Resultater for Vestdanske Open Masters Kortbane 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 10.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2022 to 12. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rina Damsgaard |
1956 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Albuerne over vand, bortset fra ved vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 10:29:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mie Kristensen |
1979 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.90 |
617 |
37.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 10:29:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma D. Rasmussen |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
701 |
34.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Andersen |
1997 |
Aarhus Studenternes Svømmeaf |
+0.73 |
533 |
37.60 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 10:29:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jackie Gade |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
591 |
36.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadja Skov Haffejee |
1998 |
Aarhus Studenternes Svømmeaf |
+0.73 |
563 |
36.93 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.95 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Trine Guldberg |
1999 |
Frem Odense |
+0.76 |
|
41.52 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.58 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 10:29:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2022 11:31.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|