2024-02-25   16:57:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2022, Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 insim 14:00

Document
Resultat
UGP3, 2022 ERIKSDAL
Plats: Arrangör: SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap +0.64 421 2:38.68
50m: 36.16
100m: 1:16.80
(40.64)
150m: 1:58.50
(41.70)
200m: 2:38.68
(40.18)
Grenen officiell:  2022-10-15 16:53:18
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Ottosson 2006 Södertälje Simsällskap +0.61 512 2:28.59
50m: 34.81
100m: 1:12.66
(37.85)
150m: 1:51.28
(38.62)
200m: 2:28.59
(37.31)
2 Ebba Mattisson 2006 Södertälje Simsällskap +0.72 405 2:40.66 +12.07
50m: 37.56
100m: 1:18.07
(40.51)
150m: 1:59.69
(41.62)
200m: 2:40.66
(40.97)
Grenen officiell:  2022-10-15 16:53:18
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nadja Travar 2007 Simklubben Neptun +0.60 486 2:31.18
50m: 35.80
100m: 1:13.69
(37.89)
150m: 1:52.42
(38.73)
200m: 2:31.18
(38.76)
2 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun +0.56 468 2:33.11 +1.93
50m: 34.66
100m: 1:13.47
(38.81)
150m: 1:53.27
(39.80)
200m: 2:33.11
(39.84)
3 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.64 445 2:35.73 +4.55
50m: 35.73
100m: 1:15.61
(39.88)
150m: 1:56.52
(40.91)
200m: 2:35.73
(39.21)
4 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun +0.70 435 2:36.86 +5.68
50m: 35.71
100m: 1:14.86
(39.15)
150m: 1:56.18
(41.32)
200m: 2:36.86
(40.68)
5 Jasmin Nassiri 2007 Södertörns Simsällskap +0.71 415 2:39.43 +8.25
50m: 38.09
100m: 1:18.35
(40.26)
150m: 1:59.77
(41.42)
200m: 2:39.43
(39.66)
6 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap +0.76 295 2:58.65 +27.47
50m: 41.37
100m: 1:27.14
(45.77)
150m: 2:14.18
(47.04)
200m: 2:58.65
(44.47)
7 Tilde Bender Johansson 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.66 288 3:00.03 +28.85
50m: 41.96
100m: 1:28.61
(46.65)
150m: 2:15.64
(47.03)
200m: 3:00.03
(44.39)
8 Nora Hodneland 2007 Södertörns Simsällskap +0.65 283 3:01.15 +29.97
50m: 41.48
100m: 1:27.98
(46.50)
150m: 2:15.16
(47.18)
200m: 3:01.15
(45.99)
9 Felicia Kihlberg 2007 Hellas Simklubb +0.74 266 3:04.75 +33.57
50m: 43.50
100m: 1:30.86
(47.36)
150m: 2:18.79
(47.93)
200m: 3:04.75
(45.96)
10 Tuva Caliskan 2007 Järfälla Simsällskap +0.63 146 3:45.42 +1:14.24
50m: 52.70
100m: 1:50.18
(57.48)
150m: 2:48.45
(58.27)
200m: 3:45.42
(56.97)
Grenen officiell:  2022-10-15 16:53:18
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun +0.60 506 2:29.17
50m: 33.58
100m: 1:11.18
(37.60)
150m: 1:50.07
(38.89)
200m: 2:29.17
(39.10)
2 Leila Georgsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.73 412 2:39.79 +10.62
50m: 37.38
100m: 1:17.84
(40.46)
150m: 1:59.24
(41.40)
200m: 2:39.79
(40.55)
3 Cornelia Svenarud 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.72 394 2:42.12 +12.95
50m: 36.92
100m: 1:17.71
(40.79)
150m: 2:00.33
(42.62)
200m: 2:42.12
(41.79)
4 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.80 378 2:44.48 +15.31
50m: 38.25
100m: 1:20.28
(42.03)
150m: 2:02.84
(42.56)
200m: 2:44.48
(41.64)
5 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun +0.72 322 2:53.38 +24.21
50m: 39.36
100m: 1:23.64
(44.28)
150m: 2:08.57
(44.93)
200m: 2:53.38
(44.81)
6 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening +0.67 267 3:04.57 +35.40
50m: 43.99
100m: 1:32.23
(48.24)
150m: 2:19.87
(47.64)
200m: 3:04.57
(44.70)
7 Emelie Hedqvist 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.76 255 3:07.37 +38.20
50m: 43.74
100m: 1:33.00
(49.26)
150m: 2:21.70
(48.70)
200m: 3:07.37
(45.67)
Grenen officiell:  2022-10-15 16:53:18
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.66 469 2:33.06
50m: 35.46
100m: 1:14.04
(38.58)
150m: 1:54.09
(40.05)
200m: 2:33.06
(38.97)
2 Thea Lindberg Emilsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.64 442 2:36.09 +3.03
50m: 36.17
100m: 1:15.47
(39.30)
150m: 1:56.89
(41.42)
200m: 2:36.09
(39.20)
3 Emelie Dahlborn 2009 Södertörns Simsällskap +0.73 385 2:43.45 +10.39
50m: 38.42
100m: 1:19.73
(41.31)
150m: 2:02.58
(42.85)
200m: 2:43.45
(40.87)
4 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening +0.63 349 2:48.93 +15.87
50m: 38.85
100m: 1:22.37
(43.52)
150m: 2:06.93
(44.56)
200m: 2:48.93
(42.00)
5 Liv Nyman 2009 Järfälla Simsällskap +0.73 340 2:50.39 +17.33
50m: 38.71
100m: 1:22.47
(43.76)
150m: 2:06.96
(44.49)
200m: 2:50.39
(43.43)
6 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun +0.51 339 2:50.56 +17.50
50m: 40.43
100m: 1:24.29
(43.86)
150m: 2:08.60
(44.31)
200m: 2:50.56
(41.96)
7 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap +0.71 313 2:55.05 +21.99
50m: 41.31
100m: 1:25.47
(44.16)
150m: 2:11.18
(45.71)
200m: 2:55.05
(43.87)
8 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening +0.79 296 2:58.36 +25.30
50m: 41.97
100m: 1:28.29
(46.32)
150m: 2:14.32
(46.03)
200m: 2:58.36
(44.04)
9 Isabelle Wallqvist 2009 Simklubben Neptun +0.90 291 2:59.38 +26.32
50m: 41.63
100m: 1:27.48
(45.85)
150m: 2:14.25
(46.77)
200m: 2:59.38
(45.13)
10 Yolanda Taxén 2009 Simklubben Neptun +0.69 280 3:01.80 +28.74
50m: 42.77
100m: 1:29.65
(46.88)
150m: 2:17.19
(47.54)
200m: 3:01.80
(44.61)
11 Honia Saeed 2009 Järfälla Simsällskap +0.74 254 3:07.58 +34.52
50m: 43.98
100m: 1:31.60
(47.62)
150m: 2:20.99
(49.39)
200m: 3:07.58
(46.59)
- Kai Yi Bank 2009 Simklubben Neptun +0.68 DSQ
- Filippa Hofmann Cederquist 2009 Södertälje Simsällskap +0.67 DSQ
- Mathilda Orsi 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.74 DSQ
Grenen officiell:  2022-10-15 16:53:18
2022-10-15 16:53:34 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner