2024-04-20   04:09:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for GSC Medley Stævne 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
GSC Medley Stævne 2022
Placering: Gladsaxe Svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. dec  2022 to 18. dec  2022
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer Årgang 1. år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Salling 2009 Lyngby Svømmeklub +0.47 558 2:10.00
Entry time: 2:11.94 (-1.94)
50m: 29.96
100m: 1:03.68
(33.72)
150m: 1:38.08
(34.40)
200m: 2:10.00
(31.92)
2 Mathias Hald 2009 Lyngby Svømmeklub +0.77 555 2:10.23 +0.23
Entry time: 2:17.01 (-6.78)
50m: 30.17
100m: 1:04.10
(33.93)
150m: 1:38.32
(34.22)
200m: 2:10.23
(31.91)
3 Oliver Ogstrup 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.73 555 2:10.27 +0.27
Entry time: 2:12.45 (-2.18)
50m: 30.08
100m: 1:03.80
(33.72)
150m: 1:38.03
(34.23)
200m: 2:10.27
(32.24)
4 Luan Reyneke 2009 Gentofte Svømme Klub 481 2:16.62 +6.62
Entry time: 2:18.13 (-1.51)
50m: 31.27
100m: 1:06.06
(34.79)
150m: 1:41.81
(35.75)
200m: 2:16.62
(34.81)
5 Alfred J. R. Pedas 2009 Gladsaxe Svømmeklub 473 2:17.34 +7.34
Entry time: 2:15.09 (+2.25)
50m: 30.91
100m: 1:05.57
(34.66)
150m: 1:41.14
(35.57)
200m: 2:17.34
(36.20)
6 Conrad Buhl 2009 Lyngby Svømmeklub +0.74 467 2:17.96 +7.96
Entry time: 2:18.71 (-0.75)
50m: 31.36
100m: 1:06.51
(35.15)
150m: 1:42.55
(36.04)
200m: 2:17.96
(35.41)
7 Dominic Torkamani 2009 Gladsaxe Svømmeklub 415 2:23.50 +13.50
Entry time: 2:20.20 (+3.30)
50m: 32.42
100m: 1:08.86
(36.44)
150m: 1:47.71
(38.85)
200m: 2:23.50
(35.79)
8 Liam Jonasen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 411 2:23.99 +13.99
Entry time: 2:28.17 (-4.18)
50m: 33.41
100m: 1:11.20
(37.79)
150m: 1:48.68
(37.48)
200m: 2:23.99
(35.31)
9 Tobias Gorm 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.67 403 2:24.89 +14.89
Entry time: 2:34.98 (-10.09)
50m: 32.87
100m: 1:10.10
(37.23)
150m: 1:48.30
(38.20)
200m: 2:24.89
(36.59)
10 Johan Damkjær Bartels 2009 Gladsaxe Svømmeklub 396 2:25.76 +15.76
Entry time: 2:31.16 (-5.40)
50m: 33.38
100m: 1:11.17
(37.79)
150m: 1:49.43
(38.26)
200m: 2:25.76
(36.33)
11 Jonas Pelle Christensen 2009 Herlev Svømning 347 2:32.30 +22.30
Entry time: 2:37.25 (-4.95)
50m: 33.22
100m: 1:12.28
(39.06)
150m: 1:52.37
(40.09)
200m: 2:32.30
(39.93)
12 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 313 2:37.58 +27.58
Entry time: 2:56.16 (-18.58)
50m: 35.78
100m: 1:16.38
(40.60)
150m: 1:57.28
(40.90)
200m: 2:37.58
(40.30)
13 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub 296 2:40.51 +30.51
Entry time: 3:07.18 (-26.67)
50m: 37.67
100m: 1:17.68
(40.01)
150m: 1:59.37
(41.69)
200m: 2:40.51
(41.14)
14 Liam Hansen 2009 Herlev Svømning 284 2:42.85 +32.85
50m: 38.46
100m: 1:20.34
(41.88)
150m: 2:03.42
(43.08)
200m: 2:42.85
(39.43)
15 Niklas Dresler Aleksic 2009 Herlev Svømning +0.81 238 2:52.74 +42.74
Entry time: 3:16.95 (-24.21)
50m: 38.73
100m: 1:23.70
(44.97)
150m: 2:09.37
(45.67)
200m: 2:52.74
(43.37)
16 David Sørensen 2009 Ringsted Svømme Klub +0.83 212 2:59.47 +49.47
Entry time: 2:57.77 (+1.70)
50m: 41.54
100m: 1:28.30
(46.76)
150m: 2:15.07
(46.77)
200m: 2:59.47
(44.40)
17 Magnus Lykke Christensen 2009 Ringsted Svømme Klub 190 3:05.97 +55.97
50m: 41.34
100m: 1:31.32
(49.98)
150m: 2:18.69
(47.37)
200m: 3:05.97
(47.28)
18 Vilfred Lyhne Nyvang 2009 Ringsted Svømme Klub 123 3:35.01 +1:25.01
50m: 48.15
100m: 1:43.76
(55.61)
150m: 2:40.61
(56.85)
200m: 3:35.01
(54.40)
- Mehmet Fener 2009 Herlev Svømning DNS
Løb officielt kl.: 17-12-2022 12:03:50
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer Årgang 2. år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Bartholin Bruhn 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.54 709 2:00.05
Entry time: 2:00.87 (-0.82)
50m: 27.38
100m: 58.25
(30.87)
150m: 1:29.24
(30.99)
200m: 2:00.05
(30.81)
2 Bertram Wagner 2008 Lyngby Svømmeklub +0.70 654 2:03.30 +3.25
Entry time: 2:02.65 (+0.65)
50m: 28.30
100m: 1:00.00
(31.70)
150m: 1:32.07
(32.07)
200m: 2:03.30
(31.23)
3 Viktor Nymark Føge 2008 Herlev Svømning +0.67 650 2:03.57 +3.52
Entry time: 2:10.01 (-6.44)
50m: 28.27
100m: 59.64
(31.37)
150m: 1:32.23
(32.59)
200m: 2:03.57
(31.34)
4 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub 589 2:07.67 +7.62
Entry time: 2:17.47 (-9.80)
50m: 29.86
100m: 1:02.23
(32.37)
150m: 1:35.26
(33.03)
200m: 2:07.67
(32.41)
5 Aksel Møllenbach 2008 Gentofte Svømme Klub +0.50 573 2:08.88 +8.83
Entry time: 2:16.14 (-7.26)
50m: 29.89
100m: 1:02.70
(32.81)
150m: 1:36.32
(33.62)
200m: 2:08.88
(32.56)
6 Gustav Hørlykke 2008 Gentofte Svømme Klub 532 2:12.12 +12.07
Entry time: 2:07.45 (+4.67)
50m: 29.73
100m: 1:02.67
(32.94)
150m: 1:37.58
(34.91)
200m: 2:12.12
(34.54)
7 Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub +0.53 509 2:14.02 +13.97
Entry time: 2:15.06 (-1.04)
50m: 30.45
100m: 1:05.63
(35.18)
150m: 1:40.80
(35.17)
200m: 2:14.02
(33.22)
8 Nicklas Hiort 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.70 506 2:14.31 +14.26
Entry time: 2:13.84 (+0.47)
50m: 30.87
100m: 1:05.03
(34.16)
150m: 1:39.96
(34.93)
200m: 2:14.31
(34.35)
9 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub 504 2:14.51 +14.46
Entry time: 2:13.51 (+1.00)
50m: 30.48
100m: 1:04.21
(33.73)
150m: 1:39.49
(35.28)
200m: 2:14.51
(35.02)
10 Villads Moefelt 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.46 501 2:14.77 +14.72
Entry time: 2:16.16 (-1.39)
50m: 30.63
100m: 1:05.32
(34.69)
150m: 1:40.51
(35.19)
200m: 2:14.77
(34.26)
11 Sebastian Niemann Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 493 2:15.48 +15.43
Entry time: 2:14.52 (+0.96)
50m: 32.06
100m: 1:06.96
(34.90)
150m: 1:42.12
(35.16)
200m: 2:15.48
(33.36)
12 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.71 408 2:24.33 +24.28
Entry time: 2:25.51 (-1.18)
50m: 31.92
100m: 1:09.34
(37.42)
150m: 1:47.14
(37.80)
200m: 2:24.33
(37.19)
13 Magne Waag Kallesøe 2008 Herlev Svømning +0.62 361 2:30.34 +30.29
Entry time: 2:47.71 (-17.37)
50m: 34.03
100m: 1:12.87
(38.84)
150m: 1:52.26
(39.39)
200m: 2:30.34
(38.08)
14 Wiliam Kabat 2008 Ringsted Svømme Klub +0.70 344 2:32.76 +32.71
Entry time: 2:37.52 (-4.76)
50m: 33.79
100m: 1:12.81
(39.02)
150m: 1:54.14
(41.33)
200m: 2:32.76
(38.62)
15 Laurits Bach Holm 2008 Gladsaxe Svømmeklub 342 2:33.01 +32.96
50m: 34.53
100m: 1:13.97
(39.44)
150m: 1:54.67
(40.70)
200m: 2:33.01
(38.34)
Løb officielt kl.: 17-12-2022 12:03:50
17-12-2022 12:36.00 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner