2024-02-25   17:03:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2022, Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 insim 14:00

Document
Resultat
UGP3, 2022 ERIKSDAL
Plats: Arrangör: SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Botvid Wiell 2005 Södertörns Simsällskap +0.66 439 1:03.56
50m: 30.83
100m: 1:03.56
(32.73)
2 Elias Garheden 2005 Södertörns Simsällskap +0.61 224 1:19.48 +15.92
50m: 37.97
100m: 1:19.48
(41.51)
Grenen officiell:  2022-10-15 16:33:48
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Niklas Nygren 2006 Södertörns Simsällskap +0.59 354 1:08.29
50m: 32.56
100m: 1:08.29
(35.73)
2 Ludvig Löfström 2006 Simklubben Neptun +0.61 331 1:09.82 +1.53
50m: 33.07
100m: 1:09.82
(36.75)
3 Christopher Brown 2006 Södertörns Simsällskap +0.64 311 1:11.31 +3.02
50m: 34.90
100m: 1:11.31
(36.41)
4 Sixten Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.72 256 1:16.08 +7.79
50m: 36.45
100m: 1:16.08
(39.63)
5 Gustav Jansson 2006 Södertörns Simsällskap +0.76 195 1:23.23 +14.94
50m: 38.83
100m: 1:23.23
(44.40)
6 Victor Sundberg 2006 Järfälla Simsällskap +0.79 182 1:25.25 +16.96
50m: 41.30
100m: 1:25.25
(43.95)
Grenen officiell:  2022-10-15 16:33:48
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Forss 2007 Simklubben Neptun +0.59 459 1:02.65
50m: 30.89
100m: 1:02.65
(31.76)
2 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun +0.69 302 1:11.96 +9.31
50m: 34.81
100m: 1:11.96
(37.15)
3 Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening +0.67 284 1:13.47 +10.82
50m: 35.31
100m: 1:13.47
(38.16)
4 Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening +0.71 273 1:14.48 +11.83
50m: 35.83
100m: 1:14.48
(38.65)
5 Raoul Eneskjöld 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.68 248 1:16.90 +14.25
50m: 35.51
100m: 1:16.90
(41.39)
6 Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening +0.71 224 1:19.49 +16.84
50m: 38.59
100m: 1:19.49
(40.90)
7 Oliwer Tin Lundblad 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.60 209 1:21.35 +18.70
50m: 38.42
100m: 1:21.35
(42.93)
8 Saimonas Pranckevicius 2007 Södertörns Simsällskap +0.51 199 1:22.72 +20.07
50m: 39.99
100m: 1:22.72
(42.73)
- Mitat Delen 2007 Södertörns Simsällskap +0.61 DSQ
Grenen officiell:  2022-10-15 16:33:48
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kasper Lee 2008 Simklubben Neptun +0.68 517 1:00.18
50m: 29.03
100m: 1:00.18
(31.15)
2 Martin Löf 2008 Järfälla Simsällskap +0.61 398 1:05.68 +5.50
50m: 31.91
100m: 1:05.68
(33.77)
3 Jonatan Frisendahl 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.65 356 1:08.15 +7.97
50m: 32.67
100m: 1:08.15
(35.48)
4 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.63 330 1:09.93 +9.75
50m: 33.97
100m: 1:09.93
(35.96)
5 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.58 320 1:10.63 +10.45
50m: 34.43
100m: 1:10.63
(36.20)
6 David Demirian 2008 Järfälla Simsällskap +0.61 257 1:16.00 +15.82
50m: 37.60
100m: 1:16.00
(38.40)
7 Oden Guerrero 2008 Simklubben Neptun +0.66 199 1:22.78 +22.60
50m: 40.04
100m: 1:22.78
(42.74)
8 Eric Svensson 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.56 194 1:23.37 +23.19
50m: 40.00
100m: 1:23.37
(43.37)
9 Lucas Berg 2008 Simklubben Neptun +0.67 193 1:23.49 +23.31
50m: 40.85
100m: 1:23.49
(42.64)
10 Anton Heddini 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.67 190 1:23.96 +23.78
50m: 40.25
100m: 1:23.96
(43.71)
11 Anton Ligander-Eklöf 2008 Järfälla Simsällskap +0.70 135 1:33.99 +33.81
50m: 44.12
100m: 1:33.99
(49.87)
12 Henrik Jablonski 2008 Järfälla Simsällskap +0.69 94 1:46.00 +45.82
50m: 49.56
100m: 1:46.00
(56.44)
- Jonathan Nilsson 2008 Simklubben Neptun +0.67 DSQ
Grenen officiell:  2022-10-15 16:33:48
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening +0.56 335 1:09.53
50m: 33.03
100m: 1:09.53
(36.50)
2 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap +0.79 237 1:17.99 +8.46
50m: 37.47
100m: 1:17.99
(40.52)
3 Mikael Filinau 2009 Södertörns Simsällskap +0.78 218 1:20.27 +10.74
50m: 38.41
100m: 1:20.27
(41.86)
4 Anton Bruhn 2009 Järfälla Simsällskap +0.83 206 1:21.72 +12.19
50m: 39.98
100m: 1:21.72
(41.74)
5 David Johansson 2009 Simklubben Neptun +0.69 169 1:27.34 +17.81
50m: 42.30
100m: 1:27.34
(45.04)
6 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap +0.80 160 1:28.93 +19.40
50m: 42.46
100m: 1:28.93
(46.47)
7 Garbis Doshoian 2009 Järfälla Simsällskap 152 1:30.53 +21.00
50m: 44.96
100m: 1:30.53
(45.57)
8 Marcus Thisner 2009 Järfälla Simsällskap +0.85 146 1:31.75 +22.22
50m: 44.39
100m: 1:31.75
(47.36)
9 Rasmus Larsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.68 137 1:33.74 +24.21
50m: 45.76
100m: 1:33.74
(47.98)
10 August Malinoowsky 2009 Simklubben Neptun +0.79 131 1:34.99 +25.46
50m: 45.54
100m: 1:34.99
(49.45)
11 Alexander Zhukau 2009 Södertörns Simsällskap +0.73 127 1:35.90 +26.37
50m: 45.21
100m: 1:35.90
(50.69)
12 Sixten Grape 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.68 126 1:36.32 +26.79
50m: 46.83
100m: 1:36.32
(49.49)
13 Emil Alm Fastlund 2009 Järfälla Simsällskap +0.72 107 1:41.73 +32.20
50m: 49.21
100m: 1:41.73
(52.52)
14 Alvin Kopec Öhrström 2009 Järfälla Simsällskap +0.79 105 1:42.15 +32.62
50m: 49.42
100m: 1:42.15
(52.73)
15 Theo Aster 2009 Ösmo Simsällskap +0.78 96 1:45.23 +35.70
50m: 50.26
100m: 1:45.23
(54.97)
16 Alexander Zuccato 2009 Järfälla Simsällskap +0.78 96 1:45.48 +35.95
50m: 50.19
100m: 1:45.48
(55.29)
- William Bergstrand 2009 Järfälla Simsällskap +0.73 DSQ
- Julijus Bliumkinas 2009 Simklubben Neptun +0.73 DSQ
- Tim Dahlberg 2009 Järfälla Simsällskap +0.68 DSQ
- Oliver Fridblom 2009 Tyresö Simsällskap +0.67 DSQ
- Nicolaos Georgiadis 2009 Spårvägen Simförening +0.59 DSQ
- Alexander Kvarfordh Andres 2009 Skuru Idrottsklubb +0.73 DSQ
- Jonathan Olsen Öhman 2009 Hellas Simklubb +0.72 DSQ
Grenen officiell:  2022-10-15 16:33:48
2022-10-15 16:34:13 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner