Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
676 |
1:10.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.88 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
574 |
1:14.91 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.90 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
566 |
1:15.29 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.41 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
564 |
1:15.35 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.30 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
563 |
1:15.39 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.48 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
508 |
1:18.04 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.95 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
506 |
1:18.12 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.96 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
496 |
1:18.66 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.23 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
495 |
1:18.71 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.58 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
494 |
1:18.74 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.87 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
488 |
1:19.09 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.85 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
485 |
1:19.23 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.87 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
484 |
1:19.29 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
481 |
1:19.47 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.76 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
475 |
1:19.81 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.98 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
473 |
1:19.92 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.10 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
469 |
1:20.12 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.94 |
(-6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
462 |
1:20.55 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.77 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
441 |
1:21.80 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
437 |
1:22.06 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.33 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
436 |
1:22.08 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.69 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
424 |
1:22.87 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.50 |
(-6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
419 |
1:23.18 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.66 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
413 |
1:23.63 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.42 |
(-5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
411 |
1:23.70 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.44 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
411 |
1:23.70 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
405 |
1:24.14 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.19 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
401 |
1:24.39 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.35 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
398 |
1:24.63 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.42 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
396 |
1:24.81 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.74 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
393 |
1:24.97 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.56 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
387 |
1:25.39 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.80 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
385 |
1:25.54 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.04 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
383 |
1:25.69 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.17 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
373 |
1:26.45 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.45 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
367 |
1:26.91 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
353 |
1:28.08 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.39 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
346 |
1:28.70 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
330 |
1:30.10 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.54 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=40 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
312 |
1:31.74 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.77 |
(-9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=40 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
312 |
1:31.74 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.85 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
308 |
1:32.21 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.36 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
217 |
1:43.50 |
+32.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.91 |
(-23.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:03:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
720 |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.49 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
683 |
1:10.70 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.07 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
679 |
1:10.85 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.38 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
660 |
1:11.51 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.06 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
654 |
1:11.73 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.32 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
645 |
1:12.06 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.44 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
601 |
1:13.78 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.55 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
589 |
1:14.26 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.94 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
559 |
1:15.56 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.41 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
542 |
1:16.36 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.52 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
540 |
1:16.44 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.42 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
521 |
1:17.36 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.14 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
521 |
1:17.39 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.14 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
513 |
1:17.75 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.98 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
509 |
1:18.00 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.07 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
505 |
1:18.18 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.65 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
487 |
1:19.14 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.44 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
479 |
1:19.56 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.35 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
477 |
1:19.66 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.08 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
472 |
1:19.96 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.84 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
468 |
1:20.20 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.94 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
466 |
1:20.29 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.93 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
457 |
1:20.83 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.10 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
457 |
1:20.84 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.59 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
448 |
1:21.38 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.36 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
446 |
1:21.50 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.15 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
437 |
1:22.07 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.74 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Monique Haack |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
428 |
1:22.60 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.73 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
427 |
1:22.66 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.06 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
423 |
1:22.96 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.98 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
417 |
1:23.34 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.83 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
414 |
1:23.51 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
414 |
1:23.52 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.75 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
412 |
1:23.66 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
412 |
1:23.67 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.47 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
406 |
1:24.08 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
398 |
1:24.61 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.50 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
391 |
1:25.11 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.58 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
383 |
1:25.72 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.50 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
359 |
1:27.56 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.52 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:03:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:26.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|