Resultater for Køge Open 2022 Herfølge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 26.11.22
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herfølge Svømmehal |
Arrangør |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x50m Medley Herrer (gr. 3-4) - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vilde Vulkaner |
13 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
231 |
|
|
2:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Julius Steen |
2011 |
1143AE |
|
40.67 |
|
|
|
|
40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Erlendsson |
2010 |
1037AE |
|
42.27 |
|
|
|
|
1:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
1035AE |
|
31.42 |
|
|
|
|
1:54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Willads Schou |
2011 |
1103AH |
|
32.84 |
|
|
|
|
2:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roskilde Drenge 1 |
13 |
Roskilde Svømning |
|
|
167 |
|
|
2:44.02 |
+16.82 |
|
|
|
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
1063AI |
|
44.86 |
|
|
|
|
44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Sejer |
2010 |
1095AJ |
|
49.80 |
|
|
|
|
1:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Elias Friis |
2010 |
1023AB |
|
36.67 |
|
|
|
|
2:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
1047AN |
|
32.69 |
|
|
|
|
2:44.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
MK's drenge |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
167 |
|
|
2:44.12 |
+16.92 |
|
|
|
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
1155AL |
|
46.58 |
|
|
|
|
46.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
1163AM |
|
47.34 |
|
|
|
|
1:33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
1013AI |
|
34.77 |
|
|
|
|
2:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Buster Norup |
2010 |
1013AQ |
|
35.43 |
|
|
|
|
2:44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Køge drenge - 1 |
13 |
Køge Svømmeklub |
|
|
165 |
|
|
2:44.82 |
+17.62 |
|
|
|
|
Lau Kjellerup |
2011 |
1153AC |
|
41.49 |
|
|
|
|
41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
1129AC |
|
51.55 |
|
|
|
|
1:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luka Lundsberg |
2010 |
1095AB |
|
40.94 |
|
|
|
|
2:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
1085AB |
|
30.84 |
|
|
|
|
2:44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Svømsk 1 |
13 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
164 |
|
|
2:45.04 |
+17.84 |
|
|
|
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
1127AC |
|
41.60 |
|
|
|
|
41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
1073AC |
|
46.00 |
|
|
|
|
1:27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
1023AD |
|
39.08 |
|
|
|
|
2:06.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Mir |
2010 |
1011AR |
|
38.36 |
|
|
|
|
2:45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Triton Tigerhajer 1 |
13 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
137 |
|
|
2:55.09 |
+27.89 |
|
|
|
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
1013AB |
|
39.18 |
|
|
|
|
39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
1141AI |
|
44.60 |
|
|
|
|
1:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
1049AL |
|
57.32 |
|
|
|
|
2:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
1081AC |
|
33.99 |
|
|
|
|
2:55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bøllerne 2 |
13 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
121 |
|
|
3:02.80 |
+35.60 |
|
|
|
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
1197AB |
|
49.74 |
|
|
|
|
49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikolas Milani |
2011 |
1127AI |
|
53.60 |
|
|
|
|
1:43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Jensen |
2010 |
1033AI |
|
42.48 |
|
|
|
|
2:25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Sødahl-Borresø |
2010 |
1045AI |
|
36.98 |
|
|
|
|
3:02.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Køge drenge - 2 |
11 |
Køge Svømmeklub |
|
|
105 |
|
|
3:11.13 |
+43.93 |
|
|
|
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
1257AB |
|
44.26 |
|
|
|
|
44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
1203AC |
|
51.41 |
|
|
|
|
1:35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Schimmel |
2013 |
1313AA |
|
55.07 |
|
|
|
|
2:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Buckflash Knudsen |
2013 |
1355AD |
|
40.39 |
|
|
|
|
3:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bøllerne 3 |
12 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
77 |
|
|
3:32.50 |
+1:05.3 |
|
|
|
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
1119AI |
|
55.37 |
|
|
|
|
55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Elsborg |
2011 |
1173AF |
|
1:08.06 |
|
|
|
|
2:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Jul From |
2011 |
1103AC |
|
48.81 |
|
|
|
|
2:52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kai Zhang |
2011 |
1111AI |
|
40.26 |
|
|
|
|
3:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Køge drenge - 3 |
11 |
Køge Svømmeklub |
|
|
58 |
|
|
3:53.52 |
+1:26.3 |
|
|
|
|
Liam Oltuszewski |
2014 |
1491AC |
|
1:03.25 |
|
|
|
|
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Norman |
2013 |
1371AA |
|
1:09.75 |
|
|
|
|
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Lyngby |
2012 |
1251AB |
|
55.40 |
|
|
|
|
3:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Gøttrup Bagge |
2014 |
1429AA |
|
45.12 |
|
|
|
|
3:53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Køge drenge 5 |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
28 |
|
|
4:56.01 |
+2:28.8 |
|
|
|
|
Otto Dam |
2014 |
1453AB |
|
1:25.15 |
|
|
|
|
1:25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arthur Tuwel Jensen |
2011 |
1157AM |
|
1:16.36 |
|
|
|
|
2:41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ertman |
2014 |
1493AC |
|
1:11.58 |
|
|
|
|
3:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Thiesen |
2012 |
1251AL |
|
1:02.92 |
|
|
|
|
4:56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HVSK |
13 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
Storm Raagefelt |
2011 |
1137AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
1039AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
1131AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
1121AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bøllerne 1 |
13 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
1007AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
1021AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Køge drenge - 4 |
11 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
William Lyngby |
2015 |
1571AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Schimmel |
2013 |
1313AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Hedelund Jørgensen |
2012 |
1225AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Salim Yilmaz |
2014 |
1455AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 13:43:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 13:44.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Køge Svømmeklub |
|
|
|
|