Resultater for Adventsstævne 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 4, 2022 to Dec 4, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Brystsvømning Damer A piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:24.31 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:24.81 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:28.89 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:29.53 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nelli Zsigri Dyndgaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:30.69 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:32.57 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:35.18 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carla Lund Ketter |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:36.21 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederikke Rasmussen |
2009 |
Albertslund IF |
|
|
1:36.82 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Bjørsted |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:43.93 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bjørg Trærup Andersen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:49.73 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kimmie Nielsen |
2009 |
Orient Svømning |
|
|
1:55.20 |
+34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Svenningsen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:06.68 |
+46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Albane Poeymarie |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 04-12-2022 12:50:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Brystsvømning Damer B piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:44.02 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:59.28 |
+28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Bråten Bjerregaard |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 04-12-2022 12:50:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Brystsvømning Damer C piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ingrid Trærup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 04-12-2022 12:50:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Brystsvømning Damer D piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:50.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:12.85 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 04-12-2022 12:50:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Brystsvømning Damer E piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 04-12-2022 12:50:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 12:51:31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|