10A151 |
-.-- |
41.31 |
|
|
|
|
1:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Venla Kiviaho |
2011 |
11A522 |
|
37.26 |
|
|
|
|
1:59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roope Tikkanen |
2010 |
10A134 |
-.-- |
30.29 |
|
|
|
|
2:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
HU Joulutähdet |
13 |
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
2:30.00 |
+26.45 |
|
|
|
|
Dasha Popik |
2010 |
10A209 |
+0.74 |
37.27 |
|
|
|
|
37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaius Kankainen |
2009 |
09A511 |
-.-- |
43.36 |
|
|
|
|
1:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Vinogradoff |
2010 |
10A082 |
-.-- |
36.98 |
|
|
|
|
1:57.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Pipsa Männistö |
2009 |
09A198 |
-.-- |
32.39 |
|
|
|
|
2:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simmis Wanda R2 |
12 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:41.60 |
+38.05 |
|
|
|
|
Oskar Usmi |
2012 |
12A015 |
+0.76 |
41.69 |
|
|
|
|
41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenna Suomela |
2012 |
12A053 |
-.-- |
45.47 |
|
|
|
|
1:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Usmi |
2010 |
10A238 |
-.-- |
37.88 |
|
|
|
|
2:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aapo Tikkanen |
2012 |
12A028 |
-.-- |
36.56 |
|
|
|
|
2:41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Uimaseura Aquila j´Joukkue 2 |
12 |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
2:44.93 |
+41.38 |
|
|
|
|
Eve Huovila |
2011 |
11A187 |
+0.84 |
46.16 |
|
|
|
|
46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilona Gummerus |
2011 |
11A510 |
-.-- |
46.45 |
|
|
|
|
1:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Artem Sazonov |
2011 |
11A791 |
-.-- |
40.18 |
|
|
|
|
2:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
10A443 |
-.-- |
32.14 |
|
|
|
|
2:44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simmis Wanda R3 |
11 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:46.89 |
+43.34 |
|
|
|
|
Aaron Helander |
2011 |
11A215 |
+0.76 |
40.29 |
|
|
|
|
40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Karpov |
2011 |
11A526 |
-.-- |
50.05 |
|
|
|
|
1:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Auranen |
2011 |
11A091 |
-.-- |
38.78 |
|
|
|
|
2:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hakala |
2011 |
11A191 |
-.-- |
37.77 |
|
|
|
|
2:46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Uimaseura Aquila |
17 |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Caius Dufva |
2010 |
10A441 |
+0.69 |
41.45 |
|
|
|
|
41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Stenström |
2010 |
10A461 |
-.-- |
55.33 |
|
|
|
|
1:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Westerlund |
2009 |
09A820 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
05A606 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gladius 3 |
14 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Liine Raantse |
2008 |
08A344 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kevin van Rooij |
2010 |
10B322 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maia Jauhonen |
2010 |
10A671 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Nieminen |
2010 |
10A632 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 16.15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 16.15.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|