Tulokset Lyhyen radan SM-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vaasan Uimahalli |
Järjestäjä: |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
15.12.2022 - 18.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 57, 200m Vapaauinti Miehet 18 and younger - Finaali |
|
|
ME |
1:39.37 |
|
|
|
Paul Biederman |
1986 |
GER |
|
15.11.2009 |
|
|
|
|
EE |
1:39.37 |
|
|
|
Paul Biedermann |
1986 |
GER |
Berlin (GER) |
15.11.2009 |
|
|
|
|
SE |
1:43.51 |
|
|
|
Matias Koski |
1994 |
Georgia U. (FIN) |
Windsor, CAN |
7.12.2016 |
|
|
|
|
SMKE |
1:44.78 |
|
|
|
Antti Kasvio |
1973 |
LaVi (FIN) |
Kuopio (FIN) |
1.1.1992 |
|
|
|
|
NSE |
1:45.78 |
|
|
|
Severi Allonen |
1991 |
SWIM (FIN) |
Jyväskylä (FIN) |
31.10.2009 |
|
|
|
|
NSMKE |
1:47.93 |
|
|
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
KemTU (FIN) |
Tampere (FIN) |
1.1.2019 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.78 |
756 |
1:49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.07 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.71 |
706 |
1:51.56 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.18 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lassi Niemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
694 |
1:52.23 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.57 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nooa Matela |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.67 |
650 |
1:54.71 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.86 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Santeri Pulkkinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
634 |
1:55.65 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.15 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.68 |
613 |
1:56.94 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.42 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.83 |
594 |
1:58.15 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.50 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasperi Heikkinen |
2005 |
Raision Urheilijat |
+0.65 |
579 |
1:59.22 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.32 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.67 |
575 |
1:59.47 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.72 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pietari Puutio |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.71 |
571 |
1:59.74 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.73 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.71 |
562 |
2:00.37 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.47 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Lydman |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.66 |
562 |
2:00.39 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.88 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aaron Qvisén |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.77 |
558 |
2:00.68 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.61 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.71 |
556 |
2:00.79 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.55 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
552 |
2:01.07 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.79 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikael Böckerman |
2006 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.65 |
546 |
2:01.53 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.87 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
538 |
2:02.17 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.90 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.74 |
537 |
2:02.21 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.57 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.66 |
533 |
2:02.52 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.95 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
520 |
2:03.52 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.69 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.70 |
506 |
2:04.65 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.11 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.71 |
506 |
2:04.69 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.91 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
505 |
2:04.73 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.76 |
(+8.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
502 |
2:05.00 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.51 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.72 |
501 |
2:05.08 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.70 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
498 |
2:05.34 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.19 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Vanders |
+0.72 |
463 |
2:08.37 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.47 |
(+7.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.12.2022 10.11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18.12.2022 10.11.53 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|