Tulokset PrimaTimber uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Joensuun uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
10.12.2022 - 10.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Vapaauinti Miehet - Final |
|
|
Sponsori: |
Reijolan Tilipalvelu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.73 |
493 |
2:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.11 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antto Koppinen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.67 |
443 |
2:10.35 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.56 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Topias Partinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.78 |
428 |
2:11.85 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.63 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nuutti Kerkkänen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.77 |
427 |
2:11.92 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.07 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nooa Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
327 |
2:24.12 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.88 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Kullberg |
2009 |
Uinti Imatra |
+0.73 |
321 |
2:25.05 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.65 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viljo Laavola |
2009 |
Kuopion Uimaseura |
+0.70 |
188 |
2:53.21 |
+47.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.97 |
(-12.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Sirainen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
174 |
2:57.95 |
+52.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maxim Zanin |
2010 |
Kuopion Uimaseura |
+0.75 |
145 |
3:08.73 |
+1:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Röppänen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
132 |
3:15.07 |
+1:09.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.70 |
(-11.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Samu Hirvonen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.79 |
117 |
3:23.02 |
+1:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joona Härkönen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.79 |
82 |
3:47.82 |
+1:42.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.20 |
(-7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.12.2022 15.07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10.12.2022 15.07.39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
|
|