2024-06-25   10:10:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sum-Sim regionfinal 2022 VSSF

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 12 november 2022 kl. 09:00

Document
Resultat
Sum-Sim regionfinal 2022 VSSF
Plats: Valhallabadet Arrangör: VSSF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 nov 2022 till den 13 nov 2022
Gren 6, 200m Frisim F15 - Final
Rekord 2:03.17 Céline Bertrand 1995 Skövde Simsällskap 2010-11-13
Sum-Sim region VSSF
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Rohman 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.69 602 2:10.62
50m: 30.50
100m: 1:03.38
(32.88)
150m: 1:37.13
(33.75)
200m: 2:10.62
(33.49)
2 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.70 588 2:11.60 +0.98
50m: 30.70
100m: 1:05.04
(34.34)
150m: 1:39.40
(34.36)
200m: 2:11.60
(32.20)
3 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 +0.68 587 2:11.69 +1.07
50m: 30.53
100m: 1:03.80
(33.27)
150m: 1:38.08
(34.28)
200m: 2:11.69
(33.61)
4 Zoe Kanen 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.75 578 2:12.36 +1.74
50m: 30.63
100m: 1:04.89
(34.26)
150m: 1:39.10
(34.21)
200m: 2:12.36
(33.26)
5 Maya Möllborn 2007 Simklubben Laxen +0.72 527 2:16.56 +5.94
50m: 31.08
100m: 1:05.99
(34.91)
150m: 1:41.54
(35.55)
200m: 2:16.56
(35.02)
6 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg +0.79 524 2:16.82 +6.20
50m: 31.43
100m: 1:06.11
(34.68)
150m: 1:41.68
(35.57)
200m: 2:16.82
(35.14)
7 Ida Osterman 2007 Kungälvs Simsällskap +0.74 518 2:17.33 +6.71
50m: 31.13
100m: 1:04.82
(33.69)
150m: 1:40.69
(35.87)
200m: 2:17.33
(36.64)
8 Elsa Vikarand 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.74 513 2:17.72 +7.10
50m: 31.95
100m: 1:06.61
(34.66)
150m: 1:42.02
(35.41)
200m: 2:17.72
(35.70)
9 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.68 511 2:17.89 +7.27
50m: 30.70
100m: 1:06.10
(35.40)
150m: 1:42.31
(36.21)
200m: 2:17.89
(35.58)
10 Freja Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.68 507 2:18.26 +7.64
50m: 31.12
100m: 1:06.22
(35.10)
150m: 1:41.85
(35.63)
200m: 2:18.26
(36.41)
11 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap +0.75 502 2:18.72 +8.10
50m: 31.86
100m: 1:06.67
(34.81)
150m: 1:42.37
(35.70)
200m: 2:18.72
(36.35)
12 Malin Östblom 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.71 484 2:20.49 +9.87
50m: 32.41
100m: 1:07.72
(35.31)
150m: 1:43.97
(36.25)
200m: 2:20.49
(36.52)
13 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg +0.79 482 2:20.63 +10.01
50m: 33.01
100m: 1:09.28
(36.27)
150m: 1:45.53
(36.25)
200m: 2:20.63
(35.10)
14 Ingrid Josefson 2007 Föreningen Varbergs Sim +0.80 467 2:22.12 +11.50
50m: 31.79
100m: 1:06.66
(34.87)
150m: 1:43.99
(37.33)
200m: 2:22.12
(38.13)
15 Saga Eriksson 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.72 457 2:23.12 +12.50
50m: 33.12
100m: 1:09.22
(36.10)
150m: 1:46.01
(36.79)
200m: 2:23.12
(37.11)
16 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg +0.70 454 2:23.51 +12.89
50m: 31.54
100m: 1:07.13
(35.59)
150m: 1:44.74
(37.61)
200m: 2:23.51
(38.77)
17 Karin Palming 2007 Göteborg Sim +0.64 449 2:24.02 +13.40
50m: 32.66
100m: 1:08.78
(36.12)
150m: 1:46.53
(37.75)
200m: 2:24.02
(37.49)
18 Livia Kaipiainen 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.79 448 2:24.07 +13.45
50m: 33.45
100m: 1:10.25
(36.80)
150m: 1:47.12
(36.87)
200m: 2:24.07
(36.95)
19 Hedvig Lycke 2007 S 77 Stenungsund +0.78 446 2:24.31 +13.69
50m: 33.06
100m: 1:09.40
(36.34)
150m: 1:46.71
(37.31)
200m: 2:24.31
(37.60)
20 Livia Ek 2007 Göteborg Sim +0.72 440 2:25.00 +14.38
50m: 33.87
100m: 1:11.24
(37.37)
150m: 1:49.01
(37.77)
200m: 2:25.00
(35.99)
21 Esther Ohlson-Prangeröd 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.74 434 2:25.63 +15.01
50m: 34.49
100m: 1:12.28
(37.79)
150m: 1:50.09
(37.81)
200m: 2:25.63
(35.54)
22 Ella Pettersson 2007 Simklubben S02 +0.70 432 2:25.87 +15.25
50m: 32.52
100m: 1:09.25
(36.73)
150m: 1:47.61
(38.36)
200m: 2:25.87
(38.26)
23 Alice Wickberg 2007 Simklubben S02 +0.80 422 2:26.99 +16.37
50m: 33.33
100m: 1:10.46
(37.13)
150m: 1:49.02
(38.56)
200m: 2:26.99
(37.97)
24 Alva Dittmer 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.71 416 2:27.71 +17.09
50m: 32.81
100m: 1:10.40
(37.59)
150m: 1:49.64
(39.24)
200m: 2:27.71
(38.07)
25 Agnes Ottosson 2007 S 77 Stenungsund +0.54 416 2:27.72 +17.10
50m: 33.56
100m: 1:10.44
(36.88)
150m: 1:48.92
(38.48)
200m: 2:27.72
(38.80)
26 Linnéa Ottosson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.76 411 2:28.31 +17.69
50m: 33.88
100m: 1:12.01
(38.13)
150m: 1:50.85
(38.84)
200m: 2:28.31
(37.46)
27 Stina Röhss 2007 S 77 Stenungsund +0.69 398 2:29.85 +19.23
50m: 34.23
100m: 1:12.23
(38.00)
150m: 1:51.14
(38.91)
200m: 2:29.85
(38.71)
28 Elin Hillström 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.94 385 2:31.52 +20.90
50m: 34.70
100m: 1:13.06
(38.36)
150m: 1:52.99
(39.93)
200m: 2:31.52
(38.53)
29 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund +0.80 382 2:32.02 +21.40
50m: 34.90
100m: 1:13.08
(38.18)
150m: 1:52.82
(39.74)
200m: 2:32.02
(39.20)
30 Felicia Haugland 2007 Kungälvs Simsällskap +0.75 381 2:32.13 +21.51
50m: 34.05
100m: 1:11.97
(37.92)
150m: 1:52.50
(40.53)
200m: 2:32.13
(39.63)
31 Sofia Halling 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.66 375 2:32.85 +22.23
50m: 35.08
100m: 1:13.10
(38.02)
150m: 1:53.10
(40.00)
200m: 2:32.85
(39.75)
32 Isabelle Gereonsson 2007 Skövde Simsällskap +0.67 370 2:33.62 +23.00
50m: 34.83
100m: 1:13.18
(38.35)
150m: 1:53.55
(40.37)
200m: 2:33.62
(40.07)
Grenen officiell:  2022-11-12 09:52:45
2022-11-12 09:52:54 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västsvenska Simförbundet

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner