2024-06-14   07:42:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for MØVS Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
MØVS Cup 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Kølle Frøjk 2011 Gentofte Svømme Klub 2:54.42
50m: 38.23
(38.23)
100m: 1:22.42
(1:22.42)
150m: 2:08.41
(2:08.41)
200m: 2:54.42
(2:54.42)
2 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub 2:55.68 +1.26
50m: 37.63
(37.63)
100m: 1:23.13
(1:23.13)
150m: 2:10.26
(2:10.26)
200m: 2:55.68
(2:55.68)
3 Lilia Castelli 2012 Gentofte Svømme Klub 2:59.66 +5.24
50m: 38.33
(38.33)
100m: 1:24.43
(1:24.43)
150m: 2:12.78
(2:12.78)
200m: 2:59.66
(2:59.66)
4 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub 3:02.18 +7.76
50m: 40.25
(40.25)
100m: 1:25.47
(1:25.47)
150m: 2:14.44
(2:14.44)
200m: 3:02.18
(3:02.18)
5 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub 3:03.95 +9.53
50m: 39.17
(39.17)
100m: 1:25.86
(1:25.86)
150m: 2:15.36
(2:15.36)
200m: 3:03.95
(3:03.95)
6 Elinor Znaider 2012 Gentofte Svømme Klub 3:12.45 +18.03
50m: 40.47
(40.47)
100m: 1:30.48
(1:30.48)
150m: 2:23.11
(2:23.11)
200m: 3:12.45
(3:12.45)
7 Anna Vilde Bohnsen 2012 Gentofte Svømme Klub 3:15.48 +21.06
50m: 43.52
(43.52)
100m: 1:34.13
(1:34.13)
150m: 2:26.35
(2:26.35)
200m: 3:15.48
(3:15.48)
8 Rose Balle Schou 2012 Gentofte Svømme Klub 3:17.29 +22.87
50m: 40.88
(40.88)
100m: 1:32.88
(1:32.88)
150m: 2:26.09
(2:26.09)
200m: 3:17.29
(3:17.29)
9 Emma Martini 2012 Gentofte Svømme Klub 3:21.27 +26.85
50m: 41.46
(41.46)
100m: 1:32.50
(1:32.50)
150m: 2:29.09
(2:29.09)
200m: 3:21.27
(3:21.27)
10 Rebecca Fugl-Meyer 2012 Gentofte Svømme Klub 3:36.71 +42.29
50m: 46.30
(46.30)
100m: 1:42.84
(1:42.84)
150m: 2:40.77
(2:40.77)
200m: 3:36.71
(3:36.71)
11 Izabella Kharazmi 2012 Gentofte Svømme Klub 4:40.45 +1:46.03
100m: 2:05.84
(2:05.84)
150m: 3:28.89
(3:28.89)
200m: 4:40.45
(4:40.45)
12 Caroline Wallentin Poulsen 2012 Gentofte Svømme Klub 4:43.93 +1:49.51
50m: 55.86
(55.86)
100m: 2:10.11
(2:10.11)
150m: 3:29.29
(3:29.29)
200m: 4:43.93
(4:43.93)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:03:55
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 13-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mia Halskov 2009 CIS 2:18.51
50m: 31.83
(31.83)
100m: 1:06.64
(1:06.64)
150m: 1:42.78
(1:42.78)
200m: 2:18.51
(2:18.51)
2 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 2:44.46 +25.95
50m: 35.17
(35.17)
100m: 1:16.70
(1:16.70)
150m: 2:01.30
(2:01.30)
200m: 2:44.46
(2:44.46)
3 Aiste Ilginyte 2009 Gentofte Svømme Klub 3:36.86 +1:18.35
50m: 43.20
(43.20)
100m: 1:39.14
(1:39.14)
150m: 3:36.86
(3:36.86)
200m: 3:36.86
(3:36.86)
- Caroline Thorsen 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:03:55
03-12-2022 10:12.31 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
MØVS Cup 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Raahauge 2010 Gentofte Svømme Klub 2:29.34
50m: 32.88
(32.88)
100m: 1:10.24
(1:10.24)
150m: 1:50.10
(1:50.10)
200m: 2:29.34
(2:29.34)
2 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub 2:34.32 +4.98
50m: 34.52
(34.52)
100m: 1:14.45
(1:14.45)
150m: 1:55.60
(1:55.60)
200m: 2:34.32
(2:34.32)
3 Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub 2:37.39 +8.05
50m: 34.53
(34.53)
100m: 1:14.84
(1:14.84)
150m: 1:56.96
(1:56.96)
200m: 2:37.39
(2:37.39)
4 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub 2:43.39 +14.05
50m: 34.86
(34.86)
100m: 1:16.99
(1:16.99)
150m: 2:01.20
(2:01.20)
200m: 2:43.39
(2:43.39)
5 Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub 2:45.58 +16.24
