2024-02-25   15:49:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2022, Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 insim 14:00

Document
Resultat
UGP3, 2022 ERIKSDAL
Plats: Arrangör: SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nadin Szeghalmi 2005 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.72 535 2:27.30
50m: 31.55
100m: 1:08.74
(37.19)
150m: 1:47.14
(38.40)
200m: 2:27.30
(40.16)
Grenen officiell:  2022-10-15 15:07:04
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.65 287 3:01.21
50m: 34.27
100m: 1:15.40
(41.13)
150m: 2:01.87
(46.47)
200m: 3:01.21
(59.34)
Grenen officiell:  2022-10-15 15:07:04
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun +0.53 509 2:29.72
50m: 32.05
100m: 1:09.80
(37.75)
150m: 1:49.65
(39.85)
200m: 2:29.72
(40.07)
2 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun +0.74 438 2:37.46 +7.74
50m: 33.53
100m: 1:12.80
(39.27)
150m: 1:54.86
(42.06)
200m: 2:37.46
(42.60)
3 Lovisa Lindberg 2007 Simklubben Neptun +0.73 365 2:47.34 +17.62
50m: 34.08
100m: 1:15.90
(41.82)
150m: 2:01.72
(45.82)
200m: 2:47.34
(45.62)
4 Mimmi Nordström Renlund 2007 Södertörns Simsällskap +0.64 359 2:48.25 +18.53
50m: 33.91
100m: 1:15.94
(42.03)
150m: 2:01.72
(45.78)
200m: 2:48.25
(46.53)
Grenen officiell:  2022-10-15 15:07:04
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jasmine Musaji 2008 Södertörns Simsällskap 310 2:56.59
50m: 36.57
100m: 1:20.49
(43.92)
150m: 2:08.25
(47.76)
200m: 2:56.59
(48.34)
Grenen officiell:  2022-10-15 15:07:04
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap +0.52 462 2:34.65
50m: 32.25
100m: 1:10.50
(38.25)
150m: 1:50.94
(40.44)
200m: 2:34.65
(43.71)
2 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun 370 2:46.49 +11.84
50m: 34.24
100m: 1:15.09
(40.85)
150m: 2:00.53
(45.44)
200m: 2:46.49
(45.96)
3 Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening +0.72 203 3:23.38 +48.73
50m: 42.13
100m: 1:33.91
(51.78)
150m: 2:27.23
(53.32)
200m: 3:23.38
(56.15)
Grenen officiell:  2022-10-15 15:07:04
2022-10-15 15:07:24 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner