Results for Nääs-uinnit 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
08 10 2022 - 08 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Pool R |
24.12 |
|
|
Kalle Mäkinen |
|
|
|
9.10.2021 |
|
|
|
|
SM-raja |
29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Pyykkö |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
185 |
38.94 |
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 42.64 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Angelo Kippola |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
160 |
40.89 |
+1.95 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 42.77 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alex Heikkilä |
2012 |
Nokian Pyry |
+0.76 |
138 |
42.96 |
+4.02 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 44.16 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuel Jokinen |
2011 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.72 |
134 |
43.35 |
+4.41 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 43.75 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Akseli Vahila |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
113 |
45.93 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.21 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taito Huilla |
2012 |
TaTu Tampere |
+0.78 |
102 |
47.50 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.60 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilho Tonteri |
2013 |
Nokian Pyry |
+0.75 |
71 |
53.59 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.21 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eino Hirsimäki |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
65 |
55.17 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvar Keikko |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
64 |
55.41 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.81 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adriano Sivenius |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
63 |
55.79 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jooa Tieaho |
2013 |
Nokian Pyry |
|
63 |
55.80 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.47 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasper Kaslin |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.62 |
48 |
1:00.82 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.10.2022 11.51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet 12-14 vuotiaat - Final |
|
|
Pool R |
24.12 |
|
|
Kalle Mäkinen |
|
|
|
9.10.2021 |
|
|
|
|
SM-raja |
29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Tamminen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.60 |
311 |
32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Pajunen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.64 |
310 |
32.80 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.80 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niko Aaltonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.83 |
277 |
34.07 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.58 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
213 |
37.17 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.37 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
201 |
37.91 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.73 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alex Isotalo |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
188 |
38.72 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.03 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kiril Lopusiev |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
184 |
39.02 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Suominen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
180 |
39.30 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.82 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valtteri Saukko |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
170 |
40.08 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.25 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias From |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
149 |
41.82 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.20 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Heinonen |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
143 |
42.49 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.71 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noel Vainio |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
133 |
43.52 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.65 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Taneli Kotiranta |
2010 |
Uinti Tampere |
|
120 |
44.97 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.15 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Otto Heinonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.73 |
117 |
45.36 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.96 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Toivo Huilla |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.83 |
113 |
45.84 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.00 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sami Penttinen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.77 |
97 |
48.25 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.24 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikael Rantaoja |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
85 |
50.46 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.21 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juho Heino |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.10.2022 11.51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
Pool R |
24.12 |
|
|
Kalle Mäkinen |
|
|
|
9.10.2021 |
|
|
|
|
SM-raja |
29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
+0.84 |
587 |
26.53 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 27.14 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Akseli Hakala |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.61 |
510 |
27.80 |
+1.27 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.62 |
479 |
28.38 |
+1.85 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 28.20 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
419 |
29.69 |
+3.16 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Heinonen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.56 |
411 |
29.87 |
+3.34 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.24 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.63 |
388 |
30.45 |
+3.92 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Tuominen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.58 |
378 |
30.72 |
+4.19 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Serhat Kalin |
2005 |
ORCA Helsinki |
+0.63 |
352 |
31.46 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
347 |
31.62 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Markus Ronkainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.66 |
280 |
33.95 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.88 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ilmari Partanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.81 |
250 |
35.25 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.78 |
172 |
39.93 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.23 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Severi Ryösö |
1994 |
TaTu Tampere |
+0.55 |
50 |
1:00.25 |
+33.72 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:02.97 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ville Ricci |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
15 |
1:28.37 |
+1:01.84 |
|
S4 |
|
|
|
Entry time: 1:33.85 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aukusti Paakkala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.10.2022 11.51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 11.52.27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|