50m: 37.65
(37.65)
100m: 1:20.53
(1:20.53)
150m: 2:04.09
(2:04.09)
200m: 2:45.58
(2:45.58)
6 Storm Fogtmann 2010 Gentofte Svømme Klub 2:47.98 +18.64
50m: 36.65
(36.65)
100m: 1:20.46
(1:20.46)
150m: 2:05.64
(2:05.64)
200m: 2:47.98
(2:47.98)
7 William Ole Lim Nielsen 2011 Gentofte Svømme Klub 2:48.13 +18.79
50m: 38.90
(38.90)
100m: 1:23.61
(1:23.61)
150m: 2:08.24
(2:08.24)
200m: 2:48.13
(2:48.13)
8 Oliver Robinson 2011 Gentofte Svømme Klub 3:12.27 +42.93
50m: 41.42
(41.42)
100m: 1:31.38
(1:31.38)
150m: 2:22.58
(2:22.58)
200m: 3:12.27
(3:12.27)
9 Samuel Kramarz 2011 Gentofte Svømme Klub 3:20.37 +51.03
50m: 43.69
(43.69)
100m: 1:34.15
(1:34.15)
150m: 2:27.80
(2:27.80)
200m: 3:20.37
(3:20.37)
10 Storm Strauss 2010 Gentofte Svømme Klub 3:20.74 +51.40
50m: 40.02
(40.02)
100m: 1:29.80
(1:29.80)
150m: 2:25.00
(2:25.00)
200m: 3:20.74
(3:20.74)
11 Cristiano Baiutti 2010 Gentofte Svømme Klub 3:32.14 +1:02.80
50m: 46.41
(46.41)
100m: 1:40.73
(1:40.73)
150m: 2:38.01
(2:38.01)
200m: 3:32.14
(3:32.14)
- Samuel Gutman 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:04:08
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 14-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vova Torshin 2007 CIS 2:10.44
50m: 28.68
(28.68)
100m: 1:01.66
(1:01.66)
150m: 1:36.37
(1:36.37)
200m: 2:10.44
(2:10.44)
2 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub 2:40.20 +29.76
50m: 36.26
(36.26)
100m: 1:17.09
(1:17.09)
150m: 1:59.58
(1:59.58)
200m: 2:40.20
(2:40.20)
3 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 2:40.62 +30.18
50m: 35.51
(35.51)
100m: 1:15.94
(1:15.94)
150m: 1:58.49
(1:58.49)
200m: 2:40.62
(2:40.62)
4 Sebastian Erik Hansen 2009 Gentofte Svømme Klub 3:30.95 +1:20.51
50m: 39.67
(39.67)
100m: 1:29.45
(1:29.45)
150m: 3:30.95
(3:30.95)
200m: 3:30.95
(3:30.95)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:04:08
03-12-2022 10:12.34 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
MØVS Cup 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 3, 25m Frisvømning Damer 1-10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Laura Kølbæk Jensen 2013 Gentofte Svømme Klub 19.39
2 Rebecca Bjerregaard-Knudsen 2014 Gentofte Svømme Klub 20.87 +1.48
3 Liv Junker 2013 Gentofte Svømme Klub 20.92 +1.53
4 Sille Penelope Syber 2013 Gentofte Svømme Klub 21.36 +1.97
5 Lily Heimann 2013 Gentofte Svømme Klub 21.99 +2.60
6 Sophie Veino 2013 Gentofte Svømme Klub 22.02 +2.63
7 Elise Lund Juul 2013 Gentofte Svømme Klub 22.41 +3.02
8 Penelope Larsen 2014 Gentofte Svømme Klub 23.05 +3.66
9 Lilje Tullberg 2014 Gentofte Svømme Klub 23.14 +3.75
10 Olivia Mouritzen 2014 Gentofte Svømme Klub 24.83 +5.44
11 Claire Bundgaard 2014 Gentofte Svømme Klub 26.39 +7.00
12 Annika Gilakathula 2013 Gentofte Svømme Klub 26.53 +7.14
13 Beate Askholm Olrik 2014 Gentofte Svømme Klub 27.25 +7.86
14 Paloma sheikh hjorth 2014 Gentofte Svømme Klub 28.07 +8.68
15 Isabel Kristiansen 2013 Gentofte Svømme Klub 33.50 +14.11
- Seline Bidstrup 2014 Gentofte Svømme Klub DNS
- Halima Mansour 2013 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:04:43
03-12-2022 10:12.39 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
MØVS Cup 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 4, 25m Frisvømning Herrer 1-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofus Lund Juul 2012 Gentofte Svømme Klub 18.56
2 Henry Nymark Skytte 2013 Gentofte Svømme Klub 18.71 +0.15
3 Asger Sylvester Wamberg 2014 Gentofte Svømme Klub 19.79 +1.23
4 Alexander Mørup-Petersen 2012 Gentofte Svømme Klub 21.67 +3.11
5 Daniel Humphrey 2013 Gentofte Svømme Klub 21.69 +3.13
6 Malte Yang 2012 Gentofte Svømme Klub 21.77 +3.21
7 Spencer Baan 2012 CIS 21.78 +3.22
8 Louis Fabricius 2013 Gentofte Svømme Klub 22.41 +3.85
9 Aksel Svend Billeskov 2012 Gentofte Svømme Klub 22.92 +4.36
10 Alexander Pettersson 2013 Gentofte Svømme Klub 23.71 +5.15
11 Aksel Kelstrup Schou 2013 Gentofte Svømme Klub 24.45 +5.89
12 Jameel Contegiacomo 2013 Gentofte Svømme Klub 25.41 +6.85
13 Victor Frier Hamzic 2013 Gentofte Svømme Klub 26.66 +8.10
14 Axel Capelle Damgaard 2013 Gentofte Svømme Klub 26.88 +8.32
15 Joshua Kramarz 2014 Gentofte Svømme Klub 27.48 +8.92
16 Carl Lindgreen 2013 Gentofte Svømme Klub 27.77 +9.21
- Mark Bidstrup 2014 Gentofte Svømme Klub DSQ
- Julius Lauritzen 2013 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:07:27
03-12-2022 12:54.18 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
MØVS Cup 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 5, 50m Butterfly Damer 1-10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emily Croucher 2013 Gentofte Svømme Klub 42.16
50m: 42.16
(42.16)
2 Isolde Viola Hempel 2013 Gentofte Svømme Klub 46.81 +4.65
50m: 46.81
(46.81)
3 Elin Rasmussen 2013 Gentofte Svømme Klub 57.43 +15.27
50m: 57.43
(57.43)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:22:28
Løb 5, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matilde Kegel Sørensen 2012 Gentofte Svømme Klub 42.77
50m: 42.77
(42.77)
2 Rose Balle Schou 2012 Gentofte Svømme Klub 45.77 +3.00
50m: 45.77
(45.77)
3 Freja Thagesen 2012 Gentofte Svømme Klub 45.78 +3.01
50m: 45.78
(45.78)
4 Nanna Mainz Rode 2012 Gentofte Svømme Klub 48.13 +5.36
50m: 48.13
(48.13)
5 Eva Birgitte Kjærulf Pedersen 2012 Gentofte Svømme Klub 49.84 +7.07
50m: 49.84
(49.84)
6 Lea Kirsten Barchard 2012 Gentofte Svømme Klub 50.37 +7.60
50m: 50.37
(50.37)
7 Emily Mouritzen 2012 Gentofte Svømme Klub 57.98 +15.21
50m: 57.98
(57.98)
8 Hana Radovanovic 2012 CIS 1:04.68 +21.91
50m: 1:04.68
(1:04.68)
9 Emma Simonsen 2011 CIS 1:07.08 +24.31
50m: 1:07.08
(1:07.08)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:22:28
Løb 5, 50m Butterfly Damer 13-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mia Halskov 2009 CIS 32.81
50m: 32.81
(32.81)
2 Anabelle Croucher 2009 Gentofte Svømme Klub 37.22 +4.41
50m: 37.22
(37.22)
3 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub 42.23 +9.42
50m: 42.23
(42.23)
4 Astrid Egebech Warnaars 2008 Gentofte Svømme Klub 53.65 +20.84
50m: 53.65
(53.65)
5 Ambre Brebbia 2009 CIS 1:08.91 +36.10
50m: 1:08.91
(1:08.91)
6 Annika Sebonego 2010 CIS 1:10.97 +38.16
50m: 1:10.97
(1:10.97)
- Leonora Olesen 2009 Gentofte Svømme Klub DNS
- Caroline Thorsen 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:22:28
03-12-2022 10:25.30 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
MØVS Cup 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 1-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alvin Wamberg 2012 Gentofte Svømme Klub 38.80
50m: 38.80
(38.80)
2 Anton Egebech Warnaars 2012 Gentofte Svømme Klub 43.95 +5.15
50m: 43.95
(43.95)
3 Theodor Lausten 2012 Gentofte Svømme Klub 55.06 +16.26
50m: 55.06
(55.06)
4 Bingzhi Zeng 2012 Gentofte Svømme Klub 55.65 +16.85
50m: 55.65
(55.65)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:27:15
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ming Qi 2010 Gentofte Svømme Klub 39.90
50m: 39.90
(39.90)
2 Anzor Azimjonov 2011 CIS 42.42 +2.52
50m: 42.42
(42.42)
3 Leopold Nytoft Bergmann 2011 Gentofte Svømme Klub 43.26 +3.36
50m: 43.26
(43.26)
4 Alexander Marius Hansen 2011 Gentofte Svømme Klub 50.89 +10.99
50m: 50.89
(50.89)
5 Marius Wiberg Plougsgaard 2011 Gentofte Svømme Klub 58.23 +18.33
50m: 58.23
(58.23)
6 Cristiano Baiutti 2010 Gentofte Svømme Klub 1:06.85 +26.95
50m: 1:06.85
(1:06.85)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:27:15
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 14-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vova Torshin 2007 CIS 27.70
50m: 27.70
(27.70)
2 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub 41.60 +13.90
50m: 41.60
(41.60)
3 Phenyo Bobo Sebonego 2007 CIS 47.55 +19.85
50m: 47.55
(47.55)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:27:15
03-12-2022 10:31.34 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
MØVS Cup 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 1-10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mai Kirsten Hansen 2013 Gentofte Svømme Klub +0.84 1:41.76
50m: 50.22
(50.22)
100m: 1:41.76
(1:41.76)
2 Barbara Vium Madsen 2013 Gentofte Svømme Klub +0.93 1:51.19 +9.43
50m: 54.30
(54.30)
100m: 1:51.19
(1:51.19)
3 Rosa Sandal Mølholm Hansen 2013 Gentofte Svømme Klub +0.64 2:03.11 +21.35
50m: 59.24
(59.24)
100m: 2:03.11
(2:03.11)
4 Julia Kjær 2013 Gentofte Svømme Klub +0.84 2:10.48 +28.72
50m: 1:01.65
(1:01.65)
100m: 2:10.48
(2:10.48)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:40:40
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matilde Kegel Sørensen 2012 Gentofte Svømme Klub +0.69 1:32.52
50m: 44.24
(44.24)
100m: 1:32.52
(1:32.52)
2 Asia Balistreri 2012 Gentofte Svømme Klub +0.75 1:36.61 +4.09
50m: 46.41
(46.41)
100m: 1:36.61
(1:36.61)
3 Rebecca Fugl-Meyer 2012 Gentofte Svømme Klub +0.78 1:42.92 +10.40
50m: 50.56
(50.56)
100m: 1:42.92
(1:42.92)
4 Lily-Rose Malling Cappuccini 2012 Gentofte Svømme Klub +0.87 1:43.41 +10.89
50m: 47.50
(47.50)
100m: 1:43.41
(1:43.41)
5 Lea Kirsten Barchard 2012 Gentofte Svømme Klub 1:46.03 +13.51
50m: 52.51
(52.51)
100m: 1:46.03
(1:46.03)
6 Miya Pollet-Vallard-Su 2011 CIS +0.65 1:46.43 +13.91
50m: 48.63
(48.63)
100m: 1:46.43
(1:46.43)
7 Emma Brøndum Poulsen 2012 Gentofte Svømme Klub +0.81 1:47.11 +14.59
50m: 51.58
(51.58)
100m: 1:47.11
(1:47.11)
8 Annabelle Bundgaard 2012 Gentofte Svømme Klub +0.66 1:55.88 +23.36
50m: 53.98
(53.98)
100m: 1:55.88
(1:55.88)
9 Emma Simonsen 2011 CIS +0.89 2:00.64 +28.12
50m: 55.64
(55.64)
100m: 2:00.64
(2:00.64)
10 Zoya Laul 2012 CIS +0.96 2:06.73 +34.21
50m: 56.19
(56.19)
100m: 2:06.73
(2:06.73)
11 Nia McNulty 2012 CIS +0.80 2:10.16 +37.64
50m: 59.67
(59.67)
100m: 2:10.16
(2:10.16)
12 Izabella Kharazmi 2012 Gentofte Svømme Klub +0.72 2:16.56 +44.04
50m: 1:03.76
(1:03.76)
100m: 2:16.56
(2:16.56)
13 Kaida Cunningham 2012 CIS +0.66 2:28.44 +55.92
50m: 1:09.12
(1:09.12)
100m: 2:28.44
(2:28.44)
- Celine Jacobsen 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:40:40
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 13-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ambre Brebbia 2009 CIS +0.95 1:54.58
50m: 52.43
(52.43)
100m: 1:54.58
(1:54.58)
2 Annika Sebonego 2010 CIS +0.77 2:07.74 +13.16
50m: 57.88
(57.88)
100m: 2:07.74
(2:07.74)
- Caroline Thorsen 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
- Malou Voigt 2009 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:40:40
03-12-2022 10:45.32 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
MØVS Cup 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 1-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Egebech Warnaars 2012 Gentofte Svømme Klub +0.80 1:36.75
50m: 47.57
(47.57)
100m: 1:36.75
(1:36.75)
2 David Morales 2012 Gentofte Svømme Klub +0.95 1:40.90 +4.15
50m: 49.41
(49.41)
100m: 1:40.90
(1:40.90)
3 Albert Tamasauskas 2012 Gentofte Svømme Klub +0.81 1:41.85 +5.10
50m: 50.62
(50.62)
100m: 1:41.85
(1:41.85)
4 Felix W. Takla 2012 Gentofte Svømme Klub +0.67 1:46.66 +9.91
50m: 50.77
(50.77)
100m: 1:46.66
(1:46.66)
5 Snorre Hansen 2012 Gentofte Svømme Klub +0.64 1:47.34 +10.59
50m: 49.47
(49.47)
100m: 1:47.34
(1:47.34)
6 Hector Woznica 2012 Gentofte Svømme Klub +0.69 1:47.69 +10.94
50m: 51.58
(51.58)
100m: 1:47.69
(1:47.69)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:50:33
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Robinson 2011 Gentofte Svømme Klub +0.82 1:35.48
50m: 46.57
(46.57)
100m: 1:35.48
(1:35.48)
2 Samuel Kramarz 2011 Gentofte Svømme Klub 1:40.88 +5.40
50m: 50.90
(50.90)
100m: 1:40.88
(1:40.88)
3 Philip Leroy 2010 Gentofte Svømme Klub +0.74 1:45.44 +9.96
50m: 49.77
(49.77)
100m: 1:45.44
(1:45.44)
4 Pierce Baan 2010 CIS +0.79 2:20.08 +44.60
50m: 1:04.24
(1:04.24)
100m: 2:20.08
(2:20.08)
- Tomoaki Narimatsu 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:50:33
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 14-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Phenyo Bobo Sebonego 2007 CIS +0.85 1:35.95
50m: 45.45
(45.45)
100m: 1:35.95
(1:35.95)
2 Sebastian Erik Hansen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.65 1:38.78 +2.83
50m: 48.81
(48.81)
100m: 1:38.78
(1:38.78)
3 Kasper Kølbæk Jensen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.71 1:45.52 +9.57
100m: 1:45.52
(1:45.52)
4 Laurits Aarup 2009 Gentofte Svømme Klub +0.88 1:45.87 +9.92
50m: 48.42
(48.42)
100m: 1:45.87
(1:45.87)
5 August Schøtt Kjærgaard 2009 Gentofte Svømme Klub +0.78 1:47.22 +11.27 Back up tid
50m: 49.67
(49.67)
100m: 1:47.22
(1:47.22)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:50:33
03-12-2022 10:55.08 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
MØVS Cup 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 1-10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emily Croucher 2013 Gentofte Svømme Klub 47.70
50m: 47.70
(47.70)
2 Mai Kirsten Hansen 2013 Gentofte Svømme Klub 52.15 +4.45
50m: 52.15
(52.15)
3 Isolde Viola Hempel 2013 Gentofte Svømme Klub 57.66 +9.96
50m: 57.66
(57.66)
4 Carmen Kjær 2013 Gentofte Svømme Klub 59.54 +11.84
50m: 59.54
(59.54)
5 Julia Kjær 2013 Gentofte Svømme Klub 59.98 +12.28
50m: 59.98
(59.98)
6 Sofie Andersen 2013 Gentofte Svømme Klub 1:05.70 +18.00
50m: 1:05.70
(1:05.70)
7 Elise Lund Juul 2013 Gentofte Svømme Klub 1:08.36 +20.66
50m: 1:08.36
(1:08.36)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:12:00
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Martini 2012 Gentofte Svømme Klub 44.60
50m: 44.60
(44.60)
2 Freja Thagesen 2012 Gentofte Svømme Klub 49.57 +4.97
50m: 49.57
(49.57)
3 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub 50.81 +6.21
50m: 50.81
(50.81)
4 Emily Mouritzen 2012 Gentofte Svømme Klub 51.36 +6.76
50m: 51.36
(51.36)
5 Elinor Znaider 2012 Gentofte Svømme Klub 52.54 +7.94
50m: 52.54
(52.54)
6 Miya Pollet-Vallard-Su 2011 CIS 54.54 +9.94
50m: 54.54
(54.54)
7 Anna Vilde Bohnsen 2012 Gentofte Svømme Klub 55.20 +10.60
50m: 55.20
(55.20)
8 Eva Birgitte Kjærulf Pedersen 2012 Gentofte Svømme Klub 59.95 +15.35
50m: 59.95
(59.95)
9 Hana Radovanovic 2012 CIS 1:03.57 +18.97
50m: 1:03.57
(1:03.57)
10 Caroline Wallentin Poulsen 2012 Gentofte Svømme Klub 1:03.75 +19.15
50m: 1:03.75
(1:03.75)
11 Kaida Cunningham 2012 CIS 1:12.31 +27.71
50m: 1:12.31
(1:12.31)
12 Zoya Laul 2012 CIS 1:15.99 +31.39
50m: 1:15.99
(1:15.99)
13 Lydia Juel Fristrup 2012 Gentofte Svømme Klub 1:20.37 +35.77
50m: 1:20.37
(1:20.37)
14 Izabella Kharazmi 2012 Gentofte Svømme Klub 1:20.75 +36.15
50m: 1:20.75
(1:20.75)
- Annabelle Bundgaard 2012 Gentofte Svømme Klub DNS
- Celine Jacobsen 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
- Nia McNulty 2012 CIS DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:12:00
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 13-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anabelle Croucher 2009 Gentofte Svømme Klub 39.67
50m: 39.67
(39.67)
2 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub 45.95 +6.28
50m: 45.95
(45.95)
3 Julie Jakobsen 2009 Gentofte Svømme Klub 46.29 +6.62
50m: 46.29
(46.29)
4 Astrid Egebech Warnaars 2008 Gentofte Svømme Klub 50.22 +10.55
50m: 50.22
(50.22)
5 Aiste Ilginyte 2009 Gentofte Svømme Klub 53.02 +13.35
50m: 53.02
(53.02)
6 Isobel Bøhm Rasmussen 2010 Gentofte Svømme Klub 55.39 +15.72
50m: 55.39
(55.39)
- Isabella Ring 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
- Caroline Thorsen 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
- Malou Voigt 2009 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:12:00
03-12-2022 11:18.53 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
MØVS Cup 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer 1-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Hector Woznica 2012 Gentofte Svømme Klub 47.29
50m: 47.29
(47.29)
2 Theodor Lausten 2012 Gentofte Svømme Klub 48.50 +1.21
50m: 48.50
(48.50)
3 Alvin Wamberg 2012 Gentofte Svømme Klub 49.84 +2.55
50m: 49.84
(49.84)
4 Albert Tamasauskas 2012 Gentofte Svømme Klub 54.98 +7.69
50m: 54.98
(54.98)
5 Felix W. Takla 2012 Gentofte Svømme Klub 55.02 +7.73
50m: 55.02
(55.02)
6 Sixten Hoffmann Holbek 2012 Gentofte Svømme Klub 55.39 +8.10
50m: 55.39
(55.39)
7 Snorre Hansen 2012 Gentofte Svømme Klub 57.21 +9.92
50m: 57.21
(57.21)
8 Tor McDonald 2012 Gentofte Svømme Klub 58.64 +11.35
50m: 58.64
(58.64)
9 Bingzhi Zeng 2012 Gentofte Svømme Klub 1:00.82 +13.53
50m: 1:00.82
(1:00.82)
10 Alexander Mørup-Petersen 2012 Gentofte Svømme Klub 1:03.25 +15.96
50m: 1:03.25
(1:03.25)
11 Spencer Baan 2012 CIS 1:05.86 +18.57
50m: 1:05.86
(1:05.86)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:21:13
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Marius Hansen 2011 Gentofte Svømme Klub 50.23
50m: 50.23
(50.23)
2 Anzor Azimjonov 2011 CIS 50.31 +0.08
50m: 50.31
(50.31)
3 Leopold Nytoft Bergmann 2011 Gentofte Svømme Klub 51.41 +1.18
50m: 51.41
(51.41)
4 Storm Strauss 2010 Gentofte Svømme Klub 53.38 +3.15
50m: 53.38
(53.38)
5 Philip Leroy 2010 Gentofte Svømme Klub 53.81 +3.58
50m: 53.81
(53.81)
6 Simon Pettersson 2011 Gentofte Svømme Klub 58.39 +8.16
50m: 58.39
(58.39)
7 Pierce Baan 2010 CIS 1:03.71 +13.48
50m: 1:03.71
(1:03.71)
8 Olixo Kenter 2011 CIS 1:05.68 +15.45
50m: 1:05.68
(1:05.68)
- Tomoaki Narimatsu 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:21:13
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer 14-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Kasten 2008 Gentofte Svømme Klub 35.45
50m: 35.45
(35.45)
2 Fang Qi 2008 Gentofte Svømme Klub 39.11 +3.66
50m: 39.11
(39.11)
3 Phenyo Bobo Sebonego 2007 CIS 46.53 +11.08
50m: 46.53
(46.53)
4 Sebastian Erik Hansen 2009 Gentofte Svømme Klub 47.79 +12.34
50m: 47.79
(47.79)
5 Laurits Aarup 2009 Gentofte Svømme Klub 56.64 +21.19
50m: 56.64
(56.64)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:21:13
03-12-2022 11:25.23 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
MØVS Cup 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 1-10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emily Croucher 2013 Gentofte Svømme Klub 41.42
50m: 41.42
(41.42)
2 Barbara Vium Madsen 2013 Gentofte Svømme Klub 42.30 +0.88
50m: 42.30
(42.30)
3 Elin Rasmussen 2013 Gentofte Svømme Klub 44.25 +2.83
50m: 44.25
(44.25)
4 Carmen Kjær 2013 Gentofte Svømme Klub 46.73 +5.31
50m: 46.73
(46.73)
5 Julia Kjær 2013 Gentofte Svømme Klub 50.05 +8.63
50m: 50.05
(50.05)
6 Rosa Sandal Mølholm Hansen 2013 Gentofte Svømme Klub 51.37 +9.95
50m: 51.37
(51.37)
7 Sophie Veino 2013 Gentofte Svømme Klub 52.11 +10.69
50m: 52.11
(52.11)
8 Rebecca Bjerregaard-Knudsen 2014 Gentofte Svømme Klub 52.76 +11.34
50m: 52.76
(52.76)
9 Lilje Tullberg 2014 Gentofte Svømme Klub 54.10 +12.68
50m: 54.10
(54.10)
10 Sille Penelope Syber 2013 Gentofte Svømme Klub 54.71 +13.29
50m: 54.71
(54.71)
11 Sofie Andersen 2013 Gentofte Svømme Klub 56.74 +15.32
50m: 56.74
(56.74)
12 Lily Heimann 2013 Gentofte Svømme Klub 57.26 +15.84
50m: 57.26
(57.26)
13 Claire Bundgaard 2014 Gentofte Svømme Klub 1:00.91 +19.49
50m: 1:00.91
(1:00.91)
14 Olivia Mouritzen 2014 Gentofte Svømme Klub 1:01.08 +19.66
50m: 1:01.08
(1:01.08)
15 Annika Gilakathula 2013 Gentofte Svømme Klub 1:03.63 +22.21
50m: 1:03.63
(1:03.63)
16 Beate Askholm Olrik 2014 Gentofte Svømme Klub 1:04.08 +22.66
50m: 1:04.08
(1:04.08)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:31:46
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asia Balistreri 2012 Gentofte Svømme Klub 37.71
50m: 37.71
(37.71)
2 Lily-Rose Malling Cappuccini 2012 Gentofte Svømme Klub 39.19 +1.48
50m: 39.19
(39.19)
3 Emma Brøndum Poulsen 2012 Gentofte Svømme Klub 41.36 +3.65
50m: 41.36
(41.36)
4 Yixin Fu 2012 Gentofte Svømme Klub 41.91 +4.20
50m: 41.91
(41.91)
5 Nanna Mainz Rode 2012 Gentofte Svømme Klub 42.58 +4.87
50m: 42.58
(42.58)
6 Emma Simonsen 2011 CIS 45.71 +8.00
50m: 45.71
(45.71)
7 Miya Pollet-Vallard-Su 2011 CIS 46.09 +8.38
50m: 46.09
(46.09)
8 Annabelle Bundgaard 2012 Gentofte Svømme Klub 48.51 +10.80
50m: 48.51
(48.51)
9 Zoya Laul 2012 CIS 53.88 +16.17
50m: 53.88
(53.88)
10 Nia McNulty 2012 CIS 56.51 +18.80
50m: 56.51
(56.51)
11 Hana Radovanovic 2012 CIS 56.87 +19.16
50m: 56.87
(56.87)
12 Kaida Cunningham 2012 CIS 1:02.49 +24.78
50m: 1:02.49
(1:02.49)
13 Lydia Juel Fristrup 2012 Gentofte Svømme Klub 1:08.58 +30.87
50m: 1:08.58
(1:08.58)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:31:46
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 13-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mia Halskov 2009 CIS 29.67
50m: 29.67
(29.67)
2 Julie Jakobsen 2009 Gentofte Svømme Klub 36.02 +6.35
50m: 36.02
(36.02)
3 Leonora Olesen 2009 Gentofte Svømme Klub 40.17 +10.50
50m: 40.17
(40.17)
4 Astrid Egebech Warnaars 2008 Gentofte Svømme Klub 40.67 +11.00
50m: 40.67
(40.67)
5 Isobel Bøhm Rasmussen 2010 Gentofte Svømme Klub 41.83 +12.16
50m: 41.83
(41.83)
6 Aiste Ilginyte 2009 Gentofte Svømme Klub 42.42 +12.75
50m: 42.42
(42.42)
7 Ambre Brebbia 2009 CIS 43.28 +13.61
50m: 43.28
(43.28)
8 Annika Sebonego 2010 CIS 47.15 +17.48
50m: 47.15
(47.15)
- Isabella Ring 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
- Caroline Thorsen 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
- Malou Voigt 2009 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:31:46
03-12-2022 11:36.04 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
MØVS Cup 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 1-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Albert Tamasauskas 2012 Gentofte Svømme Klub 39.13
50m: 39.13
(39.13)
2 David Morales 2012 Gentofte Svømme Klub 40.67 +1.54
50m: 40.67
(40.67)
3 Sixten Hoffmann Holbek 2012 Gentofte Svømme Klub 41.60 +2.47
50m: 41.60
(41.60)
4 Myon Coruzzi 2012 Gentofte Svømme Klub 41.99 +2.86
50m: 41.99
(41.99)
5 Snorre Hansen 2012 Gentofte Svømme Klub 43.37 +4.24
50m: 43.37
(43.37)
6 Hector Woznica 2012 Gentofte Svømme Klub 43.54 +4.41
50m: 43.54
(43.54)
7 Sofus Lund Juul 2012 Gentofte Svømme Klub 44.30 +5.17
50m: 44.30
(44.30)
8 Henry Nymark Skytte 2013 Gentofte Svømme Klub 46.30 +7.17
50m: 46.30
(46.30)
9 Bingzhi Zeng 2012 Gentofte Svømme Klub 47.19 +8.06
50m: 47.19
(47.19)
10 Julius Lauritzen 2013 Gentofte Svømme Klub 48.93 +9.80
50m: 48.93
(48.93)
11 Asger Sylvester Wamberg 2014 Gentofte Svømme Klub 49.24 +10.11
50m: 49.24
(49.24)
12 Daniel Humphrey 2013 Gentofte Svømme Klub 52.21 +13.08
50m: 52.21
(52.21)
13 Tor McDonald 2012 Gentofte Svømme Klub 53.41 +14.28
50m: 53.41
(53.41)
14 Spencer Baan 2012 CIS 53.50 +14.37
50m: 53.50
(53.50)
15 Daniel Cai 2013 Gentofte Svømme Klub 53.54 +14.41
50m: 53.54
(53.54)
16 Aksel Svend Billeskov 2012 Gentofte Svømme Klub 53.95 +14.82
50m: 53.95
(53.95)
17 Aksel Kelstrup Schou 2013 Gentofte Svømme Klub 56.73 +17.60
50m: 56.73
(56.73)
18 Victor Frier Hamzic 2013 Gentofte Svømme Klub 1:14.73 +35.60
50m: 1:14.73
(1:14.73)
19 Jameel Contegiacomo 2013 Gentofte Svømme Klub 1:15.89 +36.76
50m: 1:15.89
(1:15.89)
20 Axel Capelle Damgaard 2013 Gentofte Svømme Klub 1:21.69 +42.56
50m: 1:21.69
(1:21.69)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:42:46
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Raahauge 2010 Gentofte Svømme Klub 31.15
50m: 31.15
(31.15)
2 Carl Emil Mainz Rode 2010 Gentofte Svømme Klub 32.74 +1.59
50m: 32.74
(32.74)
3 Ming Qi 2010 Gentofte Svømme Klub 35.73 +4.58
50m: 35.73
(35.73)
4 Anzor Azimjonov 2011 CIS 36.56 +5.41
50m: 36.56
(36.56)
5 Storm Strauss 2010 Gentofte Svømme Klub 37.98 +6.83
50m: 37.98
(37.98)
6 Philip Leroy 2010 Gentofte Svømme Klub 41.21 +10.06
50m: 41.21
(41.21)
7 Carl-Emil Nyholm Egebart 2010 Gentofte Svømme Klub 43.16 +12.01
50m: 43.16
(43.16)
8 Marius Wiberg Plougsgaard 2011 Gentofte Svømme Klub 47.24 +16.09
50m: 47.24
(47.24)
9 Simon Pettersson 2011 Gentofte Svømme Klub 47.57 +16.42
50m: 47.57
(47.57)
10 Olixo Kenter 2011 CIS 53.38 +22.23
50m: 53.38
(53.38)
11 Pierce Baan 2010 CIS 58.43 +27.28
50m: 58.43
(58.43)
- Tomoaki Narimatsu 2011 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:42:46
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 14-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vova Torshin 2007 CIS 26.20
50m: 26.20
(26.20)
2 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 31.57 +5.37
50m: 31.57
(31.57)
3 Phenyo Bobo Sebonego 2007 CIS 36.64 +10.44
50m: 36.64
(36.64)
4 Kasper Kølbæk Jensen 2009 Gentofte Svømme Klub 40.43 +14.23
50m: 40.43
(40.43)
5 August Schøtt Kjærgaard 2009 Gentofte Svømme Klub 40.68 +14.48
50m: 40.68
(40.68)
6 Laurits Aarup 2009 Gentofte Svømme Klub 41.40 +15.20
50m: 41.40
(41.40)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:42:46
03-12-2022 11:47.33 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document