Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:29.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.63 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bente Sørensen |
1947 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:40.57 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.31 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 09:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inger Plum |
1952 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:32.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 09:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilde Margrete Hjerntnes |
1957 |
Bergen og Omegn Masters |
|
|
1:26.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.60 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 09:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kate Sørensen |
1961 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:14.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Åsa Inde |
1960 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:15.14 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gry Solberg |
1960 |
Oslo Idrettslag |
|
|
1:22.45 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.00 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 09:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lise Lothe |
1967 |
Masters Sørlandet |
|
|
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.05 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Norberg |
1963 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:09.31 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.80 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kim Collins |
1966 |
Wrexham |
|
|
1:10.03 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.56 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karin Elmberg |
1965 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:10.28 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.50 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Birgit Dønnum Jensen |
1967 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
|
|
1:11.78 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.90 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kicki Molin |
1964 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:15.78 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.30 |
(+5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Thuné |
1967 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:16.28 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.40 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gro Jørstad Nilsen |
1967 |
Bergen og Omegn Masters |
|
|
1:18.89 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.50 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kirsten Haugaard |
1965 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:41.32 |
+37.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.96 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 09:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annette Hansen |
1971 |
Dragør Svømmeklub |
|
|
1:13.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisbeth Riiber Høj |
1971 |
Dragør Svømmeklub |
|
|
1:15.61 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inger Johanne Dønnum Jense |
1969 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
|
|
1:17.11 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 09:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Juul |
1974 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:06.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.35 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anette Vickery |
1976 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:11.66 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anette Severinsen |
1974 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:14.96 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.45 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 09:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Dahlerus |
1979 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:08.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.99 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulla Phi |
1979 |
Dragør Svømmeklub |
|
|
1:12.66 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 09:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Lund Tietze |
1984 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
59.28 |
|
|
DR |
|
|
|
Entry time: 59.47 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:05.80 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.19 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 09:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emelie Christersson |
1990 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:15.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.76 |
(+12.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kathryn Nolan |
1990 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 09:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Rendez |
1994 |
SC Poseidon Berlin |
|
|
1:02.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.60 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helene Hupfeldt Nielsen |
1994 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:04.94 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(-7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Bladin |
1993 |
Göteborg Sim |
|
|
1:05.08 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.32 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicole Jensen |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:08.31 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Finnja Becker |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:08.45 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Kjær Jacobsen |
1994 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:10.24 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Izabella Jedel |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:11.98 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 09:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Jendbro |
2000 |
Teknologkårens IF |
|
|
1:05.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.50 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Lena Hölldopler |
2000 |
Teknologkårens IF |
|
|
1:06.50 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Myrthe Vreeman |
1999 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:12.19 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 09:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 09:52.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebbe Rasmussen |
1949 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:21.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.30 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigitas Katkevicius |
1957 |
Vandenis |
|
|
1:03.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.89 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mats Örth |
1955 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:12.85 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.16 |
(+7.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ole Jan Halvorsen |
1957 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eirik Vågshaug |
1958 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
|
|
1:05.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jörgen Erixon |
1960 |
Göteborg Sim |
|
|
1:05.96 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.00 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bo Almqvist |
1958 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:07.74 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.99 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Lundin |
1959 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:08.78 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.50 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henrik Bodén |
1959 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:10.24 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.05 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Urban Olsson |
1960 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:11.85 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ulrik Schäfer |
1962 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:12.04 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jan Råsø Rasmussen |
1962 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:12.07 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.81 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofus Lyngbo |
1960 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:13.43 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.64 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Björn Johansson |
1958 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oddvar Sandvin |
1966 |
Oi Master |
|
|
59.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Michael Schacht |
1967 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:03.63 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.47 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Håkansson |
1965 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:08.98 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.54 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Sandberg |
1965 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:10.90 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(+5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vaidotas Gumbis |
1966 |
Ilgaplaukiai Kaisiadorys |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vedestas Seleris |
1972 |
Kauno Takas |
|
|
57.52 |
|
|
Man.Time |
|
|
|
Entry time: 57.70 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Andersson |
1971 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
59.60 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.99 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jan Johansson |
1968 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:01.96 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.00 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christer Abrahamsson |
1972 |
Göteborg Sim |
|
|
1:02.85 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.05 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henrik Petersen |
1969 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:08.48 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.08 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikael Olsson Friberg |
1969 |
SK Triton |
|
|
1:09.13 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.81 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Morten Høgholm |
1969 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:16.29 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.00 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Morten Jørgensen |
1968 |
Lørenskog-Rælingen KK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Honza Vitazka |
1976 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
56.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.87 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bo Byrialsen |
1977 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
57.87 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Torben Marott Klint |
1974 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:00.51 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.91 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Schultz |
1976 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:01.33 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Nørgaard |
1974 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:05.33 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.00 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Thode |
1973 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:09.30 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Lou |
1974 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:12.87 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.30 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Øyvind Martin Hasle |
1977 |
Oi Master |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael O`Connell |
1982 |
Göteborg Sim |
|
|
59.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.57 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:01.21 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.39 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rune Solvang |
1980 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:03.24 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Millbourn |
1978 |
SK Triton |
|
|
1:08.14 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.41 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Garajszki |
1978 |
Győri Zabolátlan |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Claudio Lovisa |
1986 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
59.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.95 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Andreassen |
1986 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:01.81 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.76 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maher Dakakni |
1986 |
Oslo Idrettslag |
|
|
1:20.02 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ourabia Abdesslam |
1986 |
NRDELYIBRAHIM |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Lidqvist |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
55.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.87 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeremy Peter |
1988 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
55.82 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.00 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksandrs Frolovs |
1990 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
57.83 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.86 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Jonson |
1991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:02.81 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Nedin |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
1:04.73 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Björn Thomasson |
1988 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:12.75 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Odin Spangen Normann |
1992 |
Oi Master |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Saugmann |
1996 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
54.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.99 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Mohn |
1995 |
SC Poseidon Berlin |
|
|
56.00 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.85 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannes Künstner |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:04.19 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yun-Fah Chow |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.26 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.63 |
(-24.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Michael Olsen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.92 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-16.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Rasmussen |
1999 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
53.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.00 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Persson |
2001 |
Teknologkårens IF |
|
|
57.72 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.50 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Löfsved |
1999 |
Teknologkårens IF |
|
|
59.35 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.48 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Aner |
2001 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
59.37 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.00 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Johansson |
1998 |
Teknologkårens IF |
|
|
59.63 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.90 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Gram-Lange |
1999 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:43:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 10:44.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bente Sørensen |
1947 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
54.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.36 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:44:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Grethe Solberg Larsen |
1952 |
Oslo Idrettslag |
|
|
50.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.00 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:44:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wenche Lydersen |
1954 |
Oslo Idrettslag |
|
|
49.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmit Romano Hvid |
1957 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
53.43 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.00 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nina Pedersen Asper |
1953 |
Oi Master |
|
|
59.21 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.00 |
(+7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:44:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pia Thulstrup |
1961 |
Swim Team Taastrup |
|
|
37.57 |
|
|
DR,NO |
|
|
|
Entry time: 37.97 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingebjørg Berge |
1960 |
Roma |
|
|
47.14 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.38 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirsten Sundby Foldvik |
1958 |
Larvik Svømmeklubb |
|
|
50.78 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.47 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:44:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anette Philipsson |
1965 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
38.15 |
|
|
Sv,record |
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anette Ekberg Sørensen |
1966 |
Masters Sørlandet |
|
|
39.00 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kim Collins |
1966 |
Wrexham |
|
|
40.30 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.89 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna-Karin Josefson |
1964 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
40.39 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.50 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Heidi Prestbakmo |
1966 |
Masters Sørlandet |
|
|
43.90 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.34 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Möller |
1965 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
47.85 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bente Holm Gottlieb |
1966 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
49.90 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.27 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dorothee Hausmann |
1964 |
HSG Uni Rostock |
|
|
51.15 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.50 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kirsten Haugaard |
1965 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
57.32 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.87 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Monika Zyto |
1964 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.56 |
+32.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.50 |
(+20.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:44:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Britt-Marie Nilsson |
1971 |
SK Triton |
|
|
37.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Borglin |
1971 |
SK Triton |
|
|
40.40 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.26 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annette Hansen |
1971 |
Dragør Svømmeklub |
|
|
44.03 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henriette Lilleør |
1970 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
47.49 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.29 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:44:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorte Linderoth |
1977 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.13 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anette Fröberg |
1977 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
41.78 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Årsköld |
1975 |
SK Triton |
|
|
44.33 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.03 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Steffi Schulz |
1977 |
HSG Uni Rostock |
|
|
48.05 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.80 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karina Lauridsen |
1976 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:10.92 |
+31.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:44:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Margreet Aanstoot |
1980 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
36.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:44:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Winell Evertsson |
1986 |
Kristianstads SLS |
|
|
38.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:44:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Pettersson |
1988 |
Kristianstads SLS |
|
|
41.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.60 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:44:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Fogh Myrup |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
34.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leyre Marín Arraiza |
1996 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
39.66 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:44:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Emilie Kobbernagel |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
46.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.98 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:44:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 20:00.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Øyvind Arentz |
1950 |
Oslo Idrettslag |
|
|
44.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ragnar Jensen |
1948 |
Hamar IL |
|
|
49.81 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cato Sletbakk |
1957 |
Roma |
|
|
39.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.20 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Preben Sørensen |
1957 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
41.12 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Halgreen |
1954 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
41.55 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.65 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dieter Mühlner |
1953 |
HSG Uni Rostock |
|
|
45.33 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.60 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Steen Elborne |
1957 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
48.71 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.70 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ole Jan Halvorsen |
1957 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Søren Toft |
1956 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hans Palmqvist |
1962 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
35.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dan Ole Johansen |
1960 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.80 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bo Almqvist |
1958 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
37.13 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eirik Vågshaug |
1958 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
|
|
41.71 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tor Arne Pedersen |
1965 |
Oi Master |
|
|
33.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dennis Åberg |
1965 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
37.17 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Håkan Bergqvist |
1966 |
Örebro Simallians |
|
|
37.71 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.17 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Borgen |
1963 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
|
|
41.61 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Morten Harning |
1966 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
42.34 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Øyvind Røed |
1963 |
Larvik Svømmeklubb |
|
|
47.84 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.05 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Ahlgren |
1968 |
SK Triton |
|
|
35.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.74 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jan Johansson |
1968 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
36.46 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Michael Mosegaard |
1970 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
37.29 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rune Svendsen |
1968 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
|
|
37.86 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.50 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrik Svensson |
1970 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
38.19 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Bundgaard |
1971 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
38.22 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Børresen |
1970 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
38.53 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.97 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kjetil Fjellstad |
1968 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
René Pedersen |
1977 |
Haarby Svømmeklub |
|
|
32.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Åkesson |
1977 |
SK Triton |
|
|
35.27 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thomas Resøe Becher |
1973 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
36.93 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Gertmo |
1973 |
S 77 Stenungsund |
|
|
37.26 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.55 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søren Jensen |
1975 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.27 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Garajszki |
1978 |
Győri Zabolátlan |
|
|
32.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Weine Högberg |
1978 |
S 77 Stenungsund |
|
|
36.79 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.45 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Lindahl |
1982 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
37.67 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.11 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Beaufort |
1987 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.42 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Christensen |
1984 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.16 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Nilsen |
1984 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
|
|
36.27 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dahmani Abdelfettah |
1987 |
NRDELYIBRAHIM |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeremy Peter |
1988 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
30.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mamoru Shinohara |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
33.07 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arthur klünder |
1992 |
SC Poseidon Berlin |
|
|
33.57 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Stendorph Hansen |
1990 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
39.79 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Björn Thomasson |
1988 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
43.70 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Müller |
1997 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
31.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Breum Hansen |
1997 |
Teknologkårens IF |
|
|
33.13 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.24 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ole Marius Bunæs |
1997 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
35.52 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Diego Alba de Miguel |
1993 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
38.21 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hans Bertelsen |
1997 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
49.85 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
28.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.14 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Ohrt |
2002 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
30.34 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Teknologkårens IF |
|
|
33.06 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olof Askling |
1999 |
Teknologkårens IF |
|
|
33.26 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.75 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Löfsved |
1999 |
Teknologkårens IF |
|
|
33.70 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.71 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 10:47.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Berit Marx Pedersen |
1950 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:50.05 |
|
|
DR |
|
|
|
Entry time: 2:03.99 |
(-13.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:48:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Janne Thorstensen |
1966 |
Masters Sørlandet |
|
|
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.50 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katarina Hallerstedt |
1966 |
S 77 Stenungsund |
|
|
1:32.53 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.80 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:48:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
June Lunde |
1971 |
Roma |
|
|
1:40.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:48:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophia Skou |
1975 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:06.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorte Dahl |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:18.43 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.69 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilde Juul |
1974 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:20.18 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.22 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:48:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Lundeholm |
1980 |
S 77 Stenungsund |
|
|
1:14.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.62 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:48:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Børthy Petersen |
1993 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:12.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicole Jensen |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:17.16 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anaelle Stenman |
1993 |
Göteborg Sim |
|
|
1:19.70 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Izabella Jedel |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:27.50 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 10:48:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 10:48.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
John J Morgan |
1962 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:19.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Bodén |
1959 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:22.91 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.51 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:03:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oddvar Sandvin |
1966 |
Oi Master |
|
|
1:07.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.00 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Wahlberg |
1966 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:14.07 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.92 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:03:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.18 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asle Jøssang |
1972 |
Bergen og Omegn Masters |
|
|
1:07.89 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.39 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Wihed |
1971 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
1:10.28 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.35 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bruno Lecachexux |
1970 |
A.S Cherbourg Natation |
|
|
1:14.72 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.89 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:03:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tue Vestergaard Nielsen |
1976 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Nørgaard |
1974 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:13.80 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thomas Resøe Becher |
1973 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:17.13 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
John Drake |
1974 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Øyvind Martin Hasle |
1977 |
Oi Master |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:03:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael Clausen |
1981 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:15.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:03:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Waldhausen Damsholt |
1990 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:02.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.00 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Jonson |
1991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:13.35 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Odin Spangen Normann |
1992 |
Oi Master |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:03:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Johansson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
59.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.02 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:03:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Ljunghusen |
2000 |
Teknologkårens IF |
|
|
1:08.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:03:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 11:04.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Taastrup |
|
|
44.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.32 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:05:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Elisabeth F.Sivertsen |
1952 |
Oslo Idrettslag |
|
|
46.82 |
|
|
NO.R |
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marianne Friis-Olsen |
1952 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
54.02 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.05 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:05:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annika Svanberg |
1962 |
S 77 Stenungsund |
|
|
37.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.71 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christina Hörbäck |
1962 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
38.41 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Møllerop |
1960 |
Roma |
|
|
38.61 |
+0.63 |
|
NO.R |
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pia Thulstrup |
1961 |
Swim Team Taastrup |
|
|
39.15 |
+1.17 |
|
DR |
|
|
|
Entry time: 38.32 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gry Solberg |
1960 |
Oslo Idrettslag |
|
|
41.86 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.50 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriela Mahnke |
1960 |
HSG Uni Rostock |
|
|
44.04 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.50 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:05:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lise Lothe |
1967 |
Masters Sørlandet |
|
|
32.71 |
|
|
NO.R,Nordisk,ER |
|
|
|
Entry time: 32.97 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna-Karin Josefson |
1964 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
39.23 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.50 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anita Westmoen |
1965 |
Roma |
|
|
40.05 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kicki Molin |
1964 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
41.56 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.50 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:05:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Ekstrand |
1972 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
35.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.70 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisbeth Riiber Høj |
1971 |
Dragør Svømmeklub |
|
|
39.68 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henriette Lilleør |
1970 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.04 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.27 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magilai Ester-Gracias |
1969 |
C.S.A.M. Toulon |
|
|
50.43 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.60 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:05:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eili Paap |
1975 |
U-klubi |
|
|
36.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorte Linderoth |
1977 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.98 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Kostecki |
1973 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
42.80 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.01 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karina Lauridsen |
1976 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
57.02 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.29 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:05:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Dahlerus |
1979 |
Kristianstads SLS |
|
|
38.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.47 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:05:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nathalie Ramsbjer |
1985 |
SK Triton |
|
|
32.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christina Sindhøj |
1983 |
Dragør Svømmeklub |
|
|
39.14 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nathalie Ramsbjer |
1985 |
SK Triton |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:05:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Andersson |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
34.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simone Løvenskjold |
1991 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.29 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.80 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sabine Arve Butler |
1990 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
39.59 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.87 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kathryn Nolan |
1990 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:05:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefin Lewton |
1997 |
Teknologkårens IF |
|
|
31.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.10 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Rendez |
1994 |
SC Poseidon Berlin |
|
|
32.09 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Bladin |
1993 |
Göteborg Sim |
|
|
35.19 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Hallerstedt |
1997 |
S 77 Stenungsund |
|
|
35.50 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lina Hinderup |
1994 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
36.90 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.68 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:05:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 11:07.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebbe Rasmussen |
1949 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
41.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.60 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:23:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Preben Sørensen |
1957 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
38.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jan M. Haakonsen |
1955 |
Oslo Idrettslag |
|
|
39.61 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tom Olav Sekse |
1954 |
Oslo Idrettslag |
|
|
40.73 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:23:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jes Gydesen |
1961 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofus Lyngbo |
1960 |
Swim Team Taastrup |
|
|
38.36 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.17 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Lundin |
1959 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
40.47 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.80 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olev Kooskora |
1962 |
U-klubi |
|
|
43.66 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:23:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Holmsteen |
1963 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Sandberg |
1965 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
36.18 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:23:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vedestas Seleris |
1972 |
Kauno Takas |
|
|
30.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christer Abrahamsson |
1972 |
Göteborg Sim |
|
|
34.42 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Walldén |
1968 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
37.57 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Børresen |
1970 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
39.31 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ole Richard Holm-Olsen |
1972 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
40.06 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.73 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Andrén |
1968 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
42.99 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.78 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henrik Petersen |
1969 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:23:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Honza Vitazka |
1976 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
29.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Schultz |
1976 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
32.87 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søren Jensen |
1975 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.31 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henrik Sulsbruck |
1976 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.46 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.57 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Claesson |
1974 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
36.06 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.10 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Meurling |
1973 |
S 77 Stenungsund |
|
|
38.07 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.50 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:23:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Frandsen |
1980 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.66 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Schmidt |
1979 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
34.25 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.66 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Lindahl |
1982 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
35.93 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Michael O`Connell |
1982 |
Göteborg Sim |
|
|
36.60 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:23:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andreassen |
1986 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dahmani Abdelfettah |
1987 |
NRDELYIBRAHIM |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:23:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mamoru Shinohara |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
33.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Nedin |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
33.76 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Björn Thomasson |
1988 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
44.49 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:23:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
27.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.39 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Mohn |
1995 |
SC Poseidon Berlin |
|
|
31.01 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:23:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 11:24.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4x50m Medley Damer 200-239 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sørlandet W 200-239 |
223 |
Masters Sørlandet |
|
|
|
|
|
2:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Lise Lothe |
1967 |
|
|
34.10 |
|
|
|
|
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anette Ekberg Sørensen |
1966 |
|
|
38.26 |
|
|
|
|
1:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Janne Thorstensen |
1966 |
|
|
32.70 |
|
|
|
|
1:45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heidi Prestbakmo |
1966 |
|
|
32.58 |
|
|
|
|
2:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HS Ladies Medley |
200 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:30.40 |
+12.76 |
|
|
|
|
Linda Elgaard |
1977 |
AC1077 |
|
34.57 |
|
|
|
|
34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anette Fröberg |
1977 |
AB0777 |
|
40.70 |
|
|
|
|
1:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Ekstrand |
1972 |
AA9872 |
|
36.90 |
|
|
|
|
1:52.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Sjöberg |
1962 |
AA5462 |
|
38.23 |
|
|
|
|
2:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
ROMA Damer Medley |
224 |
Roma |
|
|
|
|
|
2:30.50 |
+12.86 |
|
|
|
|
Ingrid Møllerop |
1960 |
|
|
40.13 |
|
|
|
|
40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
June Lunde |
1971 |
|
|
45.33 |
|
|
|
|
1:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inger Arctander |
1966 |
|
|
34.91 |
|
|
|
|
2:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trine Aa. Sekkesæter |
1967 |
|
|
30.13 |
|
|
|
|
2:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigma Damer D |
200 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Henriette Lilleør |
1970 |
7026AA |
|
43.25 |
|
|
|
|
43.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Suhr |
1971 |
7192AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Juul |
1974 |
7426AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Kostecki |
1973 |
7366AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:54:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4x50m Medley Damer 160-199 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KSLS Medley |
186 |
Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
2:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Norberg |
1963 |
AA0263 |
|
36.84 |
|
|
|
|
36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.84 |
|
|
|
|
36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Erica Pettersson |
1988 |
AH5288 |
|
41.46 |
|
|
|
|
1:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41.46 |
|
|
|
|
1:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Winell Evertsson |
1986 |
AJ2886 |
|
34.65 |
|
|
|
|
1:52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.65 |
|
|
|
|
1:52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karin Elmberg |
1965 |
AA5265 |
|
31.61 |
|
|
|
|
2:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.61 |
|
|
|
|
2:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
LASS Damer Medley |
171 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
2:27.34 |
+2.78 |
|
|
|
|
Kathryn Nolan |
1990 |
CF9290 |
|
38.20 |
|
|
|
|
38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Anette Philipsson |
1965 |
AA3265 |
|
38.13 |
|
|
|
|
1:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Izabella Jedel |
1996 |
AH4296 |
|
38.09 |
|
|
|
|
1:54.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Catharina Magnusson |
1966 |
AA1666 |
|
32.92 |
|
|
|
|
2:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
S 77 Stenungsund Damer Medl |
183 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:28.87 |
+4.31 |
|
|
|
|
Elin Hallerstedt |
1997 |
BH3497 |
|
35.15 |
|
|
|
|
35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annika Svanberg |
1962 |
AA7462 |
|
43.27 |
|
|
|
|
1:18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Lundeholm |
1980 |
AA0280 |
|
33.06 |
|
|
|
|
1:51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katarina Hallerstedt |
1966 |
AA0666 |
|
37.39 |
|
|
|
|
2:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dragør Ladydragons |
184 |
Dragør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:33.59 |
+9.03 |
|
|
|
|
Christina Sindhøj |
1983 |
8378AB |
|
40.06 |
|
|
|
|
40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Annette Hansen |
1971 |
|
|
44.73 |
|
|
|
|
1:24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulla Phi |
1979 |
7904AB |
|
35.57 |
|
|
|
|
2:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisbeth Riiber Høj |
1971 |
7112AA |
|
33.23 |
|
|
|
|
2:33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:54:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4x50m Medley Damer 120-159 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
MKK134 |
134 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Sabine Arve Butler |
1990 |
BU3890 |
|
40.02 |
|
|
|
|
40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Margreet Aanstoot |
1980 |
AB4880 |
|
35.91 |
|
|
|
|
1:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Christersson |
1990 |
AU4890 |
|
39.15 |
|
|
|
|
1:55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marlina Degirmenci |
1994 |
AZ7694 |
|
33.91 |
|
|
|
|
2:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:54:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4x50m Medley Damer 100-119 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KU Damer (A) |
107 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
|
|
|
2:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Finnja Becker |
1997 |
9708BD |
|
34.84 |
|
|
|
|
34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
|
35.30 |
|
|
|
|
1:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Børthy Petersen |
1993 |
9354AF |
|
32.18 |
|
|
|
|
1:42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helene Hupfeldt Nielsen |
1994 |
9464AJ |
|
28.58 |
|
|
|
|
2:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:54:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 11:56.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4x50m Medley Herrer 240-279 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
STT Herrer 240+ |
246 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:17.48 |
|
|
|
DR |
|
|
|
Sofus Lyngbo |
1960 |
6097AA |
|
37.79 |
|
|
|
|
37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Schramm Rasmussen |
1967 |
6719AA |
|
35.73 |
|
|
|
|
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dan Ole Johansen |
1960 |
6075AA |
|
32.43 |
|
|
|
|
1:45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Finn Bækgaard |
1955 |
5521AA |
|
31.53 |
|
|
|
|
2:17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma Herrer Medley E |
248 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:18.99 |
+1.51 |
|
|
|
|
Peter Holmsteen |
1963 |
6361AA |
|
34.47 |
|
|
|
|
34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Halgreen |
1954 |
5401AA |
|
41.18 |
|
|
|
|
1:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Jes Gydesen |
1961 |
6111AA |
|
31.85 |
|
|
|
|
1:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Ulrik Schäfer |
1962 |
6273AA |
|
31.49 |
|
|
|
|
2:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:57:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4x50m Medley Herrer 200-239 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Varberg Sim Herre Medley |
211 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
2:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Claesson |
1974 |
|
|
36.20 |
|
|
|
|
36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hans Palmqvist |
1962 |
AA2362 |
|
34.63 |
|
|
|
|
1:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Martin Andersson |
1971 |
AA5370 |
|
30.76 |
|
|
|
|
1:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrik Svensson |
1970 |
AB4970 |
|
28.29 |
|
|
|
|
2:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eidsvoll Medley |
215 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:19.83 |
+9.95 |
|
|
|
|
Eirik Vågshaug |
1958 |
|
|
36.34 |
|
|
|
|
36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert Nilsen |
1984 |
|
|
35.80 |
|
|
|
|
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rune Svendsen |
1968 |
|
|
38.03 |
|
|
|
|
1:50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Borgen |
1963 |
|
|
29.66 |
|
|
|
|
2:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kungsbacka Medley 200 |
208 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:20.58 |
+10.70 |
|
|
|
|
Lars Sandberg |
1965 |
1065 |
|
36.25 |
|
|
|
|
36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Jan Johansson |
1968 |
AA4568 |
|
35.83 |
|
|
|
|
1:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Lundin |
1959 |
AA6559 |
|
36.30 |
|
|
|
|
1:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Björn Thomasson |
1988 |
AA8988 |
|
32.20 |
|
|
|
|
2:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:57:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4x50m Medley Herrer 160-199 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Ninja Turtles |
177 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Michael Clausen |
1981 |
8183AA |
|
35.40 |
|
|
|
|
35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Bo Byrialsen |
1977 |
7703AB |
|
32.68 |
|
|
|
|
1:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Mandrup Jensen |
1978 |
7897AB |
|
27.40 |
|
|
|
|
1:35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Kilen |
1975 |
7531AA |
|
25.48 |
|
|
|
|
2:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
MKK 186 |
186 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:05.62 |
+4.66 |
|
|
|
|
Honza Vitazka |
1976 |
AA4976 |
|
29.41 |
|
|
|
|
29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mamoru Shinohara |
1992 |
BE1992 |
|
33.11 |
|
|
|
|
1:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Wahlberg |
1966 |
AB3566 |
|
31.98 |
|
|
|
|
1:34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Walldén |
1968 |
AA9168 |
|
31.12 |
|
|
|
|
2:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KU Herrer (C) |
161 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
|
|
|
2:09.21 |
+8.25 |
|
|
|
|
Rasmus Stendorph Hansen |
1990 |
9055AE |
|
31.93 |
|
|
|
|
31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Morten Harning |
1966 |
6695AA |
|
41.65 |
|
|
|
|
1:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Christensen |
1991 |
9181AB |
|
27.51 |
|
|
|
|
1:41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rune Solvang |
1980 |
8065AA |
|
28.12 |
|
|
|
|
2:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HS Stags |
189 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
2:15.04 |
+14.08 |
|
|
|
|
Henrik Petersen |
1969 |
6917AA |
|
37.80 |
|
|
|
|
37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mark Halding |
1991 |
9171AE |
|
34.52 |
|
|
|
|
1:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claus Bobjerg Juul |
1972 |
7259AA |
|
33.63 |
|
|
|
|
1:45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Schacht |
1967 |
6765AA |
|
29.09 |
|
|
|
|
2:15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mölndals Allmänna Simsällska |
193 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:17.48 |
+16.52 |
|
|
|
|
Johan Andrén |
1968 |
AB5968 |
|
43.87 |
|
|
|
|
43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Åberg |
1965 |
AB4565 |
|
38.60 |
|
|
|
|
1:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Wihed |
1971 |
AD1371 |
|
30.43 |
|
|
|
|
1:52.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Lidqvist |
1991 |
AL5391 |
|
24.58 |
|
|
|
|
2:17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:57:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4x50m Medley Herrer 120-159 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Kungsbacka Medley 120 |
120 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:50.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Johansson |
1993 |
AY7593 |
|
27.42 |
|
|
|
|
27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeremy Peter |
1988 |
AQ5988 |
|
30.25 |
|
|
|
|
57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Johansson |
1996 |
AJ5996 |
|
26.10 |
|
|
|
|
1:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Jonson |
1991 |
AA9991 |
|
26.89 |
|
|
|
|
1:50.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Haldens Svømmeklub |
156 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:10.91 |
+20.25 |
|
|
|
|
Ole Marius Bunæs |
1997 |
|
|
32.35 |
|
|
|
|
32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Børresen |
1970 |
|
|
37.24 |
|
|
|
|
1:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Gauoen Berg |
1997 |
|
|
29.28 |
|
|
|
|
1:38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Kjetil Fjellstad |
1968 |
|
|
32.04 |
|
|
|
|
2:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:57:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4x50m Medley Herrer 80-96 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Lund Engineers Killar |
90 |
Teknologkårens IF |
|
|
|
|
|
1:54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Lars Breum Hansen |
1997 |
9713AA |
|
30.26 |
|
|
|
|
30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Persson |
2001 |
HE9501 |
|
30.67 |
|
|
|
|
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Colemann |
2000 |
|
|
27.48 |
|
|
|
|
1:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Tufvesson |
2000 |
AJ5100 |
|
26.37 |
|
|
|
|
1:54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lund Engineers Killar 2 |
92 |
Teknologkårens IF |
|
|
|
|
|
2:01.99 |
+7.21 |
|
|
|
|
Viktor Johansson |
1998 |
AL7798 |
|
31.37 |
|
|
|
|
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Löfsved |
1999 |
AK2599 |
|
33.67 |
|
|
|
|
1:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Ljunghusen |
2000 |
|
|
30.16 |
|
|
|
|
1:35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olof Askling |
1999 |
AM7799 |
|
26.79 |
|
|
|
|
2:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:57:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 11:58.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4x50m Medley Mix 280-319 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
STT Mix 280 |
280 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:39.36 |
|
|
|
DR |
|
|
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
4322AA |
|
44.55 |
|
|
|
|
44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Berit Marx Pedersen |
1950 |
5012AA |
|
48.04 |
|
|
|
|
1:32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dan Ole Johansen |
1960 |
6075AA |
|
33.49 |
|
|
|
|
2:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Finn Bækgaard |
1955 |
5521AA |
|
33.28 |
|
|
|
|
2:39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:58:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4x50m Medley Mix 240-279 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
ROMA Mix Medley |
245 |
Roma |
|
|
|
|
|
2:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Møllerop |
1960 |
|
|
40.01 |
|
|
|
|
40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cato Sletbakk |
1957 |
|
|
40.61 |
|
|
|
|
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øyvind Eriksen |
1959 |
|
|
31.48 |
|
|
|
|
1:52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trine Aa. Sekkesæter |
1967 |
|
|
30.42 |
|
|
|
|
2:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:58:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4x50m Medley Mix 200-239 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SK Triton Mix 200 |
201 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
2:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Borglin |
1971 |
AA5471 |
|
38.51 |
|
|
|
|
38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Ahlgren |
1968 |
AB3368 |
|
35.10 |
|
|
|
|
1:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Åkesson |
1977 |
AB0977 |
|
30.23 |
|
|
|
|
1:43.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Britt-Marie Nilsson |
1971 |
AA8471 |
|
30.17 |
|
|
|
|
2:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Varberg Sim Mix Medley |
227 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
2:15.74 |
+1.73 |
|
|
|
|
Christina Hörbäck |
1962 |
AA1462 |
|
39.38 |
|
|
|
|
39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Hans Palmqvist |
1962 |
AA2362 |
|
35.22 |
|
|
|
|
1:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulrika Andersson |
1966 |
AA6466 |
|
34.04 |
|
|
|
|
1:48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Andersson |
1971 |
AA5370 |
|
27.10 |
|
|
|
|
2:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
S 77 Stenungsund Mix Medley |
200 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:17.60 |
+3.59 |
|
|
|
|
Annika Svanberg |
1962 |
AA7462 |
|
38.59 |
|
|
|
|
38.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Gertmo |
1973 |
AA2973 |
|
36.74 |
|
|
|
|
1:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Lundeholm |
1980 |
AA0280 |
|
33.23 |
|
|
|
|
1:48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Meurling |
1973 |
AB2373 |
|
29.04 |
|
|
|
|
2:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sørlandet MIX 200-239 |
234 |
Masters Sørlandet |
|
|
|
|
|
2:19.47 |
+5.46 |
|
|
|
|
Lise Lothe |
1967 |
|
|
34.39 |
|
|
|
|
34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Geir Nielsen |
1966 |
|
|
39.47 |
|
|
|
|
1:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Janne Thorstensen |
1966 |
|
|
32.22 |
|
|
|
|
1:46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frank Carstensen |
1955 |
|
|
33.39 |
|
|
|
|
2:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HS Mix Medley |
226 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:20.82 |
+6.81 |
|
|
|
|
Nina Ekstrand |
1972 |
AA9872 |
|
35.67 |
|
|
|
|
35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bo Almqvist |
1958 |
AA3358 |
|
36.90 |
|
|
|
|
1:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mats Örth |
1955 |
AA7355 |
|
35.92 |
|
|
|
|
1:48.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linda Elgaard |
1977 |
AC1077 |
|
32.33 |
|
|
|
|
2:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HS Stags |
219 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
2:30.09 |
+16.08 |
|
|
|
|
Henrik Petersen |
1969 |
6917AA |
|
37.36 |
|
|
|
|
37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bente Holm Gottlieb |
1966 |
6682AA |
|
48.39 |
|
|
|
|
1:25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Schacht |
1967 |
6765AA |
|
32.64 |
|
|
|
|
1:58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mette Nissen Jakobsen |
1967 |
6714AA |
|
31.70 |
|
|
|
|
2:30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
KU Mix (D) |
224 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
|
|
|
2:34.81 |
+20.80 |
|
|
|
|
Ebbe Rasmussen |
1949 |
4901AA |
|
40.59 |
|
|
|
|
40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leyre Marín Arraiza |
1996 |
9694BA |
|
38.92 |
|
|
|
|
1:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John J Morgan |
1962 |
6299AA |
|
34.61 |
|
|
|
|
1:54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Carmit Romano Hvid |
1957 |
5764AA |
|
40.69 |
|
|
|
|
2:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HSG Uni Rostock Medley Mix |
233 |
HSG Uni Rostock |
|
|
|
|
|
2:34.96 |
+20.95 |
|
|
|
|
Steffi Schulz |
1977 |
407859 |
|
43.85 |
|
|
|
|
43.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dieter Mühlner |
1953 |
81816 |
|
46.57 |
|
|
|
|
1:30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Hinneburg |
1965 |
167632 |
|
30.45 |
|
|
|
|
2:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriela Mahnke |
1960 |
165527 |
|
34.09 |
|
|
|
|
2:34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Korsør Masters |
233 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:45.59 |
+31.58 |
|
|
|
|
Bente Sørensen |
1947 |
4702AA |
|
48.84 |
|
|
|
|
48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirsten Haugaard |
1965 |
6524AA |
|
56.90 |
|
|
|
|
1:45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thomas Resøe Becher |
1973 |
7311AB |
|
31.72 |
|
|
|
|
2:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Michael Mosegaard |
1970 |
7007AC |
|
28.13 |
|
|
|
|
2:45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:58:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4x50m Medley Mix 160-199 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KVIK MIX |
164 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Tiina Masar Bindner |
1987 |
8782AD |
|
34.07 |
|
|
|
|
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Andreassen |
1986 |
8607AD |
|
35.06 |
|
|
|
|
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Skou |
1975 |
7582AA |
|
30.29 |
|
|
|
|
1:39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Sulsbruck |
1976 |
7649AB |
|
27.85 |
|
|
|
|
2:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma Mix Medley C |
176 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:10.79 |
+3.52 |
|
|
|
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
7841AA |
|
32.58 |
|
|
|
|
32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dorte Linderoth |
1977 |
7798AA |
|
40.13 |
|
|
|
|
1:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Gjerløv |
1972 |
7237AA |
|
28.06 |
|
|
|
|
1:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
8524AA |
|
30.02 |
|
|
|
|
2:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SK Triton Mix 160 |
181 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
2:20.42 |
+13.15 |
|
|
|
|
Nathalie Ramsbjer |
1985 |
AA8885 |
|
32.81 |
|
|
|
|
32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Årsköld |
1975 |
AB3275 |
|
43.74 |
|
|
|
|
1:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Olsson Friberg |
1969 |
AB7769 |
|
33.47 |
|
|
|
|
1:50.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Millbourn |
1978 |
AC6378 |
|
30.40 |
|
|
|
|
2:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:58:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4x50m Medley Mix 120-159 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Göteborg Sim Medley Mix |
141 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Andersson |
1992 |
BT9492 |
|
34.60 |
|
|
|
|
34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Bladin |
1993 |
AA2493 |
|
39.20 |
|
|
|
|
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Christer Abrahamsson |
1972 |
AC1772 |
|
29.46 |
|
|
|
|
1:43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Nedin |
1990 |
AH7390 |
|
28.31 |
|
|
|
|
2:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:58:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4x50m Medley Mix 80-96 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Lund Engineers Mix |
92 |
Teknologkårens IF |
|
|
|
|
|
2:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Josefin Lewton |
1997 |
BF0297 |
|
31.33 |
|
|
|
|
31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Lars Breum Hansen |
1997 |
9713AA |
|
32.86 |
|
|
|
|
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Mary Lagouz |
2001 |
|
|
30.49 |
|
|
|
|
1:34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Persson |
2001 |
HE9501 |
|
25.61 |
|
|
|
|
2:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 11:58:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 12:00.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bente Sørensen |
1947 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:54.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.86 |
(+7.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Berit Marx Pedersen |
1950 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:45.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.56 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inger Plum |
1952 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:02.26 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilde Margrete Hjerntnes |
1957 |
Bergen og Omegn Masters |
|
|
1:44.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+9.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmit Romano Hvid |
1957 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
2:02.91 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annika Svanberg |
1962 |
S 77 Stenungsund |
|
|
1:24.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.41 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirsten Sundby Foldvik |
1958 |
Larvik Svømmeklubb |
|
|
1:47.41 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.65 |
(+4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anette Philipsson |
1965 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.25 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anette Ekberg Sørensen |
1966 |
Masters Sørlandet |
|
|
1:19.40 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karin Elmberg |
1965 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:23.91 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kim Collins |
1966 |
Wrexham |
|
|
1:24.17 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.27 |
(-7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Inger Arctander |
1966 |
Roma |
|
|
1:27.72 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.17 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gro Jørstad Nilsen |
1967 |
Bergen og Omegn Masters |
|
|
1:31.54 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bente Holm Gottlieb |
1966 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:36.71 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.42 |
(+15.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Ekstrand |
1972 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:19.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.50 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
June Lunde |
1971 |
Roma |
|
|
1:27.37 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.63 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anette Fröberg |
1977 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:22.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tina D. Poulsen |
1973 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:30.31 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.00 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lise Føns Voss |
1978 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:19.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.36 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Arboe Jennum |
1984 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:25.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.13 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Andersson |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
1:17.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simone Løvenskjold |
1991 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:18.29 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Christersson |
1990 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:25.65 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.60 |
(+13.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kathryn Nolan |
1990 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Fogh Myrup |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.99 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anaelle Stenman |
1993 |
Göteborg Sim |
|
|
1:17.25 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicole Jensen |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:18.97 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lina Hinderup |
1994 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:20.66 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.40 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Izabella Jedel |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:25.49 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-14.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Bladin |
1993 |
Göteborg Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mary Lagouz |
2001 |
Teknologkårens IF |
|
|
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Myrthe Vreeman |
1999 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:21.01 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.00 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 14:32.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ragnar Jensen |
1948 |
Hamar IL |
|
|
1:56.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:43:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigitas Katkevicius |
1957 |
Vandenis |
|
|
1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.32 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jan M. Haakonsen |
1955 |
Oslo Idrettslag |
|
|
1:28.94 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.00 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Steen Elborne |
1957 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:46.15 |
+34.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.32 |
(+16.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Søren Toft |
1956 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:43:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dan Ole Johansen |
1960 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.06 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bo Almqvist |
1958 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:16.76 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.20 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
John J Morgan |
1962 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:20.59 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-9.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henrik Bodén |
1959 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:21.31 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Lundin |
1959 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:24.56 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.00 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ulrik Schäfer |
1962 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:25.82 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.46 |
(+7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olev Kooskora |
1962 |
U-klubi |
|
|
1:29.84 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arve Lund |
1958 |
Oslo Idrettslag |
|
|
1:45.38 |
+30.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.00 |
(+7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:43:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tor Arne Pedersen |
1965 |
Oi Master |
|
|
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.50 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Holmsteen |
1963 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:12.23 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.08 |
(+7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lars Sandberg |
1965 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:20.61 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Håkansson |
1965 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:22.52 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.78 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Øyvind Røed |
1963 |
Larvik Svømmeklubb |
|
|
1:37.31 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.55 |
(+8.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:43:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vedestas Seleris |
1972 |
Kauno Takas |
|
|
1:05.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Andersson |
1971 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
1:11.04 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.98 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bruno Lecachexux |
1970 |
A.S Cherbourg Natation |
|
|
1:13.44 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.95 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Drachmann |
1968 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:13.56 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Morten Høgholm |
1969 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:29.78 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.00 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:43:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bo Byrialsen |
1977 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
René Pedersen |
1977 |
Haarby Svømmeklub |
|
|
1:07.99 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.90 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Schultz |
1976 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:12.16 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søren Hornskov |
1973 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:16.82 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.50 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Claesson |
1974 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
1:20.64 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.75 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
John Drake |
1974 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:43:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael O`Connell |
1982 |
Göteborg Sim |
|
|
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Weine Högberg |
1978 |
S 77 Stenungsund |
|
|
1:17.64 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.37 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:43:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Beaufort |
1987 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.99 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jan Boier Pedersen |
1983 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:07.46 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Andreassen |
1986 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:11.52 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:43:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeremy Peter |
1988 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mamoru Shinohara |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:07.43 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.74 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Björn Thomasson |
1988 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:28.88 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.00 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:43:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
59.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.41 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Müller |
1997 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:00.27 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannes Künstner |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:14.93 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:43:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Rasmussen |
1999 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Teknologkårens IF |
|
|
1:07.94 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.39 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olof Askling |
1999 |
Teknologkårens IF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 14:43:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 14:44.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 10 af 10 heat |
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Taastrup |
|
|
39.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.63 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bente Sørensen |
1947 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
46.48 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.50 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Elisabeth F.Sivertsen |
1952 |
Oslo Idrettslag |
|
|
39.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marianne Friis-Olsen |
1952 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
44.09 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.38 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carmit Romano Hvid |
1957 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
41.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Trine Thoen |
1954 |
Oslo Idrettslag |
|
|
42.83 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christina Hörbäck |
1962 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
31.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Åsa Inde |
1960 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
32.51 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Svanberg |
1962 |
S 77 Stenungsund |
|
|
33.02 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kate Sørensen |
1961 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.48 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gry Solberg |
1960 |
Oslo Idrettslag |
|
|
35.37 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriela Mahnke |
1960 |
HSG Uni Rostock |
|
|
36.18 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.41 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Sjöberg |
1962 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
38.48 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lise Lothe |
1967 |
Masters Sørlandet |
|
|
29.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.33 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Norberg |
1963 |
Kristianstads SLS |
|
|
30.46 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Trine Aa. Sekkesæter |
1967 |
Roma |
|
|
30.84 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ulrika Andersson |
1966 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
31.25 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kim Collins |
1966 |
Wrexham |
|
|
31.70 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anita Westmoen |
1965 |
Roma |
|
|
32.13 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kicki Molin |
1964 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
33.26 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Inger Arctander |
1966 |
Roma |
|
|
33.55 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Heidi Prestbakmo |
1966 |
Masters Sørlandet |
|
|
33.56 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Catharina Magnusson |
1966 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
33.74 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Möller |
1965 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
33.94 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Camilla Thuné |
1967 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
34.54 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dorthe Rathmann Bengtson |
1966 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.34 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Bjelm |
1966 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
38.21 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dorothee Hausmann |
1964 |
HSG Uni Rostock |
|
|
39.79 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristin Lund |
1965 |
Oslo Idrettslag |
|
|
47.59 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annette Hansen |
1971 |
Dragør Svømmeklub |
|
|
33.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Bjorvand |
1969 |
Masters Sørlandet |
|
|
42.33 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magilai Ester-Gracias |
1969 |
C.S.A.M. Toulon |
|
|
43.42 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.76 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henriette Lilleør |
1970 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Lisbeth Riiber Høj |
1971 |
Dragør Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophia Skou |
1975 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.73 |
|
|
DR |
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Juul |
1974 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.71 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anette Fröberg |
1977 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
32.49 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anette Severinsen |
1974 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.23 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.60 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Årsköld |
1975 |
SK Triton |
|
|
34.27 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anja Kostecki |
1973 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.32 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Margreet Aanstoot |
1980 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
29.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Lundeholm |
1980 |
S 77 Stenungsund |
|
|
30.43 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.69 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Dahlerus |
1979 |
Kristianstads SLS |
|
|
31.07 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kate Iren Sømme |
1981 |
Roma |
|
|
36.30 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Lund Tietze |
1984 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
27.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.92 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.69 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Eriksson |
1986 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
30.36 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.07 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Winell Evertsson |
1986 |
Kristianstads SLS |
|
|
30.46 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katja Westergren-Falk |
1984 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
31.40 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.62 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christina Sindhøj |
1983 |
Dragør Svømmeklub |
|
|
34.34 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Eklund Ahl |
1990 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
29.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sabine Arve Butler |
1990 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
34.35 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.63 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefin Lewton |
1997 |
Teknologkårens IF |
|
|
28.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Rendez |
1994 |
SC Poseidon Berlin |
|
|
28.54 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helene Hupfeldt Nielsen |
1994 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
28.96 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Hallerstedt |
1997 |
S 77 Stenungsund |
|
|
30.96 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.09 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Izabella Jedel |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
32.89 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marlina Degirmenci |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
33.30 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Emilie Kobbernagel |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
35.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.98 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 14:49.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mats Örth |
1955 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
31.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Finn Bækgaard |
1955 |
Swim Team Taastrup |
|
|
32.32 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Halgreen |
1954 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.85 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frank Carstensen |
1955 |
Masters Sørlandet |
|
|
33.98 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Øyvind Eriksen |
1959 |
Roma |
|
|
28.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jörgen Erixon |
1960 |
Göteborg Sim |
|
|
29.45 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Lundin |
1959 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
29.82 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jan Råsø Rasmussen |
1962 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.27 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Urban Olsson |
1960 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
31.47 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Per Olaf Moe |
1962 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
32.51 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.97 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oddvar Sandvin |
1966 |
Oi Master |
|
|
27.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Hinneburg |
1965 |
HSG Uni Rostock |
|
|
28.07 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.90 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henry Naethbohm |
1967 |
HSG Uni Rostock |
|
|
28.14 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Michael Schacht |
1967 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
28.71 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.06 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Geir Nielsen |
1966 |
Masters Sørlandet |
|
|
30.57 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lars Sandberg |
1965 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
30.93 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Håkansson |
1965 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
31.74 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Håkan Bergqvist |
1966 |
Örebro Simallians |
|
|
32.22 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Morten Harning |
1966 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
32.22 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vaidotas Gumbis |
1966 |
Ilgaplaukiai Kaisiadorys |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bernhard Jørgensen |
1964 |
Masters Sørlandet |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
25.60 |
|
|
DR |
|
|
|
Entry time: 24.43 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Andersson |
1971 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
27.16 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christer Abrahamsson |
1972 |
Göteborg Sim |
|
|
27.30 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.20 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jan Johansson |
1968 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
28.59 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrik Svensson |
1970 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
28.73 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
John Olesen |
1971 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
28.95 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Michael Mosegaard |
1970 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
29.06 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikael Olsson Friberg |
1969 |
SK Triton |
|
|
30.10 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Claus Bobjerg Juul |
1972 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
30.30 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henrik Petersen |
1969 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
30.52 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jesper Olsen |
1969 |
Vest-Brøndby |
|
|
31.51 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carsten Møller |
1970 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.72 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hans Birgander |
1970 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
32.19 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ole Richard Holm-Olsen |
1972 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
32.91 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.26 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christian Børresen |
1970 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
33.53 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johan Andrén |
1968 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
34.67 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kjetil Fjellstad |
1968 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Kilen |
1975 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
25.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.90 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Øyvind Martin Hasle |
1977 |
Oi Master |
|
|
27.64 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.65 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Torben Marott Klint |
1974 |
Swim Team Taastrup |
|
|
27.79 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaj Mantzius Hansen |
1974 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.00 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.49 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henrik Sulsbruck |
1976 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.67 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Meurling |
1973 |
S 77 Stenungsund |
|
|
29.23 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Daniel Gertmo |
1973 |
S 77 Stenungsund |
|
|
29.63 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Erik Nørgaard |
1974 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
29.63 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Mandrup Jensen |
1978 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
25.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.50 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Garajszki |
1978 |
Győri Zabolátlan |
|
|
25.31 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.96 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
27.55 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.43 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Petersen |
1979 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
28.25 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Weine Högberg |
1978 |
S 77 Stenungsund |
|
|
28.56 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.82 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Michael Clausen |
1981 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
29.18 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Lindahl |
1982 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
29.54 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Millbourn |
1978 |
SK Triton |
|
|
30.13 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jan Rusin |
1982 |
Vest-Brøndby |
|
|
32.69 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Claudio Lovisa |
1986 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
26.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.59 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Christensen |
1984 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.28 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maher Dakakni |
1986 |
Oslo Idrettslag |
|
|
33.91 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dahmani Abdelfettah |
1987 |
NRDELYIBRAHIM |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ourabia Abdesslam |
1986 |
NRDELYIBRAHIM |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Lidqvist |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
25.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.14 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Odin Spangen Normann |
1992 |
Oi Master |
|
|
25.72 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.00 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksandrs Frolovs |
1990 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
26.08 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.43 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Christensen |
1991 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
26.37 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.50 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Jonson |
1991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
27.84 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mamoru Shinohara |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
28.08 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.37 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arthur klünder |
1992 |
SC Poseidon Berlin |
|
|
28.52 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filip Nedin |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
29.06 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.25 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Björn Thomasson |
1988 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
31.42 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pedro Prazeres |
1989 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
24.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.15 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Mohn |
1995 |
SC Poseidon Berlin |
|
|
24.39 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.52 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Ohrt |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
24.50 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.44 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Johansson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
25.11 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.96 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Gauoen Berg |
1997 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
25.34 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ole Marius Bunæs |
1997 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
26.14 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 0.27 |
(+25.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Müller |
1995 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
26.64 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.10 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Diego Alba de Miguel |
1993 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
29.69 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Yun-Fah Chow |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
29.80 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.63 |
(-15.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hans Bertelsen |
1997 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
39.83 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.50 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
Vest-Brøndby |
|
|
25.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.80 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Jacobsen |
2002 |
Vest-Brøndby |
|
|
25.26 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.50 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Natanael Stålmarck |
2001 |
Teknologkårens IF |
|
|
25.28 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Ohrt |
2002 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
25.45 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.50 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Colemann |
2000 |
Teknologkårens IF |
|
|
25.93 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.37 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Löfsved |
1999 |
Teknologkårens IF |
|
|
26.78 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.63 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Aner |
2001 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
26.84 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Johansson |
1998 |
Teknologkårens IF |
|
|
27.10 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Gram-Lange |
1999 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 15:13.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Grethe Solberg Larsen |
1952 |
Oslo Idrettslag |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:20:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wenche Lydersen |
1954 |
Oslo Idrettslag |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:20:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pia Thulstrup |
1961 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:24.15 |
|
|
DK.Nordisk |
|
|
|
Entry time: 1:24.32 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingebjørg Berge |
1960 |
Roma |
|
|
1:41.00 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.85 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirsten Sundby Foldvik |
1958 |
Larvik Svømmeklubb |
|
|
1:51.77 |
+27.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.28 |
(+6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:20:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anette Ekberg Sørensen |
1966 |
Masters Sørlandet |
|
|
1:25.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kim Collins |
1966 |
Wrexham |
|
|
1:30.29 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.89 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristin Lund |
1965 |
Oslo Idrettslag |
|
|
1:48.31 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.00 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kirsten Haugaard |
1965 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:05.65 |
+40.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.00 |
(+12.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:20:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Suhr |
1971 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.80 |
(+5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annette Hansen |
1971 |
Dragør Svømmeklub |
|
|
1:38.28 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.00 |
(+10.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:20:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eili Paap |
1975 |
U-klubi |
|
|
1:40.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:20:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Smidt Gasbjerg |
1988 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:23.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Pettersson |
1988 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:32.33 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.20 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:20:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leyre Marín Arraiza |
1996 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:24.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:20:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Jendbro |
2000 |
Teknologkårens IF |
|
|
1:18.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:20:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 15:21.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Øyvind Arentz |
1950 |
Oslo Idrettslag |
|
|
1:45.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ragnar Jensen |
1948 |
Hamar IL |
|
|
1:53.17 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:33:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cato Sletbakk |
1957 |
Roma |
|
|
1:34.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.50 |
(+4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:33:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hans Palmqvist |
1962 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
1:22.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.03 |
(+9.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arve Lund |
1958 |
Oslo Idrettslag |
|
|
1:45.40 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:33:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tor Arne Pedersen |
1965 |
Oi Master |
|
|
1:16.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rune Otto Anderassen |
1965 |
Roma |
|
|
1:21.84 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.50 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dennis Åberg |
1965 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
1:26.27 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.54 |
(+6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Morten Harning |
1966 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:35.58 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.00 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:33:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bruno Lecachexux |
1970 |
A.S Cherbourg Natation |
|
|
1:20.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.38 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Ahlgren |
1968 |
SK Triton |
|
|
1:20.38 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.69 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asle Jøssang |
1972 |
Bergen og Omegn Masters |
|
|
1:20.44 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Bundgaard |
1971 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:24.65 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:33:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jimmy Dahl Christiansen |
1975 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:18.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.55 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:33:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Petersen |
1979 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:22.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jan Rusin |
1982 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:28.43 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:33:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan Boier Pedersen |
1983 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:14.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(-6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Christensen |
1984 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.16 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:33:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeremy Peter |
1988 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:07.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mamoru Shinohara |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:14.20 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.51 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arthur klünder |
1992 |
SC Poseidon Berlin |
|
|
1:15.63 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.48 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Björn Thomasson |
1988 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:35.14 |
+27.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.00 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:33:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.03 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Persson |
2001 |
Teknologkårens IF |
|
|
1:09.80 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.67 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Ljunghusen |
2000 |
Teknologkårens IF |
|
|
1:15.20 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:33:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 15:35.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianne Friis-Olsen |
1952 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
57.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.03 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:08:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilde Margrete Hjerntnes |
1957 |
Bergen og Omegn Masters |
|
|
53.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:08:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kate Sørensen |
1961 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Åsa Inde |
1960 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
38.78 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:08:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anette Philipsson |
1965 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
32.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Janne Thorstensen |
1966 |
Masters Sørlandet |
|
|
32.53 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Norberg |
1963 |
Kristianstads SLS |
|
|
33.60 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ulrika Andersson |
1966 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
34.27 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna-Karin Josefson |
1964 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
36.39 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Trine Aa. Sekkesæter |
1967 |
Roma |
|
|
36.66 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.60 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inger Arctander |
1966 |
Roma |
|
|
37.32 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.87 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Möller |
1965 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
37.54 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.90 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katarina Hallerstedt |
1966 |
S 77 Stenungsund |
|
|
39.55 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.55 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gro Jørstad Nilsen |
1967 |
Bergen og Omegn Masters |
|
|
40.06 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.00 |
(-6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Monika Zyto |
1964 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:19.80 |
+47.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.44 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:08:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Borglin |
1971 |
SK Triton |
|
|
35.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.11 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lisbeth Riiber Høj |
1971 |
Dragør Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:08:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophia Skou |
1975 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.08 |
|
|
DR |
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorte Dahl |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.62 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tina D. Poulsen |
1973 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
41.37 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:08:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Lundeholm |
1980 |
S 77 Stenungsund |
|
|
32.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Dahlerus |
1979 |
Kristianstads SLS |
|
|
33.93 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lise Føns Voss |
1978 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.10 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ulla Phi |
1979 |
Dragør Svømmeklub |
|
|
35.23 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:08:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Lund Tietze |
1984 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
28.63 |
|
|
DR |
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nathalie Ramsbjer |
1985 |
SK Triton |
|
|
31.50 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Eriksson |
1986 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
32.51 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Winell Evertsson |
1986 |
Kristianstads SLS |
|
|
34.23 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla Arboe Jennum |
1984 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.72 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:08:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Eklund Ahl |
1990 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
32.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simone Løvenskjold |
1991 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.80 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kathryn Nolan |
1990 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:08:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Rendez |
1994 |
SC Poseidon Berlin |
|
|
31.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Børthy Petersen |
1993 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
32.49 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicole Jensen |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
33.14 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Kjær Jacobsen |
1994 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.70 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Hallerstedt |
1997 |
S 77 Stenungsund |
|
|
33.72 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anaelle Stenman |
1993 |
Göteborg Sim |
|
|
34.15 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Izabella Jedel |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
37.64 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marlina Degirmenci |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
37.68 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.70 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:08:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 16:09.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mats Örth |
1955 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
37.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:55:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael Thomsen |
1960 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.04 |
|
|
DR |
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jörgen Erixon |
1960 |
Göteborg Sim |
|
|
32.06 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Øyvind Eriksen |
1959 |
Roma |
|
|
32.24 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jes Gydesen |
1961 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.50 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.11 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lars Kruse Byron |
1960 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
33.45 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
John J Morgan |
1962 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
33.55 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bo Almqvist |
1958 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
34.52 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.39 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henrik Bodén |
1959 |
Danderyd Simklubb |
|
|
34.85 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Urban Olsson |
1960 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
37.25 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arve Lund |
1958 |
Oslo Idrettslag |
|
|
42.70 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:55:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oddvar Sandvin |
1966 |
Oi Master |
|
|
29.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Geir Nielsen |
1966 |
Masters Sørlandet |
|
|
33.76 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Håkan Bergqvist |
1966 |
Örebro Simallians |
|
|
34.79 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Håkansson |
1965 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
39.44 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Holmsteen |
1963 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Michael Schacht |
1967 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:55:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vedestas Seleris |
1972 |
Kauno Takas |
|
|
27.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
28.35 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.19 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christer Abrahamsson |
1972 |
Göteborg Sim |
|
|
29.46 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Wihed |
1971 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
29.74 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.47 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrik Svensson |
1970 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
31.61 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Drachmann |
1968 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.76 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Ahlgren |
1968 |
SK Triton |
|
|
33.13 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikael Olsson Friberg |
1969 |
SK Triton |
|
|
34.08 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henrik Walldén |
1968 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
34.24 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Børresen |
1970 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
34.35 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.79 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Claus Bobjerg Juul |
1972 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
34.87 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.24 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ole Richard Holm-Olsen |
1972 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
35.16 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:55:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Øyvind Martin Hasle |
1977 |
Oi Master |
|
|
28.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
John Drake |
1974 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
28.97 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.61 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
René Pedersen |
1977 |
Haarby Svømmeklub |
|
|
29.90 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tue Vestergaard Nielsen |
1976 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.19 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jimmy Dahl Christiansen |
1975 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.65 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thomas Resøe Becher |
1973 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
31.18 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henrik Sulsbruck |
1976 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.45 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.39 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaj Mantzius Hansen |
1974 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.86 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Nørgaard |
1974 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
32.21 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Torben Marott Klint |
1974 |
Swim Team Taastrup |
|
|
32.34 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Claesson |
1974 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
33.26 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Søren Hornskov |
1973 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.58 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:55:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Mandrup Jensen |
1978 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
26.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.70 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Garajszki |
1978 |
Győri Zabolátlan |
|
|
28.72 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Frandsen |
1980 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.75 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.42 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Michael Clausen |
1981 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.47 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Schmidt |
1979 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
34.09 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Millbourn |
1978 |
SK Triton |
|
|
38.28 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:55:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ourabia Abdesslam |
1986 |
NRDELYIBRAHIM |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:55:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Odin Spangen Normann |
1992 |
Oi Master |
|
|
26.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.50 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Christensen |
1991 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
27.56 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Lidqvist |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
27.61 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mark Halding |
1991 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
29.50 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Jonson |
1991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
29.77 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mamoru Shinohara |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
30.64 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pedro Prazeres |
1989 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:55:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Saugmann |
1996 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
25.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.68 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Müller |
1997 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
26.24 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.71 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Johansson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
26.57 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.27 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Ohrt |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
26.58 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.35 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Mohn |
1995 |
SC Poseidon Berlin |
|
|
27.90 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.85 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Müller |
1995 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
28.69 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.75 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Gauoen Berg |
1997 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
28.71 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Diego Alba de Miguel |
1993 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
31.66 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hannes Künstner |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
31.97 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:55:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
Vest-Brøndby |
|
|
26.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.45 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Jacobsen |
2002 |
Vest-Brøndby |
|
|
26.97 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.30 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Natanael Stålmarck |
2001 |
Teknologkårens IF |
|
|
28.08 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Colemann |
2000 |
Teknologkårens IF |
|
|
28.44 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olof Askling |
1999 |
Teknologkårens IF |
|
|
29.81 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Aner |
2001 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
30.17 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Johansson |
1998 |
Teknologkårens IF |
|
|
30.40 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 15:55:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 15:56.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ingrid Møllerop |
1960 |
Roma |
|
|
1:27.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.30 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:09:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lise Lothe |
1967 |
Masters Sørlandet |
|
|
1:10.09 |
|
|
ER |
|
|
|
Entry time: 1:10.01 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karin Elmberg |
1965 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:25.22 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.50 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kicki Molin |
1964 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:34.75 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.30 |
(+7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:09:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Elgaard |
1977 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:15.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.49 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eili Paap |
1975 |
U-klubi |
|
|
1:21.17 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.50 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dorte Dahl |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:22.17 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:09:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Finnja Becker |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:13.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Bladin |
1993 |
Göteborg Sim |
|
|
1:18.05 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.17 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lina Hinderup |
1994 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:20.83 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.84 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:09:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Lena Hölldopler |
2000 |
Teknologkårens IF |
|
|
1:13.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.80 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:09:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 16:10.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebbe Rasmussen |
1949 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:30.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.40 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:11:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan M. Haakonsen |
1955 |
Oslo Idrettslag |
|
|
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.00 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:11:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofus Lyngbo |
1960 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:22.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olev Kooskora |
1962 |
U-klubi |
|
|
1:36.79 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:11:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Petersen |
1969 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:19.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.35 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asle Jøssang |
1972 |
Bergen og Omegn Masters |
|
|
1:20.36 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:11:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Schultz |
1976 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren Jensen |
1975 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:14.91 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:11:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:13.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.61 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rune Solvang |
1980 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:14.18 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Schmidt |
1979 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:16.43 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.99 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Michael O`Connell |
1982 |
Göteborg Sim |
|
|
1:16.90 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.74 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:11:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Beaufort |
1987 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:07.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.00 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:11:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Stendorph Hansen |
1990 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:09.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Nedin |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
1:14.00 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.76 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:11:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lars Breum Hansen |
1997 |
Teknologkårens IF |
|
|
1:03.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.01 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannes Künstner |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:19.86 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Michael Olsen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:24.86 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(-10.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:11:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 16:11.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x50m Frisvømning Damer 200-239 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
ROMA Damer Free |
230 |
Roma |
|
|
|
|
|
2:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Anita Westmoen |
1965 |
|
|
32.15 |
|
|
|
|
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inger Arctander |
1966 |
|
|
33.44 |
|
|
|
|
1:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Møllerop |
1960 |
|
|
34.07 |
|
|
|
|
1:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trine Aa. Sekkesæter |
1967 |
|
|
30.95 |
|
|
|
|
2:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:51:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x50m Frisvømning Damer 160-199 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Damer C |
182 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
8524AA |
|
29.51 |
|
|
|
|
29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Juul |
1974 |
7426AA |
|
29.89 |
|
|
|
|
59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lone Tolstrup Karlby |
1976 |
7622AA |
|
30.24 |
|
|
|
|
1:29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Suhr |
1971 |
7192AA |
|
31.14 |
|
|
|
|
2:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KSLS Free |
195 |
Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
2:03.10 |
+2.32 |
|
|
|
|
Karin Elmberg |
1965 |
AA5265 |
|
32.17 |
|
|
|
|
32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Dahlerus |
1979 |
AB8279 |
|
30.37 |
|
|
|
|
1:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Winell Evertsson |
1986 |
AJ2886 |
|
30.70 |
|
|
|
|
1:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Norberg |
1963 |
AA0263 |
|
29.86 |
|
|
|
|
2:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SK Triton Damer 160 |
186 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
2:06.74 |
+5.96 |
|
|
|
|
Nathalie Ramsbjer |
1985 |
AA8885 |
|
29.86 |
|
|
|
|
29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Britt-Marie Nilsson |
1971 |
AA8471 |
|
29.93 |
|
|
|
|
59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Årsköld |
1975 |
AB3275 |
|
33.82 |
|
|
|
|
1:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Borglin |
1971 |
AA5471 |
|
33.13 |
|
|
|
|
2:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
LASS Damer Free |
171 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
2:07.03 |
+6.25 |
|
|
|
|
Anette Philipsson |
1965 |
AA3265 |
|
28.98 |
|
|
|
|
28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Catharina Magnusson |
1966 |
AA1666 |
|
34.34 |
|
|
|
|
1:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Izabella Jedel |
1996 |
AH4296 |
|
32.60 |
|
|
|
|
1:35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Kathryn Nolan |
1990 |
CF9290 |
|
31.11 |
|
|
|
|
2:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HS Ladies Free |
196 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:14.26 |
+13.48 |
|
|
|
|
Nina Ekstrand |
1972 |
AA9872 |
|
31.83 |
|
|
|
|
31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anette Fröberg |
1977 |
AB0777 |
|
32.85 |
|
|
|
|
1:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Bjelm |
1966 |
AA8466 |
|
37.23 |
|
|
|
|
1:41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linda Elgaard |
1977 |
AC1077 |
|
32.35 |
|
|
|
|
2:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:51:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x50m Frisvømning Damer 120-159 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
MKK 132 |
132 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Eriksson |
1986 |
|
|
30.90 |
|
|
|
|
30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Eklund Ahl |
1990 |
AJ1890 |
|
30.11 |
|
|
|
|
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sabine Arve Butler |
1990 |
BU3890 |
|
35.52 |
|
|
|
|
1:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Christersson |
1990 |
AU4890 |
|
34.04 |
|
|
|
|
2:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KU Damer (B) |
154 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
|
|
|
2:10.61 |
+0.04 |
|
|
|
|
Lærke Smidt Gasbjerg |
1988 |
8896AA |
|
30.81 |
|
|
|
|
30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Carmit Romano Hvid |
1957 |
5764AA |
|
40.78 |
|
|
|
|
1:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leyre Marín Arraiza |
1996 |
9694BA |
|
29.82 |
|
|
|
|
1:41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Børthy Petersen |
1993 |
9354AF |
|
29.20 |
|
|
|
|
2:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:51:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x50m Frisvømning Damer 80-96 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Lund Engineers Tjejer |
90 |
Teknologkårens IF |
|
|
|
|
|
1:58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Lena Hölldopler |
2000 |
|
|
30.56 |
|
|
|
|
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Sara Jendbro |
2000 |
BA7800 |
|
30.17 |
|
|
|
|
1:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mary Lagouz |
2001 |
|
|
29.33 |
|
|
|
|
1:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin Lewton |
1997 |
BF0297 |
|
28.24 |
|
|
|
|
1:58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 16:51:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 16:52.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Herrer 240-279 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Herrer Fri E |
242 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
1:58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Holmsteen |
1963 |
6361AA |
|
28.39 |
|
|
|
|
28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Drachmann |
1968 |
6833AA |
|
28.69 |
|
|
|
|
57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Halgreen |
1954 |
5401AA |
|
32.51 |
|
|
|
|
1:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jes Gydesen |
1961 |
6111AA |
|
29.40 |
|
|
|
|
1:58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HS Oldies Free |
245 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:03.44 |
+4.45 |
|
|
|
|
Mats Örth |
1955 |
AA7355 |
|
31.99 |
|
|
|
|
31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Urban Olsson |
1960 |
AB9960 |
|
30.91 |
|
|
|
|
1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Bo Almqvist |
1958 |
AA3358 |
|
29.34 |
|
|
|
|
1:32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Hans Birgander |
1970 |
AB8170 |
|
31.20 |
|
|
|
|
2:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 19:53:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Herrer 200-239 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Fantastic Four |
200 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Schultz |
1976 |
7671AA |
|
27.78 |
|
|
|
|
27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Thomsen |
1960 |
6061AA |
|
29.06 |
|
|
|
|
56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Søren Jensen |
1975 |
7511AA |
|
28.45 |
|
|
|
|
1:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bo Byrialsen |
1977 |
7703AB |
|
24.88 |
|
|
|
|
1:50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Varberg Sim Herre Free |
211 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
1:57.67 |
+7.50 |
|
|
|
|
Martin Andersson |
1971 |
AA5370 |
|
27.69 |
|
|
|
|
27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrik Svensson |
1970 |
AB4970 |
|
28.88 |
|
|
|
|
56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hans Palmqvist |
1962 |
AA2362 |
|
29.36 |
|
|
|
|
1:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Claesson |
1974 |
|
|
31.74 |
|
|
|
|
1:57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KU Herrer (D) |
201 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
|
|
|
1:59.09 |
+8.92 |
|
|
|
|
Anders Petersen |
1979 |
7985AA |
|
28.03 |
|
|
|
|
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
John J Morgan |
1962 |
6299AA |
|
31.42 |
|
|
|
|
59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Rune Solvang |
1980 |
8065AA |
|
28.71 |
|
|
|
|
1:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morten Harning |
1966 |
6695AA |
|
30.93 |
|
|
|
|
1:59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kungsbacka Free 200 |
208 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:00.32 |
+10.15 |
|
|
|
|
Björn Thomasson |
1988 |
AA8988 |
|
31.92 |
|
|
|
|
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Lundin |
1959 |
AA6559 |
|
30.01 |
|
|
|
|
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Johansson |
1968 |
AA4568 |
|
28.01 |
|
|
|
|
1:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Sandberg |
1965 |
1065 |
|
30.38 |
|
|
|
|
2:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
STT Herrer, 200+ |
232 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:00.38 |
+10.21 |
|
|
|
|
Sofus Lyngbo |
1960 |
6097AA |
|
33.80 |
|
|
|
|
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Torben Marott Klint |
1974 |
7441AB |
|
27.89 |
|
|
|
|
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Dan Ole Johansen |
1960 |
6075AA |
|
27.69 |
|
|
|
|
1:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Råsø Rasmussen |
1962 |
6201AA |
|
31.00 |
|
|
|
|
2:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 19:53:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Herrer 160-199 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Oi Joung Boyz |
188 |
Oi Master |
|
|
|
|
|
1:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Odin Spangen Normann |
1992 |
|
|
25.85 |
|
|
|
|
25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Øyvind Martin Hasle |
1977 |
|
|
25.54 |
|
|
|
|
51.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oddvar Sandvin |
1966 |
|
|
27.06 |
|
|
|
|
1:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tor Arne Pedersen |
1965 |
|
|
26.44 |
|
|
|
|
1:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KVIK FRI |
172 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:54.16 |
+9.27 |
|
|
|
|
Simon Christensen |
1984 |
8413AC |
|
27.00 |
|
|
|
|
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carsten Møller |
1970 |
7031AB |
|
30.99 |
|
|
|
|
57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Andreassen |
1986 |
8607AD |
|
28.02 |
|
|
|
|
1:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Sulsbruck |
1976 |
7649AB |
|
28.15 |
|
|
|
|
1:54.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Haldens Svømmeklub |
164 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:56.31 |
+11.42 |
|
|
|
|
Ole Marius Bunæs |
1997 |
|
|
26.42 |
|
|
|
|
26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kjetil Fjellstad |
1968 |
|
|
32.92 |
|
|
|
|
59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per Olaf Moe |
1962 |
|
|
31.86 |
|
|
|
|
1:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Gauoen Berg |
1997 |
|
|
25.11 |
|
|
|
|
1:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HS Stags |
189 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
1:56.93 |
+12.04 |
|
|
|
|
Mark Halding |
1991 |
9171AE |
|
27.84 |
|
|
|
|
27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Schacht |
1967 |
6765AA |
|
28.80 |
|
|
|
|
56.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claus Bobjerg Juul |
1972 |
7259AA |
|
29.97 |
|
|
|
|
1:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Petersen |
1969 |
6917AA |
|
30.32 |
|
|
|
|
1:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SK Triton Herrer 160 |
196 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
1:57.86 |
+12.97 |
|
|
|
|
Oscar Åkesson |
1977 |
AB0977 |
|
27.43 |
|
|
|
|
27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Millbourn |
1978 |
AC6378 |
|
31.11 |
|
|
|
|
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Olsson Friberg |
1969 |
AB7769 |
|
30.19 |
|
|
|
|
1:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Ahlgren |
1968 |
AB3368 |
|
29.13 |
|
|
|
|
1:57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mölndals Allmänna Simsällska |
193 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:00.08 |
+15.19 |
|
|
|
|
Jonathan Lidqvist |
1991 |
AL5391 |
|
25.31 |
|
|
|
|
25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Wihed |
1971 |
AD1371 |
|
28.89 |
|
|
|
|
54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Åberg |
1965 |
AB4565 |
|
31.78 |
|
|
|
|
1:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Johan Andrén |
1968 |
AB5968 |
|
34.10 |
|
|
|
|
2:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
VG17 Free |
171 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:00.89 |
+16.00 |
|
|
|
|
Christian Beaufort |
1987 |
8783AA |
|
26.51 |
|
|
|
|
26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Rusin |
1982 |
8265AB |
|
32.82 |
|
|
|
|
59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Schmidt |
1979 |
7935AA |
|
30.42 |
|
|
|
|
1:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Olsen |
1969 |
6903AB |
|
31.14 |
|
|
|
|
2:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 19:53:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Herrer 120-159 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Kungsbacka Free 120 |
120 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Jeremy Peter |
1988 |
AQ5988 |
|
25.39 |
|
|
|
|
25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Jonson |
1991 |
AA9991 |
|
27.21 |
|
|
|
|
52.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Johansson |
1996 |
AJ5996 |
|
24.89 |
|
|
|
|
1:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Johansson |
1993 |
AY7593 |
|
23.79 |
|
|
|
|
1:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 19:53:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Herrer 80-96 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Lund Engineers Killar |
90 |
Teknologkårens IF |
|
|
|
|
|
1:44.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Lars Breum Hansen |
1997 |
9713AA |
|
26.47 |
|
|
|
|
26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Persson |
2001 |
HE9501 |
|
25.66 |
|
|
|
|
52.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Colemann |
2000 |
|
|
25.48 |
|
|
|
|
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Tufvesson |
2000 |
AJ5100 |
|
26.66 |
|
|
|
|
1:44.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Falster Drenge Free |
96 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
1:57.53 |
+13.26 |
|
|
|
|
Emil Müller |
1995 |
9555AB |
|
27.33 |
|
|
|
|
27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
|
24.64 |
|
|
|
|
51.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Hans Bertelsen |
1997 |
9789AU |
|
38.62 |
|
|
|
|
1:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Aner |
2001 |
0111AF |
|
26.94 |
|
|
|
|
1:57.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 19:53:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 19:53.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. nov 2022 to 5. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Mix 280-319 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
STT Mix 280 |
280 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:21.52 |
|
|
|
DR.No |
|
|
|
Finn Bækgaard |
1955 |
5521AA |
|
32.57 |
|
|
|
|
32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dan Ole Johansen |
1960 |
6075AA |
|
27.25 |
|
|
|
|
59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
4322AA |
|
39.03 |
|
|
|
|
1:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Berit Marx Pedersen |
1950 |
5012AA |
|
42.67 |
|
|
|
|
2:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 19:33:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Mix 240-279 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
ROMA MIX |
240 |
Roma |
|
|
|
|
|
2:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Øyvind Eriksen |
1959 |
|
|
28.91 |
|
|
|
|
28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cato Sletbakk |
1957 |
|
|
33.01 |
|
|
|
|
1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anita Westmoen |
1965 |
|
|
32.33 |
|
|
|
|
1:34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trine Aa. Sekkesæter |
1967 |
|
|
30.91 |
|
|
|
|
2:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 19:33:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Mix 200-239 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Varberg Sim Mix Free |
217 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
1:58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Martin Andersson |
1971 |
AA5370 |
|
27.37 |
|
|
|
|
27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrik Svensson |
1970 |
AB4970 |
|
28.38 |
|
|
|
|
55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulrika Andersson |
1966 |
AA6466 |
|
31.51 |
|
|
|
|
1:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna-Karin Josefson |
1964 |
AA7264 |
|
31.56 |
|
|
|
|
1:58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HS Stags |
219 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
2:07.72 |
+8.90 |
|
|
|
|
Mette Nissen Jakobsen |
1967 |
6714AA |
|
31.32 |
|
|
|
|
31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Michael Schacht |
1967 |
6765AA |
|
28.93 |
|
|
|
|
1:00.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Petersen |
1969 |
6917AA |
|
30.62 |
|
|
|
|
1:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bente Holm Gottlieb |
1966 |
6682AA |
|
36.85 |
|
|
|
|
2:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma Mix Fri E |
213 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:10.32 |
+11.50 |
|
|
|
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
7841AA |
|
27.73 |
|
|
|
|
27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dorthe Rathmann Bengtson |
1966 |
6652AA |
|
34.98 |
|
|
|
|
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Steen Elborne |
1957 |
5731AA |
|
37.36 |
|
|
|
|
1:40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Juul |
1974 |
7426AA |
|
30.25 |
|
|
|
|
2:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
STT Mix 200+ |
217 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
1. svø |
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Pia Thulstrup |
1961 |
6144AA |
|
32.50 |
|
|
|
|
32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torben Marott Klint |
1974 |
7441AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Råsø Rasmussen |
1962 |
6201AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anette Severinsen |
1974 |
7466AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSG Uni Rostock Free Mix |
219 |
HSG Uni Rostock |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Steffi Schulz |
1977 |
407859 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Naethbohm |
1967 |
8244 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Hinneburg |
1965 |
167632 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriela Mahnke |
1960 |
165527 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 19:33:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Mix 160-199 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC A-Team |
160 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:54.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Simone Løvenskjold |
1991 |
9138AD |
|
31.98 |
|
|
|
|
31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Arboe Jennum |
1984 |
8494AB |
|
32.92 |
|
|
|
|
1:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Anders Kilen |
1975 |
7531AA |
|
25.51 |
|
|
|
|
1:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Mandrup Jensen |
1978 |
7897AB |
|
24.55 |
|
|
|
|
1:54.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
VG17 MIX FREE |
168 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
1:59.75 |
+4.79 |
|
|
|
|
Søren Hornskov |
1973 |
7365AA |
|
29.61 |
|
|
|
|
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lise Føns Voss |
1978 |
7856AA |
|
31.30 |
|
|
|
|
1:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jimmy Dahl Christiansen |
1975 |
7519AA |
|
27.57 |
|
|
|
|
1:28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Kjær Jacobsen |
1994 |
9406AD |
|
31.27 |
|
|
|
|
1:59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma Mix Fri C |
186 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:01.37 |
+6.41 |
1.swø |
|
|
|
Mads Gjerløv |
1972 |
7237AA |
|
25.45 |
|
|
|
|
25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Frandsen |
1980 |
8005AA |
|
27.11 |
|
|
|
|
52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Anja Kostecki |
1973 |
7366AA |
|
36.22 |
|
|
|
|
1:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dorte Dahl |
1977 |
7702AB |
|
32.59 |
|
|
|
|
2:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 19:33:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Mix 120-159 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Göteborg Sim Free Mix |
141 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Christer Abrahamsson |
1972 |
AC1772 |
|
27.63 |
|
|
|
|
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Andersson |
1992 |
BT9492 |
|
30.80 |
|
|
|
|
58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Nedin |
1990 |
AH7390 |
|
28.44 |
|
|
|
|
1:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Bladin |
1993 |
AA2493 |
|
29.81 |
|
|
|
|
1:56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
MKK 125 |
125 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:00.06 |
+3.38 |
|
|
|
|
Mamoru Shinohara |
1992 |
BE1992 |
|
27.75 |
|
|
|
|
27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Margreet Aanstoot |
1980 |
AB4880 |
|
29.51 |
|
|
|
|
57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yun-Fah Chow |
1997 |
AV1597 |
|
29.71 |
|
|
|
|
1:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marlina Degirmenci |
1994 |
AZ7694 |
|
33.09 |
|
|
|
|
2:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 19:33:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Mix 100-119 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KU Mix (A) |
107 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
|
|
|
1:49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
|
28.82 |
|
|
|
|
28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Finnja Becker |
1997 |
9708BD |
|
29.02 |
|
|
|
|
57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Stendorph Hansen |
1990 |
9055AE |
|
26.48 |
|
|
|
|
1:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Ohrt |
1997 |
9735AF |
|
24.84 |
|
|
|
|
1:49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 19:33:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Mix 80-96 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Lund Engineers Mix |
88 |
Teknologkårens IF |
|
|
|
|
|
1:53.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Lena Hölldopler |
2000 |
|
|
30.68 |
|
|
|
|
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Löfsved |
1999 |
AK2599 |
|
26.20 |
|
|
|
|
56.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Tufvesson |
2000 |
AJ5100 |
|
27.02 |
|
|
|
|
1:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Mary Lagouz |
2001 |
|
|
29.33 |
|
|
|
|
1:53.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2022 19:33:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2022 19:33.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|