Results for Dansk Svømmeunion Regionsmesterskaber, Syddanmark
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab-kortbane 2022-2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Humlehøj Hallen |
Arrangør |
Sønderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
+0.83 |
174 |
51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.85 |
139 |
55.04 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
Swim Team Odense |
|
108 |
59.95 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
Swim Team Odense |
+0.56 |
92 |
1:03.13 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Marie Hansen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
78 |
1:06.69 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:43:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
221 |
47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
220 |
47.26 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.82 |
219 |
47.35 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hoffmann |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
170 |
51.48 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.85 |
155 |
53.06 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.85 |
104 |
1:00.73 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
Swim Team Odense |
|
101 |
1:01.31 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Sandholdt Lange |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
97 |
1:02.10 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lisbet Steinvör Holmsted Krus |
2011 |
Swim Team Odense |
|
95 |
1:02.45 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikoline Bakkegaard Skov |
2011 |
Kolding SK |
|
84 |
1:05.02 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ciro Cheetancheri |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
78 |
1:06.79 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:43:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Udbye |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
301 |
42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.65 |
296 |
42.84 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
249 |
45.37 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
245 |
45.59 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.73 |
245 |
45.64 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
195 |
49.21 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
168 |
51.73 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Steensgaard |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.89 |
141 |
54.85 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Rungstrøm |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
51 |
1:16.78 |
+34.18 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sally Marie Ulbrandt Henrikse |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:43:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
398 |
38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
387 |
39.18 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
303 |
42.49 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.84 |
301 |
42.61 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
296 |
42.84 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
+0.86 |
293 |
42.99 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
266 |
44.39 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
+0.80 |
255 |
45.02 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
246 |
45.55 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
246 |
45.56 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
237 |
46.10 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
202 |
48.64 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leonora Holm |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
145 |
54.28 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stella Egholm Hansen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.83 |
107 |
1:00.02 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:43:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:45.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|