Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hobro Idrætscenter |
Arrangør |
Svøm Region Nord & Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Ryttersgaard |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Schøne Nielsen |
2013 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
46.75 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.42 |
(-11.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Dremstrup Stefansen |
2013 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
58.70 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:48:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
36.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
38.68 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.85 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
38.71 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.98 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
39.42 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
40.06 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.75 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
40.44 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.93 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
40.81 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.41 |
(-8.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
42.47 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
43.58 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.68 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
45.11 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.91 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
45.26 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.58 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
45.63 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.56 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
46.39 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikolaj Virkelyst |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
53.61 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.77 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
54.20 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.33 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oskar Flou Andreasen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
54.92 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.51 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Holt Flyger |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:48:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
26.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
27.12 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.25 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
29.74 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.10 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
30.97 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
32.93 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
32.94 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
34.25 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.53 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
|
34.92 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
35.11 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.81 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
35.64 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.99 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
35.79 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
|
35.97 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.95 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
36.63 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.35 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
36.73 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
36.86 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.59 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
37.58 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.65 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
37.82 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.37 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
38.53 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
39.79 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.05 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
40.92 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
45.11 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
46.25 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.06 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:48:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
29.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
29.91 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
29.95 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
30.27 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
30.72 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
31.21 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
31.55 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Håkon Bork Nielsen |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
32.73 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:48:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
26.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.56 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
28.44 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
29.25 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Lindstrøm |
1998 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
29.59 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
29.80 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
31.05 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.43 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
33.84 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jens Mejdahl |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
35.47 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.92 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:48:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:48.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|