Results for Valle-Cup 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 25m Frisvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
MT Gulve og Gardiner |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Hansen |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
19.16 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
20.40 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bella Skovrup |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
21.00 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Schmidt Mapashi |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
22.10 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Eggert From-Christian |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
23.07 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Viola Lund |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
24.21 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucca Hegaard Gilling |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
24.40 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carla Krogh Kristiansen |
2015 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
24.70 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sarah Ventzel Rossen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
26.54 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vega Annabella Christensen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
27.43 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnete la Cour Pedersen |
2014 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
27.52 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Aagaard Riis |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
27.64 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katrine Houlberg Broch |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
28.50 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mille Gyrup Bisgaard |
2014 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
31.60 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Johanne Primdal-Olsen |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
31.77 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johanne Sohn Bøge |
2014 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
32.65 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andrea Kirstine Lyngbo |
2016 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
33.01 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Vigh Märcher |
2015 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.91 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Leonora Gaarsmand |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.54 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Vaarning |
2015 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.83 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liv Andersen |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.94 |
+28.28 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Hammer |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Indigo Valeur Zinck-Jørgensen |
2013 |
Frem Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 14:14:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 25m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
MT Gulve og Gardiner |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
16.83 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
16.98 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Larsen |
2010 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
17.05 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Holdensen |
2011 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
18.04 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
18.40 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nora Rask Nielsen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
18.42 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
18.94 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Sørensen |
2011 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
19.32 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Tofte |
2010 |
Frem Odense |
|
|
19.46 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabella Jul Frederiksen |
2011 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
19.49 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Knudsen Möller |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
20.03 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Bach-Svendsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
20.21 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Brygger Venø |
2011 |
Frem Odense |
|
|
21.80 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maria Brandt |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
22.63 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nilia Bennekov Miadi |
2010 |
Frem Odense |
|
|
22.84 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antonia Hougaard Simonsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 14:14:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 25m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
MT Gulve og Gardiner |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leonora Hørbov-Meier |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
18.20 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christina Bebawi |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
18.71 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 14:14:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:19.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|