Results for Ran Sprint Meet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
MicLev AB på Limhamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leia Mujanovic |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
30.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isolde Ardin |
2010 |
Ystads Simsällskap |
|
|
31.46 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
31.49 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
31.81 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa von Ahlefeld |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
31.99 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(-6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
|
32.34 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dea Ramadanovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
33.97 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.34 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilda Hilner |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
34.05 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
34.23 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Alhusami |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
34.91 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.48 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Hallqvist |
2010 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
35.53 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isa Sjöström |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
35.71 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.85 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
35.73 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.52 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ingrid Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
36.81 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.99 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lily Hultberg |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
37.26 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.32 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rebecka Augustsson |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
37.46 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Molly Åkerman |
2010 |
Simsällskapet Iden |
|
|
37.48 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.37 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sarah-Mai Häger |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
37.57 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.78 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tove Frank |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
38.05 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.16 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Chiara Nasta |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
39.48 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Dilek Gümüs |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
40.53 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.36 |
(-10.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maelle Nahimana |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
40.58 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.55 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ellie Cederlöf |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
42.12 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 09:33:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
MicLev AB på Limhamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Ekelund |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
28.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ester Giselsson Tholin |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
30.89 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Leo |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
31.08 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilda Grönberg |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
31.77 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.82 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ester Elmvik |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
32.51 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felicia Lenart |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
32.80 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zuzanna Kubasiak |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
32.91 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Margareta Ciardi |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
33.99 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.21 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Molin |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
34.08 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Svensson |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
34.28 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.97 |
(-9.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Johansson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
34.71 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emily Ahmetovic |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
35.18 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.65 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Shcheblykina |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
35.22 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matilda Fors |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
35.36 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.37 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Akselson Bryngelsson |
2009 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
36.91 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louise Brade Wennberg |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
39.73 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.18 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Gidlund |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
40.38 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alva Hansen |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
41.12 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.73 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Alhallak |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Gustlin |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 09:33:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
MicLev AB på Limhamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Rosvall |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
29.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hedda Lennartsson |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
29.71 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Eriksson |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
29.81 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Celina Seuranen |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
29.83 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.18 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Matoussi |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
30.35 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Persson |
2008 |
Ystads Simsällskap |
|
|
30.40 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Lindell |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
30.80 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.39 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hennie Bergquist |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
30.95 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pia Drazdziule |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
31.21 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emmie Engdahl |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
31.36 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Nilsson |
2008 |
Ystads Simsällskap |
|
|
31.39 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ana Radenkovic |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
31.45 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Forsberg |
2008 |
Simsällskapet Iden |
|
|
33.00 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Heidi Heimdal |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
33.30 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.47 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elina Svensson |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
34.45 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helin Cakmak |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
35.51 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tindra Lindh Moberg |
2008 |
Simsällskapet Iden |
|
|
36.00 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.87 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amila Jelacic |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
38.54 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.73 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Louise Möller Nilsson |
2008 |
Ystads Simsällskap |
|
|
39.29 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.39 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gabriela Morovic |
2008 |
Simklubben Sydsim |
|
|
41.23 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.03 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Dahlander |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Mislimi |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Sandahl |
2008 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 09:33:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Frisim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
MicLev AB på Limhamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amelia Johansson Lindkvist |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
28.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.68 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Röhrle |
2007 |
Simklubben Laxen |
|
|
28.56 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Grahovac |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
28.61 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.03 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lava Piuva |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
28.81 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Paulsson |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
28.86 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fanny Paulsson |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
28.88 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Davilda Lareva |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
29.05 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Malmgren |
2007 |
S 71 |
|
|
29.39 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Osterman |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
29.56 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.34 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hedda Toth |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
29.72 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linnea Liljenfors |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
30.08 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.99 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elin Alsalim |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
30.23 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tova Jönsson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
30.69 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Palmqvist |
2007 |
S 71 |
|
|
30.74 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kajsa Söderholm |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
30.93 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vilda Berg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
31.17 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Andersson |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
31.20 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Kiceec |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
|
31.57 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Livia Landmyr |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
|
31.62 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Wilma Sonesson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
31.72 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Viberg Mårtensson |
2005 |
Ystads Simsällskap |
|
|
34.52 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asta Ohm Lauritzen |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
37.63 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.72 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elis Musovska |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
37.64 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.48 |
(-11.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alma Gomez |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
38.30 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vera Bostrand |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
38.94 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olivia Nilsson Virc |
2007 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
39.73 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.35 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zainab Karim |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Ranevi |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 09:33:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 09:33:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Telescope Service AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Krüger |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
30.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
31.81 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Persson |
2010 |
Simsällskapet Iden |
|
|
31.99 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pontus Björkdahl |
2010 |
Simsällskapet Iden |
|
|
33.60 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edward Bonsen |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
33.81 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
34.94 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.88 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Wojcieszak |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
35.63 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Mecklint |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
36.32 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.34 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tim Kapusta |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
36.38 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.11 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ayoub Karlsson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
41.15 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikolaj Ristic Radovic |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
41.42 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustaf Olausson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
42.00 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.51 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ernad Adrovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 09:41:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Telescope Service AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Kronberg |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
28.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.32 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Jensen |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
29.47 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vasilje Grubor |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
30.60 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selim Cvrk |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
30.66 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Persson |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
32.13 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Theo M. Takhed |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
32.96 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Mihran Sefitagic |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
32.96 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elis Ohlsson |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
34.71 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Skog |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
35.08 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Andersson |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
36.05 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.70 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastien Mativa-Oredsson |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
38.05 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.79 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 09:41:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Telescope Service AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Blomqvist |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
29.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hampus Björkdahl |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
30.76 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Walters |
2008 |
Ystads Simsällskap |
|
|
31.10 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leon Eder |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
32.42 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melvin Delfin |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
33.34 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
John Hansson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 09:41:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Telescope Service AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Anders Ludvigsson |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
24.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.84 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Emil Svensson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
24.88 |
= |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.71 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25.31 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.79 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25.56 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.77 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25.77 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.52 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25.95 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.48 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
26.06 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.39 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mohamad Hariri |
2002 |
Simklubben Ran |
|
|
26.73 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.53 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
26.78 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.49 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adrian Bajram |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
26.85 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gabriel Hachem |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
27.00 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.68 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Chengyue Li |
2004 |
Simklubben Ran |
|
|
27.23 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.14 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Bach |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
27.99 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.99 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ariv Deolalikar |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
28.30 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.49 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Axel Bech |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
28.77 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Evander |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
29.11 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.25 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erik Komstedt |
2005 |
Simklubben Sydsim |
|
|
29.22 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Björn Tegnander |
2007 |
Ystads Simsällskap |
|
|
29.52 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amel Sefitagic |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
30.91 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Samuel Trajkovski |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
31.02 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aske Svensson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
31.76 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Martin Tran |
1997 |
Simklubben Ran |
|
|
31.98 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.56 |
(-17.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ville Åqvist |
2003 |
Simklubben Ran |
|
|
32.12 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samel Mislimi |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 09:41:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 09:41:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Familjen Karlsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:19.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.91 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:24.08 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.04 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leia Mujanovic |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:25.34 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.95 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:26.92 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.36 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilda Hilner |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:30.53 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.55 |
(-9.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Alhusami |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:30.79 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.12 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:31.62 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.12 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isa Sjöström |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:34.16 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.09 |
(-9.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Hallqvist |
2010 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
1:34.50 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.69 |
(+5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:34.74 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.55 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rebecka Augustsson |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:35.94 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.07 |
(-12.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tove Frank |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:42.47 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.13 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Chiara Nasta |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:44.67 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.04 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 09:56:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Familjen Karlsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Nettleingham |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:14.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.02 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Leo |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:14.88 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sabela Rouco Aparicio |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:18.39 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.53 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Lindroth |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:21.28 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.06 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zuzanna Kubasiak |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:24.04 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.72 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilda Molin |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:24.29 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.98 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Knutsson |
2009 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:24.32 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.89 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilda Grönberg |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:24.72 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.52 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nike Rakowska |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:25.80 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.71 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Johansson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:26.38 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.67 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felicia Lenart |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:37.26 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.93 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Hansen |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:45.55 |
+30.71 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Holmqvist |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 09:56:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Familjen Karlsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Nilsson |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.89 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alicia Olsson |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.83 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.05 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilly Frost |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:11.31 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.46 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Gummesson |
2008 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:18.20 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.13 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmie Engdahl |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
1:21.20 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.55 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elina Svensson |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
1:25.83 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.49 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Heidi Heimdal |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
1:27.19 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.61 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helin Cakmak |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
1:37.31 |
+30.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.06 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelina Bech |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Sandahl |
2008 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 09:56:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Familjen Karlsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tea Winblad |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.53 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alicia Ekelund |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.07 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.31 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Malmgren |
2007 |
S 71 |
|
|
1:11.88 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.95 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:12.44 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tyra Ekeberg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:13.46 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.01 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malva Collvin |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:15.71 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.87 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tova Jönsson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
1:16.78 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Sonesson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
1:19.22 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.41 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Livia Landmyr |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:22.15 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.58 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Kiceec |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:33.47 |
+27.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.35 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Bostrand |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
1:35.08 |
+28.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.15 |
(-9.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 09:56:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 10:15:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Olka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:21.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Persson |
2010 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:24.98 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.76 |
(-11.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pontus Björkdahl |
2010 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:26.59 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.69 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edward Bonsen |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:33.69 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.18 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tim Kapusta |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:37.40 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.25 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Mecklint |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:40.26 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.66 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustaf Olausson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:44.83 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.46 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:06:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Olka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kieran O'Brien |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.45 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jack Lind |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:14.71 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.88 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Kronberg |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:15.23 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.76 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Edlundh |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:16.81 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.68 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matteo Hallencreutz |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:22.04 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.14 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo M. Takhed |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:23.93 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.88 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elis Ohlsson |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:29.17 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.35 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:06:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Olka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sam Askari Louyeh |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.10 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melvin Walters |
2008 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:15.49 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.07 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hampus Björkdahl |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:16.12 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leon Eder |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
1:27.42 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.02 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:06:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Olka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Svensson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:01.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.56 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ivar Mengelbier |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.03 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.38 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kim Larsson |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
1:03.56 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.86 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sten Ludvigsson |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:03.59 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.98 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Kindberg |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:03.99 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.33 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Hydén Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:05.07 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.27 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.14 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.89 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joris Jokubka |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.90 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.36 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adrian Bajram |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
1:08.91 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.90 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Evander |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
1:10.73 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.90 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ariv Deolalikar |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:11.17 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.29 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tim Edelberg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:12.22 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.16 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arthur Ekman |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:15.05 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.69 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Björn Tegnander |
2007 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:19.67 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.02 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:06:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 10:06:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lane4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isolde Ardin |
2010 |
Ystads Simsällskap |
|
|
37.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.30 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa von Ahlefeld |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
42.54 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.90 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elisa Phu |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
42.68 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.63 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
44.30 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.51 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
|
44.82 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.67 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
45.36 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.32 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilda Hilner |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
47.22 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.99 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
47.43 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.02 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
48.86 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.69 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Alhusami |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
49.01 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.04 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lily Hultberg |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
49.25 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.96 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah-Mai Häger |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
49.49 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.12 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Molly Åkerman |
2010 |
Simsällskapet Iden |
|
|
51.09 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.92 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellie Cederlöf |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
51.36 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tove Frank |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
51.89 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.45 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Chiara Nasta |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
56.98 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.46 |
(-6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:57:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lane4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabelle Leo |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
41.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.15 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Shcheblykina |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
42.56 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.38 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Molin |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
45.06 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.35 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Svensson |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
46.64 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.17 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Amanda Akselson Bryngelsson |
2009 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
47.38 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.15 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Felicia Lenart |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
47.38 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.13 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Fors |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
48.39 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.74 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Brade Wennberg |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50.19 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.73 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Gidlund |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
54.34 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.90 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alva Hansen |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
55.88 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.21 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Holmqvist |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:57:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lane4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hennie Bergquist |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
38.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.61 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sienna Anker |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
38.33 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.75 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Brantmark |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
38.52 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen-Grete Reinap |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
40.21 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.65 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Forsberg |
2008 |
Simsällskapet Iden |
|
|
41.39 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.75 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Lindell |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
41.60 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.82 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Nilsson |
2008 |
Ystads Simsällskap |
|
|
42.34 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.18 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Pia Drazdziule |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
43.61 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.55 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Emmie Engdahl |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
43.61 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.11 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Ahlfors-Braun |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
44.23 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.57 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elina Svensson |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
45.31 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amila Jelacic |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
47.73 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.70 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Heidi Heimdal |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
48.39 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.19 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helin Cakmak |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
48.77 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.49 |
(-10.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elsa Eriksson Bassmann |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
53.17 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.00 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriela Morovic |
2008 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Dahlander |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Mislimi |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Sandahl |
2008 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:57:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Lane4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
35.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Masoumi |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
36.18 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Andersson |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
36.93 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Röhrle |
2007 |
Simklubben Laxen |
|
|
37.15 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.78 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Davilda Lareva |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
37.20 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lava Piuva |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
37.69 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Malmgren |
2007 |
S 71 |
|
|
38.13 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.91 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Liljenfors |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
38.80 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.21 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amelia Johansson Lindkvist |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
39.82 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.96 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Alsalim |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
39.91 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.56 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Osterman |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
40.01 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.24 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Palmqvist |
2007 |
S 71 |
|
|
41.51 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Sonesson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
41.70 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.58 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Livia Landmyr |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
|
42.50 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.47 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Alma Liljenberg-Löfgren |
2007 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
42.50 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.98 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tova Jönsson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
42.53 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Viberg Mårtensson |
2005 |
Ystads Simsällskap |
|
|
44.58 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.29 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Gomez |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
47.72 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.87 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olivia Nilsson Virc |
2007 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
52.06 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.86 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Ranevi |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:57:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-28 13:11:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lane4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
48.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.94 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Mecklint |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
49.51 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.31 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilmer Forsberg |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
50.48 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edward Bonsen |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
51.03 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Wojcieszak |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
53.10 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.22 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreeas Alexa |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
56.12 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.51 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Ristic Radovic |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:03.48 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:57:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lane4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jack Lind |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
40.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.15 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Persson |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
41.48 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.10 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elis Ohlsson |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
45.42 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.38 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Skog |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
50.76 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:57:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lane4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melker Thalin |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
34.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Blomqvist |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
39.31 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.63 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Delfin |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
42.21 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.15 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hampus Björkdahl |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
45.21 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.67 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Ask |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Kruse |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alp Naoumov |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:57:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Lane4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Andrén |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
30.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stefan Ivan |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
31.15 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
32.41 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Axelsson |
2003 |
Simklubben Ran |
|
|
32.81 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.18 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Chengyue Li |
2004 |
Simklubben Ran |
|
|
36.12 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Komstedt |
2005 |
Simklubben Sydsim |
|
|
38.79 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amel Mislimi |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
39.58 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.34 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Evander |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
41.83 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.33 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Björn Tegnander |
2007 |
Ystads Simsällskap |
|
|
42.23 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.96 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuel Trajkovski |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
42.36 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.16 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samel Mislimi |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:57:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-28 13:11:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
MicLev AB på Limhamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leia Mujanovic |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:24.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.72 |
(-9.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:26.00 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.42 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
|
1:30.05 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.91 |
(+9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
MicLev AB på Limhamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Nettleingham |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:14.51 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.29 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Molin |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:22.89 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.72 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Giselsson Tholin |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:23.02 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.05 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sabela Rouco Aparicio |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:26.73 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.68 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Margareta Ciardi |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:35.07 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.54 |
(+5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Lenart |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:44.47 |
+30.02 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Holmqvist |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
MicLev AB på Limhamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen-Grete Reinap |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:19.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.83 |
(+5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Persson |
2008 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:23.04 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sienna Anker |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:23.97 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.51 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tindra Lindh Moberg |
2008 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:37.41 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
MicLev AB på Limhamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tea Winblad |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.92 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hedda Toth |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:16.34 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.26 |
(+6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malva Collvin |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:18.15 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.13 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyra Ekeberg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:20.61 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.71 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Alsalim |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
1:22.52 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.63 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Masoumi |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:23.15 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.26 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Livia Landmyr |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:25.04 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.57 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Liljenberg-Löfgren |
2007 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:27.32 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.58 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilda Berg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 11:58:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
MicLev AB på Limhamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:20.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.33 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Persson |
2010 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:27.53 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilmer Forsberg |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:58:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
MicLev AB på Limhamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Edlundh |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:13.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.87 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Kronberg |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:14.15 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matteo Hallencreutz |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:20.84 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.53 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Andersson |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:27.64 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kieran O'Brien |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:36.20 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.90 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:58:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
MicLev AB på Limhamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Nihlén Miheller |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:13.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.19 |
(+4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Blomqvist |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
1:22.39 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.57 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melvin Falk |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:58:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
MicLev AB på Limhamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
57.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.67 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Kindberg |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:00.98 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.18 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:04.23 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.56 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kim Larsson |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
1:04.51 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.80 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl Hydén Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:05.06 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.54 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:05.24 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dag Bäckerud |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:05.28 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.92 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Hachem |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
1:06.53 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.95 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Ringdahl |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.79 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.81 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arvid Axelsson |
2003 |
Simklubben Ran |
|
|
1:07.57 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.21 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Bach |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
1:07.70 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.04 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tim Edelberg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:07.77 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.50 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
1:07.86 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.69 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adrian Bajram |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
1:10.60 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.33 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Arthur Ekman |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:13.84 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.34 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Samuel Trajkovski |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
1:24.59 |
+26.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.87 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hugo Evander |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
1:30.41 |
+32.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.57 |
(+11.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:58:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 11:58:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Malmö Catering |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
40.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.04 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Hallqvist |
2010 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
40.54 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.07 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Alhusami |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
40.88 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.03 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
41.68 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.17 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
42.38 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.82 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isa Sjöström |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
42.44 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.43 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Molly Åkerman |
2010 |
Simsällskapet Iden |
|
|
43.69 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.03 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
43.78 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.60 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ana Maksimovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
44.20 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.72 |
(-8.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lily Hultberg |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
47.62 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellie Cederlöf |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
48.45 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilda Hilner |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chiara Nasta |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:56:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Malmö Catering |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Knutsson |
2009 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
37.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zuzanna Kubasiak |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
38.72 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.34 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Lindroth |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
38.75 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.70 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilda Grönberg |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
39.11 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.73 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Johansson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
40.25 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.41 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Molin |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
40.87 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.06 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Lenart |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
42.62 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.97 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Svensson |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
43.06 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.06 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Gidlund |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
47.88 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:56:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Malmö Catering |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hedda Lennartsson |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
34.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elina Svensson |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
38.65 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.85 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Heidi Heimdal |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
39.82 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.32 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Ahlfors-Braun |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
41.41 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.61 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Forsberg |
2008 |
Simsällskapet Iden |
|
|
42.10 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tindra Lindh Moberg |
2008 |
Simsällskapet Iden |
|
|
44.96 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.21 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Möller Nilsson |
2008 |
Ystads Simsällskap |
|
|
48.89 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.50 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:56:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Malmö Catering |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Ekelund |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
31.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Malmgren |
2007 |
S 71 |
|
|
33.33 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
33.57 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tova Jönsson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
35.22 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Paulsson |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
35.38 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.86 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilma Sonesson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
37.76 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.95 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Palmqvist |
2007 |
S 71 |
|
|
38.56 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.41 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Nilsson Virc |
2007 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
44.26 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.95 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Ohm Lauritzen |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:56:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 15:56:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Apoteket Bunkeflostrand |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Persson |
2010 |
Simsällskapet Iden |
|
|
38.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.57 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
38.14 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.02 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pontus Björkdahl |
2010 |
Simsällskapet Iden |
|
|
40.94 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.45 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
43.52 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.27 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tage Berggren |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
44.11 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.42 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Ristic Radovic |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
45.89 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robin Sterner |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
46.90 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.61 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Mecklint |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
47.09 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.38 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Holmqvist |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
48.11 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.38 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustaf Olausson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
49.20 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.64 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:21:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Apoteket Bunkeflostrand |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Kronberg |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
34.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.26 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Arfwidson |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
35.96 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.59 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Persson |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
40.11 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:21:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Apoteket Bunkeflostrand |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hampus Björkdahl |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
35.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.40 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Blomqvist |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
36.09 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leon Eder |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
40.55 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.28 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:21:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Apoteket Bunkeflostrand |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kim Larsson |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
29.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ariv Deolalikar |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
32.65 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Evander |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
33.14 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Trajkovski |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Björn Tegnander |
2007 |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:21:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 15:21:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
MicLev AB på Limhamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.84 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Wikermark |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.50 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.78 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:09.80 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.13 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leia Mujanovic |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:09.91 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.16 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aisa Cvrk |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:11.86 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.32 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:11.88 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.32 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
|
1:14.83 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.85 |
(+5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Alhusami |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:16.03 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.44 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:17.83 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.59 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:18.03 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.62 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Smalarz |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:18.57 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.81 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ingrid Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:19.66 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.81 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Hallqvist |
2010 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
1:21.01 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.50 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isa Sjöström |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:22.80 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.51 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sarah-Mai Häger |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:23.18 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.11 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vanesa Balaj |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:25.95 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.61 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lily Hultberg |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:26.79 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.83 |
(-10.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Chiara Nasta |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:31.41 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.09 |
