2024-04-20   03:11:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for GSC Medley Stævne 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
GSC Medley Stævne 2022
Placering: Gladsaxe Svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. dec  2022 to 18. dec  2022
Løb 1, 4x100m Frisvømning Damer Børn - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 GSC Piger børn 1 12 Gladsaxe Svømmeklub 4:57.75
Sofie Juhl Hansen 2011 1132AC 33.39 1:10.03 1:10.03
Lara Viig Seitzberg 2011 1106AD 33.46 1:11.98 2:22.01
Emma Klug Christensen 2011 1184AC 33.71 1:12.60 3:34.61
Alina Pi Moldestad Knudsen 2011 1156AO 37.92 1:23.14 4:57.75
2 LYNGBY LIONS 12 Lyngby Svømmeklub 5:18.63 +20.88
Elvera Teilmann 2011 1148AA 35.82 1:17.72 1:17.72
Helena Hjartar 2011 1156AJ 37.56 1:19.96 2:37.68
Irma-Elvira Hempel 2011 1150AJ 18.36 37.02 3:14.70
Ida-Sofie Rich 2011 1142AJ 42.04 2:03.93 5:18.63
3 Lyngby Dronninger 12 Lyngby Svømmeklub 5:34.72 +36.97
Sofie Corell Salomon 2011 1154AJ 39.30 1:23.31 1:23.31
Vigga Lou Holte Hansen 2011 1146AJ 39.07 1:23.23 2:46.54
Ea Balder 2011 1178AE 40.20 1:24.57 4:11.11
Andrea Møller-Sørensen 2012 1254AC 20.53 1:23.61 5:34.72
4 Herlev Piger 3 12 Herlev Svømning 6:10.40 +1:12.6
Clara Nymark Føge 2011 1160AG 34.26 1:11.82 1:11.82
Olivia Mai Stigsnaes 2011 1148AJ 24.82 1:28.39 2:40.21
Smilla Hædersdal 2012 1246AN 47.52 1:43.06 4:23.27
Ronya Tzur Versterre 2011 1162AO 48.76 1:47.13 6:10.40
5 Lyngby / Dance Queens 11 Lyngby Svømmeklub 6:26.64 +1:28.8
Anna Cecilie Szameitat 2012 1208AG 41.43 1:27.34 1:27.34
Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 1258AC 44.81 1:38.39 3:05.73
Martha Hyldgaard Bigum 2012 1212AG 47.86 1:44.87 4:50.60
Vera Mollerup 2012 1262AC 44.18 1:36.04 6:26.64
Løb officielt kl.: 17-12-2022 15:54:55
Løb 1, 4x100m Frisvømning Damer årgang - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Gentofte Piger 1 14 Gentofte Svømme Klub 4:18.74
Flora Rybak-Andersen 2009 0948AD 30.49 1:03.55 1:03.55
Liva Dorff 2009 0918AH 31.59 1:05.79 2:09.34
Emma Lind Riisgaard 2009 0934AD 30.77 1:05.58 3:14.92
Josephine Esther Glad 2010 1050AH 30.55 1:03.82 4:18.74
2 Herlev Piger 1 14 Herlev Svømning 4:19.26 +0.52
Ella Kruse Enemærke 2010 1006AB 30.87 1:04.54 1:04.54
Eleonora Marsner 2009 0994AC 30.38 1:03.86 2:08.40
Nikoline Joy Gringer 2009 0984AC 31.15 1:03.01 3:11.41
Karoline Koch Juhl 2009 0994AF 34.00 1:07.85 4:19.26
3 LSK I 14 Lyngby Svømmeklub 4:29.27 +10.53
Emma Mollerup 2009 0974AE 32.27 1:09.62 1:09.62
Rosa Marie Sandgaard 2010 1006AE 30.59 1:05.42 2:15.04
Maria Holstein Arnesen 2010 1032AC 31.59 1:06.86 3:21.90
Freya Ploug Mattson 2009 0938AG 31.63 1:07.37 4:29.27
4 GSC Piger 1 13 Gladsaxe Svømmeklub 4:36.27 +17.53
Frida Lund Kilen 2010 1098AA 30.71 1:04.46 1:04.46
Aleksandra Dragieva 2010 1014AB 32.20 1:10.40 2:14.86
Vera Berner-Magnusson 2010 1088AI 34.49 1:12.14 3:27.00
Vigga Rasmussen 2010 1032AD 32.11 1:09.27 4:36.27
5 LSK II 14 Lyngby Svømmeklub 4:37.26 +18.52
Ellen-Mai Teilmann 2009 0964AE 32.30 1:08.24 1:08.24
Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 1042AC 32.61 1:06.64 2:14.88
Sara Ljusheva 2009 0976AE 33.22 1:10.43 3:25.31
Emilia Hartvigsen 2010 1084AE 33.58 1:11.95 4:37.26
6 Gentofte Piger 2 13 Gentofte Svømme Klub 4:39.54 +20.80
Caroline Brøndum Poulsen 2010 1098AD 32.80 1:07.36 1:07.36
Emilie Lauritzen 2010 1022AE 33.28 1:10.97 2:18.33
Elin Ingemann Hansen 2010 1002AE 33.86 1:12.73 3:31.06
Sophia Scheel Orloff 2010 1038AH 31.79 1:08.48 4:39.54
7 Herlev Piger 2 14 Herlev Svømning 4:43.19 +24.45
Victoria Mainz 2009 0916BH 31.99 1:07.34 1:07.34
Asta Kruse Enemærke 2010 1016AB 32.42 1:09.11 2:16.45
Silke Svendsen 2009 0958AB 34.80 1:12.55 3:29.00
Sarah Jac 2010 1030AP 34.36 1:14.19 4:43.19
8 Gentofte Piger 3 13 Gentofte Svømme Klub 5:09.81 +51.07
Josefine Færg Bork 2010 1072AE 35.22 1:13.44 1:13.44
Bjørk Erlandsen 2012 1216AA 37.76 1:19.98 2:33.42
Agnes Kølle Frøjk 2011 1186AI 38.20 1:20.93 3:54.35
Holly W. Takla 2010 1026AK 35.11 1:15.46 5:09.81
Løb officielt kl.: 17-12-2022 15:54:55
17-12-2022 15:55.14 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub
Document
Resultater
GSC Medley Stævne 2022
Placering: Gladsaxe Svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. dec  2022 to 18. dec  2022
Løb 2, 4x100m Frisvømning Herrer Børn - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 GSC Drenge børn 1 13 Gladsaxe Svømmeklub 4:38.09
Emil Tihic Rasmussen 2010 1045AF 31.46 1:06.48 1:06.48
Mikas Van Deurs 2010 1047AF 31.89 1:05.86 2:12.34
Louis Moe 2010 1065AO 36.45 1:18.07 3:30.41
Felix Cordova Schultz 2010 1035AA 32.27 1:07.68 4:38.09
2 LYNGBY LIONS 13 Lyngby Svømmeklub 4:38.40 +0.31
Bastian Johnsen 2010 1071AC 31.53 1:06.13 1:06.13
Elias Hoe Bertelsen 2011 1165AD 34.20 1:11.52 2:17.65
Victor Ploug Mattson 2010 1077AH 34.33 1:12.01 3:29.66
Axel Bundgaard Lorentzen 2010 1061AC 32.75 1:08.74 4:38.40
3 Lyngby KONGER 13 Lyngby Svømmeklub 5:09.00 +30.91
Mikkel Skou Elgaard 2010 1021AC 33.92 1:11.62 1:11.62
Louie L. Theuma 2011 1169AA 36.43 1:17.74 2:29.36
Jakob Bay 2011 1167AD 38.85 1:18.18 3:47.54
Hjalte Håkansson 2011 1167AH 38.62 1:21.46 5:09.00
Løb officielt kl.: 17-12-2022 09:35:50
Løb 2, 4x100m Frisvømning Herrer årgang - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 GSC Drenge 1 15 Gladsaxe Svømmeklub 3:53.28
Andreas Bartholin Bruhn 2008 0873AB 26.76 55.96 55.96
Nicklas Hiort 2008 0891AE 28.46 1:00.51 1:56.47
Villads Moefelt 2008 0825AB 27.67 59.39 2:55.86
Oliver Ogstrup 2009 0927AB 27.35 57.42 3:53.28
2 Gentofte Drenge 1 15 Gentofte Svømme Klub 3:54.57 +1.29
Aksel Møllenbach 2008 0833AF 27.92 57.71 57.71
Federico Chiappini 2008 0811AC 28.65 59.83 1:57.54
Gustav Hørlykke 2008 0819AE 28.00 59.29 2:56.83
Valther B. Wadstrøm 2008 0811AG 27.19 57.74 3:54.57
3 LSK I 15 Lyngby Svømmeklub 4:03.09 +9.81
Bertram Wagner 2008 0859AB 27.57 57.83 57.83
Frederik Salling 2009 0987AC 28.41 1:00.07 1:57.90
Mathias Hald 2009 0977AC 29.09 1:01.48 2:59.38
Conrad Buhl 2009 0947AF 29.90 1:03.71 4:03.09
4 GSC Drenge 2 15 Gladsaxe Svømmeklub 4:11.90 +18.62
Johan Damkjær Bartels 2009 0995AB 31.63 1:05.89 1:05.89
Dominic Torkamani 2009 0907AB 29.76 1:03.47 2:09.36
William Bank Jørgensen 2008 0843AE 28.36 1:01.10 3:10.46
Alfred J. R. Pedas 2009 0915AE 29.13 1:01.44 4:11.90
5 Gentofte Drenge 2 0 Gentofte Svømme Klub 4:19.12 +25.84
Luan Reyneke 2009 0971BJ 29.27 1:01.56 1:01.56
Alexander Andersen 2009 0961AF 32.01 1:07.68 2:09.24
Daniel Raahauge 2010 1011AC 31.35 1:07.71 3:16.95
Vincent W. Takla 2008 0863AF 29.28 1:02.17 4:19.12
6 Herlev Drenge 1 15 Herlev Svømning 4:21.59 +28.31
Viktor Nymark Føge 2008 0887AD 27.77 57.24 57.24
Jonas Pelle Christensen 2009 0991AA 30.91 1:06.39 2:03.63
Magne Waag Kallesøe 2008 0827AA 31.94 1:06.93 3:10.56
Liam Hansen 2009 0925BC 34.27 1:11.03 4:21.59
7 Herlev Drenge 2 14 Herlev Svømning 5:32.94 +1:39.6
Wille Ask Bargmann 2010 1043AE 36.57 1:17.97 1:17.97
Mehmet Fener 2009 0941AE 32.89 1:11.33 2:29.30
Silas Bak 2011 1159AJ 41.13 1:26.97 3:56.27
Amin Kadim 2011 1161AM 43.21 1:36.67 5:32.94
- GSC Drenge børn 1 13 Gladsaxe Svømmeklub 4:38.09 +44.81
Emil Tihic Rasmussen 2010 1045AF 31.46 1:06.48 1:06.48
Mikas Van Deurs 2010 1047AF 31.89 1:05.86 2:12.34
Louis Moe 2010 1065AO 36.45 1:18.07 3:30.41
Felix Cordova Schultz 2010 1035AA 32.27 1:07.68 4:38.09
- Lyngby KONGER 13 Lyngby Svømmeklub 5:09.00 +1:15.7
Mikkel Skou Elgaard 2010 1021AC 33.92 1:11.62 1:11.62
Louie L. Theuma 2011 1169AA 36.43 1:17.74 2:29.36
Jakob Bay 2011 1167AD 38.85 1:18.18 3:47.54
Hjalte Håkansson 2011 1167AH 38.62 1:21.46 5:09.00
- LYNGBY LIONS 13 Lyngby Svømmeklub 4:38.40 +45.12
Bastian Johnsen 2010 1071AC 31.53 1:06.13 1:06.13
Elias Hoe Bertelsen 2011 1165AD 34.20 1:11.52 2:17.65
Victor Ploug Mattson 2010 1077AH 34.33 1:12.01 3:29.66
Axel Bundgaard Lorentzen 2010 1061AC 32.75 1:08.74 4:38.40
Løb officielt kl.: 17-12-2022 09:35:50
17-12-2022 16:02.27 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub
Document
Resultater
GSC Medley Stævne 2022
Placering: Gladsaxe Svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. dec  2022 to 18. dec  2022
Løb 3, 100m Medley Damer Børn 1. år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub 370 1:26.68
Entry time: 1:28.88 (-2.20)
100m: 1:26.68
(1:26.68)
2 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub 311 1:31.89 +5.21
Entry time: 1:34.68 (-2.79)
100m: 1:31.89
(1:31.89)
3 Lilia Castelli 2012 Gentofte Svømme Klub 297 1:33.33 +6.65
Entry time: 1:35.08 (-1.75)
100m: 1:33.33
(1:33.33)
4 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub 280 1:35.14 +8.46
Entry time: 1:37.09 (-1.95)
100m: 1:35.14
(1:35.14)
5 Andrea Møller-Sørensen 2012 Lyngby Svømmeklub 275 1:35.67 +8.99
Entry time: 1:36.46 (-0.79)
100m: 1:35.67
(1:35.67)
6 Anna Cecilie Szameitat 2012 Lyngby Svømmeklub 265 1:36.88 +10.20
Entry time: 1:38.40 (-1.52)
100m: 1:36.88
(1:36.88)
7 Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 223 1:42.56 +15.88
Entry time: 1:39.71 (+2.85)
100m: 1:42.56
(1:42.56)
8 Maiken Metine Nielsen 2012 Gladsaxe Svømmeklub 171 1:52.09 +25.41
Entry time: 1:56.25 (-4.16)
100m: 1:52.09
(1:52.09)
9 Asta Holm 2012 Gladsaxe Svømmeklub 163 1:53.87 +27.19
Entry time: 1:56.64 (-2.77)
100m: 1:53.87
(1:53.87)
10 Martha Hyldgaard Bigum 2012 Lyngby Svømmeklub 147 1:57.92 +31.24
Entry time: 1:57.86 (+0.06)
100m: 1:57.92
(1:57.92)
11 Vera Mollerup 2012 Lyngby Svømmeklub 135 2:01.34 +34.66
Entry time: 1:50.94 (+10.40)
100m: 2:01.34
(2:01.34)
12 Aminah Massood 2012 Gladsaxe Svømmeklub 124 2:04.71 +38.03
Entry time: 2:12.92 (-8.21)
100m: 2:04.71
(2:04.71)
- Smilla Hædersdal 2012 Herlev Svømning DSQ
SW 8.2 Ej synkrone arme
- Josefine Thielsen 2012 Ringsted Svømme Klub DSQ
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 12/17/2022 9:55:58 AM
Løb 3, 100m Medley Damer Børn 2. år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 489 1:19.04
Entry time: 1:22.09 (-3.05)
100m: 1:19.04
(1:19.04)
2 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 442 1:21.71 +2.67
Entry time: 1:22.40 (-0.69)
100m: 1:21.71
(1:21.71)
3 Clara Nymark Føge 2011 Herlev Svømning 400 1:24.52 +5.48
Entry time: 1:27.72 (-3.20)
100m: 1:24.52
(1:24.52)
4 Alma C. Thaysen 2011 Ringsted Svømme Klub 394 1:24.94 +5.90
Entry time: 1:24.76 (+0.18)
100m: 1:24.94
(1:24.94)
5 Lara Viig Seitzberg 2011 Gladsaxe Svømmeklub 381 1:25.86 +6.82
Entry time: 1:26.25 (-0.39)
100m: 1:25.86
(1:25.86)
6 Elvera Teilmann 2011 Lyngby Svømmeklub 369 1:26.80 +7.76
Entry time: 1:25.08 (+1.72)
100m: 1:26.80
(1:26.80)
7 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub 330 1:30.10 +11.06
Entry time: 1:30.07 (+0.03)
100m: 1:30.10
(1:30.10)
8 Agnes Kølle Frøjk 2011 Gentofte Svømme Klub 310 1:31.94 +12.90
Entry time: 1:30.97 (+0.97)
100m: 1:31.94
(1:31.94)
9 Irma-Elvira Hempel 2011 Lyngby Svømmeklub 304 1:32.54 +13.50
Entry time: 1:30.69 (+1.85)
100m: 1:32.54
(1:32.54)
10 Sofie Corell Salomon 2011 Lyngby Svømmeklub 298 1:33.17 +14.13
Entry time: 1:33.58 (-0.41)
100m: 1:33.17
(1:33.17)
11 Ida-Sofie Rich 2011 Lyngby Svømmeklub 290 1:34.04 +15.00
Entry time: 1:35.97 (-1.93)
100m: 1:34.04
(1:34.04)
12 Helena Hjartar 2011 Lyngby Svømmeklub 289 1:34.11 +15.07
Entry time: 1:32.92 (+1.19)
100m: 1:34.11
(1:34.11)
13 Ea Balder 2011 Lyngby Svømmeklub 286 1:34.44 +15.40
Entry time: 1:31.64 (+2.80)
100m: 1:34.44
(1:34.44)
14 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub 279 1:35.24 +16.20
Entry time: 1:38.64 (-3.40)
100m: 1:35.24
(1:35.24)
15 Alina Pi Moldestad Knudsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 275 1:35.72 +16.68
Entry time: 1:37.01 (-1.29)
100m: 1:35.72
(1:35.72)
16 Olivia Mai Stigsnaes 2011 Herlev Svømning 230 1:41.57 +22.53
Entry time: 1:37.26 (+4.31)
100m: 1:41.57
(1:41.57)
17 Liv Langkjær 2011 Ringsted Svømme Klub 196 1:47.10 +28.06
Entry time: 1:58.92 (-11.82)
100m: 1:47.10
(1:47.10)
18 Ronya Tzur Versterre 2011 Herlev Svømning 118 2:06.86 +47.82
100m: 2:06.86
(2:06.86)
- Nina Naomi Ayerdi-Ladefoged 2011 Gladsaxe Svømmeklub DSQ
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften
- Maja Just Danielsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 12/17/2022 9:55:58 AM
Løb 3, 100m Medley Damer Årgang 1. år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Lund Kilen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 621 1:12.97
Entry time: 1:10.61 (+2.36)
100m: 1:12.97
(1:12.97)
2 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 586 1:14.42 +1.45
Entry time: 1:15.35 (-0.93)
100m: 1:14.42
(1:14.42)
3 Asta Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning 559 1:15.57 +2.60
Entry time: 1:17.13 (-1.56)
100m: 1:15.57
(1:15.57)
4 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub 557 1:15.67 +2.70
Entry time: 1:15.23 (+0.44)
100m: 1:15.67
(1:15.67)
5 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 527 1:17.07 +4.10
Entry time: 1:16.39 (+0.68)
100m: 1:17.07
(1:17.07)
6 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 495 1:18.72 +5.75
Entry time: 1:19.07 (-0.35)
100m: 1:18.72
(1:18.72)
7 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 491 1:18.90 +5.93
Entry time: 1:20.61 (-1.71)
100m: 1:18.90
(1:18.90)
8 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 466 1:20.30 +7.33
Entry time: 1:19.94 (+0.36)
100m: 1:20.30
(1:20.30)
9 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub 460 1:20.67 +7.70
Entry time: 1:22.23 (-1.56)
100m: 1:20.67
(1:20.67)
10 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 445 1:21.56 +8.59
Entry time: 1:21.42 (+0.14)
100m: 1:21.56
(1:21.56)
11 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 437 1:22.04 +9.07
Entry time: 1:20.05 (+1.99)
100m: 1:22.04
(1:22.04)
12 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 426 1:22.71 +9.74
Entry time: 1:22.47 (+0.24)
100m: 1:22.71
(1:22.71)
13 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub 422 1:22.97 +10.00
Entry time: 1:21.26 (+1.71)
100m: 1:22.97
(1:22.97)
14 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 418 1:23.24 +10.27
Entry time: 1:22.76 (+0.48)
100m: 1:23.24
(1:23.24)
15 Olivia Jee Gringer 2010 Herlev Svømning 396 1:24.74 +11.77
Entry time: 1:27.20 (-2.46)
100m: 1:24.74
(1:24.74)
16 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub 396 1:24.77 +11.80
Entry time: 1:24.19 (+0.58)
100m: 1:24.77
(1:24.77)
17 Sarah Jac 2010 Herlev Svømning 389 1:25.31 +12.34
Entry time: 1:27.61 (-2.30)
100m: 1:25.31
(1:25.31)
18 Anna Dorthea Brath 2010 Lyngby Svømmeklub 383 1:25.69 +12.72
Entry time: 1:26.34 (-0.65)
100m: 1:25.69
(1:25.69)
19 Amalie Witt 2010 Herlev Svømning 350 1:28.37 +15.40
Entry time: 1:28.83 (-0.46)
100m: 1:28.37
(1:28.37)
20 Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub 343 1:28.91 +15.94
Entry time: 1:30.75 (-1.84)
100m: 1:28.91
(1:28.91)
21 Anabel Greve 2010 Herlev Svømning 341 1:29.11 +16.14
Entry time: 1:34.40 (-5.29)
100m: 1:29.11
(1:29.11)
22 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 334 1:29.73 +16.76
Entry time: 1:30.37 (-0.64)
100m: 1:29.73
(1:29.73)
23 Maja Oggesen 2010 Ringsted Svømme Klub 299 1:33.10 +20.13
Entry time: 1:41.15 (-8.05)
100m: 1:33.10
(1:33.10)
24 Sophie Spliid 2010 Gladsaxe Svømmeklub 296 1:33.41 +20.44
Entry time: 1:44.47 (-11.06)
100m: 1:33.41
(1:33.41)
25 Sophia Erdmann Thiel 2010 Ringsted Svømme Klub 235 1:40.82 +27.85
Entry time: 2:00.45 (-19.63)
100m: 1:40.82
(1:40.82)
26 Mie Bondo Nielsen 2010 Herlev Svømning 225 1:42.32 +29.35
Entry time: 1:49.31 (-6.99)
100m: 1:42.32
(1:42.32)
27 Mira Jensen 2010 Herlev Svømning 225 1:42.38 +29.41
Entry time: 1:43.22 (-0.84)
100m: 1:42.38
(1:42.38)
- Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt
- Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub DNS
- Ella Kruse Enemærke 2010 Herlev Svømning DNS
Løb officielt kl.: 12/17/2022 9:55:58 AM
17-12-2022 10:29.42 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub
Document
Resultater
GSC Medley Stævne 2022
Placering: Gladsaxe Svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. dec  2022 to 18. dec  2022
Løb 4, 100m Medley Herrer Børn 1. år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Hoe Bertelsen 2011 Lyngby Svømmeklub 256 1:24.79
Entry time: 1:22.74 (+2.05)
50m: 38.48
100m: 1:24.79
(46.31)
2 Louie L. Theuma 2011 Lyngby Svømmeklub 239 1:26.73 +1.94
Entry time: 1:25.64 (+1.09)
50m: 41.60
100m: 1:26.73
(45.13)
3 Jakob Bay 2011 Lyngby Svømmeklub 223 1:28.73 +3.94
Entry time: 1:30.60 (-1.87)
50m: 41.64
100m: 1:28.73
(47.09)
4 William Ole Lim Nielsen 2011 Gentofte Svømme Klub +0.87 212 1:30.30 +5.51
Entry time: 1:33.04 (-2.74)
50m: 1:30.30
5 Ludvig Kragh 2011 Lyngby Svømmeklub +0.58 186 1:34.29 +9.50
Entry time: 1:37.39 (-3.10)
50m: 44.16
100m: 1:34.29
(50.13)
6 Anzor Azimjonov 2011 Gentofte Svømme Klub 184 1:34.55 +9.76
50m: 42.97
100m: 1:34.55
(51.58)
7 Hjalte Håkansson 2011 Lyngby Svømmeklub 183 1:34.68 +9.89
Entry time: 1:34.02 (+0.66)
50m: 43.99
100m: 1:34.68
(50.69)
8 Silas Bak 2011 Herlev Svømning 126 1:47.15 +22.36
50m: 49.97
100m: 1:47.15
(57.18)
9 Simon Preuss Nielsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 103 1:54.74 +29.95
Entry time: 1:57.86 (-3.12)
50m: 56.83
100m: 1:54.74
(57.91)
10 Tøger Troelsen Holst 2011 Gladsaxe Svømmeklub 95 1:57.95 +33.16
Entry time: 1:56.33 (+1.62)
50m: 54.73
100m: 1:57.95
(1:03.22)
11 Amin Kadim 2011 Herlev Svømning 95 1:58.01 +33.22
50m: 53.32
100m: 1:58.01
(1:04.69)
12 Muhammed Zakariyyaa Maso 2011 Gladsaxe Svømmeklub 64 2:14.31 +49.52
Entry time: 2:21.37 (-7.06)
50m: 1:01.98
100m: 2:14.31
(1:12.33)
- Wilfred Enggaard 2011 Ringsted Svømme Klub DSQ
SW 7.2 Kroppen ikke brystliggende under løbet
- Noah Emil Schultz 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.77 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 17-12-2022 10:28:02
Løb 4, 100m Medley Herrer Børn 2. år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bastian Johnsen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.37 365 1:15.31
Entry time: 1:15.63 (-0.32)
50m: 36.27
100m: 1:15.31
(39.04)
2 Mikas Van Deurs 2010 Gladsaxe Svømmeklub 360 1:15.63 +0.32
Entry time: 1:17.55 (-1.92)
50m: 34.22
100m: 1:15.63
(41.41)
3 Daniel Raahauge 2010 Gentofte Svømme Klub 346 1:16.70 +1.39
Entry time: 1:19.39 (-2.69)
50m: 33.77
100m: 1:16.70
(42.93)
4 Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub 333 1:17.63 +2.32
Entry time: 1:17.51 (+0.12)
50m: 36.41
100m: 1:17.63
(41.22)
5 Emil Tihic Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.74 320 1:18.68 +3.37
Entry time: 1:18.43 (+0.25)
50m: 38.69
100m: 1:18.68
(39.99)
6 Axel Bundgaard Lorentzen 2010 Lyngby Svømmeklub 310 1:19.56 +4.25
Entry time: 1:18.85 (+0.71)
50m: 36.42
100m: 1:19.56
(43.14)
7 Nikolaj Klempar Larsen 2010 Ringsted Svømme Klub +0.65 307 1:19.76 +4.45
Entry time: 1:19.25 (+0.51)
50m: 37.01
100m: 1:19.76
(42.75)
8 Felix Cordova Schultz 2010 Gladsaxe Svømmeklub 277 1:22.60 +7.29
Entry time: 1:21.03 (+1.57)
50m: 40.18
100m: 1:22.60
(42.42)
9 Victor Ploug Mattson 2010 Lyngby Svømmeklub +0.68 256 1:24.70 +9.39
Entry time: 1:23.03 (+1.67)
50m: 38.89
100m: 1:24.70
(45.81)
10 Carl Emil Mainz Rode 2010 Gentofte Svømme Klub 245 1:26.01 +10.70
Entry time: 1:27.40 (-1.39)
50m: 39.64
100m: 1:26.01
(46.37)
11 Mikkel Skou Elgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 214 1:29.89 +14.58
Entry time: 1:27.89 (+2.00)
50m: 42.38
100m: 1:29.89
(47.51)
12 Storm Fogtmann 2010 Gentofte Svømme Klub 211 1:30.38 +15.07
Entry time: 1:29.39 (+0.99)
50m: 40.89
100m: 1:30.38
(49.49)
13 Wille Ask Bargmann 2010 Herlev Svømning +0.71 195 1:32.85 +17.54
50m: 45.12
100m: 1:32.85
(47.73)
14 Louis Moe 2010 Gladsaxe Svømmeklub 180 1:35.35 +20.04
Entry time: 1:37.67 (-2.32)
50m: 46.79
100m: 1:35.35
(48.56)
15 Linus Paustian 2010 Ringsted Svømme Klub 112 1:51.44 +36.13
Entry time: 2:04.16 (-12.72)
50m: 52.90
100m: 1:51.44
(58.54)
- Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt
Løb officielt kl.: 17-12-2022 10:28:02
Løb 4, 100m Medley Herrer Årgang 1. år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Ogstrup 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.57 535 1:06.31
Entry time: 1:06.94 (-0.63)
50m: 29.80
100m: 1:06.31
(36.51)
2 Luan Reyneke 2009 Gentofte Svømme Klub 517 1:07.07 +0.76
Entry time: 1:08.06 (-0.99)
50m: 32.08
100m: 1:07.07
(34.99)
3 Frederik Salling 2009 Lyngby Svømmeklub 465 1:09.46 +3.15
Entry time: 1:08.93 (+0.53)
50m: 32.00
100m: 1:09.46
(37.46)
4 Conrad Buhl 2009 Lyngby Svømmeklub 425 1:11.61 +5.30
Entry time: 1:11.89 (-0.28)
50m: 33.08
100m: 1:11.61
(38.53)
5 Mathias Hald 2009 Lyngby Svømmeklub +0.74 419 1:11.91 +5.60
Entry time: 1:12.85 (-0.94)
50m: 33.29
100m: 1:11.91
(38.62)
6 Johan Damkjær Bartels 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 409 1:12.51 +6.20
Entry time: 1:11.32 (+1.19)
50m: 34.21
100m: 1:12.51
(38.30)
7 Liam Jonasen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 404 1:12.81 +6.50
Entry time: 1:15.50 (-2.69)
50m: 34.33
100m: 1:12.81
(38.48)
8 Tobias Gorm 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.51 395 1:13.37 +7.06
Entry time: 1:14.68 (-1.31)
50m: 34.89
100m: 1:13.37
(38.48)
9 Alfred J. R. Pedas 2009 Gladsaxe Svømmeklub 378 1:14.43 +8.12
Entry time: 1:13.98 (+0.45)
50m: 34.07
100m: 1:14.43
(40.36)
10 Jonas Pelle Christensen 2009 Herlev Svømning 338 1:17.23 +10.92
Entry time: 1:17.89 (-0.66)
50m: 35.80
100m: 1:17.23
(41.43)
11 Dominic Torkamani 2009 Gladsaxe Svømmeklub 337 1:17.36 +11.05
Entry time: 1:14.19 (+3.17)
50m: 35.20
100m: 1:17.36
(42.16)
12 Alexander Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.74 323 1:18.43 +12.12
Entry time: 1:20.48 (-2.05)
50m: 36.07
100m: 1:18.43
(42.36)
13 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 296 1:20.80 +14.49
Entry time: 1:26.89 (-6.09)
50m: 37.84
100m: 1:20.80
(42.96)
14 Mehmet Fener 2009 Herlev Svømning 270 1:23.25 +16.94
Entry time: 1:20.58 (+2.67)
50m: 38.67
100m: 1:23.25
(44.58)
15 Liam Hansen 2009 Herlev Svømning 270 1:23.30 +16.99
Entry time: 1:26.04 (-2.74)
50m: 39.69
100m: 1:23.30
(43.61)
16 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub +0.92 224 1:28.56 +22.25
Entry time: 1:27.91 (+0.65)
50m: 40.91
100m: 1:28.56
(47.65)
17 Niklas Dresler Aleksic 2009 Herlev Svømning +0.82 205 1:31.27 +24.96
Entry time: 1:30.77 (+0.50)
50m: 42.56
100m: 1:31.27
(48.71)
18 Magnus Lykke Christensen 2009 Ringsted Svømme Klub +0.52 194 1:32.90 +26.59
Entry time: 1:38.20 (-5.30)
50m: 42.86
100m: 1:32.90
(50.04)
19 David Sørensen 2009 Ringsted Svømme Klub 150 1:41.14 +34.83
Entry time: 1:36.67 (+4.47)
50m: 46.79
100m: 1:41.14
(54.35)
20 Vilfred Lyhne Nyvang 2009 Ringsted Svømme Klub 131 1:45.79 +39.48
50m: 49.96
100m: 1:45.79
(55.83)
Løb officielt kl.: 17-12-2022 10:28:02
17-12-2022 10:48.10 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub
Document
Resultater
GSC Medley Stævne 2022
Placering: Gladsaxe Svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. dec  2022 to 18. dec  2022
Løb 5, 400m Medley Damer Årgang 2. år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub 670 5:27.43
Entry time: 5:37.55 (-10.12)
50m: 34.43
100m: 1:13.71
(39.28)
150m: 1:57.53
(43.82)
200m: 2:38.98
(41.45)
250m: 3:26.44
(47.46)
300m: 4:13.93
(47.49)
350m: 4:51.82
(37.89)
400m: 5:27.43
(35.61)
2 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.60 665 5:28.36 +0.93
Entry time: 5:33.77 (-5.41)
50m: 35.97
100m: 1:17.44
(41.47)
150m: 2:00.20
(42.76)
200m: 2:42.28
(42.08)
250m: 3:29.97
(47.69)
300m: 4:17.22
(47.25)
350m: 4:53.82
(36.60)
400m: 5:28.36
(34.54)
3 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub 625 5:35.09 +7.66
Entry time: 5:47.09 (-12.00)
50m: 36.83
100m: 1:19.64
(42.81)
150m: 2:02.60
(42.96)
200m: 2:43.56
(40.96)
250m: 3:30.11
(46.55)
300m: 4:17.62
(47.51)
350m: 4:57.46
(39.84)
400m: 5:35.09
(37.63)
4 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 589 5:41.92 +14.49
Entry time: 5:35.49 (+6.43)
50m: 34.89
100m: 1:16.55
(41.66)
150m: 2:04.10
(47.55)
200m: 2:49.15
(45.05)
250m: 3:33.10
(43.95)
300m: 4:19.49
(46.39)
350m: 5:01.33
(41.84)
400m: 5:41.92
(40.59)
5 Nikoline Joy Gringer 2009 Herlev Svømning +0.73 581 5:43.51 +16.08
Entry time: 5:46.11 (-2.60)
50m: 32.22
100m: 1:12.09
(39.87)
150m: 1:59.15
(47.06)
200m: 2:44.35
(45.20)
250m: 3:32.13
(47.78)
300m: 4:21.83
(49.70)
350m: 5:03.76
(41.93)
400m: 5:43.51
(39.75)
6 Freya Ploug Mattson 2009 Lyngby Svømmeklub 543 5:51.18 +23.75
Entry time: 6:05.18 (-14.00)
50m: 36.06
100m: 1:19.23
(43.17)
150m: 2:04.71
(45.48)
200m: 2:48.22
(43.51)
250m: 3:39.34
(51.12)
300m: 4:30.84
(51.50)
350m: 5:12.20
(41.36)
400m: 5:51.18
(38.98)
7 Silke Svendsen 2009 Herlev Svømning 532 5:53.75 +26.32
50m: 38.46
100m: 1:24.54
(46.08)
150m: 2:12.11
(47.57)
200m: 2:59.70
(47.59)
250m: 3:45.52
(45.82)
300m: 4:31.06
(45.54)
350m: 5:15.18
(44.12)
400m: 5:53.75
(38.57)
8 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub 512 5:58.08 +30.65
Entry time: 6:48.99 (-50.91)
50m: 36.81
100m: 1:23.74
(46.93)
150m: 2:06.18
(42.44)
200m: 2:47.57
(41.39)
250m: 3:41.41
(53.84)
300m: 4:34.31
(52.90)
350m: 5:16.60
(42.29)
400m: 5:58.08
(41.48)
9 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.79 393 6:31.32 +1:03.89
Entry time: 6:00.00 (+31.32)
50m: 41.23
100m: 1:33.23
(52.00)
150m: 2:19.06
(45.83)
200m: 3:03.63
(44.57)
250m: 4:05.37
(1:01.74)
300m: 5:05.72
(1:00.35)
350m: 5:48.58
(42.86)
400m: 6:31.32
(42.74)
10 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 342 6:49.56 +1:22.13
Entry time: 7:21.23 (-31.67)
50m: 44.89
100m: 1:40.42
(55.53)
150m: 2:32.45
(52.03)
200m: 3:23.98
(51.53)
250m: 4:24.16
(1:00.18)
300m: 5:25.03
(1:00.87)
350m: 6:07.99
(42.96)
400m: 6:49.56
(41.57)
Løb officielt kl.: 17-12-2022 10:37:39
17-12-2022 10:49.03 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub
Document
Resultater
GSC Medley Stævne 2022
Placering: Gladsaxe Svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. dec  2022 to 18. dec  2022
Løb 6, 400m Medley Herrer Årgang 2. år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor Nymark Føge 2008 Herlev Svømning 663 4:57.29
Entry time: 5:09.58 (-12.29)
50m: 30.00
100m: 1:04.48
(34.48)
150m: 1:41.41
(36.93)
200m: 2:18.32
(36.91)
250m: 3:02.28
(43.96)
300m: 3:46.37
(44.09)
350m: 4:22.43
(36.06)
400m: 4:57.29
(34.86)
2 Aksel Møllenbach 2008 Gentofte Svømme Klub +0.66 623 5:03.62 +6.33
Entry time: 5:22.65 (-19.03)
50m: 30.79
100m: 1:07.27
(36.48)
150m: 1:47.54
(40.27)
200m: 2:26.17
(38.63)
250m: 3:09.28
(43.11)
300m: 3:52.67
(43.39)
350m: 4:28.88
(36.21)
400m: 5:03.62
(34.74)
3 Bertram Wagner 2008 Lyngby Svømmeklub +0.52 614 5:05.03 +7.74
Entry time: 5:00.00 (+5.03)
50m: 31.05
100m: 1:07.71
(36.66)
150m: 1:47.32
(39.61)
200m: 2:26.64
(39.32)
250m: 3:11.70
(45.06)
300m: 3:57.15
(45.45)
350m: 4:31.98
(34.83)
400m: 5:05.03
(33.05)
4 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub 614 5:05.10 +7.81
Entry time: 5:23.87 (-18.77)
50m: 29.88
100m: 1:05.10
(35.22)
150m: 1:46.43
(41.33)
200m: 2:26.07
(39.64)
250m: 3:09.69
(43.62)
300m: 3:54.68
(44.99)
350m: 4:30.79
(36.11)
400m: 5:05.10
(34.31)
5 Villads Moefelt 2008 Gladsaxe Svømmeklub 587 5:09.62 +12.33
Entry time: 5:23.06 (-13.44)
50m: 30.65
100m: 1:08.79
(38.14)
150m: 1:50.10
(41.31)
200m: 2:29.58
(39.48)
250m: 3:13.28
(43.70)
300m: 3:58.13
(44.85)
350m: 4:34.61
(36.48)
400m: 5:09.62
(35.01)
6 Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub +0.69 539 5:18.59 +21.30
Entry time: 5:15.67 (+2.92)
50m: 32.83
100m: 1:10.55
(37.72)
150m: 1:53.07
(42.52)
200m: 2:33.65
(40.58)
250m: 3:18.56
(44.91)
300m: 4:04.86
(46.30)
350m: 4:42.75
(37.89)
400m: 5:18.59
(35.84)
7 Gustav Hørlykke 2008 Gentofte Svømme Klub 536 5:19.11 +21.82
Entry time: 5:17.45 (+1.66)
50m: 34.17
100m: 1:14.88
(40.71)
150m: 1:57.13
(42.25)
200m: 2:38.31
(41.18)
250m: 3:23.32
(45.01)
300m: 4:09.62
(46.30)
350m: 4:45.20
(35.58)
400m: 5:19.11
(33.91)
8 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.54 529 5:20.64 +23.35
Entry time: 5:33.05 (-12.41)
50m: 33.63
100m: 1:16.25
(42.62)
150m: 1:57.56
(41.31)
200m: 2:36.84
(39.28)
250m: 3:20.23
(43.39)
300m: 4:04.98
(44.75)
350m: 4:43.92
(38.94)
400m: 5:20.64
(36.72)
9 Andreas Bartholin Bruhn 2008 Gladsaxe Svømmeklub 519 5:22.66 +25.37
Entry time: 5:12.05 (+10.61)
50m: 33.69
100m: 1:14.09
(40.40)
150m: 1:56.00
(41.91)
200m: 2:37.26
(41.26)
250m: 3:26.62
(49.36)
300m: 4:14.08
(47.46)
350m: 4:48.28
(34.20)
400m: 5:22.66
(34.38)
10 Sebastian Niemann Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 499 5:26.90 +29.61
Entry time: 5:52.54 (-25.64)
50m: 33.78
100m: 1:13.51
(39.73)
150m: 1:56.38
(42.87)
200m: 2:38.14
(41.76)
250m: 3:24.28
(46.14)
300m: 4:12.86
(48.58)
350m: 4:50.41
(37.55)
400m: 5:26.90
(36.49)
11 Nicklas Hiort 2008 Gladsaxe Svømmeklub 490 5:28.82 +31.53
Entry time: 5:38.74 (-9.92)
50m: 35.17
100m: 1:16.20
(41.03)
150m: 1:57.64
(41.44)
200m: 2:39.58
(41.94)
250m: 3:27.05
(47.47)
300m: 4:14.57
(47.52)
350m: 4:52.98
(38.41)
400m: 5:28.82
(35.84)
12 Magne Waag Kallesøe 2008 Herlev Svømning +0.78 363 6:03.34 +1:06.05
Entry time: 6:00.00 (+3.34)
50m: 40.57
100m: 1:28.50
(47.93)
150m: 2:11.51
(43.01)
200m: 2:55.26
(43.75)
250m: 3:48.82
(53.56)
300m: 4:41.60
(52.78)
350m: 5:22.79
(41.19)
400m: 6:03.34
(40.55)
- Wiliam Kabat 2008 Ringsted Svømme Klub +0.73 DSQ
SW 6.4 Svømning på maven
- Laurits Bach Holm 2008 Gladsaxe Svømmeklub DNF
Løb officielt kl.: 17-12-2022 11:13:37
17-12-2022 11:13.46 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub
Document
Resultater
GSC Medley Stævne 2022
Placering: Gladsaxe Svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. dec  2022 to 18. dec  2022
Løb 7, 100m Frisvømning Damer Børn 1. år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub 338 1:18.14
Entry time: 1:29.02 (-10.88)
50m: 38.27
100m: 1:18.14
(39.87)
2 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub 313 1:20.14 +2.00
Entry time: 1:19.78 (+0.36)
50m: 37.77
100m: 1:20.14
(42.37)
3 Lilia Castelli 2012 Gentofte Svømme Klub 276 1:23.56 +5.42
Entry time: 1:28.35 (-4.79)
50m: 39.39
100m: 1:23.56
(44.17)
4 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub 275 1:23.67 +5.53
Entry time: 1:25.31 (-1.64)
50m: 39.29
100m: 1:23.67
(44.38)
5 Andrea Møller-Sørensen 2012 Lyngby Svømmeklub 266 1:24.60 +6.46
Entry time: 1:29.08 (-4.48)
50m: 40.15
100m: 1:24.60
(44.45)
6 Anna Cecilie Szameitat 2012 Lyngby Svømmeklub +0.85 226 1:29.32 +11.18
Entry time: 1:30.15 (-0.83)
50m: 42.15
100m: 1:29.32
(47.17)
7 Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 186 1:35.33 +17.19
Entry time: 1:32.21 (+3.12)
50m: 45.57
100m: 1:35.33
(49.76)
8 Josefine Thielsen 2012 Ringsted Svømme Klub +0.70 185 1:35.51 +17.37
Entry time: 1:46.26 (-10.75)
50m: 45.08
100m: 1:35.51
(50.43)
9 Asta Holm 2012 Gladsaxe Svømmeklub 179 1:36.50 +18.36
50m: 45.20
100m: 1:36.50
(51.30)
10 Vera Mollerup 2012 Lyngby Svømmeklub 161 1:40.06 +21.92
Entry time: 1:35.60 (+4.46)
50m: 47.36
100m: 1:40.06
(52.70)
11 Maiken Metine Nielsen 2012 Gladsaxe Svømmeklub 151 1:42.05 +23.91
Entry time: 1:50.39 (-8.34)
100m: 1:42.05
(1:42.05)
12 Smilla Hædersdal 2012 Herlev Svømning +0.88 149 1:42.58 +24.44
Entry time: 1:40.95 (+1.63)
100m: 1:42.58
(1:42.58)
13 Martha Hyldgaard Bigum 2012 Lyngby Svømmeklub 143 1:44.12 +25.98
Entry time: 1:41.34 (+2.78)
100m: 1:44.12
(1:44.12)
14 Aminah Massood 2012 Gladsaxe Svømmeklub 90 2:01.32 +43.18
Entry time: 2:33.63 (-32.31)
50m: 57.48
100m: 2:01.32
(1:03.84)
Løb officielt kl.: 17-12-2022 11:04:18
Løb 7, 100m Frisvømning Damer Børn 2. år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 460 1:10.51
Entry time: 1:12.38 (-1.87)
50m: 34.29
100m: 1:10.51
(36.22)
2 Clara Nymark Føge 2011 Herlev Svømning 416 1:12.89 +2.38
Entry time: 1:13.65 (-0.76)
50m: 35.53
100m: 1:12.89
(37.36)
3 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.75 411 1:13.18 +2.67
Entry time: 1:16.00 (-2.82)
50m: 35.15
100m: 1:13.18
(38.03)
4 Alma C. Thaysen 2011 Ringsted Svømme Klub 411 1:13.21 +2.70
Entry time: 1:13.39 (-0.18)
50m: 34.99
100m: 1:13.21
(38.22)
5 Lara Viig Seitzberg 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.73 369 1:15.86 +5.35
Entry time: 1:14.99 (+0.87)
50m: 35.89
100m: 1:15.86
(39.97)
6 Elvera Teilmann 2011 Lyngby Svømmeklub 339 1:18.06 +7.55
Entry time: 1:15.88 (+2.18)
50m: 36.56
100m: 1:18.06
(41.50)
7 Agnes Kølle Frøjk 2011 Gentofte Svømme Klub 329 1:18.83 +8.32
Entry time: 1:26.58 (-7.75)
50m: 38.11
100m: 1:18.83
(40.72)
8 Helena Hjartar 2011 Lyngby Svømmeklub 325 1:19.18 +8.67
Entry time: 1:19.03 (+0.15)
50m: 36.98
100m: 1:19.18
(42.20)
9 Irma-Elvira Hempel 2011 Lyngby Svømmeklub 308 1:20.56 +10.05
Entry time: 1:21.02 (-0.46)
50m: 38.93
100m: 1:20.56
(41.63)
10 Ida-Sofie Rich 2011 Lyngby Svømmeklub 297 1:21.56 +11.05
Entry time: 1:22.09 (-0.53)
50m: 39.84
100m: 1:21.56
(41.72)
11 Ea Balder 2011 Lyngby Svømmeklub 287 1:22.53 +12.02
Entry time: 1:21.71 (+0.82)
50m: 41.82
100m: 1:22.53
(40.71)
12 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub 276 1:23.60 +13.09
Entry time: 1:25.98 (-2.38)
50m: 40.43
100m: 1:23.60
(43.17)
13 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub +0.79 271 1:24.04 +13.53
Entry time: 1:23.45 (+0.59)
50m: 41.17
100m: 1:24.04
(42.87)
14 Sofie Corell Salomon 2011 Lyngby Svømmeklub 247 1:26.68 +16.17
Entry time: 1:22.61 (+4.07)
50m: 40.84
100m: 1:26.68
(45.84)
15 Luna Faurskov 2011 Gladsaxe Svømmeklub 235 1:28.16 +17.65
Entry time: 1:30.92 (-2.76)
50m: 42.08
100m: 1:28.16
(46.08)
16 Olivia Mai Stigsnaes 2011 Herlev Svømning +0.84 229 1:28.94 +18.43
Entry time: 1:26.23 (+2.71)
50m: 43.13
100m: 1:28.94
(45.81)
17 Liv Langkjær 2011 Ringsted Svømme Klub 184 1:35.59 +25.08
Entry time: 1:40.27 (-4.68)
50m: 45.24
100m: 1:35.59
(50.35)