Resultater for Adventsstævne 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 4, 2022 to Dec 4, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Rygsvømning Herrer A drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.77 |
|
29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
|
33.95 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.62 |
|
34.92 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bastian Faber |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
35.91 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
|
38.64 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marius Hornshøj Skovø |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
40.30 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
40.66 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Capion |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
49.29 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Nybo Pontoppidan |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Svane |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 04-12-2022 15:42:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Rygsvømning Herrer B drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.65 |
|
41.69 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.70 |
|
41.94 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
44.01 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
44.23 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.23 |
|
45.35 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.39 |
|
45.52 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Mitachi Vejen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.97 |
|
51.18 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.78 |
|
55.86 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thor Hjortekjær-Lausten |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 04-12-2022 15:42:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Rygsvømning Herrer C drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.86 |
|
38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.77 |
|
43.40 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
|
43.97 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Rosendahl |
2011 |
Orient Svømning |
+0.77 |
|
52.47 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tøger Rægaard |
2011 |
Orient Svømning |
+0.55 |
|
55.51 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Pirmo |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
58.18 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Blomgren |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
59.11 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Sønderup |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
1:00.66 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Heilmann Elmelund |
2011 |
Orient Svømning |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Casper Kanstrup |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sander Larsen |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 04-12-2022 15:42:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Rygsvømning Herrer D drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.86 |
|
45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.68 |
|
45.99 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esben Johansen-Beck |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.59 |
|
51.31 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlie Mitachi Vejen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
52.98 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Fardrup Skyum |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
|
54.78 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
+0.57 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 04-12-2022 15:42:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Rygsvømning Herrer E drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Bloch Winneche |
2014 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
|
50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.56 |
|
50.78 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Lund Hansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.50 |
|
57.29 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Mærkmose Berendt Bor |
2013 |
Albertslund IF |
+0.95 |
|
1:00.09 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.56 |
|
1:00.91 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Koerver Schmidt |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:01.50 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophus Ahm-Jantzen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.40 |
|
1:29.76 |
+39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laurits Algren Hestbech |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.56 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Samuel Christiansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Hvilsom Jensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 04-12-2022 15:42:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 15:42:32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|