Results for DM Kortbane 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
søndag 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM Kortbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. dec 2022 to 18. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 400m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
3:45.45 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Zeytinburnu/İstanbul (TUR) |
10-12-2009 |
|
|
|
|
DR |
3:36.82 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Zeytinburnu/İstanbul (TUR) |
10-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.75 |
759 |
3:52.66 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 3:46.06 |
(+6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
731 |
3:55.59 |
+2.93 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 3:53.60 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
730 |
3:55.71 |
+3.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 3:55.98 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
726 |
3:56.07 |
+3.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 3:57.71 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
724 |
3:56.33 |
+3.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 3:56.21 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
723 |
3:56.38 |
+3.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 3:54.23 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
723 |
3:56.41 |
+3.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:00.02 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
722 |
3:56.58 |
+3.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 3:54.77 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
721 |
3:56.64 |
+3.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:52.28 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
714 |
3:57.38 |
+4.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:59.43 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
704 |
3:58.50 |
+5.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:56.42 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
690 |
4:00.10 |
+7.44 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 4:03.31 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
686 |
4:00.58 |
+7.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:01.76 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
686 |
4:00.59 |
+7.93 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:02.98 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
686 |
4:00.59 |
+7.93 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:56.75 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.76 |
666 |
4:03.04 |
+10.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:59.92 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
646 |
4:05.41 |
+12.75 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 3:59.23 |
(+6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
646 |
4:05.48 |
+12.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:55.82 |
(+9.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
639 |
4:06.42 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:07.02 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
636 |
4:06.69 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.96 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
633 |
4:07.14 |
+14.48 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 4:06.59 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
631 |
4:07.34 |
+14.68 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 4:08.80 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
622 |
4:08.62 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.71 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
621 |
4:08.77 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:09.90 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
619 |
4:08.92 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:07.26 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
619 |
4:08.93 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:08.67 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
617 |
4:09.22 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.00 |
(+6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
612 |
4:09.92 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:09.94 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Viktor Junker Neldeberg |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.73 |
609 |
4:10.31 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:08.75 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
608 |
4:10.46 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:59.77 |
(+10.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
607 |
4:10.61 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.33 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
602 |
4:11.24 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.50 |
(+12.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sebastian Alexander West |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
601 |
4:11.44 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.67 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
594 |
4:12.47 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:11.53 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
579 |
4:14.52 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.75 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
579 |
4:14.57 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.14 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
576 |
4:15.02 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:11.33 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
573 |
4:15.42 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.53 |
(+8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
571 |
4:15.73 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:11.40 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
565 |
4:16.67 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.02 |
(+6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
550 |
4:18.95 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.53 |
(+8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.81 |
548 |
4:19.27 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.77 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2022 12:25:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2022 12:26.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|