2024-04-20   03:47:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for GSC Medley Stævne 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
GSC Medley Stævne 2022
Placering: Gladsaxe Svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. dec  2022 to 18. dec  2022
Løb 7, 100m Frisvømning Damer Børn 1. år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub 338 1:18.14
Entry time: 1:29.02 (-10.88)
50m: 38.27
100m: 1:18.14
(39.87)
2 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub 313 1:20.14 +2.00
Entry time: 1:19.78 (+0.36)
50m: 37.77
100m: 1:20.14
(42.37)
3 Lilia Castelli 2012 Gentofte Svømme Klub 276 1:23.56 +5.42
Entry time: 1:28.35 (-4.79)
50m: 39.39
100m: 1:23.56
(44.17)
4 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub 275 1:23.67 +5.53
Entry time: 1:25.31 (-1.64)
50m: 39.29
100m: 1:23.67
(44.38)
5 Andrea Møller-Sørensen 2012 Lyngby Svømmeklub 266 1:24.60 +6.46
Entry time: 1:29.08 (-4.48)
50m: 40.15
100m: 1:24.60
(44.45)
6 Anna Cecilie Szameitat 2012 Lyngby Svømmeklub +0.85 226 1:29.32 +11.18
Entry time: 1:30.15 (-0.83)
50m: 42.15
100m: 1:29.32
(47.17)
7 Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 186 1:35.33 +17.19
Entry time: 1:32.21 (+3.12)
50m: 45.57
100m: 1:35.33
(49.76)
8 Josefine Thielsen 2012 Ringsted Svømme Klub +0.70 185 1:35.51 +17.37
Entry time: 1:46.26 (-10.75)
50m: 45.08
100m: 1:35.51
(50.43)
9 Asta Holm 2012 Gladsaxe Svømmeklub 179 1:36.50 +18.36
50m: 45.20
100m: 1:36.50
(51.30)
10 Vera Mollerup 2012 Lyngby Svømmeklub 161 1:40.06 +21.92
Entry time: 1:35.60 (+4.46)
50m: 47.36
100m: 1:40.06
(52.70)
11 Maiken Metine Nielsen 2012 Gladsaxe Svømmeklub 151 1:42.05 +23.91
Entry time: 1:50.39 (-8.34)
100m: 1:42.05
(1:42.05)
12 Smilla Hædersdal 2012 Herlev Svømning +0.88 149 1:42.58 +24.44
Entry time: 1:40.95 (+1.63)
100m: 1:42.58
(1:42.58)
13 Martha Hyldgaard Bigum 2012 Lyngby Svømmeklub 143 1:44.12 +25.98
Entry time: 1:41.34 (+2.78)
100m: 1:44.12
(1:44.12)
14 Aminah Massood 2012 Gladsaxe Svømmeklub 90 2:01.32 +43.18
Entry time: 2:33.63 (-32.31)
50m: 57.48
100m: 2:01.32
(1:03.84)
Løb officielt kl.: 17-12-2022 11:04:18
Løb 7, 100m Frisvømning Damer Børn 2. år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 460 1:10.51
Entry time: 1:12.38 (-1.87)
50m: 34.29
100m: 1:10.51
(36.22)
2 Clara Nymark Føge 2011 Herlev Svømning 416 1:12.89 +2.38
Entry time: 1:13.65 (-0.76)
50m: 35.53
100m: 1:12.89
(37.36)
3 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.75 411 1:13.18 +2.67
Entry time: 1:16.00 (-2.82)
50m: 35.15
100m: 1:13.18
(38.03)
4 Alma C. Thaysen 2011 Ringsted Svømme Klub 411 1:13.21 +2.70
Entry time: 1:13.39 (-0.18)
50m: 34.99
100m: 1:13.21
(38.22)
5 Lara Viig Seitzberg 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.73 369 1:15.86 +5.35
Entry time: 1:14.99 (+0.87)
50m: 35.89
100m: 1:15.86
(39.97)
6 Elvera Teilmann 2011 Lyngby Svømmeklub 339 1:18.06 +7.55
Entry time: 1:15.88 (+2.18)
50m: 36.56
100m: 1:18.06
(41.50)
7 Agnes Kølle Frøjk 2011 Gentofte Svømme Klub 329 1:18.83 +8.32
Entry time: 1:26.58 (-7.75)
50m: 38.11
100m: 1:18.83
(40.72)
8 Helena Hjartar 2011 Lyngby Svømmeklub 325 1:19.18 +8.67
Entry time: 1:19.03 (+0.15)
50m: 36.98
100m: 1:19.18
(42.20)
9 Irma-Elvira Hempel 2011 Lyngby Svømmeklub 308 1:20.56 +10.05
Entry time: 1:21.02 (-0.46)
50m: 38.93
100m: 1:20.56
(41.63)
10 Ida-Sofie Rich 2011 Lyngby Svømmeklub 297 1:21.56 +11.05
Entry time: 1:22.09 (-0.53)
50m: 39.84
100m: 1:21.56
(41.72)
11 Ea Balder 2011 Lyngby Svømmeklub 287 1:22.53 +12.02
Entry time: 1:21.71 (+0.82)
50m: 41.82
100m: 1:22.53
(40.71)
12 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub 276 1:23.60 +13.09
Entry time: 1:25.98 (-2.38)
50m: 40.43
100m: 1:23.60
(43.17)
13 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub +0.79 271 1:24.04 +13.53
Entry time: 1:23.45 (+0.59)
50m: 41.17
100m: 1:24.04
(42.87)
14 Sofie Corell Salomon 2011 Lyngby Svømmeklub 247 1:26.68 +16.17
Entry time: 1:22.61 (+4.07)
50m: 40.84
100m: 1:26.68
(45.84)
15 Luna Faurskov 2011 Gladsaxe Svømmeklub 235 1:28.16 +17.65
Entry time: 1:30.92 (-2.76)
50m: 42.08
100m: 1:28.16
(46.08)
16 Olivia Mai Stigsnaes 2011 Herlev Svømning +0.84 229 1:28.94 +18.43
Entry time: 1:26.23 (+2.71)
50m: 43.13
100m: 1:28.94
(45.81)
17 Liv Langkjær 2011 Ringsted Svømme Klub 184 1:35.59 +25.08
Entry time: 1:40.27 (-4.68)
50m: 45.24
100m: 1:35.59
(50.35)
18 Ronya Tzur Versterre 2011 Herlev Svømning 136 1:45.76 +35.25
50m: 49.41
100m: 1:45.76
(56.35)
19 Nina Naomi Ayerdi-Ladefoged 2011 Gladsaxe Svømmeklub 133 1:46.44 +35.93
Entry time: 2:16.75 (-30.31)
100m: 1:46.44
(1:46.44)
- Alina Pi Moldestad Knudsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Maja Just Danielsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 17-12-2022 11:04:18
17-12-2022 11:37.22 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner