2024-04-20   03:10:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for GSC Medley Stævne 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
GSC Medley Stævne 2022
Placering: Gladsaxe Svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. dec  2022 to 18. dec  2022
Løb 17, 4x50m Medley Damer Børn - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 GSC Piger børn 1 12 Gladsaxe Svømmeklub 2:32.20
Sofie Juhl Hansen 2011 1132AC +0.66 35.79 35.79
Emma Klug Christensen 2011 1184AC 41.24 1:17.03
Lara Viig Seitzberg 2011 1106AD +0.32 37.08 1:54.11
Alina Pi Moldestad Knudsen 2011 1156AO 38.09 2:32.20
2 Lyngby Dronninger 12 Lyngby Svømmeklub 2:54.59 +22.39
Anna Cecilie Szameitat 2012 1208AG +0.88 43.93 43.93
Ea Balder 2011 1178AE 51.02 1:34.95
Helena Hjartar 2011 1156AJ 41.68 2:16.63
Andrea Møller-Sørensen 2012 1254AC 37.96 2:54.59
3 Herlev Piger 3 12 Herlev Svømning 3:08.24 +36.04
Smilla Hædersdal 2012 1246AN +0.80 48.85 48.85
Olivia Mai Stigsnaes 2011 1148AJ +0.52 53.46 1:42.31
Clara Nymark Føge 2011 1160AG +0.83 37.76 2:20.07
Ronya Tzur Versterre 2011 1162AO +0.52 48.17 3:08.24
4 Lyngby / Dance Queens 12 Lyngby Svømmeklub 3:22.02 +49.82
Vera Mollerup 2012 1262AC +0.96 53.24 53.24
Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 1258AC 55.43 1:48.67
Ida-Sofie Rich 2011 1142AJ 44.65 2:33.32
Martha Hyldgaard Bigum 2012 1212AG 48.70 3:22.02
5 GSC Piger børn 2 12 Gladsaxe Svømmeklub 3:35.58 +1:03.3
Luna Faurskov 2011 1176AM +0.86 47.80 47.80
Maiken Metine Nielsen 2012 1260AD 1:06.00 1:53.80
Asta Holm 2012 1204AL +0.22 54.24 2:48.04
Nina Naomi Ayerdi-Ladefoged 2011 1118AP +0.31 47.54 3:35.58
- LYNGBY LIONS 12 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 10.14 Forlader ikke øjeblikket sin bane efter fuldførelse at sit løb eller de af holdkap. Genere en anden svømmer ved
opgang af bassinet
Sofie Corell Salomon 2011 1154AJ +0.85 42.03 42.03
Irma-Elvira Hempel 2011 1150AJ 46.31 1:28.34
Elvera Teilmann 2011 1148AA
Vigga Lou Holte Hansen 2011 1146AJ
Løb officielt kl.: 17-12-2022 13:51:11
Løb 17, 4x50m Medley Damer Årgang - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Herlev Piger 1 14 Herlev Svømning 2:11.41
Ella Kruse Enemærke 2010 1006AB +0.68 34.29 34.29
Asta Kruse Enemærke 2010 1016AB +0.33 37.29 1:11.58
Nikoline Joy Gringer 2009 0984AC 30.77 1:42.35
Eleonora Marsner 2009 0994AC +0.49 29.06 2:11.41
2 Gentofte Piger 1 14 Gentofte Svømme Klub 2:13.62 +2.21
Emma Lind Riisgaard 2009 0934AD +0.64 33.41 33.41
Josephine Esther Glad 2010 1050AH 38.40 1:11.81
Liva Dorff 2009 0918AH +0.32 31.54 1:43.35
Flora Rybak-Andersen 2009 0948AD +0.34 30.27 2:13.62
3 LSK I 14 Lyngby Svømmeklub 2:17.43 +6.02
Ellen-Mai Teilmann 2009 0964AE +0.69 35.63 35.63
Emma Mollerup 2009 0974AE 38.10 1:13.73
Freya Ploug Mattson 2009 0938AG 34.24 1:47.97
Rosa Marie Sandgaard 2010 1006AE 29.46 2:17.43
4 GSC Piger 1 14 Gladsaxe Svømmeklub 2:20.78 +9.37
Frida Rasmussen Høegh 2009 0968AA +0.81 37.63 37.63
Frida Lund Kilen 2010 1098AA +0.36 36.83 1:14.46
Aleksandra Dragieva 2010 1014AB +0.57 34.08 1:48.54
Vigga Rasmussen 2010 1032AD +0.42 32.24 2:20.78
5 LSK II 14 Lyngby Svømmeklub 2:23.29 +11.88
Ella Lindum Andersen 2010 1026AG +0.69 37.36 37.36
Amanda Hartvigsen 2010 1094AE +0.28 41.25 1:18.61
Sara Ljusheva 2009 0976AE +0.39 33.34 1:51.95
Maria Holstein Arnesen 2010 1032AC +0.31 31.34 2:23.29
6 Gentofte Piger 2 13 Gentofte Svømme Klub 2:24.67 +13.26
Elin Ingemann Hansen 2010 1002AE +0.77 36.91 36.91
Caroline Brøndum Poulsen 2010 1098AD 40.89 1:17.80
Sophia Scheel Orloff 2010 1038AH 36.23 1:54.03
Emilie Lauritzen 2010 1022AE 30.64 2:24.67
7 Herlev Piger 2 14 Herlev Svømning 2:24.75 +13.34
Karoline Koch Juhl 2009 0994AF +0.74 34.83 34.83
Silke Svendsen 2009 0958AB 40.57 1:15.40
Olivia Jee Gringer 2010 1090AP 36.41 1:51.81
Sarah Jac 2010 1030AP 32.94 2:24.75
8 GSC Piger børn 1 12 Gladsaxe Svømmeklub 2:32.20 +20.79
Sofie Juhl Hansen 2011 1132AC +0.66 35.79 35.79
Emma Klug Christensen 2011 1184AC 41.24 1:17.03
Lara Viig Seitzberg 2011 1106AD +0.32 37.08 1:54.11
Alina Pi Moldestad Knudsen 2011 1156AO 38.09 2:32.20
9 Gentofte Piger 3 13 Gentofte Svømme Klub 2:38.96 +27.55
Agnes Kølle Frøjk 2011 1186AI +0.71 41.19 41.19
Bjørk Erlandsen 2012 1216AA 45.87 1:27.06
Josefine Færg Bork 2010 1072AE 36.94 2:04.00
Holly W. Takla 2010 1026AK 34.96 2:38.96
10 Lyngby Dronninger 12 Lyngby Svømmeklub 2:54.59 +43.18
Anna Cecilie Szameitat 2012 1208AG +0.88 43.93 43.93
Ea Balder 2011 1178AE 51.02 1:34.95
Helena Hjartar 2011 1156AJ 41.68 2:16.63
Andrea Møller-Sørensen 2012 1254AC 37.96 2:54.59
11 Herlev Piger 3 12 Herlev Svømning 3:08.24 +56.83
Smilla Hædersdal 2012 1246AN +0.80 48.85 48.85
Olivia Mai Stigsnaes 2011 1148AJ +0.52 53.46 1:42.31
Clara Nymark Føge 2011 1160AG +0.83 37.76 2:20.07
Ronya Tzur Versterre 2011 1162AO +0.52 48.17 3:08.24
12 Lyngby / Dance Queens 12 Lyngby Svømmeklub 3:22.02 +1:10.6
Vera Mollerup 2012 1262AC +0.96 53.24 53.24
Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 1258AC 55.43 1:48.67
Ida-Sofie Rich 2011 1142AJ 44.65 2:33.32
Martha Hyldgaard Bigum 2012 1212AG 48.70 3:22.02
13 GSC Piger børn 2 12 Gladsaxe Svømmeklub 3:35.58 +1:24.1
Luna Faurskov 2011 1176AM +0.86 47.80 47.80
Maiken Metine Nielsen 2012 1260AD 1:06.00 1:53.80
Asta Holm 2012 1204AL +0.22 54.24 2:48.04
Nina Naomi Ayerdi-Ladefoged 2011 1118AP +0.31 47.54 3:35.58
- LYNGBY LIONS 12 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 10.14 Forlader ikke øjeblikket sin bane efter fuldførelse at sit løb eller de af holdkap. Genere en anden svømmer ved
opgang af bassinet
Sofie Corell Salomon 2011 1154AJ +0.85 42.03 42.03
Irma-Elvira Hempel 2011 1150AJ 46.31 1:28.34
Elvera Teilmann 2011 1148AA
Vigga Lou Holte Hansen 2011 1146AJ
Løb officielt kl.: 17-12-2022 13:51:11
17-12-2022 14:02.21 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner