Resultater for DM for Hold - 1. Division
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
1. afsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Bellahøj Svømmestadion |
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svøm |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. nov 2022 to 20. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
799 |
59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
786 |
59.89 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
763 |
1:00.47 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
757 |
1:00.64 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
734 |
1:01.27 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
703 |
1:02.17 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.58 |
695 |
1:02.40 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
690 |
1:02.53 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim |
+0.61 |
674 |
1:03.04 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
645 |
1:03.96 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
643 |
1:04.04 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim |
+0.63 |
622 |
1:04.74 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
614 |
1:05.01 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.54 |
612 |
1:05.10 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
604 |
1:05.37 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim |
+0.68 |
603 |
1:05.42 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim |
+0.65 |
557 |
1:07.17 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
541 |
1:07.81 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-11-2022 18:14:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2022 18:14.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|