(-9.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:38:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
MicLev AB på Limhamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Ekelund |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.73 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Nettleingham |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:05.97 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.26 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Angeliki Marinidis |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.20 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.02 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Giselsson Tholin |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:07.93 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.19 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sabela Rouco Aparicio |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:08.81 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.63 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tindra Magnusson |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.03 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.77 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilda Molin |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:09.51 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.99 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nellie Frohm |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.58 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.68 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Margareta Ciardi |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:11.77 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.46 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zuzanna Kubasiak |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:12.54 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.46 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anja Lindroth |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:13.27 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.40 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elna Blake |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:13.56 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.08 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilda Grönberg |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:14.88 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.80 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Johansson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:15.23 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.60 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Narma Kamaran |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:16.19 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.99 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Svensson |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:19.76 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.37 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilda Fors |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:19.97 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.28 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amanda Akselson Bryngelsson |
2009 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
1:21.22 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.10 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Felicia Lenart |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:21.38 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.68 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nike Rakowska |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:38:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
MicLev AB på Limhamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Rosvall |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:03.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.49 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Eriksson |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:05.10 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.58 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Matoussi |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:05.97 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.09 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilly Frost |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:07.19 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.41 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Sienna Anker |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:07.46 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Emmie Engdahl |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
1:07.46 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.70 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Lindell |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:07.48 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.88 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pia Drazdziule |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:08.50 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.69 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hennie Bergquist |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:10.64 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.56 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Forsberg |
2008 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:12.69 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.17 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Zetterström |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:16.50 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elina Svensson |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
1:16.82 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.26 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Heidi Heimdal |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
1:17.28 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.92 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tindra Lindh Moberg |
2008 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:20.27 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.53 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amila Jelacic |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
1:22.82 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.67 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helin Cakmak |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
1:25.23 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.31 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louise Möller Nilsson |
2008 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:29.24 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.65 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Dahlander |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alicia Olsson |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:38:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
MicLev AB på Limhamn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Amelia Johansson Lindkvist |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.67 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Sophia Röhrle |
2007 |
Simklubben Laxen |
|
|
1:00.93 |
= |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.06 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hedda Toth |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:04.89 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.76 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyra Ekeberg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:07.18 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.89 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Kiceec |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:07.66 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Alsalim |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
1:07.76 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.88 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Sonesson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
1:08.43 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.98 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tova Jönsson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
1:08.87 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.60 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Livia Landmyr |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:08.93 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.60 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilda Berg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:09.03 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.80 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elis Musovska |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:38:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 15:38:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Telescope Service AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lowe Remlén |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.94 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Persson |
2010 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:12.03 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.54 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pontus Björkdahl |
2010 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:14.55 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.14 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:18.80 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.14 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edward Bonsen |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:20.69 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.09 |
(-7.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilmer Forsberg |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:22.54 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreeas Alexa |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:22.81 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Holmqvist |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:26.11 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.82 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Robin Sterner |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:29.11 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.54 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tage Berggren |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:29.25 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.63 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustaf Olausson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:34.43 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.50 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikolaj Ristic Radovic |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:44.13 |
+35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:57:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Telescope Service AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Kronberg |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:02.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.09 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Edlundh |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:05.46 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.78 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kieran O'Brien |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:07.30 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.45 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaron Rezaie |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:07.31 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.14 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matteo Hallencreutz |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:07.60 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.28 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Hörnell |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:07.92 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selim Cvrk |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.01 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.46 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jack Lind |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:10.23 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.41 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Persson |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:12.12 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.14 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theo M. Takhed |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:14.28 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elis Ohlsson |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:15.70 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.62 |
(-7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Skog |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:21.81 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastien Mativa-Oredsson |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:30.32 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.99 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Love Berggren |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:57:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Telescope Service AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melvin Falk |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:00.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.24 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sam Askari Louyeh |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:01.39 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.91 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Ask |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.01 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.88 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Blomqvist |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
1:02.67 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.82 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Nihlén Miheller |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:04.66 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.60 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leon Eder |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
1:14.61 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.19 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
John Hansson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:57:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Telescope Service AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isaac Barrett |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
54.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.45 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Hachem |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
57.96 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.55 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mohamad Hariri |
2002 |
Simklubben Ran |
|
|
58.56 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.14 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Axelsson |
2003 |
Simklubben Ran |
|
|
58.70 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.47 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
59.15 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.05 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Chengyue Li |
2004 |
Simklubben Ran |
|
|
59.73 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.24 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrian Bajram |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
59.77 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.62 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Bach |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
1:00.54 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.66 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ariv Deolalikar |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:01.07 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.17 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tim Edelberg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:02.04 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.43 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Evander |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
1:03.64 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.66 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Bech |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:04.17 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.31 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arthur Ekman |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:04.26 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.47 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Samuel Trajkovski |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
1:06.91 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.81 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alfons Rosén |
2005 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:06.96 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.66 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amel Sefitagic |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
1:09.43 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.87 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aske Svensson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
1:10.12 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ville Åqvist |
2003 |
Simklubben Ran |
|
|
1:13.41 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Martin Tran |
1997 |
Simklubben Ran |
|
|
1:13.43 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:57:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 15:57:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Familjen Johansson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisa Phu |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
35.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.74 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Wikermark |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
36.00 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leia Mujanovic |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
36.09 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.32 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Freja Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
36.90 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.20 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
36.90 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.54 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Smalarz |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
36.99 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.63 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
|
37.45 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.25 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Alhusami |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
39.23 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.80 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dea Ramadanovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
40.59 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.02 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilda Hilner |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
41.58 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.86 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah-Mai Häger |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
43.59 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.73 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Hallqvist |
2010 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
45.67 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.70 |
(+5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isa Sjöström |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:27:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Familjen Johansson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Nettleingham |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
32.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.05 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Angeliki Marinidis |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
34.95 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.67 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Elmvik |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
35.10 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.73 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tindra Magnusson |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
36.24 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Knutsson |
2009 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
36.78 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nellie Frohm |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
38.22 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.48 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Molin |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
|
39.70 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.04 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Shcheblykina |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
40.57 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.51 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Narma Kamaran |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
41.39 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felicia Lenart |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
41.82 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.90 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emily Ahmetovic |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
44.23 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.34 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:27:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Familjen Johansson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Gummesson |
2008 |
Ystads Simsällskap |
|
|
31.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.05 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Eriksson |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
32.45 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen-Grete Reinap |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
33.07 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Brantmark |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
33.88 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ana Radenkovic |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
35.24 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.57 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emmie Engdahl |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
36.04 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.64 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pia Drazdziule |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
37.20 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alice Forsberg |
2008 |
Simsällskapet Iden |
|
|
37.99 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.57 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tindra Lindh Moberg |
2008 |
Simsällskapet Iden |
|
|
40.14 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.66 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Heidi Heimdal |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
40.22 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.61 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helin Cakmak |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
41.73 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.35 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elina Svensson |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
42.58 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.07 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Dahlander |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:27:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Familjen Johansson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophia Röhrle |
2007 |
Simklubben Laxen |
|
|
30.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amelia Johansson Lindkvist |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
30.31 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fanny Paulsson |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
30.77 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Andersson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
30.98 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.48 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Malmgren |
2007 |
S 71 |
|
|
32.00 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.24 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hedda Toth |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
32.71 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.89 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Alsalim |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
34.52 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Kiceec |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
|
35.08 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Palmqvist |
2007 |
S 71 |
|
|
35.26 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.02 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilda Berg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
35.59 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.72 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tova Jönsson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
36.67 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Livia Landmyr |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
|
37.52 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.02 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Nilsson Virc |
2007 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
44.66 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.19 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:27:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 16:27:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lane4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
35.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.01 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Persson |
2010 |
Simsällskapet Iden |
|
|
36.59 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.81 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Mecklint |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
46.71 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.74 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pontus Björkdahl |
2010 |
Simsällskapet Iden |
|
|
47.93 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.42 |
(+4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustaf Olausson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
50.53 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.21 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:31:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lane4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Jensen |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
30.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Edlundh |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
32.38 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vasilje Grubor |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
33.60 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.70 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Hörnell |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
34.55 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaron Rezaie |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
35.64 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.92 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo M. Takhed |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
37.30 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.03 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mihran Sefitagic |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
42.11 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Love Berggren |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:31:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lane4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Blomqvist |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
33.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hampus Björkdahl |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
34.49 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Delfin |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
38.54 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.76 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leon Eder |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
39.07 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.89 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
John Hansson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:31:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Lane4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kim Larsson |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
28.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adrian Bajram |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
28.97 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Chengyue Li |
2004 |
Simklubben Ran |
|
|
29.15 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.08 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Dag Bäckerud |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
30.34 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.03 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
30.34 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.47 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Bach |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
30.71 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Evander |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
32.88 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfons Rosén |
2005 |
Ystads Simsällskap |
|
|
34.39 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.10 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amel Sefitagic |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
35.06 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuel Trajkovski |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
36.03 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.25 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriel Hachem |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Björn Tegnander |
2007 |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:31:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 16:31:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Apoteket Bunkeflostrand |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isolde Ardin |
2010 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:25.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.64 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ana Maksimovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:35.47 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.77 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:36.56 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.25 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
|
1:39.09 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.02 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:39.89 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.51 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:40.01 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.01 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vanesa Balaj |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:44.57 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.08 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah-Mai Häger |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:46.66 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.70 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aisa Cvrk |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:46.84 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.81 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dilek Gümüs |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:49:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Apoteket Bunkeflostrand |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ester Giselsson Tholin |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:31.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.12 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Shcheblykina |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:35.15 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.83 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elna Blake |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:35.58 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.81 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sabela Rouco Aparicio |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:36.36 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.73 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Akselson Bryngelsson |
2009 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
1:43.09 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.64 |
(-10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilda Molin |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:43.71 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.98 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Fors |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:44.18 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.92 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Svensson |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:44.61 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.87 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felicia Lenart |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:48.03 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.36 |
(+5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Gidlund |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
2:00.16 |
+29.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.57 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Margareta Ciardi |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:49:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Apoteket Bunkeflostrand |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilly Frost |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:19.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.58 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sienna Anker |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:25.11 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.18 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celina Seuranen |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:25.86 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.13 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Gummesson |
2008 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:26.18 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.08 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hennie Bergquist |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:27.62 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.83 |
(+7.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Forsberg |
2008 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:29.02 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.11 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Lindell |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:32.90 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.29 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen-Grete Reinap |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:34.71 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.78 |
(+7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Ahlfors-Braun |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
1:38.28 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.05 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Zetterström |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:39.72 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.22 |
(+7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elina Svensson |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
1:42.68 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.03 |
(+7.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amila Jelacic |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
1:42.92 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.80 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:49:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Apoteket Bunkeflostrand |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Andersson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:18.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.46 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Masoumi |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:18.10 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.18 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:19.88 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.46 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyra Ekeberg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:26.76 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.59 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Livia Landmyr |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:29.50 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.18 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilma Sonesson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
1:30.40 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.52 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Liljenberg-Löfgren |
2007 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:34.24 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.14 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Alsalim |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:49:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 16:49:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lane4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Krüger |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:25.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.79 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lowe Remlén |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:30.45 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.15 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:44.67 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.65 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Mecklint |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:48.30 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.90 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Holmqvist |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:49.39 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.66 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilmer Forsberg |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:52.11 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tage Berggren |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:54.17 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Robin Sterner |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:55.68 |
+29.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.89 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lane4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kieran O'Brien |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:25.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.95 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Kronberg |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:27.72 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.69 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Arfwidson |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:28.20 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.11 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jack Lind |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:32.15 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.74 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elis Ohlsson |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:37.07 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.23 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Skog |
2009 |
Simklubben Ran |
|
|
1:55.34 |
+29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lane4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melker Thalin |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:17.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.13 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melvin Delfin |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:31.53 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.78 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Lane4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefan Ivan |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.18 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Axelsson |
2003 |
Simklubben Ran |
|
|
1:15.61 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.44 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arthur Ekman |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:18.67 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.91 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Chengyue Li |
2004 |
Simklubben Ran |
|
|
1:20.85 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.65 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tim Edelberg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
1:20.97 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.82 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfons Rosén |
2005 |
Ystads Simsällskap |
|
|
1:24.67 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.16 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amel Mislimi |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
1:32.62 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.99 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 16:52:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Extralopp Damer - Final |
|
|
Sponsor: |
Sponsor av badringar: The Green Team |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Lilly Frost |
2008 |
Simklubben Poseidon |
|
|
2:51.09 |
200m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 12:06:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simhallsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Ran |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Melvin Falk |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:12.03 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 12:06:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Ran |
|
|
|
|