Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
327 |
1:30.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.03 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.81 |
253 |
1:38.58 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.63 |
(+5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.61 |
252 |
1:38.63 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.92 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.82 |
247 |
1:39.28 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.13 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
238 |
1:40.59 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.41 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Loft Kølbæk |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.92 |
185 |
1:49.25 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.11 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Celina Marie Bach |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
175 |
1:51.36 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.80 |
(-8.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Nordtorp |
2011 |
DGI Fyn |
+0.95 |
145 |
1:58.69 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.31 |
(-18.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Guste Kristopaityte |
2012 |
DGI Fyn |
+0.92 |
142 |
1:59.39 |
+28.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.01 |
(-11.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nina Nielsen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.99 |
104 |
2:12.32 |
+41.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.78 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dicte Johanne Borresen |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
103 |
2:12.65 |
+42.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.93 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniella Kant Bjerregaard |
2011 |
DGI Nordjylland |
|
81 |
2:23.67 |
+53.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.11 |
(-8.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:37:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.68 |
418 |
1:23.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.43 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.85 |
409 |
1:23.99 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.73 |
(+6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.82 |
374 |
1:26.53 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
340 |
1:29.32 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.43 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.83 |
323 |
1:30.87 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.76 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Sonnichsesen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
309 |
1:32.22 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.71 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karen Marie værnskjold Hede |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.80 |
277 |
1:35.60 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.74 |
(-9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silke Jespersgaard |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.84 |
271 |
1:36.32 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.36 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Holm |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.81 |
271 |
1:36.36 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.03 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philippa Eriksen |
2010 |
DGI Fyn |
+0.83 |
268 |
1:36.64 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.31 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabell Feldballe Larsen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
264 |
1:37.11 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.95 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Camilla Søjberg |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
264 |
1:37.16 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.32 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kamma Bernt |
2010 |
DGI Fyn |
+0.87 |
260 |
1:37.64 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.70 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.95 |
246 |
1:39.40 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.09 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.83 |
244 |
1:39.70 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.42 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
225 |
1:42.41 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.09 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.92 |
223 |
1:42.81 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.92 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Runoberg Lind |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.94 |
219 |
1:43.31 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.46 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Jacobsen |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.96 |
210 |
1:44.91 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.33 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Thiel |
2010 |
DGI Fyn |
+0.97 |
205 |
1:45.72 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.18 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Erika Strange Steenberg |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.88 |
203 |
1:45.94 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.70 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amalie Mink Ipsen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.89 |
200 |
1:46.55 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.96 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hanna Damsteegt |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.99 |
196 |
1:47.26 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.80 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mathilde Jakobsen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
192 |
1:47.92 |
+24.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.66 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.86 |
191 |
1:48.27 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.95 |
(+8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Agnes Thøfner |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.71 |
188 |
1:48.70 |
+25.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.36 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.79 |
187 |
1:49.04 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.46 |
(-7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sarah Diget Aamann |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.87 |
186 |
1:49.11 |
+25.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.35 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Agnes Henriksen |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.78 |
184 |
1:49.59 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.26 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.80 |
179 |
1:50.51 |
+27.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.65 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Klara Nonboe Beck |
2009 |
DGI Fyn |
+0.84 |
177 |
1:51.00 |
+27.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.83 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.75 |
164 |
1:53.88 |
+30.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.94 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lærke Nielsen |
2010 |
DGI Storstrømmen |
|
154 |
1:56.10 |
+32.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.43 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Kimmie Nielsen |
2009 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.97 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
- |
|
Freja Walther |
2009 |
DGI Fyn |
+0.96 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Gabrielle Kristopaityte |
2009 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:37:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
474 |
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.95 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Juel Dahl |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
460 |
1:20.78 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.84 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
DGI Fyn |
+0.77 |
444 |
1:21.69 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.78 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
439 |
1:22.05 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.87 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malou Callisen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
425 |
1:22.92 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.22 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
DGI Sydvest |
+0.74 |
402 |
1:24.49 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.64 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.82 |
398 |
1:24.74 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.42 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stina Elise Sørensen |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.81 |
395 |
1:24.99 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.35 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.76 |
388 |
1:25.47 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.01 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
384 |
1:25.77 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
376 |
1:26.33 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.53 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.66 |
348 |
1:28.60 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.55 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
344 |
1:28.93 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.35 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ane Walmar |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
334 |
1:29.82 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.43 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Aalto |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.66 |
314 |
1:31.66 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.05 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Tygesen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.90 |
308 |
1:32.31 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.71 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lærke Maria Schack |
2008 |
DGI Fyn |
+0.88 |
304 |
1:32.73 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.79 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.67 |
296 |
1:33.55 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.93 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lærke Henning |
2008 |
DGI Fyn |
+0.79 |
283 |
1:34.93 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.23 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.91 |
275 |
1:35.83 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.10 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Tinggaard Sørensen |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.80 |
262 |
1:37.43 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.42 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Bodil Sloth Nikolajsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.70 |
260 |
1:37.66 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.10 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alberte Soele |
2008 |
DGI Fyn |
+0.79 |
258 |
1:37.86 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.50 |
(-9.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julie Holmgaard Hansen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.74 |
253 |
1:38.51 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.21 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Kornum Jørgensen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
244 |
1:39.72 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.87 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.85 |
226 |
1:42.31 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.64 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.75 |
224 |
1:42.63 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.39 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Miriam Terp Lorentzen |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.73 |
211 |
1:44.62 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.94 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nynne Kongsfelt |
2007 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.85 |
209 |
1:45.02 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.05 |
(-9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Nissen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
|
205 |
1:45.69 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.40 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frederikke Gaedt |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.68 |
201 |
1:46.42 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.45 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.86 |
192 |
1:48.08 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.41 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vega Burgdorf |
2008 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:37:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.71 |
560 |
1:15.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.38 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Østergaard |
2004 |
DGI Sydvest |
+0.66 |
531 |
1:17.00 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.32 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Christensen |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.68 |
503 |
1:18.41 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Norgee Lauren Schmidt |
2006 |
DGI Sønderjylland |
+0.88 |
399 |
1:24.68 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.60 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malou Huss |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.66 |
393 |
1:25.08 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.49 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Mørup |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
298 |
1:33.31 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.30 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annika Elmstrøm Nielsen |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
282 |
1:35.07 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.70 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Langebæk |
2006 |
DGI Fyn |
+0.87 |
274 |
1:36.00 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.56 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Bolvig Christensen |
2006 |
DGI Fyn |
+0.89 |
199 |
1:46.69 |
+31.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.80 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ea Rosenkjær Bjørnholt |
2001 |
DGI Fyn |
+0.80 |
100 |
2:14.20 |
+58.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.05 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
DGI Nordjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:37:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 50 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Majbrit Ditlevsen |
1958 |
DGI Sydøstjylland |
|
149 |
1:57.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.03 |
(+9.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:37:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 15:37.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|