Resultat för Espoo Swim Games 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahti |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
15 10 2022 - 15 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
2:36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.30 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10/15/2022 10:08:36 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
+0.64 |
|
2:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.88 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
2:26.02 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.28 |
(-8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.79 |
|
2:26.03 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.70 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.63 |
|
2:27.18 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.39 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
2:37.55 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.84 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
2:47.59 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.36 |
(-8.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.62 |
|
2:47.82 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.36 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Antas |
2008 |
Simmis Grani |
+0.56 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10/15/2022 10:08:36 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
2:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.79 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
+0.68 |
|
2:40.37 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.61 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artjom Andrejev |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
|
2:50.38 |
+37.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.61 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
3:19.99 |
+1:07.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.50 |
(-32.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mark Pokidko |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
sw 6.2 |
|
|
|
SW 6.2 |
|
|
|
|
- |
|
Veikko Seppänen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10/15/2022 10:08:36 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
|
2:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.89 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
2:09.41 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.50 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
2:18.25 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.91 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10/15/2022 10:08:36 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 17-99 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.76 |
|
2:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.26 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nooa Matela |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.77 |
|
2:10.50 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.50 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.67 |
|
2:11.25 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.59 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Huhtala |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.53 |
|
2:13.85 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.59 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Waldemar Palombi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
|
2:21.86 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.67 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10/15/2022 10:08:36 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 10:09:15 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|