Tulokset Viborg Swimcup 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Viborg Idrætshøjskole |
Arrangør |
Viborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. jun 2023 to 18. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer 16-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:02.29 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
|
1:16.74 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:20.02 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-06-2023 12:31:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
|
1:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:08.24 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:09.23 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:09.71 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:15.06 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:17.30 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:19.48 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Wadskjær |
2008 |
Kolding SK |
|
|
1:20.00 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:21.74 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Stokholm |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:27.10 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-06-2023 12:31:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:19.66 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:20.20 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:21.90 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:27.54 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:27.68 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikita Filipovic |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:32.38 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:32.97 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Ziethen |
2011 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:38.20 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Andersen |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:46.20 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Hundahl Gravesen |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:48.17 |
+29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse ved 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-06-2023 12:31:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Toft Jørgensen |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:47.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:48.66 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-06-2023 12:31:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-06-2023 13:02.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|