Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.85 |
255 |
2:54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.46 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
DGI Storstrømmen |
+0.82 |
246 |
2:56.24 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.04 |
(-8.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin La Cour Fisker |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
238 |
2:58.14 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.23 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freya Nautrup Pedersen |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
214 |
3:04.59 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.41 |
(-12.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.81 |
198 |
3:09.40 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.78 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Hvid Christiansen |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.89 |
186 |
3:13.24 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.39 |
(-17.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Nordtorp |
2011 |
DGI Fyn |
+0.85 |
159 |
3:23.64 |
+29.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.54 |
(-6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
DGI Storstrømmen |
+0.77 |
119 |
3:44.25 |
+50.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.57 |
(+7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:22:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.66 |
422 |
2:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.65 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.77 |
408 |
2:28.82 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.33 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.63 |
403 |
2:29.48 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.03 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Holch Andersen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.70 |
371 |
2:33.56 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.55 |
(-8.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
339 |
2:38.22 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.36 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
338 |
2:38.42 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.05 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.85 |
330 |
2:39.75 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.40 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.92 |
326 |
2:40.36 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.13 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gry Ballin |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.74 |
325 |
2:40.55 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.45 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
321 |
2:41.26 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.46 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
320 |
2:41.31 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.36 |
(-10.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.89 |
294 |
2:46.07 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.31 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.81 |
287 |
2:47.36 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.99 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.86 |
248 |
2:55.66 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.95 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viola Bové |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
246 |
2:56.11 |
+28.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.72 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ines El Madihi |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
240 |
2:57.67 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.30 |
(-14.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.88 |
210 |
3:05.55 |
+38.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.57 |
(+6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva Krag |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.83 |
206 |
3:06.76 |
+39.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.69 |
(-28.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ditte Langelund Nielsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.82 |
205 |
3:07.13 |
+40.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.00 |
(-24.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Kaas |
2009 |
DGI Fyn |
+0.88 |
181 |
3:15.21 |
+48.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.18 |
(-9.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Pil Hvid Christiansen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
179 |
3:15.82 |
+48.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.96 |
(-10.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Munk |
2010 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.73 |
176 |
3:16.75 |
+49.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.41 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophie Ring |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
172 |
3:18.55 |
+51.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.03 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Jensen |
2010 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.25 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Tilde Nørvang Bisgaard |
2009 |
DGI Østjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:22:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
DGI Sydvest |
+0.71 |
564 |
2:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.95 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
515 |
2:17.76 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.92 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.78 |
491 |
2:19.90 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.59 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
DGI Fyn |
+0.74 |
415 |
2:27.97 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.93 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ane Walmar |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
410 |
2:28.61 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.03 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.67 |
402 |
2:29.57 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.83 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.82 |
401 |
2:29.69 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.54 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne Juel Dahl |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
398 |
2:30.12 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.02 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonna Boysen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.80 |
376 |
2:32.95 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.87 |
(-14.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.88 |
364 |
2:34.58 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.93 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louise Carlqvist |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
359 |
2:35.33 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.92 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
356 |
2:35.77 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.54 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Kornum Jørgensen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
323 |
2:40.93 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.68 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.71 |
316 |
2:41.98 |
+28.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.83 |
(-12.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.88 |
314 |
2:42.35 |
+28.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.04 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julie Holmgaard Hansen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.75 |
314 |
2:42.45 |
+28.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.61 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Guneva |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.79 |
313 |
2:42.51 |
+28.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.67 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Aalto |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.86 |
311 |
2:42.93 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.99 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.75 |
293 |
2:46.19 |
+32.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.32 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Helene Højlund Christiansen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.95 |
269 |
2:50.86 |
+37.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.70 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
250 |
2:55.13 |
+41.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.04 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Miriam Terp Lorentzen |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.76 |
250 |
2:55.29 |
+41.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.54 |
(+5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.95 |
215 |
3:04.22 |
+50.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.45 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Liva Jørgensen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.72 |
205 |
3:07.01 |
+53.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.29 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.79 |
202 |
3:08.13 |
+54.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.11 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.88 |
197 |
3:09.51 |
+55.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.70 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amalie Nerup Stegger |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.90 |
196 |
3:09.93 |
+56.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.55 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Silje Skannrup |
2008 |
DGI Fyn |
|
186 |
3:13.19 |
+59.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.75 |
(-37.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilija Sungailaite |
2008 |
DGI Fyn |
+0.99 |
128 |
3:39.03 |
+1:25.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.17 |
(-21.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Møller-Andersen |
2008 |
DGI Fyn |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:22:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Huss |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.66 |
438 |
2:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.13 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
DGI Sydøstjylland |
+0.80 |
401 |
2:29.63 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.71 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Kellenberger |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
383 |
2:32.01 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.01 |
(-14.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naja Kristiane Sørensen |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
317 |
2:41.89 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.17 |
(+8.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Rotbøl |
2003 |
DGI Østjylland |
+0.96 |
296 |
2:45.53 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.62 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Primdahl |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
DGI Nordjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:22:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Betina Vinther Hansen |
1983 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
304 |
2:44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.49 |
(+6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:22:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 10:22.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
210 |
2:46.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.30 |
(-10.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:52:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
460 |
2:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.21 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
436 |
2:11.01 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.15 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Sallam |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.71 |
365 |
2:19.03 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.55 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.74 |
331 |
2:23.61 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.99 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Jensen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.66 |
294 |
2:29.28 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.94 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Galberg-Lund |
2010 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.68 |
289 |
2:30.16 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.42 |
(-10.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicolaj Bay Madsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.92 |
279 |
2:31.97 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.08 |
(-8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marius Oehlenschlæger Sto |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
246 |
2:38.48 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.44 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
243 |
2:39.10 |
+30.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.79 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.81 |
242 |
2:39.31 |
+30.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.92 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Casper Larsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.82 |
229 |
2:42.26 |
+33.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.95 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Emborg Lassen |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.76 |
220 |
2:44.56 |
+35.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.46 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Schou |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.74 |
216 |
2:45.56 |
+36.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.60 |
(-27.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noam Loft Koefoed |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
215 |
2:45.70 |
+37.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.46 |
(-11.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
209 |
2:47.36 |
+38.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.97 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noah Bruhn |
2009 |
DGI Fyn |
+0.72 |
201 |
2:49.58 |
+40.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.91 |
(-6.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Lysgaard |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
185 |
2:54.39 |
+45.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.30 |
(-15.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christian Kirk |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.86 |
178 |
2:56.61 |
+47.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.83 |
(-11.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frey Julius |
2010 |
DGI Fyn |
+0.88 |
152 |
3:06.11 |
+57.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.37 |
(-21.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Storm Møller Hellevik |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.87 |
144 |
3:09.48 |
+1:00.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.78 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Zune Lind |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
118 |
3:22.09 |
+1:13.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.02 |
(-9.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Simon Pio |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.67 |
116 |
3:23.62 |
+1:14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.33 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian N. Klausen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.37 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Carl Andersen |
2009 |
DGI Fyn |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:52:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
541 |
2:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.37 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
DGI Storstrømmen |
+0.77 |
452 |
2:09.44 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.25 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Krogh Laursen |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
433 |
2:11.30 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.01 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.67 |
427 |
2:11.89 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.32 |
(-13.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Jensen |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.73 |
413 |
2:13.42 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.77 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.84 |
389 |
2:16.01 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.18 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.93 |
358 |
2:19.87 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.76 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Sand Uhd Jepsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
353 |
2:20.58 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.16 |
(-6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.65 |
340 |
2:22.35 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.69 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sander Drews |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
318 |
2:25.52 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.80 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.68 |
311 |
2:26.64 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.37 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
295 |
2:29.12 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.68 |
(-7.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.83 |
269 |
2:33.76 |
+31.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.18 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Ørnegard Vinding |
2008 |
DGI Fyn |
+0.89 |
195 |
2:51.21 |
+49.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.08 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Christensen |
2008 |
DGI Nordjylland |
|
117 |
3:22.77 |
+1:20.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.82 |
(-14.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Sørensen |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Laursen Vig |
2008 |
DGI Østjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:52:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
DGI Storstrømmen |
+0.60 |
585 |
1:58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.76 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
DGI Nordjylland |
+0.65 |
544 |
2:01.68 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.39 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Dumstrei |
2002 |
DGI Fyn |
+0.76 |
496 |
2:05.45 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.94 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.71 |
482 |
2:06.68 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.66 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.87 |
471 |
2:07.70 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.31 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Boje Fokkink |
2001 |
DGI Sydvest |
+0.74 |
436 |
2:11.01 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.99 |
(+9.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.72 |
435 |
2:11.13 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.06 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.72 |
367 |
2:18.78 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.24 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Mitchell |
2004 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.70 |
348 |
2:21.14 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.01 |
(-31.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
DGI Sydvest |
+0.75 |
333 |
2:23.26 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.05 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Friis Hansen |
2003 |
DGI Østjylland |
+0.93 |
331 |
2:23.51 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.51 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marius Andersen |
2004 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.81 |
305 |
2:27.61 |
+28.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.89 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ditlev Sørensen |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.86 |
203 |
2:49.06 |
+50.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.02 |
(-6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Cline |
2005 |
DGI Fyn |
+0.89 |
201 |
2:49.45 |
+50.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.20 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karl Johan Jacobsen |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
201 |
2:49.61 |
+50.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.66 |
(+24.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Rose |
2004 |
DGI Fyn |
+0.79 |
187 |
2:53.47 |
+54.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.08 |
(+10.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:52:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Sørensen |
1994 |
DGI Nordjylland |
+0.81 |
242 |
2:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.38 |
(+33.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:52:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael Jørgensen |
1981 |
DGI Fyn |
+0.99 |
148 |
3:07.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.70 |
(+32.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:52:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 11:53.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 4x50m Medley Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Grp9 Damer |
10 |
DGI Østjylland |
|
|
135 |
|
|
3:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Marie Jensen |
2014 |
1446AD |
+0.83 |
49.70 |
|
|
|
|
49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Yde |
2013 |
1386AK |
+0.56 |
57.42 |
|
|
|
|
1:47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Lea Hermann Jensen |
2013 |
1332AE |
+0.40 |
55.17 |
|
|
|
|
2:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Agger |
2013 |
1308AK |
+0.09 |
37.12 |
|
|
|
|
3:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fynske Piger gr. 9 |
10 |
DGI Fyn |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Karla Keder-Kristensen |
2013 |
1364AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Bernt |
2013 |
1394AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Maria Søltoft Jensen |
2013 |
1380AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:58:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 4x50m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Midt- og Vestsjælland 1 |
12 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
|
|
269 |
|
|
2:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
1178AF |
+0.80 |
42.80 |
|
|
|
|
42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Pedersen |
2011 |
1126AG |
+0.77 |
45.63 |
|
|
|
|
1:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
1292AH |
+0.46 |
36.31 |
|
|
|
|
2:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Helena Falkensted |
2011 |
1174AF |
+0.56 |
33.77 |
|
|
|
|
2:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Grp8 Damer1 |
12 |
DGI Østjylland |
|
|
257 |
|
|
2:41.00 |
+2.49 |
|
|
|
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
1138AJ |
+0.72 |
39.20 |
|
|
|
|
39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villa Boye |
2011 |
1174AP |
+0.65 |
50.09 |
|
|
|
|
1:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Hvid Christiansen |
2011 |
1116AE |
|
38.89 |
|
|
|
|
2:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin La Cour Fisker |
2011 |
1116AL |
+0.17 |
32.82 |
|
|
|
|
2:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nordjylland Devils |
12 |
DGI Nordjylland |
|
|
251 |
|
|
2:42.26 |
+3.75 |
|
|
|
|
Daniella Kant Bjerregaard |
2011 |
1128AO |
+0.79 |
50.93 |
|
|
|
|
50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Aalto |
2012 |
1230AC |
|
40.10 |
|
|
|
|
1:31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
1162AD |
+0.47 |
33.48 |
|
|
|
|
2:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
1146AE |
+0.64 |
37.75 |
|
|
|
|
2:42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johns Supergirls 58 |
12 |
DGI Storstrømmen |
|
|
159 |
|
|
3:08.71 |
+30.20 |
|
|
|
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
1128AI |
+0.80 |
45.77 |
|
|
|
|
45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
1250AM |
+0.58 |
54.47 |
|
|
|
|
1:40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
1256AM |
+0.64 |
42.46 |
|
|
|
|
2:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
1126AI |
|
46.01 |
|
|
|
|
3:08.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Grp8 Damer2 |
12 |
DGI Østjylland |
|
|
139 |
|
|
3:17.31 |
+38.80 |
|
|
|
|
Lærke Hjorth |
2011 |
1124AP |
+0.86 |
53.09 |
|
|
|
|
53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Loft Kølbæk |
2011 |
1118AL |
+0.75 |
49.13 |
|
|
|
|
1:42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Dicte Johanne Borresen |
2012 |
1284AO |
+0.55 |
55.69 |
|
|
|
|
2:37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Munck Sommer |
2011 |
1102AQ |
|
39.40 |
|
|
|
|
3:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fynske Piger gr. 8 |
11 |
DGI Fyn |
|
|
103 |
|
|
3:38.09 |
+59.58 |
|
|
|
|
Emmelie Guldborg Eriksen |
2012 |
1296AL |
+0.61 |
45.19 |
|
|
|
|
45.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Bernt |
2013 |
1394AI |
+0.41 |
55.80 |
|
|
|
|
1:40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Maria Søltoft Jensen |
2013 |
1380AC |
+0.81 |
1:06.22 |
|
|
|
|
2:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Keder-Kristensen |
2013 |
1364AJ |
|
50.88 |
|
|
|
|
3:38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:58:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 4x50m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Midt- og Vestsjælland 2 |
14 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
|
|
429 |
|
|
2:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Mille Stokholm |
2010 |
1034AH |
+0.68 |
35.67 |
|
|
|
|
35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Pedersen |
2009 |
0944AI |
+0.52 |
38.35 |
|
|
|
|
1:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Jensen |
2009 |
0938BB |
|
31.36 |
|
|
|
|
1:45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
0942AI |
+0.27 |
30.34 |
|
|
|
|
2:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nordjylland Torpedoes |
14 |
DGI Nordjylland |
|
|
426 |
|
|
2:16.04 |
+0.32 |
|
|
|
|
Laura Junker |
2009 |
0960BF |
+0.72 |
34.01 |
|
|
|
|
34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
0994AI |
+0.85 |
38.90 |
|
|
|
|
1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Egholm |
2009 |
0972BH |
+0.53 |
32.20 |
|
|
|
|
1:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
0998BD |
+0.56 |
30.93 |
|
|
|
|
2:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Grp7 Damer1 |
14 |
DGI Østjylland |
|
|
357 |
|
|
2:24.30 |
+8.58 |
|
|
|
|
Milla Sofia Dalgas Hansen |
2009 |
0908AG |
+0.61 |
35.45 |
|
|
|
|
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Søjberg |
2009 |
0932BA |
+0.41 |
42.66 |
|
|
|
|
1:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Holch Andersen |
2009 |
0936BH |
+0.74 |
36.06 |
|
|
|
|
1:54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Sonnichsesen |
2010 |
1024AP |
+0.50 |
30.13 |
|
|
|
|
2:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wonder Girls |
14 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
307 |
|
|
2:31.70 |
+15.98 |
|
|
|
|
Emma Vendelbo |
2010 |
1088AM |
+0.79 |
38.97 |
|
|
|
|
38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
0914BD |
+0.45 |
39.88 |
|
|
|
|
1:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
0922BD |
+0.83 |
38.89 |
|
|
|
|
1:57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
0910BF |
+0.61 |
33.96 |
|
|
|
|
2:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Grp7 Damer2 |
13 |
DGI Østjylland |
|
|
254 |
|
|
2:41.55 |
+25.83 |
|
|
|
|
Elise Johanne Krogh Laursen |
2010 |
1068AM |
+0.66 |
38.26 |
|
|
|
|
38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Reeckmann Lange |
2010 |
1082AK |
|
48.12 |
|
|
|
|
1:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
1056AR |
+0.66 |
40.60 |
|
|
|
|
2:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viola Bové |
2010 |
1028AP |
+0.23 |
34.57 |
|
|
|
|
2:41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cool Girls |
14 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
247 |
|
|
2:43.09 |
+27.37 |
|
|
|
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
0974BE |
+0.71 |
39.70 |
|
|
|
|
39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
0906BH |
+0.65 |
43.59 |
|
|
|
|
1:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
1036AQ |
+0.81 |
45.53 |
|
|
|
|
2:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Olsen |
2010 |
1020AV |
+0.54 |
34.27 |
|
|
|
|
2:43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fynske Piger gr. 7 |
14 |
DGI Fyn |
|
|
229 |
|
|
2:47.15 |
+31.43 |
|
|
|
|
Rena Rose Dyberg-Larsen |
2009 |
0920BF |
+0.98 |
40.53 |
|
|
|
|
40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Freja Walther |
2009 |
0968BI |
+0.91 |
48.19 |
|
|
|
|
1:28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Philippa Eriksen |
2010 |
1072AK |
+0.20 |
47.62 |
|
|
|
|
2:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Thiel |
2010 |
1038AV |
|
30.81 |
|
|
|
|
2:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nordjylland Tsunamies |
14 |
DGI Nordjylland |
|
|
211 |
|
|
2:51.71 |
+35.99 |
|
|
|
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
1056AT |
+0.81 |
41.29 |
|
|
|
|
41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
0916BK |
+0.70 |
48.72 |
|
|
|
|
1:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
1094AP |
+0.55 |
44.60 |
|
|
|
|
2:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Diget Aamann |
2009 |
0958BK |
+0.70 |
37.10 |
|
|
|
|
2:51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johns Supergirls 37 |
14 |
DGI Storstrømmen |
|
|
205 |
|
|
2:53.40 |
+37.68 |
|
|
|
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
1036AU |
+0.73 |
46.78 |
|
|
|
|
46.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Karen Marie værnskjold Hedegaard |
2009 |
0986BD |
+0.34 |
43.22 |
|
|
|
|
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Henriksen |
2010 |
1038AU |
+0.80 |
46.39 |
|
|
|
|
2:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Thøfner |
2009 |
0948AB |
|
37.01 |
|
|
|
|
2:53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sønderjylland piger1 gr. 7 |
14 |
DGI Sønderjylland |
|
|
195 |
|
|
2:56.46 |
+40.74 |
|
|
|
|
Thilde Inkeri Larsen |
2010 |
1068AR |
+0.79 |
45.99 |
|
|
|
|
45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Sundwall |
2010 |
1060AP |
+0.64 |
51.52 |
|
|
|
|
1:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Lassen |
2009 |
0986AJ |
+0.47 |
43.67 |
|
|
|
|
2:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gry Boysen Schmidt |
2010 |
1026AT |
+0.53 |
35.28 |
|
|
|
|
2:56.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johns Supergirls 47 |
14 |
DGI Storstrømmen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmer mister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen, 2. svømmer |
|
|
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
0930BF |
+0.79 |
39.37 |
|
|
|
|
39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Badensø |
2009 |
0984BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Kristine Ingeborg Andersen |
2010 |
1092AI |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gry Ballin |
2010 |
1040AP |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sønderjylland piger2 gr. 7 |
14 |
DGI Sønderjylland |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
Sally Jørgensen |
2011 |
1136AO |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Jacobsen |
2010 |
1008AU |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Krolik |
2010 |
1062AP |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Damsteegt |
2009 |
0936BL |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:58:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 4x50m Medley Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nordjylland Kick Chicks |
16 |
DGI Nordjylland |
|
|
489 |
|
|
2:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Freja Lucassen |
2007 |
0706AV |
+0.74 |
33.12 |
|
|
|
|
33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
+0.50 |
36.79 |
|
|
|
|
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
0768AN |
+0.34 |
31.78 |
|
|
|
|
1:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Callisen |
2007 |
0766AR |
+0.20 |
28.23 |
|
|
|
|
2:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Grp6 Damer1 |
16 |
DGI Østjylland |
|
|
468 |
|
|
2:11.81 |
+1.89 |
|
|
|
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
0826AH |
+0.78 |
30.22 |
|
|
|
|
30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
0896AW |
+0.64 |
37.69 |
|
|
|
|
1:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Walmar |
2007 |
0746AS |
+0.53 |
33.96 |
|
|
|
|
1:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Akselsen |
2008 |
0828AS |
+0.43 |
29.94 |
|
|
|
|
2:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nordjyllands Mafia |
16 |
DGI Nordjylland |
|
|
347 |
|
|
2:25.60 |
+15.68 |
|
|
|
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
0892AJ |
+0.72 |
34.43 |
|
|
|
|
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
0822AG |
+0.31 |
38.23 |
|
|
|
|
1:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
0856AX |
+0.28 |
36.33 |
|
|
|
|
1:48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
0796BA |
+0.66 |
36.61 |
|
|
|
|
2:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wonder Woman |
16 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
338 |
|
|
2:26.90 |
+16.98 |
|
|
|
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
0768AP |
+0.82 |
35.66 |
|
|
|
|
35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Anne Stæhr |
2008 |
0862AK |
+0.23 |
38.94 |
|
|
|
|
1:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
0872AV |
+0.71 |
37.63 |
|
|
|
|
1:52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miriam Terp Lorentzen |
2007 |
0746BB |
+0.62 |
34.67 |
|
|
|
|
2:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Grp6 Damer2 |
15 |
DGI Østjylland |
|
|
335 |
|
|
2:27.29 |
+17.37 |
|
|
|
|
Emma Brix |
2008 |
0896AL |
+0.66 |
37.65 |
|
|
|
|
37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Asp Mikkelsen |
2008 |
0846AH |
+0.40 |
42.78 |
|
|
|
|
1:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Sørensen |
2008 |
0892AW |
+0.65 |
36.08 |
|
|
|
|
1:56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Carlqvist |
2008 |
0818AO |
+0.46 |
30.78 |
|
|
|
|
2:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fynske Damer gr. 6 |
16 |
DGI Fyn |
|
|
327 |
|
|
2:28.48 |
+18.56 |
|
|
|
|
Ditte Holm Rasmussen |
2008 |
0828AP |
+0.78 |
37.86 |
|
|
|
|
37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Jørgensen |
2008 |
0828AW |
+0.63 |
44.12 |
|
|
|
|
1:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Jørgensen |
2007 |
0774AG |
+0.80 |
34.39 |
|
|
|
|
1:56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
0866AU |
+0.40 |
32.11 |
|
|
|
|
2:28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sønderjylland piger1 gr. 6 |
16 |
DGI Sønderjylland |
|
|
322 |
|
|
2:29.24 |
+19.32 |
|
|
|
|
Anna Weltz Sørensen |
2008 |
0836AP |
+0.70 |
36.60 |
|
|
|
|
36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonna Boysen |
2008 |
0882AU |
|
41.77 |
|
|
|
|
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Holmgaard Hansen |
2008 |
0890AS |
+0.64 |
37.94 |
|
|
|
|
1:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Stina Elise Sørensen |
2007 |
0704AT |
+0.80 |
32.93 |
|
|
|
|
2:29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sønderjylland piger2 gr. 6 |
16 |
DGI Sønderjylland |
|
|
225 |
|
|
2:48.20 |
+38.28 |
|
|
|
|
Frederikke Gaedt |
2007 |
0758BA |
+0.80 |
46.86 |
|
|
|
|
46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Tygesen |
2008 |
0886AV |
|
42.23 |
|
|
|
|
1:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Nissen |
2008 |
0886AS |
+0.69 |
42.27 |
|
|
|
|
2:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Bundsgaard |
2008 |
0830AZ |
+0.39 |
36.84 |
|
|
|
|
2:48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Storstrømmen |
15 |
DGI Storstrømmen |
|
|
222 |
|
|
2:49.07 |
+39.15 |
|
|
|
|
Amalie Nerup Stegger |
2008 |
0830AX |
+0.98 |
46.99 |
|
|
|
|
46.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Runoberg Lind |
2010 |
1044AW |
+0.67 |
46.41 |
|
|
|
|
1:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Milborg |
2010 |
1028AO |
+0.74 |
40.45 |
|
|
|
|
2:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Molter |
2010 |
1026AO |
+0.79 |
35.22 |
|
|
|
|
2:49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
De Utrolige |
16 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
206 |
|
|
2:53.09 |
+43.17 |
|
|
|
|
Anna Tinggaard Sørensen |
2008 |
0870AV |
+0.76 |
41.93 |
|
|
|
|
41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
0718AY |
|
42.44 |
|
|
|
|
1:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
0756AC |
+0.76 |
50.47 |
|
|
|
|
2:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
0874AS |
+0.27 |
38.25 |
|
|
|
|
2:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johns Supergirls 26 |
0 |
DGI Storstrømmen |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:58:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 4x50m Medley Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Grp5 Damer1 |
21 |
DGI Østjylland |
|
|
508 |
|
|
2:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Illum Kirkeby |
2004 |
0446AU |
+0.67 |
33.68 |
|
|
|
|
33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Christensen |
2004 |
0464AV |
+0.47 |
35.60 |
|
|
|
|
1:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
0674AG |
+0.37 |
30.03 |
|
|
|
|
1:39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Varming Kokholm |
2002 |
0298AW |
+0.67 |
29.00 |
|
|
|
|
2:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
DGI Sydvest gr 5 |
19 |
DGI Sydvest |
|
|
507 |
|
|
2:08.38 |
+0.07 |
|
|
|
|
Josefine Nielsen |
2007 |
0734AZ |
+0.75 |
32.95 |
|
|
|
|
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sørensen |
2008 |
0866AN |
+0.21 |
37.21 |
|
|
|
|
1:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Østergaard |
2004 |
0484AE |
+0.55 |
31.10 |
|
|
|
|
1:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
0742AR |
+0.25 |
27.12 |
|
|
|
|
2:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Midt- og Vestsjælland 3 |
17 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
|
|
448 |
|
|
2:13.77 |
+5.46 |
|
|
|
|
Nana Andersen |
2006 |
0634AA |
+0.67 |
33.45 |
|
|
|
|
33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Munkholm |
2009 |
0980BD |
+0.36 |
38.19 |
|
|
|
|
1:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
0824AY |
+0.36 |
33.49 |
|
|
|
|
1:45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaja Pedersen |
2007 |
0746AV |
+0.21 |
28.64 |
|
|
|
|
2:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johns Supergirls 15 |
19 |
DGI Storstrømmen |
|
|
434 |
|
|
2:15.20 |
+6.89 |
|
|
|
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
0988BH |
+0.78 |
35.92 |
|
|
|
|
35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
+0.15 |
35.90 |
|
|
|
|
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
0906BI |
+0.22 |
33.12 |
|
|
|
|
1:44.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nynne Jakobsen |
2004 |
0462AG |
+0.23 |
30.26 |
|
|
|
|
2:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nordjylland Girl Power |
18 |
DGI Nordjylland |
|
|
431 |
|
|
2:15.44 |
+7.13 |
|
|
|
|
Line Gjelstrup |
2006 |
0658AC |
+0.81 |
37.02 |
|
|
|
|
37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Mejdahl |
2005 |
0548AT |
+0.21 |
35.61 |
|
|
|
|
1:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
0632AM |
+0.43 |
33.15 |
|
|
|
|
1:45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Holmberg |
2007 |
0774AU |
+0.25 |
29.66 |
|
|
|
|
2:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nordjylland Crazy Monkies |
17 |
DGI Nordjylland |
|
|
392 |
|
|
2:19.78 |
+11.47 |
|
|
|
|
Matilde Christiansen |
2007 |
0786AI |
+0.69 |
38.32 |
|
|
|
|
38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
0746AU |
+0.21 |
38.11 |
|
|
|
|
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
+0.03 |
32.00 |
|
|
|
|
1:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Christensen |
2006 |
0674AT |
+0.22 |
31.35 |
|
|
|
|
2:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sønderjylland piger gr. 5 |
21 |
DGI Sønderjylland |
|
|
365 |
|
|
2:23.24 |
+14.93 |
|
|
|
|
Wencke Andresen |
2005 |
0536BC |
+0.77 |
37.09 |
|
|
|
|
37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norgee Lauren Schmidt |
2006 |
0666AS |
+0.77 |
38.88 |
|
|
|
|
1:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Brarup Jørgensen |
2002 |
0214BF |
+0.60 |
36.70 |
|
|
|
|
1:52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Hede Kristensen |
2005 |
0512AZ |
+0.30 |
30.57 |
|
|
|
|
2:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fynske Damer gr. 5 |
22 |
DGI Fyn |
|
|
346 |
|
|
2:25.79 |
+17.48 |
|
|
|
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
0412BA |
+0.71 |
37.44 |
|
|
|
|
37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Langebæk |
2006 |
0644AZ |
+0.66 |
42.61 |
|
|
|
|
1:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Janni Martinussen |
2001 |
0186AE |
+0.22 |
32.77 |
|
|
|
|
1:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naya Blyn |
2004 |
0484AV |
+0.44 |
32.97 |
|
|
|
|
2:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Grp5 Damer2 |
20 |
DGI Østjylland |
|
|
329 |
|
|
2:28.26 |
+19.95 |
|
|
|
|
Josephine Rotbøl |
2003 |
0302BH |
+0.67 |
38.82 |
|
|
|
|
38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Mørup |
2006 |
0664AP |
+0.47 |
41.83 |
|
|
|
|
1:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Kristiane Sørensen |
2006 |
0624AU |
+0.61 |
35.98 |
|
|
|
|
1:56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Kellenberger |
2005 |
0584AY |
+0.31 |
31.63 |
|
|
|
|
2:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
De Gamle Krager |
19 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
304 |
|
|
2:32.12 |
+23.81 |
|
|
|
|
Liva Krag |
2010 |
1018AU |
+0.90 |
43.04 |
|
|
|
|
43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Broch |
2004 |
0404AI |
+0.57 |
37.43 |
|
|
|
|
1:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Damgaard |
2009 |
0934BH |
+0.60 |
40.24 |
|
|
|
|
2:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
0646AZ |
+0.39 |
31.41 |
|
|
|
|
2:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:58:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:05.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 4x50m Medley Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nordjylland Mighty Men |
12 |
DGI Nordjylland |
|
|
133 |
|
|
2:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
1117AF |
+0.77 |
45.09 |
|
|
|
|
45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Krebs Hansen |
2012 |
1261AF |
+0.71 |
48.17 |
|
|
|
|
1:33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Andersen |
2011 |
1139AI |
+0.85 |
42.05 |
|
|
|
|
2:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Pilemand Ottesen |
2011 |
1101AJ |
|
41.45 |
|
|
|
|
2:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Grp8 Herrer |
12 |
DGI Østjylland |
|
|
107 |
|
|
3:10.29 |
+13.53 |
|
|
|
|
Malthe Pedersen |
2011 |
1189AN |
+0.71 |
43.49 |
|
|
|
|
43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Westring Rasmussen |
2011 |
1165AO |
+0.60 |
1:10.20 |
|
|
|
|
1:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laust Agergaard |
2011 |
1173AJ |
+0.88 |
37.85 |
|
|
|
|
2:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Nørgaard |
2011 |
1145AJ |
+0.73 |
38.75 |
|
|
|
|
3:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fynske Drenge gr. 8 |
21 |
DGI Fyn |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Espe Fransson |
2011 |
1125AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Balman |
2012 |
1281AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Dumstrei |
2002 |
0285AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Larsen |
2011 |
1191AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:53:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 4x50m Medley Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nordjylland Meme Team |
14 |
DGI Nordjylland |
|
|
338 |
|
|
2:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
0943AF |
+0.61 |
32.67 |
|
|
|
|
32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
0997AF |
+0.68 |
37.24 |
|
|
|
|
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
0947BH |
+0.44 |
30.32 |
|
|
|
|
1:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Schwab |
2009 |
0985AF |
+0.43 |
29.48 |
|
|
|
|
2:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Grp7 Herrer1 |
14 |
DGI Østjylland |
|
|
253 |
|
|
2:22.86 |
+13.15 |
|
|
|
|
Marius Oehlenschlæger Sto |
2009 |
0937AE |
+0.68 |
42.95 |
|
|
|
|
42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Haslev Sørensen |
2009 |
0997BG |
+0.45 |
40.66 |
|
|
|
|
1:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Llobel |
2009 |
0913BD |
+0.54 |
27.35 |
|
|
|
|
1:50.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Lind Dürr |
2009 |
0917BD |
+0.57 |
31.90 |
|
|
|
|
2:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Midt- og Vestsjælland 4 |
14 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
|
|
244 |
|
|
2:24.66 |
+14.95 |
|
|
|
|
Otto Galberg-Lund |
2010 |
1073AB |
+0.75 |
39.51 |
|
|
|
|
39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Jensen |
2009 |
0971AG |
+0.52 |
39.68 |
|
|
|
|
1:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tjalfe Antilles |
2009 |
0915BJ |
+0.24 |
33.10 |
|
|
|
|
1:52.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Christiansen |
2009 |
0949BC |
+0.41 |
32.37 |
|
|
|
|
2:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bad Boys |
14 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
209 |
|
|
2:32.33 |
+22.62 |
|
|
|
|
Eddie Berg |
2010 |
1041AL |
+0.58 |
37.02 |
|
|
|
|
37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Adam Sallam |
2010 |
1033AH |
+0.84 |
38.11 |
|
|
|
|
1:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Emil Pedersen |
2009 |
0913BK |
+0.69 |
40.45 |
|
|
|
|
1:55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Kirk |
2009 |
0969BJ |
+0.60 |
36.75 |
|
|
|
|
2:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sønderjylland drenge gr. 7 |
14 |
DGI Sønderjylland |
|
|
187 |
|
|
2:38.03 |
+28.32 |
|
|
|
|
Martin Strømgaard Poulsen |
2009 |
0943BI |
+0.73 |
38.93 |
|
|
|
|
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Phillip Thomsen |
2010 |
1057AL |
+0.76 |
41.22 |
|
|
|
|
1:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Emborg Lassen |
2009 |
0947BI |
|
45.34 |
|
|
|
|
2:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Hede Kristensen |
2009 |
0945BI |
+0.45 |
32.54 |
|
|
|
|
2:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Grp7 Herrer2 |
14 |
DGI Østjylland |
|
|
167 |
|
|
2:44.22 |
+34.51 |
|
|
|
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
1065AB |
+0.71 |
43.39 |
|
|
|
|
43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Kristian N. Klausen |
2009 |
0915BD |
+0.72 |
44.88 |
|
|
|
|
1:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Boe Kjeldsen |
2010 |
1027AL |
+0.78 |
41.89 |
|
|
|
|
2:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Elle Overgaard |
2010 |
1023AI |
+0.46 |
34.06 |
|
|
|
|
2:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nordjylland Dangerous |
14 |
DGI Nordjylland |
|
|
163 |
|
|
2:45.36 |
+35.65 |
|
|
|
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
1077AI |
+0.87 |
43.13 |
|
|
|
|
43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
0973BI |
+0.65 |
45.92 |
|
|
|
|
1:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
1079AM |
+0.33 |
41.84 |
|
|
|
|
2:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chresten Vestergård |
2010 |
1031AJ |
|
34.47 |
|
|
|
|
2:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fynske Drenge gr. 7 |
14 |
DGI Fyn |
|
|
145 |
|
|
2:52.02 |
+42.31 |
|
|
|
|
Esben Ørnegaard Vinding |
2010 |
1097AK |
+0.65 |
45.56 |
|
|
|
|
45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Espe Fransson |
2011 |
1125AJ |
+0.65 |
50.55 |
|
|
|
|
1:36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Bruhn |
2009 |
0909BE |
+0.54 |
39.44 |
|
|
|
|
2:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Pind Thielsen |
2009 |
0927BJ |
+0.48 |
36.47 |
|
|
|
|
2:52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tuk Tuk Banden |
13 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
93 |
|
|
3:19.26 |
+1:09.5 |
|
|
|
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
1027AK |
+0.90 |
50.17 |
|
|
|
|
50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Savchenko |
2010 |
1043AL |
|
49.79 |
|
|
|
|
1:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Krogh |
2010 |
1085AP |
+0.51 |
55.16 |
|
|
|
|
2:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
1079AP |
+0.92 |
44.14 |
|
|
|
|
3:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johns Superboys 27 |
14 |
DGI Storstrømmen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmer mister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen, 2. svømmer |
|
|
|
Emil Kaiser |
2010 |
1043AK |
+0.68 |
48.45 |
|
|
|
|
48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Schou |
2009 |
0951BA |
-0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Pio |
2010 |
1095AO |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Pless-Aagaard |
2010 |
1065AR |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:53:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 4x50m Medley Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nordjylland Bangers |
16 |
DGI Nordjylland |
|
|
460 |
|
|
1:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
+0.66 |
29.16 |
|
|
|
|
29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
+0.43 |
31.87 |
|
|
|
|
1:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Ziethen |
2008 |
0863AQ |
+0.45 |
28.99 |
|
|
|
|
1:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
0821AR |
+0.39 |
27.08 |
|
|
|
|
1:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Grp6 Herrer1 |
16 |
DGI Østjylland |
|
|
378 |
|
|
2:05.01 |
+7.91 |
|
|
|
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
0815AR |
+0.64 |
35.31 |
|
|
|
|
35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
0725AR |
+0.62 |
35.49 |
|
|
|
|
1:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lui Filipowicz |
2008 |
0827AL |
+0.22 |
28.27 |
|
|
|
|
1:39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Krogh Laursen |
2007 |
0747AI |
+0.54 |
25.94 |
|
|
|
|
2:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Midt- og Vestsjælland 5 |
16 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
|
|
377 |
|
|
2:05.09 |
+7.99 |
|
|
|
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
0865AJ |
+0.70 |
31.23 |
|
|
|
|
31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Nymann |
2007 |
0719AP |
+0.42 |
37.56 |
|
|
|
|
1:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
0841AP |
+0.45 |
29.41 |
|
|
|
|
1:38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Anders Jensen |
2008 |
0895AJ |
+0.33 |
26.89 |
|
|
|
|
2:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Midt- og Vestsjælland 6 |
16 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
|
|
309 |
|
|
2:13.68 |
+16.58 |
|
|
|
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
0847AJ |
+0.70 |
37.25 |
|
|
|
|
37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Juel Kraft |
2007 |
0751AQ |
+0.64 |
37.06 |
|
|
|
|
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Agerbæk Nielsen |
2007 |
0729AM |
+0.73 |
31.56 |
|
|
|
|
1:45.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Noe |
2008 |
0895AA |
+0.31 |
27.81 |
|
|
|
|
2:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nordjylland Beasts |
15 |
DGI Nordjylland |
|
|
299 |
|
|
2:15.20 |
+18.10 |
|
|
|
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
0875AD |
+0.73 |
34.46 |
|
|
|
|
34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
0805AH |
+0.49 |
40.57 |
|
|
|
|
1:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
0847AA |
+0.58 |
32.22 |
|
|
|
|
1:47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Sander Drews |
2008 |
0879AM |
+0.31 |
27.95 |
|
|
|
|
2:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Grp6 Herrer2 |
16 |
DGI Østjylland |
|
|
275 |
|
|
2:19.01 |
+21.91 |
|
|
|
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
0799AL |
+0.85 |
36.94 |
|
|
|
|
36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kring |
2008 |
0871AH |
+0.58 |
43.00 |
|
|
|
|
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Dose |
2007 |
0799AK |
+0.48 |
29.79 |
|
|
|
|
1:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Sand Uhd Jepsen |
2008 |
0821AQ |
+0.61 |
29.28 |
|
|
|
|
2:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fynske Herrer gr. 6 |
16 |
DGI Fyn |
|
|
251 |
|
|
2:23.35 |
+26.25 |
|
|
|
|
Noah Vangsgård |
2007 |
0797AR |
+0.73 |
37.90 |
|
|
|
|
37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
0885AQ |
+0.34 |
37.99 |
|
|
|
|
1:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Marius Lillevang |
2008 |
0845AO |
+0.58 |
33.90 |
|
|
|
|
1:49.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Niels Emil Irminger |
2008 |
0843AO |
+0.74 |
33.56 |
|
|
|
|
2:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sønderjylland gr. 6 |
16 |
DGI Sønderjylland |
|
|
225 |
|
|
2:28.64 |
+31.54 |
|
|
|
|
Jacob Strømgaard Poulsen |
2008 |
0873AR |
+0.74 |
44.01 |
|
|
|
|
44.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
0995BA |
+0.33 |
35.29 |
|
|
|
|
1:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Erhardsen |
2007 |
0773AR |
+0.63 |
42.31 |
|
|
|
|
2:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Kühne |
2007 |
0727AJ |
+0.60 |
27.03 |
|
|
|
|
2:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:53:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 4x50m Medley Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nordjylland Thunder Power |
23 |
DGI Nordjylland |
|
|
529 |
|
|
1:51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
+0.62 |
26.97 |
|
|
|
|
26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
0415AS |
+0.52 |
31.55 |
|
|
|
|
58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
0121AF |
+0.55 |
27.84 |
|
|
|
|
1:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
0549AP |
+0.33 |
25.40 |
|
|
|
|
1:51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Grp5 Herrer1 |
19 |
DGI Østjylland |
|
|
465 |
|
|
1:56.67 |
+4.91 |
|
|
|
|
Alexander Løland |
2004 |
0451AN |
+0.68 |
30.41 |
|
|
|
|
30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
0661AM |
+0.55 |
31.07 |
|
|
|
|
1:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Emil Kramer |
2006 |
0647AP |
+0.47 |
28.99 |
|
|
|
|
1:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
0495AM |
+0.46 |
26.20 |
|
|
|
|
1:56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
DGI Sydvest gr 5 |
22 |
DGI Sydvest |
|
|
448 |
|
|
1:58.14 |
+6.38 |
|
|
|
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
0333AU |
+0.54 |
30.90 |
|
|
|
|
30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
0743AJ |
+0.27 |
32.54 |
|
|
|
|
1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Poulsen |
2001 |
0135AN |
+0.45 |
29.45 |
|
|
|
|
1:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Boje Fokkink |
2001 |
0151AS |
+0.38 |
25.25 |
|
|
|
|
1:58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johns Superboys 15 |
18 |
DGI Storstrømmen |
|
|
403 |
|
|
2:02.40 |
+10.64 |
|
|
|
|
Marius Sohnemann |
2007 |
0763AL |
+0.76 |
30.58 |
|
|
|
|
30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
0581AH |
|
29.93 |
|
|
|
|
1:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
0893AE |
+0.35 |
32.21 |
|
|
|
|
1:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
0951AA |
+0.09 |
29.68 |
|
|
|
|
2:02.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nordjylland Night Sharks |
22 |
DGI Nordjylland |
|
|
341 |
|
|
2:09.43 |
+17.67 |
|
|
|
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
0309AN |
+0.78 |
32.91 |
|
|
|
|
32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
0619AS |
+0.37 |
37.36 |
|
|
|
|
1:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Larsen |
2005 |
0531AR |
+0.21 |
31.81 |
|
|
|
|
1:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Johansen |
2001 |
0179AN |
+0.42 |
27.35 |
|
|
|
|
2:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fynske Herrer gr. 5 |
21 |
DGI Fyn |
|
|
303 |
|
|
2:14.64 |
+22.88 |
|
|
|
|
Jonathan Cline |
2005 |
0543AK |
+0.72 |
38.90 |
|
|
|
|
38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Langebæk |
2005 |
0553AR |
+0.42 |
38.50 |
|
|
|
|
1:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Tietgen |
2002 |
0245AD |
+0.34 |
28.29 |
|
|
|
|
1:45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Mortensen |
2005 |
0537AO |
+0.54 |
28.95 |
|
|
|
|
2:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Grp5 Herrer2 |
22 |
DGI Østjylland |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.14 Der blev svømmet i forkert rækkefølge, 3. svømmer |
|
|
|
Nikolaj Høgh |
2003 |
0321AQ |
+0.75 |
36.69 |
|
|
|
|
36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Bjerregaard |
2001 |
0167AT |
+0.40 |
35.21 |
|
|
|
|
1:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Johan Jacobsen |
2005 |
0527AM |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Lillemose |
2006 |
0667AP |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fynske Drenge gr. 8 |
21 |
DGI Fyn |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Espe Fransson |
2011 |
1125AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Balman |
2012 |
1281AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Dumstrei |
2002 |
0285AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Larsen |
2011 |
1191AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:53:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 4x50m Medley Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Oldboys fra Fyn |
42 |
DGI Fyn |
|
|
246 |
|
|
2:24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Nedergaard |
1995 |
9565AS |
+0.73 |
33.71 |
|
|
|
|
33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Casper Nedergaard |
1990 |
9063AH |
+0.43 |
40.29 |
|
|
|
|
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Jørgensen |
1981 |
8199AA |
+0.48 |
39.12 |
|
|
|
|
1:53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Märcher |
1982 |
8285AA |
+0.65 |
31.16 |
|
|
|
|
2:24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:53:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:05.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 4x50m Medley Mix 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Fynsk Mix gr. 8 |
12 |
DGI Fyn |
|
|
188 |
|
|
2:47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Karla My Krolykke |
2012 |
1220AJ |
+0.76 |
41.19 |
|
|
|
|
41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Steffan Herold Mortensen |
2011 |
1187AL |
+0.49 |
50.52 |
|
|
|
|
1:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Tore Xander Eriksen |
2011 |
1127AJ |
+0.43 |
38.31 |
|
|
|
|
2:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Nordtorp |
2011 |
1104AQ |
|
37.92 |
|
|
|
|
2:47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Grp8 Mix |
12 |
DGI Østjylland |
|
|
137 |
|
|
3:06.58 |
+18.64 |
|
|
|
|
Patrick Noe |
2012 |
1277AJ |
+0.68 |
53.33 |
|
|
|
|
53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Skjoldborg Klein |
2011 |
1174AL |
+0.75 |
48.79 |
|
|
|
|
1:42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Nautrup Pedersen |
2012 |
1206AF |
+0.64 |
45.32 |
|
|
|
|
2:27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Holmegaard Gjørup |
2012 |
1279AJ |
+0.25 |
39.14 |
|
|
|
|
3:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rollator Banden Mini |
11 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
109 |
|
|
3:20.96 |
+33.02 |
|
|
|
|
Clara Elgaard |
2012 |
1220AD |
+0.74 |
49.98 |
|
|
|
|
49.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Klara Tambo |
2013 |
1388AH |
+0.26 |
50.97 |
|
|
|
|
1:40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Berg |
2012 |
1265AG |
+0.50 |
52.38 |
|
|
|
|
2:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Toft Jørgensen |
2012 |
1245AK |
|
47.63 |
|
|
|
|
3:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:01:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 4x50m Medley Mix 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Fynsk Mix gr. 7 |
14 |
DGI Fyn |
|
|
307 |
|
|
2:22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicolaj Bay Madsen |
2009 |
0911BF |
+0.72 |
35.69 |
|
|
|
|
35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Bernt |
2010 |
1026AD |
+0.39 |
43.42 |
|
|
|
|
1:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
1081AG |
|
32.68 |
|
|
|
|
1:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Andersen |
2009 |
0998AG |
+0.17 |
30.70 |
|
|
|
|
2:22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Midt- og Vestsjælland 7 |
14 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
|
|
290 |
|
|
2:25.21 |
+2.72 |
|
|
|
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
0903BF |
+0.57 |
34.17 |
|
|
|
|
34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Jespersgaard |
2009 |
0994BJ |
+0.44 |
42.88 |
|
|
|
|
1:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
0917BF |
+0.41 |
31.05 |
|
|
|
|
1:48.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Due Olsen |
2011 |
1182AB |
+0.64 |
37.11 |
|
|
|
|
2:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nordjylland Fri-YAY |
14 |
DGI Nordjylland |
|
|
269 |
|
|
2:28.92 |
+6.43 |
|
|
|
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
0928AF |
+0.68 |
38.41 |
|
|
|
|
38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
0969BF |
+0.45 |
40.95 |
|
|
|
|
1:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
1097AL |
+0.25 |
36.86 |
|
|
|
|
1:56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
+0.08 |
32.70 |
|
|
|
|
2:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Grp7 Mix1 |
14 |
DGI Østjylland |
|
|
246 |
|
|
2:33.51 |
+11.02 |
|
|
|
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
1012AQ |
+0.81 |
40.23 |
|
|
|
|
40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabell Feldballe Larsen |
2009 |
0970BF |
+0.62 |
44.76 |
|
|
|
|
1:24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Vendelbo Hansen |
2009 |
0941BE |
+0.58 |
36.40 |
|
|
|
|
2:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noam Loft Koefoed |
2009 |
0947BK |
+0.06 |
32.12 |
|
|
|
|
2:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Grp7 Mix2 |
14 |
DGI Østjylland |
|
|
203 |
|
|
2:43.59 |
+21.10 |
|
|
|
|
Birk Svane Tagesen |
2009 |
0987BJ |
+0.65 |
41.81 |
|
|
|
|
41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Sørensen |
2010 |
1006AV |
+0.47 |
46.28 |
|
|
|
|
1:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Kalstrup Kirkegaard |
2010 |
1024AO |
+0.49 |
39.48 |
|
|
|
|
2:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Boye Sørensen |
2010 |
1045AL |
+0.53 |
36.02 |
|
|
|
|
2:43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Orientekspressen |
13 |
DGI Storkøbenhavn |
|
|
154 |
|
|
2:59.50 |
+37.01 |
|
|
|
|
Sara Jensen |
2010 |
1054AS |
+0.77 |
44.85 |
|
|
|
|
44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Lianna Krogh Goldtman Friis |
2010 |
1056AS |
+0.45 |
47.02 |
|
|
|
|
1:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Rosendahl |
2011 |
1145AK |
+0.43 |
52.53 |
|
|
|
|
2:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Bjerrre Jakobsen |
2010 |
1005AO |
+0.26 |
35.10 |
|
|
|
|
2:59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:01:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 4x50m Medley Mix 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nordjylland Royal |
16 |
DGI Nordjylland |
|
|
414 |
|
|
2:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Patricia Nættermann |
2007 |
0704AG |
+0.72 |
35.74 |
|
|
|
|
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Smith |
2008 |
0801AO |
+0.35 |
33.87 |
|
|
|
|
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
0843AJ |
+0.28 |
30.50 |
|
|
|
|
1:40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
0786AU |
+0.31 |
28.99 |
|
|
|
|
2:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fynsk Mix gr. 6 |
16 |
DGI Fyn |
|
|
395 |
|
|
2:11.08 |
+1.98 |
|
|
|
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
0792AF |
+0.61 |
31.72 |
|
|
|
|
31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Elo Brunu Hansen |
2008 |
0879AO |
+0.59 |
39.39 |
|
|
|
|
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
0778AP |
+0.13 |
30.48 |
|
|
|
|
1:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lau Lamberg |
2007 |
0765AK |
+0.57 |
29.49 |
|
|
|
|
2:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
DGI Sydvest gr 6 |
16 |
DGI Sydvest |
|
|
320 |
|
|
2:20.65 |
+11.55 |
|
|
|
|
Jakob Stærmose |
2007 |
0797AL |
+0.77 |
35.43 |
|
|
|
|
35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Udbye |
2010 |
1018AE |
+0.67 |
41.65 |
|
|
|
|
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
0964BD |
+0.46 |
34.30 |
|
|
|
|
1:51.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Wadskjær |
2008 |
0881AJ |
+0.46 |
29.27 |
|
|
|
|
2:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helt Væk |
16 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
313 |
|
|
2:21.67 |
+12.57 |
|
|
|
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
1074AM |
+0.69 |
40.46 |
|
|
|
|
40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Hedegaard Fisker |
2007 |
0783AR |
+0.58 |
36.84 |
|
|
|
|
1:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annas Sallam |
2008 |
0865AM |
+0.52 |
28.68 |
|
|
|
|
1:45.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
1094AQ |
+0.33 |
35.69 |
|
|
|
|
2:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nordjylland Power Mix |
15 |
DGI Nordjylland |
|
|
218 |
|
|
2:39.67 |
+30.57 |
|
|
|
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
0836AU |
+0.74 |
43.73 |
|
|
|
|
43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Reinholt |
2008 |
0865AO |
+0.85 |
40.85 |
|
|
|
|
1:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
0818AY |
+0.65 |
33.71 |
|
|
|
|
1:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Christensen |
2008 |
0887AP |
+0.71 |
41.38 |
|
|
|
|
2:39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Grp6 Mix1 |
16 |
DGI Østjylland |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmer mister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen, 3. svømmer |
|
|
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
0796AP |
+0.78 |
38.40 |
|
|
|
|
38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Juel Dahl |
2007 |
0706AP |
+0.43 |
37.07 |
|
|
|
|
1:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
0863AI |
-0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Sandfeld Paulsen |
2008 |
0815AO |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Grp6 Mix2 |
15 |
DGI Østjylland |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.14 Der blev svømmet i forkert rækkefølge, 1. svømmer |
|
|
|
Marcus Skjoldborg Klein |
2008 |
0847AO |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Laursen Vig |
2008 |
0817AO |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Starup |
2008 |
0848AL |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Bach Urban |
2008 |
0846AU |
+0.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storstrømmen |
15 |
DGI Storstrømmen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven 25m |
|
|
|
Lærke Nielsen |
2010 |
1046AW |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Molter |
2008 |
0843AQ |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Stauner Gundersen |
2008 |
0834AX |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Nørman Jespersen |
2008 |
0851AS |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:01:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 4x50m Medley Mix 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Midt- og Vestsjælland 8 |
24 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
|
|
499 |
|
|
2:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Buck |
2007 |
0721AB |
+0.60 |
30.47 |
|
|
|
|
30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Foverskov |
1999 |
9969AN |
+0.31 |
31.97 |
|
|
|
|
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
+0.33 |
30.32 |
|
|
|
|
1:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
+0.49 |
28.49 |
|
|
|
|
2:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fynsk Mix gr. 5 |
22 |
DGI Fyn |
|
|
462 |
|
|
2:04.43 |
+3.18 |
|
|
|
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
0534AX |
+0.72 |
34.26 |
|
|
|
|
34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Xander Termansen |
2005 |
0581AJ |
+0.75 |
34.03 |
|
|
|
|
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2004 |
0465AO |
+0.14 |
28.47 |
|
|
|
|
1:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mette Bruun-Petersen |
2001 |
0196AT |
+0.33 |
27.67 |
|
|
|
|
2:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Grp5 Mix1 |
20 |
DGI Østjylland |
|
|
404 |
|
|
2:10.14 |
+8.89 |
|
|
|
|
Malou Huss |
2006 |
0606AT |
+0.68 |
37.76 |
|
|
|
|
37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
0651AM |
+0.39 |
32.99 |
|
|
|
|
1:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Bjørn |
2005 |
0522AV |
+0.24 |
31.46 |
|
|
|
|
1:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Friis Hansen |
2003 |
0301AN |
+0.41 |
27.93 |
|
|
|
|
2:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nordjylland Hot Fighters |
21 |
DGI Nordjylland |
|
|
366 |
|
|
2:14.51 |
+13.26 |
|
|
|
|
Anne Primdahl |
2006 |
0612AT |
+0.82 |
41.51 |
|
|
|
|
41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
0545AO |
+0.39 |
33.37 |
|
|
|
|
1:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
0217AT |
+0.25 |
27.48 |
|
|
|
|
1:42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Aalto |
2008 |
0840AT |
+0.72 |
32.15 |
|
|
|
|
2:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Grp5 Mix2 |
23 |
DGI Østjylland |
|
|
283 |
|
|
2:26.54 |
+25.29 |
|
|
|
|
Cecilie Jensen Trudsø |
2005 |
0504BA |
+0.74 |
38.45 |
|
|
|
|
38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Annika Elmstrøm Nielsen |
2005 |
0594BC |
+0.72 |
42.80 |
|
|
|
|
1:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Lauritsen |
2000 |
0073AS |
+0.41 |
36.19 |
|
|
|
|
1:57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Stordal Poulsen |
2004 |
0469AT |
+0.47 |
29.10 |
|
|
|
|
2:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nordjylland Dream Express |
18 |
DGI Nordjylland |
|
|
280 |
|
|
2:26.97 |
+25.72 |
|
|
|
|
Maria Guneva |
2008 |
0842AT |
+0.73 |
39.11 |
|
|
|
|
39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Johansen |
2005 |
0543AI |
+0.30 |
35.17 |
|
|
|
|
1:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
0868AT |
+0.40 |
38.24 |
|
|
|
|
1:52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ditlev Sørensen |
2006 |
0635AT |
+0.14 |
34.45 |
|
|
|
|
2:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
EufOrient |
19 |
DGI Storkøbenhavn |
|
|
280 |
|
|
2:27.01 |
+25.76 |
|
|
|
|
Christian Swartz |
2007 |
0725AQ |
+0.84 |
36.26 |
|
|
|
|
36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Vesth |
2007 |
0766AL |
+0.81 |
43.61 |
|
|
|
|
1:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Mitchell |
2004 |
0493AH |
+0.35 |
30.10 |
|
|
|
|
1:49.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nynne Kongsfelt |
2007 |
0748AV |
+0.41 |
37.04 |
|
|
|
|
2:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johns Allstars 27 |
17 |
DGI Storstrømmen |
|
|
202 |
|
|
2:43.74 |
+42.49 |
|
|
|
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
0657AK |
+0.97 |
35.25 |
|
|
|
|
35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Kongslev |
2008 |
0863AA |
+0.19 |
40.56 |
|
|
|
|
1:15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
0886AU |
+0.12 |
42.30 |
|
|
|
|
1:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Ballin |
2013 |
1318AG |
+0.23 |
45.63 |
|
|
|
|
2:43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
DGI Sydvest gr 5 |
18 |
DGI Sydvest |
|
|
179 |
|
|
2:50.73 |
+49.48 |
|
|
|
|
Marcus Puggaard Hougaard |
2011 |
1151AN |
+0.65 |
42.30 |
|
|
|
|
42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sally Marie Ulbrandt Henriksen |
2010 |
1022AN |
+0.50 |
53.44 |
|
|
|
|
1:35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Bjerrum |
2005 |
0575AK |
+0.55 |
33.25 |
|
|
|
|
2:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Veisberg Christensen |
2010 |
1018AT |
+0.80 |
41.74 |
|
|
|
|
2:50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johns Allstars 15 |
0 |
DGI Storstrømmen |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:01:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 4x50m Medley Mix 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Grp1-4 Mix |
47 |
DGI Østjylland |
|
|
318 |
|
|
2:20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Hjortshøj |
1988 |
8863AC |
+0.67 |
34.74 |
|
|
|
|
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mick Schmidt |
1985 |
8595AB |
+0.66 |
33.23 |
|
|
|
|
1:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Betina Vinther Hansen |
1983 |
8372AB |
+0.59 |
39.15 |
|
|
|
|
1:47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Danielsen |
1976 |
7646AA |
+0.69 |
33.83 |
|
|
|
|
2:20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rollator Banden |
70 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
104 |
|
|
3:24.35 |
+1:03.4 |
|
|
|
|
Rina Damsgaard |
1956 |
5652AA |
+0.83 |
1:02.66 |
|
|
|
|
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Liboriussen |
1975 |
7509AA |
|
41.72 |
|
|
|
|
1:44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Majbrit Ditlevsen |
1958 |
5854AA |
+0.72 |
49.02 |
|
|
|
|
2:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Poul Erik Hansen |
1953 |
5351AA |
+0.41 |
50.95 |
|
|
|
|
3:24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:01:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:18.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.81 |
267 |
3:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.86 |
(+11.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
DGI Nordjylland |
+0.71 |
255 |
3:32.00 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.39 |
(-6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:16:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.87 |
407 |
3:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.15 |
(+13.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
393 |
3:03.65 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.09 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.83 |
386 |
3:04.67 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.88 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.73 |
331 |
3:14.42 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.81 |
(-16.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Jespersgaard |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.81 |
291 |
3:23.06 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.18 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kamma Bernt |
2010 |
DGI Fyn |
+0.83 |
288 |
3:23.62 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.71 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Søjberg |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
276 |
3:26.59 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.21 |
(+7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karen Marie værnskjold Hede |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.79 |
274 |
3:27.14 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.94 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philippa Eriksen |
2010 |
DGI Fyn |
+0.81 |
255 |
3:32.03 |
+30.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.46 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabell Feldballe Larsen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
250 |
3:33.34 |
+31.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.03 |
(-7.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.71 |
239 |
3:36.58 |
+35.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.10 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.83 |
236 |
3:37.53 |
+36.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.29 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Jacobsen |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.99 |
219 |
3:43.21 |
+41.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.43 |
(-12.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.81 |
210 |
3:46.26 |
+44.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.68 |
(-10.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Mink Ipsen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
206 |
3:47.79 |
+46.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.75 |
(-8.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erika Strange Steenberg |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.91 |
204 |
3:48.56 |
+47.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.50 |
(+4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silke Reeckmann Lange |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.98 |
203 |
3:48.65 |
+47.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.88 |
(+10.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sarah Diget Aamann |
2009 |
DGI Nordjylland |
|
202 |
3:49.29 |
+47.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.03 |
(-20.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Jakobsen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
191 |
3:53.58 |
+52.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.58 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.94 |
180 |
3:58.27 |
+56.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.41 |
(+11.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.92 |
170 |
4:02.65 |
+1:01.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.32 |
(-22.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Kornum Jørgensen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) 100m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:16:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.83 |
444 |
2:56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.88 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
436 |
2:57.43 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.84 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stina Elise Sørensen |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.83 |
411 |
3:00.94 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.61 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
408 |
3:01.36 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.34 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
DGI Sydvest |
+0.73 |
371 |
3:07.22 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.38 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.82 |
342 |
3:12.36 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.02 |
(+5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
334 |
3:13.77 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.24 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ditte Holm Rasmussen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.72 |
331 |
3:14.41 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.31 |
(-12.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Aalto |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.67 |
322 |
3:16.33 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.23 |
(+6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Tygesen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.87 |
308 |
3:19.15 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.32 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Maria Schack |
2008 |
DGI Fyn |
+0.88 |
271 |
3:27.92 |
+31.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.38 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bodil Sloth Nikolajsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
258 |
3:31.16 |
+34.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.94 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Tinggaard Sørensen |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.76 |
242 |
3:35.92 |
+39.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.14 |
(-6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christine Jensen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.91 |
239 |
3:36.67 |
+40.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.59 |
(-16.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
232 |
3:38.98 |
+42.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.96 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vega Burgdorf |
2008 |
DGI Fyn |
+0.74 |
221 |
3:42.34 |
+46.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.69 |
(-7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
205 |
3:48.07 |
+51.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.89 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederikke Gaedt |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.75 |
204 |
3:48.24 |
+51.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.12 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Naja Terkelsen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.77 |
187 |
3:55.14 |
+58.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:05.54 |
(-10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Møller-Andersen |
2008 |
DGI Fyn |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:16:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.69 |
550 |
2:44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.68 |
(+8.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Østergaard |
2004 |
DGI Sydvest |
+0.70 |
512 |
2:48.17 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.82 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Christensen |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.68 |
465 |
2:53.69 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.57 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Norgee Lauren Schmidt |
2006 |
DGI Sønderjylland |
+0.91 |
403 |
3:02.06 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.96 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Broch |
2004 |
DGI Sydøstjylland |
+0.66 |
395 |
3:03.31 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.23 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Mørup |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
295 |
3:21.94 |
+37.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.33 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annika Elmstrøm Nielsen |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
283 |
3:24.83 |
+40.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.09 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Langebæk |
2006 |
DGI Fyn |
+0.77 |
270 |
3:27.95 |
+43.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.72 |
(-8.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naya Blyn |
2004 |
DGI Fyn |
+0.72 |
263 |
3:30.02 |
+45.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.51 |
(+14.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Henriksen |
2005 |
DGI Fyn |
+0.95 |
222 |
3:41.98 |
+57.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.50 |
(+5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:16:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:16.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Balman |
2012 |
DGI Fyn |
+0.80 |
121 |
4:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.83 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:31:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.79 |
350 |
2:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.56 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.69 |
262 |
3:07.74 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.07 |
(-9.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Phillip Thomsen |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.77 |
216 |
3:20.05 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.84 |
(-14.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Birk Svane Tagesen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
156 |
3:43.09 |
+52.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.98 |
(-14.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Landbo Pedersen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
140 |
3:51.05 |
+1:00.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.73 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Søltoft Bak |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
86 |
4:32.10 |
+1:41.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.12 |
(-16.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Lysgaard |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:31:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Buck |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.66 |
442 |
2:37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.66 |
(-11.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
387 |
2:44.84 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.29 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Smith |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
379 |
2:45.94 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.16 |
(-7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
309 |
2:57.56 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.33 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
DGI Fyn |
+0.74 |
273 |
3:05.22 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.25 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Kring |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
195 |
3:27.10 |
+49.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.27 |
(+7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Strømgaard Poulsen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.75 |
177 |
3:33.96 |
+56.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.14 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Espe Fransson |
2008 |
DGI Fyn |
+0.75 |
176 |
3:34.22 |
+56.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.97 |
(-8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
|
75 |
4:44.54 |
+2:06.86 |
|
SB9 |
|
|
|
Entry time: 4:36.41 |
(+8.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Thøgersen |
2008 |
DGI Østjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:31:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
440 |
2:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.02 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Foverskov |
1999 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.68 |
433 |
2:38.75 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.45 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolai Bjerregaard |
2001 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
307 |
2:58.05 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.28 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Høgh |
2003 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
293 |
3:00.74 |
+22.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.80 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Langebæk |
2005 |
DGI Fyn |
+0.71 |
221 |
3:18.60 |
+40.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.89 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:31:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer 50 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Wulff |
1972 |
DGI Fyn |
+0.78 |
227 |
3:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.54 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Aagaard Nielsen |
1962 |
DGI Sydøstjylland |
+0.87 |
197 |
3:26.19 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.34 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:31:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:31.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Agger |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
169 |
1:42.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.21 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Tambo |
2013 |
DGI Sydøstjylland |
|
144 |
1:47.60 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.74 |
(-10.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Maria Søltoft Jensen |
2013 |
DGI Fyn |
|
111 |
1:57.55 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.65 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Hermann Jensen |
2013 |
DGI Østjylland |
|
109 |
1:58.04 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.90 |
(-9.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Keder-Kristensen |
2013 |
DGI Fyn |
|
91 |
2:05.25 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.69 |
(-18.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Yde |
2013 |
DGI Østjylland |
|
89 |
2:06.18 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.62 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:40:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.61 |
283 |
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.11 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.76 |
279 |
1:26.47 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.06 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
234 |
1:31.62 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.09 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla My Krolykke |
2012 |
DGI Fyn |
+0.73 |
212 |
1:34.76 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.02 |
(-12.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.78 |
203 |
1:36.15 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.68 |
(-7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sally Jørgensen |
2011 |
DGI Sønderjylland |
+0.70 |
197 |
1:37.06 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.45 |
(-8.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
195 |
1:37.43 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.30 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
157 |
1:44.60 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.82 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Hjorth |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.95 |
142 |
1:48.24 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.66 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Loft Kølbæk |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.87 |
137 |
1:49.50 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.08 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Ring |
2012 |
DGI Østjylland |
|
100 |
2:01.63 |
+35.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.03 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anemone Apel Mohrsen |
2012 |
DGI Østjylland |
|
75 |
2:13.45 |
+47.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.73 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.60 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:40:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.69 |
418 |
1:15.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.89 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Junker |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
404 |
1:16.44 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.72 |
394 |
1:17.07 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.99 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.69 |
386 |
1:17.57 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.75 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Merle Andersen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.79 |
380 |
1:17.99 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.48 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.80 |
369 |
1:18.73 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.14 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Sonnichsesen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.71 |
360 |
1:19.43 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.64 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Udbye |
2010 |
DGI Sydvest |
+0.80 |
353 |
1:19.93 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.04 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.72 |
349 |
1:20.26 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.34 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
337 |
1:21.16 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.55 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.63 |
333 |
1:21.45 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.69 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Holch Andersen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
320 |
1:22.55 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.16 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elise Johanne Krogh Laursen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
312 |
1:23.29 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.81 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
299 |
1:24.44 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.22 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.80 |
288 |
1:25.51 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.64 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.86 |
285 |
1:25.84 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.39 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.85 |
279 |
1:26.41 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.05 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.93 |
277 |
1:26.65 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.28 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.82 |
261 |
1:28.39 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.64 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
249 |
1:29.72 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.32 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.71 |
246 |
1:30.09 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.19 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.96 |
229 |
1:32.29 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.13 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gry Boysen Schmidt |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.76 |
229 |
1:32.32 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.18 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ines El Madihi |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.89 |
228 |
1:32.48 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.29 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julia Krolik |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.87 |
215 |
1:34.27 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.71 |
(-14.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.90 |
212 |
1:34.66 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.00 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ellen Lassen |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.85 |
210 |
1:34.95 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.91 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.74 |
198 |
1:36.87 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.51 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lianna Krogh Goldtman Friis |
2010 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.79 |
196 |
1:37.24 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.73 |
(-8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Johanne Milborg |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.99 |
194 |
1:37.53 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.37 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.73 |
190 |
1:38.27 |
+22.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.73 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mette Rager Larsen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.85 |
188 |
1:38.55 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.99 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sally Marie Ulbrandt Henrikse |
2010 |
DGI Sydvest |
+0.92 |
187 |
1:38.68 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.15 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Amalie Runoberg Lind |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.90 |
186 |
1:38.95 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.22 |
(-8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Emily Sundwall |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.78 |
186 |
1:38.95 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.11 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Thilde Inkeri Larsen |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.86 |
185 |
1:39.17 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.74 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Freja Walther |
2009 |
DGI Fyn |
+0.87 |
174 |
1:41.07 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.21 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Klara Nonboe Beck |
2009 |
DGI Fyn |
+0.80 |
165 |
1:43.03 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.11 |
(-11.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mathilde Jacobsen |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.90 |
157 |
1:44.58 |
+29.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.29 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Liv Veisberg Christensen |
2010 |
DGI Sydvest |
+0.94 |
147 |
1:47.04 |
+31.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.91 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:40:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
DGI Fyn |
+0.74 |
524 |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.67 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.84 |
446 |
1:13.92 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.73 |
428 |
1:14.94 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.80 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.67 |
407 |
1:16.24 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.36 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.79 |
401 |
1:16.61 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.44 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
392 |
1:17.16 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.40 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
379 |
1:18.08 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.77 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
360 |
1:19.37 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.28 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonna Boysen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.79 |
352 |
1:19.96 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.07 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.72 |
347 |
1:20.35 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.23 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Weltz Sørensen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.80 |
343 |
1:20.68 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.89 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Asp Mikkelsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
336 |
1:21.22 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.57 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
328 |
1:21.88 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Louise Carlqvist |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.85 |
326 |
1:22.09 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.20 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karoline Starup |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
318 |
1:22.74 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.65 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Bach Urban |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
313 |
1:23.16 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.39 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cecilie Have Pedersen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
308 |
1:23.61 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.13 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Madeline Skovhus |
2007 |
DGI Fyn |
+0.79 |
298 |
1:24.53 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.70 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.73 |
297 |
1:24.68 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.34 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
287 |
1:25.64 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.17 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.77 |
277 |
1:26.68 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.11 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liva Jørgensen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.74 |
257 |
1:28.80 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.04 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Rasmussen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.93 |
255 |
1:29.09 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.76 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.78 |
231 |
1:32.06 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.01 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Laura Nissen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
|
230 |
1:32.18 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.11 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nynne Kongsfelt |
2007 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.76 |
215 |
1:34.19 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.11 |
(-6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lærke Bundsgaard |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.89 |
213 |
1:34.50 |
+24.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.06 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.86 |
207 |
1:35.40 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.75 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Silje Skannrup |
2008 |
DGI Fyn |
+0.98 |
157 |
1:44.65 |
+34.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.16 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.39 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
DGI Nordjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:40:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.68 |
561 |
1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.84 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mette Bruun-Petersen |
2001 |
DGI Fyn |
+0.72 |
507 |
1:10.85 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.35 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Østergaard |
2004 |
DGI Sydvest |
+0.67 |
499 |
1:11.22 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.19 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nana Andersen |
