Results for Alesimmarna KM 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
KM
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Skepplandahallen |
Arrangör: |
Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 dec 2022 till den 11 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Ryggsim - Herrar 9-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Sandeberg |
10 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:48:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Ryggsim - Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elmar Hessfelt |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Devin Liebsch |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:48:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Ryggsim - Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Johansson |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
21.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.74 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Colin Wedberg |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
26.07 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:48:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Ryggsim - Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Westman |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
16.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16.18 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:48:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Ryggsim - Damer 9-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Claesén |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lo Eliasson |
10 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Lindberg |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Lysholm |
10 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Siitari |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eira Strömberg |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Wallin |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:48:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Ryggsim - Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Andersson |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
23.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.27 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Haley Claesén |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Fredin Almqvist |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin Lövhaugen |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Persson |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
21.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.66 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriella Sandberg |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
25.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(-8.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Siitari |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:48:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Ryggsim - Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Westman |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
20.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 19.29 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Bäck |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
25.72 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:48:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Ryggsim - Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Klerfors |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
16.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16.96 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malva Berggren |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
18.40 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.76 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Källefjärd |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
18.58 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.65 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minella Jacksson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
18.62 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.40 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Yumiko Karlsson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
20.37 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.69 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Gustafsson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
20.75 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.24 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:48:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-11 13:49:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|