Resultater for DGI Landsmesterskaber 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.85 |
255 |
2:54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.46 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
DGI Storstrømmen |
+0.82 |
246 |
2:56.24 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.04 |
(-8.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin La Cour Fisker |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
238 |
2:58.14 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.23 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freya Nautrup Pedersen |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
214 |
3:04.59 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.41 |
(-12.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.81 |
198 |
3:09.40 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.78 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Hvid Christiansen |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.89 |
186 |
3:13.24 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.39 |
(-17.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Nordtorp |
2011 |
DGI Fyn |
+0.85 |
159 |
3:23.64 |
+29.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.54 |
(-6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
DGI Storstrømmen |
+0.77 |
119 |
3:44.25 |
+50.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.57 |
(+7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:22:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.66 |
422 |
2:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.65 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.77 |
408 |
2:28.82 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.33 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.63 |
403 |
2:29.48 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.03 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Holch Andersen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.70 |
371 |
2:33.56 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.55 |
(-8.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
339 |
2:38.22 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.36 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
338 |
2:38.42 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.05 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.85 |
330 |
2:39.75 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.40 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.92 |
326 |
2:40.36 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.13 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gry Ballin |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.74 |
325 |
2:40.55 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.45 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
321 |
2:41.26 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.46 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
320 |
2:41.31 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.36 |
(-10.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.89 |
294 |
2:46.07 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.31 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.81 |
287 |
2:47.36 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.99 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.86 |
248 |
2:55.66 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.95 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viola Bové |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
246 |
2:56.11 |
+28.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.72 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ines El Madihi |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
240 |
2:57.67 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.30 |
(-14.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.88 |
210 |
3:05.55 |
+38.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.57 |
(+6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva Krag |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.83 |
206 |
3:06.76 |
+39.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.69 |
(-28.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ditte Langelund Nielsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.82 |
205 |
3:07.13 |
+40.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.00 |
(-24.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Kaas |
2009 |
DGI Fyn |
+0.88 |
181 |
3:15.21 |
+48.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.18 |
(-9.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Pil Hvid Christiansen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
179 |
3:15.82 |
+48.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.96 |
(-10.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Munk |
2010 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.73 |
176 |
3:16.75 |
+49.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.41 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophie Ring |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
172 |
3:18.55 |
+51.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.03 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Jensen |
2010 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.25 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Tilde Nørvang Bisgaard |
2009 |
DGI Østjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:22:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
DGI Sydvest |
+0.71 |
564 |
2:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.95 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
515 |
2:17.76 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.92 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.78 |
491 |
2:19.90 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.59 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
DGI Fyn |
+0.74 |
415 |
2:27.97 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.93 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ane Walmar |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
410 |
2:28.61 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.03 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.67 |
402 |
2:29.57 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.83 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.82 |
401 |
2:29.69 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.54 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne Juel Dahl |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
398 |
2:30.12 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.02 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonna Boysen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.80 |
376 |
2:32.95 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.87 |
(-14.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.88 |
364 |
2:34.58 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.93 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louise Carlqvist |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
359 |
2:35.33 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.92 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
356 |
2:35.77 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.54 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Kornum Jørgensen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
323 |
2:40.93 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.68 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.71 |
316 |
2:41.98 |
+28.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.83 |
(-12.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.88 |
314 |
2:42.35 |
+28.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.04 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julie Holmgaard Hansen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.75 |
314 |
2:42.45 |
+28.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.61 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Guneva |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.79 |
313 |
2:42.51 |
+28.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.67 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Aalto |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.86 |
311 |
2:42.93 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.99 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.75 |
293 |
2:46.19 |
+32.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.32 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Helene Højlund Christiansen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.95 |
269 |
2:50.86 |
+37.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.70 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
250 |
2:55.13 |
+41.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.04 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Miriam Terp Lorentzen |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.76 |
250 |
2:55.29 |
+41.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.54 |
(+5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.95 |
215 |
3:04.22 |
+50.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.45 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Liva Jørgensen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.72 |
205 |
3:07.01 |
+53.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.29 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.79 |
202 |
3:08.13 |
+54.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.11 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.88 |
197 |
3:09.51 |
+55.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.70 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amalie Nerup Stegger |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.90 |
196 |
3:09.93 |
+56.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.55 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Silje Skannrup |
2008 |
DGI Fyn |
|
186 |
3:13.19 |
+59.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.75 |
(-37.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilija Sungailaite |
2008 |
DGI Fyn |
+0.99 |
128 |
3:39.03 |
+1:25.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.17 |
(-21.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Møller-Andersen |
2008 |
DGI Fyn |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:22:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Huss |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.66 |
438 |
2:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.13 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
DGI Sydøstjylland |
+0.80 |
401 |
2:29.63 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.71 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Kellenberger |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
383 |
2:32.01 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.01 |
(-14.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naja Kristiane Sørensen |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
317 |
2:41.89 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.17 |
(+8.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Rotbøl |
2003 |
DGI Østjylland |
+0.96 |
296 |
2:45.53 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.62 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Primdahl |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
DGI Nordjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:22:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Betina Vinther Hansen |
1983 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
304 |
2:44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.49 |
(+6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:22:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 10:22.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|