2006 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.75 |
484 |
1:11.95 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.93 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.68 |
426 |
1:15.07 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.86 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Hede Kristensen |
2005 |
DGI Sønderjylland |
+0.72 |
378 |
1:18.12 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.15 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Varming Kokholm |
2002 |
DGI Østjylland |
+0.90 |
362 |
1:19.22 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.55 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Christensen |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.71 |
360 |
1:19.43 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.53 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikoline Kellenberger |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.85 |
348 |
1:20.27 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.93 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naja Kristiane Sørensen |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.89 |
345 |
1:20.50 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.05 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wencke Andresen |
2005 |
DGI Sønderjylland |
+0.88 |
282 |
1:26.11 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.40 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Line Brarup Jørgensen |
2002 |
DGI Sønderjylland |
+0.72 |
279 |
1:26.41 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.88 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilie Jensen Trudsø |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
264 |
1:27.99 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.23 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helena Bendix Skammelsen |
2002 |
DGI Østjylland |
+0.91 |
255 |
1:29.06 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.17 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Bolvig Christensen |
2006 |
DGI Fyn |
+0.83 |
252 |
1:29.45 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.89 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Christensen |
2002 |
DGI Fyn |
+0.89 |
234 |
1:31.69 |
+23.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.30 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Dørk |
2004 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:40:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Betina Vinther Hansen |
1983 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
274 |
1:26.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.67 |
(+5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:40:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer 50 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Majbrit Ditlevsen |
1958 |
DGI Sydøstjylland |
|
154 |
1:45.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.37 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:40:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 13:40.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Steenfeldt Møller-Søren |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
93 |
1:48.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.78 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:15:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laust Agergaard |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
192 |
1:25.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.36 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Puggaard Hougaard |
2011 |
DGI Sydvest |
+0.92 |
154 |
1:31.92 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.24 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Andersen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.88 |
128 |
1:37.73 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.92 |
(+6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Berg |
2012 |
DGI Sydøstjylland |
+0.66 |
124 |
1:38.63 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.93 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Nørgaard |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.89 |
100 |
1:45.91 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.32 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Larsen |
2011 |
DGI Fyn |
+0.96 |
79 |
1:54.60 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.88 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Rosendahl |
2011 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket 60 - 75m |
|
|
|
|
- |
|
Tore Xander Eriksen |
2011 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:15:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.62 |
348 |
1:10.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.83 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.80 |
293 |
1:14.12 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.88 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
DGI Fyn |
+0.78 |
279 |
1:15.39 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.99 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
249 |
1:18.31 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.29 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tjalfe Antilles |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.73 |
244 |
1:18.84 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.82 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eddie Berg |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.71 |
240 |
1:19.23 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.89 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Haslev Sørensen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
233 |
1:20.08 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.48 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.86 |
220 |
1:21.58 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.99 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martin Strømgaard Poulsen |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.78 |
211 |
1:22.70 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.14 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
208 |
1:23.08 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.51 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Vendelbo Hansen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
193 |
1:25.24 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.52 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Emborg Lassen |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.79 |
190 |
1:25.68 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.42 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Christiansen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.78 |
177 |
1:27.68 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.82 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Birk Svane Tagesen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
166 |
1:29.55 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.57 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin Boe Kjeldsen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
163 |
1:30.05 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.90 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.87 |
153 |
1:31.98 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.50 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.85 |
153 |
1:32.06 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.03 |
(-7.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victor Emil Pedersen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.79 |
147 |
1:33.18 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.14 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Erik Pind Thielsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.74 |
134 |
1:36.09 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.19 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Esben Ørnegaard Vinding |
2010 |
DGI Fyn |
+0.75 |
134 |
1:36.26 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.63 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
101 |
1:45.50 |
+35.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.05 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mads Søltoft Bak |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
75 |
1:56.51 |
+46.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.66 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kristoffer Bolvig Christensen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.96 |
54 |
2:10.26 |
+1:00.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.80 |
(-10.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Schwab |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) 75m |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt 50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:15:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annas Sallam |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.65 |
387 |
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.75 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.66 |
372 |
1:08.46 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.77 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.73 |
355 |
1:09.59 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
342 |
1:10.43 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Sandfeld Paulsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
336 |
1:10.84 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.58 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
DGI Sydvest |
+0.85 |
315 |
1:12.42 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.82 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Agerbæk Nielsen |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.61 |
306 |
1:13.11 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.35 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Noe |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.76 |
295 |
1:14.01 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.78 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.61 |
292 |
1:14.26 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.08 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
290 |
1:14.39 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.07 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.86 |
283 |
1:14.98 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.58 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.62 |
283 |
1:15.01 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.34 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Kongslev |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.70 |
271 |
1:16.07 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.31 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.64 |
270 |
1:16.18 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.83 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
268 |
1:16.38 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Sand Uhd Jepsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.89 |
266 |
1:16.61 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.18 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
263 |
1:16.87 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.32 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
DGI Fyn |
+0.83 |
258 |
1:17.39 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.05 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil Juel Kraft |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.64 |
250 |
1:18.21 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkel Laursen Vig |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
244 |
1:18.79 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.87 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
DGI Sydvest |
+0.77 |
244 |
1:18.80 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.28 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rasmus Wadskjær |
2008 |
DGI Sydvest |
+0.75 |
241 |
1:19.15 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.87 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.91 |
240 |
1:19.19 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.36 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nicolai Elo Brunu Hansen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.77 |
234 |
1:19.92 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.49 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.69 |
217 |
1:21.97 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.66 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ludvig Erhardsen |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.82 |
151 |
1:32.36 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.05 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Axel Ørnegard Vinding |
2008 |
DGI Fyn |
+0.89 |
139 |
1:34.97 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.49 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Niels Emil Irminger |
2008 |
DGI Fyn |
+0.78 |
129 |
1:37.43 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.07 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:15:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Dumstrei |
2002 |
DGI Fyn |
+0.72 |
463 |
1:03.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.38 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
459 |
1:03.85 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.11 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.70 |
444 |
1:04.57 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.34 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
436 |
1:04.95 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.77 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2004 |
DGI Fyn |
+0.69 |
397 |
1:07.00 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.73 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Xander Termansen |
2005 |
DGI Fyn |
+0.77 |
376 |
1:08.22 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.58 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Fokkink |
2003 |
DGI Sydvest |
+0.63 |
349 |
1:09.99 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.08 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.82 |
343 |
1:10.36 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.40 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeppe Haurum |
2003 |
DGI Sydvest |
+0.82 |
342 |
1:10.41 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.09 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
DGI Storstrømmen |
+0.71 |
332 |
1:11.10 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.23 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Johansen |
2001 |
DGI Nordjylland |
+0.70 |
326 |
1:11.57 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.31 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasper Emil Kramer |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
319 |
1:12.11 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Lillemose |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
297 |
1:13.81 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.27 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
285 |
1:14.84 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.32 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Stordal Poulsen |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
275 |
1:15.73 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.25 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicolai Bjerregaard |
2001 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
261 |
1:17.06 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.27 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kristoffer Mortensen |
2005 |
DGI Fyn |
+0.81 |
250 |
1:18.22 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.60 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonathan Cline |
2005 |
DGI Fyn |
+0.89 |
214 |
1:22.33 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.54 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thomas Saugmann Sørensen |
2003 |
DGI Fyn |
+0.79 |
184 |
1:26.58 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.15 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oliver Weile |
2006 |
DGI Sønderjylland |
+0.90 |
165 |
1:29.69 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.90 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ditlev Sørensen |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.83 |
152 |
1:32.26 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.44 |
(-15.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
- |
|
Karl Johan Jacobsen |
2005 |
DGI Østjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Lauritsen |
2000 |
DGI Østjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:15:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Herrer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christoffer Nedergaard |
1995 |
DGI Fyn |
+0.87 |
227 |
1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.72 |
(+9.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:15:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Herrer 32-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mick Schmidt |
1985 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
357 |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.55 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Nedergaard |
1990 |
DGI Fyn |
+0.89 |
240 |
1:19.27 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:15:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Herrer 50 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lars Aagaard Nielsen |
1962 |
DGI Sydøstjylland |
+0.97 |
163 |
1:30.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.11 |
(+10.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Poul Erik Hansen |
1953 |
DGI Sydøstjylland |
|
36 |
2:29.03 |
+58.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.96 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:15:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:15.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Butterfly Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
DGI Storstrømmen |
+0.79 |
151 |
3:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:05.82 |
(-21.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:06:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.73 |
347 |
2:50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.87 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.84 |
272 |
3:04.48 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.32 |
(-7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.90 |
179 |
3:32.23 |
+42.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.96 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.82 |
174 |
3:34.01 |
+43.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.76 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:06:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Butterfly Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
277 |
3:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.79 |
(-16.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Brix |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
264 |
3:06.43 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.46 |
(-26.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Kramer |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.88 |
222 |
3:17.36 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.36 |
(-11.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Starup |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
209 |
3:21.54 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.27 |
(+9.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:06:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Butterfly Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.67 |
391 |
2:43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.04 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Janni Martinussen |
2001 |
DGI Fyn |
+0.71 |
325 |
2:53.93 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.96 |
(+8.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Jul Øhlenschlager |
2004 |
DGI Fyn |
+0.83 |
194 |
3:26.44 |
+42.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.58 |
(+7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naya Blyn |
2004 |
DGI Fyn |
+0.76 |
162 |
3:39.23 |
+55.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.70 |
(+18.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:06:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:06.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Butterfly Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Buck |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.66 |
397 |
2:27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.36 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.72 |
389 |
2:28.18 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.62 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.71 |
298 |
2:41.94 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.70 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Dose |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
242 |
2:53.59 |
+26.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.21 |
(-7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:11:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Butterfly Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.83 |
341 |
2:34.84 |
|
|
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 2:27.11 |
(+7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Friis Hansen |
2003 |
DGI Østjylland |
+0.94 |
174 |
3:13.71 |
+38.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.04 |
(+8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:11:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:11.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Agger |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.85 |
180 |
45.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.39 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Marie Jensen |
2014 |
DGI Østjylland |
+0.69 |
139 |
49.32 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.50 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Scharff-Segall |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.85 |
60 |
1:05.28 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.82 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucia Strange Steenberg |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending |
|
|
|
|
- |
|
Karla Keder-Kristensen |
2013 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:35:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
257 |
40.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.61 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villa Boye |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
235 |
41.43 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.05 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla My Krolykke |
2012 |
DGI Fyn |
+0.70 |
234 |
41.53 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.28 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.71 |
219 |
42.46 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.78 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Nautrup Pedersen |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
202 |
43.62 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.53 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniella Kant Bjerregaard |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
186 |
44.82 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.66 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annasophia Kristiansen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
170 |
46.13 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.14 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmelie Guldborg Eriksen |
2012 |
DGI Fyn |
+0.66 |
162 |
46.89 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.11 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naja Veisberg Christensen |
2012 |
DGI Sydvest |
+0.71 |
147 |
48.48 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.06 |
(-6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Elgaard |
2012 |
DGI Sydøstjylland |
+0.74 |
133 |
50.06 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.96 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Guste Kristopaityte |
2012 |
DGI Fyn |
+0.97 |
132 |
50.17 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.38 |
(-10.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Ring |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.89 |
96 |
55.85 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.02 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Damgaard Henriksen |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.97 |
94 |
56.25 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.45 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Vibeke Weigel Ganderup |
2012 |
DGI Sydøstjylland |
+0.85 |
93 |
56.47 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.39 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Hjorth |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
89 |
57.27 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.07 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
DGI Storstrømmen |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven 25m |
|
|
|
|
- |
|
Inesa Dakineviciute |
2012 |
DGI Østjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:35:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.73 |
369 |
35.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Sofia Dalgas Hansen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.63 |
361 |
35.95 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.37 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Dybro |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.95 |
313 |
37.70 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.85 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.77 |
296 |
38.39 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.84 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.69 |
276 |
39.30 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elise Johanne Krogh Laursen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.69 |
268 |
39.67 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.89 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rena Rose Dyberg-Larsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.91 |
258 |
40.18 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.19 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.87 |
258 |
40.20 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.93 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.90 |
241 |
41.09 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.59 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
240 |
41.19 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.71 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Lassen |
2009 |
DGI Sønderjylland |
|
239 |
41.24 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.70 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viola Bové |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
236 |
41.42 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.68 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
234 |
41.50 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.85 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.82 |
234 |
41.53 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.92 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Jensen |
2010 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.84 |
225 |
42.03 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.82 |
(-9.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Krag |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.75 |
222 |
42.22 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.79 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sally Marie Ulbrandt Henrikse |
2010 |
DGI Sydvest |
+0.84 |
213 |
42.84 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.53 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Thiel |
2010 |
DGI Fyn |
+0.99 |
211 |
42.94 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.48 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Petra Sparwath |
2009 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.83 |
209 |
43.09 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.61 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lærke Bach Nielsen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
206 |
43.33 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.40 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Sørensen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
196 |
44.05 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.07 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.84 |
195 |
44.08 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.32 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.88 |
188 |
44.63 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.34 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilie Kaas |
2009 |
DGI Fyn |
+0.70 |
184 |
44.93 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.56 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.62 |
182 |
45.10 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.16 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Thilde Inkeri Larsen |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.76 |
176 |
45.65 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.92 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maria Agerbæk Sobol Nielsen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.54 |
149 |
48.23 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.57 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Liv Veisberg Christensen |
2010 |
DGI Sydvest |
+0.78 |
146 |
48.51 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.43 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
vilja warming marloth |
2010 |
DGI Sydvest |
+0.69 |
128 |
50.73 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.27 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kimmie Nielsen |
2009 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.58 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Udbye |
2010 |
DGI Sydvest |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven 25m |
|
|
|
|
- |
|
Tilde Nørvang Bisgaard |
2009 |
DGI Østjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabrielle Kristopaityte |
2009 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:35:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
DGI Sydvest |
+0.71 |
486 |
32.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.65 |
464 |
33.06 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malou Callisen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
424 |
34.06 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.37 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.67 |
410 |
34.44 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.70 |
376 |
35.45 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.16 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
358 |
36.02 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.02 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.55 |
320 |
37.39 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.68 |
312 |
37.71 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.01 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Asp Mikkelsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.58 |
307 |
37.93 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.28 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Rasmussen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.84 |
274 |
39.37 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.25 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Bach Urban |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
270 |
39.59 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Soele |
2008 |
DGI Fyn |
+0.77 |
270 |
39.60 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.53 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Sletø Bonde |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
268 |
39.69 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.21 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilie Have Pedersen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
253 |
40.46 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.57 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christine Jensen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.83 |
221 |
42.34 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.24 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Stauner Gundersen |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.92 |
208 |
43.18 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.93 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lærke Bundsgaard |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.76 |
189 |
44.58 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.99 |
183 |
45.03 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.82 |
(-7.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
174 |
45.81 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.05 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederikke Gaedt |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.83 |
173 |
45.91 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.31 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nanna Hulgaard |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
171 |
46.04 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.12 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Silje Skannrup |
2008 |
DGI Fyn |
+0.99 |
145 |
48.63 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.15 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Steffani Herold Mortensen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.82 |
140 |
49.22 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.16 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helene Højlund Christiansen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.95 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven 25m |
|
|
|
|
- |
|
Karoline Jørgensen |
2007 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:35:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.68 |
483 |
32.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Broch |
2004 |
DGI Sydøstjylland |
+0.64 |
457 |
33.22 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.61 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Illum Kirkeby |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.69 |
434 |
33.79 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
DGI Fyn |
+0.78 |
417 |
34.24 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.71 |
348 |
36.38 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.85 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Bjørn |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.65 |
346 |
36.46 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.45 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wencke Andresen |
2005 |
DGI Sønderjylland |
+0.78 |
316 |
37.56 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.07 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josephine Rotbøl |
2003 |
DGI Østjylland |
+0.65 |
280 |
39.12 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Jul Noe |
2003 |
DGI Fyn |
+0.89 |
228 |
41.85 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.95 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Christensen |
2002 |
DGI Fyn |
+0.85 |
189 |
44.54 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.97 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ea Rosenkjær Bjørnholt |
2001 |
DGI Fyn |
+0.78 |
159 |
47.21 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.84 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Trasbo Vestergaard |
2006 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:35:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Betina Vinther Hansen |
1983 |
DGI Østjylland |
+0.89 |
259 |
40.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:35:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer 50 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rina Damsgaard |
1956 |
DGI Sydøstjylland |
+0.91 |
60 |
1:05.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.50 |
(+9.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:35:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:35.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Steenfeldt Møller-Søren |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.98 |
85 |
50.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.97 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:43:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Puggaard Hougaard |
2011 |
DGI Sydvest |
+0.59 |
153 |
41.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.31 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.85 |
122 |
44.71 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.67 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Pedersen |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.60 |
120 |
44.96 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.69 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Toft Jørgensen |
2012 |
DGI Sydøstjylland |
+0.88 |
97 |
48.31 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.05 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Nørgaard |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
93 |
49.02 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.15 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Westring Rasmussen |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
89 |
49.66 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.13 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Krebs Hansen |
2012 |
DGI Nordjylland |
+0.69 |
87 |
50.11 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.92 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristoffer Pilemand Ottesen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.90 |
85 |
50.35 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.23 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malte Holmegaard Gjørup |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.98 |
80 |
51.45 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.51 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bertram Espe Fransson |
2011 |
DGI Fyn |
+0.72 |
73 |
53.00 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.29 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silas Larsen |
2011 |
DGI Fyn |
+0.99 |
60 |
56.46 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.03 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Patrick Noe |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.69 |
59 |
56.93 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.52 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Stidsen |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.91 |
36 |
1:07.29 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.94 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:43:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolaj Bay Madsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.70 |
265 |
34.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.76 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hede Kristensen |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.87 |
167 |
40.32 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.28 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Elle Overgaard |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
164 |
40.54 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.46 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian N. Klausen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
160 |
40.88 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.57 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Birk Svane Tagesen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
158 |
41.08 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.46 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.83 |
156 |
41.20 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.97 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Oehlenschlæger Sto |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
146 |
42.16 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.80 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Pless-Aagaard |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.68 |
140 |
42.71 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.30 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
135 |
43.31 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.85 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arn Sletø Bonde |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
129 |
43.94 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.87 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Als Mikkelsen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
129 |
43.95 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.88 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Bruhn |
2009 |
DGI Fyn |
+0.65 |
125 |
44.40 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.18 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Kirk |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.82 |
98 |
48.08 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.79 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Kaiser |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.64 |
97 |
48.31 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.20 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frey Julius |
2010 |
DGI Fyn |
+0.88 |
95 |
48.67 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.52 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marcus Krogh |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.75 |
73 |
52.94 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.54 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
|
66 |
54.96 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.55 |
(-6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kristoffer Bolvig Christensen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.67 |
57 |
57.53 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.54 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Savchenko |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Mathias Bjerrre Jakobsen |
2010 |
DGI Storkøbenhavn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:43:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
DGI Storstrømmen |
+0.71 |
403 |
30.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.71 |
361 |
31.20 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.63 |
347 |
31.61 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.62 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Sørensen |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.62 |
261 |
34.75 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.29 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Kühne |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.59 |
239 |
35.79 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.67 |
235 |
35.99 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.57 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Skjoldborg Klein |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
234 |
36.03 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Rasmus Skovgaard Hald |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
209 |
37.41 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.64 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Mikkel Laursen Vig |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
209 |
37.41 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.69 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Vangsgård |
2007 |
DGI Fyn |
+0.73 |
203 |
37.79 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.55 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Swartz |
2007 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.78 |
198 |
38.07 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.83 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
DGI Østjylland |
|
154 |
41.37 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.64 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Patrick Falk Juul |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.94 |
148 |
41.97 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.39 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:43:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
DGI Storstrømmen |
+0.69 |
435 |
29.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
DGI Sydvest |
+0.51 |
383 |
30.58 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Løland |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.64 |
383 |
30.59 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
308 |
32.90 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Stordal Poulsen |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
217 |
36.96 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.83 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Rose |
2004 |
DGI Fyn |
+0.70 |
148 |
41.96 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.63 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thomas Saugmann Sørensen |
2003 |
DGI Fyn |
+0.98 |
137 |
43.00 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.34 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Buse |
2006 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:43:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Herrer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christoffer Nedergaard |
1995 |
DGI Fyn |
+0.76 |
268 |
34.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:43:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Herrer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Märcher |
1982 |
DGI Fyn |
+0.74 |
132 |
43.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.21 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:43:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:43.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
327 |
1:30.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.03 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.81 |
253 |
1:38.58 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.63 |
(+5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.61 |
252 |
1:38.63 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.92 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.82 |
247 |
1:39.28 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.13 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
238 |
1:40.59 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.41 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Loft Kølbæk |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.92 |
185 |
1:49.25 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.11 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Celina Marie Bach |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
175 |
1:51.36 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.80 |
(-8.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Nordtorp |
2011 |
DGI Fyn |
+0.95 |
145 |
1:58.69 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.31 |
(-18.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Guste Kristopaityte |
2012 |
DGI Fyn |
+0.92 |
142 |
1:59.39 |
+28.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.01 |
(-11.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nina Nielsen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.99 |
104 |
2:12.32 |
+41.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.78 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dicte Johanne Borresen |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
103 |
2:12.65 |
+42.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.93 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniella Kant Bjerregaard |
2011 |
DGI Nordjylland |
|
81 |
2:23.67 |
+53.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.11 |
(-8.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:37:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.68 |
418 |
1:23.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.43 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.85 |
409 |
1:23.99 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.73 |
(+6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.82 |
374 |
1:26.53 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
340 |
1:29.32 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.43 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.83 |
323 |
1:30.87 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.76 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Sonnichsesen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
309 |
1:32.22 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.71 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karen Marie værnskjold Hede |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.80 |
277 |
1:35.60 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.74 |
(-9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silke Jespersgaard |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.84 |
271 |
1:36.32 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.36 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Holm |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.81 |
271 |
1:36.36 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.03 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philippa Eriksen |
2010 |
DGI Fyn |
+0.83 |
268 |
1:36.64 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.31 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabell Feldballe Larsen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
264 |
1:37.11 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.95 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Camilla Søjberg |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
264 |
1:37.16 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.32 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kamma Bernt |
2010 |
DGI Fyn |
+0.87 |
260 |
1:37.64 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.70 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.95 |
246 |
1:39.40 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.09 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.83 |
244 |
1:39.70 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.42 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
225 |
1:42.41 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.09 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.92 |
223 |
1:42.81 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.92 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Runoberg Lind |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.94 |
219 |
1:43.31 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.46 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Jacobsen |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.96 |
210 |
1:44.91 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.33 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Thiel |
2010 |
DGI Fyn |
+0.97 |
205 |
1:45.72 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.18 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Erika Strange Steenberg |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.88 |
203 |
1:45.94 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.70 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amalie Mink Ipsen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.89 |
200 |
1:46.55 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.96 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hanna Damsteegt |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.99 |
196 |
1:47.26 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.80 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mathilde Jakobsen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
192 |
1:47.92 |
+24.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.66 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.86 |
191 |
1:48.27 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.95 |
(+8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Agnes Thøfner |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.71 |
188 |
1:48.70 |
+25.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.36 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.79 |
187 |
1:49.04 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.46 |
(-7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sarah Diget Aamann |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.87 |
186 |
1:49.11 |
+25.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.35 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Agnes Henriksen |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.78 |
184 |
1:49.59 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.26 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.80 |
179 |
1:50.51 |
+27.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.65 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Klara Nonboe Beck |
2009 |
DGI Fyn |
+0.84 |
177 |
1:51.00 |
+27.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.83 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.75 |
164 |
1:53.88 |
+30.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.94 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lærke Nielsen |
2010 |
DGI Storstrømmen |
|
154 |
1:56.10 |
+32.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.43 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Kimmie Nielsen |
2009 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.97 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
- |
|
Freja Walther |
2009 |
DGI Fyn |
+0.96 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Gabrielle Kristopaityte |
2009 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:37:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
474 |
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.95 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Juel Dahl |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
460 |
1:20.78 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.84 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
DGI Fyn |
+0.77 |
444 |
1:21.69 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.78 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
439 |
1:22.05 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.87 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malou Callisen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
425 |
1:22.92 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.22 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
DGI Sydvest |
+0.74 |
402 |
1:24.49 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.64 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.82 |
398 |
1:24.74 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.42 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stina Elise Sørensen |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.81 |
395 |
1:24.99 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.35 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.76 |
388 |
1:25.47 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.01 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
384 |
1:25.77 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
376 |
1:26.33 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.53 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.66 |
348 |
1:28.60 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.55 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
344 |
1:28.93 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.35 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ane Walmar |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
334 |
1:29.82 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.43 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Aalto |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.66 |
314 |
1:31.66 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.05 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Tygesen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.90 |
308 |
1:32.31 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.71 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lærke Maria Schack |
2008 |
DGI Fyn |
+0.88 |
304 |
1:32.73 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.79 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.67 |
296 |
1:33.55 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.93 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lærke Henning |
2008 |
DGI Fyn |
+0.79 |
283 |
1:34.93 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.23 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.91 |
275 |
1:35.83 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.10 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Tinggaard Sørensen |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.80 |
262 |
1:37.43 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.42 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Bodil Sloth Nikolajsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.70 |
260 |
1:37.66 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.10 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alberte Soele |
2008 |
DGI Fyn |
+0.79 |
258 |
1:37.86 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.50 |
(-9.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julie Holmgaard Hansen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.74 |
253 |
1:38.51 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.21 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Kornum Jørgensen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
244 |
1:39.72 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.87 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.85 |
226 |
1:42.31 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.64 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.75 |
224 |
1:42.63 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.39 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Miriam Terp Lorentzen |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.73 |
211 |
1:44.62 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.94 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nynne Kongsfelt |
2007 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.85 |
209 |
1:45.02 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.05 |
(-9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Nissen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
|
205 |
1:45.69 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.40 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frederikke Gaedt |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.68 |
201 |
1:46.42 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.45 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.86 |
192 |
1:48.08 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.41 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vega Burgdorf |
2008 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:37:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.71 |
560 |
1:15.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.38 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Østergaard |
2004 |
DGI Sydvest |
+0.66 |
531 |
1:17.00 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.32 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Christensen |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.68 |
503 |
1:18.41 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Norgee Lauren Schmidt |
2006 |
DGI Sønderjylland |
+0.88 |
399 |
1:24.68 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.60 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malou Huss |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.66 |
393 |
1:25.08 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.49 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Mørup |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
298 |
1:33.31 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.30 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annika Elmstrøm Nielsen |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
282 |
1:35.07 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.70 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Langebæk |
2006 |
DGI Fyn |
+0.87 |
274 |
1:36.00 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.56 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Bolvig Christensen |
2006 |
DGI Fyn |
+0.89 |
199 |
1:46.69 |
+31.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.80 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ea Rosenkjær Bjørnholt |
2001 |
DGI Fyn |
+0.80 |
100 |
2:14.20 |
+58.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.05 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
DGI Nordjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:37:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 50 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Majbrit Ditlevsen |
1958 |
DGI Sydøstjylland |
|
149 |
1:57.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.03 |
(+9.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:37:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 15:37.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Berg |
2012 |
DGI Sydøstjylland |
+0.72 |
120 |
1:52.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.81 |
(-9.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Balman |
2012 |
DGI Fyn |
+0.92 |
115 |
1:53.67 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.01 |
(-9.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Espe Fransson |
2011 |
DGI Fyn |
+0.88 |
114 |
1:54.12 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.59 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Larsen |
2011 |
DGI Fyn |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:54:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.76 |
361 |
1:17.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.65 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Sallam |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.77 |
304 |
1:22.24 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.41 |
(-8.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
277 |
1:24.81 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.28 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Emborg Lassen |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.79 |
218 |
1:31.84 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.53 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Phillip Thomsen |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.78 |
213 |
1:32.57 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.73 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thor Lind Dürr |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
203 |
1:34.01 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.43 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Schou |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.75 |
138 |
1:46.90 |
+29.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.79 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Landbo Pedersen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.92 |
130 |
1:48.98 |
+31.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.92 |
(-11.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esben Ørnegaard Vinding |
2010 |
DGI Fyn |
+0.80 |
122 |
1:51.50 |
+33.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.72 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Pind Thielsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.73 |
121 |
1:51.74 |
+34.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.85 |
(-6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.86 |
94 |
2:01.52 |
+43.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.02 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:54:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
491 |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Smith |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
394 |
1:15.44 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.97 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
DGI Sydvest |
+0.78 |
365 |
1:17.39 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.07 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.70 |
306 |
1:22.05 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.53 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asbjørn Hedegaard Fisker |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.85 |
292 |
1:23.41 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.38 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Juel Kraft |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.65 |
286 |
1:23.94 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.25 |
(-9.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
DGI Fyn |
+0.74 |
271 |
1:25.51 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.33 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
DGI Fyn |
+0.82 |
223 |
1:31.19 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.17 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Kring |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
214 |
1:32.46 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.48 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.93 |
210 |
1:33.01 |
+22.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.81 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Vangsgård |
2007 |
DGI Fyn |
+0.90 |
197 |
1:35.04 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.31 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Molter |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.83 |
189 |
1:36.28 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.20 |
(-9.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jacob Strømgaard Poulsen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.78 |
173 |
1:39.31 |
+29.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.74 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viktor Espe Fransson |
2008 |
DGI Fyn |
+0.82 |
165 |
1:40.85 |
+30.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.85 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristian Laursen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
153 |
1:43.43 |
+33.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.76 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathias Christensen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.96 |
112 |
1:54.49 |
+44.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.04 |
(-12.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.83 |
64 |
2:18.27 |
+1:08.14 |
|
SB9 |
|
|
|
Entry time: 2:10.99 |
(+7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Casper Clausen |
2007 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Thøgersen |
2008 |
DGI Østjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:54:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
499 |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.45 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Foverskov |
1999 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.67 |
438 |
1:12.84 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.91 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
432 |
1:13.19 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.65 |
420 |
1:13.87 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.95 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolai Bjerregaard |
2001 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
369 |
1:17.11 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.04 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.82 |
315 |
1:21.31 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.84 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
279 |
1:24.68 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.80 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Stordal Poulsen |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
276 |
1:24.99 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.62 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Høgh |
2003 |
DGI Østjylland |
+0.89 |
272 |
1:25.33 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.83 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Langebæk |
2005 |
DGI Fyn |
+0.70 |
246 |
1:28.31 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.69 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Andersen |
2005 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.81 |
240 |
1:28.96 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.77 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Weile |
2006 |
DGI Sønderjylland |
+0.99 |
154 |
1:43.05 |
+33.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.11 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Lauritsen |
2000 |
DGI Østjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:54:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannibal Krogh Lund |
1993 |
DGI Sydøstjylland |
+0.77 |
371 |
1:16.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.85 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:54:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer 32-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mick Schmidt |
1985 |
DGI Østjylland |
+0.92 |
398 |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.25 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:54:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael Jørgensen |
1981 |
DGI Fyn |
+0.94 |
176 |
1:38.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.52 |
(+9.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:54:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer 50 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Wulff |
1972 |
DGI Fyn |
+0.74 |
263 |
1:26.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.07 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Aagaard Nielsen |
1962 |
DGI Sydøstjylland |
+0.86 |
227 |
1:30.64 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.87 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 15:54:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 15:54.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.65 |
379 |
2:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.36 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
DGI Storstrømmen |
+0.72 |
216 |
3:18.18 |
+33.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.69 |
(-31.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
DGI Nordjylland |
|
206 |
3:21.28 |
+37.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.22 |
(+6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
DGI Storstrømmen |
+0.74 |
204 |
3:21.73 |
+37.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.36 |
(-15.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Hvid Christiansen |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
188 |
3:27.60 |
+43.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.30 |
(-12.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Ring |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.91 |
108 |
4:09.54 |
+1:25.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.23 |
(-33.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:16:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.67 |
401 |
2:41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.71 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Junker |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.69 |
400 |
2:41.41 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.10 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.71 |
378 |
2:44.36 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.76 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Sofia Dalgas Hansen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.67 |
316 |
2:54.44 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.51 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
DGI Østjylland |
|
279 |
3:01.94 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.84 |
(-12.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.60 |
278 |
3:02.18 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.51 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.72 |
250 |
3:08.64 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.84 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
DGI Nordjylland |
|
226 |
3:14.99 |
+33.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.57 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.84 |
226 |
3:15.02 |
+33.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.75 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silke Reeckmann Lange |
2010 |
DGI Østjylland |
|
215 |
3:18.39 |
+37.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.96 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ditte Langelund Nielsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.72 |
206 |
3:21.11 |
+39.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.42 |
(-7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
|
205 |
3:21.64 |
+40.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.12 |
(+7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pil Hvid Christiansen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.88 |
163 |
3:37.63 |
+56.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.95 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophie Ring |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.66 |
125 |
3:57.84 |
+1:16.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.00 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven 125m |
|
|
|
|
- |
|
Mikkeline Normann Olesen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven 75m |
|
|
|
|
- |
|
Tilde Nørvang Bisgaard |
2009 |
DGI Østjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:16:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.66 |
493 |
2:30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.60 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
DGI Sydvest |
+0.73 |
443 |
2:35.95 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.13 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
339 |
2:50.51 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.44 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.72 |
319 |
2:53.94 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.13 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Brix |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.68 |
304 |
2:56.88 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.12 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Guneva |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
286 |
3:00.35 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.32 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
DGI Nordjylland |
|
280 |
3:01.62 |
+31.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.02 |
(-22.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
174 |
3:32.88 |
+1:02.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.81 |
(-13.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Callsen |
2008 |
DGI Nordjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Jørgensen |
2007 |
DGI Fyn |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Drea Schmidt |
2008 |
DGI Sønderjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:16:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nana Andersen |
2006 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.73 |
476 |
2:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.51 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Illum Kirkeby |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.66 |
402 |
2:41.03 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.81 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
DGI Sydøstjylland |
+0.96 |
347 |
2:49.10 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.81 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
DGI Fyn |
+0.74 |
323 |
2:53.19 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.29 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
193 |
3:25.65 |
+53.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.85 |
(+18.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ea Rosenkjær Bjørnholt |
2001 |
DGI Fyn |
+0.74 |
143 |
3:47.28 |
+1:15.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.79 |
(-45.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
DGI Nordjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:16:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer 50 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rina Damsgaard |
1956 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:16:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 16:16.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.83 |
160 |
3:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.25 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:23:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.67 |
374 |
2:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.79 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.72 |
281 |
2:41.25 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.92 |
(-6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.81 |
245 |
2:48.74 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.62 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eddie Berg |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.64 |
219 |
2:55.03 |
+28.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.05 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Birk Svane Tagesen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.70 |
152 |
3:17.63 |
+51.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.09 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Lysgaard |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.61 |
135 |
3:25.65 |
+59.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.73 |
(-9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Storm Møller Hellevik |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.70 |
113 |
3:38.36 |
+1:11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.28 |
(+6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:23:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.81 |
378 |
2:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.11 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
DGI Storstrømmen |
+0.74 |
357 |
2:28.82 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.40 |
(-36.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Noe |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.85 |
295 |
2:38.61 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.89 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.70 |
288 |
2:39.90 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.96 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Sørensen |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.62 |
264 |
2:44.51 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.13 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.67 |
260 |
2:45.44 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.34 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
242 |
2:49.38 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.59 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Skovgaard Hald |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.70 |
218 |
2:55.37 |
+29.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.68 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Ørnegard Vinding |
2008 |
DGI Fyn |
+0.70 |
178 |
3:07.43 |
+41.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.33 |
(-8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
175 |
3:08.58 |
+42.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.58 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Høgh |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:23:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.66 |
351 |
2:29.63 |
|
|
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 2:27.73 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Mitchell |
2004 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.60 |
266 |
2:44.10 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.41 |
(-45.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.79 |
260 |
2:45.34 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.63 |
(+6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Cline |
2005 |
DGI Fyn |
+0.74 |
176 |
3:08.43 |
+38.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.31 |
(-15.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:23:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 16:24.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Agger |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.85 |
198 |
39.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.94 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Bernt |
2013 |
DGI Fyn |
+0.92 |
191 |
39.78 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.70 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Tambo |
2013 |
DGI Sydøstjylland |
+0.82 |
159 |
42.29 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.65 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Hermann Jensen |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.85 |
157 |
42.46 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.82 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Marie Jensen |
2014 |
DGI Østjylland |
+0.95 |
138 |
44.33 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.74 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karla Maria Søltoft Jensen |
2013 |
DGI Fyn |
|
128 |
45.40 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.90 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucia Strange Steenberg |
2013 |
DGI Østjylland |
|
115 |
47.02 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.29 |
(-7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lea Ballin |
2013 |
DGI Storstrømmen |
+0.79 |
114 |
47.25 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.60 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Yde |
2013 |
DGI Østjylland |
|
103 |
48.88 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.63 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Scharff-Segall |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.92 |
70 |
55.46 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.85 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Keder-Kristensen |
2013 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:46:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin La Cour Fisker |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.89 |
325 |
33.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Skjoldborg Klein |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
287 |
34.76 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Lund |
2012 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
254 |
36.19 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.66 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.69 |
244 |
36.65 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.51 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sally Jørgensen |
2011 |
DGI Sønderjylland |
+0.85 |
234 |
37.17 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.13 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villa Boye |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
232 |
37.31 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.23 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
DGI Storstrømmen |
+0.70 |
231 |
37.37 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.11 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annasophia Kristiansen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.96 |
224 |
37.75 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.91 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla My Krolykke |
2012 |
DGI Fyn |
+0.99 |
220 |
37.94 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.64 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josephine Munck Sommer |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.97 |
190 |
39.87 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.72 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.81 |
180 |
40.61 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.09 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniella Kant Bjerregaard |
2011 |
DGI Nordjylland |
|
179 |
40.62 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.06 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Celina Marie Bach |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
169 |
41.47 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.72 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Naja Veisberg Christensen |
2012 |
DGI Sydvest |
+0.99 |
161 |
42.10 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.79 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nina Nielsen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.90 |
153 |
42.81 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.24 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
DGI Storstrømmen |
+0.75 |
146 |
43.46 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.57 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Naja Dahl Nyhuus |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.90 |
145 |
43.64 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.24 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emmelie Guldborg Eriksen |
2012 |
DGI Fyn |
+0.76 |
128 |
45.43 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.72 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Clara Elgaard |
2012 |
DGI Sydøstjylland |
+0.79 |
123 |
46.07 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.58 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Dicte Johanne Borresen |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
103 |
48.85 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.81 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Guste Kristopaityte |
2012 |
DGI Fyn |
+0.96 |
102 |
48.94 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.97 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Vibeke Weigel Ganderup |
2012 |
DGI Sydøstjylland |
+0.82 |
89 |
51.30 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.50 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:46:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.80 |
511 |
28.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.63 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Sonnichsesen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.69 |
428 |
30.42 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Holch Andersen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.69 |
413 |
30.77 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.65 |
410 |
30.85 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.76 |
402 |
31.06 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.34 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
DGI Sydvest |
+0.84 |
386 |
31.48 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
374 |
31.81 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.97 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Dybro |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.82 |
337 |
32.93 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elise Johanne Krogh Laursen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
334 |
33.04 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.84 |
330 |
33.18 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
324 |
33.36 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gry Ballin |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.75 |
312 |
33.78 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.47 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.94 |
309 |
33.91 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.96 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rena Rose Dyberg-Larsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.76 |
294 |
34.47 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.84 |
291 |
34.60 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.74 |
290 |
34.61 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.86 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Dagmar Molter |
2010 |
DGI Storstrømmen |
|
284 |
34.87 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.26 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanne Milborg |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.94 |
280 |
35.04 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lærke Bach Nielsen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
278 |
35.12 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.91 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liva Krag |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.80 |
271 |
35.41 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.79 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Sørensen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
270 |
35.44 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.63 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viola Bové |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.93 |
269 |
35.49 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gry Boysen Schmidt |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.86 |
268 |
35.53 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
267 |
35.60 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.68 |
254 |
36.16 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.11 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emily Sundwall |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.90 |
250 |
36.36 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.47 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Mette Rager Larsen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
250 |
36.39 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.53 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Thilde Inkeri Larsen |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.88 |
250 |
36.39 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.87 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Agnes Thøfner |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.73 |
245 |
36.61 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.58 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Agnes Henriksen |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.81 |
245 |
36.62 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.05 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.75 |
231 |
37.32 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.09 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anna Thiel |
2010 |
DGI Fyn |
+0.88 |
229 |
37.43 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.79 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ellen Lassen |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.88 |
226 |
37.63 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.67 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.70 |
217 |
38.14 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lianna Krogh Goldtman Friis |
2010 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.78 |
214 |
38.29 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.03 |
(-7.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Julia Krolik |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.89 |
211 |
38.48 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.95 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emilie Kaas |
2009 |
DGI Fyn |
+0.92 |
205 |
38.87 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.76 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Petra Sparwath |
2009 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.95 |
201 |
39.13 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.09 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.83 |
192 |
39.73 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.63 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Freja Walther |
2009 |
DGI Fyn |
|
191 |
39.75 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.27 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Maria Agerbæk Sobol Nielsen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.76 |
173 |
41.11 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.41 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Klara Nonboe Beck |
2009 |
DGI Fyn |
+0.88 |
173 |
41.13 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.74 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Hanna Damsteegt |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.95 |
164 |
41.87 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.29 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
vilja warming marloth |
2010 |
DGI Sydvest |
+0.94 |
150 |
43.08 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.38 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Emma Jørgensen |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.90 |
113 |
47.33 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.17 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabrielle Kristopaityte |
2009 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:46:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
DGI Fyn |
+0.77 |
578 |
27.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
DGI Sydvest |
+0.73 |
553 |
27.92 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
DGI Fyn |
+0.71 |
527 |
28.38 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.78 |
476 |
29.35 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.79 |
470 |
29.48 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.70 |
470 |
29.48 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.71 |
458 |
29.74 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
456 |
29.77 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.70 |
448 |
29.95 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.72 |
448 |
29.95 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
442 |
30.08 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.66 |
437 |
30.20 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
424 |
30.50 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ditte Holm Rasmussen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.69 |
424 |
30.52 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
423 |
30.53 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.89 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louise Carlqvist |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
419 |
30.62 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
393 |
31.28 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.91 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.70 |
382 |
31.58 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sarah Bach Urban |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
375 |
31.77 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Madeline Skovhus |
2007 |
DGI Fyn |
+0.84 |
373 |
31.84 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lærke Henning |
2008 |
DGI Fyn |
+0.75 |
361 |
32.18 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.79 |
355 |
32.37 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Weltz Sørensen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.80 |
344 |
32.71 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.29 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.75 |
333 |
33.08 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
DGI Sydvest |
+0.76 |
328 |
33.23 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Sletø Bonde |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.85 |
307 |
33.97 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marie Stauner Gundersen |
2008 |
DGI Storstrømmen |
|
289 |
34.68 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.54 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Tinggaard Sørensen |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.79 |
251 |
36.32 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.92 |
212 |
38.40 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.84 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amalie Nerup Stegger |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.99 |
201 |
39.08 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malou Callisen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Karoline Jørgensen |
2007 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Møller-Andersen |
2008 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Drea Schmidt |
2008 |
DGI Sønderjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:46:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
DGI Storstrømmen |
+0.76 |
574 |
27.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.47 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mette Bruun-Petersen |
2001 |
DGI Fyn |
+0.70 |
541 |
28.13 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Varming Kokholm |
2002 |
DGI Østjylland |
+0.85 |
468 |
29.53 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Janni Martinussen |
2001 |
DGI Fyn |
+0.69 |
467 |
29.55 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Bjørn |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.65 |
464 |
29.60 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malou Huss |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.67 |
457 |
29.75 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
DGI Fyn |
+0.80 |
432 |
30.33 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Hede Kristensen |
2005 |
DGI Sønderjylland |
+0.70 |
422 |
30.57 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.82 |
406 |
30.95 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.11 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josephine Rotbøl |
2003 |
DGI Østjylland |
+0.92 |
395 |
31.23 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
382 |
31.58 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.49 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikoline Kellenberger |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
382 |
31.60 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Christensen |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
371 |
31.91 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
DGI Fyn |
+0.73 |
363 |
32.13 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Line Brarup Jørgensen |
2002 |
DGI Sønderjylland |
+0.73 |
338 |
32.91 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Jul Noe |
2003 |
DGI Fyn |
+0.88 |
305 |
34.04 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helena Bendix Skammelsen |
2002 |
DGI Østjylland |
+0.88 |
280 |
35.02 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Dørk |
2004 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Trasbo Vestergaard |
2006 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:46:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Danielsen |
1976 |
DGI Østjylland |
+0.71 |
310 |
33.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Betina Vinther Hansen |
1983 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
308 |
33.92 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:46:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer 50 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Majbrit Ditlevsen |
1958 |
DGI Sydøstjylland |
|
147 |
43.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.73 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:46:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 16:46.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Steenfeldt Møller-Søren |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
144 |
38.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.71 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:54:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laust Agergaard |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
246 |
32.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tore Xander Eriksen |
2011 |
DGI Fyn |
+0.83 |
218 |
33.48 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Puggaard Hougaard |
2011 |
DGI Sydvest |
+0.99 |
196 |
34.70 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
166 |
36.66 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.98 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Berg |
2012 |
DGI Sydøstjylland |
+0.69 |
162 |
36.97 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.03 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Steffan Herold Mortensen |
2011 |
DGI Fyn |
+0.84 |
149 |
37.99 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.71 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isac Fog |
2012 |
DGI Sønderjylland |
+0.78 |
142 |
38.64 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.48 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Pedersen |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
141 |
38.70 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Nørgaard |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.85 |
139 |
38.84 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Rosendahl |
2011 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.72 |
134 |
39.38 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Holmegaard Gjørup |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
133 |
39.41 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.99 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Westring Rasmussen |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.88 |
131 |
39.64 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.72 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Krebs Hansen |
2012 |
DGI Nordjylland |
+0.90 |
107 |
42.34 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.43 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kristoffer Pilemand Ottesen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.87 |
105 |
42.60 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.61 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Stidsen |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.93 |
84 |
45.93 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.88 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johan Toft Jørgensen |
2012 |
DGI Sydøstjylland |
+0.96 |
63 |
50.55 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.01 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick Noe |
2012 |
DGI Østjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:54:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.71 |
425 |
26.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.80 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.58 |
383 |
27.74 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.64 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
DGI Fyn |
+0.76 |
328 |
29.22 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Jensen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.65 |
310 |
29.78 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.48 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.68 |
302 |
30.04 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
293 |
30.33 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
289 |
30.46 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.62 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tjalfe Antilles |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.75 |
275 |
30.97 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Vendelbo Hansen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
271 |
31.12 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin Strømgaard Poulsen |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.80 |
268 |
31.24 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.34 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Andersen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.96 |
263 |
31.44 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Haslev Sørensen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
245 |
32.20 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Otto Galberg-Lund |
2010 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.72 |
243 |
32.29 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noam Loft Koefoed |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
239 |
32.48 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thor Lind Dürr |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
238 |
32.51 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Benjamin Boe Kjeldsen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
236 |
32.62 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Christiansen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.73 |
223 |
33.20 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marius Oehlenschlæger Sto |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
223 |
33.23 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
William Hede Kristensen |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.73 |
222 |
33.27 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Malthe Elle Overgaard |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
204 |
34.22 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.30 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathias Bjerrre Jakobsen |
2010 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.68 |
193 |
34.83 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(-7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Erik Pind Thielsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.71 |
159 |
37.21 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christian Kirk |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
|
155 |
37.45 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.49 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frey Julius |
2010 |
DGI Fyn |
+0.93 |
145 |
38.33 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.28 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Simon Pio |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.66 |
145 |
38.36 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.51 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.81 |
133 |
39.49 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.93 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mads Pless-Aagaard |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.79 |
123 |
40.53 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.55 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emil Kaiser |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.73 |
113 |
41.58 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.47 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Marcus Krogh |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.90 |
95 |
44.10 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.50 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.88 |
95 |
44.10 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.02 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Kristoffer Bolvig Christensen |
2009 |
DGI Fyn |
|
75 |
47.61 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.35 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Emil Pedersen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.60 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Savchenko |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:54:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Krogh Laursen |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
483 |
25.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.89 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annas Sallam |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.67 |
461 |
26.09 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.97 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Sandfeld Paulsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
421 |
26.89 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.67 |
411 |
27.10 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.70 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
408 |
27.16 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.99 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Jensen |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.81 |
408 |
27.18 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.26 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Kühne |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.64 |
390 |
27.58 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.26 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
DGI Sydvest |
+0.76 |
388 |
27.62 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.73 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
384 |
27.73 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.14 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.71 |
380 |
27.82 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.43 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
376 |
27.93 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.15 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.63 |
370 |
28.08 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Dose |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
366 |
28.17 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.86 |
364 |
28.23 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.32 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sander Drews |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.72 |
361 |
28.31 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
DGI Sydvest |
+0.80 |
358 |
28.37 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Agerbæk Nielsen |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.63 |
348 |
28.65 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Kongslev |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.73 |
339 |
28.89 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rasmus Wadskjær |
2008 |
DGI Sydvest |
+0.72 |
339 |
28.91 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.49 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.70 |
329 |
29.20 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.14 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Asbjørn Hedegaard Fisker |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.87 |
308 |
29.83 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
DGI Fyn |
+0.75 |
303 |
29.99 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
DGI Fyn |
+0.83 |
276 |
30.95 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
275 |
30.99 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.71 |
270 |
31.16 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nicolai Elo Brunu Hansen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.74 |
256 |
31.72 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Christian Swartz |
2007 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.89 |
226 |
33.07 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.46 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Patrick Falk Juul |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.87 |
218 |
33.47 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Niels Emil Irminger |
2008 |
DGI Fyn |
+0.79 |
199 |
34.52 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Axel Molter |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.82 |
196 |
34.67 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.38 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oliver Nørman Jespersen |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.80 |
175 |
36.03 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.21 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathias Christensen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.99 |
149 |
37.99 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.17 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Espe Fransson |
2008 |
DGI Fyn |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:54:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
DGI Nordjylland |
+0.61 |
590 |
24.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.36 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
DGI Storstrømmen |
+0.58 |
559 |
24.47 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.62 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.72 |
510 |
25.23 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.47 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
DGI Nordjylland |
+0.71 |
500 |
25.39 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.98 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Boje Fokkink |
2001 |
DGI Sydvest |
+0.74 |
492 |
25.53 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.09 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Fokkink |
2003 |
DGI Sydvest |
+0.64 |
488 |
25.60 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.98 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
DGI Nordjylland |
+0.68 |
481 |
25.72 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.87 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.69 |
450 |
26.29 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.12 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
445 |
26.39 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.21 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jeppe Haurum |
2003 |
DGI Sydvest |
+0.81 |
443 |
26.44 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.92 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Løland |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.68 |
434 |
26.61 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.91 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
431 |
26.67 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.57 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Tietgen |
2002 |
DGI Fyn |
+0.70 |
419 |
26.94 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.64 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Emil Kramer |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.69 |
413 |
27.05 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.47 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
David Johansen |
2001 |
DGI Nordjylland |
+0.69 |
401 |
27.33 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Daniel Poulsen |
2001 |
DGI Sydvest |
+0.71 |
401 |
27.33 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.07 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
DGI Sydvest |
+0.66 |
394 |
27.49 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
DGI Storstrømmen |
+0.69 |
393 |
27.50 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Malte Lillemose |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
390 |
27.57 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
DGI Sydvest |
+0.77 |
363 |
28.26 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kristoffer Mortensen |
2005 |
DGI Fyn |
+0.85 |
338 |
28.94 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.61 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nikolaj Høgh |
2003 |
DGI Østjylland |
+0.94 |
325 |
29.32 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
DGI Fyn |
+0.67 |
323 |
29.38 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rasmus Andersen |
2005 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.81 |
306 |
29.90 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Marius Andersen |
2004 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.80 |
290 |
30.44 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Buse |
2006 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Johan Jacobsen |
2005 |
DGI Østjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Markussen |
2006 |
DGI Nordjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:54:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannibal Krogh Lund |
1993 |
DGI Sydøstjylland |
+0.76 |
359 |
28.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.74 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer Nedergaard |
1995 |
DGI Fyn |
+0.82 |
336 |
28.98 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.96 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Sørensen |
1994 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
284 |
30.66 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:54:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer 32-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Casper Nedergaard |
1990 |
DGI Fyn |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:54:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Märcher |
1982 |
DGI Fyn |
|
248 |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niels Liboriussen |
1975 |
DGI Sydøstjylland |
+0.97 |
223 |
33.23 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.04 |
(+5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:54:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer 50 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lars Aagaard Nielsen |
1962 |
DGI Sydøstjylland |
+0.96 |
199 |
34.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Poul Erik Hansen |
1953 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 16:54:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 17:00.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
350 |
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.16 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
DGI Storstrømmen |
+0.80 |
167 |
1:39.05 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.22 |
(-11.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Hvid Christiansen |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.98 |
156 |
1:41.32 |
+23.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.52 |
(-13.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
DGI Storstrømmen |
+0.67 |
147 |
1:43.28 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.74 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Lund |
2012 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
139 |
1:45.39 |
+27.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.80 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 09:49:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
384 |
1:15.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.85 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.72 |
363 |
1:16.50 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.53 |
(+4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
DGI Sydvest |
+0.82 |
279 |
1:23.50 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.76 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.85 |
275 |
1:23.97 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.67 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
229 |
1:29.18 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.19 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
210 |
1:31.79 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.91 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.76 |
186 |
1:35.61 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.76 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.84 |
181 |
1:36.43 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.97 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pil Hvid Christiansen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.91 |
147 |
1:43.47 |
+28.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.72 |
(-9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 09:49:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
406 |
1:13.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.18 |
(+5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.74 |
380 |
1:15.35 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.73 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
DGI Fyn |
+0.72 |
356 |
1:17.01 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.68 |
(-8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.69 |
324 |
1:19.45 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.75 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
308 |
1:20.83 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.94 |
(-6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Madeline Skovhus |
2007 |
DGI Fyn |
+0.82 |
258 |
1:25.69 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.88 |
(-12.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.69 |
256 |
1:25.95 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.08 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Kramer |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
251 |
1:26.53 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.46 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
251 |
1:26.56 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.95 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
249 |
1:26.75 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.69 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.71 |
248 |
1:26.81 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.00 |
(-6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Starup |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
239 |
1:27.99 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
223 |
1:29.97 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.82 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nanna Hulgaard |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.69 |
190 |
1:34.86 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.37 |
(-8.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helene Højlund Christiansen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.95 |
189 |
1:35.10 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.68 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.85 |
179 |
1:36.80 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.52 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liva Jørgensen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.69 |
168 |
1:38.89 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.83 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Naja Terkelsen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.69 |
162 |
1:40.13 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.00 |
(-11.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
114 |
1:52.50 |
+38.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.57 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 09:49:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
DGI Storstrømmen |
+0.74 |
535 |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.38 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.58 |
497 |
1:08.94 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.26 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Janni Martinussen |
2001 |
DGI Fyn |
+0.73 |
402 |
1:13.98 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.24 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
397 |
1:14.25 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.68 |
(+5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Jul Øhlenschlager |
2004 |
DGI Fyn |
+0.79 |
245 |
1:27.18 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.84 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naja Kristiane Sørensen |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.85 |
244 |
1:27.35 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.91 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Bolvig Christensen |
2006 |
DGI Fyn |
+0.80 |
225 |
1:29.72 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.40 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Jensen Trudsø |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
217 |
1:30.81 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.72 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Mørup |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
193 |
1:34.36 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.10 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 09:49:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 09:49.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
509 |
59.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.59 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.79 |
271 |
1:13.76 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.96 |
(-8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.91 |
181 |
1:24.45 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.44 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Boye Sørensen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
97 |
1:43.82 |
+43.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.05 |
(-8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Lysgaard |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
76 |
1:52.35 |
+52.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.60 |
(-24.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:50:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.72 |
453 |
1:02.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.70 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Buck |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.65 |
415 |
1:04.04 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.38 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
403 |
1:04.65 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.06 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annas Sallam |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.68 |
373 |
1:06.34 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.38 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
365 |
1:06.85 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.03 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.64 |
336 |
1:08.68 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.92 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Dose |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
286 |
1:12.49 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.50 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.85 |
223 |
1:18.78 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.17 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Kring |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
177 |
1:24.99 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.65 |
(-7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:50:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Dumstrei |
2002 |
DGI Fyn |
+0.76 |
492 |
1:00.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.13 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
433 |
1:03.12 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.69 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2004 |
DGI Fyn |
+0.72 |
416 |
1:04.00 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.26 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
412 |
1:04.16 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.23 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
403 |
1:04.67 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.66 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
383 |
1:05.76 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.52 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Xander Termansen |
2005 |
DGI Fyn |
+0.77 |
383 |
1:05.79 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.24 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.97 |
359 |
1:07.18 |
+6.69 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 1:03.81 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Emil Kramer |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.70 |
335 |
1:08.76 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.39 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
333 |
1:08.88 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.53 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Mitchell |
2004 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.69 |
317 |
1:10.07 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.76 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
252 |
1:15.64 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
DGI Sydvest |
+0.80 |
221 |
1:19.00 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.40 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:50:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 10:50.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Fynske Piger gr. 9 |
0 |
DGI Fyn |
|
|
108 |
|
|
3:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Karla Maria Søltoft Jensen |
2013 |
1380AC |
+0.94 |
45.51 |
|
|
|
|
45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Vanessa Askholm Larsen |
2014 |
1420AE |
|
50.47 |
|
|
|
|
1:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Wegge Keller |
2014 |
1422AE |
|
58.90 |
|
|
|
|
2:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Bernt |
2013 |
1394AI |
+0.79 |
39.10 |
|
|
|
|
3:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Grp9 Damer |
10 |
DGI Østjylland |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Lea Hermann Jensen |
2013 |
1332AE |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Marie Jensen |
2014 |
1446AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Yde |
2013 |
1386AK |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Agger |
2013 |
1308AK |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:18:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x50m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Grp8 Damer1 |
12 |
DGI Østjylland |
|
|
298 |
|
|
2:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Elin La Cour Fisker |
2011 |
1116AL |
+0.93 |
34.19 |
|
|
|
|
34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Skjoldborg Klein |
2011 |
1174AL |
+0.77 |
35.65 |
|
|
|
|
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villa Boye |
2011 |
1174AP |
+0.65 |
35.76 |
|
|
|
|
1:45.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
1138AJ |
+0.13 |
32.75 |
|
|
|
|
2:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nordjylland Undefeatable |
12 |
DGI Nordjylland |
|
|
288 |
|
|
2:19.93 |
+1.58 |
|
|
|
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
1146AE |
+0.72 |
36.97 |
|
|
|
|
36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
1162AD |
+0.43 |
31.28 |
|
|
|
|
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
1226AC |
+0.46 |
35.19 |
|
|
|
|
1:43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Lund |
2012 |
1222AO |
+0.41 |
36.49 |
|
|
|
|
2:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Midt- og Vestsjælland 1 |
12 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
|
|
288 |
|
|
2:19.94 |
+1.59 |
|
|
|
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
1178AF |
+0.60 |
34.74 |
|
|
|
|
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
1292AH |
+0.40 |
36.33 |
|
|
|
|
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Falkensted |
2011 |
1174AF |
+0.51 |
33.46 |
|
|
|
|
1:44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Pedersen |
2011 |
1126AG |
+0.65 |
35.41 |
|
|
|
|
2:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johns Supergirls 58 |
12 |
DGI Storstrømmen |
|
|
215 |
|
|
2:34.36 |
+16.01 |
|
|
|
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
1256AM |
+0.80 |
41.28 |
|
|
|
|
41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
1250AM |
+0.40 |
38.23 |
|
|
|
|
1:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
1128AI |
+0.57 |
39.57 |
|
|
|
|
1:59.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
1126AI |
+0.29 |
35.28 |
|
|
|
|
2:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nordjylland Bulletproof |
12 |
DGI Nordjylland |
|
|
212 |
|
|
2:35.09 |
+16.74 |
|
|
|
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
1148AE |
+0.74 |
40.09 |
|
|
|
|
40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annasophia Kristiansen |
2011 |
1146AK |
+0.92 |
38.54 |
|
|
|
|
1:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniella Kant Bjerregaard |
2011 |
1128AO |
+0.66 |
38.87 |
|
|
|
|
1:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Aalto |
2012 |
1230AC |
+0.41 |
37.59 |
|
|
|
|
2:35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Grp8 Damer2 |
12 |
DGI Østjylland |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmer mister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen, 3. svømmer |
|
|
|
Josephine Munck Sommer |
2011 |
1102AQ |
+0.93 |
38.58 |
|
|
|
|
38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celina Marie Bach |
2011 |
1178AO |
+0.55 |
42.21 |
|
|
|
|
1:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Ring |
2012 |
1292AI |
-0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Damgaard Henriksen |
2011 |
1146AQ |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fynske Piger gr. 8 |
0 |
DGI Fyn |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:18:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x50m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Midt- og Vestsjælland 2 |
14 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
|
|
435 |
|
|
2:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
1032AG |
+0.62 |
29.85 |
|
|
|
|
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Mille Stokholm |
2010 |
1034AH |
+0.30 |
31.13 |
|
|
|
|
1:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Pedersen |
2009 |
0944AI |
+0.20 |
31.12 |
|
|
|
|
1:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
0942AI |
+0.28 |
29.92 |
|
|
|
|
2:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Grp7 Damer1 |
14 |
DGI Østjylland |
|
|
390 |
|
|
2:06.58 |
+4.56 |
|
|
|
|
Julie Holch Andersen |
2009 |
0936BH |
+0.67 |
31.16 |
|
|
|
|
31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milla Sofia Dalgas Hansen |
2009 |
0908AG |
+0.37 |
31.28 |
|
|
|
|
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
1012AQ |
+0.54 |
34.16 |
|
|
|
|
1:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Sonnichsesen |
2010 |
1024AP |
+0.30 |
29.98 |
|
|
|
|
2:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nordjylland Rockets |
14 |
DGI Nordjylland |
|
|
365 |
|
|
2:09.41 |
+7.39 |
|
|
|
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
0994BF |
+0.89 |
32.53 |
|
|
|
|
32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
0994AI |
+0.60 |
32.67 |
|
|
|
|
1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Egholm |
2009 |
0972BH |
+0.79 |
33.07 |
|
|
|
|
1:38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
0998BD |
+0.83 |
31.14 |
|
|
|
|
2:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johns Supergirls 37 |
14 |
DGI Storstrømmen |
|
|
339 |
|
|
2:12.61 |
+10.59 |
|
|
|
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
0930BF |
+0.77 |
32.32 |
|
|
|
|
32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gry Ballin |
2010 |
1040AP |
+0.01 |
32.54 |
|
|
|
|
1:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Badensø |
2009 |
0984BD |
+0.49 |
32.55 |
|
|
|
|
1:37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Thøfner |
2009 |
0948AB |
+0.67 |
35.20 |
|
|
|
|
2:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wonder Girls |
14 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
292 |
|
|
2:19.32 |
+17.30 |
|
|
|
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
0914BD |
+0.74 |
34.41 |
|
|
|
|
34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
0910BF |
+0.24 |
34.93 |
|
|
|
|
1:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
0974BE |
+0.48 |
35.08 |
|
|
|
|
1:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Vendelbo |
2010 |
1088AM |
+0.79 |
34.90 |
|
|
|
|
2:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cool Girls |
14 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
281 |
|
|
2:21.15 |
+19.13 |
|
|
|
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
1036AQ |
+0.86 |
36.29 |
|
|
|
|
36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
1094AQ |
+0.67 |
36.34 |
|
|
|
|
1:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Olsen |
2010 |
1020AV |
+0.55 |
34.26 |
|
|
|
|
1:46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
0922BD |
+0.76 |
34.26 |
|
|
|
|
2:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sønderjylland piger1 gr. 7 |
14 |
DGI Sønderjylland |
|
|
262 |
|
|
2:24.48 |
+22.46 |
|
|
|
|
Emily Sundwall |
2010 |
1060AP |
+0.82 |
35.61 |
|
|
|
|
35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Inkeri Larsen |
2010 |
1068AR |
+0.39 |
36.35 |
|
|
|
|
1:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Lassen |
2009 |
0986AJ |
+0.59 |
37.70 |
|
|
|
|
1:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gry Boysen Schmidt |
2010 |
1026AT |
+0.42 |
34.82 |
|
|
|
|
2:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Grp7 Damer2 |
13 |
DGI Østjylland |
|
|
259 |
|
|
2:25.08 |
+23.06 |
|
|
|
|
Ida Sørensen |
2010 |
1006AV |
+0.75 |
35.86 |
|
|
|
|
35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Kalstrup Kirkegaard |
2010 |
1024AO |
+0.36 |
33.51 |
|
|
|
|
1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mette Rager Larsen |
2010 |
1014AQ |
+0.55 |
36.23 |
|
|
|
|
1:45.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Kornum Jørgensen |
2010 |
1026AP |
+0.25 |
39.48 |
|
|
|
|
2:25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Fynske Piger gr. 7 |
14 |
DGI Fyn |
|
|
251 |
|
|
2:26.54 |
+24.52 |
|
|
|
|
Philippa Eriksen |
2010 |
1072AK |
+0.77 |
35.37 |
|
|
|
|
35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Thiel |
2010 |
1038AV |
+0.71 |
37.47 |
|
|
|
|
1:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Walther |
2009 |
0968BI |
+0.88 |
39.51 |
|
|
|
|
1:52.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rena Rose Dyberg-Larsen |
2009 |
0920BF |
+0.22 |
34.19 |
|
|
|
|
2:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nordjylland Ladies |
14 |
DGI Nordjylland |
|
|
239 |
|
|
2:28.89 |
+26.87 |
|
|
|
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
1054AT |
+0.89 |
36.89 |
|
|
|
|
36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
1056AT |
+0.93 |
36.74 |
|
|
|
|
1:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Diget Aamann |
2009 |
0958BK |
+0.64 |
37.06 |
|
|
|
|
1:50.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
1094AP |
+0.65 |
38.20 |
|
|
|
|
2:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johns Supergirls 47 |
14 |
DGI Storstrømmen |
|
|
229 |
|
|
2:31.18 |
+29.16 |
|
|
|
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
1036AU |
+0.68 |
38.04 |
|
|
|
|
38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Kristine Ingeborg Andersen |
2010 |
1092AI |
+0.26 |
37.24 |
|
|
|
|
1:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Henriksen |
2010 |
1038AU |
+0.58 |
37.78 |
|
|
|
|
1:53.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karen Marie værnskjold Hedegaard |
2009 |
0986BD |
+0.39 |
38.12 |
|
|
|
|
2:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Young Guns |
14 |
DGI Storkøbenhavn |
|
|
204 |
|
|
2:37.04 |
+35.02 |
|
|
|
|
Lianna Krogh Goldtman Friis |
2010 |
1056AS |
+0.78 |
39.02 |
|
|
|
|
39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Petra Sparwath |
2009 |
0938BJ |
+0.78 |
39.71 |
|
|
|
|
1:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Kimmie Nielsen |
2009 |
0936BJ |
+0.48 |
40.34 |
|
|
|
|
1:59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Munk |
2010 |
1082AV |
+0.74 |
37.97 |
|
|
|
|
2:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sønderjylland piger2 gr. 7 |
14 |
DGI Sønderjylland |
|
|
154 |
|
|
2:52.42 |
+50.40 |
|
|
|
|
Hanna Damsteegt |
2009 |
0936BL |
+0.89 |
40.82 |
|
|
|
|
40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Jacobsen |
2010 |
1008AU |
+0.84 |
42.78 |
|
|
|
|
1:23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Jørgensen |
2010 |
1016AU |
|
51.25 |
|
|
|
|
2:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Krolik |
2010 |
1062AP |
+0.58 |
37.57 |
|
|
|
|
2:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:18:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x50m Frisvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Grp6 Damer1 |
16 |
DGI Østjylland |
|
|
466 |
|
|
1:59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Ane Walmar |
2007 |
0746AS |
+0.77 |
30.57 |
|
|
|
|
30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Louise Carlqvist |
2008 |
0818AO |
+0.67 |
30.95 |
|
|
|
|
1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Sørensen |
2008 |
0892AW |
+0.57 |
30.15 |
|
|
|
|
1:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
0826AH |
+0.04 |
27.59 |
|
|
|
|
1:59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fynske Damer gr. 6 |
16 |
DGI Fyn |
|
|
388 |
|
|
2:06.75 |
+7.49 |
|
|
|
|
Karoline Jørgensen |
2007 |
0774AG |
+0.76 |
31.95 |
|
|
|
|
31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
0866AU |
+0.20 |
32.78 |
|
|
|
|
1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madeline Skovhus |
2007 |
0722AV |
+0.42 |
31.99 |
|
|
|
|
1:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ditte Holm Rasmussen |
2008 |
0828AP |
+0.34 |
30.03 |
|
|
|
|
2:06.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wonder Woman |
16 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
385 |
|
|
2:07.05 |
+7.79 |
|
|
|
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
0872AV |
+0.78 |
33.74 |
|
|
|
|
33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Anne Stæhr |
2008 |
0862AK |
+0.48 |
30.96 |
|
|
|
|
1:04.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
0768AP |
+0.25 |
29.17 |
|
|
|
|
1:33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
0704AQ |
+0.27 |
33.18 |
|
|
|
|
2:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sønderjylland piger1 gr. 6 |
16 |
DGI Sønderjylland |
|
|
338 |
|
|
2:12.68 |
+13.42 |
|
|
|
|
Julie Holmgaard Hansen |
2008 |
0890AS |
+0.75 |
33.14 |
|
|
|
|
33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Elise Sørensen |
2007 |
0704AT |
+0.63 |
33.36 |
|
|
|
|
1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Weltz Sørensen |
2008 |
0836AP |
+0.60 |
33.21 |
|
|
|
|
1:39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonna Boysen |
2008 |
0882AU |
+0.77 |
32.97 |
|
|
|
|
2:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
De Utrolige |
16 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
297 |
|
|
2:18.56 |
+19.30 |
|
|
|
|
Miriam Terp Lorentzen |
2007 |
0746BB |
+0.73 |
34.35 |
|
|
|
|
34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Tinggaard Sørensen |
2008 |
0870AV |
+0.47 |
35.60 |
|
|
|
|
1:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
0718AY |
+0.21 |
33.12 |
|
|
|
|
1:43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
0756AC |
+0.60 |
35.49 |
|
|
|
|
2:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nordjylland Unicorns |
16 |
DGI Nordjylland |
|
|
290 |
|
|
2:19.68 |
+20.42 |
|
|
|
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
0796BA |
+0.84 |
36.52 |
|
|
|
|
36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
0818AY |
+0.44 |
31.74 |
|
|
|
|
1:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
0836AU |
+0.84 |
38.44 |
|
|
|
|
1:46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
0856AX |
+0.46 |
32.98 |
|
|
|
|
2:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sønderjylland piger2 gr. 6 |
16 |
DGI Sønderjylland |
|
|
240 |
|
|
2:28.76 |
+29.50 |
|
|
|
|
Frederikke Gaedt |
2007 |
0758BA |
+0.69 |
39.89 |
|
|
|
|
39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Tygesen |
2008 |
0886AV |
+0.67 |
36.93 |
|
|
|
|
1:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Nissen |
2008 |
0886AS |
+0.77 |
36.47 |
|
|
|
|
1:53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Bundsgaard |
2008 |
0830AZ |
+0.31 |
35.47 |
|
|
|
|
2:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storstrømmen |
15 |
DGI Storstrømmen |
|
|
236 |
|
|
2:29.62 |
+30.36 |
|
|
|
|
Johanne Milborg |
2010 |
1028AO |
+0.90 |
36.96 |
|
|
|
|
36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Nerup Stegger |
2008 |
0830AX |
+0.73 |
39.87 |
|
|
|
|
1:16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Runoberg Lind |
2010 |
1044AW |
+0.73 |
38.01 |
|
|
|
|
1:54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Molter |
2010 |
1026AO |
+0.67 |
34.78 |
|
|
|
|
2:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Grp6 Damer2 |
15 |
DGI Østjylland |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmer mister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen, 2. svømmer |
|
|
|
Karoline Starup |
2008 |
0848AL |
+0.81 |
32.59 |
|
|
|
|
32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Bach Urban |
2008 |
0846AU |
-0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
0896AW |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Asp Mikkelsen |
2008 |
0846AH |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nordjylland Red Velvets |
16 |
DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Freja Lucassen |
2007 |
0706AV |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
0746AU |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
0786AU |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Callisen |
2007 |
0766AR |
+0.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johns Supergirls 26 |
0 |
DGI Storstrømmen |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:18:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x50m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Johns Supergirls 15 |
19 |
DGI Storstrømmen |
|
|
498 |
|
|
1:56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
+0.74 |
28.30 |
|
|
|
|
28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
0988BH |
+0.29 |
30.49 |
|
|
|
|
58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
0906BI |
+0.22 |
27.81 |
|
|
|
|
1:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nynne Jakobsen |
2004 |
0462AG |
+0.13 |
30.08 |
|
|
|
|
1:56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
DGI Sydvest gr 5 |
19 |
DGI Sydvest |
|
|
485 |
|
|
1:57.66 |
+0.98 |
|
|
|
|
Mathilde Østergaard |
2004 |
0484AE |
+0.67 |
28.97 |
|
|
|
|
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Nielsen |
2007 |
0734AZ |
+0.60 |
30.17 |
|
|
|
|
59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
0964BD |
+0.47 |
31.36 |
|
|
|
|
1:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
0742AR |
+0.14 |
27.16 |
|
|
|
|
1:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Grp5 Damer1 |
21 |
DGI Østjylland |
|
|
474 |
|
|
1:58.57 |
+1.89 |
|
|
|
|
Freja Bjørn |
2005 |
0522AV |
+0.70 |
29.60 |
|
|
|
|
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
0674AG |
+0.29 |
29.06 |
|
|
|
|
58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Christensen |
2004 |
0464AV |
+0.55 |
30.44 |
|
|
|
|
1:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Varming Kokholm |
2002 |
0298AW |
+0.79 |
29.47 |
|
|
|
|
1:58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Midt- og Vestsjælland 3 |
17 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
|
|
454 |
|
|
2:00.29 |
+3.61 |
|
|
|
|
Kaja Pedersen |
2007 |
0746AV |
+0.76 |
29.05 |
|
|
|
|
29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Munkholm |
2009 |
0980BD |
+0.28 |
30.80 |
|
|
|
|
59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
0824AY |
+0.57 |
31.56 |
|
|
|
|
1:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nana Andersen |
2006 |
0634AA |
+0.11 |
28.88 |
|
|
|
|
2:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nordjylland Flying Muffins |
17 |
DGI Nordjylland |
|
|
423 |
|
|
2:03.22 |
+6.54 |
|
|
|
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
0632AM |
+0.79 |
30.80 |
|
|
|
|
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Christiansen |
2007 |
0786AI |
+0.45 |
31.61 |
|
|
|
|
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
0822AG |
+0.48 |
30.36 |
|
|
|
|
1:32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
+0.55 |
30.45 |
|
|
|
|
2:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nordjylland Ice Mashers |
18 |
DGI Nordjylland |
|
|
413 |
|
|
2:04.19 |
+7.51 |
|
|
|
|
Lisa Stenger |
2008 |
0872AT |
+0.78 |
31.30 |
|
|
|
|
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Christensen |
2006 |
0674AT |
-0.03 |
31.43 |
|
|
|
|
1:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Mejdahl |
2005 |
0548AT |
+0.40 |
29.93 |
|
|
|
|
1:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Line Gjelstrup |
2006 |
0658AC |
+0.29 |
31.53 |
|
|
|
|
2:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Grp5 Damer2 |
20 |
DGI Østjylland |
|
|
397 |
|
|
2:05.85 |
+9.17 |
|
|
|
|
Josephine Rotbøl |
2003 |
0302BH |
+0.89 |
31.28 |
|
|
|
|
31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Kellenberger |
2005 |
0584AY |
+0.49 |
31.60 |
|
|
|
|
1:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Høgh |
2006 |
0698AM |
+0.46 |
30.89 |
|
|
|
|
1:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Kristiane Sørensen |
2006 |
0624AU |
+0.57 |
32.08 |
|
|
|
|
2:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sønderjylland piger gr. 5 |
21 |
DGI Sønderjylland |
|
|
366 |
|
|
2:09.27 |
+12.59 |
|
|
|
|
Norgee Lauren Schmidt |
2006 |
0666AS |
+0.86 |
31.84 |
|
|
|
|
31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Brarup Jørgensen |
2002 |
0214BF |
+0.49 |
33.64 |
|
|
|
|
1:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wencke Andresen |
2005 |
0536BC |
+0.55 |
32.86 |
|
|
|
|
1:38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Hede Kristensen |
2005 |
0512AZ |
+0.50 |
30.93 |
|
|
|
|
2:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Fynske Damer gr. 5 |
19 |
DGI Fyn |
|
|
363 |
|
|
2:09.57 |
+12.89 |
|
|
|
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
0412BA |
+0.77 |
31.67 |
|
|
|
|
31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naya Blyn |
2004 |
0484AV |
+0.21 |
33.02 |
|
|
|
|
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bolvig Christensen |
2006 |
0604AQ |
+0.47 |
34.56 |
|
|
|
|
1:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
0534AX |
+0.39 |
30.32 |
|
|
|
|
2:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
De Gamle Krager |
19 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
355 |
|
|
2:10.63 |
+13.95 |
|
|
|
|
Victoria Broch |
2004 |
0404AI |
+0.69 |
30.27 |
|
|
|
|
30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
0646AZ |
+0.60 |
30.86 |
|
|
|
|
1:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Damgaard |
2009 |
0934BH |
+0.50 |
34.50 |
|
|
|
|
1:35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Krag |
2010 |
1018AU |
+0.76 |
35.00 |
|
|
|
|
2:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:18:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 11:20.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nordjylland Swim Squad |
12 |
DGI Nordjylland |
|
|
159 |
|
|
2:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
1117AF |
+0.77 |
35.98 |
|
|
|
|
35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Andersen |
2011 |
1139AI |
+0.61 |
34.01 |
|
|
|
|
1:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Pilemand Ottesen |
2011 |
1101AJ |
+0.97 |
39.45 |
|
|
|
|
1:49.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Krebs Hansen |
2012 |
1261AF |
+0.60 |
41.34 |
|
|
|
|
2:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Grp8 Herrer |
12 |
DGI Østjylland |
|
|
150 |
|
|
2:33.77 |
+2.99 |
|
|
|
|
Sebastian Nørgaard |
2011 |
1145AJ |
+0.83 |
37.98 |
|
|
|
|
37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Noe |
2012 |
1277AJ |
+0.42 |
45.13 |
|
|
|
|
1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Steenfeldt Møller- Sørensen |
2013 |
1387AC |
+0.61 |
38.90 |
|
|
|
|
2:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laust Agergaard |
2011 |
1173AJ |
+0.47 |
31.76 |
|
|
|
|
2:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fynske Drenge gr. 8 |
12 |
DGI Fyn |
|
|
114 |
|
|
2:48.43 |
+17.65 |
|
|
|
|
Andreas Balman |
2012 |
1281AI |
+0.81 |
41.18 |
|
|
|
|
41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Krog |
2012 |
1269AL |
+0.61 |
42.28 |
|
|
|
|
1:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Espe Fransson |
2011 |
1125AJ |
+0.45 |
42.90 |
|
|
|
|
2:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Larsen |
2011 |
1191AL |
+0.85 |
42.07 |
|
|
|
|
2:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:50:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nordjylland Crunchers |
14 |
DGI Nordjylland |
|
|
348 |
|
|
1:56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Schwab |
2009 |
0985AF |
+0.71 |
29.94 |
|
|
|
|
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
0997AF |
+0.61 |
32.13 |
|
|
|
|
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
0947BH |
+0.23 |
27.36 |
|
|
|
|
1:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
0943AF |
+0.42 |
26.81 |
|
|
|
|
1:56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Grp7 Herrer1 |
14 |
DGI Østjylland |
|
|
301 |
|
|
2:02.00 |
+5.76 |
|
|
|
|
Noah Llobel |
2009 |
0913BD |
+0.84 |
26.71 |
|
|
|
|
26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Thor Lind Dürr |
2009 |
0917BD |
+0.58 |
32.58 |
|
|
|
|
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noam Loft Koefoed |
2009 |
0947BK |
+0.23 |
31.58 |
|
|
|
|
1:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Haslev Sørensen |
2009 |
0997BG |
+0.60 |
31.13 |
|
|
|
|
2:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Midt- og Vestsjælland 4 |
14 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
|
|
269 |
|
|
2:06.70 |
+10.46 |
|
|
|
|
Otto Galberg-Lund |
2010 |
1073AB |
+0.68 |
32.74 |
|
|
|
|
32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Christiansen |
2009 |
0949BC |
+0.05 |
33.70 |
|
|
|
|
1:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Jensen |
2009 |
0971AG |
+0.39 |
29.08 |
|
|
|
|
1:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tjalfe Antilles |
2009 |
0915BJ |
+0.40 |
31.18 |
|
|
|
|
2:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bad Boys |
14 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
259 |
|
|
2:08.26 |
+12.02 |
|
|
|
|
Adam Sallam |
2010 |
1033AH |
+0.71 |
27.86 |
|
|
|
|
27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Berg |
2010 |
1041AL |
+0.60 |
30.58 |
|
|
|
|
58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Emil Pedersen |
2009 |
0913BK |
+0.78 |
32.72 |
|
|
|
|
1:31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Kirk |
2009 |
0969BJ |
+0.57 |
37.10 |
|
|
|
|
2:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sønderjylland drenge gr. 7 |
14 |
DGI Sønderjylland |
|
|
254 |
|
|
2:09.09 |
+12.85 |
|
|
|
|
Daniel Emborg Lassen |
2009 |
0947BI |
+0.92 |
32.17 |
|
|
|
|
32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Phillip Thomsen |
2010 |
1057AL |
+0.63 |
33.55 |
|
|
|
|
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Hede Kristensen |
2009 |
0945BI |
+0.52 |
33.13 |
|
|
|
|
1:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Strømgaard Poulsen |
2009 |
0943BI |
+0.54 |
30.24 |
|
|
|
|
2:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fynske Drenge gr. 7 |
14 |
DGI Fyn |
|
|
242 |
|
|
2:11.12 |
+14.88 |
|
|
|
|
Carl Andersen |
2009 |
0983BG |
+0.95 |
31.46 |
|
|
|
|
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Bruhn |
2009 |
0909BE |
+0.50 |
32.99 |
|
|
|
|
1:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Pind Thielsen |
2009 |
0927BJ |
+0.43 |
36.26 |
|
|
|
|
1:40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Larsen |
2009 |
0953BA |
+0.65 |
30.41 |
|
|
|
|
2:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Grp7 Herrer2 |
14 |
DGI Østjylland |
|
|
211 |
|
|
2:17.20 |
+20.96 |
|
|
|
|
Kristian N. Klausen |
2009 |
0915BD |
+0.79 |
32.44 |
|
|
|
|
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Elle Overgaard |
2010 |
1023AI |
+0.75 |
34.70 |
|
|
|
|
1:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Boye Sørensen |
2010 |
1045AL |
+0.45 |
35.99 |
|
|
|
|
1:43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Oehlenschlæger Sto |
2009 |
0937AE |
+0.75 |
34.07 |
|
|
|
|
2:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johns Superboys 27 |
14 |
DGI Storstrømmen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
William Schou |
2009 |
0951BA |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Pless-Aagaard |
2010 |
1065AR |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Kaiser |
2010 |
1043AK |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Pio |
2010 |
1095AO |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nordjylland Avengers |
14 |
DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmer mister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen 3. svømmer |
|
|
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
0969BF |
+0.80 |
32.51 |
|
|
|
|
32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Chresten Vestergård |
2010 |
1031AJ |
|
36.11 |
|
|
|
|
1:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
1079AM |
-0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
1077AI |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuk Tuk Banden |
13 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
1027AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Savchenko |
2010 |
1043AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
1079AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Krogh |
2010 |
1085AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:50:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Grp6 Herrer1 |
16 |
DGI Østjylland |
|
|
455 |
|
|
1:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Lui Filipowicz |
2008 |
0827AL |
+0.68 |
26.44 |
|
|
|
|
26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
0725AR |
+0.55 |
27.22 |
|
|
|
|
53.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
0863AI |
+0.24 |
26.98 |
|
|
|
|
1:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Krogh Laursen |
2007 |
0747AI |
+0.39 |
25.69 |
|
|
|
|
1:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Midt- og Vestsjælland 5 |
16 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
|
|
444 |
|
|
1:47.19 |
+0.86 |
|
|
|
|
Frederik Nymann |
2007 |
0719AP |
+0.67 |
27.45 |
|
|
|
|
27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
0841AP |
+0.47 |
26.80 |
|
|
|
|
54.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
0865AJ |
+0.45 |
26.45 |
|
|
|
|
1:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Jensen |
2008 |
0895AJ |
+0.29 |
26.49 |
|
|
|
|
1:47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nordjylland Sprint Team |
16 |
DGI Nordjylland |
|
|
428 |
|
|
1:48.51 |
+2.18 |
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
+0.75 |
27.74 |
|
|
|
|
27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
+0.46 |
25.29 |
|
|
|
|
53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
0843AJ |
+0.42 |
28.08 |
|
|
|
|
1:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
0821AR |
+0.23 |
27.40 |
|
|
|
|
1:48.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nordjylland Spiders |
15 |
DGI Nordjylland |
|
|
357 |
|
|
1:55.23 |
+8.90 |
|
|
|
|
Sander Drews |
2008 |
0879AM |
+0.74 |
28.29 |
|
|
|
|
28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
0847AA |
+0.65 |
28.48 |
|
|
|
|
56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Reinholt |
2008 |
0865AO |
+0.80 |
31.22 |
|
|
|
|
1:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Smith |
2008 |
0801AO |
+0.45 |
27.24 |
|
|
|
|
1:55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Grp6 Herrer2 |
15 |
DGI Østjylland |
|
|
331 |
|
|
1:58.21 |
+11.88 |
|
|
|
|
Mads Sand Uhd Jepsen |
2008 |
0821AQ |
+0.78 |
29.32 |
|
|
|
|
29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
0873AI |
+0.40 |
31.81 |
|
|
|
|
1:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Laursen Vig |
2008 |
0817AO |
+0.37 |
29.57 |
|
|
|
|
1:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
0815AR |
+0.43 |
27.51 |
|
|
|
|
1:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sønderjylland gr. 6 |
16 |
DGI Sønderjylland |
|
|
275 |
|
|
2:05.65 |
+19.32 |
|
|
|
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
0995BA |
+0.76 |
28.61 |
|
|
|
|
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Erhardsen |
2007 |
0773AR |
+0.57 |
34.59 |
|
|
|
|
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Strømgaard Poulsen |
2008 |
0873AR |
+0.60 |
34.94 |
|
|
|
|
1:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Kühne |
2007 |
0727AJ |
+0.51 |
27.51 |
|
|
|
|
2:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fynske Herrer gr. 6 |
15 |
DGI Fyn |
|
|
264 |
|
|
2:07.48 |
+21.15 |
|
|
|
|
Nicolai Elo Brunu Hansen |
2008 |
0879AO |
+0.73 |
31.18 |
|
|
|
|
31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Marius Lillevang |
2008 |
0845AO |
+0.43 |
30.61 |
|
|
|
|
1:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Ørnegard Vinding |
2008 |
0845AP |
+0.72 |
35.56 |
|
|
|
|
1:37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
0885AQ |
+0.00 |
30.13 |
|
|
|
|
2:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:50:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nordjylland Destroyers |
22 |
DGI Nordjylland |
|
|
514 |
|
|
1:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
0121AF |
+0.74 |
26.50 |
|
|
|
|
26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
0309AN |
+0.43 |
25.26 |
|
|
|
|
51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
0549AP |
+0.32 |
25.07 |
|
|
|
|
1:16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
0415AS |
+0.56 |
25.25 |
|
|
|
|
1:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Grp5 Herrer1 |
19 |
DGI Østjylland |
|
|
484 |
|
|
1:44.12 |
+2.04 |
|
|
|
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
0661AM |
+0.76 |
26.60 |
|
|
|
|
26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
0651AM |
+0.17 |
25.39 |
|
|
|
|
51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Løland |
2004 |
0451AN |
+0.45 |
26.10 |
|
|
|
|
1:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
0495AM |
+0.52 |
26.03 |
|
|
|
|
1:44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
DGI Sydvest gr 5 |
22 |
DGI Sydvest |
|
|
480 |
|
|
1:44.42 |
+2.34 |
|
|
|
|
Boje Fokkink |
2001 |
0151AS |
+0.77 |
25.67 |
|
|
|
|
25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Fokkink |
2003 |
0341AP |
+0.58 |
25.76 |
|
|
|
|
51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Haurum |
2003 |
0321AO |
+0.63 |
26.44 |
|
|
|
|
1:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Poulsen |
2001 |
0135AN |
+0.34 |
26.55 |
|
|
|
|
1:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johns Superboys 15 |
18 |
DGI Storstrømmen |
|
|
434 |
|
|
1:47.98 |
+5.90 |
|
|
|
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
0581AH |
+0.63 |
24.31 |
|
|
|
|
24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Marius Sohnemann |
2007 |
0763AL |
+0.32 |
26.29 |
|
|
|
|
50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
0951AA |
+0.60 |
29.43 |
|
|
|
|
1:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
0893AE |
+0.17 |
27.95 |
|
|
|
|
1:47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nordjylland Black Cobras |
22 |
DGI Nordjylland |
|
|
405 |
|
|
1:50.55 |
+8.47 |
|
|
|
|
David Johansen |
2001 |
0179AN |
+0.66 |
27.25 |
|
|
|
|
27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
0619AS |
+0.37 |
27.36 |
|
|
|
|
54.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Johansen |
2005 |
0543AI |
+0.52 |
27.37 |
|
|
|
|
1:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Larsen |
2005 |
0531AR |
+0.06 |
28.57 |
|
|
|
|
1:50.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fynske Herrer gr. 5 |
21 |
DGI Fyn |
|
|
396 |
|
|
1:51.39 |
+9.31 |
|
|
|
|
Jakob Tietgen |
2002 |
0245AD |
+0.71 |
26.91 |
|
|
|
|
26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Langebæk |
2005 |
0553AR |
+0.41 |
28.93 |
|
|
|
|
55.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Mortensen |
2005 |
0537AO |
+0.62 |
28.62 |
|
|
|
|
1:24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2004 |
0465AO |
+0.33 |
26.93 |
|
|
|
|
1:51.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Midt- og Vestsjælland 6 |
19 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
|
|
341 |
|
|
1:57.02 |
+14.94 |
|
|
|
|
Marius Danielsen |
2005 |
0569AP |
+0.82 |
28.45 |
|
|
|
|
28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Agerbæk Nielsen |
2007 |
0729AM |
+0.62 |
28.74 |
|
|
|
|
57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Juel Kraft |
2007 |
0751AQ |
+0.45 |
29.83 |
|
|
|
|
1:27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Marius Andersen |
2004 |
0435AS |
+0.28 |
30.00 |
|
|
|
|
1:57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oldboys |
18 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
266 |
|
|
2:07.11 |
+25.03 |
|
|
|
|
Patrick Falk Juul |
2007 |
0717AR |
+0.88 |
33.76 |
|
|
|
|
33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annas Sallam |
2008 |
0865AM |
+0.49 |
26.64 |
|
|
|
|
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Hedegaard Fisker |
2007 |
0783AR |
+0.68 |
29.79 |
|
|
|
|
1:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Præstiin |
2005 |
0503AQ |
+0.66 |
36.92 |
|
|
|
|
2:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Grp5 Herrer2 |
20 |
DGI Østjylland |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Karl Johan Jacobsen |
2005 |
0527AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Høgh |
2003 |
0321AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Stordal Poulsen |
2004 |
0469AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Lillemose |
2006 |
0667AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:50:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Oldboys fra Fyn |
51 |
DGI Fyn |
|
|
318 |
|
|
1:59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Mark Wulff |
1972 |
7217AA |
+0.74 |
31.35 |
|
|
|
|
31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Nedergaard |
1990 |
9063AH |
+0.45 |
30.51 |
|
|
|
|
1:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Nedergaard |
1995 |
9565AS |
+0.21 |
28.34 |
|
|
|
|
1:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik F. Nielsen |
1994 |
9495AE |
+0.34 |
29.52 |
|
|
|
|
1:59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:50:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 10:54.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Mix 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Fynsk Mix gr. 8 |
12 |
DGI Fyn |
|
|
198 |
|
|
2:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Karla My Krolykke |
2012 |
1220AJ |
+0.75 |
37.91 |
|
|
|
|
37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Steffan Herold Mortensen |
2011 |
1187AL |
+0.51 |
38.50 |
|
|
|
|
1:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Nordtorp |
2011 |
1104AQ |
+0.75 |
39.39 |
|
|
|
|
1:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tore Xander Eriksen |
2011 |
1127AJ |
+0.63 |
34.92 |
|
|
|
|
2:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Grp8 Mix |
12 |
DGI Østjylland |
|
|
165 |
|
|
2:40.12 |
+9.40 |
|
|
|
|
Lærke Hjorth |
2011 |
1124AP |
|
30.86 |
|
|
|
|
30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Pedersen |
2011 |
1189AN |
|
46.40 |
|
|
|
|
1:17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Stidsen |
2011 |
1147AJ |
|
46.69 |
|
|
|
|
2:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Hvid Christiansen |
2011 |
1116AE |
+0.68 |
36.17 |
|
|
|
|
2:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rollator Banden Mini |
11 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
125 |
|
|
2:55.63 |
+24.91 |
|
|
|
|
Oskar Berg |
2012 |
1265AG |
+0.67 |
36.46 |
|
|
|
|
36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Klara Tambo |
2013 |
1388AH |
+0.72 |
42.39 |
|
|
|
|
1:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Vibeke Weigel Ganderup |
2012 |
1230AL |
+0.98 |
49.39 |
|
|
|
|
2:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Toft Jørgensen |
2012 |
1245AK |
+0.74 |
47.39 |
|
|
|
|
2:55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:20:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Mix 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Fynsk Mix gr. 7 |
14 |
DGI Fyn |
|
|
362 |
|
|
2:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
1081AG |
+0.75 |
29.77 |
|
|
|
|
29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Andersen |
2009 |
0998AG |
+0.44 |
31.37 |
|
|
|
|
1:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Bernt |
2010 |
1026AD |
+0.74 |
33.06 |
|
|
|
|
1:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolaj Bay Madsen |
2009 |
0911BF |
+0.57 |
29.06 |
|
|
|
|
2:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nordjylland Wild Dragons |
14 |
DGI Nordjylland |
|
|
322 |
|
|
2:08.22 |
+4.96 |
|
|
|
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
0973BI |
+0.72 |
31.19 |
|
|
|
|
31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
1097AL |
+0.68 |
33.32 |
|
|
|
|
1:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Junker |
2009 |
0960BF |
+0.40 |
30.91 |
|
|
|
|
1:35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
+0.45 |
32.80 |
|
|
|
|
2:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Grp7 Mix1 |
14 |
DGI Østjylland |
|
|
294 |
|
|
2:12.05 |
+8.79 |
|
|
|
|
Benjamin Boe Kjeldsen |
2010 |
1027AL |
+0.79 |
32.74 |
|
|
|
|
32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Søjberg |
2009 |
0932BA |
+0.44 |
35.50 |
|
|
|
|
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elise Johanne Krogh Laursen |
2010 |
1068AM |
+0.34 |
32.89 |
|
|
|
|
1:41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Vendelbo Hansen |
2009 |
0941BE |
+0.39 |
30.92 |
|
|
|
|
2:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Midt- og Vestsjælland 7 |
14 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
|
|
261 |
|
|
2:17.40 |
+14.14 |
|
|
|
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
0903BF |
+0.75 |
27.56 |
|
|
|
|
27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
0917BF |
+0.62 |
28.61 |
|
|
|
|
56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Kamilla Bacher |
2009 |
0936BF |
+0.55 |
40.93 |
|
|
|
|
1:37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Agerbæk Sobol Nielsen |
2009 |
0942BF |
+0.01 |
40.30 |
|
|
|
|
2:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Grp7 Mix2 |
14 |
DGI Østjylland |
|
|
232 |
|
|
2:22.90 |
+19.64 |
|
|
|
|
Storm Møller Hellevik |
2010 |
1089AG |
+0.85 |
36.00 |
|
|
|
|
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Reeckmann Lange |
2010 |
1082AK |
+0.76 |
36.51 |
|
|
|
|
1:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ines El Madihi |
2010 |
1082AR |
+0.64 |
35.28 |
|
|
|
|
1:47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Lysgaard |
2009 |
0977BG |
+0.56 |
35.11 |
|
|
|
|
2:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:20:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Mix 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nordjylland Extremes |
16 |
DGI Nordjylland |
|
|
447 |
|
|
1:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
0805AH |
+0.83 |
27.25 |
|
|
|
|
27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Asger Ziethen |
2008 |
0863AQ |
+0.32 |
27.72 |
|
|
|
|
54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Patricia Nættermann |
2007 |
0704AG |
+0.43 |
29.88 |
|
|
|
|
1:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
+0.68 |
30.02 |
|
|
|
|
1:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fynsk Mix gr. 6 |
16 |
DGI Fyn |
|
|
436 |
|
|
1:55.90 |
+1.03 |
|
|
|
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
0778AP |
+0.72 |
28.65 |
|
|
|
|
28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lau Lamberg |
2007 |
0765AK |
+0.36 |
28.97 |
|
|
|
|
57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Vangsgård |
2007 |
0797AR |
+0.15 |
31.24 |
|
|
|
|
1:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
0792AF |
+0.53 |
27.04 |
|
|
|
|
1:55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Grp6 Mix1 |
16 |
DGI Østjylland |
|
|
417 |
|
|
1:57.57 |
+2.70 |
|
|
|
|
Oscar Dose |
2007 |
0799AK |
+0.79 |
28.21 |
|
|
|
|
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
0796AP |
+0.51 |
31.29 |
|
|
|
|
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Anne Juel Dahl |
2007 |
0706AP |
+0.34 |
30.96 |
|
|
|
|
1:30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Sandfeld Paulsen |
2008 |
0815AO |
+0.22 |
27.11 |
|
|
|
|
1:57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
DGI Sydvest 1 gr 6 |
16 |
DGI Sydvest |
|
|
397 |
|
|
1:59.57 |
+4.70 |
|
|
|
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
0743AJ |
+0.72 |
27.08 |
|
|
|
|
27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Wadskjær |
2008 |
0881AJ |
+0.61 |
28.64 |
|
|
|
|
55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Udbye |
2010 |
1018AE |
+0.68 |
32.05 |
|
|
|
|
1:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sørensen |
2008 |
0866AN |
+0.24 |
31.80 |
|
|
|
|
1:59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nordjylland Great Warriors |
16 |
DGI Nordjylland |
|
|
387 |
|
|
2:00.58 |
+5.71 |
|
|
|
|
Luna Kristensen |
2008 |
0840AW |
+0.70 |
30.23 |
|
|
|
|
30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
0875AD |
+0.32 |
28.72 |
|
|
|
|
58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jensen |
2007 |
0797AI |
+0.47 |
30.87 |
|
|
|
|
1:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
0768AN |
+0.18 |
30.76 |
|
|
|
|
2:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Grp6 Mix2 |
16 |
DGI Østjylland |
|
|
347 |
|
|
2:05.04 |
+10.17 |
|
|
|
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
0799AL |
+0.77 |
29.66 |
|
|
|
|
29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kramer |
2008 |
0888AV |
+0.67 |
32.90 |
|
|
|
|
1:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Kornum Jørgensen |
2008 |
0824AV |
+0.50 |
32.74 |
|
|
|
|
1:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Sørensen |
2007 |
0767AH |
+0.67 |
29.74 |
|
|
|
|
2:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
DGI Sydvest 2 gr 6 |
16 |
DGI Sydvest |
|
|
257 |
|
|
2:18.23 |
+23.36 |
|
|
|
|
Jakob Stærmose |
2007 |
0797AL |
+0.77 |
28.05 |
|
|
|
|
28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Puggaard Hougaard |
2011 |
1151AN |
+0.28 |
33.08 |
|
|
|
|
1:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Veisberg Christensen |
2010 |
1018AT |
+0.40 |
41.84 |
|
|
|
|
1:42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sally Marie Ulbrandt Henriksen |
2010 |
1022AN |
+0.47 |
35.26 |
|
|
|
|
2:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storstrømmen |
15 |
DGI Storstrømmen |
|
|
228 |
|
|
2:23.67 |
+28.80 |
|
|
|
|
Marie Stauner Gundersen |
2008 |
0834AX |
+0.97 |
34.86 |
|
|
|
|
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Nielsen |
2010 |
1046AW |
+0.60 |
39.05 |
|
|
|
|
1:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Molter |
2008 |
0843AQ |
+0.52 |
34.39 |
|
|
|
|
1:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Nørman Jespersen |
2008 |
0851AS |
+0.65 |
35.37 |
|
|
|
|
2:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:20:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Mix 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Fynsk Mix gr. 5 |
22 |
DGI Fyn |
|
|
523 |
|
|
1:49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Dumstrei |
2002 |
0285AP |
+0.75 |
25.17 |
|
|
|
|
25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Mette Bruun-Petersen |
2001 |
0196AT |
+0.32 |
27.72 |
|
|
|
|
52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Janni Martinussen |
2001 |
0186AE |
+0.52 |
29.56 |
|
|
|
|
1:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Xander Termansen |
2005 |
0581AJ |
+0.48 |
26.62 |
|
|
|
|
1:49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Midt- og Vestsjælland 8 |
24 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
|
|
505 |
|
|
1:50.32 |
+1.25 |
|
|
|
|
Victor Buck |
2007 |
0721AB |
+0.64 |
26.26 |
|
|
|
|
26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
+0.37 |
28.49 |
|
|
|
|
54.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Foverskov |
1999 |
9969AN |
+0.45 |
27.17 |
|
|
|
|
1:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
+0.49 |
28.40 |
|
|
|
|
1:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Grp5 Mix1 |
20 |
DGI Østjylland |
|
|
483 |
|
|
1:51.95 |
+2.88 |
|
|
|
|
Kasper Emil Kramer |
2006 |
0647AP |
+0.68 |
26.68 |
|
|
|
|
26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Malou Huss |
2006 |
0606AT |
+0.58 |
29.06 |
|
|
|
|
55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Kalstrup Kirkegaard |
2010 |
1024AO |
+0.48 |
28.98 |
|
|
|
|
1:24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Friis Hansen |
2003 |
0301AN |
+0.50 |
27.23 |
|
|
|
|
1:51.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nordjylland Star Mix |
21 |
DGI Nordjylland |
|
|
479 |
|
|
1:52.26 |
+3.19 |
|
|
|
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
0545AO |
+0.76 |
26.65 |
|
|
|
|
26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
0217AT |
+0.26 |
25.53 |
|
|
|
|
52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
0892AJ |
+0.33 |
29.23 |
|
|
|
|
1:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Kristensen |
2008 |
0848AT |
+0.49 |
30.85 |
|
|
|
|
1:52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Grp5 Mix2 |
22 |
DGI Østjylland |
|
|
361 |
|
|
2:03.41 |
+14.34 |
|
|
|
|
Nicolai Bjerregaard |
2001 |
0167AT |
+0.86 |
28.29 |
|
|
|
|
28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Mørup |
2006 |
0664AP |
+0.43 |
34.46 |
|
|
|
|
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Jensen Trudsø |
2005 |
0504BA |
+0.47 |
31.89 |
|
|
|
|
1:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Stordal Poulsen |
2004 |
0469AT |
+0.56 |
28.77 |
|
|
|
|
2:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Orientertainer |
19 |
DGI Storkøbenhavn |
|
|
320 |
|
|
2:08.38 |
+19.31 |
|
|
|
|
William Mitchell |
2004 |
0493AH |
+0.69 |
27.57 |
|
|
|
|
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Jensen |
2010 |
1054AS |
+0.57 |
36.23 |
|
|
|
|
1:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Vesth |
2007 |
0766AL |
+0.58 |
34.03 |
|
|
|
|
1:37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Andersen |
2005 |
0533AS |
+0.39 |
30.55 |
|
|
|
|
2:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johns Allstars 27 |
17 |
DGI Storstrømmen |
|
|
263 |
|
|
2:17.02 |
+27.95 |
|
|
|
|
Lea Ballin |
2013 |
1318AG |
+0.66 |
47.32 |
|
|
|
|
47.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
0886AU |
|
34.99 |
|
|
|
|
1:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Kongslev |
2008 |
0863AA |
+0.04 |
27.85 |
|
|
|
|
1:50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
0657AK |
+0.15 |
26.86 |
|
|
|
|
2:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nordjylland Fight Club |
18 |
DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.14 Der blev svømmet i forkert rækkefølge, 1. svømmer |
|
|
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
0619AS |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Thielst |
2005 |
0525AR |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Holmberg |
2007 |
0774AU |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Primdahl |
2006 |
0612AT |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johns Allstars 15 |
0 |
DGI Storstrømmen |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:20:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Mix 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Rollator Banden |
70 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
90 |
|
|
3:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Majbrit Ditlevsen |
1958 |
5854AA |
|
41.53 |
|
|
|
|
41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Rina Damsgaard |
1956 |
5652AA |
|
1:08.31 |
|
|
|
|
1:49.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Poul Erik Hansen |
1953 |
5351AA |
+0.47 |
51.29 |
|
|
|
|
2:41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Liboriussen |
1975 |
7509AA |
+0.88 |
34.29 |
|
|
|
|
3:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Grp1-4 Mix |
54 |
DGI Østjylland |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Danielsen |
1976 |
7646AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Dose |
1969 |
6997AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nautrup Pedersen |
1998 |
9844AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Hjortshøj |
1988 |
8863AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:20:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 11:21.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
382 |
2:47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.34 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.86 |
281 |
3:06.04 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.62 |
(+10.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.87 |
266 |
3:09.30 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.02 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.93 |
240 |
3:15.83 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.73 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.68 |
233 |
3:17.98 |
+30.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.52 |
(-8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
224 |
3:20.64 |
+32.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.15 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freya Nautrup Pedersen |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
204 |
3:26.91 |
+39.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.97 |
(-9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
DGI Nordjylland |
+0.81 |
178 |
3:36.39 |
+48.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.15 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Hvid Christiansen |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.96 |
175 |
3:37.74 |
+49.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.46 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.59 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:25:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.71 |
405 |
2:44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.69 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.66 |
399 |
2:45.40 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.39 |
(-7.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Junker |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.71 |
388 |
2:46.96 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.53 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.73 |
388 |
2:47.03 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.24 |
(-8.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.70 |
387 |
2:47.13 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.22 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.73 |
362 |
2:50.96 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.73 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.79 |
360 |
2:51.26 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.20 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.72 |
348 |
2:53.17 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.79 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Merle Andersen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.86 |
346 |
2:53.45 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.26 |
(-7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.75 |
340 |
2:54.44 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.83 |
(-17.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
328 |
2:56.65 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.90 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.79 |
318 |
2:58.38 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.46 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
308 |
3:00.35 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.87 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kamma Bernt |
2010 |
DGI Fyn |
+0.88 |
288 |
3:04.44 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.94 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.86 |
285 |
3:05.02 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.95 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.73 |
278 |
3:06.67 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.19 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.88 |
264 |
3:09.88 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.78 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.70 |
234 |
3:17.72 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.65 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Kalstrup Kirkegaard |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.90 |
234 |
3:17.73 |
+33.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.22 |
(-13.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karen Marie værnskjold Hede |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.78 |
231 |
3:18.43 |
+33.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.94 |
(-11.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johanne Milborg |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.89 |
203 |
3:27.24 |
+42.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.31 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isabell Feldballe Larsen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
199 |
3:28.58 |
+43.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.37 |
(-14.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silke Reeckmann Lange |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.88 |
198 |
3:28.89 |
+44.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.03 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.84 |
197 |
3:29.20 |
+44.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.77 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Pil Hvid Christiansen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
177 |
3:36.71 |
+52.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.86 |
(-24.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.82 |
157 |
3:45.72 |
+1:01.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.51 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sophie Ring |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
131 |
3:59.85 |
+1:15.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.17 |
(-34.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ditte Langelund Nielsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Björk Dorf |
2010 |
DGI Nordjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:25:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
380 |
2:48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.09 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
360 |
2:51.29 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.56 |
(-16.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.87 |
313 |
2:59.45 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.07 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.88 |
304 |
3:01.05 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.32 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stina Elise Sørensen |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.80 |
304 |
3:01.13 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.23 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Anna Weltz Sørensen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.85 |
303 |
3:01.35 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.21 |
(-7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.88 |
303 |
3:01.35 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.83 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Starup |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
302 |
3:01.46 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.83 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
274 |
3:07.43 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.06 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Brix |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
267 |
3:09.10 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.71 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Rasmussen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.90 |
247 |
3:13.96 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.70 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Holmgaard Hansen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.77 |
246 |
3:14.47 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.57 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Nissen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.99 |
239 |
3:16.12 |
+27.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.95 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Soele |
2008 |
DGI Fyn |
+0.78 |
235 |
3:17.27 |
+29.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.99 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
DGI Nordjylland |
|
220 |
3:21.63 |
+33.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.30 |
(-17.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Naja Terkelsen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.72 |
205 |
3:26.65 |
+38.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.79 |
(-15.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
156 |
3:45.94 |
+57.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.64 |
(-17.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helene Højlund Christiansen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.96 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending 76m |
|
|
|
|
- |
|
Nanna Hulgaard |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.59 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Hver svømmeart udgjorde ikke 1/4 af distancen, afsæt på ryg eft. 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
DGI Nordjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Drea Schmidt |
2008 |
DGI Sønderjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:25:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nana Andersen |
2006 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.77 |
501 |
2:33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.72 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
DGI Sydøstjylland |
+0.76 |
346 |
2:53.55 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.45 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Høgh |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
328 |
2:56.55 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.45 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Norgee Lauren Schmidt |
2006 |
DGI Sønderjylland |
+0.89 |
321 |
2:57.96 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.18 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
DGI Fyn |
+0.75 |
281 |
3:05.91 |
+32.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.74 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annika Elmstrøm Nielsen |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
267 |
3:09.20 |
+35.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.30 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Jul Øhlenschlager |
2004 |
DGI Fyn |
+0.82 |
253 |
3:12.63 |
+39.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.25 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naya Blyn |
2004 |
DGI Fyn |
+0.64 |
245 |
3:14.63 |
+41.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.90 |
(+15.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilie Jensen Trudsø |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
238 |
3:16.41 |
+43.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.22 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:25:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 11:25.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tore Xander Eriksen |
2011 |
DGI Fyn |
+0.83 |
167 |
3:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.62 |
(-6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:39:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.67 |
384 |
2:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.44 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.59 |
352 |
2:35.13 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.29 |
(-7.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.77 |
344 |
2:36.44 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.72 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
DGI Fyn |
+0.76 |
312 |
2:41.59 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.22 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.80 |
300 |
2:43.64 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.33 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Sallam |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.72 |
295 |
2:44.62 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.50 |
(-10.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.69 |
284 |
2:46.64 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.40 |
(-21.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eddie Berg |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.68 |
259 |
2:51.82 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.82 |
(-8.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.87 |
258 |
2:52.15 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.62 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otto Galberg-Lund |
2010 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.67 |
241 |
2:56.04 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.82 |
(-27.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristian N. Klausen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
218 |
3:02.11 |
+31.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.82 |
(-9.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.87 |
203 |
3:06.33 |
+35.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.20 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Schou |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.71 |
183 |
3:12.77 |
+42.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.82 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Phillip Thomsen |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.73 |
182 |
3:13.11 |
+42.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.08 |
(-8.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
166 |
3:19.34 |
+48.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.01 |
(-19.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Jensen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:39:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Buck |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.65 |
460 |
2:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.65 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.69 |
382 |
2:30.98 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.05 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
378 |
2:31.52 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.02 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.68 |
375 |
2:31.96 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.08 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Smith |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
346 |
2:36.16 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.63 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Noe |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.76 |
329 |
2:38.78 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.38 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Sandfeld Paulsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
317 |
2:40.73 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.67 |
(-7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
315 |
2:40.99 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.32 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.65 |
305 |
2:42.74 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.48 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Agerbæk Nielsen |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.64 |
302 |
2:43.36 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.20 |
(-13.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.65 |
287 |
2:46.06 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.07 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.94 |
246 |
2:54.96 |
+33.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.17 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
215 |
3:02.90 |
+40.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.28 |
(-26.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
201 |
3:06.98 |
+45.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.93 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ludvig Erhardsen |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.78 |
152 |
3:25.39 |
+1:03.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.54 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:39:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
DGI Nordjylland |
+0.69 |
475 |
2:20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.32 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
454 |
2:22.58 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.89 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
394 |
2:29.44 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.19 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Mitchell |
2004 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.70 |
315 |
2:41.01 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.62 |
(-25.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thomas Saugmann Sørensen |
2003 |
DGI Fyn |
+0.84 |
178 |
3:14.53 |
+54.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.25 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ditlev Sørensen |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:39:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer 50 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Wulff |
1972 |
DGI Fyn |
+0.77 |
232 |
2:58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.42 |
(-8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:39:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 11:39.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lea Hermann Jensen |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
84 |
55.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.86 |
(-9.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Ballin |
2013 |
DGI Storstrømmen |
+0.89 |
60 |
1:01.96 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Maria Søltoft Jensen |
2013 |
DGI Fyn |
+0.92 |
47 |
1:07.42 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.55 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.67 |
284 |
37.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.81 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
DGI Storstrømmen |
+0.73 |
216 |
40.59 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.62 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
DGI Storstrømmen |
+0.82 |
207 |
41.20 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.66 |
(-7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
DGI Storstrømmen |
+0.83 |
98 |
52.77 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.46 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Nordtorp |
2011 |
DGI Fyn |
+0.95 |
92 |
53.82 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.08 |
(-8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naja Dahl Nyhuus |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
78 |
57.03 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.09 |
(-7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dicte Johanne Borresen |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.90 |
61 |
1:01.91 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anemone Apel Mohrsen |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.67 |
46 |
1:07.92 |
+30.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.27 |
(-32.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.79 |
394 |
33.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
DGI Sydvest |
+0.87 |
337 |
35.02 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Udbye |
2010 |
DGI Sydvest |
+0.89 |
336 |
35.04 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.48 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Merle Andersen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.80 |
331 |
35.22 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.08 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Holch Andersen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.66 |
325 |
35.45 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.31 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Sofia Dalgas Hansen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
313 |
35.89 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.92 |
290 |
36.82 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.79 |
284 |
37.09 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.94 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
262 |
38.08 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.67 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gry Ballin |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.77 |
237 |
39.35 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.88 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Camilla Søjberg |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
227 |
39.94 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.81 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
214 |
40.75 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.21 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Krolik |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.89 |
173 |
43.71 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.07 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.83 |
165 |
44.43 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.55 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.81 |
164 |
44.53 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.93 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Thøfner |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.71 |
151 |
45.75 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.24 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ines El Madihi |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.89 |
151 |
45.76 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.40 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emily Sundwall |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.78 |
139 |
47.05 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.08 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gry Boysen Schmidt |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.76 |
138 |
47.14 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.07 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
133 |
47.67 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.85 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnes Henriksen |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.77 |
131 |
47.92 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.75 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkeline Normann Olesen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
62 |
1:01.56 |
+28.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.74 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kalstrup Kirkegaard |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) 25m |
|
|
|
|
- |
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Butterfly Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
499 |
30.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
DGI Fyn |
+0.73 |
483 |
31.07 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
DGI Sydvest |
+0.76 |
478 |
31.17 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.82 |
439 |
32.06 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.76 |
430 |
32.29 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.70 |
412 |
32.75 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.75 |
392 |
33.31 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.83 |
381 |
33.62 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
374 |
33.83 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ane Walmar |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
359 |
34.29 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.71 |
354 |
34.44 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
DGI Sydvest |
+0.91 |
353 |
34.48 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline Jørgensen |
2007 |
DGI Fyn |
+0.84 |
351 |
34.56 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
349 |
34.60 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.29 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Maria Schack |
2008 |
DGI Fyn |
+0.85 |
346 |
34.71 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Weltz Sørensen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.77 |
321 |
35.57 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cecilie Have Pedersen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
313 |
35.87 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.93 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ditte Holm Rasmussen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.71 |
312 |
35.91 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Kramer |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
297 |
36.51 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.88 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.75 |
285 |
37.04 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.67 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Sletø Bonde |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.85 |
272 |
37.60 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.34 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.81 |
264 |
37.97 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.49 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
258 |
38.28 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.89 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
252 |
38.57 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.68 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lærke Henning |
2008 |
DGI Fyn |
+0.74 |
237 |
39.37 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.98 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.70 |
196 |
41.91 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.64 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anna Tygesen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.87 |
158 |
45.06 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.44 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilija Sungailaite |
2008 |
DGI Fyn |
+0.91 |
126 |
48.54 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.21 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.85 |
118 |
49.65 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.45 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonna Boysen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Butterfly Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
DGI Storstrømmen |
+0.75 |
592 |
29.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.63 |
523 |
30.25 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Illum Kirkeby |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
456 |
31.67 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Bjørn |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.64 |
445 |
31.93 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Janni Martinussen |
2001 |
DGI Fyn |
+0.71 |
426 |
32.40 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Broch |
2004 |
DGI Sydøstjylland |
+0.68 |
417 |
32.62 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.91 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
DGI Fyn |
+0.87 |
417 |
32.63 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.72 |
412 |
32.75 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Hede Kristensen |
2005 |
DGI Sønderjylland |
+0.69 |
369 |
33.98 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.84 |
366 |
34.08 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.10 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Varming Kokholm |
2002 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
346 |
34.71 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.01 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Jul Øhlenschlager |
2004 |
DGI Fyn |
+0.81 |
325 |
35.45 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline Høgh |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
296 |
36.55 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.67 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Line Brarup Jørgensen |
2002 |
DGI Sønderjylland |
+0.75 |
291 |
36.79 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.42 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helena Bendix Skammelsen |
2002 |
DGI Østjylland |
+0.89 |
270 |
37.70 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Langebæk |
2006 |
DGI Fyn |
+0.82 |
269 |
37.76 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.48 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.91 |
254 |
38.46 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Bolvig Christensen |
2006 |
DGI Fyn |
+0.85 |
231 |
39.70 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.55 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Christensen |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Anna Dørk |
2004 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Trasbo Vestergaard |
2006 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 11:58.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laust Agergaard |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
178 |
38.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.13 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Andersen |
2011 |
DGI Nordjylland |
|
138 |
42.05 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.15 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isac Fog |
2012 |
DGI Sønderjylland |
+0.82 |
66 |
53.69 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.07 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Holmegaard Gjørup |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
61 |
54.96 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.84 |
(-7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Noe |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
46 |
1:00.66 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.77 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 12:03:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.68 |
353 |
30.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolaj Bay Madsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.85 |
283 |
33.12 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
234 |
35.26 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.96 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Strømgaard Poulsen |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.80 |
234 |
35.28 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.92 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
220 |
35.98 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.11 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Vendelbo Hansen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.88 |
216 |
36.22 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.12 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.87 |
213 |
36.38 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.81 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Bruhn |
2009 |
DGI Fyn |
+0.71 |
182 |
38.34 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.77 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Emil Pedersen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.76 |
155 |
40.42 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.42 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
155 |
40.43 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.48 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.84 |
151 |
40.81 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.31 |
(-16.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Christiansen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.76 |
141 |
41.78 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.66 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Benjamin Boe Kjeldsen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
137 |
42.15 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.20 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Esben Ørnegaard Vinding |
2010 |
DGI Fyn |
+0.71 |
132 |
42.68 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.40 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikolaj Boye Sørensen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
116 |
44.59 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.23 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Zune Lind |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
82 |
49.98 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.12 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Pio |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.69 |
77 |
51.11 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.46 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.91 |
54 |
57.52 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.75 |
(-8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andreas Lanng |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.67 |
37 |
1:04.95 |
+34.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.49 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tjalfe Antilles |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Tobias Schwab |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 12:03:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Krogh Laursen |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
456 |
28.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
444 |
28.49 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.75 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
410 |
29.26 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.69 |
389 |
29.79 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.70 |
379 |
30.04 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
359 |
30.59 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Dose |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
350 |
30.86 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Kongslev |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.68 |
326 |
31.58 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Wadskjær |
2008 |
DGI Sydvest |
+0.76 |
264 |
33.89 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.57 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Skjoldborg Klein |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
243 |
34.84 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Juel Kraft |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.69 |
238 |
35.06 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.46 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicolai Elo Brunu Hansen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.98 |
212 |
36.42 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.59 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asbjørn Hedegaard Fisker |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.94 |
184 |
38.23 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.77 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Ørnegard Vinding |
2008 |
DGI Fyn |
+0.82 |
131 |
42.79 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.15 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ludvig Erhardsen |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.80 |
108 |
45.60 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.00 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sander Drews |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Christian Swartz |
2007 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.36 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 12:03:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2004 |
DGI Fyn |
+0.71 |
465 |
28.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.29 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Emil Kramer |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
448 |
28.42 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.64 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
434 |
28.72 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Xander Termansen |
2005 |
DGI Fyn |
+0.74 |
433 |
28.74 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.84 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Tietgen |
2002 |
DGI Fyn |
+0.70 |
429 |
28.83 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.66 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.72 |
426 |
28.89 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.54 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.66 |
395 |
29.64 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Fokkink |
2003 |
DGI Sydvest |
+0.68 |
391 |
29.74 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.03 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
DGI Sydvest |
+0.63 |
390 |
29.75 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jeppe Haurum |
2003 |
DGI Sydvest |
+0.79 |
386 |
29.86 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.97 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
DGI Storstrømmen |
+0.72 |
367 |
30.37 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Markus Friis Hansen |
2003 |
DGI Østjylland |
+0.87 |
306 |
32.25 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.79 |
283 |
33.12 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
DGI Sydvest |
+0.77 |
267 |
33.75 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.91 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marius Andersen |
2004 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.78 |
254 |
34.34 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Rose |
2004 |
DGI Fyn |
+0.80 |
220 |
36.02 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rasmus Andersen |
2005 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.83 |
219 |
36.03 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.83 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thomas Saugmann Sørensen |
2003 |
DGI Fyn |
+0.83 |
181 |
38.39 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.10 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ditlev Sørensen |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.91 |
141 |
41.72 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.70 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oliver Weile |
2006 |
DGI Sønderjylland |
|
131 |
42.73 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.37 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Poulsen |
2001 |
DGI Sydvest |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Lauritsen |
2000 |
DGI Østjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Markussen |
2006 |
DGI Nordjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
DGI Nordjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Præstiin |
2005 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 12:03:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Sørensen |
1994 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
279 |
33.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 12:03:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer 32-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Nedergaard |
1990 |
DGI Fyn |
+0.85 |
199 |
37.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 12:03:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael Jørgensen |
1981 |
DGI Fyn |
+0.93 |
215 |
36.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 12:03:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 12:03.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Tambo |
2013 |
DGI Sydøstjylland |
+0.69 |
142 |
1:45.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.84 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Ballin |
2013 |
DGI Storstrømmen |
+0.82 |
89 |
2:02.87 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.80 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vanessa Askholm Larsen |
2014 |
DGI Fyn |
+0.75 |
83 |
2:05.44 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.38 |
(-14.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
DGI Nordjylland |
+0.72 |
71 |
2:12.25 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.68 |
(+6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Scharff-Segall |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
57 |
2:22.56 |
+37.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.57 |
(-18.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Marie Jensen |
2014 |
DGI Østjylland |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven 50 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:10:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.70 |
219 |
1:30.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.07 |
(-1:04.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
192 |
1:35.08 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.32 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
DGI Nordjylland |
+0.82 |
183 |
1:36.54 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.66 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rikke Lund |
2012 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
175 |
1:38.03 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.06 |
(-8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annasophia Kristiansen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.65 |
161 |
1:40.74 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.23 |
(-10.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emmelie Guldborg Eriksen |
2012 |
DGI Fyn |
+0.63 |
146 |
1:44.13 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.78 |
(-15.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Loft Kølbæk |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
123 |
1:50.17 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.68 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Ring |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.71 |
104 |
1:56.65 |
+25.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.38 |
(-11.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naja Dahl Nyhuus |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
101 |
1:57.75 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.91 |
(-16.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anemone Apel Mohrsen |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.66 |
61 |
2:19.17 |
+48.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.57 |
(-7.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gloria Layten-Østergård |
2011 |
DGI Fyn |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Inesa Dakineviciute |
2012 |
DGI Østjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:10:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Junker |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.72 |
399 |
1:14.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.17 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Sofia Dalgas Hansen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.62 |
348 |
1:18.03 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.78 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.73 |
346 |
1:18.18 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.10 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.66 |
336 |
1:18.95 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.68 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.60 |
320 |
1:20.18 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.60 |
(-8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.82 |
311 |
1:20.98 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.20 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elise Johanne Krogh Laursen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.69 |
287 |
1:23.14 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.67 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.75 |
282 |
1:23.66 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.65 |
278 |
1:24.10 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.01 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.68 |
275 |
1:24.36 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.40 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.68 |
256 |
1:26.36 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.76 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.75 |
254 |
1:26.67 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.69 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.68 |
243 |
1:27.85 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.11 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.87 |
240 |
1:28.30 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.69 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Philippa Eriksen |
2010 |
DGI Fyn |
+0.66 |
228 |
1:29.75 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.78 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
221 |
1:30.70 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.22 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rena Rose Dyberg-Larsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.99 |
218 |
1:31.11 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.28 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.59 |
211 |
1:32.10 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.50 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viola Bové |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
209 |
1:32.38 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.18 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.62 |
204 |
1:33.22 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.52 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ines El Madihi |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
183 |
1:36.63 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.39 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.66 |
174 |
1:38.31 |
+23.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.07 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Erika Strange Steenberg |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.95 |
173 |
1:38.48 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.93 |
(-6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Klara Nonboe Beck |
2009 |
DGI Fyn |
+0.77 |
148 |
1:43.55 |
+29.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.74 |
(-12.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maria Agerbæk Sobol Nielsen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.57 |
146 |
1:44.20 |
+29.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.77 |
(+5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sophie Ring |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.64 |
115 |
1:52.82 |
+38.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.05 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilde Nørvang Bisgaard |
2009 |
DGI Østjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Dybro |
2009 |
DGI Nordjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:10:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.68 |
442 |
1:12.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.65 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
DGI Sydvest |
+0.72 |
418 |
1:13.36 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.09 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.68 |
397 |
1:14.67 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
340 |
1:18.61 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.29 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.67 |
309 |
1:21.13 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.64 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.70 |
294 |
1:22.54 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.45 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Asp Mikkelsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.59 |
286 |
1:23.26 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.08 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Guneva |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
282 |
1:23.64 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.91 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Kornum Jørgensen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
279 |
1:23.92 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Rasmussen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.71 |
273 |
1:24.53 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.25 |
(-10.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Brix |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.70 |
266 |
1:25.32 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.82 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Kramer |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
249 |
1:27.20 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.65 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Soele |
2008 |
DGI Fyn |
+0.84 |
241 |
1:28.12 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.30 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Nissen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.90 |
238 |
1:28.46 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.44 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cecilie Have Pedersen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.61 |
235 |
1:28.92 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.30 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Miriam Terp Lorentzen |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.76 |
233 |
1:29.12 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.37 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christine Jensen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.80 |
233 |
1:29.20 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.93 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silje Skannrup |
2008 |
DGI Fyn |
+0.93 |
157 |
1:41.69 |
+29.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.87 |
(-17.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nanna Hulgaard |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
149 |
1:43.46 |
+31.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.91 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vega Burgdorf |
2008 |
DGI Fyn |
+0.69 |
114 |
1:52.98 |
+40.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.21 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Bundsgaard |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven 23 - 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Callsen |
2008 |
DGI Nordjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:10:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.62 |
524 |
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.28 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nana Andersen |
2006 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.70 |
467 |
1:10.71 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.88 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Illum Kirkeby |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.65 |
440 |
1:12.14 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
DGI Fyn |
+0.79 |
374 |
1:16.15 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.32 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
DGI Sydøstjylland |
+0.90 |
350 |
1:17.83 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.49 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Høgh |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.63 |
335 |
1:19.00 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.56 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Christensen |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.72 |
316 |
1:20.58 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.81 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
DGI Fyn |
+0.71 |
304 |
1:21.58 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.62 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wencke Andresen |
2005 |
DGI Sønderjylland |
+0.76 |
302 |
1:21.79 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.14 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
210 |
1:32.21 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.96 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Jul Noe |
2003 |
DGI Fyn |
+0.93 |
198 |
1:34.04 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.19 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ea Rosenkjær Bjørnholt |
2001 |
DGI Fyn |
+0.79 |
145 |
1:44.33 |
+36.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.23 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:10:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer 50 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rina Damsgaard |
1956 |
DGI Sydøstjylland |
+0.97 |
58 |
2:21.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.18 |
(+13.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:10:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 13:10.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.85 |
150 |
1:30.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.75 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Krebs Hansen |
2012 |
DGI Nordjylland |
+0.67 |
103 |
1:43.02 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.21 |
(-11.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Espe Fransson |
2011 |
DGI Fyn |
+0.71 |
75 |
1:54.38 |
+23.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.42 |
(-9.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Noe |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
60 |
2:02.87 |
+31.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.11 |
(-17.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Krog |
2012 |
DGI Fyn |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:24:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.68 |
332 |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.35 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.68 |
234 |
1:18.41 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.12 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.83 |
227 |
1:19.17 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.45 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.84 |
189 |
1:24.15 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.60 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Larsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.80 |
170 |
1:27.09 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.73 |
(-10.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Elle Overgaard |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
164 |
1:28.16 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.07 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.64 |
158 |
1:29.36 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.88 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
141 |
1:32.79 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.68 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arn Sletø Bonde |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.70 |
126 |
1:36.40 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.09 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.82 |
112 |
1:40.04 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.85 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Kaiser |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.68 |
105 |
1:42.28 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.66 |
(-18.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Møller Hellevik |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
100 |
1:43.81 |
+34.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.68 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Søltoft Bak |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
65 |
1:59.74 |
+49.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.22 |
(+5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Andersen |
2009 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
DGI Østjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:24:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.64 |
425 |
1:04.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.93 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.69 |
371 |
1:07.23 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.03 |
(-9.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.71 |
354 |
1:08.32 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.22 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.69 |
313 |
1:11.11 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.83 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.67 |
278 |
1:13.98 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.53 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Jensen |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.87 |
266 |
1:15.14 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.75 |
(-7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
258 |
1:15.83 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.88 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Linus Noe |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.81 |
258 |
1:15.83 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.51 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.64 |
255 |
1:16.13 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.39 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.65 |
255 |
1:16.14 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.98 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Sørensen |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.61 |
255 |
1:16.20 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.81 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
DGI Sydvest |
+0.66 |
239 |
1:17.84 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.03 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Swartz |
2007 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.84 |
206 |
1:21.74 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.91 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Skovgaard Hald |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.70 |
205 |
1:21.91 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.25 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Sand Uhd Jepsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
202 |
1:22.32 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.79 |
(-11.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.90 |
157 |
1:29.48 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.62 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Niels Emil Irminger |
2008 |
DGI Fyn |
+0.74 |
120 |
1:37.84 |
+33.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.95 |
(-9.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.84 |
86 |
1:49.40 |
+45.12 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:44.84 |
(+4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Vangsgård |
2007 |
DGI Fyn |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Thøgersen |
2008 |
DGI Østjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:24:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Løland |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.66 |
382 |
1:06.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.99 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
DGI Sydvest |
+0.53 |
357 |
1:08.09 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.48 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.66 |
333 |
1:09.72 |
+3.16 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 1:09.16 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Johansen |
2001 |
DGI Nordjylland |
+0.68 |
302 |
1:11.97 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.37 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
302 |
1:12.01 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.02 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Rose |
2004 |
DGI Fyn |
+0.85 |
113 |
1:39.78 |
+33.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.26 |
(+8.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Markussen |
2006 |
DGI Nordjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:24:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Märcher |
1982 |
DGI Fyn |
+0.94 |
138 |
1:33.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.39 |
(+10.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:24:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 13:24.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Tambo |
2013 |
DGI Sydøstjylland |
+0.76 |
155 |
53.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.31 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Bernt |
2013 |
DGI Fyn |
+0.81 |
131 |
56.18 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.60 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Maria Søltoft Jensen |
2013 |
DGI Fyn |
+0.95 |
113 |
59.05 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.31 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Yde |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
104 |
1:00.61 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.73 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucia Strange Steenberg |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.90 |
102 |
1:01.12 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.28 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
DGI Nordjylland |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan 35 - 40 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:51:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
DGI Nordjylland |
+0.70 |
269 |
44.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.22 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villa Boye |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
255 |
45.00 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.63 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.79 |
253 |
45.15 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.70 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.78 |
243 |
45.74 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.66 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.62 |
230 |
46.61 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.07 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Skjoldborg Klein |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
216 |
47.54 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.67 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin La Cour Fisker |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
213 |
47.77 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.95 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.83 |
186 |
49.96 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.52 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Loft Kølbæk |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
185 |
50.11 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.19 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Celina Marie Bach |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.85 |
182 |
50.31 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.76 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Nordtorp |
2011 |
DGI Fyn |
+0.86 |
131 |
56.11 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.66 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josephine Munck Sommer |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.93 |
124 |
57.21 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.01 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nina Nielsen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.94 |
111 |
59.34 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.48 |
(-13.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anemone Apel Mohrsen |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.69 |
105 |
1:00.38 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.79 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Vibeke Weigel Ganderup |
2012 |
DGI Sydøstjylland |
+0.85 |
81 |
1:05.87 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.22 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Naja Veisberg Christensen |
2012 |
DGI Sydvest |
+0.96 |
69 |
1:09.33 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.21 |
(+7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:51:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
413 |
38.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.36 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.81 |
382 |
39.34 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.14 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.72 |
378 |
39.47 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.35 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Udbye |
2010 |
DGI Sydvest |
+0.82 |
312 |
42.07 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.87 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.73 |
301 |
42.61 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.84 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karen Marie værnskjold Hede |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.76 |
288 |
43.24 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.57 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Holm |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
283 |
43.48 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.40 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silke Jespersgaard |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.78 |
273 |
44.00 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.39 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabell Feldballe Larsen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
263 |
44.54 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.51 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.87 |
259 |
44.77 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.89 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Sørensen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.63 |
256 |
44.97 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.93 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Bach Nielsen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
246 |
45.53 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.76 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
246 |
45.55 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.02 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Kornum Jørgensen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
244 |
45.66 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.64 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Runoberg Lind |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.90 |
243 |
45.72 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.35 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.85 |
238 |
46.08 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.09 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.77 |
234 |
46.30 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.75 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Kalstrup Kirkegaard |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.93 |
234 |
46.33 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.07 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
228 |
46.72 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.95 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mette Rager Larsen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
203 |
48.59 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.20 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnes Henriksen |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.80 |
199 |
48.90 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.55 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hanna Damsteegt |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.89 |
198 |
48.99 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.66 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathilde Jacobsen |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.90 |
195 |
49.25 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.79 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.79 |
192 |
49.47 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.37 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kimmie Nielsen |
2009 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.96 |
184 |
50.15 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.18 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Agnes Thøfner |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.71 |
179 |
50.60 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.40 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.90 |
178 |
50.68 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.28 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.89 |
172 |
51.33 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.28 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ellen Lassen |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.85 |
171 |
51.39 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.23 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.85 |
167 |
51.80 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.75 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Gabrielle Kristopaityte |
2009 |
DGI Fyn |
+0.87 |
156 |
53.01 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.71 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sally Marie Ulbrandt Henrikse |
2010 |
DGI Sydvest |
+0.89 |
139 |
55.07 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.32 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Liv Veisberg Christensen |
2010 |
DGI Sydvest |
+0.90 |
121 |
57.62 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.43 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
vilja warming marloth |
2010 |
DGI Sydvest |
+0.90 |
120 |
57.78 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.51 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Jørgensen |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan 30 - 35 m |
|
|
|
|
- |
|
Lærke Nielsen |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Freja Walther |
2009 |
DGI Fyn |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Björk Dorf |
2010 |
DGI Nordjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:51:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
474 |
36.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.72 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
449 |
37.28 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
DGI Sydvest |
+0.70 |
440 |
37.53 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.62 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Juel Dahl |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
428 |
37.89 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.29 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
412 |
38.38 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.27 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.85 |
403 |
38.66 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.70 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.74 |
400 |
38.74 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.41 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stina Elise Sørensen |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.82 |
395 |
38.92 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.46 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
384 |
39.27 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.72 |
355 |
40.33 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino Aalto |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.70 |
354 |
40.34 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.42 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Maria Schack |
2008 |
DGI Fyn |
+0.80 |
354 |
40.37 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.42 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ane Walmar |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
343 |
40.79 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.37 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonna Boysen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.89 |
329 |
41.37 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.39 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Tygesen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.88 |
309 |
42.23 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.62 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bodil Sloth Nikolajsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
308 |
42.27 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.18 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.75 |
288 |
43.21 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.15 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Tinggaard Sørensen |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.78 |
285 |
43.37 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.42 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
258 |
44.81 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.62 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Kornum Jørgensen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
249 |
45.37 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.31 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
240 |
45.90 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.79 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Sletø Bonde |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.88 |
238 |
46.05 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.67 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christine Jensen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.88 |
230 |
46.55 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.22 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Steffani Herold Mortensen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.96 |
220 |
47.27 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.40 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frederikke Gaedt |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.73 |
207 |
48.22 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.51 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lærke Bundsgaard |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.93 |
204 |
48.44 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.46 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Vega Burgdorf |
2008 |
DGI Fyn |
+0.73 |
194 |
49.28 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.11 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Marie Stauner Gundersen |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.96 |
190 |
49.62 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.93 |
(-6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Naja Terkelsen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.96 |
187 |
49.89 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.61 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Hannah Nielsen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.93 |
108 |
59.83 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.64 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Drea Schmidt |
2008 |
DGI Sønderjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:51:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Østergaard |
2004 |
DGI Sydvest |
+0.66 |
573 |
34.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.79 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.71 |
530 |
35.29 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Christensen |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.71 |
528 |
35.32 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.45 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mette Bruun-Petersen |
2001 |
DGI Fyn |
+0.69 |
499 |
35.99 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.02 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.69 |
490 |
36.21 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Broch |
2004 |
DGI Sydøstjylland |
+0.68 |
417 |
38.22 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Norgee Lauren Schmidt |
2006 |
DGI Sønderjylland |
+0.88 |
368 |
39.85 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.02 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Hede Kristensen |
2005 |
DGI Sønderjylland |
+0.69 |
355 |
40.30 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.92 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.72 |
355 |
40.33 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Langebæk |
2006 |
DGI Fyn |
+0.78 |
306 |
42.36 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.54 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Høgh |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
290 |
43.10 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.37 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Annika Elmstrøm Nielsen |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
285 |
43.38 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.77 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Mørup |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
281 |
43.58 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.56 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Naya Blyn |
2004 |
DGI Fyn |
+0.76 |
257 |
44.87 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.19 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josephine Rotbøl |
2003 |
DGI Østjylland |
+0.87 |
248 |
45.45 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.13 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Christensen |
2002 |
DGI Fyn |
+0.87 |
238 |
46.06 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.64 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helena Bendix Skammelsen |
2002 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
225 |
46.93 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.59 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julie Henriksen |
2005 |
DGI Fyn |
+0.96 |
222 |
47.13 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.20 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Dørk |
2004 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Trasbo Vestergaard |
2006 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:51:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Danielsen |
1976 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
224 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.59 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:51:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer 50 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rina Damsgaard |
1956 |
DGI Sydøstjylland |
|
65 |
1:10.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.63 |
(+6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:51:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 13:51.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Puggaard Hougaard |
2011 |
DGI Sydvest |
+0.91 |
166 |
45.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.79 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Steffan Herold Mortensen |
2011 |
DGI Fyn |
+0.74 |
132 |
49.59 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.61 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Espe Fransson |
2011 |
DGI Fyn |
+0.89 |
127 |
50.21 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.79 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Krebs Hansen |
2012 |
DGI Nordjylland |
|
124 |
50.57 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.45 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Balman |
2012 |
DGI Fyn |
+0.87 |
116 |
51.69 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.28 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Pedersen |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
112 |
52.31 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.09 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Westring Rasmussen |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.92 |
98 |
54.72 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.78 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristoffer Pilemand Ottesen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.86 |
89 |
56.44 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.73 |
(-8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Stidsen |
2011 |
DGI Østjylland |
|
44 |
1:11.30 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.61 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isac Fog |
2012 |
DGI Sønderjylland |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
- |
|
Johan Toft Jørgensen |
2012 |
DGI Sydøstjylland |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:02:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.61 |
329 |
36.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.96 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Sallam |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.73 |
289 |
38.15 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.14 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Haslev Sørensen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
249 |
40.13 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.96 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thor Lind Dürr |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
228 |
41.30 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.13 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Vendelbo Hansen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.87 |
197 |
43.36 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.97 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hede Kristensen |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.75 |
173 |
45.31 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.14 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frey Julius |
2010 |
DGI Fyn |
+0.91 |
148 |
47.63 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.40 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Savchenko |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.73 |
125 |
50.45 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.87 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silas Landbo Pedersen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.93 |
123 |
50.77 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.91 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
102 |
54.00 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.65 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Zune Lind |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
99 |
54.46 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.89 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.87 |
97 |
54.89 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.79 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Krogh |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.84 |
67 |
1:01.94 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.77 |
(-9.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristoffer Bolvig Christensen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.96 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket 26 - 30 m |
|
|
|
|
- |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:02:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
463 |
32.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
DGI Sydvest |
+0.76 |
421 |
33.67 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.67 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Smith |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
406 |
34.09 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
364 |
35.35 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Kühne |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.67 |
356 |
35.61 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.98 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Sandfeld Paulsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
352 |
35.74 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Agerbæk Nielsen |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.63 |
313 |
37.17 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicolai Elo Brunu Hansen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.72 |
264 |
39.33 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.86 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.74 |
261 |
39.49 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.23 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
DGI Fyn |
+0.87 |
214 |
42.20 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.62 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Molter |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.89 |
207 |
42.66 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.38 |
(-6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Strømgaard Poulsen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.80 |
176 |
45.01 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.23 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viktor Espe Fransson |
2008 |
DGI Fyn |
+0.89 |
174 |
45.16 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.48 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kristian Laursen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
162 |
46.26 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.17 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick Falk Juul |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Thøgersen |
2008 |
DGI Østjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:02:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
DGI Storstrømmen |
+0.62 |
607 |
29.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.69 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
552 |
30.78 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
521 |
31.36 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Foverskov |
1999 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.69 |
469 |
32.49 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
458 |
32.75 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.81 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.71 |
429 |
33.47 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
426 |
33.54 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Xander Termansen |
2005 |
DGI Fyn |
+0.73 |
426 |
33.54 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicolai Bjerregaard |
2001 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
381 |
34.82 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.01 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Lillemose |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
366 |
35.29 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Poulsen |
2001 |
DGI Sydvest |
+0.68 |
364 |
35.34 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.37 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.82 |
334 |
36.37 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.95 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Langebæk |
2005 |
DGI Fyn |
+0.70 |
306 |
37.44 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.22 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Stordal Poulsen |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
292 |
38.03 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.52 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristoffer Mortensen |
2005 |
DGI Fyn |
+0.75 |
237 |
40.76 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.55 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Buse |
2006 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Høgh |
2003 |
DGI Østjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Lauritsen |
2000 |
DGI Østjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Præstiin |
2005 |
DGI Sydøstjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:02:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannibal Krogh Lund |
1993 |
DGI Sydøstjylland |
+0.75 |
327 |
36.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer Nedergaard |
1995 |
DGI Fyn |
+0.79 |
232 |
41.04 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.68 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Sørensen |
1994 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
184 |
44.33 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.01 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:02:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer 32-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Nedergaard |
1990 |
DGI Fyn |
+0.82 |
233 |
41.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.37 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:02:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael Jørgensen |
1981 |
DGI Fyn |
+0.94 |
208 |
42.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.39 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:02:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer 50 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Poul Erik Hansen |
1953 |
DGI Sydøstjylland |
|
70 |
1:01.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.73 |
(+7.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:02:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 14:02.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Bernt |
2013 |
DGI Fyn |
+0.92 |
179 |
1:29.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.03 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Agger |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.91 |
176 |
1:29.50 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.86 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lea Hermann Jensen |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
116 |
1:42.99 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.08 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Marie Jensen |
2014 |
DGI Østjylland |
+0.91 |
105 |
1:46.44 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.23 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Ballin |
2013 |
DGI Storstrømmen |
+0.85 |
92 |
1:51.10 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.94 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Yde |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
90 |
1:51.87 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.26 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vanessa Askholm Larsen |
2014 |
DGI Fyn |
+0.94 |
74 |
1:59.43 |
+30.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.78 |
(+4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
DGI Nordjylland |
+0.95 |
69 |
2:02.29 |
+33.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.91 |
(+5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Wegge Keller |
2014 |
DGI Fyn |
|
66 |
2:03.81 |
+34.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.80 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Scharff-Segall |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.87 |
61 |
2:07.59 |
+38.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.61 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Keder-Kristensen |
2013 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:36:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin La Cour Fisker |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.88 |
272 |
1:17.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.22 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.71 |
271 |
1:17.61 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.04 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
DGI Storstrømmen |
+0.79 |
237 |
1:21.12 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.65 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rikke Lund |
2012 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
223 |
1:22.82 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.68 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villa Boye |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.83 |
218 |
1:23.46 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.61 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sally Jørgensen |
2011 |
DGI Sønderjylland |
+0.70 |
209 |
1:24.58 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.71 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla My Krolykke |
2012 |
DGI Fyn |
+0.75 |
209 |
1:24.66 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.83 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
DGI Nordjylland |
+0.81 |
206 |
1:25.02 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.53 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Skjoldborg Klein |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
205 |
1:25.11 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.66 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
DGI Storstrømmen |
+0.79 |
205 |
1:25.16 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.49 |
(-7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freya Nautrup Pedersen |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
203 |
1:25.42 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.28 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Annasophia Kristiansen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
203 |
1:25.44 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.72 |
(-9.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.81 |
202 |
1:25.52 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.31 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniella Kant Bjerregaard |
2011 |
DGI Nordjylland |
|
181 |
1:28.71 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.25 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Hjorth |
2011 |
DGI Østjylland |
|
169 |
1:30.77 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.79 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Celina Marie Bach |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.87 |
146 |
1:35.30 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.61 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
DGI Storstrømmen |
+0.84 |
132 |
1:38.51 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.82 |
(-9.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nina Nielsen |
2011 |
DGI Nordjylland |
|
132 |
1:38.58 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.02 |
(-7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gloria Layten-Østergård |
2011 |
DGI Fyn |
|
103 |
1:47.17 |
+29.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.86 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Guste Kristopaityte |
2012 |
DGI Fyn |
+0.89 |
96 |
1:49.57 |
+32.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.97 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laura Vibeke Weigel Ganderup |
2012 |
DGI Sydøstjylland |
+0.85 |
72 |
2:00.29 |
+42.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.41 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emmelie Guldborg Eriksen |
2012 |
DGI Fyn |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:36:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.74 |
483 |
1:04.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.64 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.65 |
427 |
1:06.73 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(-6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.69 |
413 |
1:07.46 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.92 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Sonnichsesen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.70 |
407 |
1:07.77 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.32 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.71 |
407 |
1:07.80 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.34 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.72 |
399 |
1:08.24 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.13 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.80 |
382 |
1:09.20 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.44 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
DGI Sydvest |
+0.84 |
353 |
1:11.10 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.64 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Merle Andersen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.79 |
351 |
1:11.22 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.24 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.66 |
341 |
1:11.92 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.53 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.72 |
340 |
1:11.99 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.52 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gry Ballin |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.76 |
323 |
1:13.23 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.98 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mia Dybro |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.84 |
320 |
1:13.41 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.19 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kamma Bernt |
2010 |
DGI Fyn |
+0.83 |
317 |
1:13.65 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.69 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.85 |
314 |
1:13.88 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.96 |
312 |
1:14.06 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.27 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
294 |
1:15.54 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.46 |
(-6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.82 |
283 |
1:16.51 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.53 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.77 |
279 |
1:16.83 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.82 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Kalstrup Kirkegaard |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.91 |
278 |
1:16.94 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.79 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.63 |
272 |
1:17.49 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.31 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.78 |
271 |
1:17.60 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.03 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gry Boysen Schmidt |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.89 |
265 |
1:18.19 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.80 |
(-7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.87 |
251 |
1:19.61 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.83 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Camilla Søjberg |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
250 |
1:19.75 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.97 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Johanne Milborg |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.86 |
249 |
1:19.82 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.47 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Liva Krag |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.75 |
248 |
1:19.90 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.97 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.95 |
244 |
1:20.33 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.34 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Philippa Eriksen |
2010 |
DGI Fyn |
+0.87 |
239 |
1:20.91 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.28 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Silke Jespersgaard |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.83 |
239 |
1:20.91 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.13 |
(-8.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Silke Reeckmann Lange |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.90 |
233 |
1:21.64 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.43 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Thilde Inkeri Larsen |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.83 |
230 |
1:22.01 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.32 |
(-7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.83 |
229 |
1:22.02 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.56 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sara Jensen |
2010 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.79 |
229 |
1:22.03 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.18 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anna Thiel |
2010 |
DGI Fyn |
+0.93 |
223 |
1:22.85 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.32 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Rena Rose Dyberg-Larsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.88 |
214 |
1:23.91 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.10 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.82 |
210 |
1:24.51 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.10 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.75 |
203 |
1:25.42 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.52 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ditte Langelund Nielsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.82 |
195 |
1:26.60 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.26 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sally Marie Ulbrandt Henrikse |
2010 |
DGI Sydvest |
+0.90 |
191 |
1:27.15 |
+23.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.39 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emilie Kaas |
2009 |
DGI Fyn |
+0.90 |
187 |
1:27.79 |
+23.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.59 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Julia Krolik |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.88 |
183 |
1:28.41 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.16 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lianna Krogh Goldtman Friis |
2010 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.78 |
174 |
1:29.93 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.58 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Petra Sparwath |
2009 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.90 |
165 |
1:31.56 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.01 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Dagmar Molter |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.98 |
163 |
1:31.90 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.66 |
(+5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Liv Veisberg Christensen |
2010 |
DGI Sydvest |
+0.97 |
151 |
1:34.34 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.87 |
(-22.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Maria Agerbæk Sobol Nielsen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.73 |
150 |
1:34.51 |
+30.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.46 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Hanna Damsteegt |
2009 |
DGI Sønderjylland |
|
138 |
1:37.05 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.03 |
(+5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Munk |
2010 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.54 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Ida Sørensen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.57 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:36:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
DGI Fyn |
+0.72 |
574 |
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.67 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
DGI Sydvest |
+0.73 |
559 |
1:00.98 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.75 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
520 |
1:02.45 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.14 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
509 |
1:02.93 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.17 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
489 |
1:03.74 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.62 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
485 |
1:03.95 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.75 |
472 |
1:04.52 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.77 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.71 |
470 |
1:04.62 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.90 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.70 |
449 |
1:05.61 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.57 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ditte Holm Rasmussen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.72 |
413 |
1:07.43 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.06 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.69 |
397 |
1:08.37 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.28 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
394 |
1:08.53 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.84 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anne Juel Dahl |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
388 |
1:08.84 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.19 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Louise Carlqvist |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.88 |
379 |
1:09.43 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.54 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.73 |
377 |
1:09.53 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Bach Urban |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
354 |
1:11.01 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.94 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Guneva |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
346 |
1:11.54 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.35 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julie Holmgaard Hansen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.74 |
337 |
1:12.16 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.59 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Asp Mikkelsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
337 |
1:12.18 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.06 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.74 |
336 |
1:12.27 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.87 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Madeline Skovhus |
2007 |
DGI Fyn |
+0.79 |
335 |
1:12.34 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.73 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.82 |
329 |
1:12.74 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.35 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lærke Henning |
2008 |
DGI Fyn |
+0.73 |
318 |
1:13.59 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.73 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.87 |
307 |
1:14.46 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.57 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.73 |
295 |
1:15.47 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.17 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marie Stauner Gundersen |
2008 |
DGI Storstrømmen |
|
273 |
1:17.42 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.43 |
(-10.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Miriam Terp Lorentzen |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.75 |
267 |
1:18.02 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.22 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.77 |
263 |
1:18.38 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.42 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liva Jørgensen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.66 |
233 |
1:21.60 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.82 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.92 |
206 |
1:25.00 |
+24.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.28 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.90 |
199 |
1:26.01 |
+25.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.10 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nynne Kongsfelt |
2007 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.84 |
199 |
1:26.04 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.07 |
(-27.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Amalie Nerup Stegger |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.92 |
196 |
1:26.37 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.17 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Møller-Andersen |
2008 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
DGI Nordjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:36:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
DGI Storstrømmen |
+0.78 |
521 |
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.85 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Malou Huss |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.66 |
457 |
1:05.20 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Caroline Varming Kokholm |
2002 |
DGI Østjylland |
+0.90 |
457 |
1:05.20 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.33 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Christensen |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.64 |
452 |
1:05.44 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.39 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Kellenberger |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
387 |
1:08.90 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.69 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
373 |
1:09.79 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja Kristiane Sørensen |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
343 |
1:11.72 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.40 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Jensen Trudsø |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
330 |
1:12.70 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.88 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Line Brarup Jørgensen |
2002 |
DGI Sønderjylland |
+0.69 |
292 |
1:15.67 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.15 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Jul Noe |
2003 |
DGI Fyn |
+0.88 |
238 |
1:20.98 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Bjørn |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.54 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
DGI Nordjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:36:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 14:36.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Steenfeldt Møller-Søren |
2013 |
DGI Østjylland |
+0.88 |
117 |
1:31.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.50 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:52:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laust Agergaard |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
225 |
1:13.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.74 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.80 |
189 |
1:18.29 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.85 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tore Xander Eriksen |
2011 |
DGI Fyn |
+0.85 |
184 |
1:18.93 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.53 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Berg |
2012 |
DGI Sydøstjylland |
+0.67 |
146 |
1:25.31 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.39 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Pedersen |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
136 |
1:27.33 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.01 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Nørgaard |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
124 |
1:29.97 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristoffer Pilemand Ottesen |
2011 |
DGI Nordjylland |
+0.88 |
117 |
1:31.68 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.71 |
(-13.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Holmegaard Gjørup |
2012 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
117 |
1:31.74 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.00 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Krog |
2012 |
DGI Fyn |
+0.66 |
101 |
1:36.23 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.62 |
(-9.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silas Larsen |
2011 |
DGI Fyn |
+0.96 |
93 |
1:39.18 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.18 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Balman |
2012 |
DGI Fyn |
+0.85 |
90 |
1:40.12 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.18 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Stidsen |
2011 |
DGI Østjylland |
+0.93 |
69 |
1:49.20 |
+35.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.93 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:52:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.77 |
361 |
1:03.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.88 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.74 |
359 |
1:03.23 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.76 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.67 |
335 |
1:04.68 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
DGI Fyn |
+0.76 |
329 |
1:05.07 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.44 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolaj Bay Madsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.79 |
320 |
1:05.70 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.47 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.75 |
316 |
1:05.97 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.16 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
307 |
1:06.59 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.41 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eddie Berg |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.66 |
307 |
1:06.61 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.55 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martin Strømgaard Poulsen |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.78 |
301 |
1:07.01 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.62 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Jensen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.63 |
298 |
1:07.26 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.97 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tjalfe Antilles |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.77 |
267 |
1:09.76 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.67 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Casper Larsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.85 |
257 |
1:10.62 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.58 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Haslev Sørensen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
252 |
1:11.06 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.69 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Emborg Lassen |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.73 |
248 |
1:11.44 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.56 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marius Oehlenschlæger Sto |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
239 |
1:12.32 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristian N. Klausen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
237 |
1:12.54 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.53 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thor Lind Dürr |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.70 |
237 |
1:12.58 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.60 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.83 |
236 |
1:12.72 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.92 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Noam Loft Koefoed |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
233 |
1:12.94 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.63 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Otto Galberg-Lund |
2010 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.67 |
231 |
1:13.20 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
William Schou |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.69 |
230 |
1:13.30 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.10 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
William Hede Kristensen |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.74 |
223 |
1:14.02 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.62 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Benjamin Boe Kjeldsen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
218 |
1:14.67 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.29 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Malthe Elle Overgaard |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.91 |
208 |
1:15.73 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.33 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Phillip Thomsen |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.74 |
203 |
1:16.40 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Victor Emil Pedersen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.76 |
200 |
1:16.76 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.66 |
(-8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Carl Andersen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.97 |
198 |
1:17.08 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Simon Christiansen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.76 |
197 |
1:17.20 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.24 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Christian Kirk |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.82 |
196 |
1:17.29 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.23 |
(-7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
188 |
1:18.34 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.54 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Valdemar Savchenko |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.78 |
157 |
1:23.22 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.81 |
(-6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Esben Ørnegaard Vinding |
2010 |
DGI Fyn |
+0.67 |
154 |
1:23.67 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.32 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Erik Pind Thielsen |
2009 |
DGI Fyn |
+0.67 |
151 |
1:24.23 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.76 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mathias Bjerrre Jakobsen |
2010 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.74 |
151 |
1:24.28 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.78 |
(-16.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Simon Pio |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.73 |
123 |
1:30.22 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.74 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emil Kaiser |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.77 |
120 |
1:30.89 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.15 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.90 |
100 |
1:36.51 |
+33.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.44 |
(-16.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Marcus Krogh |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.86 |
95 |
1:38.16 |
+35.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.46 |
(-10.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Bruhn |
2009 |
DGI Fyn |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Mads Pless-Aagaard |
2010 |
DGI Storstrømmen |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Rører ikke bassinvæggen ved vending 75 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:52:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Krogh Laursen |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
493 |
56.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.79 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annas Sallam |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.69 |
473 |
57.65 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.95 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
DGI Storstrømmen |
+0.70 |
448 |
58.71 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.28 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.72 |
437 |
59.19 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.04 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.73 |
428 |
59.63 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.62 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Jensen |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.73 |
427 |
59.65 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.94 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
415 |
1:00.24 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.65 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.69 |
393 |
1:01.34 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.28 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
391 |
1:01.41 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.27 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
DGI Sydvest |
+0.80 |
380 |
1:02.02 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.01 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Kühne |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.67 |
371 |
1:02.54 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.21 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sander Drews |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.76 |
367 |
1:02.72 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.35 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.66 |
364 |
1:02.92 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.61 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Wadskjær |
2008 |
DGI Sydvest |
+0.61 |
343 |
1:04.16 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Sand Uhd Jepsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
336 |
1:04.59 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.14 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Kongslev |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.74 |
329 |
1:05.09 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.81 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.64 |
327 |
1:05.20 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.02 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.63 |
320 |
1:05.66 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.87 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil Juel Kraft |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.65 |
320 |
1:05.69 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
DGI Fyn |
+0.76 |
306 |
1:06.63 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.22 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rasmus Skovgaard Hald |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.70 |
293 |
1:07.65 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Laursen Vig |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
289 |
1:07.92 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.61 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marcus Skjoldborg Klein |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
278 |
1:08.79 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.20 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.75 |
274 |
1:09.18 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.75 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.81 |
271 |
1:09.38 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.97 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Daniel Kring |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
258 |
1:10.54 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Noah Vangsgård |
2007 |
DGI Fyn |
+0.82 |
229 |
1:13.36 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.40 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ludvig Erhardsen |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.78 |
197 |
1:17.18 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.22 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Patrick Falk Juul |
2007 |
DGI Sydøstjylland |
+0.87 |
194 |
1:17.53 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.62 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Axel Molter |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.86 |
189 |
1:18.25 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.00 |
(-17.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jacob Strømgaard Poulsen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.80 |
187 |
1:18.55 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.20 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Niels Emil Irminger |
2008 |
DGI Fyn |
+0.76 |
184 |
1:18.98 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.29 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oliver Nørman Jespersen |
2008 |
DGI Storstrømmen |
+0.87 |
170 |
1:21.06 |
+24.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.33 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mathias Christensen |
2008 |
DGI Nordjylland |
|
126 |
1:29.47 |
+32.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.13 |
(-7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Casper Clausen |
2007 |
DGI Fyn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:52:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Dumstrei |
2002 |
DGI Fyn |
+0.73 |
539 |
55.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.12 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
533 |
55.40 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.85 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
524 |
55.73 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.23 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
DGI Nordjylland |
+0.68 |
519 |
55.89 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.09 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Boje Fokkink |
2001 |
DGI Sydvest |
+0.76 |
517 |
55.98 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.23 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.74 |
491 |
56.95 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.20 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Løland |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.67 |
463 |
58.07 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.30 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
DGI Nordjylland |
+0.70 |
442 |
58.98 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.46 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeppe Haurum |
2003 |
DGI Sydvest |
+0.80 |
438 |
59.17 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.40 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.69 |
434 |
59.34 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.58 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Johansen |
2001 |
DGI Nordjylland |
+0.65 |
430 |
59.52 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.57 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Fokkink |
2003 |
DGI Sydvest |
+0.66 |
426 |
59.69 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.22 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Jørgensen |
2004 |
DGI Fyn |
+0.69 |
426 |
59.72 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.72 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
DGI Nordjylland |
+0.86 |
416 |
1:00.20 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.95 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
DGI Storstrømmen |
+0.73 |
401 |
1:00.90 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.08 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Daniel Poulsen |
2001 |
DGI Sydvest |
+0.69 |
394 |
1:01.25 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.64 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malte Lillemose |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.78 |
383 |
1:01.84 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.61 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Langebæk |
2005 |
DGI Fyn |
+0.79 |
365 |
1:02.83 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.03 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Markus Friis Hansen |
2003 |
DGI Østjylland |
+0.88 |
359 |
1:03.18 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.71 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kristoffer Mortensen |
2005 |
DGI Fyn |
+0.81 |
323 |
1:05.46 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.40 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rasmus Andersen |
2005 |
DGI Storkøbenhavn |
+0.81 |
286 |
1:08.15 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.65 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marius Andersen |
2004 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.78 |
273 |
1:09.20 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.05 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karl Johan Jacobsen |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.84 |
241 |
1:12.12 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.71 |
(+8.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jonathan Cline |
2005 |
DGI Fyn |
+0.90 |
233 |
1:13.00 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.14 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oliver Weile |
2006 |
DGI Sønderjylland |
|
213 |
1:15.21 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.77 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Markussen |
2006 |
DGI Nordjylland |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:52:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Märcher |
1982 |
DGI Fyn |
|
236 |
1:12.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.39 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:52:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer 50 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Wulff |
1972 |
DGI Fyn |
+0.77 |
269 |
1:09.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:52:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 14:57.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|