Resultater for Viborg Swimcup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 4
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Viborg Idrætshøjskole |
Arrangør |
Viborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. jun 2023 to 18. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Frisvømning Damer 16-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
28.56 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.35 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
29.63 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.89 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
30.32 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
30.84 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
30.85 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Simonsen Buerstedde |
2007 |
Kolding SK |
|
|
32.16 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
|
32.69 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.10 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-06-2023 14:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
|
29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
30.33 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
31.72 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
32.14 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
32.22 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
32.28 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding SK |
|
|
32.54 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Hundahl Gravesen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
32.63 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
33.00 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
33.05 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
33.86 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
34.40 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.42 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Fie Nørregaard |
2009 |
Kolding SK |
|
|
35.45 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
35.61 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
35.77 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.67 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.1 Fod ikke ved forkant af startskammel |
|
|
|
|
- |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-06-2023 14:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
32.03 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
32.95 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
33.64 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.48 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
34.80 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.93 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
35.18 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
35.95 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
36.11 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
36.46 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Rasmussen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
36.80 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
36.94 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.47 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nora Rask Nielsen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
38.56 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid Juul Simonsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
39.98 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ulrikke Beith |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
42.85 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Bjerregaard Madsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
43.97 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eline Hove Knattrup |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
47.16 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Uhrenholt |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
57.00 |
+25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-06-2023 14:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Frisvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Marie Dyg Pedersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
35.89 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Nielsen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
37.16 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
38.23 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
39.36 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Akulina Kovalenko |
2012 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
40.47 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Marie Jensen |
2013 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
40.91 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
42.56 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
44.53 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucca Hegaard Gilling |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
45.17 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Maria Skov Jeppesen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
45.37 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Inger Ravnborg |
2012 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
45.38 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Louise Krog Andersen |
2012 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
49.86 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Irma-Liv Mossøe |
2013 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
52.50 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malou Vesterbæk |
2013 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
54.37 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Vium Demant |
2015 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
59.12 |
+24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-06-2023 14:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2023 14:53.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|