2024-04-20   02:42:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for GSC Medley Stævne 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
GSC Medley Stævne 2022
Placering: Gladsaxe Svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. dec  2022 to 18. dec  2022
Løb 3, 100m Medley Damer Børn 1. år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub 370 1:26.68
Entry time: 1:28.88 (-2.20)
100m: 1:26.68
(1:26.68)
2 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub 311 1:31.89 +5.21
Entry time: 1:34.68 (-2.79)
100m: 1:31.89
(1:31.89)
3 Lilia Castelli 2012 Gentofte Svømme Klub 297 1:33.33 +6.65
Entry time: 1:35.08 (-1.75)
100m: 1:33.33
(1:33.33)
4 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub 280 1:35.14 +8.46
Entry time: 1:37.09 (-1.95)
100m: 1:35.14
(1:35.14)
5 Andrea Møller-Sørensen 2012 Lyngby Svømmeklub 275 1:35.67 +8.99
Entry time: 1:36.46 (-0.79)
100m: 1:35.67
(1:35.67)
6 Anna Cecilie Szameitat 2012 Lyngby Svømmeklub 265 1:36.88 +10.20
Entry time: 1:38.40 (-1.52)
100m: 1:36.88
(1:36.88)
7 Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 223 1:42.56 +15.88
Entry time: 1:39.71 (+2.85)
100m: 1:42.56
(1:42.56)
8 Maiken Metine Nielsen 2012 Gladsaxe Svømmeklub 171 1:52.09 +25.41
Entry time: 1:56.25 (-4.16)
100m: 1:52.09
(1:52.09)
9 Asta Holm 2012 Gladsaxe Svømmeklub 163 1:53.87 +27.19
Entry time: 1:56.64 (-2.77)
100m: 1:53.87
(1:53.87)
10 Martha Hyldgaard Bigum 2012 Lyngby Svømmeklub 147 1:57.92 +31.24
Entry time: 1:57.86 (+0.06)
100m: 1:57.92
(1:57.92)
11 Vera Mollerup 2012 Lyngby Svømmeklub 135 2:01.34 +34.66
Entry time: 1:50.94 (+10.40)
100m: 2:01.34
(2:01.34)
12 Aminah Massood 2012 Gladsaxe Svømmeklub 124 2:04.71 +38.03
Entry time: 2:12.92 (-8.21)
100m: 2:04.71
(2:04.71)
- Smilla Hædersdal 2012 Herlev Svømning DSQ
SW 8.2 Ej synkrone arme
- Josefine Thielsen 2012 Ringsted Svømme Klub DSQ
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 12/17/2022 9:55:58 AM
Løb 3, 100m Medley Damer Børn 2. år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 489 1:19.04
Entry time: 1:22.09 (-3.05)
100m: 1:19.04
(1:19.04)
2 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 442 1:21.71 +2.67
Entry time: 1:22.40 (-0.69)
100m: 1:21.71
(1:21.71)
3 Clara Nymark Føge 2011 Herlev Svømning 400 1:24.52 +5.48
Entry time: 1:27.72 (-3.20)
100m: 1:24.52
(1:24.52)
4 Alma C. Thaysen 2011 Ringsted Svømme Klub 394 1:24.94 +5.90
Entry time: 1:24.76 (+0.18)
100m: 1:24.94
(1:24.94)
5 Lara Viig Seitzberg 2011 Gladsaxe Svømmeklub 381 1:25.86 +6.82
Entry time: 1:26.25 (-0.39)
100m: 1:25.86
(1:25.86)
6 Elvera Teilmann 2011 Lyngby Svømmeklub 369 1:26.80 +7.76
Entry time: 1:25.08 (+1.72)
100m: 1:26.80
(1:26.80)
7 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub 330 1:30.10 +11.06
Entry time: 1:30.07 (+0.03)
100m: 1:30.10
(1:30.10)
8 Agnes Kølle Frøjk 2011 Gentofte Svømme Klub 310 1:31.94 +12.90
Entry time: 1:30.97 (+0.97)
100m: 1:31.94
(1:31.94)
9 Irma-Elvira Hempel 2011 Lyngby Svømmeklub 304 1:32.54 +13.50
Entry time: 1:30.69 (+1.85)
100m: 1:32.54
(1:32.54)
10 Sofie Corell Salomon 2011 Lyngby Svømmeklub 298 1:33.17 +14.13
Entry time: 1:33.58 (-0.41)
100m: 1:33.17
(1:33.17)
11 Ida-Sofie Rich 2011 Lyngby Svømmeklub 290 1:34.04 +15.00
Entry time: 1:35.97 (-1.93)
100m: 1:34.04
(1:34.04)
12 Helena Hjartar 2011 Lyngby Svømmeklub 289 1:34.11 +15.07
Entry time: 1:32.92 (+1.19)
100m: 1:34.11
(1:34.11)
13 Ea Balder 2011 Lyngby Svømmeklub 286 1:34.44 +15.40
Entry time: 1:31.64 (+2.80)
100m: 1:34.44
(1:34.44)
14 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub 279 1:35.24 +16.20
Entry time: 1:38.64 (-3.40)
100m: 1:35.24
(1:35.24)
15 Alina Pi Moldestad Knudsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 275 1:35.72 +16.68
Entry time: 1:37.01 (-1.29)
100m: 1:35.72
(1:35.72)
16 Olivia Mai Stigsnaes 2011 Herlev Svømning 230 1:41.57 +22.53
Entry time: 1:37.26 (+4.31)
100m: 1:41.57
(1:41.57)
17 Liv Langkjær 2011 Ringsted Svømme Klub 196 1:47.10 +28.06
Entry time: 1:58.92 (-11.82)
100m: 1:47.10
(1:47.10)
18 Ronya Tzur Versterre 2011 Herlev Svømning 118 2:06.86 +47.82
100m: 2:06.86
(2:06.86)
- Nina Naomi Ayerdi-Ladefoged 2011 Gladsaxe Svømmeklub DSQ
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften
- Maja Just Danielsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 12/17/2022 9:55:58 AM
Løb 3, 100m Medley Damer Årgang 1. år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Lund Kilen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 621 1:12.97
Entry time: 1:10.61 (+2.36)
100m: 1:12.97
(1:12.97)
2 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 586 1:14.42 +1.45
Entry time: 1:15.35 (-0.93)
100m: 1:14.42
(1:14.42)
3 Asta Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning 559 1:15.57 +2.60
Entry time: 1:17.13 (-1.56)
100m: 1:15.57
(1:15.57)
4 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub 557 1:15.67 +2.70
Entry time: 1:15.23 (+0.44)
100m: 1:15.67
(1:15.67)
5 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 527 1:17.07 +4.10
Entry time: 1:16.39 (+0.68)
100m: 1:17.07
(1:17.07)
6 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 495 1:18.72 +5.75
Entry time: 1:19.07 (-0.35)
100m: 1:18.72
(1:18.72)
7 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 491 1:18.90 +5.93
Entry time: 1:20.61 (-1.71)
100m: 1:18.90
(1:18.90)
8 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 466 1:20.30 +7.33
Entry time: 1:19.94 (+0.36)
100m: 1:20.30
(1:20.30)
9 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub 460 1:20.67 +7.70
Entry time: 1:22.23 (-1.56)
100m: 1:20.67
(1:20.67)
10 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 445 1:21.56 +8.59
Entry time: 1:21.42 (+0.14)
100m: 1:21.56
(1:21.56)
11 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 437 1:22.04 +9.07
Entry time: 1:20.05 (+1.99)
100m: 1:22.04
(1:22.04)
12 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 426 1:22.71 +9.74
Entry time: 1:22.47 (+0.24)
100m: 1:22.71
(1:22.71)
13 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub 422 1:22.97 +10.00
Entry time: 1:21.26 (+1.71)
100m: 1:22.97
(1:22.97)
14 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 418 1:23.24 +10.27
Entry time: 1:22.76 (+0.48)
100m: 1:23.24
(1:23.24)
15 Olivia Jee Gringer 2010 Herlev Svømning 396 1:24.74 +11.77
Entry time: 1:27.20 (-2.46)
100m: 1:24.74
(1:24.74)
16 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub 396 1:24.77 +11.80
Entry time: 1:24.19 (+0.58)
100m: 1:24.77
(1:24.77)
17 Sarah Jac 2010 Herlev Svømning 389 1:25.31 +12.34
Entry time: 1:27.61 (-2.30)
100m: 1:25.31
(1:25.31)
18 Anna Dorthea Brath 2010 Lyngby Svømmeklub 383 1:25.69 +12.72
Entry time: 1:26.34 (-0.65)
100m: 1:25.69
(1:25.69)
19 Amalie Witt 2010 Herlev Svømning 350 1:28.37 +15.40
Entry time: 1:28.83 (-0.46)
100m: 1:28.37
(1:28.37)
20 Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub 343 1:28.91 +15.94
Entry time: 1:30.75 (-1.84)
100m: 1:28.91
(1:28.91)
21 Anabel Greve 2010 Herlev Svømning 341 1:29.11 +16.14
Entry time: 1:34.40 (-5.29)
100m: 1:29.11
(1:29.11)
22 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 334 1:29.73 +16.76
Entry time: 1:30.37 (-0.64)
100m: 1:29.73
(1:29.73)
23 Maja Oggesen 2010 Ringsted Svømme Klub 299 1:33.10 +20.13
Entry time: 1:41.15 (-8.05)
100m: 1:33.10
(1:33.10)
24 Sophie Spliid 2010 Gladsaxe Svømmeklub 296 1:33.41 +20.44
Entry time: 1:44.47 (-11.06)
100m: 1:33.41
(1:33.41)
25 Sophia Erdmann Thiel 2010 Ringsted Svømme Klub 235 1:40.82 +27.85
Entry time: 2:00.45 (-19.63)
100m: 1:40.82
(1:40.82)
26 Mie Bondo Nielsen 2010 Herlev Svømning 225 1:42.32 +29.35
Entry time: 1:49.31 (-6.99)
100m: 1:42.32
(1:42.32)
27 Mira Jensen 2010 Herlev Svømning 225 1:42.38 +29.41
Entry time: 1:43.22 (-0.84)
100m: 1:42.38
(1:42.38)
- Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt
- Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub DNS
- Ella Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning DNS
Løb officielt kl.: 12/17/2022 9:55:58 AM
17-12-2022 10:29.42 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner