2024-03-01   21:13:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2022, Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 insim 08:00

Document
Resultat
UGP3, 2022 ERIKSDAL
Plats: Arrangör: SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Richards Nilsson 2005 Simklubben Neptun +0.75 389 1:05.41
50m: 29.34
100m: 1:05.41
(36.07)
2 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap +0.61 369 1:06.57 +1.16
50m: 29.06
100m: 1:06.57
(37.51)
3 Edvin Kallin 2005 Simklubben Neptun 302 1:11.18 +5.77
50m: 30.76
100m: 1:11.18
(40.42)
4 Viggo Wierup 2005 Simklubben Neptun +0.44 264 1:14.40 +8.99
50m: 32.40
100m: 1:14.40
(42.00)
5 Alexander Yngman 2005 Simklubben Neptun +0.68 211 1:20.15 +14.74
50m: 32.30
100m: 1:20.15
(47.85)
Grenen officiell:  2022-10-15 09:32:25
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.66 448 1:02.43
50m: 28.73
100m: 1:02.43
(33.70)
2 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening +0.68 422 1:03.67 +1.24
50m: 29.70
100m: 1:03.67
(33.97)
3 Tommy Ritmberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.67 374 1:06.29 +3.86
50m: 31.38
100m: 1:06.29
(34.91)
4 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun +0.71 301 1:11.25 +8.82
50m: 30.89
100m: 1:11.25
(40.36)
5 Erik Edbom 2007 Järfälla Simsällskap +0.71 290 1:12.16 +9.73
50m: 33.02
100m: 1:12.16
(39.14)
Grenen officiell:  2022-10-15 09:32:25
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Martin Löf 2008 Järfälla Simsällskap 389 1:05.41
50m: 30.06
100m: 1:05.41
(35.35)
2 Gustav Skantz 2008 Järfälla Simsällskap +0.65 368 1:06.64 +1.23
50m: 30.78
100m: 1:06.64
(35.86)
3 Nils Franzen 2008 Järfälla Simsällskap +0.58 345 1:08.11 +2.70
50m: 31.34
100m: 1:08.11
(36.77)
4 Simon Siljekvist 2008 Järfälla Simsällskap +0.63 320 1:09.81 +4.40
50m: 32.44
100m: 1:09.81
(37.37)
5 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.47 306 1:10.89 +5.48
50m: 31.17
100m: 1:10.89
(39.72)
6 David Demirian 2008 Järfälla Simsällskap +0.76 279 1:13.07 +7.66
50m: 33.68
100m: 1:13.07
(39.39)
7 Algot Augustsson Spets 2008 Järfälla Simsällskap +0.71 274 1:13.53 +8.12
50m: 33.92
100m: 1:13.53
(39.61)
8 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.55 266 1:14.26 +8.85
50m: 32.62
100m: 1:14.26
(41.64)
9 Lucas Berg 2008 Simklubben Neptun +0.70 253 1:15.54 +10.13
50m: 35.70
100m: 1:15.54
(39.84)
10 Melvin Eriksson 2008 Järfälla Simsällskap +0.48 207 1:20.76 +15.35
50m: 36.84
100m: 1:20.76
(43.92)
- Simon Rehn 2008 Simklubben Neptun DNS
Grenen officiell:  2022-10-15 09:32:25
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aleksi Törnquist 2009 Spårvägen Simförening +0.63 322 1:09.69
50m: 31.08
100m: 1:09.69
(38.61)
2 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap 283 1:12.74 +3.05
50m: 33.73
100m: 1:12.74
(39.01)
3 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap +0.65 230 1:17.88 +8.19
50m: 32.80
100m: 1:17.88
(45.08)
4 Albin Forsberg 2009 Järfälla Simsällskap +0.54 218 1:19.32 +9.63
50m: 35.46
100m: 1:19.32
(43.86)
5 Anton Bruhn 2009 Järfälla Simsällskap +0.57 193 1:22.58 +12.89
50m: 37.82
100m: 1:22.58
(44.76)
6 Martin Oskarsson 2009 Ösmo Simsällskap +0.63 188 1:23.37 +13.68
50m: 37.14
100m: 1:23.37
(46.23)
7 Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb +0.67 168 1:26.56 +16.87
50m: 39.89
100m: 1:26.56
(46.67)
8 Sixten Grape 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.66 114 1:38.52 +28.83
50m: 44.18
100m: 1:38.52
(54.34)
Grenen officiell:  2022-10-15 09:32:25
2022-10-15 09:33:15 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner