2023-01-30   22:33:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för KM 4 LASS

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
KM4
Plats: Träningsbassängen Arrangör: LASS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 okt 2022 till den 8 okt 2022
Gren 1, 200m Bröstsim Damer 13 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Borg 2009 Linköpings Allmänna SS 370 3:07.32
Entry time: 3:20.95 (-13.63)
50m: 42.43
100m: 1:29.54
(47.11)
150m: 2:18.29
(48.75)
200m: 3:07.32
(49.03)
2 Lovisa Comstedt 2009 Linköpings Allmänna SS 342 3:12.43 +5.11
Entry time: 3:28.53 (-16.10)
50m: 44.23
100m: 1:34.76
(50.53)
150m: 2:24.55
(49.79)
200m: 3:12.43
(47.88)
3 Majken Nygren 2010 Linköpings Allmänna SS 326 3:15.48 +8.16
Entry time: 3:40.43 (-24.95)
50m: 44.46
100m: 1:34.91
(50.45)
150m: 2:26.05
(51.14)
200m: 3:15.48
(49.43)
4 Alva Narby 2010 Linköpings Allmänna SS 297 3:21.56 +14.24
50m: 44.74
100m: 1:36.41
(51.67)
150m: 2:29.60
(53.19)
200m: 3:21.56
(51.96)
5 Nora Narby 2010 Linköpings Allmänna SS 261 3:30.31 +22.99
50m: 46.39
100m: 1:39.68
(53.29)
150m: 2:34.58
(54.90)
200m: 3:30.31
(55.73)
6 Kerstin Grändås 2009 Linköpings Allmänna SS 255 3:32.01 +24.69
Entry time: 3:47.86 (-15.85)
50m: 48.53
100m: 1:43.26
(54.73)
150m: 2:38.11
(54.85)
200m: 3:32.01
(53.90)
7 Julia Axelsson 2010 Linköpings Allmänna SS 254 3:32.32 +25.00
50m: 47.81
100m: 1:42.53
(54.72)
150m: 2:38.00
(55.47)
200m: 3:32.32
(54.32)
8 Alice Lönnroth 2009 Linköpings Allmänna SS 244 3:35.30 +27.98
50m: 47.82
100m: 1:42.31
(54.49)
150m: 2:39.07
(56.76)
200m: 3:35.30
(56.23)
9 Molly Lindberg 2009 Linköpings Allmänna SS 232 3:38.84 +31.52
50m: 51.23
100m: 1:47.60
(56.37)
150m: 2:43.47
(55.87)
200m: 3:38.84
(55.37)
10 Lea Guldstrand 2009 Linköpings Allmänna SS 213 3:45.02 +37.70
50m: 49.93
100m: 1:47.13
(57.20)
150m: 2:46.56
(59.43)
200m: 3:45.02
(58.46)
11 Wilma Pawlowski 2009 Linköpings Allmänna SS 197 3:50.93 +43.61
50m: 54.00
100m: 1:52.82
(58.82)
150m: 2:52.99
(1:00.17)
200m: 3:50.93
(57.94)
12 Isabelle Mattiasdotter 2011 Linköpings Allmänna SS 196 3:51.57 +44.25
50m: 53.27
100m: 1:53.92
(1:00.65)
150m: 2:54.52
(1:00.60)
200m: 3:51.57
(57.05)
13 Tova Lewander 2009 Linköpings Allmänna SS 187 3:55.15 +47.83
Entry time: 4:07.20 (-12.05)
50m: 52.71
100m: 1:53.57
(1:00.86)
150m: 2:54.40
(1:00.83)
200m: 3:55.15
(1:00.75)
Grenen officiell:  2022-10-08 08:16:45
Gren 1, 200m Bröstsim Damer 14-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Björnholm 2006 Linköpings Allmänna SS 440 2:56.84
Entry time: 2:50.07 (+6.77)
50m: 40.14
100m: 1:24.81
(44.67)
150m: 2:10.81
(46.00)
200m: 2:56.84
(46.03)
2 Viola Högberg 2007 Linköpings Allmänna SS 438 2:57.17 +0.33
Entry time: 2:52.90 (+4.27)
50m: 40.48
100m: 1:24.82
(44.34)
150m: 2:10.64
(45.82)
200m: 2:57.17
(46.53)
3 Alice Björnholm 2008 Linköpings Allmänna SS 417 3:00.05 +3.21
Entry time: 2:54.40 (+5.65)
50m: 41.91
100m: 1:27.77
(45.86)
150m: 2:14.15
(46.38)
200m: 3:00.05
(45.90)
4 Fanny Ivarsson 2007 Linköpings Allmänna SS 379 3:05.81 +8.97
Entry time: 3:08.61 (-2.80)
50m: 42.25
100m: 1:30.12
(47.87)
150m: 2:18.63
(48.51)
200m: 3:05.81
(47.18)
5 Saga Quarles van Ufford 2008 Linköpings Allmänna SS 351 3:10.64 +13.80
Entry time: 3:14.16 (-3.52)
50m: 44.98
100m: 1:34.24
(49.26)
150m: 2:23.17
(48.93)
200m: 3:10.64
(47.47)
6 Elsa Wilhelmsson 2008 Linköpings Allmänna SS 345 3:11.76 +14.92
Entry time: 3:07.43 (+4.33)
50m: 44.25
100m: 1:33.57
(49.32)
150m: 2:23.13
(49.56)
200m: 3:11.76
(48.63)
7 Elin Axelsson 2008 Linköpings Allmänna SS 334 3:13.88 +17.04
Entry time: 3:15.14 (-1.26)
50m: 43.26
100m: 1:34.20
(50.94)
150m: 2:25.15
(50.95)
200m: 3:13.88
(48.73)
8 Hanna Oehm 2007 Linköpings Allmänna SS 305 3:19.90 +23.06
Entry time: 3:23.82 (-3.92)
50m: 46.35
100m: 1:37.69
(51.34)
150m: 2:29.60
(51.91)
200m: 3:19.90
(50.30)
9 Rebecca Isoz 2008 Linköpings Allmänna SS 272 3:27.49 +30.65
Entry time: 3:57.73 (-30.24)
50m: 47.05
100m: 1:39.96
(52.91)
150m: 2:32.80
(52.84)
200m: 3:27.49
(54.69)
10 Wilma Askenteg 2007 Linköpings Allmänna SS 255 3:32.08 +35.24
Entry time: 3:44.05 (-11.97)
50m: 48.03
100m: 1:42.55
(54.52)
150m: 2:39.29
(56.74)
200m: 3:32.08
(52.79)
11 Vera Helstad 2008 Linköpings Allmänna SS 233 3:38.67 +41.83
Entry time: 3:36.13 (+2.54)
50m: 50.11
100m: 1:46.81
(56.70)
150m: 2:44.75
(57.94)
200m: 3:38.67
(53.92)
Grenen officiell:  2022-10-08 08:16:45
Gren 1, 200m Bröstsim Damer 17-20 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thilde Smedbäck 2004 Linköpings Allmänna SS 492 2:50.41
Entry time: 2:46.73 (+3.68)
50m: 39.82
100m: 1:23.28
(43.46)
150m: 2:06.95
(43.67)
200m: 2:50.41
(43.46)
2 Olivia Gustafsson 2004 Linköpings Allmänna SS 399 3:02.65 +12.24
Entry time: 3:00.85 (+1.80)
50m: 42.14
100m: 1:28.27
(46.13)
150m: 2:15.36
(47.09)
200m: 3:02.65
(47.29)
Grenen officiell:  2022-10-08 08:16:45
Gren 1, 200m Bröstsim Damer 21 år o äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Henell 1997 Linköpings Allmänna SS 569 2:42.31
Entry time: 2:42.25 (+0.06)
50m: 38.34
100m: 1:20.02
(41.68)
150m: 2:01.54
(41.52)
200m: 2:42.31
(40.77)
2 Erika Tudegård 2001 Linköpings Allmänna SS 408 3:01.37 +19.06
Entry time: 2:53.08 (+8.29)
50m: 39.27
100m: 1:25.32
(46.05)
150m: 2:12.81
(47.49)
200m: 3:01.37
(48.56)
3 Miranda Arvidsson 1998 Linköpings Allmänna SS 386 3:04.74 +22.43
Entry time: 2:58.46 (+6.28)
50m: 42.29
100m: 1:29.64
(47.35)
150m: 2:17.34
(47.70)
200m: 3:04.74
(47.40)
4 Hilda Linné 2000 Linköpings Allmänna SS 378 3:06.09 +23.78
Entry time: 3:04.50 (+1.59)
50m: 41.84
100m: 1:29.08
(47.24)
150m: 2:17.74
(48.66)
200m: 3:06.09
(48.35)
Grenen officiell:  2022-10-08 08:16:45
Gren 1, 200m Bröstsim Damer 25-99 år Masters - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Henell 1997 Linköpings Allmänna SS 569 2:42.31
Entry time: 2:42.25 (+0.06)
50m: 38.34
100m: 1:20.02
(41.68)
150m: 2:01.54
(41.52)
200m: 2:42.31
(40.77)
Grenen officiell:  2022-10-08 08:16:45
2022-10-08 08:17:46 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Linköpings Allmänna SS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner