Tulokset Joulu-uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
10.12.2022 - 10.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m PU T11, 13, N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Pentikäinen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:18.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.17 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Rauta |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:35.00 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iida Korpi |
2012 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:35.85 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sienna Lehtola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:37.38 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.68 |
(+7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Hägerström |
2012 |
Salon Uimarit |
|
|
1:42.91 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jade Lehmusto |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:43.81 |
+25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Nordman |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:47.65 |
+29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Mäkinen |
2012 |
Åbo Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.12.2022 12.51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m PU T11, 13, N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.18 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilja Suominen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:14.65 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.53 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Liljeberg |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:15.09 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.19 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Bergström |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:20.27 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.82 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Toivonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:20.54 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.69 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Renja Koskela |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:21.75 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.53 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inkeri Rinnola |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:24.82 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.19 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Huttunen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:26.28 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.33 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniela Eloranta |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:26.45 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.26 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino-Ilona Lehtonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:27.27 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iina Koivisto |
2010 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
1:28.69 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sanni Tyrni |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:29.76 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.38 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hilla Pajula |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:32.25 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Senni Soininen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:33.34 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elli Kuusisto |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:33.55 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elsa Engström |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:35.85 |
+26.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.72 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lova Sandberg |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:40.61 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.36 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Miina Mäkinen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:40.95 |
+32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hanna Armanto |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:44.77 |
+35.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.24 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Senni Helskyaho |
2010 |
Salon Uimarit |
|
|
1:44.95 |
+36.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.86 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oona Kiiski |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:59.32 |
+50.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.94 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.12.2022 12.51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m PU T11, 13, N 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilli Kulpakko |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
|
|
1:05.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.53 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:07.58 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.21 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:09.46 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.67 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:11.96 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.23 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:12.91 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.48 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eerika Kivistö |
2006 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:13.44 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.76 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:14.10 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.72 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sonila Selimi |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:16.05 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.42 |
(+7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minea Kynkäänniemi |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:16.27 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:17.82 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Tähkänen |
2007 |
Uinti-Vakka |
|
|
1:19.19 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.96 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aliisa Kunttu |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:21.65 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.56 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Roosa Junnila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:22.64 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.31 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefiina Björklöf |
2008 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:39.58 |
+34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.12.2022 12.51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-12-2022 13.28.33 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|