Tulokset Alesimmarna KM 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Skepplandahallen |
Arrangör: |
Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 dec 2022 till den 11 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 25m Frisim - Herrar 9-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Sandeberg |
10 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:38:24 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 25m Frisim - Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Devin Liebsch |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:38:24 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 25m Frisim - Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Khamis |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Johansson |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
16.86 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.94 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Colin Wedberg |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
18.72 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:38:24 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 25m Frisim - Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Westman |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
12.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 13.76 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:38:24 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 25m Frisim - Damer 9-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Claesén |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lo Eliasson |
10 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Lindberg |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Siitari |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eira Strömberg |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Wallin |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:38:24 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 25m Frisim - Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Andersson |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
16.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.88 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Haley Claesén |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Fredin Almqvist |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Persson |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
16.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.07 |
(-6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Siitari |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:38:24 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 25m Frisim - Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Westman |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
16.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16.83 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Bäck |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
21.35 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:38:24 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 25m Frisim - Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Klerfors |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
13.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 14.30 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malva Berggren |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
14.29 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 14.78 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Källefjärd |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
14.88 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 14.92 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minella Jacksson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
15.42 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15.75 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Yumiko Karlsson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
15.56 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.52 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Gustafsson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
16.03 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.05 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:38:24 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-11 12:52:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Skepplandahallen |
Arrangör: |
Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 dec 2022 till den 11 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim - Herrar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Wallin |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:38:28 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim - Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Westman |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:01.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.99 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:38:28 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim - Damer 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Andersson |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Persson |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Siitari |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:38:28 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim - Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Westman |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:38:28 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Frisim - Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Klerfors |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:09.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.33 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malva Berggren |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:10.77 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.31 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Källefjärd |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:12.16 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.30 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minella Jacksson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:16.18 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.00 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:38:28 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-11 12:39:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Skepplandahallen |
Arrangör: |
Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 dec 2022 till den 11 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim - Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Wallin |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:45:22 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim - Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Khamis |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Johansson |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
21.62 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:45:22 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim - Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Westman |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
15.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 15.10 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:45:22 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim - Damer 9-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lo Eliasson |
10 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Lindberg |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Siitari |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:45:22 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim - Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Andersson |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Fredin Almqvist |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Persson |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
19.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.05 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Siitari |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:45:22 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim - Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Bäck |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:45:22 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim - Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malva Berggren |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
14.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 15.55 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Källefjärd |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
16.28 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15.70 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Klerfors |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
16.31 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.01 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Gustafsson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
17.76 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.45 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Yumiko Karlsson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
18.09 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 12:45:22 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-11 13:15:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Skepplandahallen |
Arrangör: |
Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 dec 2022 till den 11 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Bröstsim - Herrar 9-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Sandeberg |
10 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:09:21 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Bröstsim - Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Khamis |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Johansson |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
23.59 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(-6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:09:21 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Bröstsim - Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Westman |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
18.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 19.22 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:09:21 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Bröstsim - Damer 9-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lo Eliasson |
10 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Lindberg |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Siitari |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eira Strömberg |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Wallin |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:09:21 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Bröstsim - Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Andersson |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
23.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.46 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Haley Claesén |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Fredin Almqvist |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin Lövhaugen |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Persson |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
24.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(-5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Siitari |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:09:21 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Bröstsim - Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Westman |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
24.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.62 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Bäck |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
27.90 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.26 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:09:21 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Bröstsim - Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Klerfors |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
19.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 19.58 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malva Berggren |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
20.63 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.76 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Källefjärd |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
20.72 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.79 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minella Jacksson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
20.75 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.82 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Gustafsson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
21.58 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.27 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Yumiko Karlsson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
22.14 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.00 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:09:21 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-11 13:29:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Skepplandahallen |
Arrangör: |
Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 dec 2022 till den 11 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim - Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Wallin |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:29:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim - Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Khamis |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
48.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Johansson |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
52.06 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.20 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:29:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim - Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Westman |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
42.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.92 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:29:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim - Damer 9-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lo Eliasson |
10 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Lindberg |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Siitari |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:29:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim - Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Andersson |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
53.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.92 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Haley Claesén |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Fredin Almqvist |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin Lövhaugen |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Persson |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
54.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Siitari |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:29:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim - Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Westman |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
53.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.68 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Bäck |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:01.32 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:29:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim - Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Klerfors |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
44.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.05 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Källefjärd |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
45.29 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.73 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minella Jacksson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
45.78 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.52 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malva Berggren |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
45.91 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.79 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Gustafsson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
46.13 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.46 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Yumiko Karlsson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
50.16 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.71 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:29:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-11 13:29:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Skepplandahallen |
Arrangör: |
Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 dec 2022 till den 11 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Ryggsim - Herrar 9-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Sandeberg |
10 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:48:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Ryggsim - Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elmar Hessfelt |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Devin Liebsch |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:48:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Ryggsim - Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Johansson |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
21.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.74 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Colin Wedberg |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
26.07 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:48:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Ryggsim - Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Westman |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
16.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16.18 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:48:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Ryggsim - Damer 9-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Claesén |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lo Eliasson |
10 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Lindberg |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Lysholm |
10 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Siitari |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eira Strömberg |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Wallin |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:48:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Ryggsim - Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Andersson |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
23.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.27 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Haley Claesén |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Fredin Almqvist |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin Lövhaugen |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Persson |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
21.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.66 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriella Sandberg |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
25.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(-8.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Siitari |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:48:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Ryggsim - Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Westman |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
20.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 19.29 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Bäck |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
25.72 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:48:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Ryggsim - Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Klerfors |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
16.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16.96 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malva Berggren |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
18.40 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.76 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Källefjärd |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
18.58 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.65 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minella Jacksson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
18.62 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.40 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Yumiko Karlsson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
20.37 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.69 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Gustafsson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
20.75 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.24 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:48:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-11 13:49:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Skepplandahallen |
Arrangör: |
Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 dec 2022 till den 11 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim - Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elmar Hessfelt |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:58:25 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim - Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Johansson |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
47.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.88 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Albano |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
48.49 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.37 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:58:25 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim - Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Westman |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
34.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:58:25 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim - Damer 9-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lo Eliasson |
10 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eira Strömberg |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Wallin |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:58:25 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim - Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Andersson |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
54.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.14 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Fredin Almqvist |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
53.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Persson |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Siitari |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:58:25 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim - Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Westman |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
42.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.43 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Bäck |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
56.87 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:58:25 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim - Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Klerfors |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
36.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.51 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malva Berggren |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
39.92 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.89 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Källefjärd |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
40.68 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.63 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minella Jacksson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
41.29 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.22 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Gustafsson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
45.28 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.82 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 1:58:25 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-11 13:58:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Skepplandahallen |
Arrangör: |
Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 dec 2022 till den 11 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim - Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Wallin |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 2:29:01 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim - Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Khamis |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Albano |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
38.14 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.08 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Colin Wedberg |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
44.39 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 2:29:01 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim - Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Westman |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
28.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovro Jagnjic |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 2:29:01 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim - Damer 9-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Lindberg |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Lysholm |
10 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Siitari |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Wallin |
9 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 2:29:01 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim - Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Andersson |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
40.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.35 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Fredin Almqvist |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Persson |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Siitari |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 2:29:01 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim - Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Westman |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
37.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.04 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Bäck |
13 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
42.69 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.68 |
(-14.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 2:29:01 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim - Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Klerfors |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
30.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malva Berggren |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
32.33 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Källefjärd |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
33.19 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minella Jacksson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
34.23 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.53 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Gustafsson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
35.93 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.27 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Yumiko Karlsson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
37.33 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 2:29:01 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-11 14:29:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Skepplandahallen |
Arrangör: |
Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 dec 2022 till den 11 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley - Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Westman |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:18.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 2:39:18 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley - Damer 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Andersson |
12 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Persson |
11 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 2:39:18 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley - Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Klerfors |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:22.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.85 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Källefjärd |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:24.98 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.73 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malva Berggren |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:26.09 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.38 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Gustafsson |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
1:32.38 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.71 |
(-12.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 2:39:18 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-11 14:39:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Skepplandahallen |
Arrangör: |
Alesimmarna |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 dec 2022 till den 11 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 4x50m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Lag 3 |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
|
|
2:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Malva Berggren |
15 |
AL1807 |
|
32.98 |
|
|
|
|
32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Westman |
13 |
AD4609 |
|
37.09 |
|
|
|
|
1:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Persson |
11 |
AS4411 |
|
38.24 |
|
|
|
|
1:48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Khamis |
13 |
|
|
34.21 |
|
|
|
|
2:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lag 1 |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
|
|
2:26.34 |
+3.82 |
|
|
|
|
Axel Westman |
16 |
AM2306 |
|
29.80 |
|
|
|
|
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Andersson |
12 |
AM4210 |
|
40.68 |
|
|
|
|
1:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Siitari |
12 |
|
|
46.88 |
|
|
|
|
1:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Westman |
16 |
AM2306 |
|
28.98 |
|
|
|
|
2:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lag 5 |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
|
|
2:32.93 |
+10.41 |
|
|
|
|
Minella Jacksson |
16 |
BJ5406 |
|
34.24 |
|
|
|
|
34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Yumiko Karlsson |
16 |
BJ6806 |
|
37.57 |
|
|
|
|
1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Albano |
13 |
BA2109 |
|
44.33 |
|
|
|
|
1:56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Siitari |
9 |
|
|
36.79 |
|
|
|
|
2:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lag 2 |
15 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
|
|
2:39.27 |
+16.75 |
|
|
|
|
Elin Klerfors |
15 |
AM1207 |
|
32.08 |
|
|
|
|
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Lindberg |
9 |
AF5013 |
|
43.37 |
|
|
|
|
1:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Sandeberg |
10 |
|
|
52.45 |
|
|
|
|
2:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Klerfors |
15 |
AM1207 |
|
31.37 |
|
|
|
|
2:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lag 4 |
16 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
|
|
2:44.23 |
+21.71 |
|
|
|
|
Filippa Källefjärd |
16 |
BJ6406 |
|
34.21 |
|
|
|
|
34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Gustafsson |
16 |
BJ3406 |
|
56.99 |
|
|
|
|
1:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Johansson |
13 |
AH2109 |
|
37.50 |
|
|
|
|
2:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Lysholm |
10 |
|
|
35.53 |
|
|
|
|
2:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12/11/2022 3:02:38 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-11 15:02:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
|