Resultat för Pikkujoulu uinnit 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Jakso 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
10.12.2022 - 10.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Jokinen |
2011 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
1:15.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.96 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Elomaa |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
|
1:17.02 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.07 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alex Heikkilä |
2012 |
Nokian Pyry |
|
|
1:19.42 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.82 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niilo Rantala |
2012 |
Porin Uimaseura |
+0.67 |
|
1:19.97 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.89 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vertti Kaipio |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
1:23.03 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.74 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väinö Lehtelä |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
|
1:23.12 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.14 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dmitrii Zuev |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
|
1:26.53 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.02 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eemeli Yliaho |
2012 |
Uinti Tampere |
|
|
1:26.85 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.95 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jack Jensén |
2011 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:26.87 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.28 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Finn Jensén |
2011 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:28.09 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.49 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juho Perähannu |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.94 |
|
1:28.51 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.20 |
(-7.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lauri Saastamoinen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
1:34.19 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.35 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joachim Stephens |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
1:39.04 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.16 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Hirvonen |
2012 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.78 |
|
1:39.17 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.01 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin Eliander |
2013 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
2:01.59 |
+46.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eetu Vuohijoki |
2013 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
2:12.69 |
+57.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.24 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adriano Sivenius |
2013 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.12.2022 14.19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet 12-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuure Pikkuhuhta |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
|
59.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.61 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.73 |
|
59.75 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.72 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:00.11 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.92 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.69 |
|
1:00.58 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.35 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eero Olli |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
|
1:01.67 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.52 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eeli Lehtinen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
1:02.55 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.77 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Topias Heikkinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.77 |
|
1:02.68 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.31 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aapo Pajunen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
1:02.69 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.83 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samu Tirkkonen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.58 |
|
1:03.10 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.44 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+0.62 |
|
1:03.84 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.81 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
|
1:05.95 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.06 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maxim Loboda |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.67 |
|
1:06.18 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.26 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olavi Mäkinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:06.21 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.83 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Virta |
2009 |
Rauman Uimaseura |
+0.71 |
|
1:06.89 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.42 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.55 |
|
1:07.45 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.99 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eemeli Varonen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.40 |
|
1:07.91 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.23 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:08.81 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.04 |
(-6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Timi Tervo |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
|
1:08.82 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.25 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Denis Karvanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
|
|
1:08.88 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.39 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alex Isotalo |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:08.98 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.63 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aarre Tuikkala |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.64 |
|
1:09.40 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.04 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eino Koskinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
|
|
1:10.21 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.91 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Justus Uutela |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
1:11.92 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.63 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emil Mattila |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
|
1:14.90 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.35 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Dmytrii Mishchenko |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
1:15.18 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.05 |
(-8.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Leon Andersson |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.36 |
|
1:15.47 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.35 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mikko Pelkonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.89 |
|
1:15.84 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.18 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Casper Matikkala |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.80 |
|
1:15.88 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.29 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Eero Mokka |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.84 |
|
1:16.97 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.76 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Max Kulmala |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
+0.63 |
|
1:18.46 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.84 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Johannes Heinonen |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
|
1:18.84 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.77 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Heikki Eskelinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
|
|
1:18.85 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.71 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
August Eliel Perkkiö |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.91 |
|
1:19.80 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.26 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Oliver Rantanen |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
+0.96 |
|
1:19.93 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.80 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Verneri Hietala |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.96 |
|
1:20.54 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.80 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Daniel Salja |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.67 |
|
1:21.03 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.47 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Taneli Kotiranta |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:21.21 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.42 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sisu Toiva |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.52 |
|
1:22.24 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.09 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Noel Vainio |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:22.69 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.36 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Julius Paakki |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
+0.79 |
|
1:23.03 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.33 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Rasmus Kautto |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:24.06 |
+24.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.85 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sami Penttinen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
|
1:30.35 |
+31.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.80 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Rikhard laituri |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.92 |
|
1:31.15 |
+31.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.91 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Konsta Heinonen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:31.36 |
+32.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.81 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Eelis Silvast |
2010 |
Nokian Pyry |
+0.99 |
|
1:31.52 |
+32.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.03 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Wilhelm Bergius |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:35.88 |
+36.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Onni Salonen |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:36.95 |
+37.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.19 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Joonas Järventausta |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
|
1:43.24 |
+44.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.32 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.12.2022 14.19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lassi Niemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
|
51.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.23 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
54.66 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.99 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
54.94 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.53 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
57.31 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.58 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.57 |
|
57.71 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.54 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joona Talja |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
58.25 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.01 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Salo |
2006 |
Porin Uimaseura |
+0.80 |
|
1:00.80 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.61 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aatto Korhonen |
2006 |
Helsingin Uimarit |
+0.59 |
|
1:02.63 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.19 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Ronkainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.79 |
|
1:02.76 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.96 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matias Pontalti |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
|
1:02.92 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.15 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.60 |
|
1:03.08 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.15 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Henri Piipponen |
2005 |
Helsingin Uimarit |
+0.89 |
|
1:03.27 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.13 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lasse Niemi |
2006 |
Helsingin Uimarit |
+0.71 |
|
1:04.10 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.21 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Markus Levonoja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.68 |
|
1:04.12 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.04 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niklas Silfver |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
|
1:07.48 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.93 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Savolainen |
2007 |
Nokian Pyry |
|
|
1:08.59 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.02 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eliel Lintula |
2007 |
Uimaseura Kaarina |
+0.97 |
|
1:10.52 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.45 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bruno Aleksanteri Patrakka |
2005 |
Helsingin Uimarit |
+0.74 |
|
1:11.06 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.30 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.12.2022 14.19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10.12.2022 14.19.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|