Resultater for Aalborg Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag aften
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haraldslund svømmehal |
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2007 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.57 |
686 |
1:10.69 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.84 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
672 |
1:11.16 |
+0.47 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.52 |
639 |
1:12.37 |
+1.68 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.71 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
613 |
1:13.39 |
+2.70 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.48 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
593 |
1:14.21 |
+3.52 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.65 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
537 |
1:16.72 |
+6.03 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.59 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
526 |
1:17.24 |
+6.55 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.78 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.68 |
522 |
1:17.41 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.78 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
484 |
1:19.38 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.59 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
479 |
1:19.68 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.98 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
440 |
1:21.95 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.49 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
438 |
1:22.11 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.73 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
411 |
1:23.86 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.35 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.51 |
406 |
1:24.19 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.01 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
387 |
1:25.53 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.97 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.82 |
362 |
1:27.43 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.87 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
332 |
1:29.97 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.95 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
290 |
1:34.12 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.02 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Carla Vangsaae |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
209 |
1:44.95 |
+34.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.91 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 19:02:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
562 |
1:15.53 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.91 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
560 |
1:15.65 |
+0.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.94 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
487 |
1:19.23 |
+3.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.92 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
409 |
1:24.01 |
+8.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.21 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
402 |
1:24.44 |
+8.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.05 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.67 |
379 |
1:26.15 |
+10.62 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.78 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
366 |
1:27.15 |
+11.62 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.49 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
352 |
1:28.25 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.22 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.75 |
346 |
1:28.79 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.22 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Terp |
2008 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.59 |
345 |
1:28.89 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.33 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
339 |
1:29.38 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.46 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
331 |
1:30.07 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.79 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.65 |
292 |
1:33.93 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.77 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
|
274 |
1:36.01 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.83 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.78 |
273 |
1:36.10 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.02 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
243 |
1:39.89 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.88 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
237 |
1:40.67 |
+25.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.19 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
234 |
1:41.18 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.02 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
162 |
1:54.36 |
+38.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.91 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.74 |
135 |
2:01.38 |
+45.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.96 |
(+14.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
Asynk. arme v/75m. |
|
|
|
SW 7.2 Arm movements not simultaneous or not in the same horizontal plane |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Vestergaard Ottesen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 19:02:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2010 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
410 |
1:23.89 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.49 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
344 |
1:28.99 |
+5.10 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.11 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
293 |
1:33.80 |
+9.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.72 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.85 |
286 |
1:34.64 |
+10.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.10 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
267 |
1:36.75 |
+12.86 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.09 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.79 |
267 |
1:36.75 |
+12.86 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.23 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
239 |
1:40.41 |
+16.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.53 |
(-11.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
228 |
1:42.00 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.72 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Mørk |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
212 |
1:44.43 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.97 |
212 |
1:44.55 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.24 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
+0.53 |
209 |
1:44.93 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.32 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.77 |
207 |
1:45.25 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.74 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
202 |
1:46.15 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.84 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mette Rager Larsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
|
201 |
1:46.34 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.06 |
(-13.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
198 |
1:46.86 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.61 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
188 |
1:48.70 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
184 |
1:49.45 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.45 |
(-36.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
177 |
1:50.86 |
+26.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.31 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.87 |
158 |
1:55.27 |
+31.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.21 |
(+5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Demant Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
157 |
1:55.41 |
+31.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.24 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Lykke Jensen |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
135 |
2:01.34 |
+37.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.94 |
(-8.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 19:02:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 12:40.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|