2024-02-25   17:20:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2022, Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 insim 14:00

Document
Resultat
UGP3, 2022 ERIKSDAL
Plats: Arrangör: SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022
Gren 9, 200m Medley Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Botvid Wiell 2005 Södertörns Simsällskap +0.62 511 2:17.11
50m: 28.21
100m: 1:02.40
(34.19)
150m: 1:42.39
(39.99)
200m: 2:17.11
(34.72)
2 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap +0.63 297 2:44.29 +27.18
50m: 34.29
100m: 1:18.69
(44.40)
150m: 2:04.32
(45.63)
200m: 2:44.29
(39.97)
3 Alexander Yngman 2005 Simklubben Neptun +0.66 226 2:59.83 +42.72
50m: 33.60
100m: 1:20.86
(47.26)
150m: 2:16.53
(55.67)
200m: 2:59.83
(43.30)
Grenen officiell:  2022-10-15 15:39:04
Gren 9, 200m Medley Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hampus Glanshed 2006 Södertörns Simsällskap +0.72 277 2:47.99
50m: 35.82
100m: 1:20.62
(44.80)
150m: 2:09.34
(48.72)
200m: 2:47.99
(38.65)
2 Gustav Jansson 2006 Södertörns Simsällskap +0.76 197 3:08.17 +20.18
50m: 38.49
100m: 1:24.46
(45.97)
150m: 2:18.40
(53.94)
200m: 3:08.17
(49.77)
- Victor Sundberg 2006 Järfälla Simsällskap +0.75 DSQ
Grenen officiell:  2022-10-15 15:39:04
Gren 9, 200m Medley Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.63 469 2:21.06
50m: 29.17
100m: 1:07.26
(38.09)
150m: 1:49.52
(42.26)
200m: 2:21.06
(31.54)
2 Oscar Sjöberg 2007 Järfälla Simsällskap +0.68 460 2:21.98 +0.92
50m: 29.96
100m: 1:08.06
(38.10)
150m: 1:49.82
(41.76)
200m: 2:21.98
(32.16)
3 Vincent Forss 2007 Simklubben Neptun +0.67 453 2:22.69 +1.63
50m: 29.15
100m: 1:03.99
(34.84)
150m: 1:48.07
(44.08)
200m: 2:22.69
(34.62)
4 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening 450 2:23.01 +1.95
50m: 30.06
100m: 1:06.62
(36.56)
150m: 1:50.73
(44.11)
200m: 2:23.01
(32.28)
5 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap +0.66 426 2:25.68 +4.62
50m: 32.06
100m: 1:09.07
(37.01)
150m: 1:51.35
(42.28)
200m: 2:25.68
(34.33)
6 Tommy Ritmberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.66 380 2:31.26 +10.20
50m: 30.77
100m: 1:09.56
(38.79)
150m: 1:53.89
(44.33)
200m: 2:31.26
(37.37)
7 Erik Edbom 2007 Järfälla Simsällskap +0.67 371 2:32.44 +11.38
50m: 32.96
100m: 1:13.75
(40.79)
150m: 1:59.00
(45.25)
200m: 2:32.44
(33.44)
8 Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening +0.63 325 2:39.36 +18.30
50m: 34.49
100m: 1:16.84
(42.35)
150m: 2:03.58
(46.74)
200m: 2:39.36
(35.78)
9 Aiden Gijsen 2007 Simklubben Neptun +0.61 322 2:39.82 +18.76
50m: 33.31
100m: 1:12.56
(39.25)
150m: 2:00.97
(48.41)
200m: 2:39.82
(38.85)
10 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun +0.60 321 2:39.96 +18.90
50m: 33.36
100m: 1:13.09
(39.73)
150m: 2:00.62
(47.53)
200m: 2:39.96
(39.34)
11 Arsenij Gojs 2007 Södertörns Simsällskap +0.57 314 2:41.22 +20.16
50m: 33.03
100m: 1:14.72
(41.69)
150m: 2:02.37
(47.65)
200m: 2:41.22
(38.85)
12 Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening +0.69 308 2:42.20 +21.14
50m: 36.88
100m: 1:17.72
(40.84)
150m: 2:05.89
(48.17)
200m: 2:42.20
(36.31)
13 Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening +0.64 307 2:42.39 +21.33
50m: 34.11
100m: 1:16.43
(42.32)
150m: 2:06.77
(50.34)
200m: 2:42.39
(35.62)
14 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb +0.45 279 2:47.65 +26.59
50m: 34.51
100m: 1:16.94
(42.43)
150m: 2:05.67
(48.73)
200m: 2:47.65
(41.98)
15 Oliwer Tin Lundblad 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.54 241 2:55.94 +34.88
50m: 34.70
100m: 1:18.31
(43.61)
150m: 2:11.97
(53.66)
200m: 2:55.94
(43.97)
16 Frank Floren 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.48 232 2:58.27 +37.21
50m: 38.04
100m: 1:23.95
(45.91)
150m: 2:16.58
(52.63)
200m: 2:58.27
(41.69)
- Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening +0.68 DSQ
Grenen officiell:  2022-10-15 15:39:04
Gren 9, 200m Medley Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Rundström 2008 Simklubben Neptun +0.59 457 2:22.30
50m: 30.45
100m: 1:06.40
(35.95)
150m: 1:48.47
(42.07)
200m: 2:22.30
(33.83)
2 Nils Franzen 2008 Järfälla Simsällskap +0.54 442 2:23.88 +1.58
50m: 30.95
100m: 1:08.87
(37.92)
150m: 1:50.43
(41.56)
200m: 2:23.88
(33.45)
3 Martin Löf 2008 Järfälla Simsällskap +0.74 441 2:23.97 +1.67
50m: 30.70
100m: 1:07.16
(36.46)
150m: 1:51.63
(44.47)
200m: 2:23.97
(32.34)
4 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.54 365 2:33.30 +11.00
50m: 32.54
100m: 1:10.59
(38.05)
150m: 1:57.88
(47.29)
200m: 2:33.30
(35.42)
5 Gustav Skantz 2008 Järfälla Simsällskap +0.70 354 2:34.93 +12.63
50m: 32.47
100m: 1:13.91
(41.44)
150m: 2:00.16
(46.25)
200m: 2:34.93
(34.77)
6 Christian Nylander Senke 2008 Simklubben Neptun +0.65 348 2:35.84 +13.54
50m: 32.99
100m: 1:15.03
(42.04)
150m: 1:58.87
(43.84)
200m: 2:35.84
(36.97)
7 Einar Welander 2008 Simklubben Neptun +0.76 335 2:37.81 +15.51
50m: 36.49
100m: 1:20.20
(43.71)
150m: 2:02.83
(42.63)
200m: 2:37.81
(34.98)
8 Algot Augustsson Spets 2008 Järfälla Simsällskap 319 2:40.34 +18.04
50m: 35.31
100m: 1:16.86
(41.55)
150m: 2:06.20
(49.34)
200m: 2:40.34
(34.14)
9 Melvin Eriksson 2008 Järfälla Simsällskap 272 2:49.20 +26.90
50m: 38.65
100m: 1:23.78
(45.13)
150m: 2:13.34
(49.56)
200m: 2:49.20
(35.86)
10 Oden Guerrero 2008 Simklubben Neptun 214 3:03.21 +40.91
50m: 35.90
100m: 1:23.91
(48.01)
150m: 2:19.62
(55.71)
200m: 3:03.21
(43.59)
11 Max Löfgren 2008 Järfälla Simsällskap +0.63 204 3:06.14 +43.84
50m: 40.63
100m: 1:29.49
(48.86)
150m: 2:21.17
(51.68)
200m: 3:06.14
(44.97)
12 Anton Ligander-Eklöf 2008 Järfälla Simsällskap +0.78 178 3:14.56 +52.26
50m: 42.22
100m: 1:32.35
(50.13)
150m: 2:30.25
(57.90)
200m: 3:14.56
(44.31)
13 Henrik Jablonski 2008 Järfälla Simsällskap +0.71 116 3:44.62 +1:22.32
50m: 50.18
100m: 1:47.02
(56.84)
150m: 2:50.74
(1:03.72)
200m: 3:44.62
(53.88)
- Simon Siljekvist 2008 Järfälla Simsällskap +0.54 DSQ
- Eric Svensson 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.58 DSQ
Grenen officiell:  2022-10-15 15:39:04
Gren 9, 200m Medley Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening +0.55 372 2:32.43
50m: 33.67
100m: 1:11.36
(37.69)
150m: 1:57.85
(46.49)
200m: 2:32.43
(34.58)
2 Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun +0.70 353 2:35.01 +2.58
50m: 34.15
100m: 1:15.05
(40.90)
150m: 1:59.39
(44.34)
200m: 2:35.01
(35.62)
3 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun +0.50 325 2:39.45 +7.02
50m: 34.38
100m: 1:16.27
(41.89)
150m: 2:03.55
(47.28)
200m: 2:39.45
(35.90)
4 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap +0.72 311 2:41.79 +9.36
50m: 34.18
100m: 1:15.25
(41.07)
150m: 2:03.22
(47.97)
200m: 2:41.79
(38.57)
5 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap +0.68 292 2:45.15 +12.72
50m: 32.76
100m: 1:15.91
(43.15)
150m: 2:06.61
(50.70)
200m: 2:45.15
(38.54)
6 Melvin Zetterlund 2009 Simklubben Neptun +0.69 288 2:45.95 +13.52
50m: 37.23
100m: 1:22.29
(45.06)
150m: 2:08.78
(46.49)
200m: 2:45.95
(37.17)
7 Albin Forsberg 2009 Järfälla Simsällskap 285 2:46.45 +14.02
50m: 35.58
100m: 1:20.81
(45.23)
150m: 2:10.05
(49.24)
200m: 2:46.45
(36.40)
8 Martin Oskarsson 2009 Ösmo Simsällskap +0.53 240 2:56.29 +23.86
50m: 36.24
100m: 1:22.63
(46.39)
150m: 2:16.27
(53.64)
200m: 2:56.29
(40.02)
9 Garbis Doshoian 2009 Järfälla Simsällskap +0.84 208 3:04.90 +32.47
50m: 34.82
100m: 1:24.08
(49.26)
150m: 2:21.66
(57.58)
200m: 3:04.90
(43.24)
10 Mikael Filinau 2009 Södertörns Simsällskap +0.72 201 3:06.94 +34.51
50m: 42.20
100m: 1:25.78
(43.58)
150m: 2:23.13
(57.35)
200m: 3:06.94
(43.81)
11 Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening +0.78 196 3:08.42 +35.99
50m: 42.07
100m: 1:32.84
(50.77)
150m: 2:24.60
(51.76)
200m: 3:08.42
(43.82)
12 August Malinoowsky 2009 Simklubben Neptun 190 3:10.54 +38.11
50m: 40.55
100m: 1:28.46
(47.91)
150m: 2:24.72
(56.26)
200m: 3:10.54
(45.82)
13 Nicolaos Georgiadis 2009 Spårvägen Simförening +0.50 168 3:18.48 +46.05
50m: 41.18
100m: 1:29.71
(48.53)
150m: 2:32.86
(1:03.15)
200m: 3:18.48
(45.62)
14 Rubén Pascua 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.57 155 3:23.76 +51.33
50m: 51.74
100m: 1:44.23
(52.49)
150m: 2:39.17
(54.94)
200m: 3:23.76
(44.59)
15 Sixten Grape 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.63 151 3:25.46 +53.03
50m: 44.71
100m: 1:37.00
(52.29)
150m: 2:41.19
(1:04.19)
200m: 3:25.46
(44.27)
16 Rasmus Larsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.53 149 3:26.78 +54.35
50m: 50.09
100m: 1:39.70
(49.61)
150m: 2:38.87
(59.17)
200m: 3:26.78
(47.91)
17 Alexander Zuccato 2009 Järfälla Simsällskap +0.82 141 3:30.46 +58.03
50m: 47.31
100m: 1:44.67
(57.36)
150m: 2:43.39
(58.72)
200m: 3:30.46
(47.07)
18 Alvin Kopec Öhrström 2009 Järfälla Simsällskap 119 3:42.82 +1:10.39
50m: 52.20
100m: 1:47.77
(55.57)
150m: 2:51.89
(1:04.12)
200m: 3:42.82
(50.93)
- Emil Alm Fastlund 2009 Järfälla Simsällskap +0.45 DSQ
- Theo Aster 2009 Ösmo Simsällskap +0.72 DSQ
- Tim Dahlberg 2009 Järfälla Simsällskap +0.51 DSQ
Grenen officiell:  2022-10-15 15:39:04
2022-10-15 15:41:59 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner