2023-01-30   22:57:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2022, Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 insim 08:00

Document
Resultat
UGP3, 2022 ERIKSDAL
Plats: Arrangör: SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022
Gren 1, 200m Frisim Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap +0.60 408 2:28.88
50m: 33.80
100m: 1:12.05
(38.25)
150m: 1:51.30
(39.25)
200m: 2:28.88
(37.58)
2 Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap +0.49 355 2:35.92 +7.04
50m: 34.58
100m: 1:13.65
(39.07)
150m: 1:54.78
(41.13)
200m: 2:35.92
(41.14)
3 Tilda Hägbom 2005 Simklubben Neptun +0.76 352 2:36.36 +7.48
50m: 31.72
100m: 1:09.38
(37.66)
150m: 1:52.32
(42.94)
200m: 2:36.36
(44.04)
4 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap +0.57 257 2:53.48 +24.60
50m: 39.00
100m: 1:22.88
(43.88)
150m: 2:08.55
(45.67)
200m: 2:53.48
(44.93)
Grenen officiell:  2022-10-15 09:24:47
Gren 1, 200m Frisim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap +0.66 525 2:16.88
50m: 30.91
100m: 1:06.49
(35.58)
150m: 1:42.27
(35.78)
200m: 2:16.88
(34.61)
2 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.65 401 2:29.74 +12.86
50m: 33.28
100m: 1:11.00
(37.72)
150m: 1:50.17
(39.17)
200m: 2:29.74
(39.57)
Grenen officiell:  2022-10-15 09:24:47
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Grace Yang 2007 Simklubben Neptun +0.63 455 2:23.53
50m: 32.02
100m: 1:07.11
(35.09)
150m: 1:44.93
(37.82)
200m: 2:23.53
(38.60)
2 Freja Löfgren 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.65 438 2:25.30 +1.77
50m: 33.52
100m: 1:10.20
(36.68)
150m: 1:47.21
(37.01)
200m: 2:25.30
(38.09)
3 Kamilla Beslekoeva 2007 Södertörns Simsällskap +0.63 438 2:25.36 +1.83
50m: 32.91
100m: 1:09.41
(36.50)
150m: 1:47.62
(38.21)
200m: 2:25.36
(37.74)
4 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.60 399 2:29.99 +6.46
50m: 33.08
100m: 1:10.88
(37.80)
150m: 1:50.32
(39.44)
200m: 2:29.99
(39.67)
5 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun +0.81 395 2:30.44 +6.91
50m: 32.15
100m: 1:08.62
(36.47)
150m: 1:48.77
(40.15)
200m: 2:30.44
(41.67)
6 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap +0.72 346 2:37.21 +13.68
50m: 33.98
100m: 1:13.56
(39.58)
150m: 1:55.51
(41.95)
200m: 2:37.21
(41.70)
7 Karina Kurbanova 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.64 342 2:37.89 +14.36
50m: 35.14
100m: 1:15.44
(40.30)
150m: 1:56.83
(41.39)
200m: 2:37.89
(41.06)
8 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap +0.57 306 2:43.80 +20.27
50m: 37.31
100m: 1:18.87
(41.56)
150m: 2:02.21
(43.34)
200m: 2:43.80
(41.59)
9 Olivia Jakobs Hanefors 2007 Järfälla Simsällskap +0.65 278 2:49.03 +25.50
50m: 38.82
100m: 1:22.71
(43.89)
150m: 2:06.74
(44.03)
200m: 2:49.03
(42.29)
10 Felicia Kihlberg 2007 Hellas Simklubb +0.84 276 2:49.57 +26.04
50m: 38.21
100m: 1:22.03
(43.82)
150m: 2:07.12
(45.09)
200m: 2:49.57
(42.45)
- Lovisa Englund 2007 Skuru Idrottsklubb +0.42 DSQ
Grenen officiell:  2022-10-15 09:24:47
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap +0.64 547 2:14.97
50m: 31.09
100m: 1:05.87
(34.78)
150m: 1:40.81
(34.94)
200m: 2:14.97
(34.16)
2 Agnes Bergqvist 2008 Järfälla Simsällskap +0.53 424 2:26.93 +11.96
50m: 34.49
100m: 1:11.58
(37.09)
150m: 1:49.83
(38.25)
200m: 2:26.93
(37.10)
3 Jasmine Musaji 2008 Södertörns Simsällskap +0.56 413 2:28.21 +13.24
50m: 34.55
100m: 1:12.09
(37.54)
150m: 1:50.69
(38.60)
200m: 2:28.21
(37.52)
4 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap +0.59 405 2:29.17 +14.20
50m: 36.24
100m: 1:13.32
(37.08)
150m: 1:52.44
(39.12)
200m: 2:29.17
(36.73)
5 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun +0.53 380 2:32.46 +17.49
50m: 34.60
100m: 1:13.63
(39.03)
150m: 1:53.87
(40.24)
200m: 2:32.46
(38.59)
6 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb +0.72 361 2:35.00 +20.03
50m: 34.06
100m: 1:14.06
(40.00)
150m: 1:55.28
(41.22)
200m: 2:35.00
(39.72)
7 Lisen Skott-Storheden 2008 Simklubben Neptun 352 2:36.37 +21.40
50m: 34.28
100m: 1:14.59
(40.31)
150m: 1:56.34
(41.75)
200m: 2:36.37
(40.03)
8 Elin Storell 2008 Södertörns Simsällskap +0.55 342 2:37.83 +22.86
50m: 35.20
100m: 1:15.03
(39.83)
150m: 1:56.60
(41.57)
200m: 2:37.83
(41.23)
9 Hedvig Lindegren 2008 Järfälla Simsällskap +0.45 328 2:40.05 +25.08
50m: 36.03
100m: 1:16.15
(40.12)
150m: 1:58.59
(42.44)
200m: 2:40.05
(41.46)
10 Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening +0.67 304 2:44.11 +29.14
50m: 37.07
100m: 1:19.23
(42.16)
150m: 2:03.11
(43.88)
200m: 2:44.11
(41.00)
11 Emelie Hedqvist 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.79 295 2:45.83 +30.86
50m: 37.52
100m: 1:20.67
(43.15)
150m: 2:03.86
(43.19)
200m: 2:45.83
(41.97)
12 Nancy Karlmark 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.58 289 2:46.90 +31.93
50m: 35.61
100m: 1:17.75
(42.14)
150m: 2:02.70
(44.95)
200m: 2:46.90
(44.20)
13 Majken Olsson 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.71 236 2:58.48 +43.51
50m: 38.58
100m: 1:23.50
(44.92)
150m: 2:11.17
(47.67)
200m: 2:58.48
(47.31)
14 Ronja Ahlén 2008 Järfälla Simsällskap 201 3:08.26 +53.29
50m: 39.82
100m: 1:29.19
(49.37)
150m: 2:19.35
(50.16)
200m: 3:08.26
(48.91)
15 Moa Hansen 2008 Tyresö Simsällskap +0.68 197 3:09.63 +54.66
50m: 42.60
100m: 1:31.99
(49.39)
150m: 2:21.22
(49.23)
200m: 3:09.63
(48.41)
- Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.58 DSQ
Grenen officiell:  2022-10-15 09:24:47
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Lindberg Emilsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.71 470 2:21.97
50m: 32.03
100m: 1:08.42
(36.39)
150m: 1:45.84
(37.42)
200m: 2:21.97
(36.13)
2 Hedvig Kinnunen 2009 Simklubben Neptun +0.52 466 2:22.35 +0.38
50m: 32.06
100m: 1:08.60
(36.54)
150m: 1:46.03
(37.43)
200m: 2:22.35
(36.32)
3 Linnea Ekstrand 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 459 2:23.15 +1.18
50m: 32.22
100m: 1:08.37
(36.15)
150m: 1:46.32
(37.95)
200m: 2:23.15
(36.83)
4 Emelie Dahlborn 2009 Södertörns Simsällskap +0.73 403 2:29.42 +7.45
50m: 33.82
100m: 1:12.14
(38.32)
150m: 1:51.74
(39.60)
200m: 2:29.42
(37.68)
5 Leia Bergling 2009 Järfälla Simsällskap +0.60 394 2:30.51 +8.54
50m: 33.84
100m: 1:12.79
(38.95)
150m: 1:52.16
(39.37)
200m: 2:30.51
(38.35)
6 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap 385 2:31.77 +9.80
50m: 33.84
100m: 1:13.80
(39.96)
150m: 1:54.11
(40.31)
200m: 2:31.77
(37.66)
7 Liv Nyman 2009 Järfälla Simsällskap +0.68 380 2:32.41 +10.44
50m: 34.53
100m: 1:13.29
(38.76)
150m: 1:53.24
(39.95)
200m: 2:32.41
(39.17)
8 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun +0.61 374 2:33.26 +11.29
50m: 34.25
100m: 1:13.61
(39.36)
150m: 1:53.80
(40.19)
200m: 2:33.26
(39.46)
9 Sara Pölkki 2009 Södertälje Simsällskap 359 2:35.25 +13.28
50m: 35.74
100m: 1:15.52
(39.78)
150m: 1:57.09
(41.57)
200m: 2:35.25
(38.16)
10 Lovisa Emanuelsson 2009 Simklubben Neptun +0.42 341 2:37.97 +16.00
50m: 35.17
100m: 1:14.83
(39.66)
150m: 1:56.59
(41.76)
200m: 2:37.97
(41.38)
11 Isabelle Wallqvist 2009 Simklubben Neptun +0.59 341 2:37.99 +16.02
50m: 34.25
100m: 1:13.87
(39.62)
150m: 1:56.54
(42.67)
200m: 2:37.99
(41.45)
12 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening +0.66 339 2:38.32 +16.35
50m: 35.18
100m: 1:15.93
(40.75)
150m: 1:57.85
(41.92)
200m: 2:38.32
(40.47)
13 Ebba Wellsmo Månsson 2009 Ösmo Simsällskap +0.52 324 2:40.67 +18.70
50m: 35.89
100m: 1:15.90
(40.01)
150m: 1:58.27
(42.37)
200m: 2:40.67
(42.40)
14 Nadja Wigren 2009 Ösmo Simsällskap +0.69 320 2:41.35 +19.38
50m: 36.28
100m: 1:16.36
(40.08)
150m: 1:58.99
(42.63)
200m: 2:41.35
(42.36)
15 Honia Saeed 2009 Järfälla Simsällskap +0.50 314 2:42.42 +20.45
50m: 36.96
100m: 1:18.49
(41.53)
150m: 2:00.97
(42.48)
200m: 2:42.42
(41.45)
16 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 260 2:52.84 +30.87
50m: 38.51
100m: 1:23.37
(44.86)
150m: 2:09.30
(45.93)
200m: 2:52.84
(43.54)
17 Julia Lindström 2009 Järfälla Simsällskap 258 2:53.26 +31.29
50m: 38.70
100m: 1:24.55
(45.85)
150m: 2:11.40
(46.85)
200m: 2:53.26
(41.86)
18 Astrid Hietala 2009 Spårvägen Simförening 241 2:57.39 +35.42
50m: 38.65
100m: 1:24.97
(46.32)
150m: 2:11.84
(46.87)
200m: 2:57.39
(45.55)
19 Fabronia Nehme 2009 Järfälla Simsällskap +0.55 205 3:07.28 +45.31
50m: 41.41
100m: 1:29.26
(47.85)
150m: 2:18.16
(48.90)
200m: 3:07.28
(49.12)
20 Isabel Thornell 2009 Järfälla Simsällskap +0.85 156 3:24.75 +1:02.78
50m: 42.75
100m: 1:34.31
(51.56)
150m: 2:30.70
(56.39)
200m: 3:24.75
(54.05)
21 Sonja Östling 2009 Järfälla Simsällskap 135 3:35.24 +1:13.27
50m: 47.42
100m: 1:43.50
(56.08)
150m: 2:39.83
(56.33)
200m: 3:35.24
(55.41)
Grenen officiell:  2022-10-15 09:24:47
2022-10-15 09:24:53 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner