2023-09-24   16:53:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Copenhagen Open Masters

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Document
Resultater
Copenhagen Open Masters 2022
Placering: Kastrup svømmehal Arrangør Svømmeklubben KVIK Kastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 5. nov  2022 to 5. nov  2022
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 70-74 år - Final
Copenhagen Open Masters
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ebbe Rasmussen 1949 KU Svømning og Vandpolo 1:21.26
Entry time: 1:21.30 (-0.04)
50m: 38.77
100m: 1:21.26
(42.49)
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 65-69 år - Final
Copenhagen Open Masters
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sigitas Katkevicius 1957 Vandenis 1:03.11
Entry time: 1:04.89 (-1.78)
50m: 30.57
100m: 1:03.11
(32.54)
2 Mats Örth 1955 Helsingborgs Simsällskap 1:12.85 +9.74
Entry time: 1:05.16 (+7.69)
50m: 33.03
100m: 1:12.85
(39.82)
- Ole Jan Halvorsen 1957 Eidsvoll Svømmeklubb DNS
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 60-64 år - Final
Copenhagen Open Masters
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Eirik Vågshaug 1958 Eidsvoll Svømmeklubb 1:05.78
Entry time: 1:08.00 (-2.22)
50m: 31.99
100m: 1:05.78
(33.79)
2 Jörgen Erixon 1960 Göteborg Sim 1:05.96 +0.18
Entry time: 1:03.00 (+2.96)
50m: 31.43
100m: 1:05.96
(34.53)
3 Bo Almqvist 1958 Helsingborgs Simsällskap 1:07.74 +1.96
Entry time: 1:05.99 (+1.75)
50m: 32.17
100m: 1:07.74
(35.57)
4 Peter Lundin 1959 Kungsbacka Simsällskap 1:08.78 +3.00
Entry time: 1:08.50 (+0.28)
50m: 31.62
100m: 1:08.78
(37.16)
5 Henrik Bodén 1959 Danderyd Simklubb 1:10.24 +4.46
Entry time: 1:11.05 (-0.81)
50m: 34.33
100m: 1:10.24
(35.91)
6 Urban Olsson 1960 Helsingborgs Simsällskap 1:11.85 +6.07
Entry time: 1:12.00 (-0.15)
50m: 34.87
100m: 1:11.85
(36.98)
7 Ulrik Schäfer 1962 Sigma Swim Birkerød 1:12.04 +6.26
Entry time: 1:06.67 (+5.37)
50m: 33.83
100m: 1:12.04
(38.21)
8 Jan Råsø Rasmussen 1962 Swim Team Taastrup 1:12.07 +6.29
Entry time: 1:11.81 (+0.26)
50m: 34.15
100m: 1:12.07
(37.92)
9 Sofus Lyngbo 1960 Swim Team Taastrup 1:13.43 +7.65
Entry time: 1:15.64 (-2.21)
50m: 34.91
100m: 1:13.43
(38.52)
- Björn Johansson 1958 Helsingborgs Simsällskap DNS
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 55-59 år - Final
Copenhagen Open Masters
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oddvar Sandvin 1966 Oi Master 59.71
Entry time: 59.00 (+0.71)
50m: 29.23
100m: 59.71
(30.48)
2 Michael Schacht 1967 Hørsholm Svømmeforening 1:03.63 +3.92
Entry time: 59.47 (+4.16)
50m: 30.52
100m: 1:03.63
(33.11)
3 Peter Håkansson 1965 Solna Sundbyberg SS 04 1:08.98 +9.27
Entry time: 1:06.54 (+2.44)
50m: 33.30
100m: 1:08.98
(35.68)
4 Lars Sandberg 1965 Kungsbacka Simsällskap 1:10.90 +11.19
Entry time: 1:05.00 (+5.90)
50m: 33.46
100m: 1:10.90
(37.44)
- Vaidotas Gumbis 1966 Ilgaplaukiai Kaisiadorys DNS
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 50-54 år - Final
Copenhagen Open Masters
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vedestas Seleris 1972 Kauno Takas 57.52 Man.Time
Entry time: 57.70 (-0.18)
100m: 57.52
(57.52)
2 Martin Andersson 1971 Föreningen Varbergs Sim 59.60 +2.08
Entry time: 59.99 (-0.39)
50m: 28.68
100m: 59.60
(30.92)
3 Jan Johansson 1968 Kungsbacka Simsällskap 1:01.96 +4.44
Entry time: 1:03.00 (-1.04)
50m: 29.41
100m: 1:01.96
(32.55)
4 Christer Abrahamsson 1972 Göteborg Sim 1:02.85 +5.33
Entry time: 1:00.05 (+2.80)
50m: 28.62
100m: 1:02.85
(34.23)
5 Henrik Petersen 1969 Hørsholm Svømmeforening 1:08.48 +10.96
Entry time: 1:05.08 (+3.40)
50m: 33.16
100m: 1:08.48
(35.32)
6 Mikael Olsson Friberg 1969 SK Triton 1:09.13 +11.61
Entry time: 1:07.81 (+1.32)
50m: 33.02
100m: 1:09.13
(36.11)
7 Morten Høgholm 1969 KU Svømning og Vandpolo 1:16.29 +18.77
Entry time: 1:19.00 (-2.71)
50m: 34.62
100m: 1:16.29
(41.67)
- Morten  Jørgensen 1968 Lørenskog-Rælingen KK DNS
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 45-49 år - Final
Copenhagen Open Masters
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Honza Vitazka 1976 Malmö Kappsimningsklubb 56.91
Entry time: 52.87 (+4.04)
50m: 26.88
100m: 56.91
(30.03)
2 Bo Byrialsen 1977 Gladsaxe Svømmeklub 57.87 +0.96
Entry time: 1:00.00 (-2.13)
50m: 26.83
100m: 57.87
(31.04)
3 Torben Marott Klint 1974 Swim Team Taastrup 1:00.51 +3.60
Entry time: 59.91 (+0.60)
50m: 29.31
100m: 1:00.51
(31.20)
4 Peter Schultz 1976 Gladsaxe Svømmeklub 1:01.33 +4.42
Entry time: 59.00 (+2.33)
50m: 29.43
100m: 1:01.33
(31.90)
5 Erik Nørgaard 1974 KU Svømning og Vandpolo 1:05.33 +8.42
Entry time: 1:03.00 (+2.33)
50m: 30.97
100m: 1:05.33
(34.36)
6 Niklas Thode 1973 KU Svømning og Vandpolo 1:09.30 +12.39
Entry time: 1:08.00 (+1.30)
50m: 33.77
100m: 1:09.30
(35.53)
7 Kasper Lou 1974 Gladsaxe Svømmeklub 1:12.87 +15.96
Entry time: 1:10.30 (+2.57)
50m: 34.36
100m: 1:12.87
(38.51)
- Øyvind Martin Hasle 1977 Oi Master DNS
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 40-44 år - Final
Copenhagen Open Masters
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Michael O`Connell 1982 Göteborg Sim 59.28
Entry time: 58.57 (+0.71)
50m: 28.13
100m: 59.28
(31.15)
2 Ole Garm Nissen 1978 Sigma Swim Birkerød 1:01.21 +1.93
Entry time: 1:00.39 (+0.82)
50m: 29.55
100m: 1:01.21
(31.66)
3 Rune Solvang 1980 KU Svømning og Vandpolo 1:03.24 +3.96
Entry time: 1:02.00 (+1.24)
50m: 29.66
100m: 1:03.24
(33.58)
4 Markus Millbourn 1978 SK Triton 1:08.14 +8.86
Entry time: 1:06.41 (+1.73)
50m: 32.47
100m: 1:08.14
(35.67)
- Peter Garajszki 1978 Győri Zabolátlan DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 35-39 år - Final
Copenhagen Open Masters
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Claudio Lovisa 1986 Hovedstadens Svømmeklub 59.46
Entry time: 59.95 (-0.49)
50m: 28.69
100m: 59.46
(30.77)
2 Emil Andreassen 1986 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:01.81 +2.35
Entry time: 1:03.76 (-1.95)
50m: 29.47
100m: 1:01.81
(32.34)
3 Maher Dakakni 1986 Oslo Idrettslag 1:20.02 +20.56
Entry time: 1:20.00 (+0.02)
50m: 38.12
100m: 1:20.02
(41.90)
- Ourabia Abdesslam 1986 NRDELYIBRAHIM DNS
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 30-34 år - Final
Copenhagen Open Masters
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Lidqvist 1991 Mölndals Allmänna Simsällskap 55.75
Entry time: 55.87 (-0.12)
50m: 26.49
100m: 55.75
(29.26)
2 Jeremy Peter 1988 Kungsbacka Simsällskap 55.82 +0.07
Entry time: 56.00 (-0.18)
50m: 26.99
100m: 55.82
(28.83)
3 Aleksandrs Frolovs 1990 Hovedstadens Svømmeklub 57.83 +2.08
Entry time: 58.86 (-1.03)
50m: 27.21
100m: 57.83
(30.62)
4 Jonas Jonson 1991 Kungsbacka Simsällskap 1:02.81 +7.06
Entry time: 1:05.00 (-2.19)
50m: 28.08
100m: 1:02.81
(34.73)
5 Filip Nedin 1990 Göteborg Sim 1:04.73 +8.98
Entry time: 1:05.00 (-0.27)
50m: 30.61
100m: 1:04.73
(34.12)
6 Björn Thomasson 1988 Kungsbacka Simsällskap 1:12.75 +17.00
Entry time: 1:14.00 (-1.25)
50m: 34.97
100m: 1:12.75
(37.78)
- Odin Spangen Normann 1992 Oi Master DNS
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 25-29 år - Final
Copenhagen Open Masters
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jens Saugmann 1996 SvømmeKlubben SYD 54.22
Entry time: 55.99 (-1.77)
50m: 25.90
100m: 54.22
(28.32)
2 Felix Mohn 1995 SC Poseidon Berlin 56.00 +1.78
Entry time: 55.85 (+0.15)
50m: 26.18
100m: 56.00
(29.82)
3 Hannes Künstner 1997 KU Svømning og Vandpolo 1:04.19 +9.97
Entry time: 1:02.00 (+2.19)
50m: 29.72
100m: 1:04.19
(34.47)
4 Yun-Fah Chow 1997 Malmö Kappsimningsklubb 1:08.26 +14.04
Entry time: 1:32.63 (-24.37)
50m: 32.64
100m: 1:08.26
(35.62)
5 Michael Olsen 1994 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:13.92 +19.70
Entry time: 1:30.00 (-16.08)
50m: 34.70
100m: 1:13.92
(39.22)
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 20-24 år - Final
Copenhagen Open Masters
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marius Rasmussen 1999 SvømmeKlubben SYD 53.60
Entry time: 54.00 (-0.40)
50m: 25.85
100m: 53.60
(27.75)
2 Max  Persson 2001 Teknologkårens IF 57.72 +4.12
Entry time: 55.50 (+2.22)
50m: 27.31
100m: 57.72
(30.41)
3 Oskar Löfsved 1999 Teknologkårens IF 59.35 +5.75
Entry time: 59.48 (-0.13)
50m: 28.11
100m: 59.35
(31.24)
4 Mathias Aner 2001 SvømmeKlubben SYD 59.37 +5.77
Entry time: 1:01.00 (-1.63)
50m: 28.37
100m: 59.37
(31.00)
5 Viktor  Johansson 1998 Teknologkårens IF 59.63 +6.03
Entry time: 57.90 (+1.73)
50m: 28.09
100m: 59.63
(31.54)
- Jonas Gram-Lange 1999 SvømmeKlubben SYD DNS
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06
05-11-2022 10:44.00 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner